-=Bleach Szerepjáték=-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapPortálLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

Megosztás | 
 

 Belváros

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
SzerzőÜzenet
Maximilian Wladhar

Maximilian Wladhar

Férfi
Taurus Rat
Hozzászólások száma : 47
Age : 28
Tartózkodási hely : Karakura Town
Registration date : 2009. Jun. 30.
Hírnév : 0

Karakterinformáció
Rang: bounto "boss"
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
Belváros - Page 4 Cl0te5200/15000Belváros - Page 4 29y5sib  (5200/15000)

Belváros - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Belváros   Belváros - Page 4 EmptySzer. Júl. 21, 2010 1:14 am

~*~*~Chikucival Randin *.* ~*~*~

~Le kéne szoknom a cigiről.~ Gondoltam miközben körbestíröltem az éttermet ugyanis nem nagyon néztem meg, hogy miféle népség jár erre felé mikor megjöttünk. „A dohányzás halált okozhat.” Olvasta le a dobozról a szép nagy fekete betűket. Ez mekkora hülyeség :/ Egy halott, hogy a faszba tudna megmurdelni? oO Most őszintén. Egyszer már meghaltam. Na, jó lehet, hogy meg tudok dögleni, de biztos vagyok benne, hogy nem ettől a geci bagótól fogok. Ahogy nézem, az arcokat egyetlen egy ismerőst se találok így egy kicsit szomorkodva fordulok vissza Chikucihoz. Nem úgy szomorúan, hogy jó lenne megszabadulni már tőle, hanem úgy, hogy azt hittem, hogy az ismerősök is ismerik eme tökéletes helyet, de úgy látszik, senki sem ismeri. Na, nem baj majd elmondom nekik, hogy hova menjenek zabálni mikor, visszatérek közéjük. Biztos hiányolják már ó istenségem. Vagyis remélem, mert ha nem akkor igazán megbüntetem őket, vagyis inkább megpróbálom, mert nem vagyok benne biztos, hogy még ennyire istenségem kezdetén engedelmeskedni fognak >.> Lehet, hogy Cikuci is ó istenségem miatt szeretett belém? Ha egyáltalán belém szeretett…. Biztos vagyok benne, hogy azét… Mi másért szeretne belém egy lány? Semmi másért. Látta, hogy milyen tökéletes vagyok és érezte istenségem kisugárzását és úgy döntött, - vagyis nem ő döntötte el, hogy belém szeret - hogy belém szeret. Lehet, hogy csak azért csinálja mindezt, mert istennő akar lenni és l akar taszítani majd a trónról? Ezt nem engedhetem, de erről azért még meg kell bizonyosodnom. Lehet, hogy tényleg belém szeretett és nem a hatalomra fáj a foga. Elég szemét húzás lenne, hogy ha kidobnám, mert azt hinném, hogy a hatalmamra fáj a foga és a végén kiderül, hogy semmit nem akart ő a hatalmamtól. Az is lehet, hogy megfojtana álmomba vagy nem is tudom. Az is lehet, hogy itt így egyszerűen megölne egy tányérral vagy egy kanállal vagy a faszom tudja mivel. A nők az ilyen helyzetekben mindenre képesek és éppen ezért nem szeretném kidobni. Maximum ő dob ki engem. Annyira belemerültem a gondolataimba, hogy egy jó hosszú fáziskéséssel adtam meg a válaszomat a kérdésére.
- Hmm… nem is tudom. A férfiak általában miért adnak rózsát egy hölgynek?- Kérdeztem vissza. Tudtam, hogy ebből rájön arra, hogy mi is a helyzet az érzéseimmel, és ha rájön, akkor azt is megtudom, hogy ő mit érez irántam. Remélem, nem azt érzi, hogy itt helyben kibelez, azért mert vettem neki egy csokor rózsát. Mondjuk abba a tuti kis könyvecskében benne volt, hogy a nők szeretik a rózsát. Bazz… mi is volt a könyv címe? Már ne is emlékszem olyan rég olvastam. Valami Szuper pasi vagy mi a fasz volt. Ha sikerül ezzel a rózsás dologgal meghódítanom Chikucit esküszöm minden férfi shinigaminak odaadom a könyvet. Milyen szuper lenne, ha a minden kan shinigami nekem köszönhetném a sunát amit szerzett magának *.*. Lehet, hogy ezzel elismernének istennek vagy az is lehet, hogy egy egyszerű bránermájszter lennék. Ki tudja. Abban viszont biztos vagyok, hogy sikerülne beolvadnom a kanok közé eme jó kis könyvecskével.
Vissza az elejére Go down
Konami Chika
10. Osztag
10. Osztag
Konami Chika

