-=Bleach Szerepjáték=-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapPortálLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

Megosztás | 
 

 Kapitányi iroda

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
SzerzőÜzenet
Tamachi Rei
Daitenshi
Daitenshi
Tamachi Rei

nő
Virgo Snake
Hozzászólások száma : 458
Age : 34
Registration date : 2009. Jun. 06.
Hírnév : 52

Karakterinformáció
Rang: Tenshi
Hovatartozás: Daitenshi
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 4 Cl0te25250/30000Kapitányi iroda - Page 4 29y5sib  (25250/30000)

Kapitányi iroda - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 4 EmptySzomb. Szept. 15, 2012 8:41 pm

Airawa Hiro érkezése

Hihetné a laikus, az Omnitsukidou főkapitányának nincs is más dolga, mint egyfolytában papírokat töltögetni, viszont ez nem egy olyan dolog, amit bárki másra rá mernék bízni anélkül, hogy tudnám, hogy tökéletes munkát végezne. Rigolyáim egyike, nem tehetek róla, ám az nem állapot, hogy napokkal a beadási határidő után derüljön ki, hogy ezzel meg azzal az irattal még mindig van valami baki. Gondterhelten felsóhajtok, kicsit úgy érzem magam, mint aki éveket öregedett az elmúlt hónapok alatt. Legalább a családi fészekben látszólag nincs gond. Látszólag. Még mindig aggódok Miyoko miatt, ráadásul Chie megszületése mellett ügyelnem kell arra is, hogy arányosan osztódjon meg a figyelmem két lányom között. Nem csoda talán, hogy még fizikailag is sikerült kicsit elhagynom magam, még mindig érzek egy gusztustalan zsírpárnát a derekamon. T-T
Hogy kicsit kinyújtóztassam elmacskásodott végtagjaim, felállok az asztaltól, s az irodát kezdem el széltében-hosszában járni, miközben a kezemben tartott jelentést bújom. Homlokom összeráncolom az olvasottak alapján, már azt is furcsállom, hogy nem személyesen, hanem ilyen formában kapom meg ezeket az információkat az Akadémiáról. Pedig megvannak a kapcsolataim, hiszen látszólag már Kai is megtalálta a maga helyét ott. Valahogy illik hozzá, hogy tanítson. A diákok persze nem is tudják, mekkora mázlisták, hogy tőle tanulhatnak.
Az ajtó csendes nyílására odakapom fejem, s kicsit elhűlve, némiképp döbbenten meredek a hajlongó shinigamira. Tulajdonképpen nem is a hajlongása, mely kiváltja belőlem ezt a reakciót – bár nem szeretem ezt a gesztust, valahogy megalázónak tartom - , sokkal inkább a... nos, nem tehetek róla, nem láttam még sötét bőrű embert. ^^” Egy pillanatra még székem támlájában is meg kell, hogy kapaszkodjak, ám saját illetlenségem észlelve, gyorsan úgy teszek, mint aki csupán a kezében tartott iratokat szeretné visszatenni az asztalra.
- Kérem, álljon fel. – utasítom őt, s ha az abbahagyja a hajlongást, én visszaülök székemre. Szokatlan számomra, hogy ilyen shinigamit lássak, igaz, még jól emlékszem Okira, akinek kék színű bőre volt. Persze sosem kérdeztem meg tőle, hogy mi ennek az oka, részben azért, mert tiszteletlenség volna tőlem, másrészt pedig, mert nem is igazán érdekelt. Tulajdonképpen önmagamon kívül soha semmi sem érdekelt. Csupán ezt jól titkoltam, amikor éppen akartam. Talán még most is megtartottam valamennyit ebből az arroganciából. Mégis, valahogy más személy lettem.
- Üdvözlöm az osztagban, tiszt. Verashu Suwun vagyok, a kapitánya, valamint az Omnitsukidou főparancsnoka. – már-már reflexszerűen mutatkozom be a formalitásoknak megfelelően. Már hadnagyként is annyiszor csináltam ezt, mármint az újoncok eligazítását, hogy kezd kicsit unalmassá válni, de egyszerűen nem tudom, mivel tudnám feldobni a szokásos süteménykínálgatáson kívül.
Jobban végigmérve a tisztet meg kell, hogy állapítanom, hogy hiába az elsőre kicsit sokkoló külső, tulajdonképpen gyönyörű. Persze női szemmel nézve értve. Hajának színe erősen kontrasztolja bőrét, de valahogyan jól áll neki. Megvan a maga egzotikus bája. Bizonyára ékes tagja lesz a Nőegyletnek, ha sikerül meghívnom rá.
- Foglaljon csak helyet. Frissen végzett az Akadémián? Kérem, bemutatkozna ismét? – megpróbálom előkutatni az asztal egyik mappájából az adatait, hiszen mindig frissen kell, hogy értesítsenek arról, ha új tiszt érkezik az osztagba. Mivel elsőként nem értettem a nevét, megkértem rá, másodjára is mutatkozzon be, s ezek alapján veszem elő az akadémiai eredményeit és egyéb adatait tartalmazó kartont. Hát persze, japán neve miatt nem is sejthettem volna, hogy más rasszhoz tartozó tisztet üdvözölhetek az osztagomban. Meg aztán, az Omnitsukidouban senkit sem szabad, hogy érdekeljen a másik bőrszíne. Csupán az, milyen jól tudsz harcolni.

Vissza az elejére Go down
Ariwara Hiro
2. Osztag
2. Osztag
Ariwara Hiro

nő
Hozzászólások száma : 15
Tartózkodási hely : Seireitei
Registration date : 2012. Sep. 02.
Hírnév : 0

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 4 Cl0te5000/15000Kapitányi iroda - Page 4 29y5sib  (5000/15000)

Kapitányi iroda - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 4 EmptyVas. Szept. 16, 2012 8:57 am

Parancsára rögtön felálltam, és vigyázzba vágtam magam, tekintetemmel rezzenéstelenül előre néztem. Azon járt az eszem, hogy vajon milyen büntetést kapok a tiszteletlenségemért. De ez valamiért elmaradt. Talán jó napja van a kapitányomnak. Verashu Suwun. A második osztag kapitánya, az én kapitányom. Egy nő. Kisebb, mint én, de ez még nem ok arra, hogy lebecsüljem. A kisebb emberek általában mozgékonyabbak is a nagyobbaknál. Meg aztán a kapitányom, és nem véletlenül a második osztag kapitánya ez a nő. Biztosan kiérdemelte ezt a pozíciót, elvégre ide nem kerülnek csak úgy be emberek. Ez egy fontos osztag, még fontosabb teendőkkel.
Parancsára közelebb lépek, és leülök az egyik ülő párnára. Szépen kecsesen, és büszkén ülök le, kihúzva magam, ahogy azt tanították. A testbeszéd sok mindent elárul az emberről. A kapitány tartózkodó, és formális, pontosan ez az, amit egy kapitánytól el lehet várni. Hiszen, ahogy azt egyszer egy bölcs ember mondta: " Egy vezetőnek nincsenek barátai. Hiszen lehet, hogy egyszer majd felettük kell ítélkeznie, és nem engedheti meg, hogy az érzései befolyásolják a kötelezettségeiben." Egy bölcs ember. Ez így van jól. Így én tiszteletben tartom ezt, és nem is próbálom megnehezíteni a kapitány dolgát azzal, hogy a barátja próbálok lenni. Hiszen lehetek a legjobb tisztje is, aki mindent megtesz, amit parancsolnak neki, és különleges képességeimmel büszkévé tehetem őt, és az egész osztagot, de addig még hosszú az út. Most itt vagyok, és meg kell felelnem az elvárásoknak.
- Ahogy parancsolja kapitány! A nevem Ariwara Hiro. Az akadémián jó teljesítményt nyújtottam hakudából, shunpobol és kidouból. Amíg éltem nindzsaként szolgáltam az Uramat, majd miután elbuktunk a bukást túlélve szolgáltam Uram ügyét. Halálom után Seireiteibe kerültem, az Akadémiára, és a legjobb tudásom szerint edzettem, és teljesítettem. Életemben szerzett tapasztalataim alapján, és a hakudában és shunpoban mutatott tehetségem miatt ide kerültem. A zanpakutoum növény, és méreg típusok keveréke. Életemben szolgáltam, és halálomban is így fogok tenni. Kapitány, rendelkezzen velem!
Remélem nem vittem túlzásba. Nem szoktam sokat beszélni, de úgy érzem egy kapitánynak szüksége van minden információra, ami lényeges lehet számára. Az pedig, hogy tudja, mire használható a beosztottja, nem csak hogy megkönnyíti a munkáját, de előre is tud gondolkodni, vagy tervezni. Én pedig... Örülök, hogy újból szolgálhatok. Végre újból tartozom valahova, és végre újból bebizonyíthatom, hogy jobb vagyok, mint a többi rózsaszín. Itt is bebizonyítom, hogy hiába néznek le, és hiába mondanak rám megvető, bántó mondatokat én akkor is jobb leszek.
Vissza az elejére Go down
Tamachi Rei
Daitenshi
Daitenshi
Tamachi Rei

nő
Virgo Snake
Hozzászólások száma : 458
Age : 34
Registration date : 2009. Jun. 06.
Hírnév : 52

