-=Bleach Szerepjáték=-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapPortálLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

Megosztás | 
 

 Reikai Krízis - I. rész

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Soifon
Admin
Admin
Soifon

nő
Aquarius Goat
Hozzászólások száma : 488
Age : 44
Tartózkodási hely : Yoruichi-sama karjaiban *.*
Registration date : 2010. Dec. 23.
Hírnév : 24

Reikai Krízis - I. rész _
TémanyitásTárgy: Reikai Krízis - I. rész   Reikai Krízis - I. rész EmptyVas. Szept. 23, 2012 11:25 am

Résztvevők:
  • Hayakawa Yuki Hajime
  • Nara Shiratori
  • Verasu Suwun
  • Wang Liu Mei
  • Yamamoto Minase Yoko


Előzmények, ajánlott olvasmány: A levél

Mesélés:
Az Aizennel és az arrancarokkal való harcot követő újjáépítések nemrég fejeződtek be Soul Society-szerte és úgy tűnik, hogy a megszokott béke ismét visszatért a városba és az ott élőkbe. Egy nap azonban előzetes figyelmeztetés nélkül díszes átjáró formálódik és nyílik meg az 1. osztag területén, mely ugyan emlékeztet egy senkai kapura, de mégsem az. Pár pillanat alatt az első osztag tagjainak egy része már ott is terem, hogy fogadja az átkelőt vagy átkelőket, attól függően, hogy milyen céljuk van.
A kapun egy öregember, hosszú fonott szakállal és sétabotjára támaszkodva lép ki, majd sietős léptekkel indul el az osztag főépülete felé. Az útjába kerülő shinigamik egy pillanatra nem tudják, hogy meglepődjenek vagy tisztelegjenek először a jövevényt látva. A férfi egyenesen a főkapitány irodájához megy, majd engedélyt kérve a hadnagytól a belépésre, el is tűnik ott. Néhány óra csend és eseménytelenség után végül négy hírnök érkezik, majd hagyja el az osztag épületeit, miután megkapták a feladatukat. Négyen négyfelé mennek, célpontjaik a második, a harmadik és a kilencedik osztag, valamint a Kidoushuu.


Wang Liu Mei, Vera Suwun, Nara Shiratori:

Mindhárman mindennapi teendőiteket végzitek az osztagotokon belül, mikor a hírnök megérkezik hozzátok. A főkapitány által adott parancs értelmében kötelesek vagytok azon nyomban megjelenni az első osztag nagytermében, azért, hogy az eligazítást megkapjátok. Egymással csupán a nagyterem ajtaja előtt találkoztok, ahol van egy kevés időtök az ismerkedésre vagy eszmecserére, hisz az ott álló tiszt addig nem enged be, míg a negyedik tag meg nem érkezik a színhelyre.

Hayakawa Yuki Hajime:

A többiekhez hasonlóan te is mindennapi dolgaiddal vagy elfoglalva, mikor Kawashima taichou felkeres. Közli veled, hogy döntése alapján a Kidoushuu tagjai közül te fogod képviselni az alakulatot, habár a kapitány kényelmes tempójának köszönhetően a többiekhez képest kisebb késésben vagy. A nagyteremhez való megérkezésedet követően a köszönésre és az elnézést kérésre futja csupán idődből.


Miután mind a négyen összegyűltetek a nagyterem bejárata előtt, az ott állomásozó tiszt az ajtóhoz lépve, nekifeszítve magát, nyitja ki mind a két szárnyát ezzel utat biztosítva nektek a helyiségbe, és sietősen ösztökél titeket a belépésre. Két személyt találhattok a helyiségben. Az egyik az általatok jól ismert főkapitány, aki egy irományt olvasva kissé ráncolja a homlokát, viszont belépéseteket követve rátok tekint és int, hogy jöjjetek közelebb. A másik személyt egyesek maximum csak legendákból és elmondásokból ismerhetik, hisz már sok éve, hogy áthelyezték a 0. osztagba, a lelkek Királyának védelmére.
- Suwun-taichou. Shiratori-taichou. Wang-fukutaichou. Hayakawa Yuki Hajime. - néz végig rajtatok a szakállas öregember, mintha a nevek mellé arcokat is akarna rendelni a könnyebb megjegyzés érdekében. - A nevem Genryūsai Shigekuni Yamamoto, a nulladik osztag testőrkapitánya vagyok, de önök feltehetőleg úgy ismernek, mint Soul Society egykori főkapitánya. Egy roppant fontos dolog miatt hívtuk ide önöket. Egy nappal ezelőtt levelet kapott a Lelkek Királya. A levél egy meghívó volt, melyet egy Leonard Pendragon nevű személy küldött. A Britanniai Soul Society uralkodója. - itt egy pillanatra hatásszünetet tart, hisz biztos volt benne, hogy ez nem kis meglepetést fog okozni a jelen lévő shinigamikban. - A Lelkek Királya még aznap döntött a levél sorsa felől. Ezért vagyok most itt. A király úgy döntött, hogy ez az ügy Soul Society hatáskörébe tartozik, nem pedig az övébe. A mai napon kiválasztottunk három személyt a Gotei 13 kötelékéből, valamint megkértük a Kidoushuu kapitányát, hogy mint a Lelkek Társadalmát védő szervezet, képviseltesse magát egy tisztje elküldésével. A küldetés célja kideríteni, hogy mi okból küldték ezt a levelet és ennek megfelelően intézkedni, amennyiben szükséges! - ismét szünetet tart a beszédében, hogy esélyetek legyen kérdéseket feltenni neki azzal kapcsolatban amit nem értetek vagy amiről több információt kívántok megtudni.
- Rendben. Most menjenek és készüljenek fel a küldetésre! Pontban egy óra múlva legyenek az 1. osztag senkaimonjánál! Távozhatnak! - emelte fel a sétabotját és kicsivel erősebben koppintotta hozzá a padlóhoz, aminek következtében a találkozás hangja az egész teremben visszhangzott.
Az így kapott egy órát mindegyikőtök arra fordítja, amire akarja. Elrendezni az osztagot, közölni távollétetek okát azzal aki közel áll hozzátok, vagy jelentést adni a feletteseiteknek. Az egy óra lejártával Yamamoto-extaichou már a senkaimonnál vár rátok. Ha valamelyikőtöknek még lenne kérdése a küldetéssel vagy bármivel kapcsolatban most felteheti az ex-kapitánynak, aki amire teheti, természetesen megadja a választ.


Spoiler:


A hozzászólást Soifon összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Nov. 12, 2012 6:32 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Nara Yuki Hajime
Kidoushuu
Kidoushuu
Nara Yuki Hajime

Férfi
Gemini Pig
Hozzászólások száma : 105
Age : 28
Tartózkodási hely : Kidoushuu osztag vagy a Hachibantai területén
Registration date : 2011. Jun. 12.
Hírnév : 10

Karakterinformáció
Rang: Fuku Kidouchou
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Reikai Krízis - I. rész Cl0te20700/30000Reikai Krízis - I. rész 29y5sib  (20700/30000)

Reikai Krízis - I. rész _
TémanyitásTárgy: Re: Reikai Krízis - I. rész   Reikai Krízis - I. rész EmptySzomb. Okt. 06, 2012 7:44 am

Szeretem a Kidoushuu könyvtárában tölteni a szabadidőmet, hogyha a Gyerekegylet többi tagja nemigen ér rá. Nem mintha szeretnék játszani velük, mert azt már bőven kinőttem, hanem csak arról van szó, hogy akkor többet van lehetőségem látni Miyoko-sant, mint úgy amúgy. >///> Ugyanis kapitány lévén ő is eléggé elfoglalt, legalábbis eddig nem igazán volt merszem meglátogatni szolgálat közben. Nem állt szándékomban zavarni őt. >///> Ezért húzódtam ilyenkor inkább a könyvtárba, ahol Yamasaki-san segítségével olyan fóliánsokat találhattam, amivel gyarapíthattam kidoukkal kapcsolatos tudásomat. Éppen egy ilyen tekercset olvasgattam, amikor Kawashima-taichou keresett fel egy küldetéssel kapcsolatban. Kicsit meglep, hiszen nem számítottam rá, hogy ilyesmi ügyben keres fel, azt hittem, hogy Tsuki-sanért kell elmennem a 12. osztagba, mint már párszor volt szerencsém ilyesmi miatt kimozdulni a négy fal közül a kapitány kérésére.
- Milyen küldetés? – érdeklődöm Kawashima-taichoutól, miközben összeszedem a tekercseket, hogy odaadhassam Yamasaki-sannak, mivel ő adta ezeket a kezembe, nem tudom, hogy hol van a helyük.
- Hm... magam sem tudom pontosan, milyen küldetés, de a főkapitány kért az osztagunkból valakit, és én rád gondoltam, Hajime-san. Egy 2. osztagos hírvivő jött az üzenettel, szóval viszonylag sürgősnek tűnik Neutral – vakarta meg a tarkóját kissé lustán a kapitány, szavai hallatán majdhogynem elejtettem a fóliánsokat. Döbbentem fordultam szembe a taichouval, egy 2. osztagos tiszt jött, akkor miért csak most szól? Ennyire el lenne havazva a kapitányi teendőivel? Nem lennék meglepve a fukutaichou nem éppen tűnt szorgos halálistennek.
- Akkor, ha megbocsát Kawashima-taichou én indulok is. Jól sejtem, hogy a gyülekezőpont helye az 1. osztag barakkja? – teszem fel komolyan a kérdést, ha valóban így van és tényleg a Nibantaitól jött egy hírvivő ezzel az üzenettel, akkor tényleg nem tűrhet halasztást a dolog. És én, mint a Kidoushuu tagja a legjobbat fogom nyújtani!
- Igen Neutral – bólintott rá helyeslően a kérdésemre, ezzel megerősítve a feltételezésemet. - Sok szerencsét, Hajime-san Neutral – emelte fel a kezét szórakozottan, majd egy intéssel búcsúzott, amint egy meghajlással és egy „Mindent beleadok!” – szöveggel elindultam az 1. osztag felé, lehetőleg minél gyorsabban, hogy időben odaérhessek. Remélem, nem vagyok késésben amiatt, mert később jutott el hozzám a hírnök hozta információ. De ez sem igazán zavart, mert hihetetlen nagy büszkeséggel töltött el, amiért Kawashima taichou engem gondolt megfelelő személynek ezen a küldetésen való részvételhez.
Viszonylag hamar sikerül odaérnem villámtánc segítségével az 1. osztag területére, ahol azonnal engedélyt kapok a belépésre, amint elmondom, hogy a Kidoushuu osztag küldötte vagyok. Ott megtudom, pontosan merre is kell mennem, még nem jártam az Ichibantai területén így a némi útbaigazításnak örültem is. Sietős léptekkel haladok helyiség felé, melynek folyosójára lépve már a távolból meglátom Otou-sant és Suwun taichou keresztanyámat, illetve Wang-fukutaichou-sant a 3. osztagból. Arcomra némi meghökkenés rajzolódik ki, lépteim pár pillanatig lelassulnak, de nyomban összeszedem magam, ugyanis olyan, mintha éppen várnának valamire. Lehetséges, hogy rám?
- Elnézést a késésért, Kawashima-taichou küldött. – mondom, amint eléjük értem, kicsit zavartan tekintve szemem sarkából Otou-sanra. Most a késésem miatt lehet, hogy kellemetlenséget okoztam neki.
Kissé feszülten követem a többieket az egyik első osztagos halálisten által feltárt terembe, ahol kérdőn körbevezettem tekintetemet, majd pedig a két halálistenre szegezem a pillantásomat, kik fogadnak minket. Az egyik maga a Soutaichou volt a másik személy… kérdőn döntöttem oldalra fejemet még sosem láttam őt, de úgy foglalt helyett a főkapitány társaságában, mintha régi jó ismerőse lenne. Vagyis hát, nem tudom mire vélni ezt az egészet…
Némileg kihúzom magamat, amint a nevemen szólít az idegen és ezzel együtt rám is néz, melyen kissé meg is lepődök, hiszen nem is ismer. Legalábbis ha csak névről hallott rólam, akkor sem vagyok olyan nevezetes a Gotei 13 kötelékében, mint mondjuk Otou-san vagy Suwun-taichou keresztanyám, hogy rögtön tudja ki – kicsoda. Személyazonossága azonban még inkább megdöbbent, még az arcomra is kiül a meglepettség mimikája. 0. osztag? Genryuusai Shigekuni Yamamoto, mint Soul Society előző Soutaichouja? Britanniai Lelkek Városa? Mégis mi ez az egész?
Tornyosulnak gondolataimban a kérdések, melyeket hallva alig hiszek a fülemnek. Ráadásul a feladat, amit kaptunk szintén hihetetlennek tűnik. El kell látogatnunk egy másik Soul Societybe egy levél miatt? De hogyha meghívó volt, miért szükséges kiderítenünk annak okát, hogy miért is kapta azt a Lelkek Királya? Hiszen akkor csak tiszteletét lenne szükséges tennie a másik uralkodónál, nem? Eléggé bonyolult ez az egész, nem igazán értem. Emiatt inkább a nagyobbakra hagytam az érdeklődést, majd amint a gyülekező pontot is megosztották velünk egy tisztességes meghajlás kíséretében távoztam a többiekkel a teremből.
- Otou-san – amint kiértünk a helyiség elé nyomban megszólítottam apámat, némileg kevert érzelmekkel. Eleinte bocsánatot szerettem volna kérni amiatt, hogy késtem az imént, de úgy döntöttem, hogy inkább a küldetéssel kapcsolatban érdeklődök tőle. - Azaz úr valóban az előző főkapitánya volt Soul Societynek? Mármint Genryuusai Shigekuni Yamamoto-sama. – bízok abban, hogy Otou-san meg tudja felelni a kérdésemet, azt az egy órát jobbnak látom a küldetésre való felkészülésre szentelni, mintsem a könyvtárban eltölteni, hogy kiderítsem a hallott hihetetlen dolgokról, hogy vajon mi is ez vagy hogyan is lehet? Otou-san nem fiatal már megannyi tapasztalata van, így gondolom, tud egyes mást a Gotei 13-ról, hiszen nem lenne most kapitányi szinten, ha nem így lenne... legalábbis gondolom.
- És mi az a 0. osztag, milyen testőrség az? A Lelkek Királyával kapcsolatos? – teszem fel következő kérdésemet, amint kaptam választ az elsőre. Tudom, hogy jobban járnék, ha részletesebben utána olvasnék, de most meg kell elégednem Otou-san tudásával. Amennyiben az időm engedni fogja jómagam is utánanézek ennek. Feltéve, ha lehet ilyesmiről információkat találni holmi osztagkönyvtárakban.
- Genryuusai-sama említette a britanniai Lelkek Városát. Én ilyesmiről még nem hallottam. Otou-san te tudtad, hogy több Soul Society van világszerte? – rohamozom meg újabb kérdésekkel Otou-sant. Ennél a pontnál már bármilyen választ el tudok fogadni, hiszen biztos feltartom a munkájában, mivel kapitány, minden bizonnyal sok dolga van a 9. osztagban, hogy elintézze távollétével járó dolgokat.
- Öhm… anougomennasai Otou-san, hogy feltartottalak. Ha szeretnéd, szólok a nevedben Okaa-sannak, hogy nem leszünk itthon. – lehajtott fejjel mondom az alábbiakat, mely után villámcsapásszerűen ér a felismerés, hogy miket is beszélek, így gyorsan hozzá is teszem eme cselekedetem pontos okát, mielőtt félreértené. >///> - P – persze csak azért, mert minden bizonnyal sokat elvettem most az idődből és lehet, nem tudnál Okaa-sanra időt szakítani most a kapitányi feladataid mellett. >///> Ha, megbocsátasz… - zavarodottan indulok haza, hogy Yuki~onnát is magamhoz vegyem, mert a legutóbbi kiküldetésen nem éppen jártam pozitívan azzal, hogy nem volt nálam, illetve Okaa-sant is értesítettem arról, hogy Otou-san és én küldetésre lettünk invitálva. Persze hozzátettem, hogy meglehet az is, hogy esetleg Otou-san még befut elköszönni, de nem tartottam valószínűnek a dolgot, bár kitudja.
A kapott idő eltelte után Okaa-santól kicsit nehéz volt távoznom, majdnem ismét sikerült elkésnem… éppen, hogy csak az utolsó percekben sikerült beesnem. Egy kisebb csomagot nyújtottam az eligazítás előtt Otou-sannak.
- Ezt Okaa-san küldi. – teszem hozzá, majd elfordítottam a fejemet. Elméletileg Otou-san kedvencét tette bele az útra, hiába mondtam neki, hogy szerintem fölösleges. Nálam is addig erőlködött, míg el nem tettem azt, amit nekem csomagolt és rá nem vett arra, hogy Otou-sannak elvigyem az övét. Nem értem, hogy tud Okaa-san úgy nézni, de egyszerűen képtelenség olyankor ellenkezni vele.
Tekintetemet ezután Genryuusai-samara és a mögötte lévő senkaimonra vezettem. Némi kíváncsiság kerekedett úrrá rajtam kisebb izgalommal, a hellyel kapcsolatban, ahova bármelyik pillanatban elküldenek minket.
Vissza az elejére Go down
Nara Shiratori
9. Osztag
9. Osztag
Nara Shiratori

