-=Bleach Szerepjáték=-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapPortálLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

Megosztás | 
 

 A Kumo Étterem

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
SzerzőÜzenet
Noah Senshi
11. Osztag
11. Osztag
Noah Senshi

Hozzászólások száma : 53
Registration date : 2011. Apr. 01.
Hírnév : 8

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás:
Lélekenergia:
A Kumo Étterem - Page 6 Cl0te6500/15000A Kumo Étterem - Page 6 29y5sib  (6500/15000)

A Kumo Étterem - Page 6 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kumo Étterem   A Kumo Étterem - Page 6 EmptyPént. Dec. 23, 2011 9:29 am

Végül egy rövidebb gondolkodás után megengedte, hogy leüljek, mire megkönnyebbülten foglaltam el a vele szemben lévő széket és mosolyogtam rá, így is hálát mondva.
- Köszönöm. - Fejeztem ki szavakkal is hálámat, majd mire elhelyezkedtem, már mellettem is volt Mr. Penguin, hogy felvegye a rendelésem, én pedig nem is kíméltem.
- Egy nagy pohár narancslé, hal, rizs, tojás, krumpli és... nemtom mi ez, de jól néz ki a képen, szóval ezt is. - Hadartam a pincérnek, miután odaadta a vizet, melyet a lány rendelt. Miután mindent felírt, amit az előbb említettem, eltűnt a konyha irányába, hogy közölje a szakáccsal szar napja van, mert ma meg fogom dolgoztatni. Cool Bár remélem ez a szakács jobban ért a kajákhoz, mint az akivel anno egy kocsmában ismerkedtem meg. Váltig állította, hogy a hagyma az egyetlen olyan kaja, ami könnyeket csal az ember szemébe... aztán arcon b@sztam egy dinnyével ._. . Hát azóta másképp látja a világot. De hát most na.. nem az én hibám, ha egy szakács nem ismeri az ételek hatalmát, amivel dolgoznak... bár igaz később az is kiderült, hogy a csávó nem szakács, hanem fagyit árul a parton, csak kicsit sok rumos csokifagyi csúszott le aznap és beszélt nekem ott hülyeségeket. Ahogy arra a kis incidensre gondoltam, megkívántam a dinnyés fagyit, de nem hiszem hogy ebben a szakétól bűzlő étteremben azt is árulnának... meg milyen lenne már, ha egy hölgy társaságában elkezdenék fagyizni... főleg, hogy a jégkrém sokkal menőbb. >-<
- É.. Én Senshi. Izé... Hona.. akarom mondani, Noah vagyok. Noah Senshi. - Kaptam fel fejem szólítására, és gagyogtam el a nevem kicsit idegesen... és mivel kétszer bele sültem a nevembe, még asszem kicsit el is pirultam... remek. >-> Végül, csak felé nyújtva kezem, elfogadtam a baráti jobbot, majd puha kezét elengedve, jobb karommal az asztalra támaszkodva fordultam kicsit hátra, hátha jön e már a pingvin a kajámmal... de nem T-T.
- Sajnálom, hogy ide tolakodtam, de mivel ma van itt az alkeszok világnapja... - Mondatomat már nem fejeztem be, hisz ő is láthatta, hogy a piások rendesen elözönlötték a helyet. Bár nem mondom, hogy én nem szoktam néha iszogatni, mert előfordul. Az igazság az, hogy az egyik énem mindig arról győzköd, hogy igyak, míg a másik azt, hogy ne... és amíg ők veszekednek, addig én általában berúgok... de most társaságban is vagyok, meg inkább kajás, arról nem is beszélve, hogy a múltkori ivászat után, mintha a májam már nyomta volna a tüdőmet, szóval... Na jó, leállok a fölösleges mellébeszéléssel, koncentráljunk a társalgásra. >-<
- Megkérdezhetem, hogy melyik osztagtól vagy? - Kérdeztem végül mert... az igazat megvallva, mostanában annyi ember jött, ment, hogy a saját osztagom tisztjeiben sem vagyok már néha biztos... az meg azért ciki lenne, ha egy ilyen lány az én osztagom tagja lenne és nem ismerném ._. Dobhatnám ki a nőmérőm, azt meg ugye senki nem akarhatja, mert hát.. maradjunk annyiban, hogy megnyertem egy biliárdmeccset dákó nélkül. Cool Célbadobósat játszottunk a lyukakba és nyertem, mert félszemű Toninak egy szeme jó, de az is kancsal pirat Nahde... vissza a mesére, mielőtt elkezdenék hülyeségeket beszélni. Kíváncsian vártam a lány válaszát, mialatt az iménti idegességem fokozatosan kezdett eltűnni és reménykedtem benne, hogy nem is fog visszatérni.
Vissza az elejére Go down
Wang Liu Mei
3. Osztag
3. Osztag
Wang Liu Mei

nő
Virgo Dog
Hozzászólások száma : 158
Age : 29
Tartózkodási hely : Általában a 3. osztag főhadiszállásán
Registration date : 2011. Sep. 10.
Hírnév : 48

Karakterinformáció
Rang: Hadnagy
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kumo Étterem - Page 6 Cl0te24000/30000A Kumo Étterem - Page 6 29y5sib  (24000/30000)

A Kumo Étterem - Page 6 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kumo Étterem   A Kumo Étterem - Page 6 EmptyHétf. Jan. 02, 2012 8:31 am

A majdnem szörnyű, majdnem randi
Ez nem az, aminek látszik!


A velem szemben ülő egyénnek minden bizonnyal jó étvágya lehet. Én negyed ennyit nem bírnék megenni, és csodálkozom is, hogy rajta sem látszik meg étvágyának eredménye. Persze ezt az egyenruha is okozhatja, elvégre arról is elmondható, hogy egész szépen elfedi a viselője alakját, amennyiben nem kifejezetten szorosra húzzák deréktájt. De mindegy is, nem azért jöttem egy étterembe, hogy egy ismeretlen, szőke alakot mustrálgassak álló ebédidőben. A bemutatkozásommal úgy nézem, sikerült kicsit zavarba hoznom, vagy csak felriasztottam a gondolataiból, az eredmény szempontjából lényegtelen az oka a kis zavarnak a bemutatkozásában. A baráti kézfogás után inkább visszatértem a vizemhez. Jobb dolgom úgy sincs. Asztaltársam mondandója rángat vissza a valóságba. Pedig egész jól ki tudom zárni a fejemből a környezetemet, főleg, ha egyedül vagyok.
- Ugyan. Én sem számítottam ekkora tömegre – vigasznak elég gyenge, de erre most mit mondjak? Nem tolakodott ide, csupán azért van itt, mint mindenki más… vagy jelenleg a kisebbség, aki nem az alkohol miatt jött. Eh, pillanatnyilag nehéz itt kiszűrni a konkrét helyzetet, bár lehet vele próbálkozni csak egyáltalán nem érdemes. Mindegy is. Szememmel a rohangáló pincért – egyet vagy többet, nem tudom – követem, hátha egyszer végre ide is betérül, bár amennyit a velem szemben ülő shinigami rendelt, ez kétlem, hogy mostanában lesz. A (gondolatban) falra festett ördög felé fordítom szemeimet kérdésére, és tudom, hogy nem illik, de alaposan végigmérem. Nehogy az legyen, hogy valami új tiszt, akiről megfeledkeztem, mert az az első jele lenne annak, öregszem.
- 3. osztag. Hát te, Senshi-san? – kérdezek vissza, némi távolságtartással. Attól, hogy egy asztalnál ülünk, még nem ismerjük egymást, és ezt a magam részéről valamennyire fontosnak tartom. Amúgy sem vagyok egy fecsegős típus, de egy éppen hogy, névleg megismert tisztnek pláne nem fogok csak úgy, gondolkodás nélkül elmondani mindent, ami az eszembe jut. Üres tekintettel nézem az éttermi forgatagot, nem tudván, hogyan kellene most viselkednem. Normál esetben szeretem, ha ismerősök vannak körülöttem, és nekem csak hallgatnom kell a beszélgetésüket… számomra az a legkellemesebb időtöltés. Ez a helyzet viszont alaposan kibillentett a komfortzónámból, hogy mai nyelven fogalmazzak.
A pincér felénk jár, ám legnagyobb sajnálatomra csak asztaltársam italát hozza. Mondjuk, ha jól meggondolom, jobb is így. Nem lenne képem úgy nekiállni az ebédemnek, hogy előtte még mindig nincs semmi, ezt belátom. Csak akkor is sokáig tart, és ez az, ami annyira nem tetszik. Bár nyilván sok dolga van az alkoholra gyűltek kiszolgálása mellett a szakácsnak is… na persze. Viszont a pincért konyha felé tértében egy enyhén illuminált egyén is megragadja a grabancánál. Gondolom, megint rendelni óhajt. Sóhajtok. Én ugyan nem fogok beleavatkozni. Oldják meg mások. Ezt az elvet egészen addig tartom is, míg egy hasonló kaliberű alak hozzám nem ér. Hűvös pillantással mérem végig, mire inkább odébbáll. Ilyenkor kész áldás ez a külső hűvösség. De a köztem és asztaltársam között feszülő csönd, bármily meglepő is, és bármennyire bizonygattam is korábban, hogy nincs késztetésem beszélgetést kezdeményezni vele, már engem is kezd zavarni.
- Mondd csak, gyakran jársz ide? – kérdezem, jobb ötletem nem lévén, miközben ama váratlan eseménynek leszek tanúja, hogy a kért yakisoba elém kerül, az evéshez szükséges pálcikákkal együtt. Nyelek egyet, és óvatosan tekintek a velem szemben ülő elé. Oda is került valami a rendeléséből. A pincér mond is neki valamit, nem figyelem, hogy mit. Nem fog már éhezni ő sem, ha én nekilátok az étkezésnek, így hát hozzá is fogok, hogy megtöltsem üres gyomromat az ebéddel.
Vissza az elejére Go down
Noah Senshi
11. Osztag
11. Osztag
Noah Senshi

Hozzászólások száma : 53
Registration date : 2011. Apr. 01.
Hírnév : 8

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás:
Lélekenergia:
A Kumo Étterem - Page 6 Cl0te6500/15000A Kumo Étterem - Page 6 29y5sib  (6500/15000)

A Kumo Étterem - Page 6 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kumo Étterem   A Kumo Étterem - Page 6 EmptySzomb. Jan. 14, 2012 3:22 am

- A 11. osztagnál vagyok. - Húztam ki magam büszkén majd csak rámosolyogtam a velem szemben ülőre. Mei lélektükreit hamar az étteremben lévő piások, s az őket ügyesen kerülgető pincérek felé fordította, közben néha egy- egy halk sóhajt hallatott, ahogy nézte az idiótákat. Egy pillanatra láttam csak, mintha szemeiben egy apró elégedettség csillant volna meg, mikor az egyik pincér felénk indult, de mikor észrevette, hogy csak az én italomat hordozza, visszaállt semmitmondó, hűvös tekintete. Nem túl észrevehetően, hisz nem akartam megbámulni, de szemeimmel többször végignéztem rajta... érdekesnek találtam, hisz még hasonló lánnyal ha jól emlékszem nem is találkoztam. Na jó, Ai sem volt épp az a Happy Hippo, de... várjunk most nem ő is harmadik osztagos? Úúúú... akkor lehet, hogy ez valami jó kis stílus, amit követ az egész osztag? De lazaa *>* Nekünk is ki kellene találni mondjuk valami hasonlót a 11. isztognál... mondjuk lehetne mindenki olyan, mint én Cool bár előbb meg kéne tanulnom jól leírni az osztag szót >.> Na mindegy, hamarosan azt vettem észre, hogy egyik iszákos cimboránk kezeit megmentőmre helyezte. Ugye alapból nem hagyhatom, hogy lányokat fogdossanak... ezt én, mint az örök erkölcs lovagja nem engedhettem meg ugye. Épp arra készültem, hogy egy finom ütéssel elkenjem a tagot, mint félig dermedt taknyot a puha pázsitba, de erre nem volt szükség. Mei egyetlen gyilkos pillantással rávett csórikámat, hogy ismét az italba meneküljön, mire csak vidáman elmosolyodtam a lányra nézve.Mikor kérdését feltéve ismét felém fordult, zavartan kezdtem össze- vissza nézelődni, hogy ne vegye észre, hogy éppen őt bámultam, majd kicsit elgondolkodtam.
- Nem mondanám... épp csak ez az étterem esett útba. De ha törzsvendég vagy, akkor szerintem benézek máskor is Surprised - És majd meghívom egy sütire vagy valami, köszönetképp. Azonban, még mielőtt visszakérdezhettem volna, mindkettőnk orra alá kaját tolt a pincér és közölte, hát... nemtom, mondott valamit, de a kaja, melyért gyomrom már egy fél órája könyörög, túlságosan elterelte a figyelmem, így mikor befejezte a mondanivalóját, csak következtetni tudtam arra, hogy mit mondhatott és a legvalószínűbbet alapul véve válaszoltam azt, hogy neki is szép a szeme, mire egy zavart hátra arccal elhagyta asztalunkat.
- Jó étvágyat. - Mondtam mai kajapartneremnek, majd neki estem az előttem heverő védtelen halaknak, melyek finom fehér kis rizs ágyaikon pihenve várták, hogy kielégítsék étvágyamat. Néha kortyoltam csak párat a hűs, üdítő narancsléből, és folytattam. Mint általában most sem ettem disznó módon, csak épp, mintha egy átlag ember étkezését kétszeres sebességgel néznénk, úgy küldte, le az ételeket nyelőcsövemen, sa amint végeztem az egyik fogással, a pincért azonnal hozta a következő fogást, de mindig félve tette le elém, gondolom vigyázni akart, nehogy a karját is valami fura husinak nézzem és elnyammogjak rajta. Végül Mei- el szinte pont egy időben fejeztem be az evést, s helyeztem evőpálcikáimat, az immár üres tányérok apró halmára, egy amolyan győzelmi zászló gyanánt, hogy megcsináltam. Most hogy tele a poci, egy vidám mosoly ragadt a számra, ahogy lazán hátradőltem a székemben.
- Ez de jó volt. Neked is ízlett Mei- chan? - Kérdeztem, még mindig a teltség érzet kábulatában, majd az utolsó korty narancslét is eltüntettem , így kiürítve poharamat is.
Vissza az elejére Go down
Wang Liu Mei
3. Osztag
3. Osztag
Wang Liu Mei

nő
Virgo Dog
Hozzászólások száma : 158
Age : 29
Tartózkodási hely : Általában a 3. osztag főhadiszállásán
Registration date : 2011. Sep. 10.
Hírnév : 48

Karakterinformáció
Rang: Hadnagy
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kumo Étterem - Page 6 Cl0te24000/30000A Kumo Étterem - Page 6 29y5sib  (24000/30000)

A Kumo Étterem - Page 6 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kumo Étterem   A Kumo Étterem - Page 6 EmptyVas. Jan. 15, 2012 9:52 am

A majdnem szörnyű, majdnem randi
Ez nem az, aminek látszik!