Karakterinformáció
Rang: Tenshi
Hovatartozás: Daitenshi
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 4 Cl0te25250/30000Kapitányi iroda - Page 4 29y5sib  (25250/30000)

Kapitányi iroda - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 4 EmptyPént. Szept. 28, 2012 9:18 pm

Airawa Hiro érkezése

Nem tehetek róla, egy pillanatra tényleg átvette az uralmat felettem a döbbenet. Nem volt alkalmam még fekete bőrű... akárkivel is találkozni, igaz, Masayoshi-sannak is egészen barnás a bőre, főleg az enyémhez képest. Kár, hogy minden nem ázsiainak olyan nagy az orra, nem is igazán értem, miért. Sokkal szebbek lennének kisebb orral.
Se nem a hölgy orrának, sem pedig bőrszínének bámulása nem tartozik azonban feladatkörömbe, így aztán elhessegetek minden zavaró gondolatot fejemből, amiket feleslegesnek tartok. A feladatom az, hogy felvilágosítsam a tisztet minden kötelességéről, és mindazokról, amiket tudnia kell, ha az osztagomban szeretne szolgálni. Már-már monotonná válik, amikor egy-egy újoncot kell bevezetnem az Omnitsukidou rejtelmeibe, kifejezetten unom ezt csinálni, de úgy érzem, a legjobb lesz, ha tőlem tudnak meg minden információt. Így pedig én is képet kaphatok arról, milyen emberek, pontosabban shinigamik azok, akik az osztagomban szolgálnak.
- Nahát, a kidoukhoz is ért? És valóban! - követem szemmel mondandója mellett az iratot, amit róla kaptam, és az akadémiai eredményeit tartalmazza. Elég ritka az osztagban sajnos, ha valaki ért a démonmágiához, pedig egy nagyon hasznos tudomány. Önmagába véve lehet, megbízhatatlan, de ha megfelelően kombinálod és vegyíted tudásoddal, kellemetlen meglepetéseket okozhatsz ellenfelednek. Nem beszélve a shunko művészetéről, amit sikerült elsajátítanom, és egyáltalán nem igaz, hogy könnyedén ment. Persze vannak, akik főleg kidoukkal harcolnak, én azonban hiányosságnak tartom, ha valaki csupán egyetlen művészetre koncentrálja harctéri tudását.
Nem okoz számomra meglepetést, hogy a hölgy ilyen gyorsan darál el minden lényeges tudnivalót, sőt, tulajdonképpen ez a megszokott az idekerülőktől. Zanpakutoját érdekesnek találom, hiszen sohasem találkoztam személyesen növény alapú lélekölővel. Igaz, méreggel volt már szerencsém, tulajdonképpen pedig Kagami, a saját zanpakutom is ezzel az alappal működik.
- Nem kételkedem mindezek után abban, hogy az osztagban hasznát vesszük, Airawa-san. ^^ - billentem kicsit oldalra fejem kellemes mosolyom közepette. Ugyan általában fesztelenül viselkedem és sokat mosolygom, azt hiszem, a komolyságom mindezek ellenére is megmarad.
- Most, hogy az Omnitsukidouban szolgál, szeretném, ha meghallgatna néhány információt tőlem. Mindezek kiadatása szigorúan tilos, amennyiben megszegi, a következmények nem maradnak el. ^.^ - visszahelyezem a papírokat az asztalra, nincs többé szükségem rájuk. Az asztalon lévő süteményes doboz fedelét leszedem, és megkínálom vele Hirot, mielőtt a lényeget elmondanám.
- Bizonyára tisztában van vele, hogy mi felelünk Seireitei rendjéért. A mi feladatunk a rendbontók és árulók elfogása, esetenként kivégzése is. Ez nem csak nagy felelősséggel, hanem diszkrécióval is jár. - kezdek bele a mondandómba. Igyekszem rövidre fogni, azonban alapos is szeretnék lenni ugyanakkor.
- Az osztagban öt alakulat működik, parancsnokuk az osztag öt legrangosabb tisztje. Önt a második szakaszba, a járőralakulatba osztom Sakai Kotomi parancsnok és fukutaichou alá. Feladata az ellenséges személyek megfigyelése, szökevények megkeresése. Mindezekről részletesebben Sakai-san felvilágosítja Önt. Tudnia kell azonban a harmadik szakasz feladatáról. Az Internálási egység felel Soul Society börtönének, a Féregbolynak őrzéséről. Ide olyan shinigamik kerülnek, akiket a 46-ok tanácsa veszélyesnek nyilvánít. A Féregboly létezése hadititoknak minősül, nem beszélhet róla senkinek. - az első, és legfontosabb titok tulajdonképpen ez lenne, ha pedig valóban kitudódna valami miatt létezése, nem állnék jót magamért. Nem kell, hogy bárki más is tudjon a Boly létezéséről.
Vissza az elejére Go down
Ariwara Hiro
2. Osztag
2. Osztag
Ariwara Hiro

nő
Hozzászólások száma : 15
Tartózkodási hely : Seireitei
Registration date : 2012. Sep. 02.
Hírnév : 0

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 4 Cl0te5000/15000Kapitányi iroda - Page 4 29y5sib  (5000/15000)

Kapitányi iroda - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 4 EmptyKedd Okt. 02, 2012 9:37 pm

A kapitány végül is kedves embernek néz ki, de nem engedem, hogy megtévesszen a kinézet. Ő egy kapitány, és gyanítom nem véletlenül érdemelte ki ezt a címet. Egyenes háttal ülök, tartásom egy pillanatra sem remeg meg. Emberi életemben megtanultam, hogy a kapitány jelenlétében mindent meg kell tennem, hogy elege tegyek a formalitásoknak, és tisztelettel kell viseltessek iránta, még ha nem is szeretem. Habár most nem erről van szó, de ettől még semmi nem változik. Örömömet nem mutatom ki, amikor közli velem, hogy hasznomat vehetik az osztagban. Valójában viszont tényleg nagyon örülök, rég nem tartoztam igazán sehova, és ez rányomta a bélyegét a munkámra az évek során. Jó érzés lesz újból tartozni valahova.
A kapitány leszedi az egyik doboz fedelét, és felém nyújtja. Sütinek látszó édességek vannak benne. Hogy őszinte legyek nem szeretem az édességeket, de a kapitány kínálta, így hát felé nyúltam, és kivettem egy darabot, és bőszen rágcsálni kezdtem, miközben egy pillanatra sem vettem le a kapitányról a tekintetemet. A figyelmem százötven százalékát rá kell fordítanom, hogy mindent megjegyezzek, amit mond, és szükség esetén vissza mondjam neki, vagy a javamra fordítsam.
Nem szakítom félbe a kapitányt olyan semmiségekkel, minthogy "értettem" meg, hogy "igenis" nem... Az én feladatom hallgatni, és figyelni. Ha befejezte a kapitány, és lehetőséget ad arra, hogy további kérdéseket tegyek fel, majd akkor eljön az én időm, de amíg ez nem történik meg, addig itt maradok, így ahogy vagyok, és ha belerokkan a hátam, akkor is figyelni fogok töretlen tartással.
Féregboly... Milyen baljóslatú név egy börtönnek. Soha nem ejtettem túszokat, és ezért is voltam kiváló fegyver. Természetesen nem beszélhetek róla senkinek, bár nem igazán értem, hogy miért nem. Elvégre az embereknek tudniuk kellene róla, hogy van egy börtön is, ahova azok mennek, akik vétenek a törvények ellen. Minden esetre az ő dolguk, amúgy sincsen olyan ember a világon, akivel most szívesen osztanék meg bármit.
A második szakasz viszont felkelti az érdeklődésemet. Felderítők. Mindig is jól lopóztam, és jól is tájékozódom. Bűnösökre vadászni már már szent feladatnak hangzik, bár nem hiszek az ilyesmikben, talán könnyebben alszom ha tudom ezzel azokat szolgálom, akiknek szüksége van rám. Tartoznom kell valahova, és ha ez az ára annak, hogy ide tartozzak, akkor meg fogom tenni a legjobb tudásom szerint. Nem hozok szégyent senkire, aki a parancsnokom. Sakai Kotomi. Ezt a nevet belevésem a fejembe. Ő a hadnagy, és a szakasz vezetője is. A negyvenhatok tanácsáról még nem hallottam sokat, talán majd annak is eljön az ideje. Miután látom, hogy a kapitány befejezte, és nem akar egyelőre többet mondani, bele kezdek én a mondandómba.
- Ha a kapitányasszonynak örömére szolgál, hogy szolgálhatom az engem is örömmel tölt el. Ne aggódjon nem beszélek erről senkinek. Ha elbocsájt, akkor megyek is megkeresni Sakai Kotomi fukutaichot, hogy részletesebben beszámoljon a feladatomról. Tudom nem ér sokat a szavam még az osztagban, de had mondjam el, hogy olyan büszkén fogom önt szolgálni, amilyen büszkén szolgáltam utolsó kapitányom a halálig. Nem fog bennem csalódni!
Ezzel meghajtom a fejem, és várom, hogy elbocsásson, esetleg ha akar még valamit, akkor vissza egyenesedek.
Vissza az elejére Go down
Shihouin Ryouichi
2. Osztag
2. Osztag
Shihouin Ryouichi

