-=Bleach Szerepjáték=-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapPortálLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

Megosztás | 
 

 Edzőterem

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Ken Aruya
Shinigami
Shinigami
Ken Aruya

Férfi
Virgo Rat
Hozzászólások száma : 183
Age : 27
Tartózkodási hely : Szabolcsveresmart
Registration date : 2008. Sep. 07.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: Ex-shinigami
Hovatartozás:
Lélekenergia:
Edzőterem Cl0te13300/15000Edzőterem 29y5sib  (13300/15000)

Edzőterem _
TémanyitásTárgy: Edzőterem   Edzőterem EmptyVas. Ápr. 18, 2010 4:37 am

Itt gyakorolhatnak az első osztag tagjai. Három részből áll, egy külső, szabadtériből, ahol akadálypályák vannak felállítva, valamint egy füves szabad rész, ahol nem csak a zanjutsut lehet gyakorolni, de sportjátékokra is kiválóan alkalmas. Innen egy kisebb terem nyílik, ahol általában egyedül edzenek a tisztek, tovább haladva pedig csarnok méretű helyiség található. Ebben csoportos edzések folynak. A két belső terem falain szekrények sorakoznak, az edzésekhez szükséges eszközök itt találhatóak.
Vissza az elejére Go down
http://www.dragonballfree.mlap.hu
Ken Aruya
Shinigami
Shinigami
Ken Aruya

Férfi
Virgo Rat
Hozzászólások száma : 183
Age : 27
Tartózkodási hely : Szabolcsveresmart
Registration date : 2008. Sep. 07.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: Ex-shinigami
Hovatartozás:
Lélekenergia:
Edzőterem Cl0te13300/15000Edzőterem 29y5sib  (13300/15000)

Edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem EmptyVas. Ápr. 18, 2010 4:48 am

A hosszú folyosó végén az "Edzőterem" feliratú ajtón léptünk be. Kinyitottam a hadnagy előtt az ajtót, utána én is befáradtam. Furcsa illata volt a helyiségnek, de egész kellemes. Megnyugtató. A szokásos kapitányi ruhámban voltam, amit rühelltem, ezért rögtön le is dobtam. Persze Keeeen taichou nem volt meztelen, mert a kapitányi gönce alatt rendes ruhát hord, mert harc közben az a nagy rongy hátráltat. Alkalmazkodóbbnak kellene lennem, nem helyes, amit csinálok, de akkor nem akartam ezzel foglalkozni. Megfogtam a kardom hüvelyét, majd a hüvelykujjammal a keresztvasat megtoltam, és a kardom pengéjének egy része ki is jött a hüvelyből.
-Kezdhetjük?-kérdeztem Gennit, aki erre csak bólintott. Abban a másodpercben eléshunpóztam, és vágtam egyet, de kivédte. Hátrébb ugrottam, majd amint a talpam a földre ért, elrúgtam magam. Így nagyobb lett a lendület, és szélsebesen szálltam Hitomi felé. Megpróbáltam megsebezni a vállát, a második lépésemmel pedig a combjára irányítottam a támadást remélve, hogy nem sebzem meg komolyan, de eltalálom.
Vissza az elejére Go down
http://www.dragonballfree.mlap.hu
Hitomi Aruya
1. Osztag
1. Osztag
Hitomi Aruya

Virgo Rat
Hozzászólások száma : 77
Age : 27
Tartózkodási hely : itthon
Registration date : 2008. Oct. 30.
Hírnév : 1

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás:
Lélekenergia:
Edzőterem Cl0te6000/15000Edzőterem 29y5sib  (6000/15000)

Edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem EmptySzomb. Május 08, 2010 11:22 pm

A kapitány kész úriember módjára beengedett maga előtt. Mikor beléptünk, elsétáltam majdnem a terem közepére. Mikor hátrafordultam, annyit láttam, hogy a taichou vetkőzik. Egy visítás kíséretében eltakartam a szemem. Egy kicsit kikukucskáltam, és láttam, hogy a kapitány a fejét fogva áll. NORMÁLIS RUHÁBAN!! Kicsit nehéz volt ezt feldolgoznom...A kapitánynak sosincs melege?
~Lehet azért vette le, hogy ne sérüljön meg!~Töprengtem továbbra is, mikor a kapitány teljesen váratlanul megkérdezte:
-Kezdhetünk?-csupán bólintottam egyet, és egyből nekem is ugrott a főnököm, de hárítottam a támadását. Ennek ellenére nem adta fel, elrugaszkodott a földtől, és csapott még kettőt. AZ egyiket kivédtem, de éreztem, ahogyan a combomat megvágja a kard, aminek hidegnek kellett volna lennie, de nem volt az. Amikor eltalált a támadás, nem fájt, utána 2-3 másodperccel kezdett el égetni.
~Hűűűűha, elég gyors...~Próbáltam valamilyen ésszerű stratégiát kiötleni, de ez az én logikámmal elég nehézkes. Nem találtam jobb megoldást, minthogy egyenlőre védekezek, és amint a kapitány úrnak rés nyílik a védelmén támadás közben, azt kihasználom. A kardomat nem szerettem volna korán előhívni, mert az a gyengeségemre utal, de így is elég gyenge vagyok ahhoz, hogy a kapitány a bankai nélkül legyőzzön, de azért reménykedtem továbbra is, hogy rá tudom venni.
Vissza az elejére Go down
Ken Aruya
Shinigami
Shinigami
Ken Aruya

Férfi
Virgo Rat
Hozzászólások száma : 183
Age : 27
Tartózkodási hely : Szabolcsveresmart
Registration date : 2008. Sep. 07.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: Ex-shinigami
Hovatartozás:
Lélekenergia:
Edzőterem Cl0te13300/15000Edzőterem 29y5sib  (13300/15000)

Edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem EmptyKedd Május 18, 2010 6:27 am

Hát pár sikeres támadásom ellenére nem lettem boldogabb. Amint leérkeztem a földre, láttam, hogy az edzőtársam egyszerűen beáll védekezni...Egyik kezemmel kicsit pofán akartam magam csapni, hogy aztán lehúzzam róla a bőrt, de kicsit nagyobbat ütöttem a kelleténél, ezért nem fejeztem be a tevékenységet. Nos, ez azért volt probléma, mert 100 százalékig biztos voltam benne, hogy a hadnagy támad, ha támad, akkor valószínűleg jobbról, bár ebben annyira nem voltam annyira biztos, mindenesetre az volt az A tervem, hogy ha jobbról támad, akkor gyakorlatilag fogócskázunk egy darabig, majd lecsapok rá, a B terv ugyan ez balról...Meg sem fordult a fejemben, hogy nem fog támadni...És ha én is beállnék védekezni? Az túl gyerekes lett volna...Ezért mindenesetre nem volt más megoldás.
-Hümm...én nem akarok edzeni...-jelentettem ki, de csak füllentettem. Reményeim szerint Genni megijed, és elkezd sipákolni, hogy még edzeni akar. Szép, lassú léptekkel elindultam kifelé. Felszedtem a földről a kapitányi ruhámat, és elkezdtem kinyitni az ajtót.
Vissza az elejére Go down
http://www.dragonballfree.mlap.hu
Hitomi Aruya
1. Osztag
1. Osztag
Hitomi Aruya

Virgo Rat
Hozzászólások száma : 77
Age : 27
Tartózkodási hely : itthon
Registration date : 2008. Oct. 30.
Hírnév : 1

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás:
Lélekenergia:
Edzőterem Cl0te6000/15000Edzőterem 29y5sib  (6000/15000)

Edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem EmptyKedd Május 25, 2010 5:48 am

Az ultraszuper és tökéletes tervem nem jött be. A taichou egyszerűen elrakta a kardját, majd elindult kifelé, azzal a mondattal, hogy nem akar edzeni. Normál esetben sipákolni kezdtem volna, de most amilyen gyorsan tudtam, elé siettem, és megpróbáltam kettévágni, azonban fel volt rá készülve, és kivédte a támadást. Nem sikerült két Ken Aruya főkapitány 0,5-ös verziót csinálni...Neem, nem is akartam. Igazából a szokásos szirénázásom sem maradt el.
-Naaaa, taichou nem mehet eeeel! Edzeni akaroooook!-közben elkezdtek folyni a könnyeim, és már egy kész tóban álltunk. Rávetettem magam a kapitányra, aki ettől a súlytól hanyatt esett...-Naaa, kapitááány, maradjuuuunk! Kérem!-olyan cuki, óriási szemekkel néztem a kapitányra, hogy szinte biztos voltam benne, hogy megsajnál, azután folytatjuk tovább. Az ötletem félig kudarcot vallott.
-Najó, Genni, bökd ki mit akarsz!-a kapitány felállított, és miközben ezt mondta, mélyen a szemembe nézett.
-É...én cs-csak e-e-edzeni akarok, kapitány...-nyögtem ki, bár elég hamisnak hangzott. Ezt onnan vettem észre, hogy Ken taichou olyan szemekkel nézett, mintha éppen vallatáson lennénk, és én lennék az első számú gyanúsított, aki éppen hazudozik össze-vissza!
-Najó...öhm, izé...Én csak a kapitány bankai-ára vagyok kíváncsi...Még sosem láttam élesben, azt sem tudom, hogyan néz ki, meg hogy milyen könnyen tudna legyőzni vele.-sütöttem le a szememet, közben az arcom úgy elvörösödött, hogy azt hittem, felrobbanok, és az osztag épületét is elpusztítom. Vártam egy jó leszidást a kapitánytól, hogy ilyen felesleges dolgokkal rabolom az idejét, vagy egyszerűen csak fejbe kólint, esetleg kimegy, és a büntetést még szigorúbban fogja venni.
Vissza az elejére Go down
Ken Aruya
Shinigami
Shinigami
Ken Aruya

Férfi
Virgo Rat
Hozzászólások száma : 183
Age : 27
Tartózkodási hely : Szabolcsveresmart
Registration date : 2008. Sep. 07.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: Ex-shinigami
Hovatartozás:
Lélekenergia:
Edzőterem Cl0te13300/15000Edzőterem 29y5sib  (13300/15000)

Edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem EmptyKedd Május 25, 2010 6:10 am

Genni egyből nekem ugrott és megpróbált feldarabolni, de pont ilyesmire számítottam, úgyhogy egyben maradtam. Már felvetettem pár ötletet magamnak, hogy a hadnagy miért is akar ennyire edzeni. Először arra tippeltem, hogy fél visszamenni az irodájába, és így akarja húzni az időt. Másik, hogy tényleg rettenetesen unatkozik. Harmadik és utolsó az volt, hogy a bankai-om érdekli. Nem tudtam sehogy kilogikázni, hát rákérdeztem.
-Najó, Genni, bökd ki mit akarsz!-szóltam rá, és az ártatlan szemei még nagyobbak lettek. Eléggé megijedt a kérdéstől, és elkezdett dadogni...
-É...én cs-csak e-e-edzeni akarok, kapitány...-Nah peersze...Nem kellett megszólalnom, az arcom elárulta, hogy mit gondolok.
-Najó...öhm, izé...Én csak a kapitány bankai-ára vagyok kíváncsi...Még sosem láttam élesben, azt sem tudom, hogyan néz ki, meg hogy milyen könnyen tudna legyőzni vele.-a hadnagy lehajtotta a fejét, mint a rossz gyermek, aki várja a büntetését. Elkezdtem nevetni, majd összeborzoltam a haját.
-Miért nem ezzel kezdted? Szívesen megmutatom!-már úgy nézett ki, mint az a gyerek, aki kapott egy csomag cukrot és legalább 5000 ember megdicsérte. Elővettem ismét Ryut.
-Bankai!-azzal megjelent a narancssárga zanpakuto. Tudtam, hogyha Genni harcolni akar, akkor abba is energiát kell fektetnem, hogy mindig megkeményítsem a lávát és ne égessem meg. Láttam az arcán, hogy ettől nagyobbat, szebbet és látványosabbat várt. Adtam én neki látványosat! Úgy vágtam meg az arcát, hogy észre sem vette, csak azt, hogy vérzik egy kicsit. Egyből tudta, hogy ezt már komolyan kell venni, hát maga elé emelte a kardját, és támadott.
Vissza az elejére Go down
http://www.dragonballfree.mlap.hu
Hitomi Aruya
1. Osztag
1. Osztag
Hitomi Aruya

Virgo Rat
Hozzászólások száma : 77
Age : 27
Tartózkodási hely : itthon
Registration date : 2008. Oct. 30.
Hírnév : 1

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás:
Lélekenergia:
Edzőterem Cl0te6000/15000Edzőterem 29y5sib  (6000/15000)

Edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem EmptyPént. Május 28, 2010 7:23 am

A kapitány elővette a bankai-át, amit először nem lehetett annak venni. Gyakorlatilag ugyan az volt narancssárga színben. Éppen elkezdtem volna röhögni, de éreztem egy kis égést az arcomon, és mikor odanyúltam, és megnéztem a kezem, egy kis vér volt rajta, a kapitány meg csak mosolygott. Nem akartam máris a shikai-al harcolni, csak simán nekirontottam a kapitánynak, de amilyen gyorsan és erősen csak tudtam. Vicces, mert a zanpakutoja alapformájában legyőzne. Nem láttam, hogy megmozdította volna a kezét, azonban mire megvághattam volna, már kivédte a támadásomat. Egy kicsit elcsodálkoztam, majd azonnal mögé shunpo-ztam, és onnan támadtam, de a kapitány addigra ismét szemben állt velem mosolyogva, fél kézzel védve a támadásom. Hátraugrottam, nehogy visszatámadjon, majd előhívtam a karom igazi alakját.
-Akai Nobara!-azzal a kardom át is változott. Ugrottam egyet, majd támadtam
-Soukatsui!-reméltem, hogy eltaláltam a taichou-t, de a füst miatt nem láttam, ezért elkezdtem széllökéseket küldeni felé. A füst eloszlott, a padló betört, de a kapitány sehol nem volt. Egyszer csak megszólal mögöttem egy hang.
-Rosszirány!-éppen hogy ki tudtam védeni Ken támadását, de ebben a pillanatban ketté is szedtem a kardom, és míg az egyikkel lefoglaltam az ő zanpakutóját, a másikkal pedig megpróbáltam leszúrni.
Vissza az elejére Go down
Ken Aruya
Shinigami
Shinigami
Ken Aruya

Férfi
Virgo Rat
Hozzászólások száma : 183
Age : 27
Tartózkodási hely : Szabolcsveresmart
Registration date : 2008. Sep. 07.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: Ex-shinigami
Hovatartozás:
Lélekenergia:
Edzőterem Cl0te13300/15000Edzőterem 29y5sib  (13300/15000)

Edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem EmptySzomb. Május 29, 2010 1:13 am

A hadnagy gyenge támadásai nem hatottak rám. Most először láttam, ahogyan előveszi a zanpakutoja második formáját.
-Akai Nobara!-azzal a vékony kis katanaból egy kétpengéjű kard lett, ami elég nehéznek nézett ki. Egyértelműen gyorsult, és egy elég okos módszerrel próbált megsebezni.
-Soukatsui!-megvártam, hogy a támadás nagyon közel kerüljön, különben észrevette volna, hogy eltűnök onnan, és valószínűleg nem fedi fel a kardja többi képességét, így azonban arra is rájöttem, hogy széllökéseket is képes előidézni. A hátához mentem, majd kötekedve figyelmeztettem.
-Rossz irány!-azzal csaptam egyet, de elég lassan ahhoz, hogy kivédje. Ki is védte, majd kettészedte a kardját, és a második pengével támadott. Megint eltűntem, és a hátához kerültem, de ezúttal elkaptam a ruháját, és meghajítottam a föld felé. Meg tudtam magát állítani, de elfelejtette, hogy én is ott vagyok, és szélsebesen repülök utána. Nagy nehezen ezt a támadásom is kivédte, de mind a két karddal védekezett, nem tudott támadni. Kihasználtam, hogy nem ismeri a bankai-om! A kardom megnyúlt és hajlékony lett, majd nekirontott Genninek, de előtte persze egy ököl formájában megkeményítettem, úgyhogy kapott egy jót. A kardom ismét visszaállt katana alakba, és vártam, hogy a drágalátos hadnagyocska mit lép ezek után.
Vissza az elejére Go down
http://www.dragonballfree.mlap.hu
Hitomi Aruya
1. Osztag
1. Osztag
Hitomi Aruya

Virgo Rat
Hozzászólások száma : 77
Age : 27
Tartózkodási hely : itthon
Registration date : 2008. Oct. 30.
Hírnév : 1

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás:
Lélekenergia:
Edzőterem Cl0te6000/15000Edzőterem 29y5sib  (6000/15000)

Edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem EmptySzomb. Május 29, 2010 9:24 am

Rendesen megrémített a kapitány gyorsasága és ereje...Egyértelmű lett számomra, hogy nem nyerhetek ellene. Akkor lepődtem meg igazén, amikor a kardját úgy formálta, ahogyan akarta, és elég jól arcon is nyomott. Feltápászkodtam, és utolsó ötletem vetettem be. Ellőttem két szélhullámot, majd több irányból a Soukatsui-t, közben figyeltem a kapitány lélekerejét, hogy mindig tudjam merre jár. Becsuktam a szemem, hogy ez ne zavarjon be. Én is shunpoztam, és amikor a kapitány egy óvatlan pillanatban elém került, le is sújtottam rá. A másodpercek éveknek tűntek. A kapitány megfordult, és kellemes meglepettséget véltem felfedezni rajta. Nem támadott vissza, hanem lehajolt, és megpróbált úgy elhúzódni, de egy kicsit belevágtam az orrába. Akkor vettem észre, mikor Ken taichou kb. 5 méterre megállt tőlem, és egy vércseppecskét töröl le a nózijáról. Ekkor lihegve elmosolyodtam, a kardom visszaváltozott, majd elraktam a hüvelyébe.
-Köszönöm, Kapitány, hogy megmutatta a bankai-át!-hajoltam meg illedelmesen, és elképzeltem, ahogyan elégedetten néz rám...Pont erre vártam Hirtelen a nyakába ugrottam és a földre terítettem.
-Látta ezt kapitány, megsebeztem magát pedig a bankai-át használta! Ez oooolyan nagyszerű!-áradoztam neki, mintha egészen addig ott sem lett volna. Mint ahogyan mindig, most sem tudott felállni miattam. Elnevette magát, szokásosan megborzolta a hajam, én pedig letápászkodtam róla.
-Jó, harc közben azon gondolkoztam, hooogy...Enyhíthetnék a büntetéseden!-mondta kaján vigyorral
-Tényleg? Ez is nagyszerűűűű!-örvendeztem a cukicica tekintetemmel.
-Csupán 13 napig fogod elvégezni a papírmunkám háromnegyedét.-jelentette ki komor arccal. 5 másodperc csend után mindketten nevetni kezdtünk.
-Komolyan...-ekkor ráfagyott a mosoly az arcomra, és meg sem bírtam mozdulni -Dehogyis, el ne hidd már! Nincs semmilyen büntetés. Na, irány az iroda, mert fogadok hogy azóta már 2 köteg oklevél vár minket az ajtó előtt!-azzal felvette a kapitányi ruháját a "normális "ruhájára, és azon gondolkoztam, hogy miért nincs melege...
Vissza az elejére Go down
Kitetsu Raiden
8. Osztag
8. Osztag
Kitetsu Raiden

Férfi
Leo Goat
Hozzászólások száma : 66
Age : 32
Tartózkodási hely : mezőkön innen, és túl, a keleti fertályvégben/olykor a Kyouraku birtokon
Registration date : 2011. Jun. 03.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Goseki
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem Cl0te6500/15000Edzőterem 29y5sib  (6500/15000)

Edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem EmptyPént. Szept. 21, 2012 10:37 am

Zanjutsu edzés
(Sinichi/Raiden)

Papírmunka. Az egyik legjobban utált dolog a világon. Legalábbis Raiden számára biztosan. Ugyan ez esetben nem kellett az íróasztal fölött körmölnie, ’megúszta’ kézbesítéssel. Igaz, a nagyobb köteg papír cipelése kissé a ’hordár fiú’ gondolat felé sodorta, de amennyire tudta, kiverte a fejéből. Már csak azért is, mert miközben az első osztag épületei felé tartott, halkan motyogva mondta a magáét, olykor pedig azon kapta az utcán haladó többi shinigamit, hogy már-már úgy néznek rá, mint egy őrültre.
- Persze, csak menjek be, a többit majd tudják odabent – morogta mikor már a hetedik shinigamit hagyta ott, miután útbaigazítást kapott. – Mintha tudnám melyik épületbe kellene mennem.
Az útja még jó tíz percig tartott az első osztag területéig, ott azonban elkezdődött az össze-vissza mászkálás. Azt gondolta, hogy el fog veszni a hivatali útvesztőben, de azt nem, hogy ennyire. Mindenhol mást mondtak, ment az egymásra mutogatás, és Raiden morgós, de nyugodt kedve is egyre jobban felmorzsolódott.
Végül ugyanoda tért vissza, ahol először kikötött, és az egyik – számára – névtelen, ám annál flegmább shinigami elé állt, és nemes egyszerűséggel a pultra ejtette a halom papírt. Az persze egyből kikelt magából, fontoskodóan kezdte volna mondani a magáét, mikor észrevette, hogy a főlébe tornyosuló férfi szabályosan árnyékot vet rá. Ahogy pedig fölpillantott, elsápadt, majd erőltetett mosollyal húzta magához a nagy halmot. Raiden arca ugyanis nem sok jóval kecsegtetett, állkapcsa megfeszült a néma dühtől, karikás szemei is szinte szikrát hánytak.
- Kö-köszönjük a segítségét – mondta megremegő hangon, mire a szürke shinigami csak biccentett, sarkon fordult, és lassan csillapodó dühvel elhagyta a sokáig keresett épületet.
Mikor azonban már ismét a szabadban volt, mélyet sóhajtott, és szétnézett. Sosem volt még az első osztag területén, és a jelen alkalommal nem is nagyon látott belőle sokat. Szétnézett, majd megigazította az övét, amit lehúzott a sok mászkálás miatt lecsúszott zanpakutou-ja, és wakizashija, aztán ráérős léptekkel nekiindult.
Az útja azonban nem tartott tovább az osztag edőterménél, ahol minden más uralkodott, csak nem a csend. Raiden azonban nem állt meg, változatlanul sétált addig, míg egy öles facölöp egy darabja át nem suhant előtte. Az azt díszkíséretként követő kisebb szilánkok egyike olyan közel haladt el, hogy a szeme alatt végig is vágta egy darabon az arcát.
Mutatóujját végighúzta a karcoláson, és egykedvűen vette tudomásul, hogy a vágásból egy kevéske vér is kiserkent. Sóhajtott egyet, aztán benézett a félig kinyitott terembe. Odabent csak egy valaki volt. Szokásos shinigami viselet, sötétvörös üstök, tizenévesforma termet. Azonban tudta, hogy itt a kinézet nagyon is megtévesztő lehet. Főként ha valaki gyereknek látszik.
Koppantott párat a tolóajtó fa keretén, aztán megszólalt.
- Célt tévesztett? – bökött hátra a hüvelykujjával a fatörmelék felé. Majd egy hirtelen gondolattól vezérelve arrébb tolta az ajtót, és miután levette a papucsait, belépett, s kissé meghajolt. – Esetleg csatlakozhatok?


