-=Bleach Szerepjáték=-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapPortálLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

Megosztás | 
 

 Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Ueshima Kohaku
2. Osztag
2. Osztag
Ueshima Kohaku

Férfi
Virgo Snake
Hozzászólások száma : 106
Age : 34
Registration date : 2010. Oct. 30.
Hírnév : 36

Karakterinformáció
Rang: Akadémiai tanár
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye Cl0te6500/15000Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye 29y5sib  (6500/15000)

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye _
TémanyitásTárgy: Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye   Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye EmptyPént. Nov. 05, 2010 6:53 am

A Karakurai Történelmi Múzeum méltán híres kiállításairól, s régi korszakokat idéző kegytárgyak minden látogatónak megérik a fáradtságot, hogy bejárhassák a gigantikus épületet. Bár nap mint nap több száz látogató fordul meg itt azért, hogy megcsodálják kedvenc festőik munkásságát, még a múzeum alkalmazottai sem tudnak arról a rejtett ajtóról, mely Viclyn menedékéhez vezet.
A múzeumot annak idején Viclyn építtette válogatott embereivel, holott a mai napig nem elégedett meg az építészeti műremekkel. A célját azonban megteszi, ugyanis az épület tele különböző titkos járatokkal a falakon belül. S hogy a titkok mindenképp titkosak maradjanak, természetesen csak Viclyn tud ezekről a titkos járatokról - az építészek és tervezők valami véletlen folytán halálukat lelték, hisz mi értelme a titkoknak, ha bárki is tud róluk? Még ha a fogva tartott tervezők azt is hitték, a szabadságukért dolgoznak...
A legrejtettebb ajtó egy pókmotívummal ellátott fal mögött található, azonban ha az ember meg is találja a bejáratot, zsákutcát tapasztal, ugyanis amint belép a vaksötét járatba, zuhanni kezd, s végül kihegyezett karókon végzi; Vic a lebegés képességével könnyedén elkerülheti a zuhanást, s kényelmesen lelebeghet a föld alatti búbóhelyére.
Néhány mechanikus csapda és gyengébb mágikus akadály őrzi tovább nem is enyhén paranoiás bérgyilkosunk, s a múzeumhoz képest roppant visszafogott, ablaktalan teremben legfeljebb egy számítógép szolgáltatja a fényt. A spártaiság és a luxus keveredve figyelnek körbe, hiszen annak ellenére, hogy Viclyn felszerelése legfőképpen a számára legfontosabb dolgokból (fegyverek, mérgek, mágikus tárgyak, alap életszükségletek) áll, a pók és pókhálómintákkal díszített berendezést bármelyik luxusszálló megirigyelhetné. Tartozik a búvóhelyéhez egy fürdőszoba is. A lakásban néhol sűrű pókhálók figyelhetőek meg, ahol Vic távoli "rokonai" zavartalanul élhetik életüket. A leglátványosabb a falak mentén végigsorakozó szekrények, amikben főleg ruháit, irigylésre méltó fegyvertárát, mágikus eszközeit és mérgeit tartja.
Nem ajánlatos zargatni a ház urát, nem szívesen látja a vendégeket.
Vissza az elejére Go down
Miyake Diran
Ember
Ember
Miyake Diran

Aries Dog
Hozzászólások száma : 36
Age : 42
Registration date : 2010. Jul. 19.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Ügyeletes vérnyom-elrendeződés elemző, sorozatgyilkos szépfiú
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye Cl0te7000/12000Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye 29y5sib  (7000/12000)

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye _
TémanyitásTárgy: Re: Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye   Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye EmptyPént. Nov. 05, 2010 8:42 am

[ Gyilkosok találkozója ]
Diran és Vic játéka


Laptopomnál gubbasztva tűnődtem el néhány dolgon, amit sehogy se tudtam kiverni a fejemből. Például, ott van a múltkori múzeumlátogatás. Ahogy kijöttem az épületből, és beültem a kocsimba, máris megjelent egy lélek, aki valami kattant alakról beszélt a múzeum legfelső emeletén. Nyugodtan ültem a kocsiba, és hajtottam haza. Idő közben mindent elmesélt arról a férfiról, aki állítása szerint őt is megölte. Meglepő, hogy milyen sokat tudnak fecsegni az halottak lelkei. Túl sokat is, és ez számomra csak rosszat jelent. Az pedig még rosszabb, ha akár egy általam a túlvilágra segített egyén megtalálna bárki olyat, aki nem hogy látja, de még hallja is, és akkor nekem végem. Persze ki hinne egy átlátszó, mindenen átlibbenő árnyalaknak. Ebben csak reménykedni tudok, de határozottan egyszerűbb lenne a dolgom, ha játszópartnereim lelkét is el tudnám valami úton-módon tüntetni örökre. Hazaérve azonnal az volt az első dolgom, hogy utána néztem ennek a bizonyos hegyes fülű alaknak. Hihetetlen, hogy némelyik ember annyira fanatikus, hogy még a tündék füleit is leutánoztatják. Nem vagyok ellene, félre ne értsen senki, de furcsának találom, hogy bárki is a szépet látja egy pár hegyes fülben.
Néhány percnyi billentyűzet ütögetés, és máris kiadta a várt választ a Karakurai Rendőrség adatbázisa a keresett alany nevére. Szinte meg se lepődtem, amikor megláttam kiírva a „Nem szerepel az adatbázisban.” című mesét. Fáradt sóhajjal dőltem hátra, s elhatároztam, hogy másnap saját szememmel is körbe nézek a helyen. Nem árt óvatosnak lenni, hiszen a lelkek akár csapdába is csalhatnak, és leleplezhetik titkomat. Azonban már nem várhattam tovább. A fejemben folyamatosan ott zakatolt az Ő hangja. Úgy éreztem, beleőrülnék, ha már nem lennék amúgy is pszichiátriai eset.

Még munkaidőben ellátogattam ismét a múzeumba. Kicsit szétnéztem, hátha találok valami gyanúsat. A legfurcsábbnak a pókmotívumos fal tűnt, s úgy döntöttem, hogy este az lesz az első hely, amit ellenőriznem kell. Ráadásul nem elég egy fecskendőt hoznom magammal, hiszen ha meglátnak, és elkapnak, nekem annyi. Az első, és egyben legfontosabb szabály: Sose kapjanak el. Persze azonban mindenki tudja, hogy mint minden sorozatgyilkost, engem is elkapnak majd egyszer. Már ha rájönnek, hogy egyáltalán emberek tűnnek el az én kezem által…
Türelmetlenül doboltam ujjaimmal a kormánykeréken, miközben próbáltam csitítgatni a fejemben lüktető erőszakos hangot. A főbejárathoz lépve kopogtatni kezdtem az ajtón, és vizelettartási problémákra hivatkozva bekéredzkedtem. Érdekes, hogy milyen könnyen bevette az őr. Ennek hála pár pillanat múlva már az igazak álmát aludhatta a székében ülve. Még egyelőre ráértem vele foglalkozni, legalábbis reméltem, hogy néhány percnyi szunyókálás után nem fog két lábra pattanni, és riasztani a Rendőrséget. Az kicsit gond lett volna… A kamerákat sikerült kikapcsolnom központilag, így megelőzve azt, hogy valaki megláthasson. Legalábbis reméltem, hogy sikerült megoldanom ezt a fajta problémát.
Visszatérve a pókos falhoz, azonnal elkezdtem keresni a napközben kihallgatott gondolat alapján, hogyan is tudnék bejutni az emeleti részre, és voila. Jó pár percnyi szenvedés, és küzdelemnek hála sikerült bejutnom a tetőtérbe, igaz, majdnem zuhantam talán több métert, és majdnem a nyakamat szegtem a különböző csapdáknak hála.
Vissza az elejére Go down
Ueshima Kohaku
2. Osztag
2. Osztag
Ueshima Kohaku

Férfi
Virgo Snake
Hozzászólások száma : 106
Age : 34
Registration date : 2010. Oct. 30.
Hírnév : 36

Karakterinformáció
Rang: Akadémiai tanár
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye Cl0te6500/15000Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye 29y5sib  (6500/15000)

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye _
TémanyitásTárgy: Re: Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye   Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye EmptyPént. Nov. 05, 2010 9:40 am

[ Gyilkosok találkozója ]

Vel'bol xun dos ssinssrin dal uns'aa
Vel'bol xun dos inth maristo
Shlu'ta dos kyorl vel'bol usstan h'ros kyorl
Orn dos skrel phor xuil l'malar
Usstan orn remos maglust nindol draeval
Hwuen usstan zhaun whol zhaunus vel'bol's usst
Ele h'ros dos jindurn l'aster
Ele z'klaen dos z'haan lu'veldri
Dosst numbt zhah elggin dos
Usstan phlith dosst waele ulnen
Usstan h'ros z'reninth vel'bol you've xunor nin
L'eluith'orth udos inbalus h'ros bihurr lu'oh
Dosst naak'e nibeless lu'sansissi
Follu'oh zuch comeback ulu uns'aa
Usstan orn remos maglust nindol draeval hwuen usstan zhaun whol zhaunus vel'bol's usst

~ • ~

Csupán egy téveszme, hogy mi, drowk csak a pusztításnak és az önzőségnek élünk… Valóban, kapzsik vagyunk, s örömünk látjuk mások szenvedésében. Mi sem bizonyítja jobban anyám abberációit, mint a hátamon húzódó hegek, melyeket gyerekkorom óta el kellett szenvednem. A kígyófejű korbácsok tán még máig népszerűek a papnők körében, már ha már nem bukott el teljesen Menzoberranzan. Minden alkalmat megragadott arra, hogy valakin kiélhesse szadizmusát, s egy jelentéktelen hím különben sem izgatott senkit… A kígyófejű korbácsainak minden ballépésem után arcán kéjes vigyorral engedte meg, hogy megcsókoljanak, s örülhettem annak, ha nem engedték el mérgüket. Hátamon még ennyi évezred után is tökéletesen látszódnak a mély barázdák, a korbácsok ajándéka, valamint a kígyók marása után keletkezett, apró, pontszerű hegek.
Lévén már csupán néhány varázskönyv maradt birtokomban, melyet saját nyelvemen írtak, s utóbbiak tartalma még az én eszemhez sem elegendő, holott a legeszesebb, legagyafúrtabb drowk közé tartozom, elmém pallérozását az utóbbi néhány évszázadban versek írásával is elősegítem. Nincs, ki értené a világegyetem legcsodásabb nyelvét, még ezek a mai, modern nyelvészek is értetlenül néznének rám, ha drowul szólnék hozzájuk. A költészet pedig még drow szemmel sem egy gyengeségre utaló, megvetendő dolog, igenis, van benne erő… Hisz a varázslatainkkor is oly szépen csengő sorokat hallatunk, nem igaz?
A mai napot kénytelen vagyok a pihenéssel tölteni; legutóbbi sérülésem nem akadályoz abban, hogy teljes értékű életet éljek, sőt, még egy új megrendelőm is akadt, ki ezúttal a nagyobb hatalomért szeretné eltenni láb alól riválisát. Az emberek gyarlók, kiszámíthatók. Igen, ott csírázik mindegyikükben a gonoszság, csupán nem mernek beszélni róla. Amit nem látsz, az nincs is, ugyebár. Dugják csak homokba a fejüket, legyenek csak vakok, rettegjenek saját maguktól, az árnyak közt megbúvó, sötét oldaluktól. Közönségesek, életre is méltatlan, szánalmas, semmit tudó, kotnyeleskedő férgek. Azt hiszik, ők a világ urai, holott messze vannak attól. Csupán kicsit elszaporodtak, s néhanapján újabb háborút indítanak. Egyszer még visszaszerezzük az uralmat az alantas faj felett, s rabszolgáinkként figyelhetnek a rothékra goblin munkásaink helyettesítve, nőstényeik pedig nem lesznek többek bordélyházi dolgozóknál. Itt azonban nem tehetem meg többé azt, amit annak idején… Nem rúghatok halálra egy halandót felsőbbrendűségem tudatában csak azért, hogy éreztessem vele értékeit. Mocskok, férgek, eltaposandó hulladék, csak szemét, gyarló senkiházik…
Egy távoli kattanás bőven elegendő arra, hogy felfigyeljek a látogatóra. Évtizedek óta rejtőzök búvóhelyemen, s ezelőtt nem volt példa arra, bárki is megtalálja menedékem. Óvatosan kapok fegyvereimért – a térhiány miatt ezúttal csak néhány mérgezett tőrt s a nyílpuskám választom. Újabb kattanás – az egyik mechanikus csapda lehet az, s a zajokból próbálom eldönteni, vajon a kellemetlen látogatóm sikerült-e miszlikbe aprítani az éles pengék által. Sajnálatos lenne, ha újabb személyzeti tagot kéne kényszerítenem arra, a halálába meneküljön, de valljuk be, túl méltó vagyok arra, fenségességem a szennyes halandók darabjait takarítsa, s a vér nehezen tisztítható a márvány falakról. És mint tudjuk, szeretem a titkokat, amíg azok titkok is maradnak. Bár újabb áldozat ide vagy oda… Néhanapján belefér. Csak tetves hulladékok, kik ideális eszmék és maszkok mögé bújnak. Röhejesek…
Úgy döntve, megkönnyítem a halott takarító munkáját inkább a szobámban ölöm meg azt, aki valami felfoghatatlan okból kifolyólag megtalálta a legtitkosabb átjárót. Köpenyem magamra teríthetném láthatatlanság céljából, ám jelenleg oly mindegy, s lehet, csak akadályozna a lebegő szövet. A védőmágiákat megszüntetve villámgyorsan lebegek le az ajtóba kapaszkodó halandóhoz; a pengék elkerülték, talán csak súrolták őt a fegyverek. Kifejezéstelen arccal rámeredve szorítom a levegőben lebegve a szűk, függőleges járat falához s húzom felfelé, hogy végül szobámba hajíthassam, majd megvetve a lábam a szilárd padlón nyílpuskám felé tartom. A fényviszonyok számomra tökéletesek, a lámpa rendkívül gyenge fényt sugároz csupán, ami egy átlagos embernek egyáltalán nem elég, ám az én érzékeny szemeimnek tökéletesek. A derengésben talán kiveheti hosszú, ezüstös tincseim s ametiszt ragyogású lélektükreim. Már ha valóban rendelkezik egy magamfajta lélekkel.
- Kivételesen szerencsésnek nevezheti magát, halandó. Mielőtt végzek Önnel, szépen felel a kérdéseimre. Hogy jutott el ide, mi cél vezérelte, kik a társai. Amennyiben ellenkezés nélkül válaszol, gyors és fájdalommentes halála lesz. – mélyesztem bele gyűlölt színű szemeim a szolgába. Amatőr kis senki, aki valami véletlen folytán eljutott odáig, hogy felfedezze a búvóhelyem. A kínzás mestere vagyok, előttem nem sokáig lesznek titkai.


Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Miyake Diran
Ember
Ember
Miyake Diran

Aries Dog
Hozzászólások száma : 36
Age : 42
Registration date : 2010. Jul. 19.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Ügyeletes vérnyom-elrendeződés elemző, sorozatgyilkos szépfiú
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye Cl0te7000/12000Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye 29y5sib  (7000/12000)

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye _
TémanyitásTárgy: Re: Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye   Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye EmptySzomb. Nov. 06, 2010 5:44 am

[ Gyilkosok találkozója ]

Egy hatalmas nagy idióta vagyok, amiért egyáltalán megfordult a fejemben, hogy elmenjek átkutatni a hegyes fülű lakását. Persze nem gondoltam, hogy egy múzeum tetőterében éli vígan életét, mások elől elrejtőzve, csapdákkal védve. Határozottan egyszerűbb dolgom lett volna, ha csak egy sima mezei házban él, de se baj, a munkáért bármit. Arról viszont szó s lehet, hogy új áldozatot keressek. Nem lett volna rá időm, így maradtam a tündefiúnál, meg a szűk bejáratnál. Lassan, óvatosan kapaszkodtam fel a nyílásban, és próbáltam ki kerülni az esetleges fejvesztést. Viszont azt hiszem, ismét meg kell majd látogatnom a fodrászom, ugyanis valószínűleg néhány tincsemet igencsak megnyirbálta néhány vérre szomjazó fémdarab. Ennek nem fog örülni Chip a csodafodrász, de hát ez van… Örüljön, hogy nem hagytam még el a szerinte annyira csinos és formás fejem. Pedig volt már néhány alkalom, amikor majdnem megtörtént.
Már épp örültem volna, hogy az előző csapda nem csapott félbe, amikor hirtelen valaki, egy lebegő alak a járat falának nyomott, s elkezdett felfelé húzni. Nem volt éppen kellemes érzés, ahogy a fal folyamatosan a hátamhoz ért közben. Talán még néhány horzsolást is sikerült így összeszednem, de az biztos, hogy a felfelé csúszdázás nem épp a legkedvesebb élményeim közé fogom sorolni. A járat tetejére érve az alak csak úgy bedobott a tetőtéri szobába. A szobában szinte teljesen sötét volt, de nem különösebben zavart. A lámpa halvány derengése elegendő volt számomra, még ha nem is láttam teljesen tökéletesen a férfi arcát. Azt viszont határozottan láttam, hogy ha nem vigyázok kellőképpen a számra, megüthetem a bokán, és akár egy újabb lyuk is keletkezhet rajtam a már meglévők mellett. A rám szegezett nyílpuska láttán elmosolyodtam, majd egyenesen a szoba lakójára siklott tekintetem. Karjaimon, és hátamon kellemes borzongás futott végig. Nem féltem, csupán izgatott voltam a látottaktól, tapasztaltaktól. Határozottan néztem bele Viclyn ametiszt színű szemébe, majd szépen lassan, tartva a szemkontaktust, fel álltam.
- Bocs, azt hittem ön rendelte a pizzát, de sajnos úgy néz ki, tévedtem. – mondtam sajnálkozást színlelve, miközben még mindig teljesen nyugodtan figyeltem az előttem álló ezüstös hajú férfit. Na meg persze a fegyvert is várva a megfelelő pillanatra, hogy mikor vehetném el tőle. Mindig is sejtettem, hogy vagy majd a kivégzőtiszt, vagy meg az egerem végez velem. Vicces egy helyzet… Mikor végre rájöttem, hogy a helyzet elpoénkodása nem épp a legjobb ötlet, úgy gondoltam, stratégiát váltok, és inkább kizökkentem.
- Tudom, irtó hülyén hangzik, de egy általad megölt ember lelke vezetett el hozzád. Tudom, hogy ki vagy Viclyn. Tudom, hogy mennyi ember vére tapad a kezeidhez. Tudom, hogy olyan vagy, mint én. – suttogtam halkan, mintha csak a lelkiismerete lettem volna. Bár így első ránézésre kétlem, hogy valaha is volt neki olyan. Nem úgy néz ki, mint aki foglalkozna azzal, hogy mennyi embert is ölt meg, vagy fog megölni. Amint úgy gondoltam, hogy „vendéglátóm” figyelme lankad, máris rá vetettem magam, és megpróbáltam elvenni tőle a nyílpuskát. Egyelőre még semmi kedvem se volt meghalni, főleg mivel még elég sok dolgom lenne. Túl sok teendőm van még az életben…
Vissza az elejére Go down
Ueshima Kohaku
2. Osztag
2. Osztag
Ueshima Kohaku

Férfi
Virgo Snake
Hozzászólások száma : 106
Age : 34
Registration date : 2010. Oct. 30.
Hírnév : 36

Karakterinformáció
Rang: Akadémiai tanár
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye Cl0te6500/15000Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye 29y5sib  (6500/15000)

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye _
TémanyitásTárgy: Re: Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye   Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye EmptySzomb. Nov. 06, 2010 8:44 am