Férfi
Capricorn Hozzászólások száma : 49
Age : 136
Tartózkodási hely : 2. osztag területe, Shihouin birtok
Registration date : 2012. Aug. 24.
Hírnév : 11

Karakterinformáció
Rang: A 2. osztagj tisztje; Névtelen egység tagja
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 4 Cl0te8200/15000Kapitányi iroda - Page 4 29y5sib  (8200/15000)

Kapitányi iroda - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 4 EmptySzomb. Okt. 06, 2012 9:40 pm

Látogatás Suwun-taichounál
Rengetegszer léptem kapcsolatba a 2. osztag kapitányával munkaügyében, még ha csak papíron is, meg aztán volt már pár éve, amikor utoljára személyesen beszéltem vele, az is akkor volt, mikor áthelyezésemet kérvényeztem ide, a miatt a küldetés miatt. Szóval szinte nem is ismerem felettesemet, ami nem éppen jó dolog, a Kidoushuuban a kapitányról legalább tudtam egyes s mást. Például a születésnapját, de a jelenlegi taichouról csupán a neve és a rangja az, amit ismerek vele kapcsolatban.
Lerakom a pennát, majd összehajtom a rendesen megírt papírost, melyen az áthelyezés kérvénye szerepel a Névtelen egységből a Kivégző alakulatba. Legutóbbi üzenetem is negatív választ hozott magával, de próbálkozásaimat nem adom fel, újabb kísérletet teszek, amíg nem sikerül, de ezúttal személyesen fogom elvinni a kapitánynak az üzenetet, hogy az indokot, melyet eddig kaptam a kérvény elutasítására részletesen kifejtse nekem.
Határozott pillantással bólintok, majd az otthoni öltözékemet áthúzom a szolgálat közben használatos viseletemre. Kevesebb, mint fél óra múlva van jelenésem a kapitánynál és nem szándékozom elkésni, emiatt még az öreg Iijimát is megkértem arra, hogy korán keltsen, még ha arra a korai ébresztőre ráhúztam legalább egy órát. No, de frissen kellett megírnom a kérvényt, fáradtan nem tudtam volna úgy fogalmazni, ahogy azt egy ilyen üzenetben elvárt lenne.
Így amint összeszedtem magamat és a levelet is magamhoz vettem elindultam a 2. osztag barakkjához, azon belül is a kapitányi irodába vezetett az utam, szerencsére kiismertem már annyira az osztagot, hogy ne kelljen ennyi év távlatában segítséget kérnem az irodához való eljutáshoz, így nem jártam úgy, ahogy anno a Kidoushuuban kezdőként. Az kicsit nagyon ciki volt. ._.”
Így amint az ajtó elé értem egy mély levegő vételt követően egy kopogással jeleztem érkezésemet, majd amint megkaptam az engedélyt rá beléptem az irodába. Mielőtt megszólaltam volna a tekintetemet körbehordoztam a helyiségben, hogy összehasonlítsam az emlékemben lévő iroda képével, s lássam mennyit is változott azóta, de aligha vettem észre különbséget.
- A Névtelen egység tagja, Shihouin Ryouichi. A megbeszéltek alapján jelentkezek le önnél, kapitány. – tisztességes meghajlást követően lépek beljebb az irodába. - Elnézést, hogy eddig elmulasztottam a komolyabb megismerést önnel. Túlságosan lefoglalt a beilleszkedés az osztagba, tetszik tudni kissé mások a szokások itt, mint anno a Kidoushuuban voltak. Bár ez talán nem meglepő… – zavart mosoly kúszik arcomra. Miket beszélek már? Jó ég… Nem válik egészségemre az ilyen szöveg, nem is értem, hogy Yuuken-jii, hogy bírja ki ezt nap, mint nap. Én tuti, hogy belehaltam volna fél nap után, ha folyton – folyvást, így kellene másokkal dumálnom.
- Khm… amennyiben lehetséges, arra kérném önt, Suwun-taichou, hogy ezt olvassa el. –öltözékem belső felébe nyúlok, ahova elhelyeztem az üzenetet, melyet reggel írtam meg, majd a kapitány asztala elé sétálok és átnyújtom neki a levél formájába hajtott kérvényt. Heves szívdobogással, melyet szinte már a torkomban érzek, várom, hogy felnyissa azt és halhassam kapitányi döntését, amik eddig mind – mind bukással végződtek.
Vissza az elejére Go down
Tamachi Rei
Daitenshi
Daitenshi
Tamachi Rei

nő
Virgo Snake
Hozzászólások száma : 458
Age : 34
Registration date : 2009. Jun. 06.
Hírnév : 52

Karakterinformáció
Rang: Tenshi
Hovatartozás: Daitenshi
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 4 Cl0te25250/30000Kapitányi iroda - Page 4 29y5sib  (25250/30000)

Kapitányi iroda - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 4 EmptyCsüt. Okt. 18, 2012 9:56 pm

Airawa Hiro érkezése


A süteménnyel való kínálás már-már hagyománynak számít a 2. osztag berkeiben. Végül is, itt mindenki szereti a süteményeket. Főleg én, ami azt illeti, de ennyi mozgással úgy sem hízok meg. ^^" Meg elődöm, Naraku-taichou is. Sosem felejtem el, amikor képes volt összeveszni Watanabe-taichouval arról, hogy a tiramisu vagy a macskanyelv a jobb. Hát persze, hogy a tiramisu, ez olyan egyértelmű.
Furcsa számomra, hogy semmilyen kérdést nem kapok. Általában ritkán adódik lehetősége egy tisztnek többé-kevésbé bátran kérdeznie, legfeljebb egy-egy gyakorlaton engedem, hogy visszakérdezzenek, csak hogy pontosabban elsajátíthassanak egy-egy mozdulatot, erre azonban ritkán adok lehetőséget, többek között azért is, mert ezen edzések levezénylését hadnagyomra, Kotomira hárítom. Na persze, azokon a gyakorlatokon kívül, amikor kulcsfontosságú, hogy én magam is ott legyek. Az osztagnak viszont csak néhány tisztje az, akit mélyebben beavatok nem csak az Onmitsukidou, de Soul Society titkaiba is, már legalábbis akkor, amikor ez tényleg lényeges. Nem félek attól, hogy a tudatlanság egyszer bárki kárára eshet, hiszen mindig közlöm mindenkivel azt, amit tudnia kell. Pont ennyit, se többet, se kevesebbet. Így teszem azt most is az újoncunkkal, viselkedéséből ítélve pedig gyanítom, nem lesz vele gondom. Pont úgy viselkedik, ahogyan egy képzett, évtizedek óta itt szolgáló katona. Bár ettől kicsit merevvé is válik, azt hiszem. Talán majd az onsenünkben képes lesz fellazulni. ^.^
- Még egy pillanatra feltartanám Önt, Airawa-san. ^.^ - előredőlök kicsit székemen, két kezem pedig összekulcsolom állam alatt, mielőtt az asztalra könyökölnék. Elég fárasztó ilyen sokat itt ülni, ami azt illeti. Talán ha sietek, hamarabb kimehetek a friss levegőre Macskával.
- A többi szakaszról és feladataikról még nem beszéltem. - folytatom a számomra már monoton mondókát. Annak ellenére is belevágok, hogy szándékosan hagyok homályos foltokat a részletekben.
- Az Internálási Egység parancsnoka Fon Seiran, harmadik tiszt. A negyedik szakasz, a Névtelen egység, parancsnoka a mindenkori negyedik tiszt. Az ötödik szakasz a Híradó egység, parancsnoka Chikanatsu Kira, ötödik tiszt. Ők Soul Society hírvivői, ők felelnek a legfontosabb hírek és parancsok elszállításáért. - nem fejtem ki ezúttal bővebben ezeket a feladatokat, inkább csak gyorsan közlöm, amire szüksége van. Talán feltűnik neki, hogy a negyedik egységről gyakorlatilag semmit sem mondtam, ami hasznos lenne, még csak azt sem, mi a feladatuk, s név szerint sem neveztem meg Takashi-sant, az alakulat vezetőjét. Ezúttal viszont nem fogok engedélyt adni a kérdezésre.
- Osztagunk edzőtermét szabadidejében is bátran látogassa. Egy csapóajtó alatt megtalálja kedvelt szórakozó helyünket. Az onsenünk létezése ugyanolyan hadititoknak minősül külsősök számára, mint a Féregboly. ^.^ - szándékosan a végére tartogattam, mert egyszerűen így szórakoztató. Kíváncsi vagyok Airawa-san arcán az esetleges döbbenetre, vagy mosolyra, amit ennek hallatán láttathat, bár talán az se lenne szokatlan, ha csak apatetikusan biccentene egyet.
- Szobájában megtalálja egyenruháját, ennek viselése kötelező. Zanpakutoja értelemszerűen csak szolgálatban lehet Önnél, a Féregbolyba pedig kardot levinni tilos. Ha esetleg vendéget fogad, figyeljen viselkedésére, s arra, mi az, amit láthat az osztagból. Az esetleges szabályszegéseknek természetesen következményei lehetnek. - végül mindent elmondok, amit szükségesnek tartok, így újra kihúzom magam a székemen. A többiről már Sakai fukutaichounak kell gondoskodnia.
- Üdvözlöm az osztagban. Távozhat, Airawa-san. ^.^ - búcsúzom el tőle, bízva benne, megtalálja útját szállásához. A tisztektől még mindig kérdezhet útbaigazítást ugyanis.
Vissza az elejére Go down
Tamachi Rei
Daitenshi
Daitenshi
Tamachi Rei

nő
Virgo Snake
Hozzászólások száma : 458
Age : 34
Registration date : 2009. Jun. 06.
Hírnév : 52