Férfi
Gemini Hozzászólások száma : 361
Age : 153
Tartózkodási hely : 9. osztag területe / Kapitányi iroda
Registration date : 2010. Jun. 21.
Hírnév : 18

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Reikai Krízis - I. rész Cl0te40600/45000Reikai Krízis - I. rész 29y5sib  (40600/45000)

Reikai Krízis - I. rész _
TémanyitásTárgy: Re: Reikai Krízis - I. rész   Reikai Krízis - I. rész EmptyVas. Okt. 14, 2012 12:11 am

A szokásos helyemen a szokásos dolgomat végeztem, nem történt mostanában semmi különös. Úgy tűnik, hogy Aizen legyőzését követően, lassan visszatér a béke Soul Societybe. Apróbb problémák persze mindig vannak és lesznek is, azokat nem lehet megszüntetni, de talán így a legjobb, akkor nagyon unalmas lenne, ha nem történne semmi érdekes. Azt viszont nem szeretné senki, hogy egy Aizenhez hasonló erős ellenfél megint feltűnjön, az már sok lenne.
A nyugalmas kapitányi teendőimből egy hírvivő ugrasztott ki egy sürgős üzenettel a főkapitánytól. Valami nagydolognak tűnik, mivel általában az szerepel az üzenetben, hogy minél előbb jelenjek meg az 1. osztagban, most viszont azt a szót használták, hogy azonnal. Meg azt se felejtsük el, hogy általában pokollepkéket használunk üzenettovábbításra és nem tiszteket.
Rögtön abbahagytam, amit éppen csináltam és bár nem egyből csapot-papot itt hagyva indultam az 1. osztaghoz, de azért siettem. Csak pár pillanatba telt, hogy elrendezzem az éppen átnézett papírokat, hogy minden gond nélkül tudjam folytatni, ha visszaértem. Ezután shunpora kapcsolva elindultam az 1. osztag nagyterme felé.
Amikor megérkeztem a helyszínre még csak egy 1. osztagos tiszt volt ott, akitől megtudtam, hogy még rajtam kívül hárman fognak érkezni és csak akkor nyithatja ki az ajtót. Nem gondoltam, hogy én fogok legelőször ideérkezni, de legalább én köszönthetem először az ideérkezőket.
- Szia, Vera! - már messziről integettem, amikor megpillantottam a távolban érkező kedvenc volt felettesemnek. - Te tudsz valamit, hogy miért hívattak ide bennünket? - kezdeményeztem egy kis beszélgetést, hogy megtudjam, mi is fog itt történni. Ha valaki tudja, az csakis Vera lehet, hiszen a 2. osztag mindig először értesül a történésekről.
- Jó napot, Mei-san. - a másik érkezőt is köszöntöttem illendően és neki is feltettem egy kérdést, ami érdekelt. - Kagami taichounak már sikerült megszoknia az új osztagot? - még csak nemrégen lett kinevezve az új Kagami taichou a régi helyére, így érdekelt, hogy boldogul. Bár szerintem nem lesz valami nagy változás a 3. osztagban, mivel Kagami taichou nagyon hasonlít a lányára, nem csak külsőleg, de belsőre is, legalábbis nekem úgy tűnt. Az egyetlen különbség talán az, hogy Kagami taichounak több tapasztalata van, mármint nem a kapitányságban, hanem élettapasztalatban.
- Hajime? Te meg, mit keres itt? Csak nem, téged is ide hívattak? - egy kis várakozás után megpillantottam a közeledő Hajimét, amit hirtelen nem tudtam, mire vélni, de gyorsan összeraktam, mi is a helyzet. Nem gondoltam volna, hogy az utolsó kiválasztott pont Hajime lesz. Ez nagyon meglepett.
Miután megérkeztünk mind a négyen, végre kitárta előttünk az ajtót az 1. osztagos tiszt és beléphettünk a nagyterembe. Már kintről láthattam, hogy a soutaichou nincs egyedül, egy öregember állt mellette, akit eddig még tudtommal nem láttam. De ezzel most inkább nem foglalkoztam, majd biztos mindent megtudok időben.
- Hajime, jól nézd meg ezt a termet, mert nem nagyon lesz alkalmad sokszor idejönni, amíg hadnagy vagy kapitány nem leszel. Itt szoktuk tartani a kapitányi gyűléseket. - haladtam Hajime mellett és informáltam, hol is vagyunk most. Nem voltam benne biztos, hogy ismeri ezt a helyet, de ha tévednék, akkor majd kijavít vagy valami.
Miután beértünk, megálltunk egy sorban a soutaichouék előtt, majd elkezdődött a feladatunk ismertetése. Először is Yamamoto-dono, mint azt később megtudtam, mindenkit megszólított sorban, amikor is nevem hallatára kihúztam magam. A feladat első hallásra nem hangzott valami bonyolultnak. Viszont felmerült bennem a kérdés, hogy mi is az a Britanniai Soul Society, és hol van. Azonban most nem teszem fel kérdéseimet, mert nem akarom, hogy a soutaichou tudatlannak higgyen. A többiekkel nem tudom, hogy mi a helyzet, de én még tényleg nem hallottam, erről a helyről.
Vége volt az ismertetőnek és kaptunk egy kis időt, hogy előkészüljünk a küldetésre. Miután a haorim ujjában összekulcsolt karommal sétáltam ki a teremből, Hajime megállított, amint kiértünk, hogy feltegye nekem az elhangzottakról megformált kérdéseit, aminek nagyon is örültem, hogy tőlem érdeklődött.
- Nem hiszel neki? Maga mondta el, hogy ő Yamamoto Genryuusai Shigekuni, Soul Society korábbi főkapitánya. - egy kicsit alaptalannak éreztem Hajime első kérdését, hiszen miért is kérdőjeleznénk meg, hogy ő Yamamoto-dono. Vagy nem figyelt eléggé Hajime, vagy nem értette pontosan és azért kérdezett rá. Az is lehet, hogy megfogadta a tanácsomat és éppen a nagytermet fürkészte végig, ami ugyan nem mentség, hogy nem figyelt, de így én is hibás vagyok.
- A 0. osztag a Lelkek Királyának és családjának védelmére van felállítva volt kapitányokból. Kagami taichou is odakerült, nem mondta? - válaszolom meg Hajime második kérdését és még egy tagot is megemlítek, akiről tudhat. Tudom, hogy Kagami taichou segített Hajimének az edzésben, így társíthatja valakihez a 0. osztagot.
- Nem, én sem hallottam még róla. Majd megkérdezem, ha visszaértem. - ismerem be Hajimének, hogy én sem tudtam, hogy van egy Britanniai Soul Society is. Majd ismertettem neki a tervemet is, hogy egy kicsit többet tudjak meg róla. Reménykedem benne, hogy a soutaichou már nem lesz jelen a senkaimonnál és nyugodtan feltehetem a kérdésemet.
- Nincs semmi baj. Az jó lenne. Arigatou. - kért bocsánatot Hajime, amire nem volt semmi szükség, hiszen a családomra mindig van időm. Még azt is felajánlotta, hogy szól helyettem Tasunak a küldetésről, amivel már remélem ki is egyenlítette a számláját a saját szemében.
Ezután az utam a 9. osztagba vezetett, ahol még néhány fontosabb papírt átnéztem, aminek közel van a határideje, majd elrendeztem a dolgokat, hogy a távollétemben minden rendben legyen. Harukinak kiadtam, hogy mit csináljon, Tomokohoz is benéztem, hogy közöljem vele, küldetésen leszek és megkérdeztem, hogy van-e valami probléma, ami sürgős lenne. Miután mindezzel kész voltam, már el is telt az egy óra és indulhattam is vissza az 1. osztaghoz.
- Doumo. - köszöntem meg Hajimének egy hajborzolás kíséretében, hogy elhozott nekem valamit Tasutól, ami később kiderült, hogy pont a kedvenc ételem volt. Tudom, hogy Tasuval nem jó ellenkezni, de azért tudhatná, hogy nem kirándulni megyünk, hanem küldetésre.
- Yamamoto-dono nekem lenne egy kérdésem. A Britanniai Soul Society pont olyan, mint az itteni? Vagyis ugyanaz a szerepe, mint nekünk? - tettem fel végül kérdésemet a senkaimon előtt, hogy végre megtudjam, amit meg akartam tudni, mielőtt még elindulunk.