[ Gyilkosok találkozója ]

Évtizedek óta nem volt példa arra, valaki felfedezte volna rejtekhelyem. Amennyiben valaki az árnyakban settenkedve próbálta ellesni, merre tartom a búvóhelyem, természetesen csapdába csaltam, vagy egyszerűen egy másik irányba vezettem s kámforrá váltam. Talán túlzottan lenéztem eme együgyű, primitív fajt, hisz ha a legközönségesebb halandó is képes volt felfedezni, merre tengetem a nappalokat védve magam az izzó, gyűlöletes korong kínzó sugaraitól. Mámorban fürdő nap lesz, mikor végre elpusztul ama szívből utált égitest. Hiszen én túlélő vagyok, s egy közönséges halandó, egy bűzölgő szemét nem rendelkezik ama képességekkel, melyekre szüksége van, hogy véget vessen értelmetlen létemnek. Képességeiben mégis kell lennie valaminek, mely egyáltalán feljogosította arra, ideáig eljusson. Egy úgynevezett tehetség, talán valami nem is kifejezetten emberi dolog, de nem is lényeg… Nincs értelme hosszú szónoklatot rendezni valamiről, ami hamarosan már csak egy tetves hulla lesz.
A kifogásai gyengék; az ember egy gyarló, hazugságok mögé bújó nép, ám igazi tehetségük nincs hozzá. Talán csak ennyi hasonlóság figyelhető meg a két faj között – egy drownak meg kell tanulnia hazudni, ugyanakkor azt is tudnia kell, mikor kell igazat mondani, hisz senki sem kívánhatja kivívni egy rangban felette álló igazi haragját. Számunkra valóban megadatott a tehetség a tökéletes hazugságok kivitelezésére, gyenge utánzóink viszont még erre sem képesek. Szánalmas, nevetséges szolgák, kik véletlenek folytán magasba kapaszkodtak. Gyengék, életre méltatlanok, túlontúl függnek egymástól. Értem én a humort is, csupán nem kenyerem; jobb vagyok én annál, olcsó pizzát rendeljek valami étteremből. A mai étkek különben sem olyan zamatosak, mint régen. Kezdenek elveszni az ízek. Akár azt is mondhatni, már csak muszájból eszek, nem élvezetből. Lassan ételekben való méregkeresésre használt mágiám állandó alkalmazásáról is elszokhatok, hisz amióta az alantas faj tönkretette az Anyaföldet, már a nyomorék, kihipózott, inverz színeimben tündöklő, napfényben csillogó, fákon ugrándozó, gyenge, íjakkal hadonászó, távoli kecske rokonaim kedvenc étkeik is méreggé váltak. Azok a nyamvadt E betűk, melyek évtizedek, évszázadok alatt teszik tönkre a testet… A legrosszabb, hogy nemigen tudsz védekezni ellene, így aztán mágiám lefuttatásakor hiába vagyok kénytelen újra és újra azt tapasztalni, hogy ételem szennyezettségtől romlott, nem tehetek ellene, úgy sem találok jobbat. A jövendőben talán finomítanom kéne a rítust, hogy kevesebb kellemetlenség érjen.
Holtak lelkei? Eddig is volt rá alkalom, hogy kellemetlenséget okoztak számomra. Átkozott nekromanták, magukat jogtalanul istennek nevező, kimonokba öltözött, katanákkal hadakozó szolgák, nagyratörő, hozzám merészelni szóló lidércfajzatok… Ezelőtt viszont nem volt rá példa, egy egyszerű quortek az, ki nemcsak pusztulásomat akarja, de képes fegyvert ragadni, s egy másik gyilkost felbérelni. Kétségtelen, valóban tapadt már vér a suhanc kezéhez. A szemeiből árad a romlottság. Csupán azzal nem számolt, én nála jóval erősebb vagyok. Agyafúrtságával még így is képes meglepni. Felkészült rám, s még ha nem is tudja, ki vagyok, rendelkezik rólam információkkal. Mégis csak egy megvető fújtatásra jutja, mikor merészeli ajkain kiejteni a szavakat… Még hogy én olyan, mint ő? Még olcsó utánzatomnak sem elegendő. Hát nem érzi magát szégyenletesen, amiért ki merte jelenteni eme képtelen, felfoghatatlan, lehetetlen állítását? Ha nem ölöm meg most rögtön, arra kényszerítem majd, a saját kisujjait vágja le. Az lesz a legjobb rész, amikor megtörve, vérző bal kézzel, megtörve emeli fel újra a pengét, hogy másik kisujjától is megszabaduljon.
- Igazából hálás is lehetnék Önnek… Tökéletesnek hitt biztonsági rendszerem mégsem átláthatatlan, ha egy magadfajta, koszos dhyn képes volt felfedezni menedékem. Ettől függetlenül el kell keserítsem. Nem vagyok olyan, mint Ön. Nem vagyok magához hasonló, ócska, használhatatlan, gyenge halandó. – nézem végig a nyílpuska távolodását, ugyanis a halandó ha a puszta, nyers erőt nézzük, fölényben van felettem. Saját szőnyegemhez, szorosan a padlónak nyomva mégsem használja az elorzott fegyverem, hanem saját eszközével igyekszik mély álomba ringatni. Ugyanakkor talán nem tűnik fel neki, hogy az anyanyelvemen történő, halk kántálás egy varázsige… Gyenge ugyan, s csupán az elsőt vettem fel táramból, ami az eszembe jutott, de a célnak megfelel, hisz már nem csak én szédelgek. Utolsó erőmmel még megpróbálok fegyvertáramhoz sietni egy használhatóbb fegyverért, félúton mégis a padlón kötök ki ismét, eszméletlenül.
Nem szokásom éjjel aludni, sőt, tulajdonképpen az alvást is kerülöm, ám hála a szintetikus anyagnak most mégis szemeim hosszú távú hunyva tartására kényszerülök. Mágiám félő, nem tart ki addig, hogy még idejében összeszedjem magam. Az időérzékem különben sem tökéletes, ám abban biztos vagyok, jó néhány óra eltelt. A hajnal pedig közeledik, s különös hálát adok ismét az égnek, amiért ablaktalan tetőteremre nem hatol be a gyilkos fény. Behatolóm tőlem néhány méterre ébredezik, s számára is ugyanolyan nehézkes a mozgás, még ha őt a varázslat, nem pedig egy ócska vegyszer is tartja fogva.
- Alábecsültelek, rivvil xa'huuli. Évszázadok óta senki sem volt képes efféle… előnyhöz jutni ellenem. Hallgatom, miért jött és mi közük a halandók lelkeinek hozzám. – támaszkodok fel a padlóról, ám míg a szer ereimben kering, csak arra futja, hogy legalább ülőhelyzetbe kerülhessek. Kezem észrevétlenül tapad hozzá oldalamra kötött dobótőreimhez, s megvárva, míg az ember belelendül a mesélésbe, egy óvatlan pillanatban megcélzom néhánnyal. Elég képzettnek érzem magam ahhoz, hogy ennyi gyakorlattal a hátam mögött efféle állapotban is képes legyek egy ilyen nem túlzottan megerőltető, ám precízséget s pontosságot igénylő mozdulatsorra. S ez a lény komolyan azt merte mondani, hogy olyan vagyok, mint ő? Nevetséges.

~ • ~

Fordítás:
quortek=lélek
dhyn – halandó
rivvil xa'huuli – emberi szenny

Vissza az elejére Go down
Miyake Diran
Ember
Ember
Miyake Diran

Aries Dog
Hozzászólások száma : 36
Age : 42
Registration date : 2010. Jul. 19.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Ügyeletes vérnyom-elrendeződés elemző, sorozatgyilkos szépfiú
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye Cl0te7000/12000Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye 29y5sib  (7000/12000)

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye _
TémanyitásTárgy: Re: Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye   Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye EmptyPént. Nov. 19, 2010 10:35 am

[ Gyilkosok találkozója ]

Kezdtem egyre inkább úgy érezni, hogy Vic nem igazán kedvel. Mondjuk nem ő lenne az egyetlen. Gondolataiból sikerült egy-két foszlányt elkapnom. Viszont amiket hallottam, nem igazán tetszettek. Érdekes ötletei vannak, annyi biztos. Azt hiszem, nem engedhetem, hogy csak úgy levágattassa velem az ujjaim. De mondjuk azt biztosra veheti, hogy úgy se tenném meg. Előbb lógnék meg… Elég kellemetlen lenne, ha megszabadítana néhány ujjamtól.
Felháborodása halvány mosolyt csalt az arcomra. Ki hitte volna, hogy tényleg reagálni fog a kis megjegyzésemre. Elvégre nem tűnik kezdőnek, aki csak úgy hagyja, hogy elvonják a figyelmét a célponról. Szerencsémre azonban tévednem kellett. Ha nem jött volna be a kis trükköm, akkor valószínűleg már holtan hevernék a padlón, saját véremben ázva. Az kicsit kellemetlen lett volna. Amint úgy éreztem, hogy figyelme lankad rávetettem magam, az első adandó alkalommal máris sikerül lefegyvereznem. Úgy tűnik, mégiscsak jó, ha karban tartja magát az ember… A nyílpuskát a lehető legtávolabbra dobom tőlünk. Nem törődve azzal, hogy talán leüthet, vagy eltörhet valamit. Zsebemből amilyen gyorsan csak tudtam, kikotortam a fecskendőt. Fogaim segítségével eltávolítottam a tűn lévő műanyagot, miközben hallgattam a furcsa nyelvet.
- Nyugi, mindjárt vége. – mondtam csendesen. A tűt mellkasába szúrtam, s szinte azonnal én magam is érezni kezdtem, hogy valami nincs rendben. A szoba forogni kezdett velem, fejem elnehezült. Mintha az áldozatom helyett én kaptam volna az erős nyugtatót. Minden bizonnyal köze lehetett ahhoz a furcsa, idegen nyelvhez, amin nem is olyan rég beszélt.
Fogalmam sincs, hogy mennyi ideig lehettem kiütve. Szemeim mintha ólomból lettek volna. Feltápászkodni még sikerült, azonban örültem, ha láthattam is valamit. Fejemet megrázva próbáltam magam ébredésre késztetni. Kótyagosan néztem körbe a szobában Viclynt keresve. Még ő is az ébredezésnél tartott, ami csak azt jelenthette, hogy végéhez ért az injekció hatása. Halkan sóhajtva vettem tudomásul, hogy bizony máshogy kell majd megoldanom, ha ki akarom ütni az előkészületek előtt.
- Nem mondták még, hogy sose becsüld alá a másikat? Szerintem jó ötlet lenne, megfogadni. – mondtam szemet dörzsölgetve. Egyelőre nem úgy tűnt, mintha olyan nagyon a torkomnak akarna esni, így vártam. Nyugodtan ücsörögtem a padlón, tekintetemet le se véve áldozatomról. Fejemben egyre jobban zakatolt az Ő hangja, és akárhogy próbáltam elnyomni, egyre csak erősödött. Fogalmam sincs, hogy meddig vagyok képes még elviselni. Mély levegőt véve próbáltam uralkodni magamon. Egy pillanatra megborzongtam. Éreztem, ahogy a karomon, és a hátamon fel áll a szőr.
- Mondhatjuk, hogy hozzám kerülnek azok, akik valami rosszat követtek el életük során. – válaszoltam kicsit késve a kérdésre. Ha nagyon vicces akartam volna lenni, akár azt is mondhattam volna, hogy én egy bosszúálló angyal vagyok, esetleg a halál angyala. Vagy valami hasonló orbitális ökörséget. De ahogy láttam, Mr. Hosszúfülű Ugrifülesnek nem kenyere a humor, szóval talán nem kéne ellőni egy újabb poént. Még a végén a torkomnak talál ugrani. Igaz, talán még mindig a nyugtató hatása alatt van, máskülönben már rég rám támadt volna. Ráadásul minden bizonnyal hamarosan néhány újabb lyukkal gazdagodhatok, ha nem vagyok elég óvatos. Szemmel láthatólag forral valamit. Meg ugyebár azért hallottam azt is, hogy milyen gondolatok forognak az agyában. Nem örültem volna neki, ha sündisznóként kénellett volna leélnem a maradék hátralévő pár (másod)percem. Azon járt az eszem, talán képes lennék kikerülni a tőröket, ha elég ügyes lennék. Azonban van egy kis probléma. Fogalmam sincs, hogy milyen gyorsan is dobhatja azokat a tőröket, és hogy mennyi időm maradna a kivédésükre, eltérítésükre. Akár az életembe is kerülhetne. De reméljük, hogy ezt a kedves barátunk már nem fogja megérni. Mindenképp el kell érnem, hogy valamiképp ki tudjam ütni… :/
Vissza az elejére Go down
Ueshima Kohaku
2. Osztag
2. Osztag
Ueshima Kohaku

Férfi
Virgo Snake
Hozzászólások száma : 106
Age : 34
Registration date : 2010. Oct. 30.
Hírnév : 36

Karakterinformáció
Rang: Akadémiai tanár
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye Cl0te6500/15000Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye 29y5sib  (6500/15000)

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye _
TémanyitásTárgy: Re: Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye   Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye EmptyKedd Márc. 15, 2011 7:02 am

[Gyilkosok találkozója]

Minden kétséget kizáróan évtizedek óta először találkoztam olyan emberrel, aki egy kicsit is kiérdemli a figyelmem. Az emberek gyengék, könnyen manipulálhatóak, bár ebben az új világban, melyben nyoma sincs a dicső s letűnt koroknak, már azok is el vannak átkozva, akik még meg sem születtek. Korrupt világ, melyben senki sem mer tenni is valamit végzete ellen. Itt nem te írod a sorsodat, már előre elrendelték neked. Igen, kénytelen voltam feladni valamit szabadságomból és besorolni a birkák közé, hogy hagyjam, terelgessenek, mint egy rothé-t. Holott erősebb vagyok a szolgamódban senyvedő pásztornál, még sem teszek semmit. Mégis többre tartom magam a többi vadnál, így, életcél nélkül is. Vegetálok. Tény, hogy vegetálok, de van, igenis, van még valami, ami életben tart. Valami megfoghatatlan erő, talán csak gyávaság, de inkább remény, hogy létezik még számomra valami, amiért igenis, érdemes élni.
Hihetetlen tudok lenni… Néha saját magamon is meglepődök. Több évezrednyi nyűglődés és vegetálás után is képes vagyok magam ilyen gyerekes álmokba ringatni. Arcizmaim azonban sosem tanulták meg, hogyan kell számat felfelé görbíteni, s eme szánalmas gondolataimra különben sem érdemelném meg az üdítő mosolyt. Mindegy, nem lényeg… Az viszont már annál inkább, hogy egy olyan helyzetbe keveredtem, amit mindeddig igyekeztem elkerülni. Mindebből mégis a hasznot szeretném kihúzni… Csak el kéne érnem, hogy ez az idióta ne akarjon megölni. Igazán kár lenne érte, hiszen tehetsége bizony van, ha képes volt felfedezni hollétem. Lényeg a lényeg, két választása van: vagy a szövetségesem lesz, vagy halott. Egy újabb költözés problémás lenne, s már belefáradtam abba, hogy próbáljak teljesen észrevétlenül egy új menedéket keresni. S ugyan az anyagiakkal nincs különösebb gondom, számomra létfontosságú egy olyan biztos rejtekhely megléte, ahol nem talál meg senki.
A fiatalember bizonyára nem egy teljesen különleges ember, hisz akkor sosem talál meg, legalábbis nem így. Nem beszélve arról, tőreim is célt tévesztenek, s kis híján saját combomba állítom őket Diran mozdulatától. A pengék a földön végzik, mielőtt még eldobhatnám őket. Hiába, a nyugtatótól fejem kótyagos lett, s mozdulataim, ahogyan reakcióim sem az igaziak. Ám mindez még nem elég ahhoz, hogy ez az ember meg tudjon ölni. Mert nekem még dolgom van… Nem tudom, mi, de valami biztosan van. Tán viszontlátom egyszer a Sötétség Metropoliszát, s végignézhetem családom bukását. Semmi sem lenne kielégítőbb bátyám halálánál… Már amennyiben nem halt már meg jóval ezelőtt.
- Rosszat? Mégis mit tud Ön a valódi rosszról, az igazi gonoszról? Nem tagadom, elég vér tapadt rá kezemre… Fajtám szégyene lennék, ha nem így lenne. Mégsem érzem úgy, bármi rosszat tettem volna. Az életet nem a Ti törvényeitek irányítják. – sóhajtok, s próbálom a földre szorítani a férfit úgy, hogy vállait leszegezem, s lábaimmal is akadályozom az ő lábainak mozgását. Biztos vagyok benne, több annál, aminek látszik. S ugyan ő ebben a kis fényben nem sokat láthat belőlem, én tökéletesen emlékeimbe olvasztom minden arcvonását. Ilyenkor sajnálom, hogy mágia terén nem vagyok elég jártas, s képtelen vagyok egyszerűen kiolvasni gondolataiból mindazt, amire szükségem lehet, azonban én a harcosok útját választottam, hisz nem volt elég potenciálom, s csupán nemességem lévén volt számomra kötelező néhány évet a Tier Breche falai között végighúzni. Ugyan van néhány trükk a tarsolyomban, mindezzel csak kiegészítem a Meele Magthere-ben szerzett tudásom.
- Alkut ajánlok… Nem ölöm meg, mert kedvelem Önt. Sőt, látókörét gazdagítom olyan tudással, amiről eddig álmodni sem mert. Választása nemigen van, ugyanis ha valami véletlen folytán sikerül is megölnie, nem lesz képes kijutni innen. Nélkülem a karók és csapdáim közt végzi. Persze, ha másképp dönt, akkor kénytelen vagyok megölni Önt, hisz ismeri a rejtekhelyem, és számomra olcsóbb az Ön vére, mint egy költözés. Várom döntését. – morgom mély, reszelős hangomon, s ha másképp nem dönt, feltápászkodok, hogy az egyik szekrényhez vánszorogjak. Az alkohol csak az elmét pusztítja, én a gyümölcslére esküszöm, így magamnak és a nevét még mindig titokban tartó férfinak is töltök egy-egy pohár narancslevet. Kezem gyorsan mozog, s bízok benne, hogy nem tűnik fel neki, hogy én bizony raktam valamit az italába… Hisz ha gondolatait nem is hallhatom, hisz a mágiát nem űzöm ilyen magas szinten, egy kis igazságszérum nem árthat, ha tudni akarom, amire szükségem van. Majd az asztalhoz ülvén elteszem onnan a laptopot, s előveszem a sava-készletet, hisz úgyis rég volt alkalmam játszani egy jó meccset.
- Amíg nem mutat ellenállást, a vendégem. A nevem már tudja, én viszont nem ismerem a Magáét. Ha valóban rendelkezik elegendő információval rólam, akkor pontosan tudja, hogy nem utasíthat el egy ilyen nagylelkű ajánlatot, ha élni akar. Örülnie kéne, amiért egyáltalán hajlandó vagyok ideiglenesen életben hagyni Magát. Arra pedig igazán kíváncsi lennék, melyik megrendelőm döntött úgy, keresztezem útjait és tenne el inkább láb alól. – állítom fel a sava-táblát, ami gyakorlatilag az emberek sakkjához hasonlatos játék, és a taktikai érzékeket tökéletesen fejleszti. Az italomból is iszok egy kortyot, bízva abban, hogy ettől majd végképp eltűnik belőlem a bódultság érzése. Azt, hogy ezt a férfit az én meggyilkolásomra küldték, onnan gondolom, hogy ismeri a nevem, én pedig egyedül bizonyos megrendelőimet tartom elég méltónak arra, hogy tudják, hogyan szólítsanak. Az áldozatok többnyire némák, csak egy golyó a fejbe, s senki sem jön rá. Feltéve persze, ha nem kergetnek haláluk után is minduntalan szellemek.