nő
Sagittarius Pig
Hozzászólások száma : 30
Age : 28
Tartózkodási hely : Hb/ 10. osztag/ vagy ahol akarod:)
Registration date : 2010. May. 29.
Hírnév : 0

Karakterinformáció
Rang: 10. osztag 3. tisztje
Hovatartozás:
Lélekenergia:
Belváros - Page 4 Cl0te5000/15000Belváros - Page 4 29y5sib  (5000/15000)

Belváros - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Belváros   Belváros - Page 4 EmptySzer. Júl. 21, 2010 4:10 am

~•~•~Haruval randin :3 ~•~•~

Az életem eddig olyan gyorsan lepergett. Éltem pontosan 15 évet magányosan eseménytelenül, céltalanul. Halálomkor sem bántam meg semmit. És ez az utóbbi majdnem egy évszázad is csak lepergett a szemem előtt, nem voltak céljaim, azt leszámítva, hogy shinigamivá akartam válni, de ez már megtörtént. Most ismét cél nélkül állok, s nem haladok sehová, csak sodródom az árral. Rika egy pillanatnyi életet öntött belém, ám már az sem hagyja tudatomat szárnyalni. Még jó, hogy a mai nap elején nem haltam bele az unalomba, és hálát kéne adnom Harunak, hogy tűri a társaságom, és hülyeségemet, mert igen amit az előbb kérdeztem, az nagy marhaság volt még részemről is. De ha már kimondtam, nem vonom vissza, csak várom a válaszát. Bizonyára nehezet kérdeztem, mert sokáig gondolkozott a válaszán, vagy lehet, hogy nem ezen gondolkozott, hanem azon hogy milyen idiótával hozta össze a sors. Szerintem ez most tényleg a sors lehet, ez a mai nap nagyon jól jött össze, és remélem, hogy a válaszának háttér tartalma is - melyet azért sikeresen kivettem-, összehoz minket. Már biztos vagyok a saját érzéseimben, és többnyire az övéiben is.
- Hát… - Elkezdtem azt érezni, hogy ég az arcom, és biztos tűz piros is, ezért kezemet szám elé kapom zavaromban. Ha felettese volnék, ami nem vagyok, akkor biztos, hogy nem kavarna fel ennyire az a jelenet, hogy rózsát kapok tőle, de most a szívem is minimum kétszer olyan gyorsan dobog, és képtelen vagyok lecsillapítani, és mikor a tekintetét megkerestem, csak romlott a helyzet. ~Vajon mit kéne mondanom? Azt, hogy szeretlek? Ezt nem mondhatom ki ilyen egyszerűen, hisz még csak ma ismertem meg, de akkor mégis, mit? Egy apró, nyugodt mosolyt villantottam meg, hátha félbeszakítja gondolkodásomat, ám ez nem történt meg. Az egész testem remegett, ha csak újonnan felfedezett érzelmeimre gondoltam. –Mit gondolsz, hülyeség beleszeretni valakibe, akivel még csak most találkoztál egész életed során? –Amint kiejtettem a szavakat, melyeket a legkevésbé akartam, azonnal úgy éreztem, hogy el kéne futnom, ám akkor nem tudom meg a válaszát, és a kíváncsiságom sokkal nagyobb volt, mint menekülési vágyam. Az ösztön hogy szeressenek, s