A hozzászólást Nara Shiratori összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Dec. 02, 2012 6:48 am-kor.
Vissza az elejére Go down
http://myanimelist.net/profile/LeoWyatt
Wang Liu Mei
3. Osztag
3. Osztag
Wang Liu Mei

nő
Virgo Dog
Hozzászólások száma : 158
Age : 29
Tartózkodási hely : Általában a 3. osztag főhadiszállásán
Registration date : 2011. Sep. 10.
Hírnév : 48

Karakterinformáció
Rang: Hadnagy
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Reikai Krízis - I. rész Cl0te24000/30000Reikai Krízis - I. rész 29y5sib  (24000/30000)

Reikai Krízis - I. rész _
TémanyitásTárgy: Re: Reikai Krízis - I. rész   Reikai Krízis - I. rész EmptyVas. Okt. 14, 2012 9:12 pm

A hadnagyi irodában ülve, túl megannyi ilyen-olyan kellemetlenségen, végre úgy érzem, terheink száma némelyest csökkenni látszik. Kanata kapitányságával az osztag ügyei lassacskán rendeződnek, és úgy tapasztalom, a fejetlenségnek is vége szakad. Tudom, ez a kijelentés felettébb különös lehet egy hadnagytól, de örülök, hogy kevesebb felelősség hárul rám és Shizuka-sanra. Bár korábban meg sem fordult a fejemben, hogy Ai-sama után bárki képes lehet ily bravúrosan összetartani az osztagot, Kanata-taichounak sikerült. Ez pedig olyan megnyugvást jelent, amely már egy ideje nem töltött el. Már-már kezdtem megfeledkezni arról is, hogy bármelyik pillanatban bekövetkezhet egy nem várt fordulat. Majdnem.
Halk sóhaj kíséretében hallgatom végig a hírnököt, aki a különös üzenettel érkezett. Nem értem, miért éppen rám volna szüksége az ichibantainak. Nem vagyok több egy egyszerű hadnagynál. Minden esetre a parancs az parancs, és én nem fogok vitatkozni vele. Nincs is rá lehetőségem, hogy megtegyem. Még ha volna is, visszakoznék egyáltalán? A Gotei 13 egy katonai szervezet végső soron, így az utasítások követése úgymond kötelességünk. Nem hinném, hogy következmények nélkül lehetne ellenkezni. Meg aztán, különben sem érdemes. Aki egyszer belépett a szervezet kötelékébe, tudnia kell, mire vállalkozott. Így hát hiába vonom kétségbe jelenlétem szükségességét, nem tehetek mást, mint engedelmeskedem a hívásnak, és ennek megfelelően megjelenek az első osztagban.
A megszokott protokollnak megfelelően az osztag barakkjai előtt álló tiszttel közlöm, mi járatban vagyok, majd meg is kapom az útbaigazítást a kijelölt találkozóhely felé. Ha jól belegondolok, először járok itt. Valami különös csoda folytán mégsem sikerül eltévednem – nevezzük szerencsének. Hisz az idő sürget, ha minden igaz, bár a futár által hozott üzenet nem tartalmazott konkrétumot, az azért némi gyanakvásra ad okot, hogy személyesen adták át, nem pokollepkén keresztül. Ahogy odaérek az impozáns méretekkel rendelkező ajtó elé, finom meghajlással köszöntöm a már jelenlévőket. Shiratori-taichou kérdésére halovány mosoly kúszik arcomra.
– Köszönöm kérdését, Shiratori-taichou, én úgy látom, Kanata-taichou remekül boldogul. – felelek saját meglátásaimnak megfelelően. Sajnos nem jellemző rám, hogy belelássak a kapitányaim fejébe, így erre a kérdésre sem valószínű, hogy tökéletes választ tudnék adni. Talán jobb is, ha nem próbálok meg erre törekedni, és nem próbálkozom az amúgy is lehetetlennel. Hisz eme kérdésre is mindössze egyetlen személy létezik, ki valóban meg tudna felelni: Kagami Kanata taichou, akire az érdeklődés is irányult az imént. Ám a kis szóváltást kénytelenek vagyunk ilyen rövidre fogni: a vélhetőleg negyedik iderendelt megérkezik, így a titkok ajtaja is kitárulhat végre előttünk. Mind képletesen, mind szószerinti értelmében. Elvégre a bejárat, mely az ichibantai nagytermébe vezet, kinyílik, s én a kapitányokat követve lépek csak be rajta. Úgy helyes, hogy azok menjenek előre, kik már ismerik itt a járást, nem igaz?
A helyiségbe belépve azonnal megakad a szemem a már benn tartózkodó két férfin. A soutaichou urat magam is be tudom azonosítani, ám másikuk kilétét homály fedi előttem, még ha tippem van is, azt nem tartom valószínűnek, bár jelenléte kétségtelenül önmagában is tekintélyt sugároz. Nem meglepő hát, hogy mikor nevemen szólít, kissé jómagam is kihúzom magam, bár eddig sem lehetett kifogás a tartásomra. Cseppet feszélyez az idősnek látszó halálisten jelenléte, s éppen ezért tudat alatt is igyekszem a lehető legfegyelmezettebben viselkedni, még ha korábban efelől nem is volt panasz. Már ha emlékezetem nem csal meg eme sarkalatos pillanatban. ^^” Szavait feszült figyelemmel hallgatom. Az elmondottak kissé meglepnek, csaknem arcomra is kiültetve a döbbenet mimikáját, ám szerencsére avagy sajnos, ennél azért kevésbé mozgékonyak arcizmaim. Még mindig nem sikerült megtanulnom, hogyan mutathatnám ki a bennem lejátszódó érzéseket, gondolatokat a külvilág felé. Ezt a tulajdonságomat az ehhez hasonló szituációkban kimondottan hasznosnak tudom vélni, mégsem tudom biztosra, helyénvaló-e rezzenéstelen arccal végighallgatni egy ilyen bejelentést. Hirtelen nem is tudom, a hír mely pontján kellene jobban csodálkoznom, vagy meglepődnöm. Csak én volnék oly tudatlan, hogy egész eddig még csak nem is hallottam, létezik több Soul Society is? Ahogy végigtekintek a többi egybegyűlt arcán, az az érzésem támad, nem vagyok egyedül eme ismeret hiányával. Gondolataim egy fél pillanatra mintha kezdenének elkalandozni a „mi lett volna, ha…?” kérdéskör irányába, ám szerencsére még időben visszairányítom őket a jelen felé. A legkevésbé sem hiányoznak most az ilyesfajta gondolatok, pláne egy igen fontos ügy ismertetése közben. Ismét csak megdöbbenésemet fokozza, hoy a megannyi potenciális jelölt közül épp én kerültem be a kiválasztott 4 shinigami közé, akikre ez a feladat osztva lett. Nem igazán értem benne a logikát, hogy őszinte legyek. ^^” De persze, csak nem kérdőjelezhetem meg a feljebbvalóim döntését, így nem vitatkozom, vagy emelek szót kétségeim tükrében sem. Meg aztán, nem is tudom ezeket a gondolatokat most szavakba önteni, így a legjobb, ha egy kis ideig még pihennek tudatomban, hogy csak aztán kerüljenek felszínre ismét, miután már volt idejük leülepedni, és némiképp tisztázódni.
Egyetlen óra. Ennyi időt kapunk, hogy rendezzük ügyes-bajos dolgainkat. A magam részéről amint lehet, visszatérek az osztagom területére, és tájékoztatom a helyzetről mind Shizuka-sant, mind Kanata taichout. Úgy illendő, hogy társam és felettesem is tisztában legyenek ismeretlen időtartamú távollétem okával. Kicsit mondjuk még mindig félek, hogy Shizuka-sant egyedül kell hagynom a papírmunkával, tudom, miféle mumus ez számára, de biztos vagyok benne, hogy minden félelmem ellenére tökéletesen megbirkózik majd a feladattal, amik oly sok idő után ismét rá, és egyedül rá hárulnak majd egy kis darabon. Milyen régen is volt utoljára ilyen alkalom. Sóhajtással nyugtázom, hogy időm véges, és közel már, hogy lejárjon. Így hát ideje visszatérni a kiindulási ponthoz, vagyis, hogy precíz legyek, az induláshoz megbeszélt helyre. Az ichibantai senkaimonja.
Talán mostanra, hogy eltelt egy óra a különös hírek meghallgatása óta, végre bennem is megfogalmazódik egy kérdés. Voltaképpen nyugtalanságom okát talán éppen ez jelenti. Ám feltenni úgy, hogy egyedül én kérdezzek? Kicsit különösnek érezném. Már-már zavarbaejtőnek. Épp ezért kimondottan örülök, hogy nem csak bennem maradtak fehér foltok feladatunkkal kapcsolatban, még ha én nem is pontosan arra gondolnék, mint Shiratori-taichou.
– Elnézést, Yamamoto-sama, nekem is volna egy kérdésem. Ha nem csak ez az egy Soul Society létezik, akkor pontosan mennyi van? – talán kérdésemből is kitűnik, hogy némiképp már a felvetésben is kételkedem. Nem tudom, valahogy olyan abszurdnak tűnik ez az egész. Csak remélni tudom, hogy nem valami ostoba kelepce, amibe épp készülünk belesétálni. Akárhogy is: nincs más út. Jól gondolom?
Vissza az elejére Go down
Yamamoto Minase Yoko
1. Osztag
1. Osztag
Yamamoto Minase Yoko

Hozzászólások száma : 6
Registration date : 2012. Jul. 26.
Hírnév : 3

Karakterinformáció
Rang: 5. tisz, a Sansekushon parancsnoka
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Reikai Krízis - I. rész Cl0te5000/15000Reikai Krízis - I. rész 29y5sib  (5000/15000)

Reikai Krízis - I. rész _
TémanyitásTárgy: Re: Reikai Krízis - I. rész   Reikai Krízis - I. rész EmptyVas. Nov. 11, 2012 6:27 am

*Gondosan ellátva a mai napi teendőimet, már úgy látom értelmét, hogy valami olyasmivel foglalkozzak; ami igazán érint, mint magánszemély. Ugyanis a parancsnoki pozícióm által felfigyeltem valamire a beérkező kérelmek sorában. Mostanában, mintha megszaporodtak volna a speciális küldetések, melyek aggodalomra adnak okot. S nem is ez volna a valódi ok arra, hogy személyes ügyként fogjam fel a dolgokat; hanem az, hogy most mérföldkőn állok. Éppen az egyik nyomtatvány fekszik előttem az asztalomon, amely egy küldetésre kiválogatott személylista; amelyen a saját fiam neve szerepel. Ennyi szülői tapasztalat után sem tudok mindig objektíven állni az ilyen dolgokhoz, hogy vajon helyes-e érzelem mentesen kiküldetem egy "A" fokozatú küldetésre, vagy sem. Talán itt lenne a legnagyobb ideje, hogy beszéljek Masayoshival egy kicsit, és tudassam vele az elmúlt hetek statisztikáit. Úgy érzem, mintha valami baj közeledne. Valami előre nem látható dolog, ami mintha rossz ómenként illetné Soul Societyt. Hosszasan rágódok a dolgok felett egy pipával a kezemben, majd hátradőlve behunyt szemmel írom alá a jóvá írást. Fiatalok, szerezzenek csak tapasztalatot. Érte meg egyébként sem lehet lelkiismeret furdalásom, hiszen nagyon is helyén van az esze. De, ha a másik fiamra gondolok, talán akkor annyira nem is kellene a pipa a kezembe. Valahogy meg kell oldanom az ügyét, valahogyan menni fog...*
- Yoko-san! *Egy ismerős hang zavar meg csendes meditálásomban. Kissé előre dőlök a székemben s egy igenlő hanggal adom a hadnagy kislány tudtára, hogy nyugodtan bejöhet. Amint megteszi, egy átlagos, bár kisebb növényekkel teli irodában találhatja magát. Egyetlen különlegesség amit még születésnapomra kaptam Masayoshitól, a kidouval átitatott szoba szökőkút. Abba is hagyom az önmarcangolást, s a lényegre térek. Felemelkedem székemből. Szimpla shinigami uniformistól miden napi eltérés a most kivételesen minden csattól megszabadított szőke hajzuhatag.* - Nos? *Húzom fel szemöldökömet. Habár a kelleténél kicsit több tiszteletparancsolást teszek a tekintetembe, de a felismerés kárán eloltom pipámat. Hah, ha csak erről lenne szó! Az egész kihull a kezemből, amikor a kis suhanc közli velem, hogy itt van a senkaimonnál a nagyapám. Elnevetem magam a puszta feltételezésre, de a jóízű nevetés hamar kesernyéssé válik, amint megpillantom a lánytekintetében a komoly határozottságot.* - Kizárt dolog. Genryūsai Shigekuni Yamamoto régen meghalt már! *Jelentem ki, éppen akkor, mikor egy beosztottam is bejön az irodámba és megfogja a karomat. Kellemetlenül pillantok le rá, de húzni kezd.* - Hiszem ha látom.. *Elégedetlenkedek, s hagyom, hogy vezessenek a senkaimonhoz. De nem is kell sok, amint kilépünk az épülettől, valami furcsa érzés lesz rajtam úrrá. Nagyon régen, fogalmam sincs, hogy mikor volt már..de az érzés maga leírhatatlan. A lélekenergia, amely a levegőben terjed, olyan mintha a saját vérem áramlását érezném. Mintha újra létezne a fa, amelyen vagyok én a bimbó, mely kivirágzott. Erős döbbenet lesz rajtam úrrá, de Masayoshi lép elém, s kezt a vállamra teszi. Gyors mozdulattal söpröm le kezét vállamról.*
- Hazudtál, te átkozott! *Előveszem félelmetes tekintetem, majd felszegem fejem s Suwun taichouhoz lépek, aki még nem ért oda a társasághoz.* - Bocsásson meg kapitány, de mint a Sansekushon parancsnoka, hirtelen változtatásokat kellett beiktatni. Tehát nyugodtan hazatérhet családjához, a helyét én magam veszem át. *Szerencsére a kapitány nem nagyon akadékoskodik, bizonyára nem szívesen búcsúzik a családjától; főleg, hogy az egyik lánya még egészen fiatal teremtés. Noha, magamnak is megvan a családja, de én bízom a gyermekeimben; illetve a férfiben is, akit szeretek. De most rendeltetésem van, hiszen az örökségem nincs tőlem messze, s igazából sok idő telt el ahhoz, hogy elsőre fel is ismerhessem. Mindenesetre a társaságot picit meglepetésként fogja érni a váltás.*
- Üdvözlök mindenkit! Yamamoto Minase Yoko vagyok, a Sansekushon parancsnoka! Életbe lépett egy kis változás, így Suwun- taichou helyét magam veszem át. *Adom meg kicsit a módját a dolgoknak, melyből elég sok minden megmagyarázandó. Mégis különös pillantásommal illetem a nagyapámat, aki itt áll előttem igazából. Eddig hitt téves eszméimnek hála fejemben rengeteg kérdés fogalmazódott meg, amelyre szeretnék majd sort keríteni. Habár lehetséges, hogy ez a találkozás majd szigorúan a küldetésre határolódik majd; akárhogy is, a véréből vagyok. Az utolsó élő rokonom, tartozom neki annyival, hogy segítsek egy fontos küldetésen. Ezek után csak egyszerűen beállok a sorba, vagyis inkább a Sanbantai hadnagyával váltok egy mondatot egészen hallkan.*
- Wang-san..amennyiben kíváncsi arra, hogy mi van az előléptetett felettesével..nyugodtan kérdezzen. *Biztatom kicsit a kislány, majd tovább állok. Nem célom csak úgy közösködni másokkal, de azt sem szabad elfelejtenem, hogy talán mindannyiunknak lehet most itt személyes oka picit. Nara-taichou bizonyára büszke a fiára, hogy képviselőnek nevezték ki; Wang hadnagy találkozik a kapitánnyal, aki esetleg tudhat a feletteséről; nekem pedig az utolsó halottnak hitt élő rokonom áll itt előttem. Ez roppant érdekes lesz, ajkaim közé illesztem a pipámat.*
Vissza az elejére Go down
Soifon
Admin
Admin
Soifon