A hozzászólást Kitetsu Raiden összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Szept. 30, 2012 6:45 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Kasumiouji Tetsuya
3. Osztag
3. Osztag
Kasumiouji Tetsuya

Férfi
Taurus Monkey
Hozzászólások száma : 118
Age : 31
Registration date : 2012. Mar. 16.
Hírnév : 3

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem Cl0te5000/15000Edzőterem 29y5sib  (5000/15000)

Edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem EmptySzomb. Szept. 22, 2012 11:42 am

Zanjutsu edzés Raiden-sannal

Egy elégedett sóhajjal írtam alá az utolsó asztalomon heverő áthelyezési kérvényt, amivel annak ellenére sem kellett olyan sokat bajlódni, hogy rendkívül nehéz jelenségnek indult a shinigami. Az előző osztagában többször is fegyelmi eljárás indult ellene, amiért erőszakosan viselkedett, szinte folyamatosan kereste a verekedéseket, a legutóbbi bevetésén pedig kevés híján otthagyta a fogát, mert ész nélkül nekirohant egy óriás hollownak, anélkül, hogy segítséget kért volna a társaitól. Azonban a Yuuichibantai, ahová az áthelyezését kérvényezte, jóváhagyta a jelentkezését, a régi osztaga pedig rendkívül boldog volt, hogy megszabadul tőle, tehát gond nélkül láthattam el kézjegyemmel a papír alján szereplő vonalat. Ma nem voltak kiírva akadémiai vizsgák, úgyhogy más dolgom nem lévén, átadtam az egyik tisztemnek a papírokat, hogy küldje őket a bürokrácia gépezetének következő szerkezetébe, én pedig megmozgattam az elzsibbadt testrészeim, és elindultam a szolgálati szobám irányába.
Belépve, körbepillantottam a számomra még mindig puritánnak tűnő szobán, amit továbbra sem tudtam megszokni. Az ötödik osztagnál messze nem voltam annyira fontos, hogy ne tudnák kivárni azt a fél órát, amíg meg nem érkezek a szolgálati helyemre, de itt más a helyzet, már nem lehetek folyamatosan otthon a családommal. Nehéz megszokni, hogy csak három- négy naponta találkozom a szüleimmel, és még kevesebbet az öcsémmel, akit mostanában szintén rengeteg helyre elvezényelnek. Távolabb van tőlem, mint valaha, a Gotei 13 egymástól két legmesszebb elhelyezkedő osztagában szolgálunk. Máris éreztem, hogy elkezdtünk eltávolodni egymástól… ki tudja, lehet, hogy pár év alatt elhidegülünk egymástól, és egyszer ellenségként fogunk egymás ellen harcolni a Hakusaya klán vezetéséért. Borzalmas kilátás, de nem fogom hagyni, hogy valósággá váljon. Ha Higen annyira akarja magának a családfői pozíciót, lemondok róla a javára.
Magamhoz veszem a zanpakutomat, majd némi gondolkodás után a wakizashimat és a shurrikenjeimet is, ma zanjutsut és shurrikenjutsut fogok gyakorolni, elvégre abban vagyok a legjobb. Itt, az első osztagban a shinigamik legtöbbje kevésbé jó kidou használó, mint a Gobantai tisztjei voltak, úgyhogy abban megütöttem az átlagot, azonban a kardforgató képességeim már közel sem voltak olyan kiemelkedőek, legalábbis nem voltam szemmel láthatóan sokkal jobb a többieknél. Ezen mindenképpen muszáj változtatni, elvégre nem csak aktatologatóként kell helyt állnom, hanem akkor is, ha a soutaichounak szüksége van rám a harctéren, elvárhatja, hogy minimum egy átlagos hadnagy szintjét megüssem harci képességek terén. A mi osztagunk az elit elitje, nem elégedhetek meg soha, a képességeim soha nem lesznek elég jók.
Az edzőterem egy viszonylag kihaltabb részén kezdtem az edzést, a magammal hozott kilenc dobócsillagot hármasával juttattam a gyakorlótábla létfontosságú testrészeibe- igaz, csak fél méterről. Hosszú gyakorlás után, és persze a könyvekből és egyértelmű azonban, hogy a távolsági fegyverek használatát egész közeli célpontokkal lehet elsajátítani, és ha az alapok megvannak, akkor lehet távolodni. Miután eldobáltam a shurrikeneket, újra magamhoz vettem őket, és még ötször dobtam velük célba. Nem koncentráltam semmi másra, csak a fegyver használatára, a célpontra, és arra, hogy hogyan tartom a kezemet. Bár ez már ösztönösen ment, bal kézzel viszonylag nehezen találtam rá a helyes tartásra, úgyhogy alaposan megfigyeltem, hogyan dobom a csillagokat a jobbommal, ezután tízszer eldobtam őket bal kézzel is. Itt közel sem voltak már olyan pontosak a találataim, de a tízedik kör végére határozott fejlődést éreztem a két nappal ezelőtti teljesítményemhez képest. Nemsokára két kézzel is képes leszek egyszerre célba dobni, de egyelőre az még túl nagy falat lenne, és káros hatást gyakorolna arra, amit eddig elsajátítottam.
Kétszer-háromszor behajlítottam az ujjaimat a bal kezemen, miután eldobtam az utolsó shurrikeneket is, melyek közül kettő tökéletesen eltalálta a mellkasi részt, egy azonban a vállövet találta csak el. Néhány izom kellemetlenül égett, a mutatóujjamon pedig felfedeztem egy apró vágást, amit valószínű a tökéletlen fogásnak köszönhetően szereztem. A belőle folyó vér azonban minimális volt, úgyhogy úgy döntöttem, nem kötözöm be, majd maximum lefertőtlenítem az edzés végén.
Bemelegítésképpen felvettem egy bokent a földről, és gyors egymásutánban mértem kéttucat fentről lefelé indított vágást az edzőcölöpre, ami csak úgy kopogott a fakard súlya alatt. Mennyivel másabb volt, amikor még csak ezt gyakoroltam, és hozzászoktam, hogy a fegyver egy koppanás vagy fémes csendülés kíséretében akadályba ütközik, hogy aztán én is kivédjek egy felém érkező támadást! Leírhatatlanul furcsa érzés volt, amikor a vizsgán a meglendített zanpakutom minimális ellenállással haladt át egy hollow maszkján, és szelte ketté a fejét. A kezem még most is megremeg, amikor rájöttem, hogy a kardvívás nem egyszerű művészet, hanem magam is megtapasztaltam, hogy az ölés egy módja. Még ha nem is volt más, amit elpusztítottam, csak egy kétségbeesett, megtisztításra váró lélek.
Az ujjam megremegett, és számomra is meglepően erős ütést mértem a cölöpre, ami úgy tűnik, túl vékony volt, így a boken mellett az is eltörött, és kirepült a félig nyitott ajtón. Ráadásul, pont eltalált valakit, bár szerencsére csak egy kisebb sérülést okozott neki. Persze így is rendkívül kellemetlen ez a baleset, majd meg kell kérnem az edzőteremért felelős tisztet, hogy ezentúl strapabíróbb felszerelést vásároljon, elvégre ebből akár súlyosabb sérülés is születhetett volna.
- Suimasen, baleset történt!- meghajoltam a rendkívül magas férfi felé, aki annak ellenére, hogy sérülést okoztam neki, ha nem is szánt szándékkal, és önhibámból, gyakorolni akar velem. - Nyugodtan, úgyis ritkán akad edzőpartnerem- nem tudom, a férfi milyen szinten áll, de ahogy nézem, neki is két kard lóg az oldalán, aki pedig többet is hord magánál, vagy páros zanpakutoval áldotta meg a sors, többnyire jó vívó szokott lenni, elvégre az ilyen zanpakutok komoly tapasztalatot igényelnek. - Hakusaya Shinichi vagyok, az osztag Yonsekije. Nem láttam még itt, nem első osztagos, ugye?- elképzelhető, hogy most helyezték át, esetleg az Akadémiáról jött, bár mindkettőről tudnék, és az arca nem ismerős egyetlen, a múltban elintézett dokumentumomról sem, az Ichibantaiba helyezettek arcát pedig alaposan tanulmányoztam, és egyértelmű, hogy nincs közöttük. Persze lehet régi Ichibantais is, akivel eddig még nem futottam össze.
Vissza az elejére Go down
Kitetsu Raiden
8. Osztag
8. Osztag
Kitetsu Raiden

Férfi
Leo Goat
Hozzászólások száma : 66
Age : 32
Tartózkodási hely : mezőkön innen, és túl, a keleti fertályvégben/olykor a Kyouraku birtokon
Registration date : 2011. Jun. 03.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Goseki
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem Cl0te6500/15000Edzőterem 29y5sib  (6500/15000)

Edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem EmptyVas. Szept. 30, 2012 6:45 am

Zanjutsu edzés
(Shinichi/Raiden)

- Nem történt semmi – vonta meg a vállát Raiden, figyelmen kívül hagyva a negyedik tiszt bocsánatkérését.
Ahogy viszont meghallotta a fiatalabbnak látszó shinigami nevét, összébb rándult a szemöldöke. A Hakusaya név ismerősen csengett neki, ráadásul nem is akárhonnan. Ugyan az ő családja is nagyrészt a kovácsmunkából élt, így volt rá oka bőven, hogy riválisnak tekintse őket.
Mégsem viseltetett semmilyen rossz szándékkal, vagy gondolattal irántuk. Vele ellentétben, a Hakusaya családnak komolyabb megrendelései lehettek, mint Raidennek, így neki nem is volt nagyon érdeke, hogy a munkájában tovább fejlődjön. Legalábbis egyelőre.
De nem sokáig időzött gondolatai között, elvégre neki is illő volt bemutatkoznia.
- Nem, valóban nem az ichibantai tagja vagyok – biccentett. – Hachibantai rokuseki, Kitetsu Raiden.
Minthogy a bemutatkozáson túl voltak, a szürke shinigami elővett egy vékony szalagot, és szoros lófarokba fogta hószín haját. Közben látta, ahogy Hakusaya-san a kardjait szemléli.
- Nem, nem iker zanpakuou-k, ha arra gondol – mondta miközben a szalagra kötött csomó erősségét ellenőrizte. – A kisebbik csak egy szimpla kovácsolt wakizashi.
Egy ideig gondolkozott, hogyan is edzhetne, aztán ugyanolyan hirtelen, ahogy a terembe is belépett, előhúzta mindkét pengét, aztán a vörös hajú shinigami felé fordult.
- Tudna esetleg segíteni? Tudja Hakusaya-san, a legtöbb esetben vagy a zanpakutou-mmal, vagy a wakizashimmal küzdök. De úgy gondoltam, hatásosabb lenne mindkettőt egyszerre használni.Magának esetleg van valamennyi tapasztalata ilyen harcmodor terén?
Már csak azért is gondolta, hogy jó ötlet lenne mindkét kardját használnia, mert a nodachi, és a wakizashi kettősét merőben kiegyensúlyozatlannak érezte, és főleg ezért is használta vagy csak az egyiket, vagy csak a másikat.
Úgy gondolta, Hakusaya-san, családja mesterségéből kifolyólag talán részesülhetett valamilyen képzésben ezen a téren.
Míg a másik shinigami válaszát várta, Raiden szórakozottan suhintott hol egyik, hol másik pengéjével. Nem a súly miatt érezte őket különbözőnek, a wakizashija csodával határos módon szinte majd ugyanolyan nehézségű volt, mint Sora no Muchi. Ha tippelnie kelle volna, talán a két kard ereje közti különbségre tette volna a voksát. Talán épp ezért is akart megtanulni mindkettővel egyszerre harcolni.
Ezekhez hasonló gondolatokon töprengett, miközben elmélázva nézett az előtte lévő egyik edzőbábúra, és várt Hakusaya-sanra.
Vissza az elejére Go down
Kasumiouji Tetsuya
3. Osztag
3. Osztag
Kasumiouji Tetsuya

Férfi
Taurus Monkey
Hozzászólások száma : 118
Age : 31
Registration date : 2012. Mar. 16.
Hírnév : 3

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem Cl0te5000/15000Edzőterem 29y5sib  (5000/15000)

Edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem EmptyCsüt. Okt. 04, 2012 10:08 am