Karakterinformáció
Rang: Tenshi
Hovatartozás: Daitenshi
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 4 Cl0te25250/30000Kapitányi iroda - Page 4 29y5sib  (25250/30000)

Kapitányi iroda - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 4 EmptyKedd Okt. 23, 2012 10:40 am

Kérvény Shihouin-santól

Szemöldököm összevonva mérem végig a legújabb érkező tisztet, s azonnal naptáramhoz kapok, hogy megnézzem, tartozik-e bárki is látogatással számomra. Ugyan a Shihouinok már évszázadok óta az osztagban szolgálnak, még én magam sem emlékszem minden arcra és névre. Leginkább csak azokat jegyzek meg, akik eligazítást keresvén térnek be irodámba, s személyes beszélgetésben is volt részünk. Shihouin-santól azonban eddig leginkább leveleket kaptam, s csupán néhány közös gyakorlaton találkoztam vele személyesen, nem csoda hát, hogy nem ismerem fel azonnal, hogy ki is ő valójában.
A naptárat visszateszem helyére, s enyhén előredőlök székemben, tekintetemmel pedig a szemeit fürkészem. Ugyan látom benne az elhatározottságot, talán valami más is megbújik mögötte. Mindegy is, bármi is jövetelének a célja, nekem szent kötelességem végighallgatni őt.
- Ó, üdvözlöm, Shihouin-san. ^.^ - vált merev arckifejezésem bájos mosolyra, mikor megtudom, ki is ő. Igen, igen, Shihouin Ryouichi... Hogy mennyi fejtörést okozott nekem, hogy leveleire úgy írjak elutasító, egyértelmű, ám nem sértő választ, hogy az elfogadható legyen... Természetesen megvannak az indokaim, miért döntöttem mindeddig így, álláspontom pedig addig nem változik, míg azt nem látom, elég felkészült azon megpróbáltatásokra, melyek az én szakaszomban várnának rám. Nem, még nem. Túl éretlennek tartom mindazon információim alapján, melyeket megkaptam előéletéről. Bár talán jobb lenne nem elhamarkodottan ítélni? Vagy egyszerűen a szájából hallani a történteket.
- Persze, teljesen érthető, Shihouin-san. Mindazonáltal igazán illendő lett volna Öntől személyesen is látogatást tennie eligazítása miatt nálam, amint módja lett volna rá. Süteményt? ^.^ - kínálom felé a karamellás finomságokkal teli dobozt - éppen ez volt a menü Kotomi-chantól.
Pár pillanat alatt átfutom a boríték címzését, majd egy levélvágó késsel felbontom azt, hogy hátradőlve székemen elolvassam annak tartalmát. Igazából már akkor tudtam, mi van benne, mielőtt odaadta volna a kezembe. Amikor az osztagba került, gyakorlatilag hetente kaptam ilyen leveleket tőle, és bevallom, ez kicsit fárasztó volt. ^^" De azzal talán még semmi gond nincs, ha valakinek nagy céljai vannak.
- Csodálkoztam is, hogy az utóbbi időben egy levelet sem kaptam Öntől, Shihouin-san. ^.^ - ismételten előredőlök az asztalon, szemeim az utolsó sorokat futják át, majd a lényeget leszűrve sóhajtok egyet.
- Azt hittem, már megbékélt döntésemmel. Mi az indoka annak, hogy ismét felkeresett ezzel a témával? Tán csaknem elégedett a szakaszával? Vagy a beilleszkedésével van a gond? Talán el kéne látogatnia a fürdőbe, ha nem érzi jól magát. ^.^ - nem teszem el a levelet, egyik kezemmel azonban felkönyökölök az asztalra, s abban a tenyeremben tartom meg kissé oldalra döntött fejem. Remélem, látogatását nem szándékozik hosszúra nyújtani. De ha próbatétel kell neki... Hát, még túl türelmetlen ahhoz, hogy kibírja azt.
Vissza az elejére Go down
Shihouin Ryouichi
2. Osztag
2. Osztag
Shihouin Ryouichi

Férfi
Capricorn Hozzászólások száma : 49
Age : 136
Tartózkodási hely : 2. osztag területe, Shihouin birtok
Registration date : 2012. Aug. 24.
Hírnév : 11

Karakterinformáció
Rang: A 2. osztagj tisztje; Névtelen egység tagja
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 4 Cl0te8200/15000Kapitányi iroda - Page 4 29y5sib  (8200/15000)

Kapitányi iroda - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 4 EmptySzomb. Nov. 03, 2012 11:16 pm

Látogatás Suwun-taichounál

Bevallom kicsit meglepődtem. Sokféle szóbeszédet hallottam a kapitányról jót is és rosszat is egyaránt, persze én nem vagyok olyan, aki ilyesmi alapján ítélne el bárkit is, csak hát, na. A halálisten akarva akaratlanul is elképzel egy képet maga előtt valakiről, amint hall róla pár dolgot. Nos, nekem sikerült egy merev, magabiztos és mindenekelőtt ördögi nőt – mert melyik nő ne lenne egy angyalbőrbe bújt szörnyeteg? ._. – elképzelnem magamban a 2. osztag élén. Pedig távolról már volt szerencsém találkozni vele, hiszen a klánunk még mindig nagy összekötetésben van az osztaggal Yoruichi nee-san után is és ránézésre nem éppen ez jött le róla. De a kegyetlen elutasításai a következő szintre fejlődésemről, mind – mind elmémben elképzelt viselkedését színesítették, mintsem keresztülhúzták azt nem ahogy most... T^T
Igen most, mert most itt állok előtte, az igazi Nibantai taichou előtt és süteménnyel kínál a helyett, hogy komolyabb megrovásban részesítene szörnyű mulasztásomért… Iijima-san miért nem ilyen elnéző, mint a kapitány? Nem igazság… :/ Iijima igazán tanulhatna Suwun taichoutól, de tényleg! A halálistennek sokkal több kedve lesz nagy feladatok végrehajtásához, hogyha így állnak hozzá és nem szidják minden apróságért. :<
De állj, várjunk, mi van akkor, ha ez egy teszt? A sütemény a teszt, igen… biztosan mérgezett, és ha veszek belőle, akkor az csak engem minősítene. A Kivégző alakulatba való csatlakozáshoz pedig a teljes józanság kell, vagyis ügyelnem kell mindenre, ami körülöttem történik, mint például ez az esett is. Ha előzetes ismeretség nélkül vennék a tálból ~ De hát ismerem látásból. |-( ~ és tökéletesen megbíznék benne, akkor ez jelentené a hibát, vagy nem? Surprised Mi van akkor, ha pont fordítva?! Whá, hihetetlen! Teljesen felkészületlenül ért a kapitány próbája! @_@”
Kezem, mellyel a sütis tál felé nyúlok, amint beljebb lettem invitálva a kapitány irodájába, megáll félúton gondolataim hatására. Pedig olyan ínycsiklandozóan néztek ki, alig lehet nekik ellenállni, de hát álmaink érdekében vannak dolgok, amikről le kell mondanunk, nem igaz? T3T
- Nem, nem kérek… köszönöm. – ejtem vissza kezemet magam mellé, földre szegezett tekintettel. Igen, és most fog jönni az elismerés, hogy sikerült megtartanom hidegvéremet és nem csábultam el és egyéb nagy dicséretek, ami egy kapitány hangoztathat és felérnek egy főkapitány általi kitüntetéssel! *.*
Szívem nagyokat dobban, miközben várok, hogy a kapitány végigérjen kérvényemen, idegességemet pedig öltözékem igazgatásán próbálom levezetni tudat alatt, egyszerűen önkéntelenül cselekszem. Ehh… pedig ez nem vethet jó fényt most rólam… nem tudok némi önkontrolt tanúsítani, máh. Szinte még azt is érzem, hogy még a tenyerem is izzad, milyen rossz szokás már ez? -_-”
- Hogy mi? Vagyis… tessék? O.o – csettintésre térek vissza elmém mezejéről a valóságba, melyben most a kapitány eszközölte ki beszédével, hogy rá figyeljek, emiatt tekintetemet pontosan rá vezettem. - Öhm... szóval nem próba volt? – kicsit csalódottan teszem fel magamnak a kérdést és nyelem le a Suwun taichou által mondottakat. Azt hittem már a süteményes attrakcióra is, hogy ez egy felkészítő próba arra, hogy alkalmas vagyok e, az általa vezetett egységbe való csatlakozáshoz. Szomorúan hallom, hogy tévedtem.
- Nem – nem ne értsen félre tisztelt kapitány, egyáltalán nincs problémám a Névtelen egységgel, az új vezető is igazán szimpatikus és nagyjából sikerült is beilleszkednem ide, nem erről van szó... csak… szóval… tessék mondani a személyes okok itt elfogadható indoknak számít? ._. – éreztem a sötét felhőket gyülekezni fejem fölött, miközben dörgő hangot hallatnak és lassan esni is fog rám belőlük az eső, amennyiben erre a ciki zárás után még tovább sikerült égetnem magam fő-főfelettesem előtt.
Vissza az elejére Go down
Tamachi Rei
Daitenshi
Daitenshi
Tamachi Rei

nő
Virgo Snake
Hozzászólások száma : 458
Age : 34
Registration date : 2009. Jun. 06.
Hírnév : 52