nő
Aquarius Goat
Hozzászólások száma : 488
Age : 44
Tartózkodási hely : Yoruichi-sama karjaiban *.*
Registration date : 2010. Dec. 23.
Hírnév : 24

Reikai Krízis - I. rész _
TémanyitásTárgy: Re: Reikai Krízis - I. rész   Reikai Krízis - I. rész EmptyHétf. Nov. 12, 2012 6:52 am

Az egykori főkapitány egészen addig, amíg a felállított csapatból valaki oda nem ér a küldetés kiinduló pontjához, a levelet olvasgatja. Mikor azonban a várt személyek megérkeznek, összefogva a papírt elteszi a felsőjébe, és minden figyelmét a felé intézett kérdéseknek szenteli.
- Még a Lelkek Királyának az irattárában is roppant kevés információ található a többi Soul Society-ről. Ezért elnézést, hogy ha nem tudok kielégítő választ adni a kérdéseikre. A feljegyzések alapján a mi Soul Society-nkkel együtt öt tartomány fellelhető. Az iratokban leginkább katonai feljegyzések voltak találhatóak, amik a többi régió katonai erejéről és fejlettségéről tesznek jelentést. Az utolsó feljegyzés pedig a mi Soul Society-nk győzelméről, valamint a Lelkek Királyának a Királyi Dimenzióba való elzárkózásáról szólnak. Tehát feltételezhető az, hogy háború dúlt a Társadalmak között. – felelte kimérten Yamamoto, az általa megtudott információkat ismertetve. Majd a tekintete az épp akkor megérkező nőre siklik át és arcán egy pillanatra a meglepettség is feltűnik, de ezt követően gyorsan rendezi az arcizmait ennek eltűntetése érdekében.
- Rendben van. Üdvözlöm a különítményben, Yoko-san. – felelte ridegen, majd az éppen megnyíló kapu felé fordult, melynek aranyozott ragyogása merőben eltérő volt a senkaimon esetében megszokott vakítóan fehér fénytől. – Akkor azt hiszem, hogy indulhatunk is. – a szót pedig tett követte és a sétabot koppanásának a hangja jelezte, hogy az idős shinigami útnak indult. Kövessétek hát!
A kapun átlépve egy hosszú folyosón találjátok magatokat, ami a Soul Society-t és az Emberek Világát elválasztó Dangaihoz hasonló, annyi különbséggel, hogy itt a falakat és a plafont faburkolat, a padlót pedig fapadlózat borítja. Mindössze tíz percet töltötök itt, mintha valóban el kellene sétálnotok a kijelölt helyre Ezt az időt felhasználhatjátok egymás közötti beszélgetésre, vagy éppenséggel a Yamamotoval való szóváltásra. Miután a folyosó végén levő aranyozott fénybe léptek egy teljesen ismeretlen helyen találhatjátok magatokat. Leginkább egy méretes váróteremnek tűnik kőfallal és padlózattal és faajtókkal. Ha jobban szétnéztek, egy nőt pillanthattok meg, aki érkezésetek pillanatában még a falnak dőlve nézett maga elé, viszont mikor mindannyian beléptek a terembe elindul felétek. Vörös színű haja van, melyet kontyba kötve hord, valamint ezüstszínű lovagi páncélt visel és a hátára egy lándzsa van felkötve.

Reikai Krízis - I. rész Anima__Claire_by_Wen_M

- Gondolom, önök azok a shinigamik, akik a Japán Soul Society-ből jöttek. Kövessenek! – hangjából gúny és ellenszenv érezhető, leginkább a shinigami szó kiejtésekor, majd megfordulva elindul az egyik, már nyitva levő ajtó irányába. Egy hosszú folyosón vezet át titeket, ahol több, egyszerű szövetruhába öltözött lelket láthattok takarítani. Amíg elhaladtok mellettük, ki kíváncsisággal, ki pedig megvetéssel néz rátok, de egyikük sem elegyedik szóba veletek, csendben végzik a munkájukat. Próbálkozhattok a titeket vezető nővel is beszélgetést kezdeményezni, viszont mindennemű próbálkozásotokra egy megvető pillantás és hallgatás a válasz.
Végül egy újabb ajtón átlépve egy hatalmas tárgyalóteremben találhatjátok magatokat. A teremben egy félkör alakú, sötétbarna faasztal található, ehhez tartozó kényelmes, párnázott székekkel, valamint az asztal mögött a falról hosszú vásznak lógnak le a földre szépen, rendezett sorban. Különféle szimbólumokat varrtak rájuk, és az egyik ilyen rögvest ismerőssé is válhat számotokra, lévén a Gotei 13 jellegzetes rombusz alakú jelképe tekint vissza rátok. A teremben ugyanakkor egy kék színű angol tiszti ruhát viselő, szőke férfit is megpillanthattok, aki rögvest felétek fordul belépéseteket követve, és örömteli mosolyra húzódnak ajkai.

Reikai Krízis - I. rész KisaragiJin600357876

- Üdvözlöm önöket Neutra Insula-n*, shinigamik. A nevem Leonard Pendragon, Britannia Hercege vagyok. Én küldtem a meghívót is önöknek. Kérem, foglaljanak helyet! – hangjából az izgatottság és valamelyest egy kis öröm hallható ki, majd kezével mutat a félkör alakú asztal azon részére, mely mögött a Gotei 13 jelképe található.
- Esetleg, ha nem vagyok tolakodó, akkor megtudhatom a becses neveiket? – lép közelebb az asztalhoz, miután mindnyájan helyet foglaltok. – Hozzon valami frissítőt a vendégeinknek, Lady Lancelot.
- Máris. – felelte a nő engedelmesen, de hangja ridegségén érződött, hogy nincs oda túlságosan a szerepért, hogy titeket kell kiszolgálni.
- Úgy véltem, hogy lévén az önök társadalma a múltban történt események miatt kimaradt a többi tartománnyal való diplomáciai kapcsolatépítésből, így minden bizonnyal lehetnek kérdéseik. Ezért bátorkodtam önöket korábbi időpontra meginvitálni, hogy ezekre a kérdésekre választ találhassanak. – kissé talán tenyérbe mászónak tűnhet egyeseknek a férfi kedves modora, nyíltsága és esetleg zavarónak az arcán lévő folyamatos apró mosoly, lévén szándékait nem ismeritek.
- A nevem Yamamoto Genryuusai Shigekuni. A Lelkek Királyát védő testőrosztag parancsnoka vagyok. Ha megengedi, Pendragon-dono, kezdeném az érdeklődést azzal, hogy kérem, mondja el, miért hívott ide bennünket. – szólalt meg az ex-főkapitány nyugodt, kimért hangon.
- Áh, szóval önben tisztelhetem Mr. Shigekunit! A Lelkek Királya említést tett levelében arról, hogy ön lesz a diplomáciai küldöttség vezetője. A kérdésére a válasz pedig roppant egyszerű. Nem titkolt célom elérni a négy Soul Society közötti békét, együttműködést és fejlődést. Ezért hívtam össze ezt a konferenciát, hogy megalapozzam a közös jövőnket. – válaszolta már szélesebb mosollyal. Őszinte mosoly volt, látszott rajta, hogy valóban az a legnagyobb álma, amit elmondott nektek. Ezt követően, mialatt a vörös nő gyönyörű kristálypoharakban ásványvizet tesz elétek, nyugodtan feltehetitek a kéréseteket a herceg számára, aki természetesen készséggel válaszol mindenre.


Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Nara Yuki Hajime
Kidoushuu
Kidoushuu
Nara Yuki Hajime

Férfi
Gemini Pig
Hozzászólások száma : 105
Age : 28
Tartózkodási hely : Kidoushuu osztag vagy a Hachibantai területén
Registration date : 2011. Jun. 12.
Hírnév : 10

Karakterinformáció
Rang: Fuku Kidouchou
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Reikai Krízis - I. rész Cl0te20700/30000Reikai Krízis - I. rész 29y5sib  (20700/30000)

Reikai Krízis - I. rész _
TémanyitásTárgy: Re: Reikai Krízis - I. rész   Reikai Krízis - I. rész EmptyVas. Nov. 18, 2012 4:44 am