Zanjutsu edzés Raiden-sannal

- Örvendek a szerencsének, Kitetsu-san- ugyan nem igazán nevezhető szerencsének a történteket, elvégre egy baleset miatt álltunk szóba egymással, azt szerencsének nevezhetjük, hogy nem sérült meg súlyosabban, illetve hogy megismertük egymást. Egy pillanatra eszembe jut, hogy megkérdezzem, mi dolga itt, de aztán úgy döntök, hogy most kivételesen nem futom le az udvariassági köröket. Egy kicsit elvonatkoztatok a rangoktól, a feladatoktól, és megpróbálok végre rövid ideig nem Yonseki vagy Sekushon vezető, csak egyszerű shinigami lenni.
- Tényleg?- meglepő, hogy valaki a zanpakutoja mellett más fegyvert is hord, legalábbis a Goteiben nem találkoztam mással a klánom tagjain kívül egészen idáig, és nem is tudok másról, akinek a kardja egy kicsit is ellenállna egy lélekenergiával átitatott támadásnak. - Az én kardom is kovácsmunka, én magam készítettem. Tudja, a klánunk évszázadok óta tervez és készít fegyverzetet Seireitei számára, elsősorban a nemesek testőrei vásárolnak tőlünk, de néhány shinigami is vesz tőlünk felszerelést. Az ön kardja azonban nem a mi munkánk- azt nem tudom ránézésre megállapítani, hogy milyen minőségű, de azonnal látom, hogy nem tőlünk származik, a saját használatra készített fegyvereket leszámítva sablonnal dolgozunk, a kardokat pedig kizárólag kör alakú tsubával készítjük, leszámítva a különleges, nagy tömegben érkező megrendeléseket, de ilyen munkára nem emlékszem, a fegyverek díszítését pedig már évszázadok óta nem változtattuk. Hacsak nem antik darab, máshonnan szerezte be. Aggasztó, ha létezik valahol konkurenciánk, Seireiteiben azonban nem hallottam olyanról, aki hasonló dologgal foglalkozni, minőségi eredménnyel. Elképzelhető, hogy ez a kard is ilyen, ebben az esetben jobb lesz felhívni rá a figyelmét, még a mi kardjaink is csak egy darabig bírják ki, egy hamisítvány használata pedig életveszélyes lehet a használóra nézve.
- A kétkezességhez alapkövetelmény, hogy ugyanolyan ügyes legyen mindkét karja, Kitetsu-san. Ha ez megvan, akkor azt kell elérni, hogy minél hatékonyabb mozdulatsorokat tudjon tenni, hogy ne akadályozza egymást a két karja. Nálam ez nem ösztönös, hanem tanult, úgyhogy talán nem én vagyok ehhez a legjobb segítség, de amit tudok, megpróbálom átadni önnek, Kitetsu-san. Kérem, tegye el a kardjait, biztonságosabb bokennel gyakorolni, amíg nem biztosak a mozdulatok- megfogom mind a zanpakutom, mind a wakizashim, és leveszem őket az oldalamról, majd a fal mellé teszem őket. A bokenek közül kiválasztok egy katana méretűt, és egy kézmozdulattal jelzem a Hachibantai tagjának, hogy nyugodtan válasszon a földön heverő, különböző méretű fakardok közül. Az ő zanpakutoja hosszabb az enyémnél, úgyhogy nem adok neki egyet a szabványos méretből. Miután kiválasztotta a kardokat, felveszem az alap kendo állást. - A legtöbb harcot egy kardot viselő ellenfelek ellen kell megvívnia, úgyhogy én egyelőre ezzel az egy karddal fogok harcolni. Próbáljon meg rájönni, hogy mik az előnyeim, és mik a hátrányaim önnel szemben, ha ez megvan, rátérhetünk a kétkezes stílus hátrányainak kiküszöbölésére, és az előnyök kiaknázására. Kezdhetjük!- két kézre markolva a kardomat egy egyszerű, fentről lefelé irányuló vágást indítok az ellenfelem felé, közben pedig gyorsan átismétlem az általam feljegyzett előnyöket és hátrányokat.
A két karddal jobban lehet védekezni, támadni, illetve egyszerre lehet védekezni és támadni is, ráadásul sokkal gyorsabb reakcióidőt kíván a védekezés, és lényegesen kevesebb esélyt ad az ellenfélnek a visszatámadásra. Hátrány viszont, hogy fél kézzel gyengébbek a támadások az ellenfél támadásainál, a hakuda elemekre sokkal nehezebb így reagálni, mint egyetlen fegyverrel, a kardot könnyebben kicsavarhatják a kézből, illetve talán a legkomolyabb hátrány, hogy szinte lehetetlen kidoukat használni így, legalábbis bonyolultabbakat, a legegyszerűbbek így is elsüthetőek.
Közvetlenül a támadás után hátraugrok, és hagyom, hogy támadjon, legalább fél percen keresztül passzív maradok, és végül, ha kapok rá időt, ami vélhetőleg meg fog történni, mivel még nem tökéletes a stílusa, a szabad kezem felemelem, és rámutatok vele, hogy néhány szóval a Hatrudas fénybörtön nevű kidout helyezzem el rajta, majd mögé shunpozzak.
- Milyen következtetéseket vont le, Kitetsu-san?- kérdem, miközben megszüntetem a kidout.
Vissza az elejére Go down
Kitetsu Raiden
8. Osztag
8. Osztag
Kitetsu Raiden

Férfi
Leo Goat
Hozzászólások száma : 66
Age : 32
Tartózkodási hely : mezőkön innen, és túl, a keleti fertályvégben/olykor a Kyouraku birtokon
Registration date : 2011. Jun. 03.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Goseki
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem Cl0te6500/15000Edzőterem 29y5sib  (6500/15000)

Edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem EmptySzomb. Okt. 06, 2012 10:30 am

Zanjutsu edzés
(Shinichi/Raiden)

- Igen, már egy jó ideje tudok az ön, és családja munkásságáról – sóhajtott Raiden, majd Hakusaya-san vizslató tekintetét látva folytatta. – Valóban nem önök készítették, ezt a wakizashit én kovácsoltam még… nos, elég régen. No nem mintha valami nagymester lennék ebben a munkában. Bolondság lenne engem komolyan venni konkurenciaként, Hakusaya-san. Még csak nem is lennék méltó rá, nem állok én olyan szinten.
Közben eltette kardjait, ahogy azt a fiúforma shinigami kérte, és bár elég nehezen, de végül csak a falnak támasztotta őket. Kezeibe ezek után két boken került, hasonló nagyságban mint a két valódi pengéje.
- Szóval ilyen lenne valójában? – gondolta, ahogy a két fakardot tartotta. Teljesen kiegyensúlyozatlannak érezte magát, hihetetlen szerencsés lehetett, hogy az ő wakizashija tökéletesen idomult a zanpakutou-jához.
Persze próbált kevésbé a gondolataiba feledkezni, és inkább az alkalmi edzőpartnere szavaira figyelni. Arca rezzenéstelen maradt, miközben elméje szaporán zakatolt. Ugyan használta már mindkét kardját, de sosem volt még eset olyanra, hogy mindkettővel egyszerre harcoljon. Bár csak a bokenek voltak a kezeiben, mégis érezte, hogy a fogása rajtuk nem épp a legstabilabb. Feljebb csúsztatta hát kezeit, egészen a stubát jelölő vonalig. Ugyan nem lett sokkal jobb a helyzete, de több volt mint a semmi.
Ahogy a feladat elhangzott, Raiden bólintott egyet, s azonmód kapta is az első támadást. Amit rögtön tapasztalt, hogy a mozgása sokkal sutább, és lomhább volt, ellenben azzal, mikor csak egy kard volt a kezében. Két kézzel sokkal gyorsabban, és pontosabban irányította a pengét, míg a jelenlegi helyzetben a súlybeli egyenlőtlenség miatt nehezebb volt mozgatni a két bokent.
Hirtelen nem is tudta, hogy védekezhetne, így ösztönösen keresztbe tette a két fakardot. amennyire tudja, sikerült kivédenie az ütést, de egy pillanat alatt felismerte, hogy hogyha csak az egyik karddal védezekett volna, azt simán kiütik a kezéből. Ezen kívül ráadásul kissé megingott, gyorsan hátrébb csúsztatta jobb lábát, hogy a talpán maradjon.
Viszonylag tűrhető idő alatt nyerte vissza az egyensúlyát, és ahogy felpillantott, látta hogy Hakusaya-san ott áll, látszólag védtelenül. Itt volt az ideje Raiden támadásának. Ugyan látta, hogy a vörös hajú shinigami felé nyújtja a kezét, valamiféle kidoura készülve, de úgy vélte, még van pár másodperce. Gyorsan nekiindult, és a nodachit döfésre készen szegezte előre, míg a wakizashival egy oldalirányú, bordasorra mért csapást tervezett.
De rosszul mérte fel a támadására szánt időt. Hakusaya-san pár szóval letudta az idézést, és a szürke shinigami hirtelen megállt. Ahogy nézte, oly sok idő után megint lefogták egy kidouval – ha jól emlékezett, valószínűleg ugyanazzal – és egy fél pillanat múlva, már a háta mögül hallotta a fiatalabb shinigami kérdését.
- Abban igaza volt, hogy mindkét karomat ugyanarra a szintre kell felhozni. Az előbb majdnem elestem, ha egy kézzel védem a támadását, annyi a kardomnak. Viszont ha marad időm, könnyű lett volna bevinnem egy támadást, mivel maga csak az egyik kardra tudott volna koncentrálni. Így nem nehéz összezavarni egy hasonló szintű ellenfelet. Míg az egyik támadás kivédésére figyel, a másikat akadálytalanul átengedi.
Vissza az elejére Go down
Kasumiouji Tetsuya
3. Osztag
3. Osztag
Kasumiouji Tetsuya

Férfi
Taurus Monkey
Hozzászólások száma : 118
Age : 31
Registration date : 2012. Mar. 16.
Hírnév : 3

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem Cl0te5000/15000Edzőterem 29y5sib  (5000/15000)

Edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem EmptyCsüt. Okt. 18, 2012 9:57 am

Zanjutsu edzés Raiden-sannak

Meglepő dolog fegyverkovácsokkal találkozni Soul Societyben, elvégre Seireitei hadserege nem igényel fegyvereket, a Gotei 13 tagjai kivétel nélkül rendelkeznek zanpakutoval, az Omnitsukidou és a Kidoushuu pedig nem igényel fegyvert, persze mivel shinigamik, nekik is van kardjuk. Csak a nemesi házak vásárolnak dísztárgyakat, és néhány tehetősebb shinigami próbál szert tenni olyan fegyverekre, amik megkönnyítik a mindennapjait, az a kevés kovács kizárólag belőlük tud megélni. Azt viszont nem gondoltam, hogy a shinigamik között van a klánomon kívül bárki, aki ezzel foglalkozni, ráadásul egyedül.
- Furcsa véletlen, hogy összehozott minket a sors, Kitetsu-san. Ne aggódjon, nem tekintek konkurenciaként önre, több évszázados kapcsolatunk is van, mindig megveszik, amit készítünk.- a Kamioka ház testőrsége állandó felvevő piac, ennek köszönhetően nincs soha problémánk azzal, hogy nem kell valakinek a munkánk. Rajtuk kívül pedig szinte naponta érkezik megrendelés egy-egy shinigamitól, különösen azok köréből, akik megengedhetnek maguknak egy egyedi készítésű kardot, bár sokan spórolnak hónapokig egy új kard megvásárlásához.
Az edzőpartnerem azonnal a legtermészetesebb védekezési módszert választotta, amin nem is lepődtem meg, ellenben nem kaptam meg a várt kontrát. A legtöbben ilyenkor megpróbálják megakadályozni, hogy az ellenfelük eltávolodjon tőlük, és kiszabadítsa a pengét, egyszerűen tolják előre, és figyelik, hol keletkezik védelmi rés. Nagyon nehéz ilyenkor kiszabadulni, elvégre akár jobbra, akár balra elmozdul a védekező fél kardja, az egyik penge menthetetlenül utat talál, még ha így, hogy nem azonos hosszúságúak, kicsit könnyebb védekezni. Mások pedig megrántják a két kardot, és a pengék súrlódása pillanatnyi zavart okoz, védtelenül hagyva a lábakat, de ez most kevéssé jött volna számításba a hórihorgas shinigami méretei miatt a lábaim viszonylagos védelmet élvezhettek. Raiden-san harmadik opciót választott, várt, de a passzivitás ikerkardoknál nem a legjobb lehetőség, amit a harcos választhat. Ezek a fegyverek támadásra vannak, nem védekezésre. Raiden viszont támadásait nem védem ki, elvégre még azelőtt mozgásképtelenné teszem a kidoummal. Ezért nem szabad hagyni akár csak egy másodpercet is, aki egy kicsit is ért a kidoukhoz, viszonylag hamar megpróbál minél távolabbról harcolni, mert felismeri a nehézségeket.
- Igen, a védekezés valóban sokkal nehezebb, ha jól támad, bár ez inkább azért van, mert a támadások sűrűbben érkeznek, egyszerre két támadást indítani veszélyes. Nem vagyok megfelelő szinten hozzá shunpoból, hogy az oldalához tudjak kerülni, de a jobb karja tökéletes támadási felület lett volna, és a ballal sem lett volna ideje kivédeni. Az ikerkardokat nem is szabad két fegyverként kezelni, ugyanúgy egynek minősülnek, mint egy szimpla katana, más előnyökkel és hátrányokkal- a valóságban, hiába van valakinél több fegyver is, az egynek minősül, még ha az egyiket eldobva is egy maradna nálunk. A fegyveres harcnál felborulnak a matematika szabályai, elvégre itt egy és még egy ugyanúgy egy marad, de lehet akár nulla is, ha az illető nem képes megfelelően kihasználni, hogy két pengét forgat. - További hátrány a kidou használat nehézsége, legfeljebb két vagy három ujja szabadon mozgatható egyszerre, úgyhogy csak az olyan alapvető technikák használhatóak, mint a Byakurai vagy a Sai, a bonyolultabb kidouk szinte teljesen használhatatlanok, legalább egy szabad kéz kell hozzájuk. A másik hátrány, ahogy észrevette, a védekezés nehézsége, támadólag kell fellépni, minél gyorsabban minél több támadást végrehajtani az ellenfélen, nem arra törekedve, hogy kivédhetetlen legyen, csupán annyi a cél, hogy ne tudjon ellenlépéseket tenni. Ez a stílus egyébként hakuda elemekkel bővítve emelhető tényleg tökéletes szintre, de ebben már tényleg nem tudok segíteni, Raiden-san- kicsit gondolkozok, hogy mit kellene még elmondanom, de végül úgy döntök, hogy talán úgy lenne a legjobb, ha a saját szemével látja, és maga jöhet rá a dolgokra. - Elkérhetném a rövideb bokent? Most fordított helyzetben leszünk, próbáljon meg minél több következtetést levonni! Használhat shunpot, hakudát vagy kötőmágiát is, elvégre egy éles harc sem fog csak kardpárbajként lezajlani- miután megkaptam a wakizashit imitáló fadarabot, felveszek egy másik küzdőállást. Ezúttal behajlítom a térdemet, a wakizashit védekezőn teszem magam elé vízszintesen, a jobb karom ugyanakkor hátraemelem, hogy a katana hegye mutasson Raidenre, és így nagyjából derékszöget zárnak be. Talán így van a legkevesebb támadható felület.
A támadást a wakizashi vágásával indítom, nagyjából az ellenfelem gyomra magasságával, ezzel párhuzamosan mozgatva a katanát is, szúrásra hasonló mozdulatot végrehajtva vele. Így nem keletkezik rés a védelmemen, nem veszítem el az egyensúlyomat, védekezni azonban elég kellemetlen, elvégre keresztbe fogom a védekező pengét. Ha ez sikerül, megpróbálok lendületet venni, és két lépés után hátrébb lökni Raident, mielőtt megvetné a lábát, és a wakizashit átfordítva a katana mellé, a két karddal egyszerre indítok egy átlós vágást a válla felé. Ezt sem nehéz védeni, ezután azonban rögtön megemelem pár centivel a katanát, és megint támadok vele egyet, miközben a wakizashi továbbra is a kardjának feszül, megakadályozva, hogy megmozdítsa. Ezután újra hátralököm, és egy fordulat után a jobb kezemben lévő karddal fejmagasságban, míg a ballal térdmagasságban indítok vízszintes vágást. A wakizashi támadásába nem adok akkora erőt, a katanáéba ellenben igen, és félkörként folytatom a mozdulatot, így ha mögém shunpozik, találkozik egy támadással, ami megakadályozza, hogy a viszonylag védtelen hátamat támadja, és gyorsan felvehetem újra az alapállásomat. Ezt csak egy pillanatig tartom, mielőtt kiegyenesedek, és leengedem a karjaim, jelezve, hogy újra szünet következik.
- Mindenki más stílusban harcol, nem azért kértem, hogy figyeljen, mert azt akarom, hogy mindenáron az enyémet utánozza, csak az volt a célom, hogy lássa, ezek valójában egy fegyverként működnek- mondom, miközben visszaadom a wakizashit. - Egy kicsit gondolkozzon el azon, hogy hogyan tudna így jó, hatékony harcstílust kialakítani, utána pedig próbáljon eltalálni!
Vissza az elejére Go down
Kitetsu Raiden
8. Osztag
8. Osztag
Kitetsu Raiden