Karakterinformáció
Rang: Tenshi
Hovatartozás: Daitenshi
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 4 Cl0te25250/30000Kapitányi iroda - Page 4 29y5sib  (25250/30000)

Kapitányi iroda - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 4 EmptyHétf. Nov. 26, 2012 1:26 am

Kérvény Shihouin-santól

Nem tartom udvariatlanságnak, hogy nem vesz a finom süteményekből, hiszen a pozitív oldala még így is meglátszik - több marad belőle nekem, ami nem egy elhanyagolható tényező. Azért kár, kár, nagyon kár. Igazán örültem volna, ha legalább megkóstol egy fahéjas vagy karamellás finomságot. Meg persze, a gyümölcsösöket és csokoládésokat. Nekem azok a kedvenceim. ^^
Igazából mindig is sejtettem, hogy egyszer sor kerül erre a személyes beszélgetésre, igaz, azt cseppet sem mondhatom el magamról, hogy el vagyok ragadtatva. A legfőképpen azt nem értem, miért húzta el idáig. Pedig családjából gyakorlatilag majdnem mindenkinek köze van az Onmitsukidouhoz kezdve azzal, hogy ők maguk alapították, és röpke száz évvel ezelőttig kizárólag az ő irányításuk alatt állt. Ryouichi-sanban azonban még nem vagyok biztos, hogy rendelkezik azzal a felelősségtudattal, amivel elődei igen, nem beszélve Yuuken-sanról, aki nyugalmazásáig igen fontos tagja volt az alakulatnak. Persze nem arról lenne szó, hogy Ryouichi-san tehetségtelen lenne. Csupán még fiatal, nem elég tapasztalt, túl türelmetlen ahhoz, hogy megfeleljen az első szakaszba. Tudom, csúnya dolog, én magam azonban mégis csak el kívánom húzni orra előtt azt a bizonyos mézesmadzagot. A motiváltság jó dolog, de még mindig nem tudok róla eleget. Ami mondjuk ennél is elkeserítőbb, hogy ő maga sem tud saját magáról annyit, amennyit kellene.
- Próba? Miféle próba, Shihouin-san? Surprised ^.^ - szürcsölgetem kávémat csészémből kényelmesen hátradőlve. Arcomon cseppnyi meglepettség és üdeség keveréke fest látszólagos gondolataimról képet, miközben szórakozottan kocogtatom egyik kisujjammal a csészém oldalát. Nem kívánom lelki terrorban tartani a fiút, hisz valamiért el tudom képzelni, éppen hogyan érez, de azért éreztetem vele a helyzet kissé komikus, szatirikus súlyát.
- Személyes okok... Értem. - egyenesedek ki, és teszem le a csészét az asztal szélére. Kínosan ügyelek arra, hogy pontosan, tökéletes kompozícióba állítsam az asztalon lelhető többi irat mellé azt.
- Tudja, bizonyára a kedves családja már felvilágosította róla, hogy nálunk nem fogadnak el személyes indokokat. - dőlök ezúttal előre. A mosoly ugyan még mindig ott bújik meg ajkamon, hangnemem és tekintetem olyan komoly, mintha egy kivégzési parancsot adnék épp.
- Kérem, meséljen kicsit magáról. Nem ismerem Önt eléggé. Egészen pontosan hogyan is került a kidou alakulatba, és miért igazoltatta át magát ide? - talán zavaró, ahogy hangnemem úgy váltakozik, mintha minden percben más hangulatom lenne, holott az egészet tulajdonképpen szándékosan csinálom. Mellékes apróság csupán, hogy mindent tudok arról, hogy milyen körülmények között távozott a már említett alakulatból, legalábbis mindent, ami papírformán szerepel. Most mégis úgy viselkedem, mint aki semmit sem tud az egészről.
Vissza az elejére Go down
Ariwara Hiro
2. Osztag
2. Osztag
Ariwara Hiro

nő
Hozzászólások száma : 15
Tartózkodási hely : Seireitei
Registration date : 2012. Sep. 02.
Hírnév : 0

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 4 Cl0te5000/15000Kapitányi iroda - Page 4 29y5sib  (5000/15000)

Kapitányi iroda - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 4 EmptySzer. Nov. 28, 2012 4:32 am

Az én osztagom...

Már éppen mentem volna, amikor a kapitány arra kért ne siessek. Kicsit feszengtem, és jól lehet el kicsit zavart is voltam, de vissza ültem a helyemre.
Végül is végig hallgattam a mondanivalóját, és sűrű bólogatások közepette nyugtáztam a kapott információt. Igen... Minden bizonnyal hasznos lesz a fürdő, és egyéb helyek.
- Nem szokásom az emberi kapcsolatok építési kapitány. - Jelentem ki egyszerűen, mint ha a legtermészetesebb dolog lenne a világon. Talán az is. - Véleményem szerint az a legjobb, ha a munkában, feladatomban nem akadályoz semmi, így aztán az emberi kapcsolatokat nem szabad túlzásba vinni.
Ezt talán még én sem hiszem el. Ilyenkor mindig az a férfi jut eszembe... Még amikor... éltem.
- A mai napig sajátos módszerekkel tartom magam formában, de biztosan jót fog tenni egy kis módszer frissítés, és kikapcsolódás. Örülök, hogy itt lehetek Verashu taicho!
A szakasz vezetőkről biztosan hallok még, most csak a nevüket jegyzem meg. Feltűnt ugyan akkor, hogy a mindenkori negyedik tiszt nem lett megnevezve. Utána nézek akkor magam.
Várok egy kicsit, majd felállok, és gondolatokkal teli fejjel fordulok az ajtó felé. Talán magam sem gondoltam rá, mennyire felkavarnak majd a saját gondolataim. Nem szabad ezekre gondolnom! Nincsenek barátaim, és ez így van jól! Nincs senki aki elárulna, és én sem okozhatok csalódást senkinek. Így hatékonyabban tudom végezni a munkámat, és ez a lényeg. Nem változott semmi. Ugyan az a felállás, mint amikor éltem. Csak a feladat motivál, és semmi más...
Ilyen észjárással, és elmefuttatással veszem célba a kijáratot. Az ajtó újból magától nyílik ki. A fene se tudja mitől, talán varázslat. Nem lepődnék meg rajta, de ez akkor sem helyén való. Kicsit megállok előtte, majd folytatom az utam.
Kiérve a terepre szemügyre veszem a környéket, és vissza emlékezek a megtervezett útra, ami a hadnagyhoz vezet. Határozottan arra fordulok, és megindulok.
Vajon tényleg örülök, annak hogy itt szolgálhatok? Miért léptem be a shinigamik közé? Azért, mert éhes voltam? Kizárt... Nem is azért, hogy erőt szerezzek, vagy hatalmat. Talán csak megszokás. Nem éreztem jól magam úgy, hogy a magam ura voltam, és kellett valaki, vagy valakik, akik irányítanak. Talán...
Vissza az elejére Go down
Shihouin Ryouichi
2. Osztag
2. Osztag
Shihouin Ryouichi

Férfi
Capricorn Hozzászólások száma : 49
Age : 136
Tartózkodási hely : 2. osztag területe, Shihouin birtok
Registration date : 2012. Aug. 24.
Hírnév : 11

Karakterinformáció
Rang: A 2. osztagj tisztje; Névtelen egység tagja
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 4 Cl0te8200/15000Kapitányi iroda - Page 4 29y5sib  (8200/15000)

Kapitányi iroda - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 4 EmptySzomb. Dec. 15, 2012 1:25 am