~•~

Fordítás
Rothé: jelenleg a bölényhez hasonlatos haszonállatként értelmezendő a szó
Tier Breche: Mágusakadémia Vic szülővárosában, Menzoberranzanban
Meele Magthere: Harcos képző intézmény Menzoberranzanban
Sava: sakkhoz hasonló, drow játék, ugyanúgy táblán, bábukkal játsszák, egy nyolc oldalú dobókocka bevonásával bonyolítva azt; a pontos szabályokról nem léteznek információk

Vissza az elejére Go down
Miyake Diran
Ember
Ember
Miyake Diran

Aries Dog
Hozzászólások száma : 36
Age : 42
Registration date : 2010. Jul. 19.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Ügyeletes vérnyom-elrendeződés elemző, sorozatgyilkos szépfiú
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye Cl0te7000/12000Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye 29y5sib  (7000/12000)

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye _
TémanyitásTárgy: Re: Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye   Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye EmptySzomb. Márc. 19, 2011 8:25 am

[ Gyilkosok találkozója ]

Hunyorogva próbáltam kifürkészni Vic arcát a sötétben, azonban látásom sajnos nekem se tökéletes éjjel. Hiába érzem magam jobban a sötétben, s teszem az éjszaka leple alatt azt, amit, még se vagyok macska, vagy épp bagoly. Nem lettem megáldva éjjel látó szemüveggel se, pedig igazán egyszerű lenne egyet beszereznem. Legközelebb biztos hozok magammal egyet. Már ha egyáltalán sikerül elrejtenem. Hiszen elég feltűnő lehet egy férfi, amint épp egy érdekes szemüvegben sétálgat gyanúsan egy másik ember háza környékén. Abban viszont szinte biztos vagyok, hogy pont engem figyel, s próbálja minden egyes arcvonásomat agyába vésni. S hogy miből gondolom ezt? Valószínűleg abból, hogy általában megérzem, ha figyelnek. Már csak azért is, mert elég kellemetlen érzés fog el akkor. Nem, nem jövök zavarba, vagy hasonló… Inkább kissé paranoiásnak vallanám magam. Minden bizonnyal ezért ügyelek annyira a nyomok eltüntetésére is. Hiszen ha akár egy kis hibát is vétek, elkapnak, s aztán, viszlát Diran.
- Hidd el, hogy többet tudok gonoszságról, mint ahogy te azt hinnéd. – mondtam komoran. Ki ne ismerné a gonoszat, ha nem én? Elvégre embereket ölök. S habár a rosszfiúkkal végzek csak, mégse nevezhetnek jó tündérnek. Egyrészt, mert az gáz lenne. Nem kedvelem a rózsaszín tüllt. Másrészt, meg ha én lennék a jó tündér, akkor az már régen rossz lenne…
Próbáltam a hosszúfülű szorításából kikerülni. Nagyon nem állt jól a szénám, és azt hiszem, ezt magamnak köszönhettem. Ha óvatosabb, és körültekintőbb lettem volna, minden bizonnyal sikerült volna elkábítani anélkül, hogy engem is kiüssön, akkor most egy szépen berendezett, gondosan befóliázott szobában lennénk, az én kis világomban. Már láttam is magam előtt, ahogy Vic az asztalhoz kötözve fekszik szétterülve, miközben én a megfelelő eszközt keresem játékunk megkezdéséhez.
Ajánlatát mindenképp megfontolandónak tartottam. Sokat tanulhatok egy olyasvalakitől, mint Viclyn. Túl sok lélek szárad a lelkén, s eddig büntetlenül követte el tetteit. Talán megtudhatok tőle néhány dolgot, melyeket a későbbiekben hasznosíthatok. S ha már sikerült minden trükköt ellesnem tőle, egyszerűen véghez viszem a tervem. Azonban nem szabad elfelejtenem, hogy ő is bármikor megölhet. Természetesen én se leszek óvatlan, és várni fogom az alkalmat, amikor lecsaphatok. Egyelőre azonban úgy döntöttem, hogy beleegyezek a dologba.
- Rendben van. – válaszoltam tömören, majd amint Vic felállt, én is feltápászkodtam ülésbe. Tekintetemmel próbáltam követni, s eközben gondolatait is próbáltam kifürkészni, hátha épp valami tervet próbálna kieszelni ellenem.
Számszéle megrándult, mikor sikerült kiolvasnom elméjéből az apró kis cselt, mellyel beszédre kényszerítene. Reménykedem abban, hogy ezt nem vette észre. Vigyáznom kell, nehogy rájöjjön a titkomra. Óvatosnak kell lennem, hiszen titkaim közül a legborzasztóbbat már tudja. Vagyis csak egy részét. A teljes igazságot majd akkor tudja meg, ha én úgy akarom.
Érdeklődve figyeltem, ahogy elő vett valamit, s elhelyezte azt az asztalon, az előbb félre tett laptop helyére.
- A nevem Dave. Legyen ennyi elég egyelőre.
Mindig is utáltam, ha valaki irányítani próbált, most mégis az ellenkezőjét teszem, és hagyom, hogy Vic diktáljon. El sem hiszem, hogy hagyom bárkinek is ezt az egészet… S talán nem is jó ötlet, de egyelőre jobb nem jut eszembe. Ha tanulhatok tőle, még ezt is megpróbálhatom elviselni.
- Miből gondolod, hogy egy megrendelőd bérelt fel? – kérdeztem, mindeközben figyeltem, ahogy a bábukat pakolja fel a táblára. Minden bizonnyal onnan gondolhatta, hogy valamelyik megrendelője próbálja eltüntetni a föld színéről, hogy másoknak nem igazán mutatkozik be. Nagy hiba, számomra az egyik fontos szabály, hogy sose add ki az igazi neved, ha dolgozol.
Kezdett egyre kíváncsibbá tenni ezzel a játékkal – már ha egyáltalán valóban játék volt – hiszen leginkább a sakk nevet tudtam volna ráaggatni. Hasonlított rá, azonban mégis eltért tőle bizonyos szempontokban És valahogy nem úgy tűnt, hogy így próbálna eltenni láb alól. Legfeljebb a bábukat tudná mérgében hozzám vágni, ami valószínűleg néhány kisebb-nagyobb kék-zöld foltot eredményezne csupán.
- Elárulnád, hogy ez mi lenne? – tettem fel a kérdést némi töprengés után. Valóban érdekelt a dolog. Már csak azért is, mert ha valóban játék, és valóban a sakkhoz hasonlít, akkor kénytelen lesz elárulni a szabályait, ugyanis még sose láttam ilyet ezelőtt. Vaktában meg azért csaknem fogom pakolgatni a bábukat. Igaz, gondolataiból kiolvashatnám a szabályokat, azonban ezzel el is árulhatnám magam. Persze ez nem azt jelenti, hogy sosem játszottam azon a bizonyos 8x8-as fekete-fehér táblán. Egész ügyes is voltam, tekintve, hogy milyen okos vagyok. Szükségem is van az eszemre ilyen téren, hiszen máshogy nem tudnék meglógni a hatóságok elől, és nem tudnék velük olyan ügyesen játszani, mint ahogy azt jelenleg is teszem.
Vissza az elejére Go down
Ueshima Kohaku
2. Osztag
2. Osztag
Ueshima Kohaku

Férfi
Virgo Snake
Hozzászólások száma : 106
Age : 34
Registration date : 2010. Oct. 30.
Hírnév : 36

Karakterinformáció
Rang: Akadémiai tanár
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye Cl0te6500/15000Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye 29y5sib  (6500/15000)

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye _
TémanyitásTárgy: Re: Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye   Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye EmptyPént. Márc. 25, 2011 4:07 am

[Gyilkosok találkozója]

Igazán sajnálnám, ha egy tehetségtől kéne megfosztanom a világot… Tehetség, igen, hisz máskülönben biztosan nem jut el rejtekhelyemig. Egészen biztos vagyok benne, hogy bővelkedik még titkokkal, hiszen máskülönben nem fedezi fel sosem menedékem hollétét. Valamint elkövetett egy hatalmas hibát: tudatta velem, hogy tudja a nevem. Persze ő akkor, abban a pillanatban biztos abban a hiszemben volt, hogy nem ébredek többé öntudatra. A jövőben azonban bízok benne, sikerül megszabadítanom ama rossz szokásától, hogy efféle óvatlan megjegyzésekkel árulja el magát. Már amennyiben sikerül egyfajta szövetségest kreálnom belőle. Lehet, csak unalmam és magányom kívánom elűzni azáltal, hogy úgymond tanítványommá fogadom… már amennyiben nem kell mégis eliminálnom, mert újabb keserves próbálkozásokat tesz arra, hogy megöljön. Ám ha valóban értékesnek bizonyul – szimatom pedig nem szokott csalni ilyen dolgokban - , akkor lehet, még örülni is fogok neki, ha az ő kezei által lelem halálom. Tény, eleget éltem már, túl sokat, s célom már rég eltévesztettem. Mégis, még ennyi évezred után is van, ami motivál a folytatáshoz. Én magam sem értem… Ám képtelen vagyok végleg átadni magam az enyészetnek, s vegetálok tovább. Csak egy szánalmas öregember vagyok, nemde?
Arcomról egy vérszomjas mosoly olvasható le Diran válaszát hallván; tetszik az öcskös, van benne potenciál, csupán még túlbuzgó, s hiába, kiütköznek rajta az emberi hibák. Bár nem ismerek semmit múltjáról, mégis egyértelmű, hogy tapadt már elég vér kezéhez. Érzem a szagát, a kisugárzását… Valamint nem hezitál. Lehet, több tucatszor is saját fajtája ellen fordult. A mozdulatairól lerí, hogy nem okoz neki nagy szívtörést, ha el kell vágnia valaki életfonalát. Egyszerűen megteszi, és kész. Kíváncsi vagyok, mit érzett, amikor először látta eltűnni az élet csillanását áldozata szempárjából. Nekünk, drowknak ez természetes… erre neveltek, a természetünk része, s ha más nem, a kígyós ostor harapása megtanította eldobni, eltaszítani magamtól a fényt. Testemről még ennyi idő múltán sem tűntek el a hegek… Hiába, az Ilharess Ilhar fegyvere örökké nyomot hagy maga után.
Eszét még sem veszti teljesen, s elég egyértelműen álnévvel mutatkozik be. Sebaj… Az igazságszérummal majd beszédre intem. Az irányítás nálam van, ez nem is lehetne másképp, ám hiába mosdatod meg a kóbor kutyát s viszed házadba, attól az még vad marad, s én nem kívánom megmaratni magam. Bár úgy tűnik, elengedtem kissé magam, óvatosságnak álcázott paranoiám nem csillapodott. Csak egy rossz mozdulat, és teszek róla, Dave barátom eltávozzék az élők soraiból. Eggyel több vagy kevesebb emberélet már mit számít… Csak emberek, annyira jobb vagyok náluk.
Lévén nem iszik a felkínált üdítőből, arra következtetek, vagy veszettül óvatos, vagy lebuktam. Valami belső sugallat miatt inkább a második lehetőségre tippelek… Talán már rég tudja, kiszimatolta, hogy némi igazságszérumot kevertem italába. Pedig teljesen biztos voltam benne, hogy nem látta, ahogyan a fiola tartalmát belekeverem a narancslébe. Ezek szerint mégis látta, és ez valamiért nagyon nem tetszik nekem. Mintha kutatna a fejemben, ám az lehetetlen… Talán itt lenne az ideje felidéznem pár mantrát, amivel elmém védhetem, ám olyan rég használtam utoljára, hogy már mindet elfelejtettem. Lényegtelen, az viszont inkább izgat, hogy kiderítsem, hogyan és honnan tud rólam ennyi mindent.
- Kérem szépen, ez egy sava-tábla, népem tradicionális játéka… Azt gondolta, hogy ez csak olcsó jelmez? – túrom fülem mögé hosszú, ezüstös hajam, ezáltal feltűnőbbé téve fajom ismertetőjelévé vált, hosszú füleim. Valamiért lerí reakciójáról, hogy nem hitte el, valóban egy másik faj képviselője vagyok. Nem hibáztatom őket, népünk száma megcsappant, sőt, az is lehet, én vagyok az utolsó… Persze ezzel szándékosan árultam el neki valamit, amit nem szeretem, ha tudnak, ám nem bánom, hiszen az ő képében egy potenciális tanítványt látok… Valakit, aki méltó lehet arra, tudásom megörökölje… S talán egyszer engedem, hogy végezzen velem.
Röviden ismertetem vele a sava-játék szabályait, legalábbis hogy melyik bábuval hogyan kell lépni. Az én készletem fekete-fehér a tradicionális piros-kék helyett. Eredetileg a bábuk hőlátásra kifejlesztettek voltak, így a vaksötétben is meg tudtuk különböztetni őket. Nagyon-nagyon minimális fényre ugyanis nekünk is szükségünk van a látáshoz, valamint így a rabszolgáink is képesek voltak eltájékozódni. Egyedül a hőlátás adta előnyeinkre, valamint a többi érzékszerveinkre támaszkodhattunk, ha valamelyik barlangba beépített metropoliszon kívül, a Mélysötétben akartunk támaszkodni. Az a hely még számunkra is túl veszélyes, és csak a hatalmas szerencsémnek köszönhető, hogy sikerült elkerülnöm az illithid kolóniákat, és a legveszélyesebb intelligens faj, amivel találkoztam, egy duergar törzs volt, közel a felszínhez.
- Ha annyit élt volna, mint én, Önből is kipusztult volna a jóhiszeműség, és csak a racionalitás hajtaná. Cserébe nem ölnék meg. Valamint elkövetett egy aprócska hibát; a nevem egyedül a megrendelőim tudják, közülük se mindannyian. Cserébe képes vagyok a megbízható végrehajtó szerepét játszani… Hisz ez a bérgyilkos. Csak végrehajtók vagyunk. Bár akárki is képezte ki Önt, nem végzett elég alapos munkát, kedves Dave. – dobok a kockával ezzel eldöntvén, hogy melyik bábukkal is játszhatok. Saját narancslevemmel szomjam is oltom azt várván, hogy Dave is így cselekedjen, s végre kifaggathassam.
- Nem ragaszkodok hozzá, elárulja a nevet, amit tudni akarok… Előbb-utóbb úgyis megtudom. Eggyel több vagy kevesebb emberélet számomra lényegtelen. Nem vagyok ember, rám nem vonatkoznak az Önök szabályai. Igazán sajnálom, hogy csak ilyen szerény fogadtatásban részesíthetem, de nem szokásom vendégekkel bajlódni. Az ajánlatomra pedig továbbra is várom válaszát… Nem kell elárulnia főnökeit. – lépek az egyik ork katonával a pókháló mintára készített táblán megkezdve ezzel a játékot. Továbbra is azt várom titkon, hogy végre megigya az igazságszérumot… Kényszeríthetném is, ám ezzel eltűnne a móka. Igaz, emlékszem arra az átokra, amivel kielégíthetetlen szomjat okozhatok a célpontban megszabott időre, ám varázshasználat terén sajnos nem vagyok a legjobb, és félek, valamit elrontanék. Nem kívánom véletlenül aszottá szárítani a kedves vendégem. Addig biztos nem, míg megtudhatom, számíthatok-e rá a későbbiekben.

~•~

Ilharess Ilhar: angolul Matron Mather; a drow házak családfője
illithid: link – elmemanipuláló-agykiszívó teremtmény, mélyen a föld alatt laknak, a drowk egyik fontosabb és veszélyesebb ellensége
duergar: szürketörpe drow neve
valamint itt egy link a sava-játék feltételezett szabályaihoz; nem várom el, hogy elolvasd, elég, ha az illusztrációt megnézed xD

Vissza az elejére Go down
Miyake Diran
Ember
Ember
Miyake Diran

Aries Dog
Hozzászólások száma : 36
Age : 42
Registration date : 2010. Jul. 19.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Ügyeletes vérnyom-elrendeződés elemző, sorozatgyilkos szépfiú
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye Cl0te7000/12000Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye 29y5sib  (7000/12000)

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye _
TémanyitásTárgy: Re: Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye   Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye EmptyVas. Május 29, 2011 8:14 am

[ Gyilkosok találkozója ]

Kíváncsian fürkésztem Vic tekintetét. Minden bizonnyal rájött, hogy nem az eredeti nevemen mutatkoztam be. Hülye lennék ezt tenni, hiszen akkor akár utánam is nyomozhatna, s kiderítené, hogy ki is vagyok. Az pedig nem lenne jó. Muszáj megtartanom az álcámat bármilyen áron. Évekig tökéletesítgettem azt a tökéletes álarcot, melyet mindenki láthat nap, mint nap, amikor összefut velem. Nem hagyhatom, hogy holmi kis senkik csak úgy lerombolják sokévnyi munkámat. Óvatosnak kellett lennem. Vigyáznom kellett, nehogy elszóljam magam, s habár egész jól hazudok, még néha velem is előfordul, hogy kikotyogok egy-két apróságot, ha nem figyelek. Persze ezek az hibák igen elenyészők, s talán egy kezem is elég hozzá, hogy összeszámoljam baklövéseimet.
Értetlenül pillantottam a társaságomban lévő férfire, aki valamiféle sava-játék szabályait próbálta velem ismertetni. Elsőre nem hangzott túl egyszerűnek a játék, azonban egy kis trükkel minden bizonnyal könnyen rászedhetem. Elvégre mégiscsak rendelkezem a gondolatolvasás képességével, s ki tudom olvasni gondolataiból, hogy épp hogy próbál taktikázni.
- Vagyis úgy gondolod, hogy valamelyik megrendelőd próbál eltenni téged láb alól? Nos, talán így van, de az is lehet hogy kicsit másképp. Azonban nem vagyok hajlandó kiadni a forrásomat akárkinek. Annak meg főképp nem, akit még alig néhány perce feltett szándékom volt megölni. – mondtam halvány mosollyal arcomon. Rá kellett jönnöm, hogy a léleknek bizony igaza volt, és nem ő volt az egyedüli, akivel végzett. Ki tudja, hány ártatlan lélek vére szárad sötét kezein, s ki tudja, hogy még mennyi fog. Viszont ha rajtam múlik, akkor mindenképp megpróbálom nullára redukálni jövendőbeli áldozatai számát. Nem engedhetem, hogy ismét ártatlanokkal végezzen.
- Talán majd egyszer elárulom, hogy mi a valódi nevem, de arra még várni kell. Nem kell elkapkodni a dolgokat, mert annak sosincs jó vége. Viszont szavaidból azt veszem ki, hogy engem is az emberek közé sorolsz. Nagy hiba… Már régóta nem lehet rám azt mondani, hogy ember lennék. – mondtam, miközben elkezdtem vizsgálgatni a játékot. Remélem, azért nem várja el tőlem, hogy rögtön elsőre megverjem, vagy valami. Annyi viszont biztos, hogy minden tőlem telhetőt megteszek, hogy megnyerjem a játszmát. Az első lépésem után szinte azonnal be is kapcsoltam kedvenc titkos képességemet, a gondolatolvasást. Na nem mintha nem lenne aktiválódva folytonos jelleggel, viszont balszerencsémre elég ritka, amikor teljesen külön tudom választani a hangokat.
- Ha arra vársz, hogy igyak, el kell, hogy keserítselek. Nem szokásom elfogadni semmit attól, aki hamarosan alulról szagolja majd az ibolyát. Akár bele is tehettél valamit, hogy kiszedd belőlem, amit akarsz. – pillantottam fel a tábláról, s néztem bele egyenesen Vic arcába. Még csak véletlenül se fogok úgy táncolni, ahogy ő fütyül. Rossz gyilkost kóstolgat. Az viszont szerencsém, hogy viszonylag sokáig bírom ki folyadék nélkül… szemöldökrángatás
- Egyébként van valami tétje a játéknak, vagy csak úgy gondoltad, kipróbálsz ebben is? – kérdeztem szemöldök ráncolva. Még ha nem is áll szándékában próbálkozni bármivel is, akkor se árt az óvatosság. Bár tény, hogy viszonylag könnyedén ki tudnám olvasni fejéből, ha valamit forral ellenem.
Vissza az elejére Go down
Ueshima Kohaku
2. Osztag
2. Osztag
Ueshima Kohaku