Válaszát hallva az osztagáról azt hiszem, jobbnak gondolnám tényleg tartani a tisztes távolságot. Annak az osztagnak a felfogása szöges ellentétben áll az én osztagoméval, márpedig Senshi-san is oda tartozik. Közéjük. Azok közé, akik a harcban az élvezetet látják, elvégre az az osztag erről híres. Az én osztagom nem ilyen. Persze ezzel a fiúval szemben megpróbálok elfogulatlan lenni, aztán vagy működni fog, vagy nem. Ennek már igazán nem szükséges nagy jelentőséget tulajdonítanom. Mikor az engem ért engedély nélküli nyúlkálás után az ismeretlen egyén is eltakarodik, ismét egy kérdéssel állok elő, hogy a csend egy kis időre megszűnjön e körül az asztal körül is. Hát a válasza meglehetősen érdekes, de megkísérlem a rám vonatkozó részt úgymond figyelmen kívül hagyni, és komolyabb utánagondolás nélkül válaszolni rá. De persze először fültanúja lehettem egy igencsak helyzethez nem illő válasznak Senshi-san részéről a poncér felé. Azt hiszem, ő sem épp a mérhetetlen figyelméről híres, de hozzászoktam már az ilyen emberekhez. Jómagam sem tudok mindig mindenre odafigyelni, nincs hát miért panaszkodnom asztaltársamra. Csak akkor is… nevetséges egy válasz volt, annak ellenére, hogy a saját mondókámra való odafigyelés miatt még csak egy mosolyt sem eresztek meg felé.
– Törzsvendég? Még véletlenül sem. Nem is tudom, jártam-e egyáltalán itt korábban – bármilyen különösebb hangszín nélkül adom tudtára ezeket az információkat a pincér távozása után. Hát így állunk. Akkor legalább abban biztos lehetek, hogy ő sem tudja, milyen sűrűn vannak ilyesféle akciók errefelé. Mellesleg nem hiszem, hogy túl sűrűn vissza fogok járni, bár meg kell hagyni, legalább az étel finom, bár ez elvárható, ha már étteremről van szó, nem pedig kocsmáról. Asztaltársam mondata után azt hiszem, fölösleges volna bármit is szólnom, úgysem figyelne szavaimra, hiszen más köti le. Ennek a szilárd meggyőződésnek ellenére azért halkan elmondok egy „Neked is”-t, majd jómagam is hozzálátok a fűszeres ebédnek, ami remélhetőleg elég energiát ad majd a délután további részében a kitartásra. Nincs mit tenni, akadnak nehézségek a munkában, annak ellenére, hogy már kifejezetten hozzám nőtt, sőt, egészen élvezem is a hadnagyom állandó felügyeletét.
Étkezés közben nem nézek fel a tányéromból. A zajok alapján ezt jól is teszem. Midőn elfogy az étel elegáns mozdulattal teszem jól megérdemelt helyükre a pálcákat, majd a tányér mellé helyezett szalvétával úrihölgyhöz illően megtörlöm ajkaimat. Az innivalómul szolgáló vízhez csak ez után nyúlok hozzá. Nem tehetek róla, vannak belém rögzült szokások, de ez azok közé tartozik, amit megváltoztatni sem akarok. Valahogy nem vágyom arra, hogy ész nélkül zabálni lássanak, ha szabad így fogalmaznom. Mindezek után merem venni a bátorságot, hogy megszemléljem a Senshi-san által végzett tetemes pusztítás az étterem ételkészletében. Nem gondoltam volna, hogy képes lesz ennyi mindent elfogyasztani, de sikerült neki. Bár nem tudom, ezt most elismeréssel kellene-e nyugtáznom, avagy sem.
– Finom volt – felelem röviden kérdésére, és a magam részéről nem is igazán gondolnám, hogy többet hozzá kéne fűznöm a témához. Inkább az jár a fejemben, mennyi ideig lehetek még távol az osztagomtól, és vajon miféle rombolás megy végbe ott, ameddig én itt vagyok, ebben az étteremben. Bár azt hiszem, azt a nem túl nagy mennyiségű iratot, ami az osztag hadnagyi irodájában vendégeskedik, nem igazán kell félteni, így megengedhetek magamnak még egy kevés szabadságot. De lassacskán akkor is el kellene indulnom legalább. Intek is hát a pincérnek, hogy a magam részét kifizetném. Miután ezzel is megvolnék, felállok az asztaltól, és egy halvány, alig észlelhető mosollyal fordulok a szőke fiúhoz.
– Örültem a találkozásnak, Senshi-san, de ideje indulnom – ezzel sarkon fordulok, és a járkálók között szlalomozva elhagyom az épületet, hogy Seireitei utcáin folytassam az időtöltést még néhány percig.
Vissza az elejére Go down
Kaminari Taka
3. Osztag
3. Osztag
Kaminari Taka

Férfi
Cancer Monkey
Hozzászólások száma : 128
Age : 31
Tartózkodási hely : Mosonmagyaróvár
Registration date : 2012. Feb. 02.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: 3. tiszt
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kumo Étterem - Page 6 Cl0te18000/30000A Kumo Étterem - Page 6 29y5sib  (18000/30000)

A Kumo Étterem - Page 6 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kumo Étterem   A Kumo Étterem - Page 6 EmptyHétf. Feb. 13, 2012 11:52 pm


Egy váratlan találkozás.
Barangolás Seireitei-ben.
Az étterembe lépve először alaposan körbenézek. A látványtól eláll a lélegzetem, nem szoktam ilyen pompás helyhez. Általában egyszerű, szerény útszéli étkezőt célzok meg magamnak. Megtorpanásom nem tartott tovább pár másodpercnél, mert már ki is szemeltem magamnak egy tökéletesen megfelelő asztal. Nem törődve Airisu-val gyorsan odaléptem és leültem. A következő pillanatban már a kezemben volt az étlap. Ételek tengerében úszott a szemem, és észre se vettem, ahogy odajön hozzám egy csinos fiatal felszolgáló lány. A hosszú fekete hajú szépség alig magasabb nálam, valószínűleg sokkal idősebb sem lehet. Aprócska ruhája csupán felül szoros rajta. Letérdelt mellém, s akkor vettem észre, mikor megszólalt.
-Szia kisfiú! Tudtál már dönteni?
Összeráncoltam a homlokomat, csücsörítettem a számmal, és vettem egy nagy levegőt. Aztán fújtam egyet, és megadóan engedtem le a vállam. Mosolygós arcára nem lehetett haragudni, de azért megjegyzem neki a dolgot.
-Csak alacsony növésű vagyok! - Jelentettem ki határozottan, majd mintha mi sem történt volna folytatom.
- A leveseknél nem tudom, hogy melyiket kellene választanom a főételhez, és a desszertek túl csábítóak. Neked melyik a kedvenced?
Majd odafordítom a választékot. Közben valószínűleg Airisu is helyet foglal.
-Szerintem Miso leves tökéletesen passzolna, az édességek közül pedig a vanilíás fagylaltkehely. - Odafordul a másik vendéghez.
- Üdvözlöm, önnek mit hozhatok?-
A rendelés után elindul vissza, hogy hozza az ételt. Abban az esetben, ha gondolkodni akar még, akkor először tovább megy, és visszafele újra megkérdezi. Dr. Tás elkezdett horkolni az ölemben, és ez csendben a végén még hallható lett volna, ezért társalgásba kezdtem.
-Te merre mész ezután Airisu? Én úgy gondoltam, hogy ideje lenne lejelentkeznem a feletteseimnél. Jó volt veled barangolni, lehet az akadémiai évek alatt is ezt kellett volna.
Vissza az elejére Go down
Chiruochiba Airisu
4. Osztag
4. Osztag
Chiruochiba Airisu

Férfi
Aries Horse
Hozzászólások száma : 202
Age : 118
Tartózkodási hely : Talpa és haja között.
Registration date : 2012. Feb. 01.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kumo Étterem - Page 6 Cl0te17600/30000A Kumo Étterem - Page 6 29y5sib  (17600/30000)

A Kumo Étterem - Page 6 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kumo Étterem   A Kumo Étterem - Page 6 EmptySzer. Feb. 15, 2012 6:01 am

Egy váratlan találkozás.
Barangolás Seireitei-ben.

Mire megérkezünk a Kumo Étterembe már elmúlik a röhögő görcsöm. Az étterembe belépve összefut a nyál a számban, hírből hallottam már a Kumo Étteremről, miszerint Seireitei legjobb étterme, és így az illatokból ítélve tényleg az. Mire felébredek az illatok vvarázsa keltette álmomból Ta..ki már helyet választott, s ahogy leült már az étlapot bújja. Ezért én is helyet foglalok, a zanpakuto-mat és Misa kardját a balomon mellém fektetem, és én is egy másik, szintén az asztalon lévő étlapot kezdek nézegetni, és hamar kiválasztom, hogy mit ennék. Nemsokára egy pincérnő... vagyis lány érkezik az asztalunkhoz, és letérdel Ta..ki mellé.
-Szia kisfiú! Tudtál már dönteni?
Én majdnem felröhögök, de ezt csak én tudom és az étlap. Ta..ki grimaszol, de aztán megadóan csak ennyit mond:
-Csak alacsony növésű vagyok! A leveseknél nem tudom, hogy melyiket kellene választanom a főételhez, és a desszertek túl csábítóak. Neked melyik a kedvenced?
-Szerintem Miso leves tökéletesen passzolna, az édességek közül pedig a vanilíás fagylaltkehely.
- Válaszolja aztán felém fordul. - Üdvözlöm, önnek mit hozhatok?
Mosolyogva válaszolok:
- Én zöldség levest kérnék, és ha lehet főételnek enyhébb körit kérnék, és desszertnek - a szemeim már a gondolattól is csillogni kezdenek - valami finom vaníliás desszertet kérnék, ha lehet.
- Látom oda van a vaníliás dolgokért, ezért beszélek a szakáccsal, hogy készítsen önnek "Vanília varázst".
- Köszönöm. - Mondom csillogó szemekkel.
Miután távozott valami halk fura hang üti meg a fülemet, de nincs időm megfigyelni, mert Ta..ki hangja elnyomja, így nem is foglalkoztat komolyan a hang.
-Te merre mész ezután Airisu? Én úgy gondoltam, hogy ideje lenne lejelentkeznem a feletteseimnél. Jó volt veled barangolni, lehet az akadémiai évek alatt is ezt kellett volna.

- Valóban, az akadémiai évek alatt jó lett volna körülnézni Seireitei-ben, de most már késő. - Felelem mosolyogva. - Mint, ahogy már említettem, ahogy körülnéztem a hadnagyomnál teszek egy látogatást. Így belegondolva ebéd után rögtön odamegyek, úgy hiszem már kellőképpen körülnéztem, néztünk. - Teljesen elkomolyodok, a hangom is, az arcom is olyan komoly, hogy ennél komolyabb nem is lehetne. - Ta..ki, kérhetek tőled egy szívességet?
Kérdésemre valószínűleg értetlen arckifejezést vág, hiszen az ilyesfajta komolyság, hogy az majdnem komor, nem jellemző rám. Miután válaszolt így folytatom, még mindig teljesen komolyan:
- A negyedik osztagnál legfeljebb csak akkor legyél, ha engem látogatsz meg. - A végét egy mosollyal pecsételem meg. S ekkor a kedves pincérlány, nő meghozza a leveseinket.
Vissza az elejére Go down
Kaminari Taka
3. Osztag
3. Osztag
Kaminari Taka

Férfi
Cancer Monkey
Hozzászólások száma : 128
Age : 31
Tartózkodási hely : Mosonmagyaróvár
Registration date : 2012. Feb. 02.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: 3. tiszt
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kumo Étterem - Page 6 Cl0te18000/30000A Kumo Étterem - Page 6 29y5sib  (18000/30000)

A Kumo Étterem - Page 6 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kumo Étterem   A Kumo Étterem - Page 6 EmptySzer. Feb. 15, 2012 1:18 pm