viszont szerethessek annyira erősen ég most a szívemben, hogy elég visszafognom magam, hogy ne érintsem meg akár egy pillanatra is. Nem bírtam tovább bámulni azt a számomra annyira gyönyörű s átható szempárt, a rózsát kezdtem el nézni, majd eszembe jutott, hogy mi még egy darabig itt maradunk, szóval vízbe kéne rakni addig is. Mint, hogy még nem fogyasztottunk el az ételt, s a rózsát nem akarom kárba veszejteni, tekintetemet egyenesen a pulthoz szegezem, ahol naprakészen ácsorog az egyik pincér, várva, hogy valaki szólítsa, vagy hogy felszolgálhassa a rendeléseket. Pillantásommal megpróbálom jelezni, hogy azonnal visszajövök, és felállok az asztaltól, magammal cipelve a csokrot is.
- Bocsánat, kérhetnék ennek a csokornak egy vázát, amíg itt tartózkodunk? –Szólítottam le az urat.
- Persze, hölgyem. –Az illemet jól betanították neki, de nem is baj, a vendégek nem szeretik, ha bunkók velük az alkalmazottak. Bement egy ajtón, ahova a tábla alapján nem követhettem, majd valószínű, hogy egy pótvázát adott nekem, melyet már előre megtöltött vízzel. Hála ennek a cselekedetének, nem kell elmennem a mosdóba, és nem kell látnom az arcomat sem, mert akkor biztos, hogy onnan többet ki nem jönnék.
- Köszönöm. –Majd egy apró bólintással távoztam tőle, aztán visszasétáltam az asztalhoz, melynél Haru várt rám. Kicsit kellemetlenül éreztem magam, mert annyira mini szoknyát sikerült reggel kiválasztanom magamnak, amilyet máskor nem vennék fel. Még mindig vörös volt az arcom, de megpróbáltam nem foglalkozni vele, és figyelni arra, ami velem most történik. Az asztal előtt megálltam, beleillesztettem a rózsákat az imént szerzett vázába, és úgy raktam az asztalra, hogy Haruból semmit ne takarjon majd, ha helyet foglalok. A mosolyom szinte arcomra ragadt, és nem bírtam tovább, muszáj volt adnom neki egy puszit, ha csak az arcára, de akkor is. ~Úristen…, most tényleg megpusziltam!? >.< Mit gondolhat most rólam??~ csak úgy cikáztak a gondolataim, mikor már észrevettem, hogy a kezét fogom, és nem akarom elengedni. Azért mégis rávettem magam, aztán már tényleg visszaültem a helyemre, és onnan figyeltem a további reakcióit.

Vissza az elejére Go down
Maximilian Wladhar

Maximilian Wladhar

Férfi
Taurus Rat
Hozzászólások száma : 47
Age : 28
Tartózkodási hely : Karakura Town
Registration date : 2009. Jun. 30.
Hírnév : 0

Karakterinformáció
Rang: bounto "boss"
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
Belváros - Page 4 Cl0te5200/15000Belváros - Page 4 29y5sib  (5200/15000)

Belváros - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Belváros   Belváros - Page 4 EmptySzer. Júl. 21, 2010 9:27 am