Férfi
Virgo Snake
Hozzászólások száma : 106
Age : 34
Registration date : 2010. Oct. 30.
Hírnév : 36

Karakterinformáció
Rang: Akadémiai tanár
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye Cl0te6500/15000Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye 29y5sib  (6500/15000)

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye _
TémanyitásTárgy: Re: Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye   Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye EmptySzer. Jún. 22, 2011 2:18 am

Azért vagyok életben, mert még nem öltek meg. De akár azt is mondhatnám, hogy azért ölök, hogy életben maradhassak. Számomra egy élet kiontása nem egy rettenetes bűntett. Erre neveltek, ezért születtem, bár magam sem tudom, hogy az emberi faj által olyannyira nagyra tartott bűntudat hiánya – melyre anyanyelvemen még megfelelő kifejezés sincsen – vajon származásomból eredő, vagy neveltetésből fakadó előny. Oly törékenyek az emberek, olyan sérthetőek és rövid életűek… Én már több évezredet leéltem, arcom pedig ugyanolyan sima, mint kamasz koromban, reflexeim még az idő sem koptathatta el, egyszóval maga vagyok a Tökély, melyet ezek az életképtelen, tehetségtelen korcsok annyira irigyelnek. Szánalmasan múlandóak, s felfoghatatlan, miért kerültek ki győztesen ők a csatákból, miért lepik el csupán emberi városok földünket. A büszke népek felszívódtak, s már csak elvétve találkozom képviselőikkel.
Most mégis egy ilyen emberrel foglalkozom. Van valami a kisugárzásában, valami rejtett tehetség, mely mágikus gyökereket idéz. Talán tehetséges varázsló is lehetne belőle, csak épp ő sem tudja, hogy mire képes. Aztán az is lehet, tévedek, hisz az még velem is előfordulhat. Kénytelen vagyok találgatások és hipotézisek mezejére lépni, ha ezzel az emberrel akarok ügyködni.
- Bérgyilkosok között gyakorta megtörténik. Nem egyszer próbáltak Engem is átverni, ha úgy érezték, túl sokat tudok. Nem köt hozzájuk a Kódex, így megtehetném, hogy a nagyobb jutalomért elárulom őket. Azonban kevesen tudnak nekem olyat ajánlani, mely engem is érdekel. A pénz számomra már csak annyit jelent, mint egy élet kiontása. A hosszú évezredek inkább keserűséget, mintsem valódi örömet hoztak nekem. – tolom arrébb az egyik bábut a táblán, magamban felidézve a kedvenc trükkjeimet. Vannak bizonyos dolgok, melyekre egy általam ismert emberi nyelvben nem találok szót, s van, melyre egyszerűen képtelen vagyok más nyelven rákoncentrálni. A sava-tábla az utóbbiak közé tartozik. Képtelen lennék bármi más lingvisztikával a variáns kombinációkra gondolni. De hiszen álmában sem agyal az ember egy olyan nyelven, mely nem teljesen a sajátja.
- Fizikumából ítéltem, valamint abból, melyet eddig láttam. Amennyiben megcáfolná, hát rajta, hadd halljam! Bizonyítsa be nekem, hogy több azoknál az életképtelen halandóknál! S akkor talán olyan erőkhöz juttathatom, melyekről eddig tán nem is tudta, hogy léteznek. – teszem meg a döntő lépést, melyet az emberi világ egyik játékában sakknak neveznek. A szerencsém most sem hagyott el, a kocka a nyolcasra fordult, így hát minden adott hozzá, hogy lesöpörjem bábuhadseregét a tábláról. Nem nagy dicsőség egy olyan ellen nyerni, ki először látja ezt a játékot. A megkeseredettség már ilyen mélyre hajszolt.
- Óvatosságát tényekre vagy csak feltételezésre alapozza? Lényegtelen… A kérdéseimre a választ úgyis megszerzem. Ha nem így, majd használom az Abyss-szal való összeköttetéseimet. Tehetünk egy próbát is. Én is őszinte leszek, cserébe én is elvárom az egyenes válaszokat. Ha akarnám, már rég megöltem volna… A maga helyében én nem hagynám ki az ajánlatot. – bűvölök meg a levegőben egy áttetsző illúziót, csak hogy tudja, ki a dolga. Varázslathasználatom még mindig pocsék, s jól tudom, hogy ezek az illúziók nem tévesztenek meg senkit. Egy áttetsző kép egy olyan világról, melyet „Dave” eddig egészen biztos nem ismert. Rendkívül halvány fényű derengés, mely miatt máris kénytelen vagyok összehúzni érzékeny szemeimet, hisz egyetlen és egyben legnagyobb gyengém, mennyire nem tudok védekezni ellene. Sajnos az emberek nem árulnak olyan napszemüveget, mely lehetővé teszi számomra, hogy fényes nappal is problémák nélkül mászkálhassak a városban.

Vissza az elejére Go down
Miyake Diran
Ember
Ember
Miyake Diran

Aries Dog
Hozzászólások száma : 36
Age : 42
Registration date : 2010. Jul. 19.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Ügyeletes vérnyom-elrendeződés elemző, sorozatgyilkos szépfiú
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye Cl0te7000/12000Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye 29y5sib  (7000/12000)

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye _
TémanyitásTárgy: Re: Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye   Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye EmptySzomb. Aug. 13, 2011 2:47 am

Egyáltalán nem bánom, hogy Vic olyasfajta tévképzetekbe éli bele magát, hogy én is valami bérgyilkos lennék. Végül is nem állt messze az igazságtól. Ha nagyon megnézzük, akkor rájöhetünk, hogy lényegében a lelkek kérnek fel egy-egy gyilkosság elintézésére. Bár tény, hogy nem kapok érte semmi jutalmat, még csak köszönetet se, de valljuk be… nem azért teszem, mert bárki is rákényszerítene, vagy, mert úgy gondolom, hogy biztosan megélnék belőle. Hanem sokkal inkább azért, mert szükségem van rá. Ez az egész gyilkolósdi egy szükséges rossz, melyet el kell végeznem bizonyos időközönként, hogy nyugodt legyen a bennem élő kisördög, s még csak véletlenül se vegye át felettem az irányítást. Szükségem van rá, hiszen máskülönben teljesen elveszteném a fejem az érzéstől, s utána már próbálkozhatnék bármivel, nem javíthatnék a helyzetemen. Jönne mindenki kedvenc szirénázó rendőrautója, aztán meg élhetném szürke mindennapjaim a rácsok mögött, a többi hidegvérű gyilkossal összezárva.
- Akkor miért nem vonulsz el a külvilágtól, hogy remete életet élhess egy gombaházikóban, kedves Törpvadász? – teszem fel poénosnak szánt kérdésemet. Azonban kicsit kételkedem benne, hogy leesne neki a vicc lényege, meg hogy miről is beszélek… Valahogy nem tűnik olyan embernek, aki a Hupikék törpikéket nézi reggeltől estig, a nap 24 órájában, megállás nélkül, néha pisi és kaki szünetekkel tarkítva azt. Szóval talán nem is talált be olyan jól a mindig is tökéletes poénom.
Gondolatait habár ki tudom olvasni, ám még is valami furcsa, és teljesen idegen nyelven mormog magában, amit nem tudok beazonosítani. Még sose hallottam ilyen furcsa halandzsát ezelőtt. Ennyire paranoiás lenne, hogy még csak véletlenül se gondolkodik normális emberi nyelven? Máris rájött volna, hogy képes vagyok a gondolatai között turkálni. Nem hiszem… Lehetetlen… Nem tettem semmi olyat, amiből ezt kikövetkeztethette volna. Talán csak nem képes más nyelven gondolkodásra bírnia magát. De mi van, ha mégis? Mi van, ha erre a titkomra is rájött, s most így próbál ellenem védekezni. Azonban nem szabad pánikba esnem, hiszen ezzel el is árulhatom magam, ha esetleg még nem derült volna ki előtte, hogy valójában képes vagyok a gondolatok olvasására.
- Egy ember képes lenne megölni bármelyik társát hidegvérrel? Minden bűntudat, vagy érzelem nélkül? – teszem fel a kérdéseket, miközben lépek egyik bábummal. Nem hiszem, hogy sokat lendítene helyzetemet, hiszen szinte valószínű, hogy nem én nyerem a játszmát.
Elképzelésem bizonyosságot is nyer, hiszen Vic újabb lépésével be is fejezi a játékot. Vesztettem. Nem érzem, hogy bármi düh, vagy csalódottság is lenne bennem, hiszen voltaképp nem is igazán koncentráltam magára a játékra másrészt pedig egyértelmű, hogy egy hozzám hasonló kezdő nem nyerhet egy efféle játékban. Talán majd legközelebb nyerhetek.
- A türelem nagy erény… Talán ha kellőképpen türelmes leszel, és megismersz, elmondom neked, amit tudni akarsz. Addig viszont maradnék egy ugyan olyan senki a szemeidben, mint ahogy eddig voltam. Ajánlatodat viszont elfogadom. Tanulni sose árt. – válaszolom egykedvűen, mintha teljesen hidegen hagyna az ajánlata. Azonban ez nem így van, hiszen igenis kíváncsi vagyok arra, hogy mit is tudhat ez a fickó… Nem árt viszont, ha óvatos leszek vele, hiszen nem bízhatok meg benne teljes mértékig, akármennyire is barátságosan viselkedik majd velem. Amit mondjuk, kétlek, de se baj.
Az illúziót, mely szinte a semmiből bukkan elő – minden bizonnyal Vicnek hála – elkerekedett szemekkel figyelem. Még sose láttam ehhez foghatót, s igazán le is nyűgöz a látvány.
- Ezt te csináltad? Mégis hogy? Mi volt ez? – teszem fel kérdéseimet sorra, mint valami tudásra szomjazó mohó kisgyerek. Valóban érdekel, hogy mi is volt az, amit az előbb láttam, s reményeim szerint meg is kapom újdonsült „mesteremtől” az információt. Ha nem, hát az se zavar. Én se mondok el neki mindent, ő se köteles rá, hogy elmesélje nekem élete történetét, mely minden bizonnyal könnyfakasztóan gyönyörű, vagy épp szörnyű. Egyik se hatna meg különösebben, hiszen semmi sincs bennem, ami meghatódhatna akár egy kicsit is. Egy hozzám hasonló érzelmi hulla nem fog elkezdeni bőgni valami nyálas lávsztorin, amin mások valószínűleg eláztatnak néhány száz zsebkendőt… Ettől függetlenül valamennyire azért mégis érdekel…
Vissza az elejére Go down
Ueshima Kohaku
2. Osztag
2. Osztag
Ueshima Kohaku

Férfi
Virgo Snake
Hozzászólások száma : 106
Age : 34
Registration date : 2010. Oct. 30.
Hírnév : 36

Karakterinformáció
Rang: Akadémiai tanár
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye Cl0te6500/15000Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye 29y5sib  (6500/15000)

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye _
TémanyitásTárgy: Re: Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye   Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye EmptySzer. Aug. 17, 2011 3:52 am

Sajnos számolnom kell az emberi intelligenciával. Evolúciójuk ugyan koránt sem tetőzött olyan fellegekbe, mint ahová mi, drowk fejlődtünk; gyengék, nem elég szívósak, túl könnyen halnak, s korán elérik az aggastyánkort. Azonban még az Én bajom is meggyűlt némelyikükkel, azt pedig pont nekem kéne tudnom, hogy néha arroganciám mögé kéne néznem, hogy képes legyek időben észlelni, majd hárítani a veszélyt. Hisz annak idején ez volt az oka annak is, hogy – oktalanul – árulónak bélyegeztek. Bár valóban fivérem volt a népszerűbb kettőnk közül, így nem csodálom, hogy olyan könnyedén a pártjára állította az egész seregemet annak ellenére, hogy kettőnk közül Én vagyok az, aki kiérdemelte a fegyvermester címet.
Mostanra úgy érzem, elértem Dave bizalmát, legalábbis a látszata megvan annak, hogy – egyelőre – nem kívánom bántalmazni, ami több, mint elég. Inkább unalmamnak s hóbortjaimnak köszönhette eddig is, hogy életben maradt, legalábbis amíg nem vagyok rákötelezve arra, hogy megöljem, ám ha már ennyi energiát fektettem belé, remélhetőleg nem kell olyan hamar és hirtelen kinyírnom. Az idő pénz, nekem pedig elég időmet vette el így is anélkül, hogy elegendő információt megtudtam volna róla. Sebaj… Csak lépjen ki az ajtón, s már ma elvégzek egy idéző szertartást, hogy meginvitáljak egy démont, akit információk átadására kötelezhetek. Ha elég ügyes vagyok, akár egy orvtámadást is kicsikarhatok belőle az engem érdeklő dolgok megtudása mellett. Nyilvánvalóan a legalantasabb s leggyengébb lény az, amit utána küldenék, inkább egyfajta erőfitogtatásként és figyelmeztetésként. Túl hamar vége lenne, már több száz év telt el azóta, hogy utoljára nevettem.
- Nem látja, hogy élek? Nem vagyok Önnek elég remete? Évszázadok, talán már egy évezred telt el azóta, hogy utoljára érdemleges társaságom akadt volna, s megnyugtatom, Önt sem tartom megfelelőnek. Nem tehetek róla, hogy az Ön fajtája ilyen végtelenül primitív.- emelem tekintetem, bár most, most az egyszer talán mégis megcsillan szemeimben a megtörtség. Valódi célok, valódi ambíciók nélkül létezek egy olyan világban, ami nem az enyém, s elkeseredetten keresem a helyet, ahova tartozok. Talán maga a halál az. Vajon ha végre elérem a véget, én is egyesülhetek rettegett Istennőmmel? Vagy tényleg eltűnt, ahogyan a régi világ is?
- Nem tudom, nem vagyok ember, ne is kérdezze! – pakolom félre a bábukat. Oktalanul bíztam, hittem benne, hogy megfelelő ellenfelem lesz a játékban, de csalódnom kellett benne, hiszen néhány roppantul egyszerű lépéssel sikerült először elterelnem figyelmét, majd végezni az utolsó bábujával is.
- Igen, láttam már a Maga fajtáját iszapos vérben lubickolni… Láttam, mire képesek, s mi az, amit elnyomnak. Primitív, undorító fajankók! Ellenben Én sosem alacsonyodok le az Önök szintjére. Tisztán, precízen dolgozok. – tüntetem el az illúziót is. Csak jelentéktelen látványeffekt, amit legfeljebb saját magam szórakoztatására szoktam használni.
- Egy opció azok, vagy éppen amik közül, amik hatalmamban vannak. A valóság eltorzítása, a torz valóssá alakítása… Határ szinte végtelen. Azonban mára be kell rekesztenem társalgásunk. Erre van az ajtó… S ne aggódjon, megtalálom Önt. – pátyolgatom vendégem szigorúan magam elé engedve őt. Gálánsan vezetem az ajtó felé, mely egy kézintésemre tárul szét, miután persze a biztos talaj látszatát keltem illúzióim segítségével. Ha több fény lenne, bizonyára egyértelmű lenne, hogy az egész csapda és átverés… Ám feltehetően még nem dolgozta fel a kómásságot, amit előzőleg okozott a trükköm, s ha szerencsém van, egyszerűen elfelejti, mi vár rá a katakombák mélyén. Csak egy rossz lépés, és tényleges információt kapok róla, egyáltalán érdemes-e vele foglalkoznom. Már-már szinte erőszakosan tuszkolom kifelé az ajtón. S ha túléli? Legalább megtanulja az első leckét.
Soha, soha ne bízz meg egy drowban.

Vissza az elejére Go down
Oichi Reika
Kidoushuu
Kidoushuu
Oichi Reika

nő
Pisces Monkey
Hozzászólások száma : 45
Age : 32
Tartózkodási hely : Az osztag területén belül, vagy Kami-kun mellett *3*
Registration date : 2010. Jun. 04.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Kidoushuu osztag 3. tisztje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye Cl0te6500/15000Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye 29y5sib  (6500/15000)

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye _
TémanyitásTárgy: Re: Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye   Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye EmptyKedd Szept. 27, 2011 3:17 am

Mágia iskola - Kezdő szint

Hogy hogyan tud egy egyszerű tiszt Seiretei falai között úgy átmenni egy senkaikapun, hogy biztosra tudja, hogy azt nem fogják észrevenni? Roppant egyszerűen, hogyha éppenséggel ez az a tiszt amelyik felelős a senkaikapuk működéséért. Éppen ezért így történt, hogy egyszerűen sikerült kijutnom Seireteiből az Emberek Világába. Még javában időben voltam. A feladataimat elintézvén úgyis több szabadidőm maradt délután, Kami-kunnak pedig csupán annyit mondtam, hogy edzeni megyek. Hazudni nem hazudtam, csupán a részleteket titkoltam el. Nem tudom hogy viselné azt, hogy valaki más vezeti az edzésemet és nem ő. Persze száz százalékig biztos lehetek abban, hogy egyik sem tud a másikról, tehát Kami-kun sem tud mesterről és fordítva. Remélem nem fog hülyeségeket gondolni majd Kami-kun emiatt. o.O
- A nap még fenn van. Akkor nem késtem el. - mondtam magamnak, miután megérkeztem a megnevezett hely elé. Eléggé érdekes helyet választott. Remélem nem azzal akarja kezdeni a tanítást, hogy végigvisz a múzeumon, hisz információm szerint, amit egy kisgyerektől szereztem aki mindenképp el akarta mondani, hogy mit látott odabenn, nem épp olyan dolgok vannak benn amik érdekelnének, habár az is lehet, hogy a mester esetleg tud valami titkot, aminek következtében valami mágikus dolog történik. Vagy az is lehet, hogy olyan történeteket tud, amit a múzeumban dolgozók nem. Van egy olyan érzésem, hogy nagyon jól választottam, mikor őt szemeltem ki mesteremnek.
- Muszáj lesz fejlődnöm. - mondtam magam elé, hisz elmémben újra feltűnt annak a lánynak az alakja, aki a Seiretei elleni támadásban elintézett engem. Kami-kunnak köszönhetően menekültem meg csak akkor. Szörnyű emlék, de biztos vagyok benne, hogy ha eleget fejlődök akkor legközelebb nem fognak ilyen könnyen elintézni.
~ Ugye nem gondolod azt, Reika-chan, hogy az a személy egyből megtanítja neked az összes mágiát. Emlékszel arra amit magyaráztam nem? - jelent meg mellette Hebi, de nem rám nézett. A szemei inkább a múzeumot pásztázták, mintha át tudna látni a falakon.
~ Hogyne emlékeznék. Mindenre emlékszem amit tanítottál nekem. "Ahhoz, hogy bárminemű olyan mágiát vagy mágiaágat megtanulhassak amihez nem értek, vagy nincs született tehetségem hozzá, ahhoz szükséges először annak az alapjait elsajátítanom, ami nem feltétlen jelenti a gyakorlati dolgokat." - ismételtem el azokat amiket korábban hallottam zanpakutou szellemétől úgy, mint egy kisdiák az iskolában feleléskor a bemagolt leckét. Azt hiszem, hogy nyugodtan elmondhatom, hogy nekem van az egyik legtitokzatosabb és legbölcsebb zanpakutoum. Sok mindent nem árul el, feltehetőleg azért, mert megvan a megfelelő oka rá, vagy éppenséggel én nem állok készen még ahhoz, hogy azt a tudást birtokoljam. Viszont mindig képes a lehető legjobb és legértelmesebb tanácsokkal ellátni, ráadásul olyanokkal amik valóban hasznomra is válhatnak.
- Igazán jöhetne már. Nem azért jöttem ide, hogy várakozzak. - szólaltam meg, miután a nap már lement és be is sötétedett. Hebi utasításait követve olyan helyre álltam ahova nem ér el a közlekedési lámpa fénye. Igaz, hogy nem értettem, hogy ezt miért kellett és ő sem mondta el, de ha ő mondja akkor biztos, hogy van benne valami. Persze én attól függetlenül, még tehetetlenségemben topogok, meg dülöngélek, hisz nem mehetek el innen, mert itt kell találkoznom a mesterrel, hisz ez volt az egyik feltétele. A másikat azt hiszem, hogy sikerülni fog teljesíteni, hisz most mindent meg kell tennem azért, hogy fejlődhessek és tudásomat bővíthessem.
Valamiért gyorsan nyugalmat erőltettem magamra és abbahagytam a topogást és a dülöngélést is. Talán azért mert eszembe jutott Hebi egy másik tanítása is, mégpedig az, hogy: " A türelem csodákra képes. Légy türelmes és minden ajtó megnyílik előtted.". Épp ezért reménykedtem a csodában, hogy mesterem megjelenik végre...
Vissza az elejére Go down
http://rosablogja.p8.hu/
Ueshima Kohaku
2. Osztag
2. Osztag
Ueshima Kohaku