Egy váratlan találkozás.
Barangolás Seireitei-ben.
Megvárom míg lezavarja a rendelést. Ezután kapom a választ a kérdésemre.
Valóban, az akadémiai évek alatt jó lett volna körülnézni Seireitei-ben, de most már késő. - Feleli mosolyogva. - Mint, ahogy már említettem, ahogy körülnéztem a hadnagyomnál teszek egy látogatást. Így belegondolva ebéd után rögtön odamegyek, úgy hiszem már kellőképpen körülnéztem, néztünk. - Teljesen elkomolyodik, a hangja is, az arca is olyan komoly, hogy ennél komolyabb nem is lehetne. - Ta..ki, kérhetek tőled egy szívességet?
Kérdezett vissza. Furcsállom kicsit a komolyságát. Azonban jelen helyzetben nem tudom mire vélni, ezért csak egy őszinte választ adok, egy kicsit kevesebb hangulattal, mint eddig. - Persze.-
- A negyedik osztagnál legfeljebb csak akkor legyél, ha engem látogatsz meg.
Oh, milyen figyelmes...Heheh. Valószínűleg még csak nem is hallott arról a balhéról, amit nemrég rendeztem. Nos, akkor itt az ideje adni neki egy kis szívrohamot. Futtatom le magamban, hogy mit is válaszoljak.
-Heheh, ezzel kicsit elkéstél. Bár legutóbb is ők jöttek összefércelni.- Ekkor érkezik az ételünk.- Áh köszi. -Fordulok oda, majd vissza Airisu felé.- Mellesleg az az arrancar erős volt, igaz, hogy alaposan lezúztam, de előbb fogytam ki az erőmből. Az utolsó kombómat, ami még közel sem tökéletes, de így is lazán a másvilágra küldene helyből 4-5 erősebb lidércet, na azt telibe kapta. Próbált tompítani rajta, de azt esélytelen kivédeni. Csodálatra méltó, hogy maradt ereje. Nem tudom pontosan mi történt, mert túlléptem egy kicsit a határomon, és összeestem. Azonban itt vagyok, valószínűleg nem maradt ereje befejezni a dolgot, vagy csak nem akarta. Nem értem ezeket. Nagyon különböznek az átlagos Hollowoktól. Amíg nem találkozom vele újra, nem fogom megtudni, hogy mi is lett a végeredmény. A legnagyobb gondom az volt, hogy kifutottam az erőmből. A többiről gondoskodtak az osztagod béliek. Amúgy is, ki az a gyengeelméjű, aki önszántából látogatja a 4. osztagosok betegágyait.
Majd nekilátok az ebédemnek. Két kanál után már kezdem érezni a rám vetülő szemeket. Oldalra nézek, s látom, hogy a lány, aki hozta az ebédet most meghatódott szemekkel néz engem. Félre fordítom a fejemet, mint a baglyok. Nemigazán értem a reakcióját.- Mi a gond?- Kérdem, és már kapom is a választ.
-Ilyen kicsi gyerek vagy, és mégis miken mész keresztül, ez annyira szomorú...
Folytatta volna, ha a reakcióm nem lett volna ilyen erre a mondatra. A kanalat elengedtem, és két kézzel megfogtam a fejemet, majd toporzékolni kezdtem egy „ÁháhÁHÁÁÁHhh” hanglejtés közepetette. Aztán felpattanok, és lábujjhegyemre ágaskodom, hogy közel egy szintbe kerüljek vele, és rendesen a szemébe tudjak nézni. Elég közelre sikeredett hajolnom, ez kicsit meglepte.
-Nem vagyok kisgyerek! Most komolyan!- A szemei hatására, a végére elhal az elhatározottságom, hogy most pedig már leüvöltöm a fejét. Aztán észbe kapok, hogy mennyire közel is vagyok. Mielőtt bármit reagálhatna gyorsan lehuppanok. Kicsit elpirulva, félrehajtom a fejem, és így fejezem be.- Férfi vagyok, az ég szerelmére is....Kérek egy narancsos üdítőt.
Majd még visszapillantok fél szemmel, hogy lássam, mit is reagál a dologra. Látom, hogy ő is belepirult egy picit, majd a rendelés segített neki visszazökkenni. Újra felvette a mosolygós arcát, még gyors kérdezett Airisu-tól, majd elrohant.
-Neked is hozhatok valamit?
Egyrészt a rendelést hozni, másrészt, úgy tűnt nem tud válaszolni erre a reakcióra. Mikor visszajön az üdítővel/kkel csak leteszi mond valamit majd megy tovább a többi asztalhoz.
-Fiatal úr.- A megszólítás kissé ironikusan volt.
Vissza az elejére Go down
Chiruochiba Airisu
4. Osztag
4. Osztag
Chiruochiba Airisu

Férfi
Aries Horse
Hozzászólások száma : 202
Age : 118
Tartózkodási hely : Talpa és haja között.
Registration date : 2012. Feb. 01.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kumo Étterem - Page 6 Cl0te17600/30000A Kumo Étterem - Page 6 29y5sib  (17600/30000)

A Kumo Étterem - Page 6 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kumo Étterem   A Kumo Étterem - Page 6 EmptyPént. Feb. 17, 2012 3:31 am

Egy váratlan találkozás.
Barangolás Seireitei-ben.

Ahogy vártam tényleg meglepte a komolyságom. A kérésemre meg csupán ennyit mond:
-Heheh, ezzel kicsit elkéstél. Bár legutóbb is ők jöttek összefércelni.- Ekkor érkezik az ételünk.- Áh köszi. -Fordul oda, majd vissza felém.- Mellesleg az az arrancar erős volt, igaz, hogy alaposan lezúztam, de előbb fogytam ki az erőmből. Az utolsó kombómat, ami még közel sem tökéletes, de így is lazán a másvilágra küldene helyből 4-5 erősebb lidércet, na azt telibe kapta. Próbált tompítani rajta, de azt esélytelen kivédeni. Csodálatra méltó, hogy maradt ereje. Nem tudom pontosan mi történt, mert túlléptem egy kicsit a határomon, és összeestem. Azonban itt vagyok, valószínűleg nem maradt ereje befejezni a dolgot, vagy csak nem akarta. Nem értem ezeket. Nagyon különböznek az átlagos Hollowoktól. Amíg nem találkozom vele újra, nem fogom megtudni, hogy mi is lett a végeredmény. A legnagyobb gondom az volt, hogy kifutottam az erőmből. A többiről gondoskodtak az osztagod béliek. Amúgy is, ki az a gyengeelméjű, aki önszántából látogatja a 4. osztagosok betegágyait.
Én csendesen végig hallgatom mondandóját, és közben eszembe jut, hogy róla beszélhetett kettő osztagtársam nemrégiben. Miután befejezte nekiáll enni, és mielőtt én is hozzá fognék a levesemhez, ennyit még mondok:
- Akkor valószínűleg te lehetsz az, akiről hallottam. Mert nemrég volt egy shinigami, akihez terepre ment pár osztagtársam 3. osztagos kísérettel. És azt mondták, hogy egy szakadt fehér felső volt rajta, mikor kiértek. Úgy gondolom az ellenfeled tiszteletét elnyerted annyira, hogy meghagyta az életedet, hogy később is harcolhassatok, de kérlek, ne keresd a negyedik osztagosok betegágyát, elég nekünk a 11. osztag harcbolondjai. Akik "gyakorlás" során lesérülnek.
Aztán én is elkezdek enni, s kisvártatva Ta..ki egy fura kérdést tesz fel:
- Mi a gond?
És érkezik is a válasz:
-Ilyen kicsi gyerek vagy, és mégis miken mész keresztül, ez annyira szomorú...
A pincérhölgy mondatát Ta..ki hisztije szakítja félbe. Aztán felpattan, és lábujjhegyre ágaskodik, hogy közel egy szintbe kerüljön vele. Elég közelre sikeredett hajolnia, ez kicsit meglepte. A történéseket csendben figyelem.
-Nem vagyok kisgyerek! Most komolyan!- Mondja Ta..ki mérgesen. Mielőtt bármit reagálhatna, gyorsan lehuppan. Kicsit elpirulva, félrehajtja a fejét, és így fejezi be.- Férfi vagyok, az ég szerelmére is....Kérek egy narancsos üdítőt.
-Neked is hozhatok valamit? - Kérdi tőlem a pincérhölgy.
- Köszönöm, de nem kérnék inni. - Válaszolom, s aztán sietve távozik tőlünk. S kisvártatva meghozza Ta..ki üdítőjét.
Egészen a desszertig csendesen és nyugodtan telik az ebédünk. És örömmel tudom konstatálni, hogy roppant finoman főznek itt. Jobban, mint ahogy az illatokból gondoltam, mikor beléptem az étterembe. A desszertet a finom előételtől és a finom főételtől elégedett arccal, és a vaníliás különlegesség gondolatától csillogó szemekkel várom. Ha Ta..ki hozzám szól, még azelőtt, hogy a desszertet meg ettük volna, azt nem veszem észre, mert a gondolataim teljesen el vannak foglalva az ebéd megevett és még nem megevett részeivel. Nem kell sokat várnunk a főétel után, hogy megérkezzenek desszertjeink, Ta..ki vanília fagylalt kelyhe és az én "Vanília varázsom", ahogy a mosolygós pincérhölgy nevezte. Erről a "Vanília varázsról" külön szót kell, hogy emeljek. Először nézzük, hogy miből is áll: alul egy mazsolás fagylalt ágy - Ta..ki fagylalt kelyhe valószínűleg ezt a fagylaltot tartalmazhatja -, ezen az ágyon valami vaníliás kis cukorkákból álló piramis van, és az egész vanília pudinggal van leöntve és mazsolával megszórva. Az íze... semmihez sem fogható! Mikor végzek ezzel a "varázzsal" kicsit még az íze mámorában "úszok", aztán zavartság ül ki az arcomra és Ta..ki-ra nézek, s félve ezt kérdem:
- Mondtál valamit? - Mert annyira el voltam merülve a desszert élvezésében, hogy megszűnt körülöttem a világ, így nem tudom, hogy mondott-e valamit, vagy sem, és az is lehet, hogy valami fontosat vagy érdekeset mondott.
Vissza az elejére Go down
Kaminari Taka
3. Osztag
3. Osztag
Kaminari Taka

Férfi
Cancer Monkey
Hozzászólások száma : 128
Age : 31
Tartózkodási hely : Mosonmagyaróvár
Registration date : 2012. Feb. 02.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: 3. tiszt
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kumo Étterem - Page 6 Cl0te18000/30000A Kumo Étterem - Page 6 29y5sib  (18000/30000)

A Kumo Étterem - Page 6 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kumo Étterem   A Kumo Étterem - Page 6 EmptySzomb. Feb. 18, 2012 3:55 am


-Hmm, szóval már hallottál róla. Rendben, amúgy sem szeretek harcot kezdeményezni, azonban nem vetem meg. Igaz, a 11. osztagosok néha hajlandóak túlzásokba esni.
A kis affér után folytatom én is az étkezést. Minden falatot kiélvezek, mivel nem minden nap jutok el ilyen helyre. Egyik kanál a másik után, nem is figyelek másra. Aztán mire észbe kapok már el is fogyott, nagy sajnálkozóan rakom félre a tányért. A kis szünetben, ami a főétel, és a desszert között van, előbányászom a jegyzetfüzetem, de most a hátuljánál nyitom ki. Rajzolás helyett, most írok. Lejegyzem a díszletet, az elrendezést, hol milyen emberek ülnek, és a hatást amit kelt bennem. Ezt a festményt kár lenne a valóságra bízni, sokkal jobb lesz emlékezetből megfesteni. Majd, mikor kihozzák a desszertjeinket gyorsan elpakolom, és szemügyre veszem a fagylaltkelyhem. Több szín is szerepel. Az egyik halványabb a másik erősebb színű, úgy tekeredett össze a kettő, mint a kígyók. A tetejében egy édesített kekszrúd, és az öntet rajta valami csodás látvány.
-Airisu...- Nem folytatom, mert látom nem is hallotta. - A I R I S U- mondom tagoltan, és hangosabban picit. Még mindig nem figyel. Ez hihetetlen, azért a fanatizmusnak is vannak határai. Eddig tudtam ellenállni az én édességemnek. Lassan nekilátok. A halványabb lágyabb, a sötétebb színű pedig erősebb ízt hoz, amit megkoronáz az öntet. Én érek előbb az édesség végére, de nem sokkal. Ránézek, s az arcán zavar ül ki.
- Mondtál valamit?
Kérdezte. Hm, azt hiszem most egy kicsit gonosz leszek, ez kijár mindenkinek. Muhahaha
-Oh, én semmit. Azonban rólad ez már nem mondható el. A grimaszok, amiket vágtál, és a szöveg melléje...Hát, hogy is mondjam, elég durva volt.- Majd egy nagy hahotával fejezem be, aztán visszafogva magam az alap hangulatban folytattam.- Mindenesetre, szerintem ideje indulnunk. - Fizetek, majd a kijárat felé veszem az irányt. Kint a kezemet nyújtom Airisu felé.
-Nos, örültem, hogy összefutottunk. Remélem majd máskor is találkozunk, a sérült és orvos eseteken kívül. További szép napot.
Majd elindulok az osztagom felé. Ha időközben erősködne, hogy mit mondott, meg, hogy tényleg mondott e valamit, akkor megmondom neki, hogy csak vicceltem. Aztán jól kiröhögöm.
Köszönöm a játékot!
Vissza az elejére Go down
Chiruochiba Airisu
4. Osztag
4. Osztag
Chiruochiba Airisu

Férfi
Aries Horse
Hozzászólások száma : 202
Age : 118
Tartózkodási hely : Talpa és haja között.
Registration date : 2012. Feb. 01.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kumo Étterem - Page 6 Cl0te17600/30000A Kumo Étterem - Page 6 29y5sib  (17600/30000)

A Kumo Étterem - Page 6 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kumo Étterem   A Kumo Étterem - Page 6 EmptySzomb. Feb. 18, 2012 6:13 am

Egy váratlan találkozás.
Barangolás Seireitei-ben.

Ta..ki hamarabb végzett a desszertjével, mint én. Ezért még nagyobb a lehetősége annak, hogy hozzám szólt, miközben és leginkább csak a desszertemmel voltam elfoglalva. A zavart kérdésemre, hogy "Mondtál valamit?" így válaszol:
- Oh, én semmit. Azonban rólad ez már nem mondható el. A grimaszok, amiket vágtál, és a szöveg melléje...Hát, hogy is mondjam, elég durva volt.- Majd egy nagy hahotával fejezi be, aztán visszafogva magát az alap hangulatban folytatja.- Mindenesetre, szerintem ideje indulnunk.
Még mielőtt fizetnék én elkezdem faggatni:
- Oh, tényleg beszéltem? Elnézést. Ha meg kérlek elmondanád, hogy miket mondtam? Engem nagyon érdekel! Kérlek, mond el!
- Csak vicceltem! - Aztán elkezd rajtam röhögni.
- Ez csúnya vicc volt. - Közlöm vele gyermekien durcásan.
Miután fizettünk kimegyünk, és oda kint kezet fogunk, s búcsúzunk egymástól.
-Nos, örültem, hogy összefutottunk. Remélem majd máskor is találkozunk, a sérült és orvos eseteken kívül. További szép napot.
- Én is szint úgy örültem, hogy találkoztunk. Neked is további szép napot! - Aztán én is megindulok az osztagom, illetve a hadnagyom irodája felé. Alig teszek meg pár lépést Cifra ruha-kun megszólal:
- Jó kis nap volt eddig! Ha majd legközelebb találkoztok, kérdezd meg udvariasan, hogy a kacsájához mit szóltak a felettesei!
- Igen, jó nap volt eddig, és most megyünk a hadnagyhoz. Természetesen meg fogom kérdezni, mert engem is nagyon érdekel. - Válaszolok hangosan Cifra ruha-kun-nak és látom, hogy pár járó kelő furán néz rám, és megdorgálás is érkezik a kedves zanpakuto-mtól.
- Ha nem akarod, hogy bolondnak nézzenek téged, akkor jobban teszed, ha nem hangosan válaszolsz, szólsz hozzám!
Értem, értem. Akkor most elmegyünk, és elnyel minket a napnyugta!
- Airisu-chan! A nap még bőven fenn van az égen! Így nem nyelhet el minket a naplemente!
Tudom, de képzeld el, hogy milyen festői, költői szépségű lenne, ha elgyalogolnánk a napnyugtában!