Látogatás Suwun-taichounál

Kezdem, azt hiszem, feszélyezve érezni magamat. Idegesen igazgatom meg nyakamnál a ruhát, mintha csak szétjött volna, pedig semmi gond nem volt egyenruhám állapotával. De valamit csinálnom kellett, hogy zaklatottságomat leplezzem. Nem volt próba. ._.” Vagy csak így akar félrevezetni a kapitány, hogy azt higgyem, hogy nem az, pedig mégis az? Nem, az nem lehet, amilyen arcot vág és, és ahogy viselkedik. Ehh… öregem, hogy indítasz Ryouichi egy ilyen fontos beszélgetésen, megőrültél? Fészpalm
Egyre kényelmetlenebb a helyzet, pedig én sodortam ilyen szituba magamat, csakis magamnak köszönhetem. De hát mikor volt az első kapitánnyal való beszélgetésem? Öh… tíz, húsz, harminc… sőt… több mint száz éve már annak. Apró sóhaj szökik ki ajkaimon, miközben igyekszem megfelelő vigyázzállásban megállni, ahogy az elvárt, még egy főnemestől is, aki a 2. osztagnak szentelte az életét.
Ahogy a kapitány előre dől, úgy hajolok aprót hátra, mintha valami szigorú, fegyelmező hangtól tartanék. A kapitány is voltaképpen a gyengébbik nem tagja, de a nők mindig egyformák, képesek megelevenedett ördögöt alakítani, ráadásul a rosszabbik fajtából. ._. Tehát bármire képesek! Így jobb tartanom tőle, mintsem előrelátatlanul megszívni a levét az ügynek.
- Természetesen, Suwun-taichou. Csak, hogy is fogalmazzak… kicsit nehéz beszélnem erről. – vallom be az igazat kapitányomnak. Végül is, nincs okom palástolni előle semmit, ha van valaki Sereteiben nővéremen, Jii-sanon és Shizukán kívül, akiben még megbízhatok, akkor az azt hiszem a kapitány. Bár eléggé meglep, hogy a taichou semmit sem tud a körülményekről, amikről már amennyire jól ismerem a papírmunka részleteit, ezt is feljegyezték anno az eseményekkor. Hivatalos okiratok nélkül nem engedélyeznének áthelyezést egy ilyen szervezetben, mint amilyen a Gotei 13. De mernék a „gyöngébbik nem” azon tagjával vitába keveredni erről, aki ilyen rendkívüli magabiztos hozzáállást tanúsít a dolgok felé, ráadásul a kapitányom? O.o”
Tétován kezdtem el föl – alá sétálni a kapitányi asztal előtt, kezemet tördelve, miközben belekezdeni igyekeztem a roppant rövid történetbe, melynek legrémisztőbb részébe nem igazán akartam a kelleténél jobban belemenni, mint ami a lényeg. Megállva ismét a taichou előtt, eléggé összegyűjtve a gondolataimat kezdtem bele a „mesémbe”.
- A Kidoushuu osztagba a Lélektovábbképző Akadémián nyújtotta eredményeim okán kerültem, ugyanis kimagasló volt a mágiák alkalmazásában és azok ismeretében a tudásom a többiekénél. Legalábbis oka – gondolom – erre vezethető vissza. – hagyok szünetet, miközben a kellemetlenebb témához próbálom keresni a szavakat. - Az ok, amiért eme osztagba kérvényeztettem áthelyezésemet, az a bizonyos személyes dolog, nos… – apró sóhaj hagyja el ajkaimat, miközben apró pillanat erejéig félbeszakítom a mondandómat. - Volt egy küldetés pár évvel ezelőtt, amit rengeteg halálisten életének elvesztésével sikerült megoldani. Az egyik illetővel a magánéletben komoly, baráti kapcsolatot tudhattam magaménak, olyanok voltunk, mint két testvér, ha fogalmazhatok így. Emiatt elvesztését semmiképpen sem tudtam volna feldolgozni a kidou alakulatban, legalábbis próbálkozásaim mind sikertelenek voltak. Túl sok emlék köt ahhoz az osztaghoz, ami vele volt kapcsolatos, ennek okán kérettem át magamat ide, vagyis vissza a gyökerekhez. Bár, talán még most sem igazán sikerült feldolgoznom a régi eseményeket… – tekintetemmel bár egyenesen a kapitány szemeibe nézek, de elmémben a múltba szárnyalok vissza, fájdalmas emlékeket látva, melytől mellkasom is elnehezedik, mintha csak egy nehéz súlyt cipelnék mellkasomban.
Vissza az elejére Go down
Tamachi Rei
Daitenshi
Daitenshi
Tamachi Rei

nő
Virgo Snake
Hozzászólások száma : 458
Age : 34
Registration date : 2009. Jun. 06.
Hírnév : 52

Karakterinformáció
Rang: Tenshi
Hovatartozás: Daitenshi
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 4 Cl0te25250/30000Kapitányi iroda - Page 4 29y5sib  (25250/30000)

Kapitányi iroda - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 4 EmptySzer. Jan. 02, 2013 9:45 pm

Kérvény Shihouin-santól

Félreértés ne essék, én igazán értékelem a nagyra való törekvést. Nincs is szebb dolog annál, mintsem amikor valakit önnön motivációi hajtanak, Shihouin-sannak pedig úgy néz ki, megvan a hosszú távú célja - látszólag. Nem, nem azért nem engedek, mert ezzel adom meg neki az örömöt, hogy eme cél valóban hosszú távú maradhassék, minden indokom teljesen ésszerű, amiért egyelőre nem kívánok engedni neki. Egyelőre nem bízom az úrfi képességeiben eléggé, hogy biztosra tudjam, megállja ott a helyét. Ide több kell ugyanis a kifogástalan hakuda tudásnál, ezt pedig épp egy Shihouinnak kéne tudnia. Mégis, én hagyok rá lehetőséget, hogy önmagától rájöjjön arra, mi a teendő, hogy elérje célját és a kívánt változást. Fegyelemről van szó, őszinte, természetes, teljes fegyelemről. Az úrfinak ezt még meg kell tanulnia, nem de bár?
Türelemmel és érdeklődéssel hallgatom végig elbeszélését. Tudni akarom az ő szempontját az események felől - az erre vonatkozó jelentések meglehetősen felületesek, valamint objektívek voltak. Az emberek viszont az asztrál síkon élnek, az érzelmeik motiválják őket. Én annak a mestere vagyok, hogy erre hatni tudjak, hiszen észérvekkel tudok hatni a másik érzelmeire. A legfontosabbnak viszont mégis csak azt tartom szem előtt, hogy Shihouin-sannak legyen esélye önmagának rájönnie a dolgokra. Annak semmi értelme, ha a szájába rágok mindent. Ha igazán szeretne felnőni azokhoz a feladatokhoz, amiket az első szakasz tartogat neki, akkor azt neki kell megtennie. Én csupán egy-egy segítséget hintek el, afféle támpontokat, melyek alapján jobban, gyorsabban, könnyedébben rájöhet arra, mi az, amin változtatnia kell. Önmagad megismerése életed legegyértelműbb, ámde legbonyolultabb feladata. Ha ismered önmagad, és ismered céljaidat, már tudod azt is, mi az, amin változtatnod kell, valamint hogyan, hogy elérd azokat.
- Tudja, sokkal egyszerűbb lett volna azt mondania, hogy csupán családja motiválta ahhoz, hogy idekerüljön, Shihouin-san. - játszadozok egy darabig íróeszközömmel ujjaim között, lila színű szemeim viszont nem veszem le a fiú arcáról. Az imént még szigorúnak, tárgyilagosnak tűnt arcom, azonban lassacskán a merev maszk őszinte kedvességbe olvad át.
- Értékelem őszinteségét, igazán rendkívüli erény. ^.^ - a legfontosabb, hogy tulajdonképpen nem velem, hanem önmagával kapcsolatban volt őszinte, utolsó, elharapott mondata által.
- Ezzel egy lépéssel közelebb került céljához, azonban hogy ez megtörténjen, továbbra is őszintének kell lennie önmagával. Úgy gondolom, az nem segít Önnek, ha máris besorozom Önt az én alakulatomba, koncentráljon tehát másképp jövőjére. Másképp érje el a sikert. - nem közlöm azt az apróságot, hogy nem szokásom felvenni senkit az első szakaszba, aki nem szolgál itt legalább öt-tíz éve folyamatosan. Ebben az esetben viszont azt hiszem, eltérhetek ebben.
- Egy évet kap rá, hogy bizonyítson, tud türelmes lenni. A megvalósításban szabad kezet kap, én mégis azt ajánlom, tanuljon ki egy új harcművészetet - vagy fejlesszen maga egyet. Az Ön képességeivel mindez nem okozhat nagy nehézséget. Egy év múlva a kérdésre visszatérünk. Foglalkozzon önmagával többet, fedezze fel Önnön értékeit. ^.^ - a végső ítéletem tulajdonképpen ennyi. Nem bánom, ha segítséget kér érte, a munka nagy része viszont rá fog várni. Én a háttérben figyelem majd munkáját és ténykedését. Bízom benne, nem fogok csalódni Shihouin-sanban.
Vissza az elejére Go down
Shihouin Ryouichi
2. Osztag
2. Osztag
Shihouin Ryouichi