Férfi
Leo Goat
Hozzászólások száma : 66
Age : 32
Tartózkodási hely : mezőkön innen, és túl, a keleti fertályvégben/olykor a Kyouraku birtokon
Registration date : 2011. Jun. 03.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Goseki
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem Cl0te6500/15000Edzőterem 29y5sib  (6500/15000)

Edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem EmptyKedd Dec. 18, 2012 10:18 pm

Zanjustu edzés
(Shinichi/Raiden)

Raiden csak biccentett egyet a vörös hajú shinigami kérésére, majd lazán átdobta neki a rövidebb bokent.
Úgy döntött, nem fogja visszafogni magát, hiszen Hakusaya-san is mondta:” egy éles harc sem fog csak kardpárbajként lezajlani”.
Majd ahogyan ellenfele, ő is felvett egy alapállást, amit leginkább az egyik shikai képességénél használt. Laza terpeszbe állt, bal lábát kissé előrébb tolta, míg jobb lábfejét arra merőlegesen fordította, hogy megtámassza magát. Kissé előrébb hajolt, a bokent pedig két kézre fogva a jobb oldalához emelte.
Alig hogy felpillantott, már látta is hogy a másik shinigami nem nagyon tétlenkedik. Jobb felől egy vágás, bal felől egy szúrás. A szürke shinigaminak nem is volt ideje átgondolni, így csak a reflexeire hagyatkozott.
Amennyire tudott, begörnyedt, hogy ki tudja védeni a vágást, majd a bokennel épp csak oldalba tudta ütni a bal felől közeledő, fegyvert imitáló fadarabot, s azzal a lendülettel egy pördüléssel átfordult Hakusaya-san háta mögé.
De ennyivel még nem volt vége, már jött is a következő támadás, bár most jóval egyszerűbben. A párhuzamos, átlós vágást nem esett nehezére kivédenie, a lefelé fordított bokennel. Ha máshol nem, hát ott előnnyel szolgált a termete, és abból kifolyólag a jelenlegi fizikai erőfölénye.
Megforgatta a bokent, hogy ezzel is kicsit összezavarja a másikat, majd lendített ő is az alkalmi „karddal” hisz ott volt a régi mondás: legjobb védekezés a támadás. Hátha az ereje elég lesz arra, hogy nemcsak kivédje, de meg is ingassa Hakusaya-sant a támadás sorozatában.
Ugyan nem volt biztos az ütés sikerében, mint semmi másban, amibe belefogott, épp ezért gyorsan a vörös shinigami mögé shunpozott.
Épp jókor, ugyanis látta, hogy ellenfele már lendítette is a bokeneket, s ő is egy bordasorra mért csapást készült bevinni. Azzal viszont nem számolt, hogy Hakusaya-san tovább viszi a vágást, így a három fakard egyszerre csattant, egy fél perc után pedig Raiden kissé kábán tápászkodott fel, meglapogatva fejét.
Hallotta és értette ugyan, mit mond neki alkalmi edzője, de valahogy nem tudott rá válaszolni. Kissé még szédült a hirtelen bekapott ütéstől, és gondolatai szintúgy zavarosak voltak.
Vissza az elejére Go down
Kasumiouji Tetsuya
3. Osztag
3. Osztag
Kasumiouji Tetsuya

Férfi
Taurus Monkey
Hozzászólások száma : 118
Age : 31
Registration date : 2012. Mar. 16.
Hírnév : 3

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem Cl0te5000/15000Edzőterem 29y5sib  (5000/15000)

Edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem EmptyPént. Feb. 15, 2013 7:29 am

Zanjutsu edzés Raiden-sannak

Bár az alkalmi tanítványom rendkívül ügyesen védekezett, ami nem könnyű egy két fegyverrel felszerelt ellenféllel szemben, végül is sikerült elkapni, és a padlón kötött ki. Elég nagyot kapott, úgyhogy nem tudom, hogy sikerült-e minden szavamat megértenie, de úgy döntött, mintha figyelne. Úgy tűnik, fejlődőképes, talán már látható eredményeket sikerült produkálnia ez alatt a rövid idő alatt is.
Talán túlzottan is védekező stílust használ, ez lehet a hátránya, alig párszor támadott vissza, és bár a túlzottan agresszív, nyílt stílusok sem jók, azok talán mégis jobbak, mint a csak védekezésre építők, hiszen ha csak az egyik támad, csak az egyik képes győzni. Egy karddal kettő ellen, persze többet kell védekezni, de ha valakinél kettő van az egy ellenében, folyamatosan támadnia kellene, hogy az ellenségnek ne legyen rá esélye, hogy visszaüssön.
Ezt viszont mindenki tudja, aki harcolt már fegyverrel, és valószínű inkább a gyakorlati alkalmazásával kapcsolatban merülnek fel problémák. Talán egyszer megsérült, és ennyire fél egy kard érintésétől, talán nem szeret megsebesíteni másokat, mindenesetre, ha valaki már előhúzta a kardját, ott nincs helye határozatlanságnak. Az eltompítja a kardot, ami úgy már nem jó sem támadásra, sem védekezésre, csak egy ócska piszkavasként funkcionál, ami darabokra törik egy erősebb ütéstől.
Egy percig gondolkozom rajta, hogy hogyan tudnám rávenni arra, hogy inkább támadni próbáljon a két karddal, azután pedig körvonalazódik bennem az ötlet: több ellenfél ellen csak úgy lehet eredményesen küzdeni, ha minél többet minél gyorsabban kivonsz a forgalomból, különben az együttes energiatartalékaik fölénye miatt felül fognak kerekedni.
Rövid koncentrációval létrehozok a Hadou 50 segítségével egy klónt, aki csak fele olyan erős, mint én, önmagában rendkívül gyenge ellenfél, de ha ezúttal is csak védekezni fog, akkor nincs esélye. Miközben a másolat is elmegy bokenért, elkezdem magyarázni Raidennek az észrevételeim.
- A technikai részét már elmagyaráztam, Kitetsu-san, viszont tudnia kell: ha két kardot használ, folyamatosan támadni kell, csak védekezni szinte egyáltalán nincs idő. Ha megtámadnak, az egyik fegyverrel kell kivédeni, és a másikkal lesújtani, de soha nem lehet egy perc nyugtot sem hagyni az ellenfélnek- a klónom időközben megkerüli a férfit, és pár méterrel mögötte helyezkedik el. - Azt hiszem, ezt egynél több ellenfél ellen a legjobb gyakorolni, ebben az esetben nagyon látványosan érvényesülni fog a hátránya, ha csak a védekezésre koncentrál. A klónom ereje a fele az enyémnek, a sorozatos támadásokat nem lesz képes kivédeni, próbálja meg megütni, és közben tartson távol engem is magától! Ezúttal viszont ne használjon semmilyen képességet, csak fizikai támadásokat!- ez egy viszonylag bonyolult feladat, sőt, talán teljesíthetetlen lenne, de ezúttal én sem fogok a teljes erőmmel harcolni, elsősorban védekezek, és a támadásaim erejéből visszaveszek. A klónomnak ellenben nem adok ilyen instrukciókat, ő fog agresszívebben támadni, igaz, a támadásait a nálam erősebb férfi könnyedén blokkolja. Nagyjából olyan lesz, mintha két akadémista ellen kellene harcolnia egyszerre, úgyhogy ha megértette, amit mondtam, nem leszek képes eltalálni, és pár perc alatt leteríti a klónomat. Amennyiben viszont a korábbi taktikáját választja, még így is le fogjuk győzni.


/Ez volt a zárópostom, te még reagálj rá! Surprised/
Vissza az elejére Go down
Kitetsu Raiden
8. Osztag
8. Osztag
Kitetsu Raiden

Férfi
Leo Goat
Hozzászólások száma : 66
Age : 32
Tartózkodási hely : mezőkön innen, és túl, a keleti fertályvégben/olykor a Kyouraku birtokon
Registration date : 2011. Jun. 03.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Goseki
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem Cl0te6500/15000Edzőterem 29y5sib  (6500/15000)

Edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem EmptySzomb. Márc. 02, 2013 2:28 am

Zanjustu edzés
(Shinichi/Raiden)