Az út további részén a déli naplementéről beszéltünk.

Én is köszönöm a játékot, Ta..ki!
Vissza az elejére Go down
Kuchiki Samanuske
4. Osztag
4. Osztag
Kuchiki Samanuske

Férfi
Virgo Pig
Hozzászólások száma : 108
Age : 112
Tartózkodási hely : Kuchiki tanya, vagy az osztagnál, esetleg kocsma.
Registration date : 2012. Aug. 23.
Hírnév : 5

Karakterinformáció
Rang: 4. osztag, 20. tisztje - Állatorvoslási Osztály vezetője. _@_/"
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kumo Étterem - Page 6 Cl0te9000/15000A Kumo Étterem - Page 6 29y5sib  (9000/15000)

A Kumo Étterem - Page 6 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kumo Étterem   A Kumo Étterem - Page 6 EmptyCsüt. Okt. 11, 2012 2:11 am

Ta-Ta-Ta-Találkozás
Kifejezetten jó volt a mai napja, nem aludt el egyszer se, időben beért az osztagba is, sőt, hűségesen dolgozott. Rendben, a kötelességét mindig ellátja, még ha viccesre is veszi a figurát, nem akarja, hogy bárki is rossz ellátásban részesüljön. Hiába nem komoly alak, de tudja, hogy részese az egésznek, amit úgy neveznek, hogy Gotei 13. Részéről megteszi, amit tud, még ha az a sérültek ápolása is, akkor is. Az pedig nem nagyon érdekli, más osztagokban mi van, vagy éppen kik ülnek a kapitányi székben. Biztos oka van annak, hogy pont azok a személyek azok. De ideje félretenni ezeket, és le lépni ebédelni, tehát irány a női fürdő.
Már pár perce egy fa tetején ül, majszolgatja az ebédjét, nézi a hölgyeket, és élvezi a szabadidejét, de csak addig, míg nem dobja el a maradékot, eltalálva ezzel egy darázsfészket. Persze a kedves darazsak nem vették ezt valami boldogan, és így megtámadják azt, aki a legközelebb van, az pedig Samanuske. S az ostobája addig hessegette, olyan hévvel, hogy engedve az egyensúlyvesztésnek, hátradőlt, és egy hangosabb kiáltással már a talajon volt, a kedves böködős barátaival. Hogy elkerülje a nagyobb sérüléseket, az előtte lévő paravánon ütve egy Samanuske alakú lyukat, bevetődött a hölgyek közzé. Körülötte nedves angyalkák, csodás domborulatok, mérges fejek, és fogalma sincs honnan, de előkaptak néhány fadarabot, így hát iszkiri volt. Kipattant a vízből, nedvesen, átázva rohanni kezdett. Általában ennyivel megúszta a dolgot, de most a nők is jöttek, sajnos felöltözve.
Nem tudja mióta, és mekkora távon kergették végégi, de sikerült egy saroknyi előnyre szert tennie, és elérnie a megmentését jelentő helyre. Gyors fékezés, még port is felkavart, sőt, talán olyan hangot is kiadott, amit az emberi kocsik szoktak, ha satuféket nyomnak. Berobban az étterembe, gyors terepszemle, ismerős arcokat keres, egyet talált is, vagy remélte az is. Odarohanás hozzá, asztal alá bevetülés, felnézés, és beszélés.
- Psszt, ha pár mérges nő bejönne, és keresnének egy férfit, aki nemrég jött be. Akkor az nem én vagyok, tehát szólni se kell.- nagyon reméli, hogy nem lesz lebuktatva, mert akkor csúnyán ki fog kapni, és mehet vissza az osztagához, de akkor már kezelésre. S ha elmúlt a veszély, előmászik az asztal alól, és leül hűséges segítőjével szemben.
- Azt a jó csillagos eget neki. Ez meleg volt. Kösz hogy nem árultál be. Asszem már találkoztunk, de azért bemutatkozok. Kuchiki Samanuske, általában nem ilyen vizes, de ma őőőő… hát egy kútból merítettem egy pár idős néninek, és akkor jött pár, gonosz mosómedve, akik meglöktek, miközben ki akarták lopni a tárcámat, és pont arra járt pár fiatal nő, akiket véletlenül nyakon öntöttem, és a kis ravaszkák már megléptek, így menekülnöm kellett. Véletlenül se leskelődtem utánuk, tényleg nem.- alaposan átgondolt történet volt, minden részletre odafigyelt, ezt már el kell hinni mindenkinek. Nem hihető? Szerinte is.
Vissza az elejére Go down
Genki Takashi
2. Osztag
2. Osztag
Genki Takashi

Férfi
Scorpio Buffalo
Hozzászólások száma : 192
Age : 38
Registration date : 2011. Jun. 17.
Hírnév : 16

Karakterinformáció
Rang: Nibantai, yonseki, A Névtelen Egység parancsnoka
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kumo Étterem - Page 6 Cl0te25700/30000A Kumo Étterem - Page 6 29y5sib  (25700/30000)

A Kumo Étterem - Page 6 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kumo Étterem   A Kumo Étterem - Page 6 EmptyCsüt. Okt. 11, 2012 3:52 am

A mai napon úgy döntöttem, hogy kivételesen a Kumo étteremben ebédelek. Picit fáradt voltam és sajogtak a lábaim a sok shunpózástól. Gyakorlatot kellett tartanom a Nyomkövető Egység tagjai számára. Pontosan ez hány shinigamit is takar? Remélem mindenki megérti, hogy nem mondhatom el. Aki nem értené meg, abba meg úgyis beleverném a jó modort, mivel azonban senki sem kérdezi, hiszen a foglalkozás hivatalosan meg sem történt, így szerencsére senkivel sem kell összeakasztani azt a bizonyos bajuszt, amely nekem még nincs. Remélem is, hogy egy jó darabig, még nem lesz bajuszom. Az azt jelentené, hogy megöregedtem. Az öregség azonban még messze van. A Kumo étterembe, köszönhetően annak, hogy látszólag fáradt vagyok és egyenruhámon ott virít a 2. osztag jelvénye, hatalmas szerencsémre kedvezményben részesülök. Azta már mekkora szerencsém van, hogy mégis csak ide jöttem ebédelni és nem haza mentem enni. Hevesen bólogattam a kedvezményre, hogy naná, hogy szeretném igénybe venni és egy kiszemelt asztalhoz sétáltam. Kihozták az étlapot... egy Ráment rendeltem, egy csésze sakéval. Majd pár perc múlva hozták a kedvezményes promóció szolgáltatást, amit persze igénybe is vettem. A kajám gyorsan fogyott, már az utolsó falatoknál tartottam, amikor egy férfi berohant az étterembe, ha némi teketórázás után bevetette magát az asztalom alá. O.o Elsőre köpi nyelni sem tudtam, majd amikor beszélni kezdett hozzám a meglepettségtől még mindig nem tudtam szólni. Szavai után pár perccel később néhány női shinigami be is rombolt az étterembe, hogy keresnek valakit, aki vizesen bemenekült ide és biztosra előlük menekült. Finoman magamhoz vettem zanpakutopumat és az ajtóra mutattam. Tábla hirdette. Ne zajongj! Ne futkorássz! Valamint a, ne vizezd össze a padlót, mert elcsúszik a pincér és mérges lesz a tulaj felirat is ott díszelgett.
- Hölgyeim, látnak itt az asztaloknál ülni, akár egyetlen csuromvizes férfit is?
A válasz egyöntetűen a nem volt, mire én folytattam.
- Így én se láthattam befutni ide senkit, akire illik a leírás. Viszont látásra és további jó szolgálatot.
Köszöntem el tőlük, mire a nők csalódottan, de még mindig lincshangulatban távoztak az étteremből. Ekkor emeltem fel az asztal terítőjét és az az alatt bujdosó férfihez szóltam.
- Megtenné nekem, azt a szívességet, hogy kimászik a promóciós ajándékomból?
Utaltam finoman a lótusz illatban bővelkedő lábmosóvízre, amely egy alacsony falú lavórban lötyögött. Benne két lábam ázott. Erősen kétlem, hogy a nemesi előjogok kiterjednek a lábmosóvízre is. Neutral Legalábbis nagyon kutyaidők járnának a nemesekre, ha már ezt a kis luxust is elirigyelnék tőlünk.
- Tudom, hogy kicsoda. A Shinigami Férfiegylet tagjai vagyunk mindketten. Minden bizonnyal a gonosz mosómedvék voltak. Neutral
Mondom fapofával, jelezvén, nem fogom feszegetni a történéseket. Mindenki úgy kockáztatja az életét, ahogyan akarja. Én, személy szerint, pár fedetlen női testrészért nem kockáztatnám az életemet. Közben roppant furcsán érzem magam, hogy a lábvizemben megáztatta magát egy Kuchiki. De ez feltehetően, a látszatból legalábbis könnyedén megítélhető, hogy vészhelyzet volt. Rendelek még gy csésze sakét.
- Igyon, még a végén megfázik.
Mondom egy kedves mosoly közepette. A 4. osztag tagjai hasznos fickók, még akkor is, ha egyébként olyan link alakok, mint Kuchiki Samanuske. Neutral xD
Vissza az elejére Go down
Kuchiki Samanuske
4. Osztag
4. Osztag
Kuchiki Samanuske

Férfi
Virgo Pig
Hozzászólások száma : 108
Age : 112
Tartózkodási hely : Kuchiki tanya, vagy az osztagnál, esetleg kocsma.
Registration date : 2012. Aug. 23.
Hírnév : 5

Karakterinformáció
Rang: 4. osztag, 20. tisztje - Állatorvoslási Osztály vezetője. _@_/"
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kumo Étterem - Page 6 Cl0te9000/15000A Kumo Étterem - Page 6 29y5sib  (9000/15000)

A Kumo Étterem - Page 6 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kumo Étterem   A Kumo Étterem - Page 6 EmptyKedd Okt. 16, 2012 6:26 am

Ahogy mondani szokták, csöbörből egyenesen a vödörbe, csak most medencéből a lavórba. De nem is olyan rossz ez, még meleg, és lehet kicsit lábszaga lesz utána Samanuskenak, de hát ennyit el lehet viselni. Bár kicsit kényelmetlen ez a görnyedt testtartás, de annak már hálát adhat, hogy megmentője nem rendelkezik skót felmenőkkel, és nem szoknyát hord, mert akkor lehet, hogy meglátná az ”egeret”, aztán szólni kéne, hogy zavarja vissza az ”odúba”. Arra a kérésre, hogy ki kéne másznia, bevág egy morcos fejet…- Muszáj? Na jól van.-…és dünnyögve csak eleget tesz a kérésnek, és leül szembe a kedves férfival, akit tényleg ismer látásból. Közös egyletben van, csak arra nem emlékezik Samanuske, hogyan is került oda, de azért felderült az arca.
- Tényleg azok vagyunk, akkor majd jövök eggyel. Ha kell valami jó csaj, csak szólj, majd szerezek, vagy esetleg valami lazítóra vágysz, vagy valamire az Emberek Világából? Szólj, és már hozom is, vagy álljam a számlát?- belekapaszkodott az asztal szélébe, enyhén előre dőlt, és igaz hogy barátságosan mosolyog, de lehet, hogy pont ezért látszik kicsit elmebajosnak. Pedig csak a háláját szeretné kifejezni azért, mert meg mentették a veréstől, hajtépéstől, rúzsozástól… ja nem, az egy másik eset volt, és azt engedte is…
- Köszi, és ne magáz, nyugodtan tegezhetsz. Csak két ismerős vagyunk, rang, beosztás hanyagolva.- egy húzásra leküldte a sakét, majd intett a felszolgálónak, aki ha odaért, le is adja a rendelést.
- Hat üveggel a legjobb sakéból, a számlát vagy állom, vagy írják a Kuchiki számlához, ha nincs, hát nyissanak egyet. Én és a barátom szeretnénk iszogatni.- és még vár a kiszolgálásra, addig szagolgatni kezdi a ruháját. Majd pedig hanyagul megvonja a vállait, és lemondóan megrázza a fejét. - Lehet kicsit érződik a lábszag, nem tudom, de mindegy is.- valahogy azt is sikerült elfelejtenie, hogy jelenleg szolgálatban van, bár majd kidumálja valahogy magát, csak akkor ne legyen részeg… bár ha az is, csak ne hányja le azt, akivel találkozik, de ha mégis, ne a kapitány legyen, ha meg az… hát egy bulinak az is megteszi.
- Remélem azért nem gond, hogy most nem mehetsz sehova, és iszunk. Ha valakinek ez gondot okozna, majd kidumálom magunkat.- szélesen elvigyorodik, majd a mellkasára bök, jelezve, hogy Ő aztán megoldja… vagy nem.
Vissza az elejére Go down
Kuchiki Samanuske
4. Osztag
4. Osztag
Kuchiki Samanuske

Férfi
Virgo Pig
Hozzászólások száma : 108
Age : 112
Tartózkodási hely : Kuchiki tanya, vagy az osztagnál, esetleg kocsma.
Registration date : 2012. Aug. 23.
Hírnév : 5

Karakterinformáció
Rang: 4. osztag, 20. tisztje - Állatorvoslási Osztály vezetője. _@_/"
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kumo Étterem - Page 6 Cl0te9000/15000A Kumo Étterem - Page 6 29y5sib  (9000/15000)

A Kumo Étterem - Page 6 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kumo Étterem   A Kumo Étterem - Page 6 EmptyPént. Jan. 04, 2013 4:30 am

Ebédelni Minaval.