~*~*~Chikucival Randin *.* ~*~*~


Sok ember nem hisz a szerelem első látásra dologban. Eleinte én se hittem benne, de most rájöttem, hogy mégis van. Nagy meglepetés volt, hiszen egy olyan dolog történt meg velem, amiben nem igazán hittem és ezért eléggé szégyenezem is. Egy idő után rájöttem, hogy Chikuci milyen érzelmekkel van velem kapcsolatban. Mivel nem kúrta a fejemhez a rózsát tudtam, hogy nemsokára célba érek. Általában vagyis mikor még ember voltam és így udvaroltam egy lánynak az hozzám vágta és jelezte, hogy semmi esélyem sincs nála és éppen ezért gondoltam arra, hogy ugyan úgy érez, mint én. Drágalátos kedveském kért egy vázát a rózsának majd mikor visszajött az asztalhoz minden olyan gyorsan történt. Megpuszilt é megfogta a kezem. Már viszonozni akartam ezt a kis meglepetést, de mikor indítottam volna csodálatos kis hadjáratom már visszaült az asztalhoz. Talán ha gyorsabb lettem volna, vagy ha megfogtam volna a kezét, hogy nem menjem el sikerült volna. Így utólag könnyű megmondani magamnak, hogy mit is kellett volna csinálnom. Utólag mindent könnyű megmagyarázni. De amikor ott van az ember, hogy cselekednie kell, akkor nem tud semmit se. Én is így voltam ezzel a puszis dologgal. Annyira lefoglalt, hogy majdhogynem elfelejtetem válaszolni életem értelmének.
- Ezek szerint te se hiszel a szerelem első látása dologban, de azért megkérdezném, hogy miért kaptam a puszit? Talán csak a rózsáért? Ha igen akkor miért fogtad meg mellé a kezem?- Kérdeztem kicsit gyanakodva hátha kiderítem mit is érez pontosan irántam. Ha a megfelelő választ kapom, akkor már a célegyenesben vagyok, és nem kell sok ahhoz, hogy megkérjem arra a dologra, vagyis arra, hogy járjon velem. Ha eljutok, odáig akkor ki kell találnom, hogy milyen szöveggel kérdezzem meg. Sajnos ez nem az erősségem és nem akarok pózerkedni vagyis nem akarok úgy megkérni, hogy akar ez ó istenségemmel járni, mert az olyan gáz. Lehet, hogy rám borítaná az asztalt, ha így kérdezném meg vagy egyszerűen a nyakamba állítani a villáját. Vagy a rózsát kúrná a fejemhez a vázával együtt, aztán ha földre kerülök biztos jól meg is rugdosna, és közben ordibálna velem. Nem nagyon szeretném, ha egy nő nyírna ki ráadásul egy ilyen kis dolog miatt. Na, jó azért nem kis dolog, de azért nem szeretném így végezni és éppen ezért ki kéne találnom valami faja kis szöveget. Ha nem jön össze, akkor van még rengeteg suna aki arra vár, hogy becsempésszék nekik a lompost. Na, jó azért ennyire ne kalandozzunk, el inkább gondoljunk arra, hogy mi lesz akkor, ha igen mond és arra is kéne gondolnom, hogy hogyan is kérdezem meg. Lehet, hogy el kéne mennem megint valami ajándékért. Most mit vegyek neki? Megvan! Keresek egy ékszer üzletet és megveszem a legszebb nyakláncot és akkor fogom megkérdezni mikor, átadom neki az ajándékom. Tudtam, hogy kicsit bunkóság ismét eltűnni, de az ilyen dolgokat nem jó halasztgatni ezért jeleztem, hogy várjon, egy kicsit mivel van egy kis dolgom