Még kavargott Raidennel a világ, mikor újból hallani vélte alkalmi edzőpartnere hangját, és egyre élesedő tekintettel még sikerült elkapnia egy másik vörös hajú alakot, talán a Hakusaya klónját.
Próbált figyelni, de csak mondatfoszlányok jutottak el hozzá.
„…folyamatosan támadni kell…egy perc nyugtot sem hagyni az ellenfélnek…”
Megrázta a fejét, hátha le tudja küzdeni a rosszullétét, és szerencséjére valamennyire rendbe is jött. Meghallgatta shinigami társa maradék mondanivalóját, s ahogy az a végére ért, Raiden amúgy sem rózsás kedve még alább hagyott.
Csak fújt egyet, és erősebbre vette a fogást a két bokenen. Tehát csak támadnia kellett. mindegy hogy, de folyamatosan támadni. Ahogy végiggondolta, egy újabb kiadós fejbevágást sejtett végeredménynek.
Lehunyta szemeit, vett egy mély levegőt, és amennyire csak tudott, megpróbált csak az érzékeire, és az ösztöneire hallgatni. Úgy tűnt, ha továbbra is logikára, és stratégiára támaszkodik, nem lesz képes másra, csupán a védekezésre.
Aztán már hallotta is, ahogy a háta mögül megindul az egyik. Még időben fordult meg, hogy kivédje a jobbja felől jövő támadást, majd bele se gondolva mit tesz, nagyot lendítve oldalba rúgta ellenfelét, s amint ismét lét lábbal állt a földön, megpördült, és a másik shinigami felé ugorva kezdett támadni. Nem figyelt arra, hogy ne üsse meg túl komolyan fiatalabb társát, Raiden hogy szúró, hol vágó mozdulatokat tett, mindezt teljesen rendszertelenül, véletlenszerűen választva irányt.
Ugyan főként az előtte lévő ellenfélre figyelt, de tudta hogy Hakusaya klónja még mindig ott volt mögötte. Amint valamelyest konstatálni tudta hogy az előzőleg kiütött shinigami már feltápászkodott, gyorsan leguggolt, és egyik lábával egy íves mozdulatot követően lerúgta ellenfelét a lábairól.
Ahogy felegyenesedve megfordult, hallotta ahogy társa feje koppan a padlón, de ami rémisztőbb, Raiden ez egy cseppet sem érdekelte. Kékes szemeiben zöld szikra csillant, és már sietett is a klón elébe.
Az első adandó támadást már nem védeni próbálta, hanem egy erősebb csapással viszonozta, majd a másik bokennel az ellenfele védtelennek látszó térdét kapta oldalba, viszont itt még korán sem végzett.
Ahogy jobb karját visszahúzta a térdre mért csapásból, felemelte bal lábát, és amilyen erősen csak bírta, halántékon rúgta a klónt, majd a rúgás után egy párhuzamos vágással sújtott le ellenfele nyakára.
Raiden tudta hogy nem a legerősebb, de amint az utolsó ütését is bevitte, furcsa reccsenést hallott. Hogy ez a saját keze, valamelyik bokene, vagy a klón nyaka volt, azt nem tudta.
Elfáradt, lihegett, és az előző gyakorlatból megmaradt fejfájása ismét felerősödött. A két boken kieset a kezeiből, és úgy ahogy volt, leült a padlóra. Az se érdekelte volna, ha még nincs vége a gyakorlatnak és a fiatal shinigami mér rá pár csapást.
Elfáradva törölte meg ráncok barázdálta homlokát, majd társa felé nézett, és biccentett egyet.
Vissza az elejére Go down
Hirako Shinji
Admin
Admin
Hirako Shinji

Férfi
Leo Rooster
Hozzászólások száma : 380
Age : 30
Registration date : 2008. Sep. 30.
Hírnév : 35

Edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem EmptySzer. Márc. 13, 2013 7:02 am

Kitetsu Raiden: Elég nehézkesen vetted fel az edzés ritmusát, ami a végére változott ugyan, de csak minimálisan. A kiadott feladatokat képességeidhez mérten megoldottad, ezért 500 LP jutalomban részesülsz, az ebből érkező egy pontot zanjutsura kell tenned! Következő alkalommal lehetőleg több lelkesedéssel vesd bele magad a gyakorlásba, természetesen a karakter jellemét szem előtt tartva.

Hakusaya Shinichi:
Türelmes tanítóként irányítottad hirtelen jött tanítványodat, s nem csak gyakorlóbábuként funkcionáltál, hanem szóban is megszívlelendő tanácsokkal láttad el. Mivel ez már a második edzésvezetésed volt, így ennek megfelelően már Te is részesülsz jutalomban: 1000 LP-t kapsz, azaz két pontot zanjutsura kell tenned!
Vissza az elejére Go down
Amatsuji Youko
1. Osztag
1. Osztag
Amatsuji Youko

Férfi
Aquarius Hozzászólások száma : 63
Age : 511
Registration date : 2011. Jul. 14.
Hírnév : 14

Karakterinformáció
Rang: 1. osztag tagja
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem Cl0te10000/15000Edzőterem 29y5sib  (10000/15000)

Edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem EmptyCsüt. Júl. 25, 2013 12:41 pm

A nyári napfény alatt
Mélyet szippantottam a virágillattal telt levegőből. Némán hallgattam a fák lombjainak suhogását, a méhek döngését az ezernyi színben virágzó növények felett. A távoli fakardok egymásnak csapódásának visszhangját. A halálisten uniformis zaját, ahogy meglebbenti újra és újra az enyhe légmozgás, mely oly’ kellemessé tette az első osztag szabadtéri edzőhelyét a meleg, erős nyári napsütésben.
Fujimoto hivatott ide a halálisteni és testőri pályafutásom egyszerre való teljesítésének átbeszélésének ügyében. Még mindig rendkívüli furcsa látnom egykori akadémista társamat főkapitányi haorit viselve. Mikor öcsém mesélt róla el se akartam hinni, azonban saját szemmel megbizonyosodni az igazságról furcsa volt, egyszerűen rendkívüli, hihetetlen. Lehetetlenség felfogni, hogy mennyi mindenben változott a kétszáz év alatt Soul Society vezetősége, s mintha tegnap lett volna, hogy Tsukuyomi második feloldását be kellett mutatnom a Soutaichou és további három kapitányi tiszt szeme láttára.
Pillantásomat az ég felé emeltem, ahogy a régmúlt eseménye lepergett lelki szemeim előtt. Hosszú másodpercekig fürdőztettem arcomat a napfényben, hogy erőt gyűjtsek magamba. A fény számomra olyan fontos volt, mint másnak a levegő a légzéshez, ez töltött fel engem és Tsukuyomit éltető energiával.
Jobb alkaromon húzódó karvédőhöz nyúltam bal kezemmel. Jobb kézfejemen nyugvó részéből a több mint tizenkét fajta tűből négyet vettem magamhoz, mindegyiket két-két ujjam közé csíptetve. A mozdulatsorom közben hallottam, ahogy a pár méternyire tőlem, égnek nyújtózó barackfa ágán görcsösen kapaszkodó levél végül megadja magát egy erősebb széllöketnek.
Ezzel egy időben pördültem és céloztam. Az első tű a fa törzsét érte, a második azon ágat, melyről az apró növényi rész elhagyta békés helyét, a harmadik a lefelé hulló falevelet találta el, megállítva alig félméternyire a talajtól. A tű a ráakadt levéllel együtt a barackfa törzsébe fúródott, a levél tű által érintett részén lassacskán maró-savas hatás kezdett megmutatkozni rajta, mely másodpercek leforgása alatt lebontotta a növény szöveteit, némileg megroncsolva a barackfa azon részét is, amit a falevél takart.
- Chh – mérgelődtem teljesítésemben. Elmémben meghatározott végcél a fa gyökereinél árválkodó szürke kő lett volna. Már éppen megtettem volna az első lépést a növény irányába, hogy az eldobott tűket összegyűjtsem mikor is hideg futkosott a hátamon, mely mellé egyetlen gondolat párosult elmémben: figyelnek. Reflexszerűen fordultam sarkon, ezzel egy időben eldobva az utolsó tűt, mit kezemben fogtam, mely az idegen mellett fúródott az épület falába, ami mellett éppen állt.
- Mi a neved? – teszem fel a kérdésemet, melyben mibenlétéről kérdezem, miután szemügyre vettem. Támadó állásomból rögtön egy társalkodáshoz illőt vettem fel, ami nem árulkodott további fenyegetőzésről. Hangtónusom azonban cseppet sem sikerült olyanra, ahogy elmémben hangzott. Kissé zavartan sütöm le szemeimet és fordulok a fa irányába, hogy eltávolítsam a két tűt a törzséből. Arra gondosan ügyelve, mely a falevelet találta el, ne az élét követő 1/3 részben fogjam meg, ugyanis ha beleérek a rákent anyagba, mely még foltokban rajtamaradt, valószínűleg ujjaimat kezdené ki. - Engem Amatsuji Youkonak hívnak. – fűzöm hozzá, hogy iménti szavaimat némileg barátságosabbá tegyem. Majdnem kétszáz évig elzárkózva élni… igen kikezdi a kommunikációs készséget. Régen kerültem beszélő viszonyba más halálistennel és a hadnagy pozitívan kezelte botlásaimat, azonban ő tudott arról, hogy milyen múltbéli események után tértem vissza a Gotei 13 kötelékébe. Azonban ő, bárki is ez a lány, semmit nem tud rólam, így nem várom el, hogy megértse.
- Te is az osztagban szolgálsz? – teszek egy oldalpillantást a távoli alakok elmosódó sziluettjére, amiért Tsukuyomi által kölcsönzött látásom nem tiszta annyira, hogy pontosan ki tudjam venni a szorgosan gyakorló tisztek alakját, azonban az ideszűrődő hangokból be tudtam azonosítani a cselekvésüket. - Nem kellene edzésen részt venned? – utalok a pár méterrel odébb gyakorló halálistenekre, mindeközben lassan a lány mellé sétálva, hogy a mellette, az épület falába állított apró tűt is visszavegyem repertoáromba. Fölösleges pénzpazarlás lenne minden eldobott fegyvert másikkal pótolni.
- Ne haragudj az előbbiért, nem akartalak megijeszteni, csupán megszokás Neutral – jegyzem meg a fogadására utalva, majd némán várom, hogy megmagyarázza, miért nem követi a többi tiszt példáját és végzi el a napi osztagedzését. Mikor anno a 12. osztagot vezettem, egyszerűen látni se akartam olyat, hogy egy halálisten elmulasztja ezen kötelezettségét, így remélem konkrét oka van elmulasztani napja eme fontos pillanatát.

Vissza az elejére Go down
Fon Miho
2. Osztag
2. Osztag
Fon Miho

nő
Cancer Pig
Hozzászólások száma : 73
Age : 64
Tartózkodási hely : Fon birtok, Seireitei
Registration date : 2013. Jun. 14.
Hírnév : 1

Karakterinformáció
Rang: Hachiseki
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem Cl0te7600/15000Edzőterem 29y5sib  (7600/15000)

Edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem EmptySzer. Júl. 31, 2013 9:58 am