Finom, finom kis reggeli, vagy ebéd, a lényeg, hogy finom. Evés közben nem beszél, a száját ilyenkor csak jó dologra használja, zabálásra. Bár lehet nem olyan jó, mint amit a szakácsok szoktak csinálni. De majd elles pár mozdulatot a személyzettől, hogy ezzel is levegyen egy terhet a vállukról. Sose úgy tekintett rájuk, mint szolgák, vagy alkalmazottakra, inkább mint segítőkre, akik segítenek a birtoknál. Ezért is szokott segíteni abban, amiben csak lehet. Ha kell, akkor kitakarít az állatoknál, vagy a kert rendberakásánál segít, mindegy mit, csak hasznos lehessen. Persze ha ezt utasításra kéne csinálni, akkor lehet húzná a száját, valahogy úgy sose jó, ha valami kényszer, és nem élvezet. Szerencsére ez csak a munkájában van jelen, bár ott se mindig kényszer. Ha nőket kell vizsgálni, az valahogy feldobja a napját, fene se tudja, hogy miért. Viszont ha már a munkánál tart, akkor ideje lesz felterjeszteni valamit a kapitányának. Mégpedig egy részleget a 4. osztagnál, ami az állatokra lesz specializálva. Hiszen nekik is szükségük van a gyógyításra, és ellátásra, Samanuske pedig szívesen foglalkozna velük. S’ addig-meddig gondolkozott, hogy elfogyott az étel, Mina pedig megköszönte, és menni akar. Bár nem túl boldog ettől Samanuske, de marasztaló se lehet.
- Ahogy gondolod. Viszlát.- integetett Minanak, majd ahogy elment, utána Samansuke gyomra meg kordúlt.
- Akkor a jelek szerint nem volt olyan laktató, mint gondoltam. Ikichi!- kiabált, és a kis maki már a vállán is volt. A jelek szerint a közelben maradt, vagy csak el se ment, és Samanuske nem vette észre, lényegtelen. Némi pénzt felszedett, kirohant a házból, fel a kerítésre, és ott kezdett el sétálni, sőt, még Minat is meglátta. Megszaporázta a lépteit, majd leugrott mellé.
- Na, akkor, ha már megint találkoztunk, nincs kedved elkísérni egy étterembe? Én még éhes vagyok, ha gondolod, meghívlak benneteket is valamire. Na? Velem tartotok?- kérdezte vidáman, mosolyogva, és választ nem is nagyon várt, hanem már indult is. Vagy követik, vagy nem. Bár ingyen kaja, tehát csak fogják.
Benyit az étterembe, keres egy üres asztalt, ledobja magát, és vár egy pincért, ahol leadhatja/ják a rendelést. Nem nagy igénye van, valami laktatót kért, és sokat, ennyi az egész. Ikichinek pedig egy kis gyümölcsöt, legyen jó napja a kis makinak. Ha meg elég pénz nincs nála, hát számlája az van, ez is meg van oldva. Ennyi előnye van a nemesi létnek… akad még pár másik is, de ezt kedveli Samanuske, és ezt azért ki is szokta használni, méghozzá pofátlanul. Tudja, kicsit képmutatás, hiszen azért nem szokta mondani, hogy Kuchiki, mert szeretné, ha nem a nemessége alapján ítélnék meg, és közben ilyeneket is csinál, de a gyomor az nagy szükség, valahogy ki kell elégíteni a vágyait. Ám a férfi vágyait így sose szokta, ott udvarol, ha olyan van, akkor fizet, de hitelt sose kér. Erről jut eszébe nagyapja régi bölcsességei; Ha fizetsz érte, az nem megcsalás. Ha a neve egyezik, az se megcsalás, csak márkahűség. Ha végig rágondolsz, akkor az meg már szerelem, főleg nem megcsalás. Bölcs volt az öreg, kár hogy már nem él, Tőle kapta még Ikichit is, az se mostanában volt.
Vissza az elejére Go down
Kasumiouji Tetsuya
3. Osztag
3. Osztag
Kasumiouji Tetsuya

Férfi
Taurus Monkey
Hozzászólások száma : 118
Age : 31
Registration date : 2012. Mar. 16.
Hírnév : 3

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kumo Étterem - Page 6 Cl0te5000/15000A Kumo Étterem - Page 6 29y5sib  (5000/15000)

A Kumo Étterem - Page 6 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kumo Étterem   A Kumo Étterem - Page 6 EmptyCsüt. Jan. 30, 2014 1:29 am

A két alkotó
 
 Elfoglalom a helyem egy üres asztalnál, és miután kértem egy tál rizst és csirkét, csípős szósszal, előveszem a munkám. Van, aki elpocsékolja az ebédszünetét, de természetesen, én nem tartozom közéjük. Aki nem osztja be minden egyes percét, elvesztegeti a fél életét, és ostobaság lenne nem hasznosan tölteni azt a fél órát, amíg elkészül az étel.
 A jelenlegi találmányom nem túl bonyolult, egy olyan kard, aminek össze lehet hajtogatni a pengéjét, és a markolatban tárolható, hogy azután egy gombnyomásra kiugorjon, és teljes méretű fegyver legyen. Kis helyet foglal, könnyen meg lehet vele lepni az ellenfelet, és kiváló tartalékfegyver egy zanpakuto mellett. A fő probléma, hogy nem tudom, hogy mennyivel kerülne többe, mint egy hagyományos kard, mert úgy kéne megcsinálni, hogy azon a két részen, ahol elhajtható, használat közben éppen olyan szilárd legyen.
 Papíron persze nem nehéz megoldást találni, de nem tudom, ez mennyire megoldható gyakorlati szempontból. A lándzsa változaton mindenképpen működik, de viszonylag kevés shinigami harcol lándzsával, abból nem is érdemes túlzottan sokat készíteni. A kardot viszont először ki kellene próbálni, talán megcsináltatok néhányat a saját pénzemen.
 Talán túlzottan a mechanikára állok rá, és inkább reiatsu-alapú találmányokon kellene dolgozni, de ahhoz még van hová fejlődni kidou terén, hogy azokat nagy biztonsággal tudjam elkészíteni, hogy működjenek rendesen. Nem tudom, milyen kiegészítő fegyver lenne még hasznos a shinigamik többségének, a legtöbben amúgy is a zanpakutojukkal harcolnak.
 Ahogy megjön az étel, a tervrajzot arrébb tolom, és nekilátok az ebédnek. Miután készen vagyok ezzel a karddal, megpróbálok kevésbé rámenni a költséghatékonyságra, és valami nagyobbat kitalálni. Túlzottan emberként gondolkozom még, pedig teljesen más dolgokra van szüksége egy átlagos shinigaminak, mint amire nekem volt a háború alatt, és nekik nem is feltétlenül kell rejtegetniük a fegyvereiket, vagy arra gondolni, hogy könnyen megépíthetőek legyenek.
 Egy pillantást vetek az ajtón belépő, szakállas shinigamira, aki meglepően magas, azután folytatom az evést. Ritkán lehet ilyen termetű halálistent látni, különösen ilyen öreget, de Seireiteiben nem ritka a szokatlan megjelenés, például az átlagostól elütő hajszín. Valójában, a legtöbb shinigami kifejezetten unalmas, kellemetlen társaság.
Vissza az elejére Go down
Kitetsu Raiden
8. Osztag
8. Osztag
Kitetsu Raiden

Férfi
Leo Goat
Hozzászólások száma : 66
Age : 32
Tartózkodási hely : mezőkön innen, és túl, a keleti fertályvégben/olykor a Kyouraku birtokon
Registration date : 2011. Jun. 03.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Goseki
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kumo Étterem - Page 6 Cl0te6500/15000A Kumo Étterem - Page 6 29y5sib  (6500/15000)

A Kumo Étterem - Page 6 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kumo Étterem   A Kumo Étterem - Page 6 EmptyVas. Feb. 02, 2014 9:57 pm

Mint mindig, Raiden aznap is őrjáratra volt beosztva és mivel már javában ebédidő volt, úgy döntött nem koslat vissza az osztagához, hanem inkább tovább sétált, hátha talál valami étkezdét.
Úgy tűnt ezúttal a szerencse is mellé állt, és betért a két sarokkal lejjebb lévő étterembe. Nem nézett szét, nem köszönt, még csak meg sem állt egy távolabbi asztalig.
Elvonultában csak egy pillantás erejéig vélte látni, hogy egy másik asztalnál egy talán középkorú shinigami üldögél, előtte több tervrajz, melyekről csak úgy sütött hogy fegyver tervek. Raiden csak vállat vont képzeletben, volt ugyanis már szerencséje, még osztagtársai közül is olyanokhoz, akik valamilyen idióta fegyver reményében keresték fel.
Leült kiszemelt asztalához, csak azért, hogy alig egy perccel később arrébb ültesse a személyhez, lévén az az asztal foglalt. Az amúgy sem jó kedvében, és akkor egészségi állapotban lévő Raiden kissé vonakodva volt csak hajlandó átülni. Ez alatt talán azt lehetett volna érteni, hogy a pincér előbb termetét, majd ráncos, és kissé beesett arcát látva szinte alig mert hozzászólni.
A szürke shinigami végül pont a fiatalabb társa közelében kapott helyet. Morogva, alig pár szóban leadta a rendelését, aztán várt. Jobbára csak az egyik közelebbi ablakon bámult kifelé, és próbált mindenről megfeledkezni olyannyira, hogy szemei szinte két élettelen jégdarabnak tűntek a sötét karikái fölött.
Pocsék éjszakája volt, már másodjára és ez rányomta a bélyegét amúgy sem rózsás kedvére, és az egész napjára. A rémálmok, és furábbnál furább álmok rákényszerítették, hogy virrasszon, és mivel éjszaka nem lett volna tanácsos nekikezdenie kovácsolni, így maradt a tétlen várakozás reggelig. A meditáció alapból ki volt húzva, révén rögtön el is aludt volna csak azért, hogy zúgó fejjel újra felriadjon. Zanpakutoujával is próbálkozott, de fiatalabb mását vagy egyszerűen nem találta, vagy még tőle jobban is elzárkózottabb lett, alig ejtve meg pár szót.
Tányércsörömpölés, és apró koppanások rángatták ki a mélázásból, ám ahogy ösztönszerűen a hang forrása felé fordította fejét, látta hogy csupán a másik vendég ételét hozták meg.
Nem kissé korgó gyomorral nézett a tányérokra, azonban valamiért tovább siklott a tekintete, megállapodva ugyanazon a tervrajzon, mint amit csak egy pillanat erejéig látott előtte. Kissé ugyan elhomályosult a látása az éhségtől – aznap ugyanis még nem evett – de még ki tudta olvasni mik vannak a lapra írva.
Nincs megerősítés a két pengedarab között, olvasta gondolatban, s bár semennyit nem értett a mechanikai dolgokhoz, egyszerű elmével mégis eszébe jutott pár ötlet ennek a hibának a kiküszöbölésére. Aztán az is feltűnt neki, mi az ami szinte meg sincs annál a kardnál.
- Gerinc. Nincs gerince, semmi erősítése nincs – motyogta. – Persze hogy gyenge a csatlakozási pontoknál.
Egy ideig még mélázgatott, aztán ahogy az előbb, úgy most is a tányérok apró egymásnak koccanásának hangja hozta vissza a jelenbe. Csak biccentett egyet, majd nekilátott enni.
Vissza az elejére Go down
Kasumiouji Tetsuya
3. Osztag
3. Osztag
Kasumiouji Tetsuya

Férfi
Taurus Monkey
Hozzászólások száma : 118
Age : 31
Registration date : 2012. Mar. 16.
Hírnév : 3

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kumo Étterem - Page 6 Cl0te5000/15000A Kumo Étterem - Page 6 29y5sib  (5000/15000)

A Kumo Étterem - Page 6 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kumo Étterem   A Kumo Étterem - Page 6 EmptyPént. Feb. 28, 2014 10:59 am

Különösebben nem zavar, hogy az én asztalomhoz ültették a másik shinigamit. Soha nem voltak túl magas igényeim, vagy ha meg is voltak, kiölték őket belőlem, még fiatal koromban. Az, hogy megosszam az asztalom másokkal, igazán apróság, ahhoz képest, amit az amerikai tartózkodásom után elviseltem, hogy néha, ha kellett, tökéletesen eljátszhassam a koldust is. A koldus soha nem érdekel senkit, mindenki félrenéz, ideális álca.
- Úgy látom, maga ért a kardokhoz.- természetesen nem tudtam gerincet tenni a kardba, mert annak is hajlíthatónak kéne lennie, úgy pedig nem sok haszna van, ha pedig olyan anyagot választunk hozzá, akkor túlzottan megdobja a költségeket. Talán ennek a shinigaminak van valami ötlete, valamilyen szinten értenie kell a fegyverekhez, ha viszonylag gyorsan kiszúrt egy ilyen részletet. Az pedig, hogy így nem teljes egészében az enyém lesz ez a találmány, nem lényeges szempont, a lényeg, hogy működjön, hogy kének a nevét írják alá, sokadlagos szempont. - Ennek a fegyvernek kis helyre elhelyezhetőnek kellene lennie, a gerinccel az a probléma, hogy szintén hajlékonynak kéne lennie, és nem tudom, hogy hogyan lehetne hatékonyan megoldani. Esetleg van valami ötlete, ami nem igényelne plusz költséget?
Amennyire ismerem az új osztagomat, tudom, hogy ő nem oda tartozik, legalábbis, elég öregnek tűnik már hozzá, hogy valamiféle rangja vagy legalább megbecsülése legyen az osztagunkban, mint az ilyen korú tudósoknak szokott, én pedig még soha nem láttam. Lehet, hogy csak egy lelkes tizenegyedik osztagos, de veszíteni nem vesztek azzal semmit, hogy megkérdeztem. Ha laikus, az úgyis nagyon gyorsan ki fog derülni.
- Egyébként Hida Tetsuya vagyok a tizenkettedik osztagból, örülök, hogy megismerhetem!- különösen, ha lesz valami értelmes ötlete, és nem csak az időmet rabolja, ebben az esetben ez rövid ismeretség lesz. Bár elég komolynak tűnik, és nem igazán tűnik bolondnak, nem valószínű, hogy olyasmihez hozzászólna, amiről fogalma sincsen, mégis sokan vannak, akik meglátnak valamit, amiről hallottak pár szót, vagy tudnak pár dolgot, és rögtön szakértőként kezelik magukat. Remélem, hogy ennek a shinigaminak nem csak annyi köze van a kardokhoz, hogy van egy zanpakutoja.
Vissza az elejére Go down
Mizushima Tenkai
10. Osztag
10. Osztag
Mizushima Tenkai