odakint. Felálltam az asztaltól és egy kicsit megszédültem. Nem tudom mitől, de ebben a pillanatban leszartam és inkább megpróbáltam nem átesni az asztalokon, székeken. Nagy nehezed, de kijutottam az ajtón. Amint becsukódott az ajtó előkaptam egy cigit és meggyújtottam majd elkezdtem kémlelni a terepet, hogy van e a közelben ékszeres bolt. Nagy szomorúságomra nem nagyon láttam ezért elindultam egy kisebb felfedező útra. Már vagy tíz perce sétáltam, hogy hátha találok egy boltot mikor megakadt a szemem egy bolton, ami fölé valami idegen nyelvel volt felírva valami szöveg. A kirakatból tudtam, hogy jó helyen járok. Eldobtam a megéget szűrőt és nagy boldogan bevágtattam a boltba. Nem volt zsúfolt ezért gyorsan körbejártam és kiválasztottam a megfelelő nyakláncot.
- Segíthetek valamiben?- Kérdezte a pultos nő miután elment az előttem lévő vásárló. Kicsi kiakasztott, hogy megkérdezte. Magától nem tudja, hogy általában a vevőknek kell egy kis segítség? Nem tudom csak úgy elvinni a pult mögötti kis szekrényben látható nyakláncot. Vagyis el tudnám csak nincs kedvem nagy zűrzavart csinálni. ráadásul ó istenségem hírnevére is gondolnom kell. Milyen lenne, már ha csak úgy elvinném innen azt a nyakláncot? Még jobban lenéznék ó istenségem, mint most. Na! De majd megmutatom nekik, hogy ki is vagyok én!
- Persze, hogy segíthet! - Mondtam majd nagy lendülettel rámutattam a kiválasztott ékszerre. –Azt kérném. – Mondtam majd miután kivette és becsomagolta majd kifizettem feltett egy kérdést.
- Kinek lesz a csodás nyaklánc?-
Ilyen kérdést. Még jó, hogy a lakás kulcsomat nem kéri el a kis cafka. Hát mit képzel ez magról? Most látott először és már kérdezni is, hogy kinek lesz a nyaklánc.
- Hát nem neked az biztos. - Mondtam gúnyosan majd kinyitottam az ajtót, vagyis inkább majdhogynem kitörtem. Mos komolyan. Hogy merészel feltenni ilyen kérdéseket? Nem fogom megosztani a magánéletemet egy ilyen kis libával. Annyira felidegesített ez a dolog, hogy nagy nehezen vettem csak észre, hogy visszaértem az éteremhez. Vetem pár nagylevegőt majd egy szép nagy mosollyal benyitottam majd elindultam az asztalunkhoz. Megnyugodva láttam, hogy nem ment el. Általában a nők ilyenkor szoktak eltűnni és ezzel jól megbántják a férfiakat. Mikor odaértem mögé előhúztam a nyakláncot rejtő vékony kis dobozkát és megkértem, hogy álljon fel.
- Chikuci. Felállnál egy percre?- Kérdeztem tőle nyájasan majd megmutattam neki a nyakláncot és jeleztem, hogy a nyakába szeretném rakni. Félresöpörte a haját, hogy ne legyen útban majd a nyakába akasztottam az ékszert. Miután már ült volna vissza megfogtam a derekát és magamhoz húztam. Jó szorosan nehogy megszökj9ön és a füléhez hajoltam.
- Azt hiszem most jött el a megfelelő pillanat. Ha nem akkor nyugodtan megmondhatod, de előbb azért megkérdezném, hogy – vettem az orromon egy nagy levegőt és kimondtam - járnál e velem? - Miután kimondtam egy kis puszit adtam az arcára, vagyis amennyire csak tudtam az arcára így hátulról.