A nyári napfény alatt
 
 Ahogy becsuktam az iroda ajtaját magam mögött, halkan kifújtam az addig bent tartott levegőt. Kaito-samának még azt is mindig szorongva jelentem, ha minden tökéletesen ment, nem történt semmi baj a tanítványaimmal, mindenki mindent úgy csinált, amit kellett, mert lehet, hogy még többet várt el valójában.
 Ellenben még fiatal az idő, és úgy tűnik, a mai nap már véget is ért, a rám bízott családtagjaimnak semmi dolga, ma szabadnapos vagyok, és azt hiszem, bőven elég volt napi edzésnek az a négy óra, amit azzal töltöttem, hogy tanítgattam a rokonaimat. Persze, este azért még fogok csinálni valamit, minimum az alap sorozatomat.
 Ha jól számolom, legalább hét vagy nyolc szabad órám lehet még, ha akarok edzeni is lefekvés előtt, ezt pedig számtalan módon kihasználhatom. Legutóbb szórakoztató volt a testvéreimmel a fürdés, de ők most úgy tudom, hogy szolgálatban vannak, úgyhogy nem tudnak jönni. Talán vihetném a Kaito-sama által rám bízott fiatalokat, velük jól érzem magam, és addig sem tudnak semmi bajt okozni, amíg velem vannak. Lehet, ez lenne a legjobb program, de ha fürdőruhában látnának, akkor lehet, hogy csökkenne bennük az irántam érzett tisztelet. A tekintély fontos része a megjelenés, és a fürdőruha túl sokat mutat. Mondjuk, ez butaság, túl fiatalok még hozzá, hogy ez zavarja őket, meg van olyan fürdőruhám, ami egybefügg.
 A másik lehetőség, hogy elmegyek szórakozni valakivel valahová, például egy osztagtársammal, vagy valakivel az Akadémián szerzett barátaim közül, esetleg őket hívom le a tengerhez, vagy egy étterembe, de ebből kellemetlen helyzet lehet. Ha éppen nem ér rá, csak egy vagy két ember, akkor úgy vehetik, hogy nyomulok rájuk.
 Az ideális megoldás az lenne, hogy elhívom a gyerekeket- de furcsa ezt mondani, ha harminc év sincs közöttünk, és a barátaim közül azt, aki jönni tud, akkor kevésbé lesz olyan nyomulás gyanús. Ezt viszont elég sokáig tart leszervezni, mondjuk az osztagom épp csak egy kis kitérő, de a negyedik osztag már messzebb van.
 Ahogy elhaladtam egy félrehúzott ajtó előtt, fakardok csattogását hallottam, és úgy döntöttem, öt percre megállok nézelődni. Mi vagyunk vitathatatlanul a legjobb pusztakezes harcosok, de abban megoszlanak a vélemények, hogy kik Seireitei legjobb kardforgatói. A tizenegyedik osztag tagjai többnyire a nyers erőt, az első osztag tagjai pedig inkább a technikát tartják szem előtt vívásnál, ami érdekes összehasonlítás. Ami viszont gyengepont, hogy mindkét osztag tagjai becsületet néznek egy harcban, pedig szerintem nem szabad olyan dolgokkal, mint a becsület foglalkozni, ha kis százalékban is módosítja a küldetés sikerének esélyét.
 Az első osztagos tisztek, többnyire tényleg az Akadémiai legjobbjai lehettek zanjutsuban, legalábbis tényleg nagyon szépen vívtak, és sokkal jobban, mint én, de egy idő után fárasztóvá vált látni, hogy mennyi kihasználatlan helyzetet hagytak. Némelyik ágyék könyörgött egy térdért, számtalan orr egy homlokért, s rengeteg szem egy marék porért, inkább tovább indultam.
 Egy másik nyitott ajtónál egy magányosan gyakorló lányt pillantottam meg, aki tűket dobált. Ez egy rendkívül ritka orgyilkos technika, és úgy tűnt, hogy neki jól megy, ezzel pedig a családom nagy részét, beleértve engem is, felülmúlt az orgyilkosság egy ágában. Ez nagy szó, még úgy is, hogy én nem szoktam dobófegyvereket használni.
 Ahogy mozdult, mozdultam én is, harminc centivel arrébb hajoltam, az egész csípőm kifordítva, hogy elkerüljem a fejem magasságában eldobott fegyvert, de kiderült, felesleges volt: a tű így is a falba csapódott, és mivel nem jött következő, nem ment mellé, oda talált, ahová célzott. A gyors pillantásból, amit a tűre, és a fára vetek, megállapítom, hogy ez már horzsolva is veszélyes sérülést okoz, mérgezett. A mérgekért sem vagyok oda, veszélyes lehet az orgyilkosra is.
 - Fon Miho vagyok, örülök, hogy megismerhetlek, Amatsuji-san!- enyhén meghajlok a nálam valamivel idősebb nő felé, akit egyelőre megtisztelek a san jelzővel, amíg nem szól, hogy nem kell neki. Ami engem illet, én biztosan meg fogom kérni, hogy ne sanozzon, ha esetleg szándékában állna, öregít, meg csak azért, mert nemes vagyok, nem kell.
 - A második osztagban szolgálok, csak a bácsikámnál voltam látogatóban- abból, hogy rákérdezett az edzésre, gyorsan leszűröm, hogy valami magasabb rangú tiszt lehet, legalábbis, a hangja eléggé számon kérő volt. Vicces belegondolni, hogy egyesekben már ez a hangnem is bűntudatot kelt, még akkor is, ha nem csináltak semmi rosszat. Hú, ezt a feltételes módot alkalmazni fogom, ha a gyerekek nem csinálják azt, amit mondok, lehet, hogy használ.
 - Semmi baj, dobtak már hozzám rosszabbat is.- meg amúgy sem talált volna el, tehetném hozzá, de az sértő lehetne, úgyhogy nem mondom. Ha el akar találni, nyilván nem fejmagasságba céloz, hanem mondjuk a hasamra vagy a combomra, és többet dobott volna egynél, ez nem volt komoly kísérlet.
- Egy ilyen tűnek egyébként milyen előnye van egy kunaival szemben?- ha mérgezett, akkor nyilván egy ilyen tűvel is lehet halálos sérülést okozni, és természetesen kritikus ponton eltalálva egy kis sérülés is súlyos, de egy kunaival azért lehet közelharcot is vívni, és messzebbre is dobható. Azt jóval többen is használják a családomban, de most végre találtam valakit, aki tud erre válaszolni.
Vissza az elejére Go down
Amatsuji Youko
1. Osztag
1. Osztag
Amatsuji Youko

Férfi
Aquarius Hozzászólások száma : 63
Age : 511
Registration date : 2011. Jul. 14.
Hírnév : 14

Karakterinformáció
Rang: 1. osztag tagja
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem Cl0te10000/15000Edzőterem 29y5sib  (10000/15000)

Edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem EmptyHétf. Aug. 12, 2013 9:13 pm

A nyári napfény alatt
Türelmesen néztem szembe a fiatal halálistennel kinek bemutatkozása, nevének említése is sokat elárult számomra. Nem, hogy csak a Shihouinok híres testőrségének a tagja, de még az általam oly’ régóta ismert Fon rokona, már ha ugyan arra a személyre gondolunk. Szemeimben meglepettség csillant, érdeklődve méregettem az ifjú Font, ki Kaito rokonának vallotta magát, lévén tudtommal ő az egyedüli ki szintén ebben az osztagban szolgál, s eme testőr klán tagja.
- Fon Kaito a bácsikád? – kérdezek rá biztonság kedvéért, lévén nem igazán követem figyelemmel az Ichibantai tagjait, így nem árt biztosra menni, mielőtt félreértések születnének. S ezáltal igyekszem megemészteni a hallottakat, miközben önkényesen is előhozakodnak gondolataim mélyén lapuló régi emlékek, az Akadémiai évekről szólóak. Emlékszem mennyire le voltam nyűgözve annakidején Kaito személyétől. Fiatal fejjel mindig olyan remek testőrré akartam válni, mint amilyen ő. Persze ez rég volt, azóta több száz év eltelt, felnőttem és rengeteg dolgot felfogtam, mely régebben nem volt tiszta számomra. Azóta tudom, mi a különbség a Fonok és Amatsujik klánja között, bár egy dolog mindig közös marad, a két testőr famíliának mindenképpen azon nemesi család védelme lesz a legfontosabb, kinek védelmére felesküdött, akár az életüket feláldozva értük.
- Szólíts csak Youkonak, végtére is, egyikünk sem több vagy kevesebb a másiknál, Miho – jegyzem meg, miután hátamon a hideg futkosott a nevem utáni jelzőt hallva. Valahogy mára már sok volt nekem a formalitásokból. Bár még mindig nehezemre esik Fujimotot a főkapitány jelzővel illetni, az illemről akkor sem feledkezhetek meg bizonyos helyzetekben. Belém nevelték, s ha akarom, se fogok tudni leszokni róla, de ha lehet inkább mellőzöm.
- A kunai nagyobb és nehezebb összetételű, mint egy dobótű. A kunai ebből kifolyólag könnyebben kivédhető, de a tű… Apró mérete miatt nem hogy csak könnyen elrejthető, de gyorsabb is a kunainál. Persze egy dobótű igen nagy precizitást és anatómiai ismeretet követel, lévén a kunaival már egy apró találat is képes nagyobb sebet okozni, míg egy dobótű nem. Összességében mindkét fegyver hatékony a maga módján. Gondolom, te magad is tudod, hogy a kunai közelharcra is alkalmas, egy dobótű, inkább távolsági fegyver. Természetesen ez attól is függ, kinek a kezében van, hiszen egy dobótű is lehet ugyan olyan veszélyes eszköz a közelharcban, mint a kunai, ha egy fegyvermester forgatja. – igyekszem a legrészletesebben megválaszolni az ifjú kérdését, miközben a visszavett tűt forgatom az ujjaim között. Persze mondanivalómat csupán akkor láthatja át igazán, ha ő maga is használta már mindkét fegyvert.
- Szeretnéd magad megtapasztalni a különbséget? – nyújtottam felé életlen oldalával a dobótűt, miközben tekintetemet az arcára vezetem fürkészően. Miho személye e rövid ismeretség alatt nem több, s nem kevesebb számomra egy tudásra szomjazó még repertoárját bőszen nővelő ifjú testőrnél. Így nem láttam akadályát annak, hogy megválaszoljam kérdését, s egy gyakorlatot is levezessek neki, melyben tisztán átláthatja a két fegyver közötti különbséget, amennyiben él ezzel a lehetőséggel.
Helyeslő válasza esetén a szabadtéri edzőtér közepére intem. A Fonok Seretei legjobb ninjáinak számítanak. Mi Amatsujik is hasonló harcmódorral rendelkeztünk egykoron, azóta külön specializálódtunk, csupán bizonyos alapelemeket megtartva harcmodorunkhoz. Fegyverek igen szerteágazó gyűjteményéből válogathatunk és építhetjük fel felszerelésünket, de a legfőbb tanítást sosem feledjük: hogy mi magunk vagyunk a legfőbb fegyver. S mivel testőrségünk némely tagjai nem rendelkeznek akkora reiatsuval, hogy gyorsaságukat villámtánccal növeljék, ezt a hiányt különböző anyagokkal, mérgekkel kompenzáljuk.
- Kérdésedből feltételezem, több tapasztalatod van a kunai használatában, mint a dobótű terén. Mit gondolsz, most, hogy egy ilyen apró fegyvert tartasz kezedben, mire kell elsősorban odafigyelned, mielőtt a célpontba dobod? – jobban szeretem a mozgó gyakorló feleket, mint a mereven álló céltáblákat, mely kevésbé tükrözi a valóságot. Azonban félő, hogy az osztagban egy vállalkozó egyén se akad a gyakorlathoz.
Kérdésem során karba font kézzel állok két méterre a lány mellett, elegendő mozgásteret hagyva számára, miközben válaszára várok. Az esetleges javításokat egyelőre mellőzőm, feltéve, ha mondanivalójában akad hiba, bár ifjú testőrként biztos vagyok benne, hogy olyan dolgokat is figyelembe vesz, amellyel a legtöbb halálisten nem foglalkozik, mint például a légáramlatok, mely egy dobótű használatában elmaradhatatlan szempont.
- Rendben, most dobd bele a tűt a bábúba – mutatok a mozdulatlan, ember formájú gyakorló bábra. Nem adok részletesebb instrukciókat első alkalommal, amiért látni szeretném, hogy miképpen teljesít a kellő ismeretek hiányában, mennyire találja fel magát. Hiszen a találékonyság elmaradhatatlan egy testőr számára. S ha ismereteim nem csalnak, a Fonok is már igen fiatal korban megkezdik a növendékek kiképzését.
Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Fon Miho
2. Osztag
2. Osztag
Fon Miho

nő
Cancer Pig
Hozzászólások száma : 73
Age : 64
Tartózkodási hely : Fon birtok, Seireitei
Registration date : 2013. Jun. 14.
Hírnév : 1

Karakterinformáció
Rang: Hachiseki
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem Cl0te7600/15000Edzőterem 29y5sib  (7600/15000)

Edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem EmptyCsüt. Okt. 10, 2013 11:37 am

A nyári napfény alatt

- Igen, Kaito-sama a bácsikám- igazság szerint nem a szó szoros értelmében a nagybátyám, csak a másodunokahúga vagyok, de ennek igazság szerint nincs jelentősége. A Fon-ház tagjai között vannak, akik között olyan távoliak a rokoni kapcsolatok, hogy szinte lehetetlen visszakövetni, mégis egy család vagyunk. Hogy ki milyen fokon kicsodája a másiknak, kevésbé fontos.
- Rendben, Youko- azzal, hogy ő kérte, hogy szabaduljunk meg ezektől a jelzőktől, az első osztagos shinigami komolyat nőtt a szememben. Nem szeretem ezt az ostoba, mesterséges távolságtartást, amit ezek a jelzők jelképeznek.
Érdeklődve hallgatom a tűről tartott előadást, amiből sok új dolgot is megtudok. A kunaival szemben tényleg hátránya, hogy nem nagyon jut át a fontosabb szervekig, tehát tényleg nagyon pontos találat kell hozzá, de az előnye, hogy nem lehet kivédeni, és meglátni sem könnyű. Az én zanpakutom is így működik elsősorban: a legfőbb technikám lényege, hogy nehéz meglátni a fegyvert, és akár bele is sétálhat az ellenfél.
- Igen, megpróbálnám- ahogy a kezembe veszem a tűt, nyugtázom, hogy a súlya minimális, szinte nem is érezni, hogy a kezemben tartom. Korábban még nem volt ilyen a kezemben, és bár tudom, hogy nagyon éles, hiányzik a kunai és a shurriken megszokott súlya, amiről tudom, hogy a lendületből, amit adok neki az eldobásakor, képes komoly sebet okozni. Ez viszont olyan pehelykönnyű, hogy nehéz elképzelni, hogyan tud mélyebbre hatolni a hámrétegnél, vagy esetleg az izomzatnál. Azért ha mérgezett, az is elég, és ha csak a méreg bejuttatása a cél sérülés nélkül, akkor ez a fegyver pont ideális választás.
- A súlya a töredéke a kunaiénak, tehát az erős szél könnyebben eltéríti, és sokkal pontosabban kell vele célozni, ha egyáltalán sérülést akarunk okozni.- ha nem mérgezett, ez a fegyver fel sem veszi a versenyt a kunaival, legalábbis szerintem. Igaz, hogy elképesztő precizitással lehetséges olyan pontokat eltalálni, amikkel bénulást, vagy akár halált lehet okozni, de ha az ellenfél kicsit is képzett, meg tudja védeni ezeket a pontjait. Ha pedig nem, akkor meg lehet ölni egy letört faággal is.
Lehunyom a szemem, hogy jobban érezzem a környezetet, hogy merről fúj a szél, de úgy tűnik, hogy most szélcsend van. A tűt a középső és a mutatóujjam közé fogom, az ujjaimmal párhuzamosan, és behajlítom a könyököm, a bal vállam fölé emelve a kezem. Lassan kinyitom a szemem, és megcélzom a bábot, és miután bemértem, meglendítem a karom, a tűt pedig elengedem, minél jobban kivárva a megfelelő pillanatot arra, hogy megfelelő helyen találjam el. Bár igazság szerint már az sem lenne rossz elsőre, ha nem pattanna le róla, hanem beleállna.