Férfi
Hozzászólások száma : 29
Tartózkodási hely : Általában az osztagnál.
Registration date : 2013. Sep. 23.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: 4. tiszt
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kumo Étterem - Page 6 Cl0te5600/15000A Kumo Étterem - Page 6 29y5sib  (5600/15000)

A Kumo Étterem - Page 6 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kumo Étterem   A Kumo Étterem - Page 6 EmptyCsüt. Ápr. 17, 2014 3:43 am

Ebéd egy baráttal

Kellemes napnak néznek elébe Killer barátjával. Minden egész jól alakul, a karja se fáj, pontosabban a maradék része. A mesterséges végtagjával nem nagyon érez semmit, se fájdalmat, se meleget, se hideget. Így kérte magának, mert ha szükséges, akkor hamar megszabadulhat tőle, és még a hátát is könnyebben tudja vakarni. Csak le kell szednie, és már nyúlhat is hátra. Bár azért boldogabb lenne, ha inkább meglenne mindkét karja, és viszketne egy elérhetetlen helyen a háta.
- Killer, kapd össze magad! Ideje indulni. Nem akarok elkésni, Deshiko szóvá tenné.- már néhány napja üzent egy kedves ismerősének, egy másik főnemesnek, hogy szeretné ha egy közös ebédet elfogyasztanának. Rég találkoztak, és rég is beszéltek. Pedig már éppen itt volt az ideje, pár dologról szeretne beszámolni Deshikonak. Természetesen azokról nem, amik Tenkai közeli barátait érintik. Bizalmasan kezeli ezeket a dolgokat, ezért se mondhatja el, hogy Motochika segítséget kért egy csaj felszedéséhez, vagy éppen Samanuske kért tanácsot arról, hogyan is tartson meg egy csajt. Nem mintha ebben jóval tapasztaltabb lenne Tenkai.
- Merre vagy már megint, te bűzzsák?- rosszallóan rázta a fejét, és rövid, vörös fürtjei rakoncátlanul mozogtak, már amennyire a hosszúk ezt engedte. Ám végül csak előkerült az a csíkos szörnyeteg is, igaz, hogy elégedetlenül morogva, de megjelent.
- Hiába nem tetszik, és maradnál inkább itthon túrni a földet, akkor is megyek, és mondtam, hogy maradhatsz, de nem, jönni akarsz. Akkor, pedig nem kérek ellenkezést.- Killer tüntetőleg hátátfordított Tenkainak, majd leült, és fújt egyet.- Jó, tudom, fürdést nem annyira szereted napközben, de Deshikoval találkozunk, nem kéne büdösnek lenned, legalábbis nem jobban, mint szoktál, legalább nem fújtam rád semmi illatosítót. Szóval annyira ne ellenkezz.- lezárta a vitát, és indult, hogy felvegye a kikészített, sötétkék, egyszerű anyagból készül, de mégis elegáns kimonoját. Természetesen a többi ruházata is elegáns, de mégse hivalkodó. Zanpakutoját pedig sötétvörös övébe tűzte, füttyentett Killernek, és indultak.
Némi séta, oké, kicsit több séta után, de végre megérkezetek a megbeszélte helyre. Előrelátó volt Tenkai, és asztalt is foglaltatott, de valamiért a pincér, aki odavezette, mégis tartotta a kezét a borravalóért. Tenkai se volt rest, vigyorogva belecsapott.
- Köszönöm barátom, ezt a derekas segítséget, tartsd meg mind, nehogy egybe költsd el. Ha jó lesz a kiszolgálás, akkor még többet is kaphatsz.- vigyorogva kacsintotta a hamarjában sürgős dolgot találó pincérre. Erről ennyit. Killer is elhelyezkedett Tenkaial szemben, és egyenesen a gazdájára nézett.
- Most megint mi van? Jó, oké, tudod, nem szereted az ilyen helyeket, de legalább nem aggattam rád semmit, ami nem kéne… Még mindig az a farsangos valami zavar? Mondom, az volt a jelmezed. Lehetett volna az is, hogy diót rakok a fejedre, lecsapok belőled valamit, és te leszel a diós metélt. Az jobb lett volna?- kérdezte vidám hangon a borzától.- Az meg pont Deshiko helye lesz, majd azért ülj át ide, ha megérkezik.- bár válasz nem jött, de eléggé biztos volt abban, hogy rendes lesz Killer, és átfog mászni Tenkai mellé, és nem fog megharapni senkit, vagy éppen lebűzölni. Főleg nem Deshikot, mert abban tényleg biztos volt, hogy Őt hibáztatja Killer, amiért napközben is kapott egy kis fürdést.
Vissza az elejére Go down
Shihouin Nadeshiko
2. Osztag
2. Osztag
Shihouin Nadeshiko

nő
Leo Hozzászólások száma : 16
Age : 146
Tartózkodási hely : 2. osztag / Shihouin-birtok
Registration date : 2014. Feb. 10.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kumo Étterem - Page 6 Cl0te5000/15000A Kumo Étterem - Page 6 29y5sib  (5000/15000)

A Kumo Étterem - Page 6 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kumo Étterem   A Kumo Étterem - Page 6 EmptyVas. Ápr. 20, 2014 10:46 am

Ebéd egy baráttal

A munkabeosztásom miatt nehéz bárkivel is programot szervezni. Ezért is örültem, hogy Ten-nii a Mizushima háztól nem az utolsó pillanatban szólt, hanem legalább pár napot hagyott. Azt hiszem, még így sem akkor kaptam meg üzenetét, amikor érkezett, elvégre gyakran napokig nem tartózkodom a felszínen – ezt egyébként kisöcsém olykor nehezményezni is szokta, bár hogy őszinte legyek, sejtésem sincs, szerinte mit csinálok olyankor, hisz nem vagyok benne biztos, hogy egyáltalán tisztában van-e shinigamiságommal, vagy azzal, hogy egy osztagban szolgálunk. Megjegyzem, ez felettébb kellemetlen érzés. ^^”
Mindenesetre nem hiszem, hogy csalódást kellene okoznom egy régi ismerősömnek, bár a készülődés szokás szerint problémát okoz. Ha valakivel megbeszélt találkozóm van, nem szeretek egyenruhában menni, ugyanakkor egy városi étterembe a nemesi öltözetet sem tartom megfelelőnek. Ugyan kimondottan kedvelem azt a fajta öltözködést, mégsem veszem fel szívesen a hivatalos találkozókon kívül. Túlzottan hivalkodó, és sok magyarázatot von maga után. Végül egy kimondottan egyszerű, minta nélküli darab mellett döntök, és a helyszínre való tekintettel frizurából is egyszerűbbet választok, egy-két hajbavalóval. Nagyon fontosnak tartom a megfelelő megjelenést, ebből sajnos nem tudok alább adni. Indulás előtt még átosonok testvérem szobájába, hogy szóljak neki távozásomról, és persze egy pár percet foglalkozzak a cicáival is. ^^ Most már csak azt az éttermet kell megtalálnom, de nem hiszem, hogy ez problémát fog okozni.
A korai indulást kihasználva kiélvezem a sétálás lehetőségét is. A napfény, és a friss levegő kimondottan feltölt energiával. Szeretem hasznosan tölteni a szabadidőmet idefenn, és azt hiszem, ez a jelenlegi időtöltés ebbe a kategóriába fog esni. Hiszen néha pihenésre is szükségünk van, a jó idő pedig igencsak relaxáló, legalábbis számomra. ^^ Még így is tökéletes pontossággal érkezem a megbeszélt találkozóra, és amint egy kedves alkalmazott útba igazít, a régi ismerős felé veszem az irányt.
– Látom, így is én késtem. Örülök, hogy látlak, Ten-nii ^^ – mosolygok a másik főnemesre, és amint lenézek, a kis állatkára is. Ugyan én a kisöcsém nagyméretű cicáihoz* vagyok szokva, mégis aranyosnak tartom a borzocskát. Persze azért reménykedem abban, hogy enged nekem helyet, ám ha mégsem így alakulna, mindig van valaki, akire szépen pillogva lehet keríteni még ülőhelyet. Természetesen az alkalmazottak közül. ^-^ Amint helyet foglalok a férfi asztalánál, végre alaposabban is végigmérem. Kimondottan örülök, hogy ő is az egyszerű megjelenést választotta, így nem áll fenn annak a veszélye, hogy az alkalomhoz nem megfelelően választottam meg a saját megjelenésem. - Hogy vagy mostanság? Régen hallottam felőled >.> – jegyzem meg, egy pillanatra durcis pofit vágva, de szinte rögtön elmosolyodom. A Mizushima ismer már olyan régóta, hogy ilyesmit megengedhessek magamnak komoly következmények nélkül. És ez amúgy sem hivatalos közeg, miért ne lehetnék sokkal természetesebb én is? Na meg persze, ha hívott, akkor csak akad valami mesélni valója, így hát kíváncsian pillogok rá, hátha így hamarabb beavat az újdonságokba. Biztos vagyok benne, hogy akad valami újság, és ugyebár a kíváncsiság nagy úr. Jelenleg az étel, illetve az ebéd maga kevésbé érdekel, mint hogy mi minden történt kedves régi ismerősömmel. Ahogy figyelem, szép lassan egy csintalan, talán kissé kaján vigyor jelenik meg az arcomon.
– Egész véletlenül nincs egy lány a képben, hm? szemöldökrángatás  – részemről ez nem annyira komoly kérdés, mint kedves kis szekálás. Talán picit abban is reménykedem, hogy zavarba hozhatom egy ilyennel, de persze erre nincs semmi garancia. Az ő dolga, hogy mit csinál, én csak kíváncsi vagyok, épp ezért kérdezgetem. No persze ez az, amihez csak akkor van bármi közöm is, ha velem akarja megosztani, semmi nem kötelező, és persze ez olyasmi, ami az abszolút komolytalan kategóriába tartozik. De azért érdekel, mit fog reagálni rá... még szórakoztató is lehet, bár ez inkább akkor valószínű, ha ráhibáztam a helyzetre. És lássuk be, erre igencsak kicsi az esély. Mindenesetre kihagyhatatlan volt. Angyalka

*A nagyméretű cicák valójában tigrisek. ^^
Vissza az elejére Go down
Mizushima Tenkai
10. Osztag
10. Osztag
Mizushima Tenkai

Férfi
Hozzászólások száma : 29
Tartózkodási hely : Általában az osztagnál.
Registration date : 2013. Sep. 23.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: 4. tiszt
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kumo Étterem - Page 6 Cl0te5600/15000A Kumo Étterem - Page 6 29y5sib  (5600/15000)

A Kumo Étterem - Page 6 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kumo Étterem   A Kumo Étterem - Page 6 EmptyHétf. Ápr. 21, 2014 3:53 am

Ebéd egy baráttal

Még várakozott jelzet az egyik pincérnek, és kért két poharat, egy kis tálat, meg egy kancsó vizet. A poharakat nem nagyon kell magyarázni, a tálka meg Kilelrnek lesz. S’ mire megérkezik amit kért, a vendége is megjelent.
- Dehogy késtél. Sőt, még időben is érkeztél. Pedig ti nők szerettek elegánsan késni egy pár percet. De én is örülök a találkozásnak, Deshiko.- barátságosan mosolyogva fogadja a régi, kedves ismerősét, Deshikot. Bár Killer nem annyira vidám, hunyorogva tekint fel a hölgyre. De végül Tenkai torokköszörülése megteszi a hatását, és bár morogva, de lemászik a székről, és áttelepszik Tenkai mellé. Jobban mondva próbálkozik az elején. Halk kapargászás, de végül csak fel tud mászni a székre, ahol összegömbölyödik, és halkan szuszogva várakozik. S’ mikor Deshiko leült, Tenkai is követi a példáját. Szerencsére Killer nem a férfi helyét akarta, így nem lett lapított borz se.
- Áh, tudod hogy van ez felénk. Néha eleget teszek a kötelességeimnek, meg figyelek a kedves rokonra, nehogy valami galibát okozzon. De általában azt csinálom, amit mindig. Mászkálok a városban, és ott segítek, ahol csak tudok. Szerencsére már nem durran be a karom a sok ásástól. Pedig a múltkorában annyit kellett ásni, hogy még a fogmosás is csak úgy ment, hogy kinyomtam a krémet a fogkefére, és húzogattam rajta a fogaimat. Veled mi a helyzet? Rólad se terjeng semmi hír felénk. Pedig biztos akad valami szaftos kis pletyka. Vizet?- mondta vigyorogva. Férfi volt, és általában nem érdeklik az ilyesfajta hírek, de ha egy baráttal volt, akkor bizony néha majdnem meghal a pletykákért. Főleg, ha az pont az említett barátról szól. Tovább nem adja, Killernek elmondja, de az biztos, hogy a borzocska se pletykálja el senkinek, kinek is tudná? Talán ha megtanulná a morzejeleket, akkor aggódhatna a gazdája, de addig is nem kell főnie a fejének. S’ még barátosnője felel, addig tölt mindkét pohárba, és a tálkába, amit pedig Killer székére rak. Hátha megszomjazik a kis kedvence. Tenkai részéről pedig elkezdi a szomját oltani. Bár lehet nem kellett volna, mert a kérdéstől majdnem meg is fulladt. Könny szökik a szemeibe, köhögni kezd, és a mellkasát ütögeti, Killer pedig élvezi.
- Eöh… legközelebb ha meg akarsz ölni, máshogy csináld, ez nem valami kellemes.- lassan visszatért belé az élet, és komolyabb hangon kezd a beszédbe.- De hogy mondjak is valamit. Nem, nincsen. De képzeld, jó pár napja mi történt. Hazaértem a munkából, és kicsit pihenni akartam. Erre egy nőszemély megjelent mögöttem, és a papucsával kezdett verni, meg mindenféle szitkokat a fejemhez verni. Azt se tudtam, hogy köpjek, vagy nyeljek. Mire sikerült kicsit lenyugodnia, kinyögte, hogy Takeonak gondolt. Gondolhatod, hogy nem voltam túl boldog. Az a marha miatt kaptam én egy hátba veregetést. Csak abban tudtam reménykedni, hogy nem lépett bele semmibe a papucsával. Na és neked? Nincs neked se egy lány a képben? >< Vagy éppen valami férjjelölt?- kettőn áll ám az a vásár. Ne csak Tenkai szenvedjen el három szívrohamot egymásutánban. A végén meghalna, és Killer kapna az alkalmon, hogy bosszút álljon, amiért ide kellett jönnie. Biztos lerágná az orrát, vagy a füleit. Még csak az kéne. De még ez nem történik meg, szemtelenül vigyorogva figyeli Deshikot, hogy mis is válaszol.
Vissza az elejére Go down
Shihouin Nadeshiko
2. Osztag
2. Osztag
Shihouin Nadeshiko

nő
Leo Hozzászólások száma : 16
Age : 146
Tartózkodási hely : 2. osztag / Shihouin-birtok
Registration date : 2014. Feb. 10.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kumo Étterem - Page 6 Cl0te5000/15000A Kumo Étterem - Page 6 29y5sib  (5000/15000)