Férfi
Virgo Snake
Hozzászólások száma : 106
Age : 34
Registration date : 2010. Oct. 30.
Hírnév : 36

Karakterinformáció
Rang: Akadémiai tanár
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye Cl0te6500/15000Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye 29y5sib  (6500/15000)

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye _
TémanyitásTárgy: Re: Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye   Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye EmptyVas. Okt. 09, 2011 10:10 am

Mágia iskola – kezdő szint

Emlékszik még tett ígéretére, holott nem abba a fajtába tartozik, aki bármiféle kötelességet érezne kimondott szavai, elhangzott ígéretei után. Mégis hajlandó egy esélyt adni a halandónak. Halandó, csak egy halandó, s ha nem lenne ennyire eltökélt, nem adná meg neki a lehetőséget arra, hogy bizonyítson. Persze nem ígérhet semmit. A mágia egy bonyolult művészet, melynek ő háromezer-hatszáz év alatt sem vált mesterévé. Számára az egész mindig csak mellékes, mindig csak másodlagos marad. Hisz jobban bízik a fizikai valóságban, a kézzel fogható, látványos eredmények megszállottja. Eszközéül inkább választ fegyvereket, tárgyakat, mérgeket, mintsem ármányt s mágiát. Ám nem idegenedik el tőle, s csekély tudásában tudja jól, lényegébe véve megbízhat. Még ha gyakran meg is szenved vele, pláne, mióta az árnyjárás rejtelmeit igyekszik elsajátítani, attól őt még roppant módon kifárasztja még egy képzett mágus számára egyszerű démonidézés is. Igaz, ez utóbbi egy igen veszélyes ága a misztikumnak. Ám mágiáról van szó. Ebben mi az, ami nem veszélyes?
Kicsit kapkodva siet az Insignis Reliquia rejtekhelyéről a múzeum felé. Alig volt ideje kiélvezni kellemes fürdőjét, hiszen indulnia kellett, hogy időben odaérjen. Új szolgájával kimondatlanul elégedett. Bár eleinte kicsit hideg volt a víz, amit csinált, az általa használt illóolajok szinte teljesen ellazították. Szüksége is van rá, hisz élénken emlékszik még legutóbbi találkozására ezzel a shinigamival. Teljesen kikészítette őt gyerekes viselkedésével, és túlságosan ismeri magát, hogy tudja, nem fogja ezt tőle tűrni. Vagy megkomolyodik, vagy végez vele. Nincs más választása.
- Bwael tangisto, wanre.* - hallatszik reszelős hangja, valahonnan a lány mögül felbukkanva. Arcát jótékonyan takarja csuklyája, hisz nem szeret feltűnést kelteni az emberi világban. Int a nősténynek fekete bőrkesztyűvel fedett kezével, hogy kövesse őt, majd könnyed lépteivel áthaladva az úton a múzeum bejáratához érkezik. Kellemes, könnyed mozdulatai vannak, szinte siklani látszik, ahogyan a múzeum bejáratához érkezik, ahol egy szerkezeten valamiféle kódot nyom be, minek következteként az ajtó megadóan nyílik ki. Nem érzi úgy, hogy bármiféle magyarázattal tartozna a tanítvány felé, egyszerűen nem mond neki semmit. Arról meg pláne nem szándékozik szólni, hogy menedékét is valahol errefele találni.
Egy emeleti terembe kíséri őt egy hosszú márványlépcsőn. Valószínűleg valamiféle szertár lehet, hiszen megannyi, régmúltból fennmaradt műtárgy leledzik itt, valamint sok, ismeretlen tartalmú kartondoboz. Viclyn egy egyszerű fapadra tessékeli Reikát, ő maga pedig tőle nem messze foglal helyet az ablakpárkányon, miután leveszi köpenyét, s egy kiállított páncélra nem akasztja azt.
- Gondoltam, hogy eljössz, kölyök. – köszönti őt kedvesen első mágiaóráján. – Feltételeimbe ezek szerint nyilvánvalóan beleegyezel. Íróeszköz megvan, ugye? – pihenteti meg lábait egy széken, ami az ablakpárkány előtt van. Eközben némi fényt is alkot, a lámpák így halvány fényt borítanak a dohos teremre. Nem túl erőset, hogy ne kínozza feleslegesen vöröslő íriszeit, azonban nem is gyengét, hogy Reika is kényelmesen lásson.
- Nektek, halálisteneknek is van mágiátok. Legalábbis valamitek, amit ti mágiának neveztek. Előre elmondom, hogy az a tudás, mit te óhajtasz, egy egészen más tudomány, amihez nem elég a potenciál vagy az akarat. Persze egyelőre még csak elméleti szinten megyünk bele, s majd idővel, ha úgy látom, felkészültél, némi gyakorlatot is veszünk. Ám ha úgy érzem, felesleges, fájdalmas búcsút kell intenünk egymástól. – közli tárgyilagosan. Látszik rajta, biztos dolgában, a tettetett lazaság ellenére pedig mégis megvan benne a nemesek tartása, melytől olyan túlviláginak hat.
- Nem vagyok mágus, sosem merészkedtem mélyebbre ebben a tudásban annál, amennyinél feltétlenül szükség volt rá. Azonban ha elég jó vagy és megvan benned a lehetőség, képes lehetek egyfajta kezdő lökést adni. Így hát… Vágjunk is bele. Meg tudod nekem mondani, hogy mi is a mágia? – teszi fel kérdését felé. Mindent csak az alapokkal, szépen, lassan, sorjában. Tudni akarja, hogy a kölyöknek milyen szinten van tudása. Majd ha válaszolt, tart egy kis szünetet s folytatja a lecke anyagát.
- A mágiát a halandók természetfelettinek vélik. Téves. A mágia egy teljesen természetes dolog, amire a legtöbb halandó csak egyszerűen nem fogékony, nem látják, nem érzik át. Így sose tekints a mágiára úgy, mint egy földön túli, magasztos dologra. Ha nem vagy képes elfogadni természetességét, akkor sosem leszel képes kezelni azt. – folytatja. Nem foglalkozik afféle jelentéktelen apróságokkal, miszerint ezekkel a kijelentésekkel tulajdonképpen elveheti a lány lelkesedését. Egyszerűen nem érdekli. Ő nem bébicsősz.
- A mágiának több típusát is megkülönböztethetjük. Itt nem arra kell gondolni, hogy fekete, fehér, vagy transzcendens mágia, hiszen mint ismeretes, ez inkább azon múlik, hogyan használod őket. Idővel, ha eljutunk odáig, majd meglátjuk, hogy számodra melyik típusa a legmegfelelőbb. – tart némi hatásszünetet, hogy addig is a kölyök le tudja jegyzetelni mindazt, amit elmondott. Bizonyára van mit jegyzetelnie, hiszen fontos dolgokat, titkokat mesélt el az imént a halandónak.
- Kezdetnek a hasonlósági elvekről, más néven a szimpátia elvéről mesélnék. Jól figyelj, mert nem fogom még egyszer elmagyarázni, és ha végeztem, ehhez kapcsolódik majd a feladatod is. – jelenti ki kimérten, majd feláll az ablakpárkányról, s sétálni kezd az asztal előtt.
- Az elv szerint a dolgok titkos szimpátia alapján hatnak egymásra. Három részét különböztetjük meg, ezek pedig általánosan mindenféle mágiában jelen vannak.
Az első a tudás törvénye. Lényege, hogy egy bizonyos dolog ismerete irányítást biztosít felette. S mint tudjuk, a Tudás hatalom. Második a hasonlóság törvénye. Mímelő mágiának is nevezik; egy cselekmény utánzásával szándékoznak elérni a kívánt hatást. Alapelve a hasonló hasonlót szül. Elvársz egy hatást, s ezt kicsiben „lemásolod” egy szertartás keretein belül, így pedig ugyanez megtörténik nagyban is. Végül pedig a harmadik, a kapcsolat törvénye. Elve a következő. Ha két dolog valaha kapcsolatba került, kapcsolatban is marad, függetlenül attól, hogy elválasztódnak-e a jövőben. Ugyan ezek a kapcsolatok gyengülhetnek, például a hosszú idő vagy távolság miatt, de nem szűnnek meg.
– fejezi be a magyarázást, s békésen hallgatja a toll sercegését. Talán elsőre kicsit kemény anyag, ám a mágia alaptörvényeiről van szó, így úgy érzi, a kölyöknek muszáj tisztában lennie ezekkel, ha fejlődni akar. Majd miután befejezi, három lapot ad elé, mindhárom különböző rítusok leírását tartalmazza. Nem, természetesen nem azt várja el tőle, hogy hajtsa őket végre, más szándéka van.
- A feladatod a következő. Alaposan olvasd el az információkat, majd döntsd el, melyik rítusra melyik törvény a legjellemzőbb. Tizenöt percet kapsz. A jegyzeteidet természetesen használhatod. – fog meg egy könyvet, amit az egyik polcról szed le – ami valami fura nyelven van írva, így Reika nem láthatja, miről szól - , majd visszaül az ablakpárkányra s olvasgatni kezd. Negyed órát bőven elégnek tekint egy ilyen egyszerű, elméleti feladatra. Igaz, igencsak megszenvedett vele, mire kitalálta, mi is lenne a kölyök számára a legmegfelelőbb első lecke.


*Jó estét, tanítvány.

1. cikk2. cikk3. cikk
A képen egy európai falucskát látni. A cikk egy népi babonáról van szó, amit később a vadászatban kezdtek el használni. A babona értelmében ha valakinek a lábnyomába ütsz, az meg fog sántulni. A vadászatok során végül rítust csináltak belőle. Még eredményesebbnek tartották a hatást, ha koporsószöget ütöttek a lábnyomokba.
A cikket egy rémisztő festmény egészíti ki. A képen egy démont és egy mágust látni, a mágus pedig egyértelműen képes irányítani a démont valamiféle módszerrel.
Egy szumátrai termékenységi rituálé leírását tartalmazza. Leginkább a voodoora emlékeztet a hozzárakott kép. A rítus szerint ha egy nő meddő volt, egy fabábut kellett az ölében tartania, felöltöztetnie, ápolnia, mintha az igazi gyermeke lenne.



Vissza az elejére Go down
Ueshima Kohaku
2. Osztag
2. Osztag
Ueshima Kohaku

Férfi
Virgo Snake
Hozzászólások száma : 106
Age : 34
Registration date : 2010. Oct. 30.
Hírnév : 36

Karakterinformáció
Rang: Akadémiai tanár
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye Cl0te6500/15000Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye 29y5sib  (6500/15000)

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye _
TémanyitásTárgy: Re: Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye   Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye EmptyHétf. Okt. 17, 2011 4:03 am

Levél Illiamehez és Nocturnhoz


*Amit majd sosem kapnak meg. Gondolatok s érzések kész kálváriája, kaotikus egyvelegét pedig cirkálmányos kézírás színesíti. Ősei nyelvén írta, hogy majd megsemmisítse. Pont, mint a többit, amit valaha is papírra vetett.*

Ártalmatlan tréfa? Ugyan... Meguntam már, hogy szakadatlan vergődnek a téma fölött. Időm van, de türelmem elfogott. Ha kellek a nősténynek, majd megtalálja az engesztelés módját. S ha nem... Hát ennyi volt. Nem több, csak egy puszta fellángolás. Nem, én már meguntam a nőstények utáni futkosást. Kijutott nekem belőle elég, s ezért most én is azt mondom, elég! Menzoberranzan fekélyes, fertőző pokla bőven pótolja nekem, amit Illiame adatna. Annyiszor előfordult már, még sem csinált semmit. Mert nem ez volt az első eset, s ezt a szolga is tudja. Csak egy szolga. Egy haszontalan, értéktelen szolga.
S aztán itt van ő, aki azt hiszi, nem tudok rajta kiigazodni. Azt hiszi, szeszélyei megtévesztenek. Bár azzal legalább tisztában van, nem bízok benne. Időnként eldönthetné, mit akar, s tudhatná, én mit s mit nem engedek. Nem tagadom, talán táplálok gyengéd, könnyelmű érzéseket a lány iránt, e ez az én ügyem, csakis az enyém. Neked sosem engedtem meg, Nocturn, hogy beleköpj a levesembe. Nem tetszik, hogy irányítani akarsz, s hogy irányítani akarod azt, ami az én magánügyem, magánéletem. Nem érted? Nekem csak ő van, neked mindenki más. Nekem csak ő kellett, neked mindenki más. Miért nem dolgozod fel a tényt, hogy ő az enyém, s miért hiszed úgy, ettől a mókátlan mókától jobb, hatalmasabb, erősebb leszel? S tudod mit? Vidd. Vidd hát, az Abyss hatszázhatvanhatodik bugyrának szerelmére! Nekem így nem kell, jó nekem a magány, eddig is jó volt, ezután se lesz másként. S téged, Illiame, téged holnaptól gyűlölni foglak. S egyben imádni is, amiért megtanítottad nekem a leckét, melyet kis híján teljesen elfeledtem. Lám, haszna is van annak, amit műveltél, műveltetek velem. Többé nem fordul elő, hogy megnyitom szívem. S így azzá a személlyé válhatok, aki mindig is akartam lenni: egyszerűen teljesen érzéketlen. A gyűlölet, persze, annak még le kell ülepednie, emésztenem kell, ám épp eléggé ismerem maga hogy tudjam, ez nem fog soká tartani.

Vissza az elejére Go down
Ueshima Kohaku
2. Osztag
2. Osztag
Ueshima Kohaku

Férfi
Virgo Snake
Hozzászólások száma : 106
Age : 34
Registration date : 2010. Oct. 30.
Hírnév : 36

Karakterinformáció
Rang: Akadémiai tanár
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye Cl0te6500/15000Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye 29y5sib  (6500/15000)

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye _
TémanyitásTárgy: Re: Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye   Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye EmptyHétf. Okt. 31, 2011 7:46 am

Linath d'l'Drathir

Meditációja végeztével úgy pattan fel a padlóról, mintha minimum háborúba indulna. Éppen csak egy-két nyújtó gyakorlatot végez el, hogy elgémberedett végtagjaiban helyreálljon vérkeringése. Végezetük nyakát is átfordítja egyszer, s minden csontját kiropogtatja, hogy ízületei kellően lazák legyenek. Eszébe se jut, hogy a nősténynek véletlenül elfelejtett szólni arról, hogy ők ma edzeni mennek, de efféle apróságokon nem akad fenn. Egyszerűen azt mondja majd, hogy mennek és kész. Nem hinné, hogy sokáig kell győzködni vagy fenyegetni. Általában Illiame amúgy is mindenbe beleegyezik, amit éppen a fejébe vesz. Nem mintha nem lenne jobb dolga… De emlékszik még rá, milyen amatőr módra fogta azt a szerencsétlen kést, és mennyire vakon hadonászott vele. Sértő rá nézve, hogy az, akit ő „tanít”, s ő vette a szárnyai alá, ennyire képzelten legyen a harc művészetében. A gyógyítgatásaival mit sem ér a támadói ellen… Ő pedig már beleunt abba rég, hogy folyton figyelnie kell minden lépését. Kell neki a tér.
Miután felölti ruháit s magára aggatja fegyverarzenálját – szokás szerint ismét túlzásba viszi az alapfelszerelését - , a szomszéd szobához siet, hogy bekopogjon. Biztos benne, Illiame ismét valami mágikus tekercs kibogozásával foglalkozik. Fel nem foghatja, hogy képes rá, mikor tudomása szerint csak a latint beszéli, azonban tisztán emlékszik a szanszkrit és tibeti szavakra, amiket látni vélt a tekercsen, amit Nocturn adott át neki. Azonban nem akar beleszólni a dologba, mint sok minden másban, ebben is tartózkodik.
- Illiame. Neutral Öltözz, indulunk. Hozd a tőrt is, amit adtam. – utasítja őt köszönés helyett, amint kinyitja az ajtót. Láthatóan türelmetlen, ám ennél jobban sem szavakkal, sem tettekkel nem sietteti, hisz azzal nem érne el semmi érdemlegeset. Majd amint a lány kiérkezik szobájából, köpenyének csuklyáját arcába húzza, hogy a sötét éjszakába vesszen alakja. Már hozzászokott ahhoz, hogy gyakorlatilag itt lakik, a múzeum inkább egyfajta másodlagos bázissá kezdi kinőni magát. Tudja, hogy ezen a napon mindkét edzőterem túlságosan elfoglalt, hisz mindenki Samhain ünnepére készülődik, s kivételesen nem érzi úgy, hogy hosszú távon kifizetődő lenne elküldeni őket. Hiszen nekik az csak jó, ha így erősödnek. Ám nekik tér kell. Tér, amit kivételesen itt nem kaphatnak meg. Éppen ezért döntött úgy, hogy múzeumához irányítja a nőstényt, hiszen ott legalább biztosan nem zavarják őt. Bár Illiamen kívül sajnos egyre többen tudnak búvóhelyéről, ez pedig egyáltalán nem tetszik neki. Először az a halandó korcs, aztán pedig Theltas hirtelen felbukkanása… Sajnos túlságosan ismeri a fajtáját, s felfogta célzását. Nem tetszik neki, hogy ennyien tudnak arról, merrefelé található menedéke, ha véletlen egyedül kénytelen lenni. Még a végén Nocturn köszönt be föld alatti bunkerének ajtaján egy szép, téli napon, hogy személyesen kívánjon neki képzelt, boldog születésnapot! Amilyen bolond ő, képes lenne rá, csak hogy az agyát húzza.
- Hamarosan itt az a nap. Mágiával nem mindig védheted meg magad. – fűzi hozzá magyarázatként, amikor már a múzeum hatalmas, tömör ajtaját nyitja ki, hogy besurranhassanak rajta. Furcsa mód sehol egy személyzet, sőt, mintha a helyszín számított volna arra hogy Viclyn még visszatér. Azonban nem szobája felé veszik az irányt, hanem egy hatalmas csarnokhoz. A tér gyakorlatilag üres, csak egy-egy lépcső fut felfelé ívesen, a márványpadló mozaikja tisztán csillog lábuk alatt. Félő, ha rosszul mozognak, egyszerűen elcsúsznak. Már-már ijesztő ez a holtság, minden mozzanatuk visszhangzik a térben, amit még az égbe nyúló, piszkosfehér oszlopok sem vernek vissza. Egyetlen fényforrásuk az ablakon beszűrődő Hold fénye. Pont kellemes az ő szemük számára.
- Csupán néhány védekező mozdulatot tanítok meg neked. Figyeltelek még a múltkor… a nagyon rég múltkor, amikor a hollow csalit használtam. – visszhangzik az éterben hangja. Köpenyét eközben a lépcső korlátjára akasztja, hiszen az most zavarná a mozgásban. – A lábaid nagyon merevek, gyakorlatilag egy helyben állnak. Ráadásul pánikolsz. Össze-vissza csapkodsz azzal a szerencsétlen tőrrel. Ma addig nem mehetsz innen vissza, míg elégedett nem leszek veled. Neutral- jelenti ki számára a dolgokat. Nem lesz könnyű, előre fél attól, hogy a végén belebukik, viszont ahogy mondani szokás, szarból nem lehet várat építeni. Ám büszkeségét akkor is sérti, ahogyan Illiame viselkedik a közelében, ha valaki véletlenül meg merészeli őket támadni. Egyszerűen szánalmasan nevetséges, ő pedig megelégelte ezt. Eddig tűrte, nem tovább. Először persze erről a beteges pánikolásról szeretné leszoktatni őt… S ha eltanul tőle egy-két fogást, talán a jövőben képes lesz önmagát biztonságban érezni.