Ez az egész olyan felettébb hihetetlen, Genryuusai Shigekuni Yamamoto-sama jelenléte és ez a furcsa küldetés, ahova elsődlegesen vezető pozícióban lévő halálistenek megjelenését kérték. Nem igazán volt ilyen misszióban még részem, s talán nem is lett volna egy ideig, amennyiben Kawashima taichou nem bíz meg ama feladattal, hogy jelenlétemmel képviseljem a Kidoushuut. Mindent bele fogok adni, hogy hasznára válljak a csapatnak és ne okozzak nekik problémát, hiszen mindannyian hatalmas erőket képviselnek hozzám képest; illetve ezzel még öregbíthettem az osztag hírnevét is, ha már jelenlétünket általában komolyabb mágiákkal kapcsolatos dolgok miatt szokták igényelni.
Bár igen rosszul kezdtem érezni magamat Otou-sannal folytatott beszélgetés során. Igen, valóban kételkedtem Genryuusai Shigekuni Yamamoto-sama személyében, de ez még csekélység volt a párbeszédünk során, mikor erről a számomra ismeretlen 0. osztagról Kagami-samára terelődött a szó, elsődlegesen ettől szorult össze a gyomrom. Kelletlenül préseltem ki magamból a „nem tudtam” feleletet rá, melytől még a szám is kiszáradt, s olyan érzésem volt, mintha összetört volna a szívem. Igazán fontos volt számomra személye, ő gyógyított meg, mikor megismertem Yuki~onnát, ő vett szárnyai alá a Kidoushuuban mikor kezdő halálistenként odakerültem, illetve Kagami-sama volt a mentorom is a későbbiekben. S aztán egyik pillanatról a másikról tűnt el, olyan hirtelen, egy szó nélkül… nem gondoltam volna, hogy ilyesmi áll a háttérben. Bár sejthető volt, hiszen senki sem beszélt róla komolyabban és nem is keresték. Ezzel kapcsolatos töprengésemmel telt el ama egy órám, míg hazatértem és felkészültem a misszióra, illetve Okaa-santól is elbúcsúztam.
Amint visszatértem a találkahelyre már többen is ott voltak, de jobbnak véltem a majdnem késésem mellett letudnom ezt a kellemetlen dolgot, miszerint Otou-sannak átadom Okaa-san által küldött csomagot. Próbáltam úgy tenni, hogy mintha mi sem történt volna, azonban erre a gesztusra nem számítottam Otou-santól. Mogorván, összeszűkült szememmel kifejezve nemtetszésemet hessegettem el kezét fejem felől, hogy ne tegye teljesen reménytelenné hajam helyzetét. Nem, nem panaszkodni akarok, mint egy lány, hanem a hajam időnként olyan rendezetlenül képes állni, hogy szinte lehetetlenség kézzel visszaigazítani normális állapotba. >.>”
- Otou-san… nem vagyok már gyerek! >///>” – morgom orrom alatt, miközben jobbommal megpróbálom lesimítani a felálló hajtincseimet reménytelenül. Közben figyelmemet a beszélgetésre vezetem, hogy semmiről sem maradjak le, az igazán kellemetlen lenne, ha utólag kellene érdeklődnöm a beszélgetés kapcsán. Meglepve hallom, hogy egy olyan helyre megyünk, amellyel egykoron Soul Society háborúba állt. Mintha csak az arrancarok otthonába mennék vidám látogatást tenni, ez cseppet sem tetszik. Otou-sanra pillantok, hogy lássam, ő miképpen kezeli a hallottakat, még ha egyáltalán nincs kedvem tanulni tőle, mert az cseppet sem lenne helyes, ha az ő segítségét is igényül venném abban, hogy egyszer túltehessek rajta. De biztos nem olyan baj, ha azért megfigyelem…
Azonban nem sokáig figyeltem Otou-sant a mustrálásom közben felbukkanó nőre vezetem a tekintetemet, ki Suwun-taichou keresztanyámat váltotta fel hirtelenjében. Homlokráncolva néztem rá, majd Genryuusai Shigekuni Yamamoto-samara, miután bemutatkozott nekünk, nevük alapján minden bizonnyal rokoni kapcsolatban állnak, jómagam legalábbis erre tudok gondolni, de nem akarok olyan udvariatlan lenni, hogy megkérdezzem. Majd amennyiben Yamamoto-san úgy dönt, hogy megosztja velünk, akkor úgy is kiderül.
A többieket követve lépek be az érdekes átjáróba, mely nem csak külsőleg, de még belül is eltért egy szokványos dangai úttól. Csodálkozva hordoztam végig a tekintetemet a helyen, s a terepszemlém során igyekeztem nem lemaradni a többiektől, bár így is sereghajtóként követtem őket.
- Elnézést, Genryuusai Shigekuni Yamamoto-sama. Azt nem lehet tudni, hogy a mi Soul Societynk miért háborúzott anno a britanniai Soul Societyvel? Esetleg a győzelem után a Lelkek Királya békét kötött velük? Vagy talán ezzel kapcsolatos a dolog, amiért üzenetet küldtek a Lelkek Királyának, vagy más áll a háttérben? – érdeklődöm az Ex-shoutaichou úrtól, miután sikerült felzárkóznom, Otou-san mellé orientálódva. A beszámoló, amit indulás előtt tartott egyszerűen nem hagyott nyugodni, még az érdekes külsővel megáldott átjáró sem volt képes elvonni eme gondolataimról figyelmemet. Szívem szerint azonban Kagami-samaról is kérdeztem volna tőle, de tudtam, hogy most a küldetésre kell koncentrálnom és nem a múltra.
- Itt nem veszélyezteti az utazókat a Takarító, mint ami a mi dangaiunkban is volt egykoron? – nézek hátrafelé, régen volt már, hogy a mi senkaimonunk által nyitott átjáróban, azaz eszköz is ott volt. De végülis ez is egy ilyesfajta utazás, mint a dangai, s nem kizárólagos, hogy itt is van ilyesmi. Nálunk a Takarítót külső behatások pusztították el, azt nem tudhatjuk, hogy itt pontosan mi folyik és hogyan, ha csak Ex-soutaichou-sama véletlenül nem tud valamit, amit mi nem.
Az út rendkívül hosszúnak tűnt, s már – már erős késztetést éreztem arra, hogy feltegyem azt a kérdést, még meddig tart az utunk ezen a helyen, amikor is megpillantottam a távolban egy fényt, melyről úgy vélem, a kijáratot jelöli innét. Visszatartott lélegzettel néztem végig a fénylésen, aprókat hunyorítva, majd követtem a többieket: átléptem rajta. Izgatottan vártam, hogy vajon mi fog ott fogadni minket, hogy a britanniai Soul Society mennyire is különbözik a miénktől. Amint megláttam a vörös hajú hölgyet rögtön arra tudtam gondolni, hogy meglehetősen sok mindenben eltérhet a mi Soul Societynktől ez a Soul Society.
Kissé gyanakvó szemekkel nézek a nőre, viselkedése nem éppen azt türközi, hogy szívesen kalauzol be minket a britanniai Soul Society területére. Bár ha én lennék ebben a helyzetben, úgy vélem jómagam sem repdesnék az örömtől, de ez azért mégis modortalanság: még be sem mutatkozott! Látszik, hogy a legszebb és a legjobb nő az egész világ Miyoko-san, az ő modorával semmi gond nincs. Neutral Miket is beszélek?!>///>
Egy ideig mustrálva követem őt a többiek mellett, majd Otou-sanhoz kicsit közelebb húzódom, s a lehető leghalkabban kezdek beszélni hozzá.
- Otou-san… nálunk csak a vezető szerepet betöltő halálistenek, mint amilyen te, meg Okaa-san vagy, viselheti magánál a zanpakutoját. Őnála is ott a fegyver… meglehet, hogy ő is egy vezető pozíciót betöltő személy ebben a Soul Societyben? – pillantok apám felé a szemem sarkából, miközben felhoztam neki eme meglátásomat. A pórias öltözetű embereket nem tudom mire vélni, nálunk nincs ilyen körülmény a szervezeten belül, bár a 4. osztag végez el ilyesfajta, jelentéktelen dolgokat, mint a takarítás, de ők is megkapják ugyan úgy a hivatalos, halálisteneknek kijáró öltözéket.
A terem ahova vezet minket fényűzőbb a folyosókhoz képest, a felépítését tekintve arra tudok asszociálni, hogy valamiféle megbeszéléseknek adhat helyet, talán tárgyalásoknak, fontos döntések meghozatalához, ha csak itt sem működik olyan szerv, mint amilyen nálunk a 46-ok Tanácsa. A falról alálógó szőtteseken is végighordozom tekintetemet, főleg a mintájukat veszem szemügyre, s pillantásom megakad a Gotei 13 jelképén. Döbbenten könyvelem el annak jelenlétét, s fejemben rögtön kérdések fogalmazódnak meg ezzel kapcsolatban, csupán nem akarok az idegen úr szavába vágni, ki itt várt arra, ki tudja mióta, hogy fogadhasson bennünket.
A hellyel való kínálását, csak akkor fogadom el, ha a többiek is élnek ezzel a lehetőséggel. Nekem őszintén szólva nem tetszik az idegen nyíltsága és ez a nyájas kedvessége, Yuki~onna nyomban fokozott figyelemre int vele kapcsolatban, hogy ne kerülje el semmi apróság sem a figyelmemet. Okkal vonakodhatok az ilyesmitől ebben a szituációban, hiszen nem tudjuk mifélék, mi a céljuk, szóval semmit.
- Lady Lancelot? Öhm… anou>///> – adok hangot meglepettségemnek, melyet meg sem próbálok megmagyarázni, olyan kellemetlen helyzetbe sikerült kevernem most magamat. Idegesen sütöttem le a szememet és néztem inkább a földre, s nem a vendéglátónkra. De hát annyira meglepett a neve! Róla könyvekben volt lehetőségem olvasni, bár személye az ellenkező nem tagja volt, de most mégis megdöbbentett!
Ezen hibám követően igyekeztem hallgatni és figyelni, mintsem újabb ilyen ballépést tegyek, mint az előbb. Azzal nem csak magamnak, hanem még Otou-sannak is kellemetlenséget okozok. Bemutatkozni sem igen volt ezután merszem, így hagytam, hogy Otou-san mutasson be, amennyiben jónak látja.
A vörös hajú hölgyre, Lancelot-sanra pillantok, miközben leteszi elénk a frissítőket, bár belső sugallat okán nem iszok bele. Lehet, túlságosan hipochondernek tűnök emiatt, de miközben Yuki~onna nem tetszését fejezi ki elmémben, addig nem igen tudok máshogy vélekedni erről a helyről. Még a magát Pendragonnak nevező illető szövegét is kétkedve fogadom, bár céljai figyelemre méltóak, de honnan tudhatjuk, hogy nem csak tőrbe akar csalni bennünket?
Vissza az elejére Go down
Nara Shiratori
9. Osztag
9. Osztag
Nara Shiratori

Férfi
Gemini Hozzászólások száma : 361
Age : 153
Tartózkodási hely : 9. osztag területe / Kapitányi iroda
Registration date : 2010. Jun. 21.
Hírnév : 18

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Reikai Krízis - I. rész Cl0te40600/45000Reikai Krízis - I. rész 29y5sib  (40600/45000)

Reikai Krízis - I. rész _
TémanyitásTárgy: Re: Reikai Krízis - I. rész   Reikai Krízis - I. rész EmptyVas. Dec. 02, 2012 10:48 am

Vera nem jön velünk küldetésre? Szembesülnöm kellett a borzalmas hírrel, hogy egy másik nő jön Vera helyett a küldetésre, akit nem is ismerek, mondjuk most már bemutatkozott, de akkor sem. Én Verával akartam küldetésre menni, hiszen már olyan régen voltunk közös küldetésen. A 10. osztagban is csak apró-cseprő feladatokat oldottunk meg együtt, szóval ez lett volna az első fontosabb közös küldetésünk és ettől az apró örömtől is megfosztottak. Az élet kegyetlen.
- Akkor feltételezhetjük, hogy a mi Soul Societynk volt a legfejlettebb, de vajon még mindig mi vagyunk azok? - vonom le a következtetést Yamamoto-donotól hallottak alapján. Ha megnyertünk egy háborút, akkor valószínű, hogy mi voltunk az erősebbek vagy jó volt a stratégiánk. Azt nem tudjuk pontosan, hogyan nyertünk, lehet, hogy csak éppen hogy sikerült győzelmet aratnunk és ezért zárkózott el a Lelkek Királya egy másik dimenzióba.
Yamamoto-dono jelezte az indulást, ezért követtük egy szó nélkül, hiszen ő a csapat vezetője. A senkaimon is furcsa volt, a szokásos fehér fény helyett arany színben tündökölt és nem csak ez volt az egyetlen különbség a belső is más volt. Ahelyett, hogy egy barlangrendszerszerű alagúton mennék végig, most mintha egy rendes normális fapadlós folyosón haladtunk végig.
Az út is hosszabb volt, mint egy átlagos dangai-on át vezető út, elvégre nem kis távolságot teszünk meg. Vagyis hát gondolom, nem a szomszédba megyünk át látogatóba. Az út alatt nem kezdeményeztem beszélgetés, inkább csak megfigyeltem a körülöttem lévőket. Főképpen, hogy miket kérdeznek a többiek Yamamoto-donotól és ő miket válaszol nekik. Utunk végét, ahogy a kezdetét is, aranyfény jelezte, amit jól esett látni, mert nem vagyok hozzászokva az ilyen hosszú utakhoz, így már örültem, hogy a végéhez értünk. A másik oldalon egy majdhogynem üres terembe érkeztünk, ahol egy vörös hajú nő várt minket. Nem tetszett a hozzáállása, mivel lerítt róla, hogy nem szívesen lát minket.
- Szerintem valamit összekeversz Hajime. Mindenki magánál tarthatja a zanpakutouját, hiszen nálad is ott van, nem? És nem vagy hadnagy, vagy kapitány? Nem emlékszel, hogy mit tanítottam neked és Shizunének, hogy mindig tartsátok magatoknál a kardotokat? - hívom fel Hajime figyelmét a kis tévedésére, ami biztos azért van, mert túl sok szabályt akar megjegyezni és összekeveri őket. Ezért sem próbálkozok meg én vele, mert velem is biztos ez történne. Különben sincs rá szükségem, mert van egy két lábon járó szabály gyűjteményem a hadnagyom személyében.
- Abban viszont lehet, igazad van, hogy vezető tisztséget tölt be. - folytattam a beszélgetést Hajimével, ezúttal azonban nem a tévedését emelem ki, hanem egyetértek vele meglátásában. Valószínűleg az ő helyükben én is egy magas rangú tisztet küldenék a vendégek fogadására, hacsak nem személyesen fogadnám őket. Ezzel fejezném ki legjobban, hogy fontos vendégek érkeznek és megadom ezzel nekik a tiszteletet.
Ahogy elérünk a hosszú folyosó végére, amin keresztül mentünk, egy hatalmas teremben találjuk magunkat, ahol egy szőke hajú férfi már vár ránk. Egyből hellyel kínál minket, amit természetesen elfogadunk és helyet foglalunk a Gotei 13 jelképe alatt.
- Gotei Juusantai, Kyuubantai taichou Nara Shiratori... - mutatkoztam be vendéglátónknak, majd észrevettem, hogy Hajime a földet nézi, nem pedig Pendoragon-sant, így bátorkodtam őt is bemutatni. - ...és a Kidoushuu-ból Hayakawa Yuki Hajime. mutattam Hajimére és ezután végre átadtam a többieknek a terepet, hogy ők is bemutatkozhassanak.
- Hajime valami baj van? - szólok halkan Hajimének, amikor már a többiekre terelődött a figyelem, hogy megtudakoljam mi a problémája. Meglehet, hogy fáj valamije vagy elcsapta a gyomrát vagy hasonlók. Ezeket viszont a kérdezésem nélkül is mondhatta volna, hiszen akkor nem tud odafigyelni ezen a megbeszélésen.
- Miért pont most akarja elérni, hogy béke legyen a Soul Societyk között? És mi lesz belőle nekünk a hasznunk? Eddig is tökéletesen megvoltunk nélküle, Pendoragon-san. - tettem fel kérdéseimet vendéglátónknak minden kertelés nélkül. Kíváncsi vagyok, mik az indítékai, bár az kétségtelen, hogy nagyon akarja ezt a szövetséget, látszott rajta, ahogy áradozott róla. Közben Lancelot-san egy pohár ásványvizet hozott mindünknek, amihez ugyan nem nyúltam, mivel a gyomrom nem nagyon bírja a szénsavas italokat, de nem is voltam szomjas.
Vissza az elejére Go down
http://myanimelist.net/profile/LeoWyatt
Wang Liu Mei
3. Osztag
3. Osztag
Wang Liu Mei

nő
Virgo Dog
Hozzászólások száma : 158
Age : 29
Tartózkodási hely : Általában a 3. osztag főhadiszállásán
Registration date : 2011. Sep. 10.
Hírnév : 48