A Kumo Étterem - Page 6 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kumo Étterem   A Kumo Étterem - Page 6 EmptyHétf. Ápr. 21, 2014 9:23 pm

Ebéd egy baráttal


Kicsit bólintok a pontosságra vonatkozó megjegyzésére, noha az elegáns késéssel kapcsolatos résznél kedvem támadna csak úgy, barátilag tarkón legyinteni, de erről végül persze lemondok, elvégre nem azért vagyok itt, hogy neveljem. Meg aztán, ez nem is az én dolgom, arra ott van neki a család, és a leendő család... Bár erről még korai beszélni, mert akkor a saját magánéletembe is bele kellene gondolni, az meg ehh... Nem tervezek még ilyesmit, jól elvagyok magamnak. És a helyzet az, hogy jól is érzem magam így, mindenféle egyéb kötelezettség nélkül. Nem tagadom, néha jól esne, de azért az túlzás, hogy a zanpakutom is az életemnek ebbe a részébe szól bele olyan lelkesen a maga fura kis módján. >.>
Kedves ismerősöm történetén kicsit kuncogok, aztán egy pillanatra a komolyság árnyéka suhan keresztül arcomon, ahogy rólam kérdez. Sajnos nincs mit mesélni, a munkakörömről pedig nem tehetem meg, hogy szót ejtsek egy kívülállónak, bármennyire is jól esne néha.
– Nincs semmi újdonság. Maximum egyre inkább elhatalmasodó munkamánia. Sokat vagyok szolgálatban – vonok vállat végül egy könnyednek szánt mosollyal. Ennél többet tényleg nem mondhatok. Az időm legnagyobb részét a Féregbolyban töltöm, az pedig olyasmi, amiről még osztagon belül sem ildomos beszélnem. Bármennyire is kedvelem a Mizushima család eme tagját, az életemnek ebbe a részébe még kicsit sem avathatom be. Még a tulajdon öcsémnek sem beszélhetek róla. Na nem mintha ez olyasmi lenne, amit lépten-nyomon terjeszteni akarnék, és szerencsére akad olyan személy, akinek bármit elmondhatok, amit csak akarok, de azért kellemetlen, hogy a saját családomat is ki kell zárnom az életemnek ebből a részéből. Mondjuk kisöcsém sem osztja meg velem a saját munkaügyeit, úgyhogy nem lehetne okom panaszkodni.
A gonoszkodós kérdésem reakciója minden elképzelésem felülmúlja, és először nem is merek nevetni rajta. Aztán persze a kommentárjával kivált belőlem némi kuncogást, de igyekszem visszafojtani, és türelmesen végighallgatni meséjét.
– Eszembe sem volt végezni veled. Azt nem így csinálnám ˘^˘ – javítom ki azonnal, minimális sértettséget mímelve. – Ez furcsa... Biztos vagyok benne, hogy Amatsuji-san remekül végzi a munkáját... Nem tudod a nevét a támadódnak véletlenül? – érdeklődöm szórakozottan mosolyogva. Persze az ő kérdése sem kerüli el a figyelmem. Kell egy pár pillanat, hogy gyorsan végiggondoljam, aztán csak halkan elnevetem magam. – Férjjelölt? Hol van az még? Viccet félretéve nem, nincs senki. Ahhoz túl sok időmet töltöm munkával. Azon kívül már csak az otthoni kötelességekre marad időm. Kedvenc kisöcsém helyett is. Ő nem szeret ilyesmikkel foglalkozni, így nekem kell. Meg aztán, van fontosabb dolga is... – jegyzem meg sejtelmes kis mosollyal. Na igen, a testvérem magánéletébe szeretem beleásni magam. Tudom, hogy nem mindig örül neki, de könnyedén meggyőzhető egy kis édességgel, szóval nem hinném, hogy olyan különösebb problémája lenne ezzel végső soron. Egyébként is, én a nővére vagyok, testvéri kötelességem beleártani magam a magánügyeibe. ^.^
Idő közben a pincér ismét megjelenik a rendelésekért. Ami engem illat, sajnos kicsit bizalmatlan vagyok a birtokon kívül készült ételekkel szemben, de ez már csak így van, ha a shinigami gyakran maga főz. Végül választok valami egyszerűt, ami szerintem nehezen elrontható, majd egy kicsit belekortyolok az italomba, miközben a következő kérdésen gondolkodom.
– És egyébként minden rendben a birtokon? Gondolom, nem olyan különösen sűrűek az általad említett orvtámadáshoz hasonló esetek ^^ – mosolygom a férfire, és kíváncsian figyelek rá. Azért nem látogatok át olyan sűrűn más birtokokra. Nincs is időm ilyesmire, és van egy eléggé túlféltő jellemű kisöcsém, akinek ez a féltése érdekes módon a nemesi gyűlésekre nem terjed ki. ^^” Így azért elég nehéz mással is foglalkozni. Meg abban a csekélyke szabadidőmben jobban szeretem az ő útját egyengetni. Hiszen bármennyire is próbál másként tenni, mégiscsak én vagyok az idősebb testvér, nekem kellene vigyáznom rá.
Vissza az elejére Go down
Mizushima Tenkai
10. Osztag
10. Osztag
Mizushima Tenkai

Férfi
Hozzászólások száma : 29
Tartózkodási hely : Általában az osztagnál.
Registration date : 2013. Sep. 23.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: 4. tiszt
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kumo Étterem - Page 6 Cl0te5600/15000A Kumo Étterem - Page 6 29y5sib  (5600/15000)

A Kumo Étterem - Page 6 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kumo Étterem   A Kumo Étterem - Page 6 EmptyKedd Ápr. 22, 2014 11:41 pm

Ebéd egy baráttal

- Ejej, a sok munka csak megárt, főleg ha az a mániád is. Gyakrabban kéne kimozdulnod. A végén a sok munkától még megszürkül a bőröd, és ráncos leszel. Úgy fogsz kinézni, mint valami vén csoroszlya. Aztán pedig lesheted, hogy bálokban táncra kérjenek. – sunyin elmosolyodva bökött oda egyet, még ha csak szavakkal is. Jobb szemével pedig játékosan kacsintott. Jelezve, hogy nem kell komolyan venni azt, amit mond. Fiatal még Deshiko, alig idősebb Tenkainál, és csinos is, teljen el még pár száz év, és akkor is egymás lábát fogják taposni a kérők, vagy éppen verekedni, fene se tudja. Nem szokása ünnepségeken ismerkedni, meg el se szokása menni, csak ha nagyon muszáj. Egyébként meg inkább a konyhából szerez némi ételt, és elvonul a szobájába. Jobb ott a társaság. Felesleges hajlongások, nyalizások helyet inkább a borzával van. Killer is nyalakodik, igaz, saját magát, de annak legalább nagyobb a haszna.
Könnyes szemekkel, levegőért kapkodva, barátságosan mosolyogva nézi Deshikot. Jó az, ha jól mulat, Tenkai is szeret nevetni, bár azért nem annyira rajong, ha a vicc tárgya is. Na mindegy, ha nem Deshiko lett volna az, akkor lehet nem nagyon nézte volna el, de így betudja egy kis edzésnek. Nyelésedzés.
- Örülök, ha így gondolod. De ha igazán gyorsan, és tisztán akarsz végezni velem, azt ajánlom, mond azt, hogy terhes vagy, és tőlem van. Garantálom neked a halálomat.- vigyorogva adta ki hát a leghatásosabb módját a meggyilkolásának.- Mondjuk igaz, hogy arra nem nagyon van panasz. Ellenben a többi dologgal. Néha elgondolkozok, hogy pár családban kritérium a családfőnél a link viselkedés. Na, de annak ellenére, hogy néha egy igazi idióta, attól még a rokonom, és csak szeretem.- enyhe szemforgással mondta ezeket, mert néha tényleg a falra tudna mászni Shuutól.- Mi is volt… várjál, ne mond meg.-nézte az asztalt, közben pedig mesterséges kezének mesterséges ujjaival dobolt a halántékán, és mereven nézte az asztalt.- Valami Naoti, Naoki, vagy Nudli. Várj, megvan, Naomi, a vezetékneve pedig…- kézváltás, és dobolás.- Valami Shihuhu, Shikaka, Shirani, nem tudom, nem emlékszem rá. Nálam alacsonyabb volt, kertészkedett nálunk, és a haja pedig rövid, zöld volt. Mintha valami festék borult volna a fejére. De én mondom neked, valami nem volt rendben a fejében. Még ha tényleg Takeo lettem volna, akkor se kéne köszönés helyett a hátamat verni, azért az nem illik.- mondta összevont szemöldökkel, és rosszalló tekintettel. Nah, most kicsit kiadta magából, ami a bögyét nyomta. Shuunak erről nem nagyon beszélt, meg úgy általában nem nagyon szoktak beszélni se. De félre ezekkel a gondolatokkal, sikerült ismét nevetésre bírnia a kedves vendégét.
- Keres akkor valakit a munkahelyeden, csak akad egy férfinek nevezhető valaki. Ragad meg akkor a fülét, és kicsit nyújts rajta, még nem kezd bele a munkába. Ohoho… fontosabb?- kíváncsian csillannak meg a szemei.- Mesélj csak, kivel már? Oh, tényleg, képzeld, még az a bolond Samanuske is szerzett egy barátnőt. S’ a csaj még csak el se menekült, kötélből lehetnek az idegei.- de nem is beszél inkább tovább a Kuchikikről, most a Mizushima és a Shihouin tagok vannak jelen. Meg a pincér is, akinél Deshiko leadta a rendelését, majd utána Tenkai is. Egy jól átsült oldalast rendelt.
- Ahogy én tudom, igen. Legalábbis nem láttam volna jelét annak, hogy már elitta volna az egészet, még nem jött senki követelni a birtokot. S’ szerencsére nem gyakoriak, csak az kéne, hogy minden egyes napra jusson egy ilyen. Nem győzném tiszta ruhákkal, meg háttal. Hátról jut eszembe, ne haragudj, és ne rohanj el sikítva.- a kimonoja ball ujjába nyúl, és egy kis erőlködés után kiveszi az alkarját, ha már onnan van amputálva. Utána pedig előredől, és kis segítséggel megvakarja a hátát, nagyjából a közepénél, amikor pedig már végre jól érzi magát, szépen vissza is rakja a karját. S’ ha Deshiko még ott van, akkor folytatja a beszélgetést.
- Hú, ez már kellett, és remélem nem vette el az étvágyad. Hogy kérdésed megelőzzem, egy régi baleset. Egy építkezésen rádőlt egy gerenda, ami pedig megmaradt, hát azt nem sokra tudtam volna használni. Hümhüm…- könnyedén hagyták el a szavak az ajkát, mintha csak hazudna, ami pedig igaz is, nem így vesztette el a karját, de azt nem mondja el senkinek se.- Nah, és mesélj valami izgalmasat, voltál mostanában az embereknél? Történt ott valami izgalmas? Nekem is elkéne már menni, beszerezni az új Jumpokat.
Vissza az elejére Go down
Shihouin Nadeshiko
2. Osztag
2. Osztag
Shihouin Nadeshiko

nő
Leo Hozzászólások száma : 16
Age : 146
Tartózkodási hely : 2. osztag / Shihouin-birtok
Registration date : 2014. Feb. 10.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kumo Étterem - Page 6 Cl0te5000/15000A Kumo Étterem - Page 6 29y5sib  (5000/15000)

A Kumo Étterem - Page 6 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kumo Étterem   A Kumo Étterem - Page 6 EmptySzomb. Május 17, 2014 4:47 am