Vissza az elejére Go down
Konami Chika
10. Osztag
10. Osztag
Konami Chika

nő
Sagittarius Pig
Hozzászólások száma : 30
Age : 28
Tartózkodási hely : Hb/ 10. osztag/ vagy ahol akarod:)
Registration date : 2010. May. 29.
Hírnév : 0

Karakterinformáció
Rang: 10. osztag 3. tisztje
Hovatartozás:
Lélekenergia:
Belváros - Page 4 Cl0te5000/15000Belváros - Page 4 29y5sib  (5000/15000)

Belváros - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Belváros   Belváros - Page 4 EmptySzer. Júl. 21, 2010 2:01 pm

~•~•~Haruval randin :3~•~•~

Harun láttam, hogy mennyire meglepte előbbi cselekedetem. Ne gondoltam volna, hogy valaha is képes leszek ilyesmire. Az érzelmeim iránta egyre hevesebbek, olyan az egész mintha már évek óta ismerném, de mégis, a valóságban csak ma találkoztunk. Már örülök, hogy az imént úgy cselekedtem, mert nem volt vele mit veszítenem. Ha ez a reakció rá, akkor még örülök is. Nem hittem volna, hogy bárkit ennyire letaglóz egy puszi, tőlem. Még senki idegent nem pusziltam meg, és még a családban is ritka volt, de valahogy éreztem, hogy ez kell tennem. Aztán az iménti kérdésemre kissé megkésve kaptam egy választ, illetve egy újabb kérdést, kérdések sorozatát. Elég volt kigondolni, hogy mindegyikre mi a megfelelő válasz a részemről, ám kinyögni…, az teljesen más tészta. Nem mondhatom azt, hogy „Nekem új még ez az érzés, és a nem első látásra helyzet sem történt még meg. A puszit azért adtam, mert szerelmes vagyok beléd. A kezedet pedig azért fogtam, mert szerettem volna érezni a közelséged…” Milyen lenne már, szó szerint kimondanám a gondolataimat. Ha valami csoda folytán kényszerítve lennék a kimondásukra, kivágnám a hangszálaimat, csak hogy ne tudjak beszélni. De most komoly választ kell adnom.
- Velem még nem esett meg eddig. –Adtam a kérdéssorozat első részére választ, majd folytattam. –Ugyanazért kaptad, amiért én a rózsát! –mosolygok, mert ebből mindent tudnia kell. –Valószínű, hogy rózsa nélkül is megkaptad volna, talán nem most, hanem később. –Ezeket is kimondtam, nem nyomják tovább a szívemet. Csak apró célzások lettek a végén a szép kerek gondolataimból, melyeket, ha kínoznak, sem mondok ki nyilvánosan. Talán Haru nem értette a célzásaimat, vagy gondolkodnia kell egy kicsit, nem tudom, de megint itt hagy engem, és a gondolataimat. Vajon meddig lesz most távol? Meddig kell mellőznöm a társaságát? Miért nem olyan egyszerű a dolog, mint amilyen mások esetében? Ezekre egy jó ideig nem fogok választ kapni, mégis a hiánya, a fürkésző szempár távolléte felbolygatja újból a lelki világom. Már annyira megszoktam a kellemes, cigi átjárta illatot, hogy most, hogy hosszabb időre eltűnt, és a levegőben megállt terjedni