Karakterinformáció
Rang: Hadnagy
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Reikai Krízis - I. rész Cl0te24000/30000Reikai Krízis - I. rész 29y5sib  (24000/30000)

Reikai Krízis - I. rész _
TémanyitásTárgy: Re: Reikai Krízis - I. rész   Reikai Krízis - I. rész EmptyKedd Dec. 04, 2012 6:16 am

A hajdani főkapitány felelete a kérdéseinkre némi megdöbbenést vált ki belőlem. Több régió is létezik, és mindez nem csupán rossz tréfa? Valahogy oly hihetetlenül fest ez az egész ám mégis… ha belegondolok, egészen logikusnak tűnik mindez. Ennek ellenére nehezemre esik elfogadni. Minden esetre a tényekkel nem szállhat szembe senki, így nekem is meg kell békélnem a gondolattal, és felkészülni lelkiekben a feladatra. Sajnos nem hiszem, hogy túlontúl egyszerű lehetne.
A csapat tagjai közé beiktatott személyi cserét mindössze egy bólintással nyugtázom. Kisugárzását tekintve biztos vagyok benne, nagyon is helye van a kis küldöttségben. Hozzám intézett, halk szavaira kissé felkapom a fejem. Nem állítom, hogy nem gondoltam rá magam is, de egy küldetés alatt botor dolognak éreztem volna, ha csak úgy előhozakodom vele. Yamamoto-san azonban elültette a bogarat a fülemben, hogy egy közhellyel éljek. Azonban mielőtt komolyabban megfogalmazhattam volna magamban az esetlegesen felmerülő érdeklődést, máris olyasvalami tárul szemeim elé, amihez eddig csak hasonlót láthattam. Egyelőre pusztán az eltérő színű ragyogás miatt vélekedem úgy, hogy nem egy közönséges senkaimonon fogunk keresztüllépni, és erről a hajdani főkapitányt követve meg is bizonyosodhatom. A faburkolatú folyosó kellemes érzést kelt, a bennem fellelhető feszültség oka egyértelműen feladatunk kétességében található. Nincs ínyemre, hogy ily kevés információval rendelkezünk, így némi megnyugvással kecsegtetnek a kyuubantai taichou és a Kidoushuu tisztje által feltett kérdések, noha engem jelen pillanatban más is foglalkoztat. Mindeközben pedig igyekszem Yamamoto-san mellett haladni. Úgy véltem felfedezni, csapatunk másik két tagja összeszokottabb, így a magam részéről nem igazán szeretnék kellemetlen helyzetet generálni számukra. Emellett, azt hiszem, nem ártana legalább magamban a keresztnevén szólítani a nálamnál idősebb hölgyet, mivel az azonos vezetéknevekbe lassacskán én is belezavarodom. ^^”
– Anou, Yamamoto-sama, ha megenged egy személyes kérdést… – kezdek bele a fogalmazásba, miután a többiek már megkapták a válaszaikat. - Hogy van Kagami Ai-sama? – talán ennyi kis szentimentalizmus elnézhető, hogy egy hadnagy tudni szeretne egykori feletteséről. Remélem… Minden esetre a kimondott szó már vissza nem vonható, és úgy vélem, nem kell szégyenkeznem emiatt. Hajdani kapitányom bizonyos értelemben a mentorom is volt. Ami azt illeti, többet tanulhattam tőle egy ilyen rövid idő alatt is, mint gondolhattam volna.
Az út további részében inkább csendben haladok, legalábbis egy ideig, pontosabban ameddig sikerül összeszednem magam egy tőlem igencsak szokatlan kérdés feltételéhez.
– Yamamoto-san, megengedi, hogy tegezzem? ^^” – fordulok a mellettem haladó nőhöz. Általában mások szoktak megkérni engem, hogy hagyjam a távolságtartó formulákat, most mégis én hozakodtam elő az ötlettel. Különös, hogy tudunk fejlődni, ha rá vagyunk kényszerítve, nemde bár? ^^” Reményeim szerint ő maga sem veszi tolakodásnak.
Nem sokára meg is érkezünk úticélunkhoz, egy számomra különös, mégis egyfajta magasztos kisugárzást árasztó terembe. Az érkezésünkre felénk lépő hölgyről egyelőre nem kívánok véleményt formálni első benyomás alapján. Minden esetre uniformisa merőben eltérő a miénktől, gondolom, az itteni normáknak megfelelő. Viselkedésére, vagy a hanghordozására nem szándékozom a legcsekélyebb mértékben sem reagálni. Persze, követem én, de attól még nem fogok magamra venni semmit abból a gúnyból, mely belőle árad.
– Érdekes egy hely… mit gondol, Yoko-san? – fordulok ismételten az ichibantai tisztje felé, miközben a folyosón és a takarító lelkek erdején haladunk keresztül. Valamiért ez a különös tér kezd egyfajta unszimpátiát kiváltani belőlem, pedig még csak igen keveset láttam belőle. De persze első sorban nem a személyes érzéseim képviseletében vagyok itt, így cselekedni, vagy bármilyen pejoratív véleményt kimondani is ennek tükrében fogok – többnyire sehogy. A negatív érzéseket megtartom magamnak. Érdekesek tudnak lenni a berögződések a lélekben, még ha rövid ideig is gyakorolta őket. Olyan helyzetben, midőn szükség van rájuk, úgyis előjönnek. Ily ritka esetekben talán még hasznosnak is lehet őket ítélni, nem igaz?
Az újabb ajtón belépve már-már meg sem lepődöm a különös berendezésen, sem az ismerős címeren, ami otthonunkat – ha szabad így mondanom – szimbolizálja. A bent tartózkodó úriembernek tűnő lélek ellenben képes kiváltani belőlem az elcsodálkozás szikráját azzal a vidám mosolyával. Azt hiszem, leginkább egy szóval jellemezhetném: furcsa. Ám korábban eldöntöttem, ilyesmit nem fogok hangosan szóvá tenni, tehát komoly, érdeklődő tekintettel hallgatom végig. Szavait követően Yoko-sanra pillantok, némiképp kérdő tekintettel, majd követve a hajdani főkapitányt és Nara taichout én is helyet foglalok. Kissé még így is feszélyezve érzem magam ezen a helyen. Végül követem társaim példáját bemutatkozás tekintetében.
– Wang Liu Mei vagyok, a 3. osztag egyik hadnagya – ezt követően ismét feszült figyelemmel hallgatom a beszélgetést, és igyekszem megjegyezni az hallott információkat. Már kezdem megszokni, hogy ennyire szabadon enged kérdezni mindenki. - Mondja, Pendragon úr, miért nincs eleve béke a lelkek társadalmai között? Valamint, és kérem ezt ne vegye sértésnek, de bizonyos feljegyzésekből mi összesen öt Soul Society létezéséről tudunk, ön mégis csupán négyet említett az imént. Ennek mi az oka? – ez egy igazán sarkalatos kérdés, úgy hiszem, ami felettébb elgondolkodtató. Mi minden történhetett a múltban? Hiszen ha egyként nevezzük magunkat, feladatunknak is egyezőnek kellene lennie. Akkor vajon mi válthatott ki ily egyet nem értést, hogy a kapcsolatok és a béke is megszakadjon?
Vissza az elejére Go down
Yamamoto Minase Yoko
1. Osztag
1. Osztag
Yamamoto Minase Yoko

Hozzászólások száma : 6
Registration date : 2012. Jul. 26.
Hírnév : 3

Karakterinformáció
Rang: 5. tisz, a Sansekushon parancsnoka
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Reikai Krízis - I. rész Cl0te5000/15000Reikai Krízis - I. rész 29y5sib  (5000/15000)

Reikai Krízis - I. rész _
TémanyitásTárgy: Re: Reikai Krízis - I. rész   Reikai Krízis - I. rész EmptyVas. Dec. 09, 2012 1:53 am

*Nem is nagyon is tűnt boldogtalannak Suwun taichou a kialakult helyzethez. Nem feszélyezte a gondolat, hogy megmentem egy tartós távolléttől. Hiszen ez nem is tűnhetett másnak. Ha ily’ eltitkolták nagyapám életét azaz halálát, akkor feltételezem, hogy megjelenése annál nagyobb volument üzen mindenki számára. Háborúk, és vészterhes idők után vagyunk. Egy ilyesfajta megnyilvánulásnak pedig nagyobb nyomatéka van, mintha egy pitiáner alak újabb felkelést szervezne Rukongaiban. Nem érthetem pontosan okát Shigekuni megjelenésének, ám a küldetés miben valóságának elmagyarázását követően nem nagyon maradnak kérdéseim. Az információ nekem is meglepő, ugyanakkor hidegvérrel viselem az újdonságot. Hát legyen! Ha nem csupán egy Soul Society létezik, akkor nem csupán egy van. Felvetne bennem néhány kérdést ez, de majd később ejtek ezeknek szavakat is. Ami leginkább foglalkoztat e pillanatban, az a felfedezhető kötelékek. Nara taichou és Hayakawa-san erős rokoni kapcsolatunk, és a sajátom áll itt. Bizonyára kellemetlennek érezheti a helyzetet a mellettem álló hadnagy, de én biztosan nem fogom elhagyni. Talán egy kicsit személyes ügyem is van ebben, viszont hallottam dolgokról (tudok dolgokat), amik a Sanbantaial kapcsolatosak. ha egy kicsit is igazak a jelentések, akkor örömmel veszem Mei kisasszony jelenlétét az oldalamon. Nos, az elhangzottak végre tettlegességbe folynak át, s átkelhetünk a Dangainak nevezett érdekességre. Az aranyló kapuról magam is tudom, hogy mindig mást rejt, mint amire számítanánk. Kicsit felsóhajtok, amikor egy kimondottan kulturált Dangaira kerülünk. Habár tudva ezeknek az összetételét, és funkcióját; bonyolultnak tűnik nekem a világok közti átjárók felállítása. Ez egy teljesen eltérő dolog lehet, mint mondjuk egy garganta megnyitása Hueco Mundoba. Soul Society átjáró teljesen más, s látva ezt..más Soul Society teljes egyediséggel bírhat.*
- Tedd meg lányom, egyébként is feszélyezne, ha a nagyapám vezetéknevét rebesgetnék folyamatosan. *Jelentem ki, mialatt a hajdani főkapitányra pillantok határozottan. Így aztán maga is felfedezheti a kettőnk közti rokoni kapcsolatot. Ettől függetlenül a küldetés fontosságát még ennél is előrébb tartom. Tiszteletlenségnek tűnik a számom az, hogy lábunkat más dimenziójába tesszük. Jobbnak találtam volna valami köztes dolgot, ahol nem tűnik majd ki a világok közti különbségek. Másrészt bármikor fogoly lehetünk, amennyiben igazak a szavak, hogy egykor háborúztak a shinigamik. Tehát a hangulat bizonyára feszült lesz, és egyáltalán nem bizalommal teli. A félelem viszont nem létezik a szótáramban e pillanatban, csupán maradok a távolságtartásnál. Szavaimat, kérdéseimet nem fogom feledni; de a tárgyilagosságomat megőrzöm. Ez egy hivatalos létforma, ami tán egy kicsit megvéd attól, hogy ellenszenveimet el tudjam nyomni.*
- Bizonyára örülhet a világ, hogy ekkora védelme van. Viszont ijesztő, hogy ennek arányában a lidérc társadalom egy hatalmas komplexum lehet. Tudod Mei, az egyensúly az egyensúly. Ahány shinigami, annyi lidérc. Elkeserítő, hogy ennek tudatában diplomáciai lépésekre van szükség két ugyanazért küzdő társadalmak között. *Látszik rajtam, hogy egyenesen idegesít a dolog, ugyanakkor a gesztusaim, és hangsúlyom egészen higgadtnak tűnhet. Mindenesetre meg kellett világtanom a lány előtt így is a dolgot. Nem számít egy hely külsősége, ha a bent lakozó dolgok annál frusztráltabbak. S látva, ahogyan bánnak a shinigamikkal, ahogy ennek tudatában egy kimondottan sznobnak tűnő herceghez érkezünk..szánalmas. Olyan érzés, mintha ezek nem is shinigamik lennének. Alapjába véve ideákat döntő az egész látvány. Mi mind egyben hiszünk, és egyért küzdünk.. de még az egyek között is hatalmas az elhatárolódás. Vajon miért? Mi válthatta ki ezt az egészet? Itt és most szentül el kell határoznom, hogy a herceg előtt is bátran kérdezni fogok az engem foglalkoztató dolgokról. Leülök a hadnagy mellé, s kicsit méltóságteljesebben emelkedem az asztal fölé, mint eddig szokásom volt. Másokra várva, talán utolsóként szólalok fel, türelmesen kivárva a soromat.*
- Leonard Pedragon-dono, Yamamoto Minase Yoko vagyok Fujimoto Masayoshi Soutaichou szóvivője; kérem engedje meg nekem, hogy Nara taichou nevében is bocsánatot kérjek az iménti vehemenciájaáért. Tudja a feszültség, ahogy ön is mondta a közelmúltban történtek miatt nálunk kicsit kiélezettek. *Kezdem mondatom egy kis egyszerűséggel. Ezzel ugyanis nyíltan fejezem ki, hogy nem értek egyet a kapitánnyal; amit ezek után ki is fogok fejteni.*
- Érzékelve ezt a helyzetet, elsősorban tudni szeretnénk; hogy a lélektársadalmak közti béke miképp értendő? Ugyanis a protokoll szerint a shinigamik az emberek világát védelmezik. Viszont felmerül a kérdés, hogy akkor a Japán Soul Societyban levő shinigamik feladata miért nem csak japánra határolódik? Vagy pusztán ezért volnának diplomáciai nézeteltéréseink? Ne vegye tolakodásnak, valamint tiszteletlenségnek tárgyilagosságomat; csupán ahhoz, hogy a békét fenn tarthassuk, vagy újra alkossuk..mi nekünk tudni kellene a valós kiváltó okokat, a béke értelmét..valamint a protokoll alapját. Személy szerint nem látom értelmét annak, hogy egy ugyanazért küzdő társadalmak egymás ellen háborúznának. Vagy esetlegesen a maguk Lélektársadalmának nem azonosak a céljaik, a miéinkkel? *Fogós, s talán egy kicsit pimasz volt az iménti kérdésem. Ám többszáz évnyi tapasztalatból, és a nagyapám tanításaiból tudom..hogy pontosan az ilyen kérdések fogják megoldani az esetleges réseket. A bizalmatlanságot pedig a reakciók szülik majd meg. Óvatosan, mielőtt túlságosan rám terelődne a figyelem, Meire kacsintok. Nyilván senkinek sem érdeme egy újabb hború kipattintása, de mint egy hazájának hű shinigami; úgy érzem eleve nem kellene békén dolgozni, ha közös a cél.
Ellenkező esetben valahol nagyon elromolhatott azaz oldal, amelyet képviselünk. De lehetőség szerint ez nem minket érint. Bár nem ismerhetjük a többieket, lehet, hogy éppen a Japánban fellelhető Soul Society görbült el valamiféle, amit éppen mi szolgálunk és védünk. Az esetleges elsőre elítélt dolgok ellenére a tények tudása nagyobb bölcsesség. Bár a legjobban valóban az itt létünk célja a fontos. Nyilván való dolog, hogy az akkora volumenű dolgok már csak a főnemességre tartozik. Csak mint a Kuchiki, Mizushima, Kagami, Shihouin házak fejei, akik mintha lassan mindent a kezükben tartanának.*
Vissza az elejére Go down
Soifon
Admin
Admin
Soifon