Ebéd egy baráttal


Némileg megjátszott sértettséggel grimaszolok szavai hallatán. Méghogy én szürke bőrű és ráncos?! Hah! ˘^˘ Persze, tudom, hogy csak viccel, nem is bírom sokáig ezt a színjátékot és inkább csak nevetek az egészen. Végülis, ha az életem nagy részét a föld alatt töltöm, a kifakulásban azért lehet igazság, nem? Mindazonáltal egy ideig még folytatni szeretném ezt az életmódot, akármennyire egészségtelen is. Szeretem a szakasztársaimat, jól érzem magam velük, még ha a kötelesség miatt nem is beszélünk túl sokat.
– Ilyennel azért nem viccelnék – jegyzem meg mosolyogva, mikor a láb alóli eltételének egy különösen kegyetlen módját ecseteli. Rossz vicc lenne, meg remélhetőleg arra emlékeznék... Mindenesetre, ez nem az a kategória, amivel gúnyt űznék bárkiből is. Még számomra is vannak bizonyos tabu témák, és ez bizony az. – Hát, mi tagadás, Shuuichi-niinek van egy egyedi stílusa... ^^” – felelek elgondolkodva. A nevezett férfi felér azzal, mint ha a Shihouin famíliának Ryou-chan lenne a feje... Belegondolni is rossz, mi történne akkor. Szeretem az öcsémet, bármit megadnék azért, hogy boldog élete legyen, és minden úgy alakuljon, ahogyan ő akarja – ettől függetlenül látom, hogy nem tudná megfelelően vezetni a családunkat, bármennyire is fáj. Néha azt kívánom, bár elvakultabb lennék kisöcsém érdemeit és képességeit nézve. – Shiranui Naomi-san? Surprised Ez meglep, belőle nem nézném ki ezt a viselkedést – leírás alapján csak ő lehet. A magam részéről nem ismerem különösebben a nőt, csak látásból, mindenesetre sosem gondoltam volna, hogy épp ő lesz az elkövetője a Ten-nii elleni merényletnek... Ki hitte volna? Surprised
– Héj-héj, a második osztag nem randiszolgálat! >.> – reagálok azonnal, leheletnyi felháborodással kijelentésére. Férfinek nevezhető egyének éppenséggel akadnak, de nem hiszem, hogy a szolgálati idő lenne a legmegfelelőbb alkalom felszedni bárkit is. Amúgy sem tetszik senki úgy, aki meg igen... nos, hagyjuk. Bonyolult. ^^” Ebbe még én sem szeretek belegondolni, beszélni róla meg, ehhh... Nem hiszem, hogy Ten-niivel kellene. Jó barát, meg minden, de akkor sem érzem úgy, hogy lelkiznem kellene most. – Jaj, félreértesz, nincs senkije, csak tetszik neki egy lány. Kicsit elvarázsolt emiatt a szentem, és olyan jól esik kifaggatni, ha otthon van – mosolygok szórakozottan, ahogy kisöcsém szerelmi életére terelődik a szó. Ezt követően kicsit ledöbbenek, majd elgondolkodom. Végülis... - Hát igen, neki is kijárt már a boldogság ^^ – felelek végül kedves Kuchiki ismerősünkkel kapcsolatos megjegyzésére. Szép lassan felnő mindenki, akit a főnemesi házakból ismertem meg. Hihetetlen, hogy szalad az idő, főleg ha a java részét a világtól elzárva tölti a shinigami...
Asztaltársaságom következő cselekedetére csak felvonom a szemöldököm. Láttam én már harci sérüléseket, csak ahhoz nem szoktam hozzá, hogy ennyire könnyedén mutogassa valaki. De ez az ő dolga, ha így érzi jól magát. Vállat vonok.
– Ugyan, ennyire nem gyenge a gyomrom – egy megnyugtatónak szánt mosolyt is villantok rá, hogy tudja, részemről semmi gond, noha magyarázatát nem igazán tudom elhinni. Mindazonáltal nem fogom firtatni, ha nem akarja elmondani. Ez csak azt jelenti, hogy nem beszél szívesen róla, akkor meg fölösleges tovább rágcsálni a témát. Kérdésén megint csak el kell gondolkodnom. Hát, hol is kezdjem? – Nem rég voltam, de nemigazán volt alkalmam körülnézni. Az iskolában tanítottam egy feladat kapcsán – nos, ami igaz, az igaz, tényleg alkalmazott voltam az intézményben, de hogy tanítottam, az erős túlzás. A gyógytesi azért nem egy vészes dolog, bár én kimondottan élveztem azt a kiküldetést. Jó móka volt, kicsit kiszabadultam a Féregbolyból. ^^ – A miket? – nézek a férfire értetlenül. Sajnos bizonyos dolgokban el vagyok maradva, inkább a feminin dolgokat szoktam megnézni odaát, mint például ruhák, receptek, ékszerek... Azt hiszem, öregszem, kezdek kiesni a világ követéséből. Ez nem jó érzés. T.T

//Bocsi a kevés interaktért >< //
Vissza az elejére Go down
Mizushima Tenkai
10. Osztag
10. Osztag
Mizushima Tenkai

Férfi
Hozzászólások száma : 29
Tartózkodási hely : Általában az osztagnál.
Registration date : 2013. Sep. 23.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: 4. tiszt
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kumo Étterem - Page 6 Cl0te5600/15000A Kumo Étterem - Page 6 29y5sib  (5600/15000)

A Kumo Étterem - Page 6 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kumo Étterem   A Kumo Étterem - Page 6 EmptySzer. Május 21, 2014 6:36 am

Ebéd egy baráttal

- Reméltem is. Igaz, csinos vagy, és igazán aranyos kis tejeskávéink lennének, de nekem még mindig csak barát vagy, és szerintem az is maradsz.- mondta barátságosan mosolyogva. Nem hisz abban a teóriában, hogy régi barátok, akik ellenkező neműek, köztük kialakulhat romantikus vonzódás. A régi barátok már nem úgy tekintenek a másikra, hogy szívesen lefeküdnének velük, vagy éppen meglesnék a bájaikat. Ha ilyen is történne, nevetnének rajta, hiszen barátok.
- Az egyedit annyira nem erőltetném, inkább… nem, mégis jó az egyedi.^^”- kedves rokonának tényleg van egy fura viselkedése. Tenkai csak remélni tudja, hogy ha lesznek utódjai, akkor elég gondot fog arra fordítani, hogy megfelelően oktatja őket, nehogy pár generáció után a családjuk a csőd szélére kerüljenek. Mert akkor bizony elmond egy mondókát Shuuichinek, ami így szól; Kedves rokon, remélem nem veszi zokon, de úgy felpofozom, hogy menetet vág a nyakán a takony.
- Azaz a név!- felkiáltott váratlanul, de hamar el is csendesedett.- Elnézést. Na, de igen, Shiranui Naomi volt az. Képzelheted, hogy én mennyire meglepődtem, amikor a pihenésem közben azt érzem, hogy csapkodnak. Nem sértés, inkább csak tudatlanság, de ti nők, néha annyira bonyolultak tudtok lenni, mint a Rubik kocka. Máskor pedig mint a faék, annyira egyszerűek. De arról ne is beszéljünk, amikor valami bajotok van, és hiába kérdezünk rá. Áh nem, dehogy adtok választ, sőt, még megsértődtök, mert nem találjuk ki magunktól.- picit mérgesebben fújta ki a levegőjét, de ahogy jött ez a felháborodás, úgy is ment el, és hamar lenyelte a maradék mérgét egy kevéske vízzel.
- Attól még csak akadhat ott valaki, aki a fogadnak való. Cölibátust csak nem fogadtál, vagy igen? O.o Kifejezetten kár lenne, az osztagok férfi tagjai egyszerre sírnának fel bánatukban.- természetes, hogy bókol a kedves barátnőjének, és ezzel is hizlalja a máját, és hiuságát. Hiszen a nőknek egyik fő gondja és erénye ez.
- Meg tudlak érteni.- mondta egy félmosoly társaságában.- Örülnék, ha én is megtehetném ezt Shuuichivel. Na, de akkor most megteszem veled. Mesélj csak, ki az a lány? Te ismered, megfogta már a kezét? Vagy a fülét?- kérdezte vigyorogva, bár a füles kérdést nem hiszi, hogy érti is Deshiko.- Ahogy mondod, és öröm lesz kitárgyalni majd, ha neked lesz meg az igazi boldogságod.- természetesen nem nagyon tud leszakadni a témáról, vigyorog is szélesen.
Talán nem az ebédhez volt illő a hátvakarása, főleg nem az, ahogy megvakarta, és amivel, de más nem volt kéznél, csak a keze. De legalább Deshikot annyira nem zavarta.
- Reméltem is, meg hát nem premierplánban mutattam meg az egészet. De szép is lenne, ha 2. osztagos létedre ennyitől kidobnád a taccsot, vagy a 11.-es srácok a darálók?- hirtelenjében kicsit bezavarodott, hogy most akkor ki kicsoda.
- Áh, szerencsés vagy. Szeretek átjárni hozzájuk, elég sok hely van, ami megéri, hogy legalább egyszer megnézd. Jumpokat. Teli van mangákkal, képregényekkel. Ha átmegyek, akkor mindig megveszem őket, hogy itthon legyen mit olvasgatni. Néha elég elborultak tudnak lenni, és furán ábrázolnak minket. Mármint nem kettőnket, hanem a shinigamikat. Nem is emberinek, hanem elég groteszkeknek. De majd adok kölcsön párat. Van sok harcolós, akad benne pár romantikus, amilyen csak kell. Aztán ha rákapsz te is, akkor lesz kivel kibeszélni az aktuális történeteket.- gyermeki örömmel kezdtek csillogni a szemei.- Rendeltünk már, vagy még nem? Olyan jól belefelejtkeztem a beszélgetésbe, hogy ezt bizony elfelejtettem.- szélesen kezdett vigyorogni, és közben vakargatta a tarkóját. Killer pedig halkan horkolni kezdett, úgy fest, hogy neki ez a téma nem annyira izgalmas.
Vissza az elejére Go down
Shihouin Nadeshiko
2. Osztag
2. Osztag
Shihouin Nadeshiko

nő
Leo Hozzászólások száma : 16
Age : 146
Tartózkodási hely : 2. osztag / Shihouin-birtok
Registration date : 2014. Feb. 10.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kumo Étterem - Page 6 Cl0te5000/15000A Kumo Étterem - Page 6 29y5sib  (5000/15000)

A Kumo Étterem - Page 6 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kumo Étterem   A Kumo Étterem - Page 6 EmptyHétf. Jún. 09, 2014 2:10 am

Ebéd egy baráttal

A gyerek-témára vonatkozó megjegyzése belőlem vált ki olyan hatást, hogy ha épp ittam volna közben, annak súlyos következményei lehettek volna. Szerencsére ezúttal nem volt a kezemben vagy az ajkaim közelében az ital, így csak lélekben kapok levegő után.
– Ha gyereket szeretnék nevelni, arra ott a kisöcsém, nincs szükségem másféle gyerkőcre ^^” – sóhajtok kissé kínosan érezve magam. Ezt a témát jó volna itt és most le is zárni. Nekem valóban elég a testvérem nevelése, bár meg kell hagyni, annak sincs tökéletes eredménye. Sejtelmem sincs, mihez kezdenék egy olyan csöppséggel, akit tényleg egész aprócska korától nekem kell nevelgetnem. Erre én még, úgy hiszem, nem állok készen. A megjegyzés egyéb részletére pedig jobbnak látom, ha nem térek ki, és inkább átsiklom fölötte. Egyszerűen nem érzem úgy, hogy tovább kéne rágódnunk ezen. Számomra teljesen egyértelmű, hogy bár most kettesben vagyunk – Killert leszámítva -, mi nem akarunk semmi komolyabbat egymástól és ez pont jól is van így. A magánéletem anélkül is elég problémás, hogy ilyesmivel bonyolítanám, épp ezért foglalkozom inkább a testvéremével. Bár tartok tőle, a gondjaim nem olyan jellegűek, hogy maguktól megoldódhatnának. ^^”
Shiranui-san viselkedése fölött számomra még mindig nehéz napirendre térni. Egyszerűen nem tudom elképzelni róla, hogy ilyesmit tegyen egy főnemesi ház egy tagjával, bár meg kell hagyni, nem ismerem túl jól a hölgyet, de ettől még nem olyan pocsék az emberismeretem. Sóhajtok. Végülis, mindenkinek van olyan oldala, amit nem mutat meg a világnak. Azonban Ten-nii nőkre vonatkozó megjegyzésére kicsit felvonom a szemöldököm. Nem hiszem, hogy ezt most kommentálnom kellene, vagy legalábbis nem hiszem, hogy szeretné, ha kommentálnám. ^.^ Nem mintha bármelyik nem jobb lenne a másiknál, de mint mondtam, ezt a témát inkább hagynám.
– Még ha lenne is, osztagszabály, hogy közvetlen munkatárssal nem kezdünk... ^^” – felelek kérdésére, bár való igaz, nem fogadtam cölibátust, mint Ten-nii fogalmazott, de vannak bizonyos dolgok, amiket be kell tartani. Legalábbis jobb betartani, vagy erre fogni, hogy nem foglalkozom az életemnek ezzel a részével, bár tudom, hogy nem éppen egészséges. Végső soron teljesen mindegy, hogyan fogalmazom meg. – Ismerem, de egyelőre eléggé a barát-fázisban tartanak. Aztán majd meglátjuk, mi sül ki belőle, addig nem szeretnék elkiabálni semmit ^^ – bólintok, kisöcsémre vonatkozóan, majd ismét csak sóhajtok, mikor megint rám terelődik a téma. – Nem hiszem, hogy mostanában lesz ilyen. Eléggé elfoglalt vagyok, úgyhogy inkább te mesélhetnél, hm? – villantok egy gonoszkodó mosolyt. Nem fogom hagyni, hogy folyamatosan rám terelődjön a téma, azt bizony lesheti. ^.^ Meg ha ő nem akar erről beszélni, legalább rámutathatok, hogy nekem sem a legkedvesebb témám. Nem egyszerű úgy terelgetni egy beszélgetést, hogy a másik meg ragaszkodna egy bizonyos kérdéskörhöz.
– Ha arra gondolsz, akiknek a kapitánya a kenpachi, akkor az a 11. osztag[/b] – felelek elnéző mosollyal, elvégre tisztában vagyok vele, hogy akadnak shinigamik, akik a saját osztagukon kívülieket keverik, ámbár a legtöbbnek azért elég jellegzetes ismertetőjegyei vannak. Ilyesmiért viszont akkor sem lehet haragudni vagy megsértődni. Az emberek világáról szólva viszont leginkább csak pislogni tudok, noha igyekszem nem mutatni, mennyire nem vagyok képben ezeket a mangákat illetően. A magyarázat nagyjából kielégítő, még sincs halovány sejtelmem sem, miféle holmi lehet egy képregény, bár a szóösszetétel azért sokat sejtető. Majd meg kell kérdeznem Ryou-chant, ő hallott-e már ilyen holmikról. – Nos, rendben, ha lesz időm, majd ránézek ^^” – felelek végül, ámbár nem tudom, lesz-e rá időm, vagy mennyire lesz képes ez a... hm... irodalom(?) lekötni. Engem azért a nőiesebb dolgok jobban érdekelnek, és ez most annyira nem keltette fel az érdeklődésemet. Főnemesként azért elég sok ármánykodást és intrikát van szerencsém vagy balszerencsém látni, ami majdhogynem felér egy nagyobb szabású irodalmi művel.
– Már rendeltünk, bár szerintem azért időbe telik elkészíteni, ha frissen akarják felszolgálni – vonok vállat végül majd a különös zajforrásra az állatka felé pillantok. Ezen elmosolyodom, neki nyilván teljesen más az alvásigénye, mint a miénk. – És a tizedik osztagban van valami érdekes? Visszatért már a hadnagy? – érdeklődöm az osztagügyeit illetően. Legalább ezzel is terelődik a beszélgetés a kínosabb ügyekből. És mire válaszolhatna, a rendelés is megérkezik. Mondjuk ennek is éppen ideje volt már...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom




A Kumo Étterem - Page 6 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kumo Étterem   A Kumo Étterem - Page 6 Empty

Vissza az elejére Go down
 

A Kumo Étterem

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
6 / 7 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-=Bleach Szerepjáték=- :: Soul Society :: Seireitei és környéke :: Város-