az illat, s már vágyom újra utána. Az idő csak telik, 2 perc, 5 perc, 10…, talán elmenekült a válaszok elől, talán undorodik tőlem, s már látni sem bír. Majdnem elsírom magam, ha erre gondolok. Nem figyeltem minden részletre, talán a társaság miatt ment el, s hagyott magamra. Mindegy, nekem türelmesnek kell lennem, ha kell, akkor egész nap, zárásig itt maradok, és várok rá, mert nekem ennyit megér. Reméltem, hogy tényleg csak nem ugyanannyi a mértékváltás nálunk, s ami nálam kicsi, az nála nagy.
~Ezért rendelhettünk kaját, még csak hozzá se ért, egyikőnk se… ~gondolkoztam el újból, mert mi mást tudnék csinálni. ~Már nem is vagyok éhes… talán, ha most is velem lenne. ~kedvtelenül bámultam a tányérra. És képzeltem el a lehetetlent, amire szívem a legjobban vágyik, örökké csak Haru oldalán maradni.
Ám ekkor betoppant Ő. Igen, visszajött hozzám, nem menekült el, és remélhetőleg nem undorodik tőlem.
- Chikuci. Felállnál egy percre? –Kérdezi meg tőlem. Teljesen új volt a megszólítás, és maga a kérés is, de hatalmas mosollyal arcomon bátorkodtam felállni, s újból a szemébe tekintettem. Ekkor egy nyakláncot mutatott nekem, amire még inkább nem számítottam, mint az előbbiekre. Annyi ajándékot kapok tőle, szinte elhavaz, és a tenyerén hordoz, még akkor is, ha ez az első alkalom, hogy találkoztunk, vagy, hogy én éppen észrevettem őt. Maga az ékszer nagyon tetszett, s minthogy tőle kaptam, így még jobban.
- Köszönöm szépen. - Nyögöm ki sikeresen, s hogy zavaromat próbáljam leplezni, azonnal ülnék vissza az asztalhoz, viszont nem hagyja ><. Olyan szorosan fog magához, hogy ha akarnék, se tudnék szabadulni, persze ez nem jelenti azt, hogy akarok is. Megnyugtat az érintése, és mégis a szívem egyre hevesebben ver. És ami ezután következett… mintha meghallgatásra találtak volna az imáim. Elárulta az érzelmeit, és nem csak ezt, de még meg is kért, hogy járjak vele. A hangja, ahogy kényeztette ilyen közelségből a fülemet, szinte maga volt már a mennyország. És mikor megpuszilt, szinte elolvadtam örömömben. A választ viszont muszáj lesz valahogy kinyögnöm neki.
- Haru –szólítottam nevén, majd óvatosan megfordultam az ölelésében, hogy tettleges választ tudjak adni, mindeközben én is átkaroltam a nyakát. Megcsókoltam. Majd mikor ajkaink elváltak egymástól, megszólaltam. –Igen. –S közben úgy mosolyogtam, mintha a világ legnagyobb csodáját tudhatnám kezeim közt. Majd szép halkan odasúgtam neki. –Szeretlek, Haru. –Bújtam oda hozzá, és annyira jól esett a karjai közt lenni. Ezt nem a rengeteg ajándék miatt éreztem, hanem mert a kedvesség, mely mögötte rejtőzik, megfogott, rabul ejtett, és nem ereszt.
Vissza az elejére Go down
Maximilian Wladhar