Férfi
Capricorn Hozzászólások száma : 49
Age : 136
Tartózkodási hely : 2. osztag területe, Shihouin birtok
Registration date : 2012. Aug. 24.
Hírnév : 11

Karakterinformáció
Rang: A 2. osztagj tisztje; Névtelen egység tagja
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 4 Cl0te8200/15000Kapitányi iroda - Page 4 29y5sib  (8200/15000)

Kapitányi iroda - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 4 EmptyPént. Feb. 15, 2013 11:46 pm

Látogatás Suwun-taichounál

Szabályosan megszeppenek, ahogy hirtelen, amolyan varázserejű csettintésre visszakerülök a valós környezetbe emlékeim mezejéről. Halántékomon hideg verejték kúszik végig, tökéletesen érzem vonalát, merre halad tovább nyakszirtemen. Lélegzetem ki-kihagy, ahogy a kapitány ítéletét várom mindezek után, hogy megosztottam vele ezt az emléket, mely rendkívül nagy gátat emelt életem további felének rendes lefolyásához vezető úton. Mintha újra, és újra falba ütköznék minden egyes kanyar, vagy akár egyenes út során, ha eszembe jut egykori barátom.
Szívem heves dobogásba kezd, nem csak az izgalomtól, mintha a félelem járna át a testemet, ahogy Suwun taichou tekintete röntgenként tanulmányozta valómat, mintha csak a hamis elmondásaimat kutatná. De mégis tiszteletet is keltet mindez bennem a kapitányom felé, talán ezért is rettentem meg szavaitól. El is szégyelltem magamat, amiért nem ismertem fel ezt a helyzetet Shihouin létemre.
A meglepettség azonban hamar átveszi az uralmat arcomon, ahogy a nők egyik legnagyobb erényével, a kedves ábrázattal folytatta további mondanivalóját nekem. Bár mélyen belül a nők kétszínűségére gondoltam, s erősítettem magamban azt a meglátást, hogy a gyöngébbik nem, igazából nem is gyönge, nemes egyszerűséggel földbe tiporják az embert, ha fél percig netalántán nem figyelünk, ráadásul könnyedén tartanak bárkit rettegésben. Nagy példa rá egykori osztagtársaim is, de Suwun taichou előtt le a kalappal, adja a Lelkek Királya, hogy soha ne haragudjék rám! ._.
- Öhm… igen? Azt hiszem, köszönöm. ^^” – vakarom meg tarkómat hirtelen zavaromban, de rögtön uralkodok magamon és vigyázzállásba vágom magamat, mégiscsak a 2. osztag parancsnokával állok szemben. Arcomra komolyság ült ki, miközben hallgattam a kapitány szavait.
Meg kell ismernem magamat, másképpen koncentrálni az elkövetkezőkre, siker elérése. Önismeret? O.O Fordítom le magamnak a kapitány mondandóját, miközben zakatoló elmémben végiggondolom minden mondat értelmét, részleteire szedem, vagyis próbáltam és igyekszem mögéjük tekinteni, hátha ott tartalmazza a döntést, amit hozott, melyről aztán kiderült, hogy hozzáfűzött gondolataiban rejlett.
- Egy év, rendben! – a türelmi időtől nem rettentem meg, a feladattal, amit kiszabott nekem, legalább lesz mivel elütni ezt a hosszúnak hangzó egy évet. Legalább a gondolataim köveit alapokba fektethetem, vagy valami ilyesmi. Surprised
- Köszönöm, hogy meghallgatott és lelki sebeim gyógyulását új ösvényre vezette. – hajoltam meg mélyebben, ami Iijima-san szerint ilyen nagy hálák kifejezésre szokás használni. Asszem’, nem emlékszem pontosan, ha jól tudom valamikor hatvan és hetven éves korom között esett erről szó, vagy a nyolcvan és nyolcvanöt éves periódusban? scratch Mindegy. Surprised
Egy megfelelő búcsúköszönéssel hátráltam ki az irodából, kevert érzésekkel. Résszint örültem, amiért meghallgatott, túléltem, ráadásul némileg derűsebben tekintettem vissza a múltbéli eseményekre, azonban csalódottan fogadtam, hogy kérvényem újfent is elutasításra került és még vissza van egy év kemény munkája a célom eléréséhez. Csudába, Iijima-sannak volt igaza, megint… most aztán perkálhatok neki. |-(


Spoiler:

Vissza az elejére Go down
Isami Kisuke
2. Osztag
2. Osztag
Isami Kisuke

Hozzászólások száma : 6
Registration date : 2012. Dec. 12.
Hírnév : 6

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás:
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 4 Cl0te5000/15000Kapitányi iroda - Page 4 29y5sib  (5000/15000)

Kapitányi iroda - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 4 EmptyKedd Jún. 11, 2013 9:51 pm

Kapitányi iroda - Page 4 Th_geek Otthon, édes otthon Kapitányi iroda - Page 4 Th_geek

Egyenlőhosszúságú és időtartamú léptekkel haladtam végig Seireitei utcáin, kezemben az áthelyezési papírjaimmal, három példányban. A rajta szereplő információkat természetesen tökéletes, és precízen pontos betűkkel tűntettem fel rajtuk, régi munkahelyemen úgy becéztek: Gépíró. Persze nem azért, mert olyan gyorsan használtam volna ama szerkezetet, hanem mert kézírásom hasonlatos volt a nyomtatott betűkhöz, így soha senkivel nem fordulhatott elő, hogy esetlegesen mást olvas, mint ami valóban a papíron szerepel. Kivéve, ha értelmi szintje olyan mélyen nyaldossa a padlót, hogy egy csiga is orra bukik rajta. Eszembe sem jutott, hogy egyenletes lépteimet meggyorsítsam, hiszen a pontosság mintaképe vagyok. Pontban akkor indultam el, hogy a kettőezer-hatszáznyolcvanhét lépést, amennyire a Nibantai volt egykori osztagomtól, kényelmesen, két másodpercenként hetvennyolc centis lépéseket megtéve időben érkezzem. Még azt is belekalkuláltam, hogy esetlegesen meg kell állnom útbaigazítást adni, így mikor erre mégsem került sor, a kapitányi irodától nem messze megállítottam egy tisztet, hogy ez esetben én kérjek útbaigazítást. Természetesen miután előadta az ő egyszerűsített verzióját, kijavítottam, mert egy sokkal gyorsabb útvonalon keresztül is meg lehetett volna közelíteni, értelmetlen lett volna olyan helyen haladnom keresztül, ahol három perc negyvenkét másodperccel hosszabbnak számít a táv. Így legalább a megállított tiszt is fel lett világosítva, miszerint talán kissé bonyolultabban, de bizonyára rövidebb idő alatt érheti el célját a mások útvonalon, ami egy Nibantaisnak nem éppen hátrány.
A kapitányi iroda előtt nagyjából tizenegy és fél másodpercet töltöttem, mivel ennyivel kevesebb időt vett igénybe a tiszt helyreigazítása, mint otthon számítottam, ezután pedig három darab, két másodperces kopogtatással jeleztem a kapitány felé érkezésem. Belépésem előtt megtöröltem lábam, nehogy illetéktelen koszt hordjak be jövendőbeli felettesem birodalmába. Mellkasomhoz ölelve a vastag papírköteget, pontosan kilencven fokban hajoltam meg, és hat másodpercig úgy is maradtam.
- Tiszteletem, Suwun~taichou! Isami Kisuke, a Hachibantai egykori hachisekije vagyok, áthelyezés ügyében hoztam el a kérvényeimet, és jelentem meg a megbeszélt időpontban. – Igazítottam meg a három millimétert arrébb csúszott szemüvegemet, hogy tökéletesen egyenesen álljon.
Ebből adódó időmben pedig megcsodáltam a tökéletesen rendben tartott, és szimmetriában nem hiányt szenvedő helyiségben. Az addig benntartott levegőt elégedetten engedtem útjára, elvégre ezt reméltem, mikor kérvényeztem az áthelyeztetésem, hiszen ki lett volna megelégedve azzal a káosszal, ami egykori osztagomra volt jellemző? Neutral A kapitány asztalára tettem hát a papírokat, hogy pontos képet kapjon személyemről, és precíz munkavégzésemről, miközben előtte álltam fegyelmezetten, tökéletesen az asztalának középpontjával szemben. Izmaim egy kicsit sem feszültek, vagy fájtak, megszokták már, hogy várakozás közben ez a megfelelő tartás, elvégre a feljebbvalókat meg kell tisztelni legalább annyival, hogy a shinigami a jobbik oldalát mutatja feléjük.
Vissza az elejére Go down
Fon Miho
2. Osztag
2. Osztag
Fon Miho

nő
Cancer Pig
Hozzászólások száma : 73
Age : 64
Tartózkodási hely : Fon birtok, Seireitei
Registration date : 2013. Jun. 14.
Hírnév : 1

Karakterinformáció
Rang: Hachiseki
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 4 Cl0te7600/15000Kapitányi iroda - Page 4 29y5sib  (7600/15000)

Kapitányi iroda - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 4 EmptyHétf. Júl. 15, 2013 10:00 am