nő
Aquarius Goat
Hozzászólások száma : 488
Age : 44
Tartózkodási hely : Yoruichi-sama karjaiban *.*
Registration date : 2010. Dec. 23.
Hírnév : 24

Reikai Krízis - I. rész _
TémanyitásTárgy: Re: Reikai Krízis - I. rész   Reikai Krízis - I. rész EmptyVas. Dec. 09, 2012 11:18 am

Az egykori főkapitány addig-addig rágódott a Meinek adott válaszon, mígnem oda nem értetek a úticélotokhoz, ám nem feledkezett meg a kérdésről. Miután saját érdeklődésének eleget tett, és a fgyelem elterelődött róla, akkor fordult oda a lányhoz.
- Kagami-san elég hamar és ügyesen beilleszkedett hozzánk és biztosíthatom hadnagy, hogy nagyon jól van. – felelte Yamamoto végül egyszerűen, miközben bemutatkozások és kérdések özöne repkedett a teremben.
A Britanniai Lelkek Társadalmának vezetője eközben némán, a korábbi mosollyal az arcán hallgatta végig a bemutatkozásokat és a kérdéseket. Közben fejben igyekezett a lehető legmegfelelőbb és legpontosabb választ kitalálni a kérdésekre, látszott rajta, hogy minden szavatokra odafigyel.
- Nincs semmi baj, kisasszony. Számítottam efféle fogadtatásra - szólt először Yoko felé - Ami azt illeti, jelenleg idézőjeles „béke” áll fenn a társadalmak között. Ez annak köszönhető voltaképp, hogy önök teljesen elhatárolódtak tőlünk és így nem alakulhatott ki konfliktus sem. Ugyanis vannak, akik még mindig ferde szemmel tekintenek a társadalmukra a háború miatt, amiről felteszem, önök semmit sem tudnak. Ugyanakkor Mr. Nara kérdése is helytálló, hogy ha eddig is „megvoltak” nélküle, akkor ezek után miért van szükség rá? A válasz roppant egyszerű. Kétlem, hogy örülnének annak, ha váratlan támadás érné önöket és szempillantás alatt likvidálnák a társadalmukat. Persze felmerülhet a kérdés, hogy miért is történne meg ez? A válasz a Lelkek Királyának pozíciójában rejlik. A két háború, mely nem kevés nyomot hagyott mindegyik társadalom életében, mind ugyanezen pozíció megszerzése miatt tört ki. Az utóbbi végül az önök győzelmével ért véget. Viszont nem kívánom, hogy a történelem megismételje önmagát, ezért szeretném egy olyan tanács létrehozását, mely együttes erővel harcolna közös célunkért és ennek köszönhetően segíthetnénk egymást, ahogy az illő is lenne. – felelte némi hallgatás után azt, ami valóban a szívében volt.
- Ami Miss Wang kérdését illeti, valóban csak négy Soul Society-t említettem a békeszerződés tagjai között. Az ötödik Soul Society ugyanis elpusztult. Az önök társadalma által - tart egy kis hatásszünetet Pendragon, hogy feldolgozhassátok a szavai jelentőségét - A terület, ahol a társadalom egykoron fennállt, most mindössze pár kihalt szigetből áll, mely renegát és dezertőr banditáknak a lakhelyévé vált. Viszont ez semmiben sem befolyásolja azt, hogy joguk van-e itt lenni és a szerződésben oroszlánrészt vállalni. Ezt egy háború tette, amit olyanok vezettek, akik már rég visszatértek a lelkek körforgásába. Nem hibáztathatjuk ezért önöket. – nézett végig rajtatok, ugyanakkor egy pillanatra Yamamoto arcán időzött el a tekintete, hisz látszott, hogy elképzelhetetlennek tartja, hogy felmenői ilyet tettek.
- Természetesen nyugodtan a fejemhez vághatják, hogy hazudok és, hogy amit mondok, az lehetetlen. Viszont sajnos az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy ha nem önök, akkor mi, vagy a többi Soul Society pusztította volna el őket. – folytatta immáron komoly arccal. Tisztában volt vele, hogy ezt nem lehet elviccelni. Némán az egyik falhoz sétált, majd egy gomb megnyomásával a falon ablakok jelentek meg, melyek csupán a végeláthatatlan tengert és eget engedték láttatni.
- Nem szeretném, ha az én, vagy az önök, vagy pedig bármelyik másik népnek osztoznia kellene ezen a sorson. Gondolom nehéz önöknek ezt megemészteni. Ugyanakkor feltételezem, hogy megértik vezetőjük visszavonulásának okát is egyúttal és biztos vagyok benne, hogy ő sem szeretné, ha halála után egy újabb háború törne ki társadalmaink között. – bámulta mereven a tengert a férfi beszéd közben. Talán egy pillanatra az is megfordult a fejében, hogy elhalasztja a tárgyalást egy kicsit, csak azért, hogy az újonnan szerzett információkat fel tudjátok dolgozni.
- Nem érdekel! Elegem volt a várakozásból! – hallottátok meg hirtelen egy férfi indulatos hangját azon ajtó másik feléről, amelyen ti is beléptetek a terembe. Észrevehetitek, amint Leonard végighúzza a kezét az arcán, majd a plafont nézve úgy tűnik, mintha imádkozna.
- Elnézésüket kérem, egy pillanat és visszatérek. – fordult felétek a férfi, majd egy meghajlást követve kisietett az ajtón. Ezt követően egy kis ideig csend telepedett a teremre, majd hallhattátok, amint hangos szóváltásra kerül a sor Leonard és az ismeretlen férfi között. Nem lehetett tisztán érteni, de többször is a fületekbe juthatott a veszekedésből az „árulók” és a „shinigamik” szavak, valamint ezeknek gyakran egymással összekapcsolt alakja. Sőt, a vita tetőpontján a csukott ajtón keresztül beömlő, fagypont alatti hőmérséklettel is meg kellett birkóznotok.
- Remélem, nem ijeszt meg - guggolt le Lady Lancelot Hajime mellé - Akivel a herceg jelenleg veszekedik, az Sao Feng, a Kínai Soul Society, Yaolu vezetője. A herceg által kívánt békeszerződés létrejöttét, talán a császár személye veszélyezteti leginkább, aki még mindig elég nagy gyűlölettel viseltetik a társadalmatok iránt - magyarázott, kihasználva az alkalmat a beszélgetésre és a fiúnak való magyarázatra. A többieket továbbra sem méltatta, még annyira sem, hogy rájuk nézzen. – Gondolom a korábbi megszólításod a nevem miatt volt, igaz? Az akiről esetleg olvastál, Sir Lancelot, az egyik ősöm. Az Emberek Világában való halála után a mi Soul Society-nkben ő volt az általam jelenleg vezetett osztag megalapítója és első Lordja. A Lord valami olyasmi, mint nálatok a Kapitány. – folytatta és meglepően lágynak ható hangja, valamint viselkedése olyan volt, mintha kicsit anyáskodna Hajime felett.
Ugyanakkor most esélyetek nyílt arra, hogy feldolgozzátok ezeket a súlyos szavakat, egymás között megbeszéljétek az eddigieket, vagy épp Lady Lancelot felé forduljatok kérdésekkel vagy esetleg kérésekkel. Már amennyiben hajlandó válaszolni bárki másnak Hajimén kívül.


Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Nara Yuki Hajime
Kidoushuu
Kidoushuu
Nara Yuki Hajime

Férfi
Gemini Pig
Hozzászólások száma : 105
Age : 28
Tartózkodási hely : Kidoushuu osztag vagy a Hachibantai területén
Registration date : 2011. Jun. 12.
Hírnév : 10

Karakterinformáció
Rang: Fuku Kidouchou
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Reikai Krízis - I. rész Cl0te20700/30000Reikai Krízis - I. rész 29y5sib  (20700/30000)

Reikai Krízis - I. rész _
TémanyitásTárgy: Re: Reikai Krízis - I. rész   Reikai Krízis - I. rész EmptySzomb. Dec. 29, 2012 8:43 am