Vissza az elejére Go down
Miyake Diran
Ember
Ember
Miyake Diran

Aries Dog
Hozzászólások száma : 36
Age : 42
Registration date : 2010. Jul. 19.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Ügyeletes vérnyom-elrendeződés elemző, sorozatgyilkos szépfiú
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye Cl0te7000/12000Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye 29y5sib  (7000/12000)

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye _
TémanyitásTárgy: Re: Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye   Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye EmptyHétf. Okt. 31, 2011 8:23 am

[ Gyilkosok találkozója ]

Nem lesz egyszerű dolgom Vicyvel. Már csak azért is, mert alábecsüli az embereket, és ami a legsajnálatosabb, hogy engem is közéjük sorol. Én már rég nem tartom magam embernek, hiszen azok nem tesznek olyanokat, amiket én. Nem minden ember meri megtenni azt, amit én. Szabadjára engedni a bennük rejlő gonoszt, bizonyos keretek, vagyis inkább szabályok között. Nekem megvannak a magam szabályai, amelyek egy úgy mond, megszabják a csinos kis életemet. Ezzel nekem van a legkevesebb problémám, hiszen én tökéletesen érzem így magam. Mások persze nem értik, hogyan is élhetem így az életem, de semmi probléma… ők nem érthetik meg ezt az egészet…
Egyelőre jobb, ha meghúzom magam, amíg Vic társaságában vagyok, hiszen még véletlenül megtalál ölni, ha nem úgy viselkedek, ahogy ő azt elvárná. Még a végén a fejem veszi, csak úgy, a hecc kedvéért.
- Ha annyira nem tartasz megfelelőnek, akkor miért élek még mindig? – teszem fel kertelés nélkül a kérdést, hiszen tényleg érdekel a dolog. Ha már annyira szidja az embereket, akik közé besorol, akkor miért tart engem még mindig életben? Kezdem egyre inkább úgy érezni magam, mint valami kis házi kedvenc. Ez pedig egyáltalán nem tetszik… Már a gondolat se tetszik, hogy egyáltalán valakinek egy kis esélye is lehet arra, hogy engem „irányítson”.
Egy pillanatra mintha talán megsajnálnám, mikor valami furcsa fényt vélek felfedezni tekintetében. Sajnálat… igazából talán sose tudtam, hogy mi is lehet az. Sose éreztem, még csak hasonlót se, de egy kis fogalmam azért van róla. Habár érzelmeim nincsenek, mégis remekül tudom őket megjátszani. Épp ezért nem jött még rá senki se, hogy mi is vagyok valójában.
- Legközelebb, talán több sikerem lesz – jegyzem meg az előbb játszott játék felé pillantva. Látszólag Vicy kissé csalódott bennem. Nem is tudom, hogy mit várt tőlem. Soha nem játszottam még csak hasonlóval se. Na jó, sakkal már volt dolgom néhányszor, hiszen remekül lehet vele fejleszteni a stratégiát, és arra tanít, hogy járj mindig egy lépéssel az ellenség előtt. Nekem többnyire sikerül ezt megtennem, ám most én magam is csapdába estem, amiből muszáj valahogy kikecmeregnem. Nem lesz egyszerű dolgom, főleg ha Vic-ke van dolgom, de muszáj mindent megpróbálnom.
- Nem minden ember egyforma. Míg az egyik szeret az iszonyatos, ragadós, szutykos vérben ázni, míg dolgát végzi, addig a másik szeret tisztán, precízen, minden vér nélkül dolgozni. Ha olyan primitívek, akkor hogy juthattak oda, ahova. Minden fajnak megvan a maga hibája. Egyik se tökéletes. – vágok vissza, óvatosan tekintve vendéglátómra. A társalgás gyors lezárása kicsit meglep, és talán össze is zavar egy kicsit, így hirtelen fel se tűnik, hogy merre is próbál terelni. Pontosabban feltűnik, hogy a kijárat felé próbál taszigálni. Túlságosan feltűnő a dolog, így próbálok óvatos lenni, hiszen soha nem bíztam senkiben. Miért pont most kezdeném el? Megpróbáltam gondolataiból kiolvasni, hogy mit is akar, és meg is volt! Nem felejtettem ám el, hogy mi vár az ajtó túloldalán, így már felkészülten vártam a végét, és bingó. Sikeresen meg is érkeztem. Nem jársz túl Diran eszén, kedves Viclyn. Cool
Vissza az elejére Go down
Lilibelle Illusen
Különleges karakter
Különleges karakter
Lilibelle Illusen

nő
Aquarius Rooster
Hozzászólások száma : 95
Age : 31
Registration date : 2011. Jul. 01.
Hírnév : 20

Karakterinformáció
Rang: Circus Sodalis
Hovatartozás: Insignis Reliquia
Lélekenergia:
Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye Cl0te20700/30000Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye 29y5sib  (20700/30000)

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye _
TémanyitásTárgy: Re: Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye   Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye EmptySzer. Nov. 02, 2011 6:18 am

~ Linath d'l'Drathir ~


*Csak egy csepp volt az egész, s nem több. A legújabb fürdőolajamat kezdtem elkészíteni az utóbbi órákban, valamint különféle mágikus holmit tartottam karban. Szükségem volt efféle elfoglaltságra a sűrű napok fedele alatt. Egyszerűen nem akartam Viclynnek láb alatt lenni, s úgy találtam helyesnek, hogy megpróbálom hasznosan eltölteni az időmet. Ritkán jut időm ilyesmikre, mióta Nocturn őket ide hozta. Nem panaszkodom, szívesen kiszolgálom Viclynt, csupán nap végére olyan fáradt leszek, hogy nem tudom ezeket megcsinálni. Most pedig időm van rá, így hát a növénykivonatot belecsepegtetem a kis üvegcsébe. Újfajta keverék, amit egyelőre nem szeretnék kipróbálni Viclynen. Először magam fogom letesztelni, hogy minden a legnagyobb rendben van vele. Számára már csak a végleges, és tökéletes változatot szeretném, hogy az edzései után a lehető legjobb ellátásban legyen része. Bizonyára nagyon fájhatnak az izmai az edzései után. Azok a mozdulatok, amiket meg szokott csinálni, az edzőteremben; nem csodálom, hogy gyakorta kell a bordáit forrasztanom, vagy egy- egy görcsben álló izmát meggyógyítanom. Egyszerűen csodálatos, hogy mire képes. Csak sajnálni tudom, hogy ehhez képest én semmi sem vagyok. Gyakorta csak egy haszontalan egyénnek érzem magam, aki nem képes őt megszabadítani a terheitől. Pedig, ha csak egy kicsit tudnék le emelni a vállairól, akkor nem fájna neki, nem? Vagy is biztosan jobb lenne neki attól. Én pedig szeretnék jót cselekedni az irányába, csak egyelőre nem tudok, hogy ezt mégis hogyan intézzem. Befejezem az üvegcse irányába folytatott tevékenységemet, és az íróasztalomban kezdek el kutakodni. Emlékszem, hogy egy tekercset rejtettem el ide, hogy ha lesz időm, akkor ténylegesen neki lássak a megfejtésének. Nocturn feladatot bízott rám, én pedig ezt szeretném a lehető legjobban elvégezni. Nem szeretnék Nocturn-samának csalódást okozni, így leülök, hogy neki lássak a fejtegetésnek. Egy nagyítóval a kezemben látok neki az irat tanulmányozásának. Sajnos már az első sornál elakadok, mikor észre veszem, hogy teljesen ismeretlen nyelvek elemei is felfedezhetőek benne. Sosem láttam még ilyesmit, ez pedig egy komoly problémát vet fel a számomra. Különösen azért is, mert nem kérhetek segítséget mástól, magamnak kell megoldanom. Egyébként sem mernék mást ilyenekkel zaklatni, amikor van mának jobb dolga attól, hogy nekem segítsen. Ki kell derítenem elsősorban, hogy milyen nyelven íródott, majd a könyvtárban keresni egy nyelvkönyvet. Lehetséges, hogy ezúttal meg kell tanulnom új nyelveken beszélni? Legalább is meg kell tanulnom annyit, amennyi szükséges ennek az iratnak a megfejtéséhez. Hosszasan kémlelem az ismeretlen iratot. Mihelyst a latin szavakat felismerem, egy cetlit és egy tollat fogok a kezembe, hogy lejegyzeteljem ezeket.
Legalább öt lapot tele írok latin jelentésekkel, és motívum alternatívákkal, mikor egy kopogást hallok az ajtómon. Kissé megilletődök, hogy vajon ki, és miért éppen engem kereshet. Kezdek megijedni, hogy Nocturn jött ellenőrizni meddig jutottam az irattal. Nem akarok neki csalódást okozni azzal, hogy nem sokat sikerült eddig megfejtenem belőle, így hát sietősen elpakolom a dolgokat, hogy ha esetleg betérne, akkor ne lásson meg semmit sem. Az ajtóhoz sietek ezt követően, s résnyire kinyitom. Megkönnyebbülten sóhajtok fel Viclyn láttán, de eme megkönnyebbültség sem tarthat sokáig. Mintha feldúltan mondaná, hogy öltözzek, és vigyem a tőrömet, nem értem.. Viszont a sietős szavak gyanánt éppen eléggé leszek kíváncsi arra, hogy mi baj történt, a szobába sietek vissza, hogy átöltözzek. Ezúton semmi olyasmit nem veszek fel, ami akadályozna a mozgásomban, tudom, hogy Viclyn nem szereti, ha az útjában vagyok. Jól megválogatott öltözékkel pedig nem fogom zavarni, legalább is ebben reménykedem. Sietősen öltözöm fel, s az asztalra kikészített tőrt felveszem, amit tőle kaptam. Megérintve még mindig úgy érzem, mintha különleges tőr lenne, pedig nem az. Vagy is Nocturn nekem ezt mondta, így csak nem lehet benne semmi különleges. Mindenesetre nekem az, mert Viclyntől kaptam. Ezért is vigyázok rá úgy, mintha a szemem fénye lenne, akkor is, ha nem tudom még jól forgatni. Totál tehetségtelennek érzem magam a fegyveres harcokhoz. Neutral Röpke két perc elteltével térek ki egy fekete köpenyben a szobámból, hogy végre megtudhassam mit is akar Viclyn. Mire viszont lenne merszem, hogy megkérdezzem már el is indul. Majdnem elkövetem azt a hibát, hogy nem követem, ám nekem nem lenne ehhez merszem. Azonnal utána szaladok, hogy némi erőfeszítéssel (vagy inkább teleportálással) utolérjem.
S így szeljük át Karakura valamennyi részét, át a sötét, és hátborzongató tájon; s át a rengeteg háztömbön, melyet még mostanáig nem bírtam megszokni. Olyan ijesztő ebben a városban járni. A tömegközlekedés hangja, s a megannyi fény, amely felborítja a lelki békémet. Ha nem Viclyn mellett szedném sietősen a lábaimat, valószínűleg nem tudnék ilyen nyugodt maradni. Most viszont megpróbálok az maradni, ne hogy véletlenül is az útjába kerülhessek. Nem tudom, hogy végül is mi fog rám várni, de őszintén remélem, hogy ezúttal olyan feladatot kapok, amit eltudok végezni. Rossz lenne a tudat, hogy hiába visz bárhová is, nem tudok a hasznára válni. A csendes utunk azonban pillanatok leforgása alatt véget is ér, mihelyst már szemeim is tudják, hogy hová is megyünk. Viclyn megint elhozott abba a hatalmas, és gyönyörű múzeumba, ami első látszatra is szemet kápráztató volt. Soha sem fogom feledni azt a helyet, ahol ő lakik. Egyszerűen gyönyörű, s megismételhetetlen. Kissé megtorpanok a mellettem lévő szavára a pillanatban, amikor benyit ebbe az impozáns épületbe. Nem értem, hogy hogyan is érti, hogy eljön az a nap, amikor mágiával nem védekezhetek. Hiszen én nem is értek máshoz, mint a mágia. >.> Elképzelhetetlennek tartom, hogy a pengéhez érzékeim lennének. S szégyellem is, hogy csak, akkor tudom normálisan megtartani a kezemben ezt a tőrt, maikor fáj a fejem. Néha úgy érzem, mintha nem volnék más csak egy Illiame, aki akkor Illiame, mikor fáj a feje. Ez nekem túlontúl bonyolult, és félek, hogy ez már meghaladja a képességeimet. Viszont illetlenség volna meg kérdőjeleznem azt, amire Viclyn készül. Így hát készségesen követem a terembe, ahová vezet engem. A lélegzetem is eláll a terem látványára. Ez egyszerűen csodálatos. Sosem láttam még ehhez foghatót, s gyanítom, hogy nem is fogok. A motívumok, melyek szinte a tükörsima padlózatot is átjárják, és a kisugárzása a helynek. Ebben a teremben éppen annyira eltörpültnek érzem magam, mint amilyen lehetek is ehhez a helyhez képest. Egyszerűen gyönyörű, s annyira pásztázza szemeim a mennyezetet, hogy egy adott pillanatban majdnem el is csúszok a padlón, de még időben észhez kapok ahhoz, hogy ne történjen katasztrófa. Ha elcsúsztam volna, az egyenlő lenne Viclyn haragjával. Én pedig nagyon félek Viclyn haragjától, ezért pánikszerűen akadályozom meg ne hogy elessek, de legalább annyira, mintha az életem múlna ezen. Ezt követően pedig megszeppenve pillantok rá nagy szemekkel, kissé zavartan leplezve az előző ostobaságomat. Szerencsémre éppen azt kezdi el mondani, hogy miért jöttünk ide, így van remény arra, hogy nem vette észre, mit csináltam, az előbb. *>* Jó, teljesen reménytelen, mert Viclyn olyan páratlan képességekkel rendelkezik, hogy úgy is észre vette. T_T Sóhajtok egyet, majd elképedek. O.o * - Megint hollowokat kell ölnöm? O.O *Riadok hátra, amitől már ki sem lehet védeni, egyszerűen a fenekemre esek ijedtemben. Ennyit arról, hogy a lehető legjobban viselkedjek Viclyn jelenlétében. Ismét elbuktam, és már leplezni sem tudom, hogy mennyire szerencsétlen vagyok. T.T Elharapom ajkaim szegletét, s bocsánatkérő tekintet keretében fel állok a padlóról.* ~ Nyugodj meg Illiame, semmi gond...vagy is gond az van, de most nyugodj meg..Viclyn itt van, ő biztosan érti a dolgát, a te dolgod, hogy rendesen viselkedj..~ *Biztatom magam gondolataimban erősen. S félénken előre lépek egyet, hogy megpróbáljam megmutatni, hogy én igen is tanulni akarok.* - Akkor ..ma tanulni fogok? *Bátortalanul kérdezem, mert hát a terem akusztikája miatt nem egészen jól értettem. Persze nem lehet ezt az akusztikára fogni, hanem inkább csak a riadtságomra. Soha többé nem akarok egy olyan esetet átélni, mint ott. Elég volt Viclynnek csak emlegetnie azt az esetet, máris dobtam majdnem egy hátast ezen a gyönyörű padlózaton. Szegény, biztosan fájt neki, pedig nem direkt csináltam, esküszöm. Még egyszer körbe nézek a termen, s leveszem a köpenyem, hogy én is hasonlóképpen le tegyem, ha engedélyezik ezt természetesen a számomra.* - Mit kell csinálnom...Senger Viclyn? *Kínosan szólalok fel, hogy rajtam az edzés kezdése nem igazán múlik. Ámbár fogalmam sincs mire számíthatok. Első sorban kezdhetek imádkozni a padlózat miatt, majd azért, hogy mindent a lehető legjobban csinálhassak. Én tényleg tanulni akarok, csak úgy érzem én nem vagyok méltó ahhoz, hogy egy ilyen szép tőrt forgassak a kezemben. Egyszerűen gyönyörű, ahogyan ez a terem, és Viclyn is.*

Vissza az elejére Go down
Ueshima Kohaku
2. Osztag
2. Osztag
Ueshima Kohaku

Férfi
Virgo Snake
Hozzászólások száma : 106
Age : 34
Registration date : 2010. Oct. 30.
Hírnév : 36

Karakterinformáció
Rang: Akadémiai tanár
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye Cl0te6500/15000Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye 29y5sib  (6500/15000)

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye _
TémanyitásTárgy: Re: Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye   Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye EmptySzomb. Nov. 19, 2011 7:33 am