Vissza az elejére Go down
Takagi Akira
9. Osztag
9. Osztag
Takagi Akira

nő
Leo Hozzászólások száma : 121
Age : 235
Registration date : 2013. Jul. 19.
Hírnév : 5

Karakterinformáció
Rang: Hadnagy
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem Cl0te13900/15000Edzőterem 29y5sib  (13900/15000)

Edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem EmptyHétf. Okt. 21, 2013 6:41 am

Bátorságpróba

Egész idő alatt mintha egy kicsit máshol járt volna, a mozdulatsorok nagy részét szinte nem is tudatosan hajtotta végre, azok mintegy automatikusan követték egymást, nem követelve tőle különösebb figyelmet, és ezzel, ahogy sokszor, most is teret engedve egy kis álmodozásnak. A szürke íriszekre a múltba utazó gondolatok bocsátanak függönyt, tompítva, mégsem kioltva a ragyogást, pusztán más, újszerű színeket, más fényeket nyelve el lelke tükrének síkján, ahogy a gyakorlatok teljesítése közben ábrándos mosollyal eleveníti maga mellé mását, röpke percekre felelevenítve, mennyivel élvezetesebb volt még ez is, ha együtt csinálták. Legalább ezen rövidke idő alatt büntetlenül terelheti el figyelmét, ha nap közben nincs is rá lehetősége, hisz munka közben sem a hely, sem az idő nem alkalmas rá, hogy ilyesfajta dolgok körül járjanak gondolatai. Mégsem tud olyan könnyedén elszakadni az emlékezéstől, mint ahogy talán szükségszerű lenne, hiába tett többszöri ígéretet a tükör előtt állva, úgy fest, a képmás mi visszapillantott rá, módfelett makacsul ragaszkodik hozzá, hogy időnként elmerenghessen egy-egy felsejlő régi élményen. Ha egészében nem is sikerült elfojtania az ilyesfajta képeket, azok legalább már nem fájó gondolatként kerülgetik, kínzó párjaik többnyire távol maradnak tőle, nem törve elő újra és újra a kalitka mélyéről, melybe tudata mélyére száműzte őket. Bármennyire is nem úgy tűnhet, valójában kifejezetten élvezi az osztag többi tagjával való időtöltés ezen formáját, még ha külső szemlélő számára úgy is tűnhet, ilyenkor kicsit máshol jár, eddig még senki sem tette szóvá.
Elégedett mosollyal nyújtózik egy nagyot a közös edzés végeztével, és többnyire az utolsók közt hagyja el az edzőteret, úgy most sem kapkodja el az indulást, mindig hagyva egy kis időt rá, hogy visszaterelődhessenek gondolatai az élők közé. Sorra szemléli a távozókat, ahogy még viszonylag újként igyekszik minél hamarabb megjegyezni társai arcát, erre pedig nem is adódhatna jobb alkalom, mint amikor mind együtt vannak. Hirtelen ötlettől vezérelve kap a mellette elhaladók közül egyikük után, de a mozdulat félúton megtörik a levegőben, ahelyett, hogy erővel fogná vissza, csak utána iramodva a nyomába szegődik. Első találkozásuk óta nem sok alkalma volt rá, hogy a hivatalos dolgokon túl szót váltsanak, azóta viszont bőven volt ideje többször is végiggondolni az első beszélgetésükkor elhangzottakat.
- Shiranui-san! – zárkózik fel mellé, köszönésképp illedelmesen meghajolva a hadnagy előtt. Első gondolatként egy bocsánatkérés mi megfogalmazódik benne, amivel úgy érzi, tartozik neki, még most is szégyelli magát akkori viselkedése miatt, amiért azóta sem volt alkalma elnézést kérnie tőle. És talán nem is ez a megfelelő alkalom egy ilyen beszélgetéshez, hiszen egész más okból szólította meg. Többek közt szeretné egy másik oldalát is megmutatni a hadnagynak és erre itt a kiváló alkalom, mikor nem hivatalos közegben vannak egymás közt.
- Volna kedve esetleg… – de a valódi kérést, amivel hozzá akart fordulni, bár nem szégyen egy tapasztaltabbhoz segítséget kérni, nehezére esik kimondani, mit is szeretne tőle, miközben a mögöttük húzódó edzőtér irányába mutat.
- Maradni még egy kicsit? – megmagyarázhatatlan, hirtelen jött idegességét, mit mindig, most is érez hadnagya mellett esetlenül igyekszik palástolni, ahogy az égre szemezett tekintettel, hátat fordítva teszi fel neki a kérdést, ha netán fülig elvörösödne, ne legyen túl egyértelmű, mennyire zavarban van.
- Szeretnék bemutatni önnek valakit – habár egyáltalában nem erre akart kilyukadni, mégis tökéletesnek tűnő kibúvót talált a magyarázkodás alól. Saját találékonyságán fellelkesülve már kevésbé feszülten, mosolyogva fordul felé háta mögött összekulcsolt kezekkel, hátrafelé lépdelve próbálja hadnagyát visszafelé csalogatni az edzőtér felé. Legutóbbi beszélgetésük alkalmával saját keserűségében fuldokolva megfeledkezett egy igen fontos dologról. Egy olyas valakiről, kinek pontosan abból a korszakból való kilábalásban a legnagyobb szerepe volt. Bár nem ez a valódi indok, amiért marasztalni próbálja, ez is tökéletes felvezetés lesz kérésének, mivel eredetileg hozzá akart fordulni.
Vissza az elejére Go down
Shiranui Naomi
1. Osztag
1. Osztag
Shiranui Naomi

nő
Pisces Dragon
Hozzászólások száma : 119
Age : 108
Tartózkodási hely : Haruki~chan nyomában *.* || Shiranui birtok
Registration date : 2012. Feb. 15.
Hírnév : 17

Karakterinformáció
Rang: Hadnagy
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem Cl0te21000/30000Edzőterem 29y5sib  (21000/30000)

Edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem EmptySzomb. Jan. 11, 2014 7:21 am

Bátorságpróba

Automatikusan követtem az edzést tartó tiszt mozdulatait, amik semmilyen újdonsággal nem szolgáltak, éppen ezért gondolataim sokkal mélyebbre kalandoztak, mint azt lehetett volna hasonló helyzetben. Az újra és újra előbukkanó képek ellen küzdöttem, nem csak önmagamban, de minden kardcsapással, amit tulajdonképpen már csukott szemmel is tudtam. Úgy éreztem, hogyha nem kapálózom, egyszerűen betemet, és elemészt a kétségbeesés, saját könnyeimbe fojtva. Furcsa érzés volt az, hogy bár egy kicsit sem tompult tudásom, mégis olyan gyenge vagyok, aki képtelen saját lábán megállva túllépni dolgokon, felejteni, és elengedni embereket. Talán fontos volt számomra, de azzal sem vagyok képes visszahozni, ha elhagyva magamat egyszerűen megszűnök létezni, sajnos a dolgok nem így működtek ebben a világban.
Mély sóhajjal vettem tudomásul, hogy mennyire képes vagyok tisztán látni, ha másról van szó, és mennyire megbéklyóznak az érzéseim, ha magam felé kell hasonlóan szembenéznem a tényekkel. Bármennyire is tisztában voltam azzal, hogy sem megakadályozni, sem elkerülni, vagy megváltoztatni nem tudtam volna a tényeket, mégis ott motoszkál bennem az érzés, hogy mi van, ha mégis? Valahogy sokkal egyszerűbbnek tűnik elfogadni az önvád álláspontját, hogy én magam tehetek a dolgok alakulásáról, mint szembesülni a valósággal, hogy ennyi beleszólásom sincs a dolgok alakulásába. Meglendítettem a fegyvert, és izmaim megfeszültek, ahogy folytattam a gyakorlatot, de nem törődtem vele, amíg nem reccsen, addig ez a fájdalom vajmi kevés ahhoz képest, amit magamban érzek. Kezem elfehéredett a markolaton, a penge halk zümmögéssel szelte ketté a levegőt, és úgy éreztem, ha ezzel a mozdulattal képes lennék felaprítani az érzéseimet, most boldogan megtenném. Gyermekkoromban arra tanítottak, hogy kétféle ember bízik másokban: az hatalmasok, akik ezzel még erősebbé kívánnak válni, és jól tudják, a másik nem képes ártani nekik, és a bolondok, akik kétségbeesetten kapaszkodnak emberi gyengeségeikbe, és amikor az kicsúszik a kezükből, képtelenek talpon maradni. Ironikus, hogy egyre bolondabbnak éreztem magam, holott úgy harcoltam ez ellen…
Egy pillanatig fel sem tűnt, hogy vége a gyakorlatnak, így folytatva a sorozatot lendült fegyverem, majdnem eltalálva az egyik mellettem elhaladó tisztet. Szerencsére időben megálltam a mozdulat közben, és a bennrekedt levegőt hangosan engedtem útjára, majd meghajolva jeleztem, hogy nem volt szándékos a mozdulat. Azt hiszem egy kicsit talán megrémisztettem a körülöttem állókat, de nem tudtam ezzel foglalkozni, nem voltam képes már változtatni rajta, túl mélyre rántottak, ahonnan szinte lehetetlen visszakapaszkodni. Üres kifejezéssel arcomon, ahogy az edzést is végeztem, egyszerűen követtem a hömpölygő tömeget, hogy majd valamiféle dolog után nézzek magam is, ami talán eltereli a figyelmemet. Nevem elhangzására azonban azonnal arra kapom fejem, amerről a hang érkezett.
- Igen, Takagi~san? ^.^ - Az automatikus mosoly olyan természetesen kúszik az arcomra, mintha nem csak megnyugtatásra szolgálna. Megálltam, és viszonoztam meghajlását, elvégre így mégis csak könnyebb a beszéd, mint kutyafuttában.
A fiatal tisztre még jól emlékeztem a bemutatkozásról, és milyen más is volt akkor a felállás, mennyivel többet tudtam még akkor, mint most. Kicsit olyan érzés volt, mintha évszázadokat öregedtem volna, de nem a bölcsesség, hanem a szenilitás uralná az életem. Figyeltem, ahogy elfordul, hogy képes legyen feltenni kérdését, és valahogy azt éreztem, hogy most sokkal inkább van szüksége valószínűleg egy kiadós erősítésre, mint szavakra. Mellé lépve feje tetejére tettem egy pillanatig a kezemet, ahogy az éltesebbek szokták a zavart bakfisokéra tenni, megnyugtatásképp. Talán nem ez volt az, amit várt, de úgy vettem észre, hogy sosem úgy cselekszem, ahogy azt elvárná tőlem, és ez talán nem is baj. Neki, és nekem is mély sebek húzódnak a lelkünkön, amit talán az idő sem gyógyít, de a kizökkentés mindig megfelelően orvosolja a stagnáló helyzetet, legfeljebb felszakadnak…
- Természetesen, hiszen mondtam, hogy bármivel fordulhat hozzám! – Feleltem, és követtem vissza az edzőtérre.
Elképzelésem sem volt, hogy pontosan mit szeretne mutatni, de olyan érzésem volt, hogy ezúttal nem lesz keserű szájíze a távozás után. Ráadásul még jelen állapotomban is képes voltam megtartani fegyverem, testem pedig emlékszik a mozdulatokra, így akár a mérgét is kiadhatja, ha úgy könnyebb számára. Talán nekem is ez hiányzik, hogy végre kiadjam magamból a felgyülemlett dolgokat, hogy a visszatartott könnyek előtörjenek, erősebben, mint most, és hogy a dühöm és csalódottságom elszabadulva darabokra szedje a homályt. Azonban ebben a pillanatban nem én számítottam, hanem osztagom legújabb tagja, így figyelmesen vártam a továbbiakat, mire is szeretne pontosan kilyukadni.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom




Edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem Empty

Vissza az elejére Go down
 

Edzőterem

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-=Bleach Szerepjáték=- :: Soul Society :: Seireitei és környéke ::   :: 1. Osztag-