Kicsit zavarban vagyok, amiért Otou-san javítja ki tévedésemet, bár perpillanat azért van nálam Yuki~onna, mert kiküldetésen vagyunk, viszont jómagam úgy tudtam, hogy Seretei városában tisztséget be nem töltő halálistenek nem is viselhetnék maguknál a zanpakutojukat előzetes engedély nélkül. Lehet, valóban rosszul tudom ezt és tévedtem?
Arcom apró, vörös színt vett fel, közben földre szegezett tekintettel meredtem a padlózat irányába. Nem hittem volna, hogy valaha is Otou-san fog kijavítani, nem ezért bújom a könyveket nap, mint nap. Ezek szerint hosszú út áll még előttem ahhoz, hogy túlszárnyaljam őt. Figyelmem azonban hamar Lady Lancelotra irányult, kivel kapcsán nem egy kérdés felmerült bennem, azonban jobbnak ítéltem odafigyelésre ösztökélni magamat, mielőtt olyan kérdésekkel, mint a „miről is volt szó?” – és társaival kerülnék még kínosabb helyzetbe.
- Hogy tessék? – bukik ki meglepett kérdésem Otou-san irányába. Cseppet sem vagyok rosszul, vagyis attól függ, mit értünk rosszul lét alatt. Túlságosan udvariatlan vagyok vendéglátóinkkal szemben és igen keservesen tudom csak magamat moderálni. Olyan, mintha Yuki~onna negatív hozzáállása kezdene rajtam is eluralkodni és ahelyett, hogy elfogadnám, megpróbálom elnyomni és emiatt kissé… össze vagyok zavarodva. - N-nem, nincs semmi bajom, ne aggódj. >///> – szögezem le, hogy ne vonjam el Otou-san figyelmét a feladatunkról. Nem azért hívattak, hogy hátráltassam a feladatot jelenlétemmel.
- Szóval számos, lelkek békéjéért küzdő társadalom áll fent, azonban Lelkek Királyából csak egy van? Akkor önöknek kik a felettesük? – kíváncsian villan meg kék íriszem, lehet faragatlanságnak hat, hogy a belső hierarchiájukról kérdezek, azonban őszintén érdekel. S ha már békeszerződés kapcsán látnak vendégül minket, akkor nem is származhat ebből olyan nagy gond, ha nem tévedek. Bár a háború csupán szóban való feltevése sem éppen kecsegtető előjelnek számít, főleg ami a Lelkek Királyára hárul. Mi okból kívánnák őt letaszítani trónjáról, ha a társadalmunk teljesen elhatárolódott tőlük? Feltéve, ha tévedek azzal kapcsolatban, hogy egy Lelkek Királya lenne, s ő pont a mi Soul Societynknál székel. S miből feltételezi Pendragon-san, hogy nem tudnánk felvenni ellenük a küzdelmet, van önbizalma. De az ilyesfajta feltevések egy béke létrehozására olyan, mintha, minthogyha… zsarolni próbálna, igaz burkoltan, de akkor is.
Kissé megütközve pillantok Pendragon-sanra, amint megosztja velünk az ötödik Soul Society tragikus elpusztulásának körülményeit. Homlokom ráncolva lestem Genryuusai Shigekuni Yamamoto-sama irányába, hátha az ő arcáról le tudom olvasni gondolatait, hiszen annak minden bizonyára nyoma van, ha váratlanul éri az egykori főkapitányt ama feltételezés, hogy valóban ilyet tett volna a mi társadalmunk. A történelemkönyvek valójában, melyek a kezemben akadtak, azok említést sem tettek a többi Soul Societyről, de még erről a háborúról sem. Milyen régen történhetett ez? Miféle indíttatás vezette rá a régi társadalmakat arra, kik a körforgás felügyeletéért felelnek, hogy háborút indítsanak maguk között és, hogy ilyesfajta pusztítást hajtsanak végre?
- Miért? – teszem fel elgondolkodva a kérdést. Hogy eme múltbéli eseményről említést tett Pendragon-san, valamiért nem tudok másra gondolni, mint arra, hogy netalántán ezzel be akar minket sározni. Azonban hallva, hogy akár másik Soul Society keze alatt is eltörlésre került volna az említett társadalom, ez mégis elgondolkodtatott. S, hogy kérdésem ne legyen rövid, s tömör, hanem határozott lényegét adjam, így folytatom. - Miért, kellett – már bocsánat, hogy ezt mondom – ostoba háborúban odavesznie egy társadalomnak? Mi okból pusztította volna el bármely Soul Society? Netalántán volt valamijük, vagy tudtak valamit, amit a többi társadalom nem tudhatott magáénak? Ön a múlt megismétlődéséről beszélt, ezek szerint ugyan ez a helyzet fennáll, konkrétan a mi városunk veszne oda az újdonsült háborúban. Úgy fogalmazott, hogy „kétli, hogy örülnénk annak, ha egy szempillantás alatt likvidálnának bennünket” – ebből következtetek erre. De mindezt miért? Egy olyan pozícióért, amiről jómagunk csak névlegesen tudunk, halvány feltételezésekre épített tényeink vannak róla, mert nem érintkezhetünk vele. Vagy önök többet tudnak a Lelkek Királya szolgálatairól? Ezért a titulusért veszett oda egykoron ama régi Soul Society? – tekintetemmel végig követem Pendragon-san minden mozdulatát, miközben elmondtam gondolataimat a régi eseménnyel kapcsolatban. Pontosított tényeknek sokkalta jobban örülnék, de így olyan számomra ez az egész, mintha késő éjszaka, vakon tapogatózva próbálnám kibogarászni a történelmet ecsetelő pergamen szótagjait. De a múlt sok mindent rejt magában, olyan dolgokat is, amikre jobb lenne nem emlékezni, teljesen elfeledni őket. Lehet, hogy társadalmunk ezért nem készített erről feljegyzést, hogy ne szerezzünk erről tudomást, meg akartak kímélni az igazságtól, hogy mi véres folt ragadt a mi Soul Societynk nevére?
Alsó ajkamba harapva merengek az alábbiakon, nem tudok most oly’ szemmel nézni a Gotei 13-ra, mint mielőtt beléptem volna eme terem ajtaján. Elmélkedésemet azonban egy őrjöngő hang, s az ajtó szárnyainak csapódása szakítja félbe. Kérdőn emelem fel tekintetemet, s igyekszem nem illendő módon megbámulni az érkezőt. De erőszakos fellépése egyszerűen érdeklődést keltett fel bennem, leginkább azon dolog kapcsán, hogy ki is lehet ő?
Megborzongok a váratlan hűvösség miatt, mely eluralkodik a termen, bár engem nem igazán szokott zavarni a hűvös idő, hiszen Yuki~onna képessége is erős kapcsolatban áll a hideg idővel, így hamar hozzászokok a hirtelen lehűléshez. Apró, kósza pillantást vetek a többiekre, hogy lássam, ők is észrevették a terem váratlan hűvösségét, vagy jómagam csak képzelődöm, s csak a feszélyezettségem játszik velem, amiért egy ilyen dolgot tudtam meg Soul Societynk múltjával kapcsolatban.
- Hm, t-tessék? >///> – döbbenten kapom tekintetemet Lady Lancelotra. Kissé meglep, hogy hozzám szólt, mert érkeztünkkor a kiállása és viselkedése nem igazán arról tanúskodott, hogy bármikor is komolyabban szót kíván velünk váltani azon kívül, amit muszáj megosztania velünk. - Sao Feng? – ismétlem el a nevet, s örültem, hogy már tudtam megszólítást is csatolni, az imént látott, heves vérmérsékletű úrhoz. - Amiatt a régi háború miatt? – kérdezek rá, bár minden bizonyára ez lehet gyűlöletének oka, hiszen kapcsolatban nem álltunk egyik Soul Societyval sem. S Lady Lancelot által mondottak alapján csak arra tudok gondolni, hogy esetleg a Kínai Soul Society ereje vetekedhetett a miénkkel egykoron, vagy akár az ő társadalmuk is járhatott volna úgy, ahogy az a bizonyos ötödik…
- Öhmanou… igen. Elnézést, hogy ilyen udvariatlan voltam az előbb. – apró bólintással is jelzem kérdésére, hogy valóban az miatt lepett meg neve, mert a földi történelem Lancelotját jutatta eszembe. Az ok hasonlóságának megmagyarázására apró csodálat uralkodik el rajtam Lady Lancelot irányába. - Valóban? – elhűlten nézem, szótlanul Lady Lancelotot pár percig. - Ne haragudjon, kérem, de… de ez igazán meglepett. >///> Sir. Lancelot nagy ember volt, nem gondoltam volna, hogy halála után, lélekként is ilyen hatalmas dolgokat hajtott végre. – kérek bocsánatot, amiért ilyen feltűnően nézem őt. Tekintetemet magam elé, az asztallapra vezetem, hogy összeszedjem magamat.
- Szóval ön is kapitány… akarom mondani… osztagvezető? >///> Önöknél hány osztag van számon tartva? Ha szabad tudni… – visszagondolok érkezésünkkor ama megállapításomra, melyre Otou-san is egyetértett velem, hogy valószínűleg valamiféle vezető lehet itt, eme Lelkek városában, s lám, tényleg így van.
- Kérem, mondja el, ön mit gondol erről a békeszerződésről? Elég törékenynek látszik, már amennyit láthattam Sao Feng-san vélekedéséből. Elkerülhető lehet a múlt megismétlődése? – kérdezem kisebb csend után, miközben az egyre beszűrődő mondattöredékeket hallom odakintről. Nem illik hallgatózni, jómagam Okaa-santól ezt tanultam, s tartom is magamat ehhez, de ez felett képtelenség elsiklani. Különben is érdekel a kisasszony véleménye, hiszen helybéli és sokat számíthat ez, gondolom... >///>


Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Nara Shiratori
9. Osztag
9. Osztag
Nara Shiratori

Férfi
Gemini Hozzászólások száma : 361
Age : 153
Tartózkodási hely : 9. osztag területe / Kapitányi iroda
Registration date : 2010. Jun. 21.
Hírnév : 18

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Reikai Krízis - I. rész Cl0te40600/45000Reikai Krízis - I. rész 29y5sib  (40600/45000)

Reikai Krízis - I. rész _
TémanyitásTárgy: Re: Reikai Krízis - I. rész   Reikai Krízis - I. rész EmptyVas. Dec. 30, 2012 4:19 am

Még azután sem nyugodtan meg, hogy Hajime próbált megnyugtatni, hogy minden rendben van vele, pedig nekem akkor is úgy tűnik, hogy valami nyomassza, csak nem akarja nekem elmondani. A kérdésemen is meglepődött, tehát valami biztos van, vagy csak túlreagálom a dolgokat és beképzelem magamnak.
Egy kicsit nem néztem jó szemmel, ahogy Yamamoto-san helyettem kért bocsánatot, pedig szerintem nem csináltam semmi rosszat. Na jó, talán nem a megfelelő hangsúlyt használtam, hogy elmondjam a véleményemet, de hát Pendoragon-san sem haragudott meg, szóval nincs semmi gond.
- Nálunk is a Lelkek Királyi csak névlegesen uralkodó, a 46-ok Tanácsa adja ki a parancsokat. Gondolom maguknál is valami hasonló szervezet irányít, nem? - teszem hozzá Hajime meglátásához, majd fordulok én is Pendoragon-san felé, hogy halljam a válaszát. Bár nem feltétlen lenne szükség egy ilyen irányító szervezet, szerintem mi, kapitányok is hozhatnánk a döntéseket, de persze mindig a Főkapitányé maradna a végső szó. A 46-ok Tanácsa, amúgy sem csinál mást, minthogy ülnek a babérjaikon és döntéseket hoznak. De jó lehet nekik.
Nagyon elámulok, amikor megtudom az ötödik Soul Society végzetét, hiszen elődeink irtották ki őket. Nem gondoltam volna, hogy ilyenekre képes a Gotei 13, de amíg nem ismerem a részleteket, nem ítélkezhetek felettük. Meg különben is ez mind a múltban történt, nekünk semmi közünk hozzá, ezen már amúgy sem tudunk változtatni, így felesleges ezen rágódni. Pendoragon-san is mondta, hogyha nem mi, akkor valamelyik másik Soul Society pusztította volna el őket.
Felszólalása után Hajime végre elhitette velem, hogy tényleg semmi baja és ennek nagyon örültem. Bár az elhangzottak egy kicsit úgy tűnik megviselték, ami nem is csoda, hiszen még gyerek, de próbálta felnőttként kezelni a hallottakat. Ráadásul még okosakat is mondott szerintem, így büszke voltam rá, ezért meg is veregettem egy kicsit a hátát.
A kintről jövő hangokra én is felfigyeltem, amire is Pendoragon-san el is hagyta a termet és magunkra hagyott. Egy ideig lehetett hallani a veszekedés hangjait és még egy kellemes hideg fuvallat is átszaladt a termen, ami kimondottan jól esett. Ezután meglepetésemre Lancelot-san kivételesen kedvesen szólalt meg Hajime felé. Nem tudom, mit történhetett vele, hogy így megváltozott, lehet, hogy csak szereti a gyerekeket. Mindegy is figyelemmel kísértem, miről is beszéltek Hajimével.
- Elnézést Lancelot-san. Lehetséges lenne, hogy behívjuk ide Sao Feng-sant, hogy elmondja nekünk, miért így gondolkozik a békével kapcsolatban? - próbálkoztam egy kérést intézni Lancelot-san felé, bár megvoltak bennem a kételyek, hogy egyáltalán válaszra fog-e méltatni, de nem veszthetek semmi, ha megpróbálom. Ha nem jönne be a tervem, vagyis figyelembe sem veszi kérésemet, akkor Hajimére néznék, hátha neki válaszolna, ha ő kérdezne.
Fontosnak tartanám, ha meghallgathatnánk Sao Fenget, mert az eddig elhangzottakból tényleg egy logikus lépés lenne a béke megkötése. Ha viszont valaki meg akarja akadályozni ezt, vagy tud valamit, amit mi nem, vagy egyszerűen a bosszú irányítja tetteit. Arra tudok gondolni, hogy a háborúban valamelyik őse meghalt, a mi egyik elődünk keze által, vagy valami hasonló. Erre viszont egyértelműen nem egy háború lenne a megoldás, ahol még többen meghalnának és nem csak a mi oldalunkról, hanem az övékről is. Nem tudom pontosan, milyen erősek lehetnek, de egy csatában sem sok az esélye annak, hogy csak a vesztesnél hallnak meg. A győztes is valaminek az árán megszerezte a győzelmet és ez általában néhány életet jelent.
Nem tartom Pendoragon-san kijelentését fenyegetésnek, mivel szerintem nem az volt, hanem egy lehetséges jövőkép. Akár egy másik Soul Society, akár a miénk, ami nem annyira valószínű, hiszen nem vagyunk gyengét, de bármi megtörténhet. Egy váratlanul érkező gonosz bármikor megjelenhet és jobb lenne, ha nem egymás között harcolnánk, hanem egymás oldalán.
Vissza az elejére Go down
http://myanimelist.net/profile/LeoWyatt
Szayel Aporro Granz
Admin
Admin
Szayel Aporro Granz

Virgo Snake
Hozzászólások száma : 712
Age : 34
Registration date : 2010. Aug. 04.
Hírnév : 45

Reikai Krízis - I. rész _
TémanyitásTárgy: Re: Reikai Krízis - I. rész   Reikai Krízis - I. rész EmptyKedd Jan. 28, 2014 10:02 pm

Nara, Hajime: 500 LP és 1000 ryou
Többiek : 500 ryou
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom




Reikai Krízis - I. rész _
TémanyitásTárgy: Re: Reikai Krízis - I. rész   Reikai Krízis - I. rész Empty

Vissza az elejére Go down
 

Reikai Krízis - I. rész

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-=Bleach Szerepjáték=- :: Egyéb helyszínek :: Karakurán kívüli világ :: Küldetések :: Lezárt küldetések-