Linath d'l'Drathir

Nem, Illiame, ma nem kell hollowokat ölnöd. Mondaná válaszként szívesen, ám inkább hallgat. Csak a megszokott, c betűs szavát mormogja félhangosan. Akár hollowokat vadászni is vihetné, nem engedte meg a nősténynek a pánikolást. Most azonban tudja, hogy gyilkolhatják akár ezresével is a lidércek összeolvadó tömegét, nem segítene. Hiszen ő tapasztalt fegyvermester, még az Insignis Reliquia tagjai közül sem találkozott még olyannal, aki le tudta volna őt győzni egy tisztességes, egy az egy elleni, mágiát és egyéb csalást teljes mértékben mellőző küzdelem során. Legfeljebb olyat, aki lépést tudott vele tartani. Persze ezek inkább csak jellegtelen edzések, egyik sem több némi gyakorlatozásnál, mégis van bennük valami, amiből még Viclyn is tud tanulni. Különösen akkor, ha netalántán számára is ismeretlen, elfeledett művészetek gyakorlóival találkozik. Hisz akkor… Akkor ismét elemében érezheti magát. Szüksége van arra a feszültségre, amit csak ezek a gyakorlások tudnak megadni neki. Szüksége van az adneralinra, az akcióra, az izgalomra, s arra, hogy izmai már-már szétroppanjanak a sok megerőltetés miatt. Számára ez gyakorlatilag természetes, hisz azóta kardot, buzogányt s egyéb fegyvereket forgat, amióta csak járni tud. Hozzá van szokva az állandó, kemény erőnléti munkához. Hiszen belőle harcost neveltek, hiszen mágusként nem tudta megállni a helyét.
Eszébe sem jut, hogy kinyújtsa a nőstény felé segítően kezét. Kellett neki elesnie. Pedig a padlózat itt szerinte kifejezetten alkalmas némelyik mozdulat kivitelezésére. Példának okáért némelyik hárítás vagy támadás igényli a súrlódást, amit fa padlózaton nehezebb kivitelezni. Igaz, ugyanakkor ez áteshet a ló túloldalára is, hiszen ha túl nagyot csúsznak, kisebb-nagyobb esésekként bosszulná meg magát a márvány, ám Viclynt ez nem érdekli. Ő maga egészen biztos, hogy nem fog így megszégyenülni, a nőstény pedig… ő pedig egyszerűen szedje össze magát. Neki, Viclynnek nem az a dolga, hogy folyamatosan loholjon utána és pátyolgassa. Az nem lenne az ő stílusa. Viszont szándékában áll megtanítani számára néhány fogást, amitől majd megvédheti magát. Ez nem máris sokkal jobb? Hiszen ő, Viclyn nem lehet ott mindig mellette. Samhain pedig közeleg, s akkor… Akkor mindenki magára lesz jóformán utalva.
- Ideges vagy? – teszi fel kérdését. Ő maga egyelőre nem vesz elő semmiféle fegyvert, inkább csak Illiamet tereli a csarnok közepére. A padlózat mintája pont ott összpontosul, a mozaikok körszerűen tekerednek, már ez innen nem látszik, legfeljebb távolról, esetleg a lépcsősor tetejéről. Valóban elképesztő ez a Múzeum. Ilyenkor, éjszaka pedig nem látnak rá úgy, ahogyan Viclyn maga. Ők sosem láthatják azt, ahogyan a Hold fénye beoson az ablakon és rávilágít a mozaikra, hogy ezáltal egy újabb titkát fedje fel a Múzeumnak. Ők nem láthatják azt az elhalt, üres folyosószakaszt, ahol egy szobor mögött apró pók jelzi a fő lejáratot Viclyn menedékére. Mindazonáltal érdekes módon a múzeum dolgozói sem figyelnek eléggé. Bár mindezt talán azért, mert éjszaka legfeljebb a portás az egyetlen halandó e téren.
- Mozdulataid arra engednek következtetni, hogy akárki is voltál, valaki biztosan megtanított harcolni, mégpedig mágia nélkül. – kezd bele türelmesen. Hangja furcsa mód nyugodtnak tűnik, legalábbis önmagához képest. Kicsit talán kevesebb benne az állandó feszengés, ami általában jellemzi őt. Vagy talán ez is eszköz, mellyel próbál hatni Illiame-re?
- Szépen, sorban veszem végig. Először is, kezdjük a lábaiddal. – lép lazán Illiame mellé, s kicsit meghajol. A megfelelő pozícióba állítja Illiamet, hogy lábtartása helyes legyen, bár először kényelmetlennek hathat számára ez a testtartás. Minden esetre miután ezzel végez, Illiame mögé lép, s innen irányítja tőrt markoló kezét, s még gerincét is kiegyenesíti. Bár egy pillanatra talán megfeledkezik arról, mit is készülnének csinálni, ám nem enged ösztöneinek, amikor megérzi Illiame bőrének illatát. Hamarabb elengedi őt, mielőtt változtatna tervein.
- Csak két alap fogást tanítok neked, azonban szorosan összefüggenek. Hárítás balra, majd jobbra. – kap elő villámgyorsan egy szablyát oldaláról, miután ellép Illiametől és mellé lép, körülbelül két méter távolságra tőle.
- Első dolog, amit tudnod kell, hogy ezeket a mozdulatokat lényegébe véve bármilyen közelharci fegyverrel megteheted. A tőrnél persze a rövid penge miatt oda kell figyelni a távolságra. Távolságból pedig két féle létezik. Az egyik, ha az ellenfél messze van, emiatt nem tud elérni, de te el tudod őt érni. A másik, ha az ellenfél közel van, el tudna érni… de nem képes rá. – mondandója közben kényelmes, lassú tempóban kezd bele a mozdulatba, amit tanítani szeretne. Reméli, Illiame hamarosan elkezdi őt utánozni, hogy alaposan begyakorolja a mozdulatot.
- A lábaid… A titok a gyorsaság. Megfelelő lábmunkával a túlélés és a siker a szerencsén, csakis a szerencsén múlik. – a szablyát kezében fogja, és újra és újra bemutatja neki a gyakorlatot. Terpeszállásból indul, egyik lábát előre rakja, a másik kicsit hátrébb van, majd első lábát húzza kicsit hátrébb, térdét pedig kicsit behajlítja. Ugyanakkor kicsivel később, mikor úgy érzi, a nősténynek már megy, már nagyobb hangsúlyt fektet arra, hogy fegyvere tartására összpontosítson. Amikor lábát kicsit hátrébb húzza ugyanis, balra vonja fegyvert tartó kezét is, s könyökeit hajlítja be.
Nem tart sokáig a gyakorlás, alig néhány perc múlva jelez Illiamenek, hogy jöhet a következő, ebben azonban jobb oldalra hárítanak majd. A gyakorlatot azzal kezdi, hogy lábait megcseréli, ezúttal bal lába van elöl, és jobb lába hátrébb. Ezt azonban egy hátralépéssel is megspékeli.
- A csuklódra jobban ügyelj. A pengédnek csak egy éle van, valamint szerintem nem szeretnéd, ha megfájdulna a csuklód, ha egy durvább csapást kell védened. – magyarázza tovább a teendőket. Megmutatja neki, hogyan tartsa helyesen kezét, és hogyan fordítsa el azt a megfelelő irányba. Végül ezen mozdulatokat kombinálja össze, hogy mindenképpen rögződjön Illiameben a láb, valamint a csuklómunka. Nem sokat beszél, inkább tetteivel próbálja a lány tudtára adni, mit és hogyan kellene csinálnia. Persze számára ez gyerekjáték, ugyanakkor Illiame tudásából igencsak kimaradtak ezek az alapok.
Végül, amikor úgy dönt, elég volt ebből, szembefordul Illiame-mel és lassú, ám a célnak megfelelő támadásokat indít meg felé. Szemmel könnyű követni, s hiába van meg benne a precizitás, egyértelmű, ezzel ártani nem tud Illiamenek. Mikor úgy látja jónak, újra magyarázatba kezd, például mennyire engedje magához közel, valamint hogy ne taszítsa ki oldalra Viclyn pengéjét, mert ezáltal saját magát hagyja nyitva egy esetleges ellentámadáshoz. Ezek után azonban úgy érzi, gyakorolhatnak élesben is. Hagy persze némi időt Illiamenek, míg megszokja a gondolatot, bár nem akarja, pánikba essen. Túl gyakran előfordult már.
- Kezdhetem? – forgatja meg kezében szablyáját. Szemben áll Illiame-mel, s valami beleegyező jelre vár. Mindenképpen az a célja, hogy Illiame egy rendes támadást is ki tudjon ezáltal védeni. Így ha megkapja a beleegyező jelet, saját sebességéhez mérten lassabban ugyan, de kellő gyorsasággal rohamozza meg a nőstényt, egymás után kétszer. Először úgy, hogy balra, majd úgy, hogy jobbra kelljen hárítania.

Vissza az elejére Go down
Lilibelle Illusen
Különleges karakter
Különleges karakter
Lilibelle Illusen

nő
Aquarius Rooster
Hozzászólások száma : 95
Age : 31
Registration date : 2011. Jul. 01.
Hírnév : 20

Karakterinformáció
Rang: Circus Sodalis
Hovatartozás: Insignis Reliquia
Lélekenergia:
Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye Cl0te20700/30000Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye 29y5sib  (20700/30000)

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye _
TémanyitásTárgy: Re: Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye   Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye EmptyVas. Nov. 20, 2011 2:43 am

~ Linath d'l'Drathir ~
*Ujjaim lágyan csúsznak a kezemben tartott penge fényére. Olyan szép, és mégis annyira megérinthetetlennek tűnő tárgy. Még mindig friss az emlékeimben, mikor Viclyntől kaptam ezt a tőrt. Csodálatosan szép, és míves munka. Csak is jókat lehetne a készítőjéről mondani, de Viclynről is, amiért ilyen jó állapotban tartotta mind ezidáig. Még mindig úgy érzem, hogy ez a penge túlságosan is szép és kecses ahhoz, hogy az én durva, avagy ostoba módszereimmel próbáljam használni. Be kell lássam, hogy nincs tehetségem a fegyver forgatáshoz. Hiába nézem végig gyakran Viclyn edzéseit, mindig csak ámulni és bámulni tudom. Annyira jól forgat mindig egy-egy fegyvert, hogy gyakorta eltörpülni érzem magam mellette, mint ez a terem, ez is annyira hatalmas. Tekintetemmel hosszasan végig is pásztázom a motívumokat. Gyönyörű, s barátságos környezet. Mégis olyan idegennek érzem magam, ahogyan a padlóra pillantok. A hold sütötte hő kép egy pókformát enged felfedni tekintetemnek. A csodaszép látvány pillanatokig szemeimet igézik. Idegennek érzem magam, csak egy gyönge nőnek, akinek nem szabadna eme padlót érintenie cipőjével. Ha letekintek, önmagamat szinte tükörsimán tükrözi vissza a fényes felszíne annak, amin lépek éppen. Ugyan, szabad- e nékem ezt a tökéletes dolgot cipőm talpával bepiszkítanom? Szabad-e határozottan lépnem egy olyasmi dolgon, amihez képest én csak egy kis porszem lehetek? Félénken pillantok Viclyn szemeibe.*
- Ami azt illeti..nos..tartok attól, hogy nem fogok megfelelni... *Sütöm le komoran a tekintetemet. Egyértelműen edzeni hozott ide, vagy is inkább azért, hogy tanítson nekem valamit. Az, hogy tanítani hozott ide természetesen jó érzéssel tölt el, mert egyszerűen tudom, hogy ő nem az a fajta, aki tudását csak úgy átadja másnak. Mindazonáltal félek attól, hogy nem fogok neki megfelelni, és elbukom majd ezt a vizsgaféleséget. Azért megpróbálom összeszedni magamat egy kicsit, ha megengedi, mialatt ő a csarnok közepe felé terel. Néha- néha kicsit elvesztem az egyensúlyomat előre fele haladva. Bizalmatlanul tudok csak lépkedni ezen a padlón. Úgy érzem, hogy lábaimat merevvé teszi ez a környezet, s még inkább merevvé a felfogóképességemet. Tudom, hogy mit kell tennem, csak még azt nem, hogy hogyan fogom mindezt tenni. Meg akarok felelni neki, a lehető legjobb teljesítményt nyújtani azért, hogy ne csalódjon bennem. Fájna, ha ismét magamra haragítanám, de arról is meg vagyok győződve, hogy megérdemelném, ha így történne. Némi döbbentség kerül arcomra, amikor olyan gondolatot formál hallható szavakba, amelyek a múltamra utalhatnak vissza. Valaki megtaníthatott harcolni? Harcoltam mágia nélkül is? Akkor hát a transzaim során ezért tudok számomra ismeretlennek tűnő mozdulatokat megtenni, és ezért érzem úgy néha, hogy Viclyn edzéseit nézve deja vu érzésem van. Viclyn gyönyörűen harcol, gyönyörűen forgatja kezeiben a pengéket, és még elegánsabb mozdulatokkal. Minden olyannyira művészi, amit tesz, hogy egyszer...legalább a tőrrel szeretném kicsit megközelíteni ezt, ha szabad. Szeretnék ezzel a pengével jól bánni, hogy ajándéka kezemben nem holmi együgyű tárgy legyen csupán. Kiterelem tekintetemből a zavaros gondolatokat, és bólintok egyet. Ha ő mondja, akkor ez biztosan így van, mert Viclyn ilyesmikben nem szokott csak úgy tévedni. Egyébként is olyan nyugodt ebben a pillanatban. Hatalmas vétek volna megzavarnom a nyugalmát, így jobb lesz, ha tényleg mindent beleadok, és megpróbálom nem feldühíteni.*
- Rendben van, Senger Viclyn! *Suttogom magam elé, egyébként nem kérdezett beleegyezésemet. Nem mintha nem szeretnék tanulni, sőt. Csak, azért remélem mindent, jól fogok csinálni. Lábamat elengedem neki teljesen, hogy szabadon mozgathassa. A póz, amibe beállít eleinte egészen kényelmetlennek, tűnik. Amúgy is nehezen tudok megmaradni egy ilyen padlózaton, de ebben a pózban még nehezebbnek tűnik. Majdnem sikerülne is elveszteni ismételten az egyensúlyomat, ha éppen nem lépne mögém. Ő mindig ezt csinálja, mindig olyan megmagyarázhatatlan. Azzal, hogy mögém lép, és kiigazítja testtartásomat, - de már önmagában az is, hogy mögém lép - visszaadja a biztonságomat, kölcsönözve egy kis önbizalmat. Ez nekem pedig nagyon sokat jelent, mert azt hiszem így már semmi sem fog zavarni abban, hogy gondtalanul edzhessek. Valahogyan megfordul bennem egy kép, amitől ez a padló is biztonságosnak tűnik, és a falak sem lesznek oly' magasak. Viclyn jelenléte ismét eggyé tesz, segéd kezei pedig valamelyest felemelnek. Érdeklődve pillantok oldalra, mikor elővesz egy szablyát, és magyarázni kezdi, hogy mit fogunk ma tanulni.* - Értem. *Szemeimben egy kisebb csillogás jelenik meg eme szavakra. Végre tényleg megtanulhatom magamat megvédeni? Végre tényleg nem fogok terhére lenni másoknak? Senger Viclyn megfog tanítani hárítani, ez egyszerűen...nem is tudom hogyan köszönhetném meg neki. Erre már egy fürdővíz sem elegendő cselekedet, sem pedig a masszázs...Ezt nem fogom tudni neki megköszönni sohasem, azt hiszem.
Először az első magyarázat kissé fondorlatosnak tűnik nekem. Egy pillanatra el is kell gondolkodnom, hogy mégis hogyan értette, de aztán amint belekezd a gyakorlatba, egy csapásra érthetővé válik a számomra. Tehát teljesen mindegy milyen távolságban van, a lényeg, hogy ne érjen el, nem? Mármint a mai edzés akkor fegyvertől függetlenül erre fog épülni. Ez egy igazán nagyszerű edzés, mert ha még tudom is, hogy a legtöbb fegyverhez béna vagyok, ezeket a mozdulatokat még én is képes lehetek elvégezni. Természetesen megvalósítás, és jó megvalósítás közt is hatalmas különbség van. Ám én mindenképpen a második megoldásra szeretnék törekedni, hogy tudásomat gyarapíthassam, és ez által kicsit megközelíthessem a tőlem elvártakat. Eleinte hosszasan figyelem őt, és megpróbálom leutánozni. A lábam kissé lassúnak bizonyulnak; még nem szoktam hozzá, hogy biztonságban bírok állni a padlón, de mihelyst rám szól, gyorsítok ezen is amennyire csak bírok. Féloldalas terpeszből óvatos gyorsasággal húzom hátra lábamat, hogy a behajlított tartásommal leutánozhassam Senger Viclyn tartását. Noha, nem vagyok megelégedve magammal, amiért az én tartásom hozzá képest még mindig merevnek tűnik, viszont nekem nem is szabad mohónak lennem. Viclyn ki tudja hány ezer éve fegyvermester már, ily módon magamat nem hasonlíthatom teljes mértékben ő hozzá. A lényeg csupán most az, hogy el szeretném tőle sajátítani azt, amit készségesen szeretne megtanítani nekem.
Megfigyelésemkor a kéztechnikánál gondosan ügyelek arra, hogy jó irányba vonjam be a pengét. Mivel az én kezemben egy egykezes fegyver van, így a technikát, ha nem haragszik meg kicsit egyedivé teszem. Vagy inkább észre sem veszem, hogy le utánozom, meg egyben nem is. A lábam mindenképp gondolom az egyensúly miatt kell, de a kezemmel annyit teszek, hogy a behajlított kezemet balra, kicsit ívesebben vonom be védekező állás gyanánt. Még régebben láttam őt az edzőteremben, és tisztán emlékszem, hogy nem szabad túl közel engednem az ellenfél pengéjét. Ehhez mérten igyekszek vizualizálni egy jól célzott támadást, akkor is, ha ijesztőnek tűnik elsőre. Muszáj így tennem, ha jól akarom elvégezni a kiszabott feladatot. Egy tőrrel, sokkal nehezebbnek tűnik a hárítás, és sokkal kiszolgáltatottabbnak is. Ugyan tudom, hogy az én fegyverforgatási képzettségem még igen csekély, de az csak jó, ha megtanulok egy tőrrel hárítani nem? A szablya hosszabb és több lehetőséget nyújt, ugyanakkor az én kezeimnek szerintem nehéz is lenne. Egy tőr viszont veszélyesebb, de könnyedsége miatt, talán ha jól sejtem könnyebben forgatható. Szóval, ha mindent beleadok, akkor lehetséges, hogy ugyanannyi idő alatt ugyanazt a védekezést végre tudom hajtani, csupán egy tőrhöz illően? Csodálkozva pillantok le a csuklómra, mihelyst a másik oldalon is összeteszem a Viclyn-féle picit, komplexebb mozdulatot. Szégyenembe kissé elsápadok. Tényleg nem figyeltem arra, hogy a tőrömnek csak egy oldalú pengéje van. Túlságosan elkapott a hév, mikor jött egy ötletem hogyan tehetném elképzeléseim szerint tőrösebbé a védést; nem figyeltem a pengére. Elharapom ajkaim szegletét, és bocsánatkérően pillantok Viclynre.* - Elnézést, figyelek, ígérem. *Félénken pillantok rá, azonban tekintetem leragad egy picit a mozdulatainak szépségén. Csak most veszem észre, hogy azt a piciny ívet ő maga is beleviszi a mozdulataiba, csak nem annyira észrevehető, mint bárki hinné. Tulajdonképpen semmi újat nem fedeztem fel, ettől pedig kicsit komor lesz a hangulatom. Az gondolom jó, hogy rá jöttem magamtól, hogy hogyan is védhetnék hatásosabban tanítása mellett, de megint csak magamat járattam le azzal, hogy túlságosan bizakodó lettem. Nem figyeltem a csuklómra, így elölről kell kezdenem.
Ha nem mutatná meg nekem ezeket a mozdulatokat újra és újra, félő hogy elkövetném megint csak a csuklómmal azt a hibát. De Viclyn nagyon jó tanító, így könnyedén rögzülni tud bennem az, hogy igen is nem csak a lábam, és maga a mozdulat, hanem a csuklóm fordítása is lényeges. Mindig úgy tartsam a kezemben a pengét, hogy annak éle legyen az ellenfél irányában. Vajon ez azért van egy egyoldali pengéjű tőrrel, hogy egy rossz mozdulattal ne tudjam magamat megsérteni? Ez egy csodálatos ötlet volna attól, aki tényleg így találta volna ki! S megtéve a mozdulatokat egyre inkább oldottabbnak érzem kezemben ezt a pengét. Egyre jobban szeretem azt, hogy egy tőrrel tanulhatom meg ezt a mozdulatot. Néha azért bevallom, váratlanul ér, hogy a Hold fénye rávilágítva a pengéinkre, parányi csillogásával meg- megüti a szememet. De ennek is megvan a maga szépsége, akárcsak annak, ahogyan szeli a penge a levegőt. Nagyon pici, ámbár mégis hallható hangot ad ki magából. Ebben a nagy teremben meg amúgy is, még a lélegzetvételt is meglehet hallani. Egy kicsit megállok, hogy pihenjek, míg Viclyn mozdulatait megfigyelem. Még a pihenést is arra akarom kihasználni, hogy tanuljak. Adott pillanatban viszont lepillantok kezeimre.* ~ Talán egyszer majd megtanulhatok két kézzel is tőrt forgatni? Úgy szeretném ezt a piciny pengét úgy forgatni, hogy büszke legyen rám...hogy ne csupán egy teher legyek a vállain. Ki sem érdemeltem, hogy idehozott tanulni.. Ilyesmire nem szabad megkérnem...~
Folytatólagos gondolatmenetemből azt szakajt ki, hogy szembefordul velem. Megszeppenve pillantok rá, hogy a szablyájával pontosan felém, céloz. Nem értem, hogy mit akar ezzel elérni, sem azt, hogy miért támad rám ilyen lassan. Mármint Viclyn ennél gyorsabb szokott lenni, nem? Először kicsapom kicsit ziláltan oldalra a pengéjét, aztán a következő támadására már rá jövök. Hiszen most tanultam meg hárítani! Nyelek egyet, és lepillantok a csuklómra, hogy aztán mire visszapillantok pengéjére, már alkalmazzam a ma tanultakat. Eleinte bizalmatlanul, s félénken kezelem a hárítást, hiszen nekem nem szabad Viclyn pengéit csak úgy eltaszítanom magamtól. Ilyesmit én, én nem igazán engedhetnék meg magamnak, de ma tanulni vagyok itt. Erre gondolván lesznek csak egyre magabiztosabbak a mozdulataim, majd mélyen süllyesztem magamba az instrukcióit. Nagyon is szükséges, hogy jól odafigyeljek arra, amit mond, mert én nem vagyok olyan jó, mint ő. Ha pedig ezzel a pengével hasonlóan jó akarok lenni, ahhoz az kell, hogy minden energiámat a tanulásra összpontosítsam.* - Csak egy pillanat, ha nem bánod.. *Veszek egy jó nagy levegőt, mikor közli, hogy élesben kéne gyakorolnunk. Nos, ez azért kicsit nyugtalanít, de most nem.. Most nem szeretnék pánikba esni. Megigazítom a felkötött hajamat, hogy véletlenül se oldja el a benne lévő szalag, majdan bólintok egyet, hogy készen állok.
Ugye milyen felemelő érzés tud lenni, amikor egy kiszámíthatatlan éjszakán te magad is hasznossá tudod tenni magadat? Mennyire vártam azt a napot, mennyire vártam azt a pillanatot, amikor én magam is teljesíthetek. Mindig is tanulni akartam, mindig is könyvtárban töltöttem a legtöbb időt, hogy egyszer leemelhessem másokról a terheket, amiket én rovok rájuk. Vártam a napra, hogy igazán nagy dolgoknak lehessek a részese. Erre a napra várt lelkem, és erre a személyre. A személyre, aki nem csupán a biztonságomat adja meg, de megtanít arra is, hogyan védhetem meg magamat; hogyan léphetek rá a hosszú és rögös útra, ami majd olyan naggyá tehet, mint a többiek, ha eléggé szorgalmas leszek. Szeretnék az lenni, és szeretnék jól is teljesíteni. Ez egy olyan dolog, egy olyan pillanat az életemben, amit soha nem fogok elfelejteni. Viclyn indított el azon az úton, ami majd egy nap teljes egésszé tehet.
Süvítő pengéje, szinte zeneszó füleimnek. A zene pedig valóságosan felperzseli az ösztöneimet. Szemeibe pillantva a világ pusztul el körülöttem, és a vörös megtörtségbe kezdek el létezni. Csak a szemét látom nem mást, de kardját pengém súrlódásával védem ki legutoljára jobb irányból. Kezem magától cselekszik, bele sem gondolok, hogy milyen őrültséget követek el éppen. Csak arcára emelem bal kezem, és hálásan pillantok azokba a megtört íriszekbe.*
- Köszönöm, Viclyn! *Suttogom, és hosszasan pillantok azokba a szemekbe. A kezemben pihenő penge rossz irányba fordult, ezúttal pedig szándékosan. Míg élek, az én pengém soha nem fog élével Viclyn irányéba fordulni, és soha nem fog olyan irányt vetni, hogy ellenkezőképpen támadásba lendüljön! Ő megteheti bármikor, mikor szeretné, de az én pengém éle őt soha nem fogja érni; erre esküdtem ama pillanatban, mikor tekintetem a hárításkor az ő szemeibe pillantott.*


Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Soifon
Admin
Admin
Soifon

nő
Aquarius Goat
Hozzászólások száma : 488
Age : 44
Tartózkodási hely : Yoruichi-sama karjaiban *.*
Registration date : 2010. Dec. 23.
Hírnév : 24

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye _
TémanyitásTárgy: Re: Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye   Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye EmptyVas. Nov. 20, 2011 5:07 am

Illiame: Mint minden tanulási folyamatnak, ennek is megvoltak a maga nehézségei, ám Viclyn szakértő felügyeletének köszönhetően sikerült korrigálni a hibáidat. De vajon képes leszel-e akkor is nyugodtan és magabiztosan alkalmazni a tanultakat, ha mestered biztonságot adó jelenlétét nem érezheted? 1000 LP jutalom jár a szépen kidolgozott edzésért, ezzel együtt fegyverhasználatod 2 ponttal nő.

Viclyn Do'ana: Jó fegyvermesterhez méltóan tanítottad Illiamét, az edzés részedről is sikeres volt. A következő hasonlóan eredményes alkalommal jutalomra is számíthatsz.

Az edzést ezennel LEZÁROM.
Vissza az elejére Go down
Oichi Reika
Kidoushuu
Kidoushuu
Oichi Reika

nő
Pisces Monkey
Hozzászólások száma : 45
Age : 32
Tartózkodási hely : Az osztag területén belül, vagy Kami-kun mellett *3*
Registration date : 2010. Jun. 04.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Kidoushuu osztag 3. tisztje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye Cl0te6500/15000Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye 29y5sib  (6500/15000)

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye _
TémanyitásTárgy: Re: Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye   Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye EmptySzer. Dec. 07, 2011 6:19 am

Mágia iskola - Kezdő szint

Határozottan kezdett idegesíteni a sok várakozás. Talán nem lett volna rossz ötlet, hogyha nem jövök ennyivel korábban, de ez esetben nagy eséllyel feltűnhetett volna, hogy használtam a senkaimont. Az az időintervallum ami alatt kiosontam Seireteiből, tökéletes volt, valamint azt az időközt is tudom, amikor visszamehetek. Az átjárkálást még el tudom tussolni, de azt már nem tudnám kimagyarázni, hogyha mindezt egy járőröző tiszt is meglátná.
~ Szentséges rizsgombóc... - ijedtem meg a férfi recsegős hangjától és a számomra ismeretlen nyelven elmondott, feltehetőleg köszönéstől. Válaszul csupán egy gyenge "Jó estét." hagyta el a szám, hisz nehezemre esett, hogy ne sikítsam el magam, vagy ne vonjam kérdőre, hogy mi a nyavalyáért kellett így rám ijesztenie. Nem volt szép dolog. >.>
Viszont hamar elfeledtette velem az, hogy jelezte, hogy kövessem. Ismét uralma alá vont a kíváncsiságom és kalandvágyam, így örömmel és csendben követtem. Bármennyire is voltam izgatott, az a fejemben maradt, hogy beszélhetek sokat és ilyesmi, mert különben nem fog tanítani és nem szeretnék üres kézzel, akarom mondani üres fejjel távozni ma este.
Kérdéseket természetesen nem raktam fel, hisz féltem, hogy egy apró kérdés is lerombolhatja a ma estével kapcsolatos kis álmaimat, ezért inkább végig a csendes követésnél maradtam, pedig rengeteg kérdés megfordult a fejemben. A rengetegnél is rengetegebb.
- Igen. - válaszoltam mindkét dologra miközben helyet foglaltam a fapadon és elővettem az írószereket. - Fontos számomra ez a dolog, így igyekszem megtenni a tanulás érdekében mindent. - teszem hozzá kimérten és fegyelmezetten, majd újra hallgatásba burkolózok amíg a magyarázatát hallgatom. Nem is kellett sokáig így maradnom, hisz hamarosan máris felelnem kellett egy kérdésre. Mégpedig arra a kérdésre, amelyik szinte a legelső volt amit feltettem Hebinek az első alkalomkor, amikor a mágiáról beszélgettünk. Most örültem igazán, hogy őt kaptam meg társként. Igazán sokat tanultam és fogok még tanulni tőle úgy hiszem.
- A mágia segítségével az elme hatást gyakorol a világra, valamely kívánt hatás elérésének érdekében. A mágiának törvényei vannak, ezek három elvben foglalhatóak össze: a hasonlósági, az ellentétes és az egyetemes elvek. - feleltem úgy mint egy kisdiák. Hebi élve megnyúzna, hogyha ezt nem tudnám elmondani bármikor és bárhol. Ezután ismét elhallgattam, hisz újabb magyarázatok következtek. Ezeknek gy részét már hallottam Hebitől, viszont voltak olyan dolgok amiről addig nem volt tudomásom és ezeket jó tanítványhoz méltóan irkáltam lefelé. Az egyetlen dolog, ami meglepett csak az volt, hogy Hebi szótlan volt. Bizonyára azért, mert egyetértett a férfival, vagy csupán nem akart vitába bonyolódni, bár nem tudom melyik lehet az igaz, de most időm sincs ezen filozofálni mindenféle dologról, most figyelnem kell.
- Hai. - szólaltam meg, miután kiadta a feladatot, majd belemerültem annak az olvasásába.
A feladat nem volt könnyű, vagyis inkább azt mondanám, hogy megfelelő koncentráció és sok gondolkodás kellett a megoldásához, de épp ettől volt olyan érdekes.
Még öt perc volt hátra a megadott időből, viszont én már végeztem. Két mesterem tanítása elegendő volt, hogy eldönthessem azt, hogy az első cikk a kapcsolat törvényéről, a második a tudás törvényéről és a harmadik a hasonlóság törvényéről szól. Nem volt olyan eget rengetően nehéz dolog, csupán kellett gy kis idő.
Már épp jeleztem volna, hogy végeztem, de a kezem kivételesen magától mozdult, de nem az ég felé, hanem az írószert megragadva az enyémtől teljesen eltérő kézírással és teljesen más nyelven írt valamit a lapra. Ránézésre leginkább rúnáknak neveztem volna őket és nem is esett nehezemre kitalálni, hogy ki írhatta, csupán azt nem tudtam, hogy mit.
~ Nem kell aggódj. Csak megköszöntem, hogy tanít téged. - szólalt meg Hebi a fejemben, miközben még pár rúnát írt le, ami elmondása szerint a neve volt, bár a franc sem érti még ezeket a krix-kraxokat de ha ő mondja akkor biztos úgy van. Ezután pedig szélsebesen reppent a kezem az ég felé jelezve, hogy végeztem a feladattal. Ezek után csak reménykedhettem, hogy megfelelő lesz mesterem számára a végzett munka. Bár meg van az esélye annak, hogy hibáztam, hisz Hebi most biztos nem szólt volna bele semmiképp, hisz jelenleg nem ő a tanító, sőt ő most külső személyként, megfigyelőként, volt csak jelen.
Vissza az elejére Go down
http://rosablogja.p8.hu/
Soifon
Admin
Admin
Soifon

nő
Aquarius Goat
Hozzászólások száma : 488
Age : 44
Tartózkodási hely : Yoruichi-sama karjaiban *.*
Registration date : 2010. Dec. 23.
Hírnév : 24

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye _
TémanyitásTárgy: Re: Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye   Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye EmptySzer. Dec. 07, 2011 7:06 am

Ismét idevonzottak a kiállított tárgyak... azaz egy edzés. Szóval értékelés következik.

Oichi Reika: Túlestél hát az első mágialeckéden, és bár nem volt egyszerű, hiszen sok tömény információt kaptál a mesteredtől, de sikerült megbirkóznod vele. Jutalmad 500 LP, de pontot csak akkor kapsz majd Különleges képesség képzettségre, ha még egy órát veszel Viclyntől.

Viclyn Do'ana: Meismertetted Reikát a mágia típusaival, így megteremtettél egy alapot, amire lehet építeni. Még korántsem engedheted el a tanítványod kezét, de jó úton jársz, jártok. Mivel ez a második sikeres edzésed, 1000 LP jutalom jár, és 1 ponttal növekszik a Fegyveres harc és a Különleges képesség képzettséged is.

Az edzést LEZÁROM.
Vissza az elejére Go down
Ueshima Kohaku
2. Osztag
2. Osztag
Ueshima Kohaku

Férfi
Virgo Snake
Hozzászólások száma : 106
Age : 34
Registration date : 2010. Oct. 30.
Hírnév : 36

Karakterinformáció
Rang: Akadémiai tanár
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye Cl0te6500/15000Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye 29y5sib  (6500/15000)

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye _
TémanyitásTárgy: Re: Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye   Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye EmptyVas. Feb. 12, 2012 11:24 am

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye 27x1c49

A nősténynek, az ő nőstényének elegendő ideje volt gondolkozni a dolgokon, ő pedig bízott, igazán bízott abban, hogy mindez elegendő számára ahhoz, hogy rádöbbenjen botor ostobaságára, s meggondolja magát. Ehelyett azonban holmi bölcsek taníttatták számára teljesen hasztalan dologgal. Hiszen tudják, hova készül, csupán azzal nem számolnak, hogy nem feltétlenül az Abyss bugyrainak feneketlen káosza az, ami összeroppantja ott a lelket. Hanem a lélek maga. Ha nem vagy elég erős, nincs esélyed, márpedig ez a túra csupán a túlélésről szól majd, semmi többről. Meg kell keményítened akaratod, s félre kell tenned mindent, ami lényegtelen. Ez a túlélés kulcsa, s ez az, ami biztosítja számodra, hogy talán élve jutsz haza. Már ha haza jutsz, nem pedig máshová. Sosem lehet tudni, az Abyss útjai kiismerhetetlenek, a káosz maga pedig kifürkészhetetlen. Még Viclyn sem tud tökéletesen olvasni a jelekben. Pedig ha valaki, ő bizonyára jól ismeri azokat, ráadásul életben van. Egyelőre. Nincs rá biztosítéka ugyanis, hogy ez sokáig így is marad, különösen tudván az elkövetkezendő idők viszontagságait, amik minden bizonnyal elegendő fejfájást okoznak majd neki.
Illiame nem tágít, eddig legalábbis nem tette. Neki talán ez az utolsó esélye arra, hogy ráébressze őt arra, hogy nem szabad vele tartania. S ami talán az Abyssnál kevésbé rosszabb, de így is szörnyű, hogy Viclyn ismét egy olyan tettre kényszerül, amivel tovább romlaszthatja aszott lelkét. Bűnlajstromára újabb rublikát írhat fel, mely bizonyos szempontból sokkal rosszabb, mint az összes eddig elkövetett tette, ugyanakkor szentté is emeli, ha cserébe megelőzhet egy nagyobb rosszat, nagyobb szenvedést a nőstény számára.
Az utóbbi napokban még a szokottnál is jóval halkabb volt, valamint mogorvább is. Ennek okát az elkövetkezendő események és tettre való kényszeredettsége okozza. Ami viszont a felkészülést illeti, mindent pontosan úgy csinál, ahogyan azt előre eltervezte. A múzeum alagsorában található, máskor kínzásra használt termet készíti elő erre a célra. Nem sok vendége volt eddig sem, talán ketten járhattak itt Viclynen kívül, s egyikük sem hagyta el élve a helyet. Hideg, sötét falak közt pedig könnyebb dalra fakasztani még a némát is. Még ha most épp az ellenkezőjét készül elérni, hogy Illiame ne daloljon többé.
Nem akarja ezt csinálni, de nincs más választása. Mert hogy anélkül semmiképpen sem fogja engedni a nősténynek, hogy vele tartson, hogy ne teljesítse a próbát. Viclyn pedig tulajdonképpen biztos benne, hogy Illiame elbukik. Nincs meg benne az, ami lehetővé tenné sikerét, nem fog menni neki, túl gyenge hozzá. Bűntudatán talán majd javít az, hogy legalább Illiame életben maradhat, s nem kell azt a sok szörnyűséget látnia odaát.
Türelmetlenül sétál fel s alá a múzeum márvány padlózatán. Illiamenek már itt kéne lennie. Talán csak nem tévedt el? Bár, még az is jobb lenne, sőt, ha szerencséje van, önként visszakozott a próbatételtől. Ez az utolsó reményszál, amibe belekapaszkodik, hogy hátha. Hátha meggondolta magát.
A fa ajtón hallatszódó kopogás azonnal megtöri a reményt, ő pedig kicsit összeszedi magát. Undorító hangok közepette ropogtatja ki nyakát, mielőtt komor léptekkel elindulna ajtót nyitni. Szeretné tartani magát, s fogja is, ő ezt már elhatározta.
- Illiame… – tessékeli beljebb a nőstényt. Vonásai a szokottnál is keményebbnek tűnnek, s éppen csak egy pillanatot enged meg önmaga számára, amíg a nőstény szemeibe tud nézni. Becsukja Illiame mögött az ajtót, majd teljes némaságba burkolózva kíséri őt menedéke felé. Hagyja, sőt, utasítja Illiamet, hogy kapaszkodjon belé, hogy ezután kényelmesen lelebeghessenek szobája felé, azonban mindeközben nem néz rá, csupán mereven pillant előre Illiame vállai felett. Talán utoljára szippanthatja be illatát. Talán utoljára szoríthatja őt magához. Talán utoljára érintheti őt. Tudja jól, hogy tettéért nem lesz megbocsájtás. De felvállalja, ha cserébe eléri, hogy Illiame ne akarjon se vele, se nélküle elmenni arra a helyre.
Amint megérkeznek, lerakja a nőstényt, s int neki, hogy kövesse őt. Illiame előtt jár néhány lépéssel, s menedékéből egy ajtóhoz, s onnan egy lefelé irányuló lépcső felé indul. A lépcső első pár foka után azonban megáll, mint aki nem tud tovább haladni. Biztos benne, hogy ez a helyes megoldás, de a még helyesebb az lenne, ha Illiame egyszerűen lemondana erről a kívánságáról. Akkor… Akkor talán békében indulhatna el arra az útra, mely újabb fájdalmat és szenvedést fog neki okozni, s még a régi sebeket is feltépi. Néhány másodpercen át nem mozdul helyéről, majd megfordul, hogy szembe nézhessen a lánnyal. A lépcsőfokok miatt most kicsit olyan, mintha Illiame magasabb lenne nála néhány centiméterrel. Piros szemeit belemélyeszti a jégkék íriszekbe, s most talán kiolvasható belőle a férfi minden kétsége és aggodalma. Megtört keserűséggel hajol rá Illiamere, homlokát homlokának érinti, s kezeivel megfogja sima arcát.
- Utoljára könyörgöm… Ne tedd ezt, Illiame! – kellemetlen tónusú, érces hangja éppen csak nem csuklik el beszéd közben, s keze, mely eddig mindig olyan biztos volt, melyekkel olyan nyugodtan képes máskor fegyvereit forgatni, most valósággal remegnek. Nem akarja ezt tenni. Nem akarja Illiamet ennek a próbának kitenni. S nem akarja Illiamet az Abyssba vinni.


A hozzászólást Viclyn Do'ana összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Feb. 26, 2012 1:25 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom




Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye _
TémanyitásTárgy: Re: Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye   Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye Empty

Vissza az elejére Go down
 

Történelmi múzeum - Viclyn rejtekhelye

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-=Bleach Szerepjáték=- :: Emberek Világa :: Karakura Town ::   :: Óváros-