Első nap a munkahelyen

Miután az egyenruhám utolsó eleme, a zanpakutom is a helyére került, körbefordultam, hogy megbizonyosodjak felőle, minden rendben van-e a külsőmön. A fekete egyenruha ugyan nem különbözött túlzottan sokban a fehértől, leszámítva, hogy az idétlen piros alsó helyett is feketét vehettem, mégis sokkal többet ért, mint az. Ráadásul sokkal jobban passzolt az aputól kapott lila bőrruhámhoz, amit természetesen most is felvettem. A kapitánynak talán nem fog tetszeni, de mivel lehet, hogy hétköznap is ebben szeretnék dolgozni, jobb, ha ezt korán közli velem, és kitalálom, hogyan tovább, mert az kizárt, hogy én magában hordjak ilyet. Kicsit túl sokat mutat ahhoz.
Miután nyugtázom, hogy minden megvan, még egyszer megnézem a térképen, hová is kell mennem, lelkiekben felkészülök, és elindulok. Útközben még átgondolom, pontosan hogyan kéne viselkednem a kapitány előtt, de mivel nem igazán vagyok járatos az etikettben, nem vagyok biztos benne, hogy minden megfelelően fog alakulni.
A kapitány, Verashu Suwun, a nevéből ítélve nem nemesi származású, tehát lehet nem várja el a hajlongást meg a samázást, és csak egy ostoba, beképzelt nemes csitrit fog látni bennem, ha így teszek. A legtöbb, alacsonyról jött shinigami nem szereti a nemesi formaságokat, amit tökéletesen meg tudok érteni, ellentétben azzal, hogy páran magukat a nemeseket utálják, amikor nem is ismernek minket.
Másfelől viszont, ha nem találja megfelelőnek a köszöntést, amit egy kapitány éppen úgy megérdemel, mint egy nemes, akkor elkönyvelhet engem nagyképűnek vagy tiszteletlennek, ami talán még rosszabb, mint a nemes csitri, egy olyan osztagban, ami a törvényekről, szabályokról szól. Persze, ettől még nem fogok idegeskedni.
A családban, a nénikémet leszámítva, talán nekem van a legtökéletesebb egyensúlyérzékem, bekötött szemmel is könnyen végigtáncolok egy kötélen, anyu táncóráinak köszönhetően akár szó szerint is, nem kell tehát mást tennem, csak alkalmaznom ezt az adottságom, és végigegyensúlyozni a vékony mezsgyén, ami a modorosság és a tiszteletlenség között van. Ez nem lehet feladat valaki számára, aki olyan kiképzést kapott, mint én. Cool
Sosem jártam még Seireitei ezen részén, és még sosem láttam egyszerre ennyi shinigamit, akik irányába már nem kell akkora tiszteletet mutatni, hiszen már egyenrangú vagyok velük. Nehéz lesz megszokni, hogy most már én is felnőtt vagyok, akire felnéznek a gyerekek… hú, ez ijesztő, még jó, hogy nincs így teljesen, ott van a családom. Masato-nii-san és Mikio-nii megmondták, hogy én ezer év múlva sem leszek más, mint a kishúguk. Megnyugtató érzés belegondolni.
Miután megtaláltam az épületet, pár mosolygós-bemutatkozós-összefutunk még útbaigazítás után ott is álltam Verashu-taichou irodája előtt. Kíváncsi vagyok, milyen nő lehet. Azok, akiket kérdeztem, azt mondták, hogy kedves, de sokféle kedvesség létezik, úgyhogy ez egy pontatlan definíció volt. Persze, nem hibáztatom ezért az osztagtársaim, nem kértem jellemrajzot, úgyis csak azt a jellemrajzot szabad elhinni, ami a magad tollából származik… ú, ezt felírom a jegyzeteim közé.
Azt hiszem, a leghelyénvalóbb megszólítás a Verashu-taichou lesz, természetesen meghajlással. A taichouban már benne van a tisztelet, ugyanakkor nem hülye jelző, hanem egy rang, tehát akár ilyen, akár olyan nézeteket vall, valószínű megfelel neki. Ha mégsem, az meg rövidesen kiderül, idegeskedni ezen kár lenne. Mély levegő… udvarias mosoly… kopogás. Surprised
Vissza az elejére Go down
Tamachi Rei
Daitenshi
Daitenshi
Tamachi Rei

nő
Virgo Snake
Hozzászólások száma : 458
Age : 34
Registration date : 2009. Jun. 06.
Hírnév : 52

Karakterinformáció
Rang: Tenshi
Hovatartozás: Daitenshi
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 4 Cl0te25250/30000Kapitányi iroda - Page 4 29y5sib  (25250/30000)

Kapitányi iroda - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 4 EmptyPént. Aug. 02, 2013 9:29 pm

Otthon, édes otthon

Újonnan beszerzett gyümölcsös tálam az új éke íróasztalomnak, hiszen nem árt, ha a sok finom sütemény mellé ebben a gyümölcsszezonban még ezzel is fel tudom frissíteni magam, valamint látogatóim is megvendégelhetem. Az íróasztal túlsó felén lévő kristálytálat már ma felhalmoztam megannyi finomsággal. Tulajdonképpen ezt, valamint a süteményes dobozt leszámítva az asztalom viszont éppen olyan, amilyennek lennie kell. Sehol egy ujjlenyomat, sehol egy kevés rétegnyi por, valamint minden irat, minden eszköz tökéletesen rendben van. Csupán az egyik íróeszköz, ami kicsit csálén, nem tökéletesen vízszintesen hever az asztali naptár és az egyik tisztem jelentése között. Még sem rontja, inkább feldobja az összképet a kristálytál, hiszen valahogyan mégis odaillő ebbe a környezetbe.
Minden jelét igyekszem elfátyolozni annak, hogy mennyire feszült vagyok. Még Macskát is a székem előtt tartom szokásos, sarokbéli szundihelye helyett. Amikor elolvastam a nevet, hogy ki az, aki át szeretne kerülni az Én osztagomba, azt hittem, helyből dobok egy hátast. Csupán valami nem stimmelt az adatokkal... Persze, azt még könnyedén kinézem abból a csirkefogóból, hogy van olyan ostoba, hogy a saját nevén ne tudjon rendesen bemutatkozni, azonban Isami-sant nem a 10. osztagból irányították ide, ez pedig felettébb gyanús számomra.
Biztos, hogy késni fog. Egészen biztos, hogy késni fog. Isami-san egyáltalán nem a pontosságáról és pedánsságáról híres. Egyáltalán nem értem, hogy Kotomi mit lát benne, s hogy Ai-san mit szeretett benne. Pillantok rá a faliórára pontban akkor, amikor a másodpercmutató a tizenketteshez érkezik. A következő hátast pedig kis híján akkor dobom, amikor kopogást hallok az ajtó felől. A lélegzetem visszafojtom egy pillanatig, végül feszülten sóhajtok egyet, és egy monoton, szigorú "szabad" hagyja el ajkaimat.
Pókerarcom szinte tökéletes. Idegeim ugyan a pattanásig feszülnek, amikor tényleg megpillantom a magas, fekete hajú férfit, bár nem emlékeztem rá, hogy szemüveget is viselne, nem engedhetem, hogy játszadozzon és szórakozzon velem. ^.^ Ötöm magamra legbájosabb mosolyom, ahogyan a férfinak bebocsájtást engedek.
- Üdvözletem, Isami-san. ^.^ Kérem, fáradjon csak beljebb... - invitálom be, azonban arra nem adok engedélyt, hogy a kihelyezett, kényelmes székre is leülhessen. Macska furcsa módon fel se kapja a fejét Keisukére, pedig máskor még ő is ideges szokott lenni jelenlététől. Furcsa, egészen furcsa. Van valami a férfi kisugárzásában, ami megváltozott, és nem tudok rájönni, hogy mi az.
Megigazítom azt az egyetlen tollat, ami nincs tökéletesen vízszintesen elhelyezve az asztalon, majd az asztalra pakolt iratokat veszem a kezembe. Nem, nem tévedés... Csücsörítem össze ajkaimat, és nézegetem végig a papírokat, amik legnagyobb és őszinte döbbenetemre nem csak hogy tökéletesen ki vannak töltve, de ráadásul hitelesítve is vannak! O.O Nem, Keisuke-san és az egész új tizedik osztag nem lehet olyan okos, hogy iratokat hamisítson.
- Már megbocsásson, Kisuke-san, de itt némi félreértés van. Ez a hachibantai kapitányának aláírása... - próbálkozok be, bár jól hallottam, hogy ő maga is azt mondta, hogy a hachibantaitól távozott. Hol a kezemben tartott adatokra, hol pedig a szemüveges férfira pislogok. Válaszokat akarok, hogy mégis mit is művel pontosan. Gyűlölöm, ha szórakoznak velem. ^.^
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom




Kapitányi iroda - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 4 Empty

Vissza az elejére Go down
 

Kapitányi iroda

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
4 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-=Bleach Szerepjáték=- :: Soul Society :: Seireitei és környéke ::   :: 2. Osztag-