Maximilian Wladhar

Férfi
Taurus Rat
Hozzászólások száma : 47
Age : 28
Tartózkodási hely : Karakura Town
Registration date : 2009. Jun. 30.
Hírnév : 0

Karakterinformáció
Rang: bounto "boss"
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
Belváros - Page 4 Cl0te5200/15000Belváros - Page 4 29y5sib  (5200/15000)

Belváros - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Belváros   Belváros - Page 4 EmptySzer. Júl. 21, 2010 9:27 pm

~*~*~Chikucival Randin *.* ~*~*~

~Győőőzzeeelleeemmm!~ Ordítottam magamban mikor Chikucival csókolóztam. Csodálatos érzés volt. Nagyon rég csókolóztam. Milyen furcsa. Egészen idáig ő sem hitt a szerelem első látásra dologban és tessék, most itt vagyunk összebújva. Még szerencse, hogy vagy százszor elolvastam azt a könyvet és megjegyeztem a legfőbb dolgokat. Komolyan mondom, ha visszamegyünk az osztagainkba –amit nem nagyon szeretnék-, megkeresem azt a rohadt könyvet és lemásolom, majd a másolatokat szétosztom Seireitei kanjai közt, hogy tanuljanak valamit. Ha nem hiszik el, hogy használ, bemutatom nekik drágaságomat. Most már hálát adok az istennek, hogy megakadt rajta a szemem jó pár évvel ezelőtt azon a könyvön. Ha nem találtam volna, meg most nem tartanék itt, hogy Chikucival csókolózom. Olyan jó. Egész nap, sőt egész életemben csak csókolni szeretném. Hosszú percek vagy talán napok, de z i lehet, hogy évek teltek el, míg a szánk egymásba fonódva élvezte a dolgokat. Miután befejeztük a csókot rám nézett és kimondta mit is érez irántam. Nem is kellett volna mondania. Egyedül rájöttem, hogy szeret különben nem csókolt volna meg. Na, jó, ha egy utolsó kis prosti lenne, megtenné, de mivel ő nem az… Olyan jó érzés magamhoz ölelni. Nem akartam elengedni, de mikor körbenéztem leesett, hogy egy éteremben vagyunk. Majdnem minden szem ránk szegeződött majd miután visszafordítottam Chikuci felé és megcsókoltam óriási tapsvihar törte meg a romantikus csendet. Lehet, hogy csak én vagyok hülye, de ezek a balfácánok meg mi a faszért tapsolnak? Nem kell gratulálni vagy ilyesmi egyelőre még nem arra kértem meg életem értelmét, hogy jöjjön hozzám feleségül egyszerűen csak annyit kérdeztem, hogy akar e velem járni. A sok balfasz meg ennek örül. Mondjuk én is örülnék, ha szemem láttára jönne össze egy pár, de nem így, hogy tapsolok, és dobhártya szaggatóan fütyülök. Mivel a tömeg nem nagyon akarta abbahagyni a tapsolást és fütyülést –amitől nekem már a fejem majd kettéhasadt- jeleztem egyetlenemnek, hogy üljünk vissza az asztalhoz vagy menjünk el egyet sétálni. Remélem, az utolsót választja. Semmi kedvem nincs megint a tapsvihart hallgatni. Meg kell ünnepelnünk valahogy ezt a csodálatos napot. Igaz, hogy még nem is közeledünk a végéhez, de kell rendezni egy bulit. Vagy az én szobámba vagy Chikuciéba rendezzük meg a bulit. Mondjuk ezek a szobák elég kicsik és nagy tömeg nem fér, el benne szóval keresnünk kell egy olyan helyet, ami olcsó is és nagy. Ilyen téren csak Kenpachi Ivója jöhet szóba. Arról a helyről még Re-chan beszélt nekem mikor megismerkedtünk. Meg kell, hogy mondjam, igazán hozza a 11. osztagos dolgokat. Ahogy hallom elég bunkó és sokat iszik. Nem értem miért jó ez neki. Ha így folytatja, akkor valahol egy árokban fog kikötni. Én ezt nem szeretném. Végül is jó ember csak a 11. osztag veszi el az agyát, de ha minden áron ott akar maradni, akkor maradjon, és nem szólok bele. Fú mit is mondott, hogy is van az ivó? Megvan. Elég szokatlan dolog tőlem, hogy dolgokért gondolkoznom kéne, de most annyira boldog vagyok, hogy a szívem majd kiugrik a helyéről. Soha életemben nem örültem ennyire. Na, jó talán mikor megkaptam az első komolyabb laptopomat akkor boldog voltam, de nem ennyire. Ezt a boldogságot nem lehet felül múlni. Ezt egyszerűen lehetetlen. Egész végig Chikucit néztem majd az asztalon átnyúlva megfogtam a kezét. Végre megmerem tenni. Jól megvizsgáltam a viselkedését és rájöttem, hogy nem azért szeret, mert én vagyok az isten, hanem azért mert tetszem neki. Hát igen. Elég sokat foglalkoztam a külsőmmel és tádám megvan az eredmény. Meg kell, hogy mondjam, örülök, hogy nem azért szeret, aki vagyok. (xD) Mondjuk, azért reménykedem benne, hogy magasabb rangot is sikerül majd megszereznem, mint a 6. tiszt. Mondjuk egy kapitányi rangot *.* a milyen fajin lenne istenem >< Végre tudnék uralkodni. Igaz, hogy csak az osztag tagjain, de az mellékes. Na, de ezek egyelőre még csak dőre álmok… Maradjunk inkább a buli megszervezésénél. Meg kéne kérdeznem, hogy Chiucinak mi a vélemény erről. Ha nem kérdezném, meg és csak úgy rendeznék egy bulit szerintem le is tekerné a fejemet és ott is hagyna, mint eb a Szaharát. Viszont van egy kis probléma! Kiket hívunk meg? Én személy szerint nem sok embert ismerek Seireiteiben sőt! Egy kezemen meg tudom számolni, hogy személyesen hány emberkét is ismerek. Ez egy szép páros szám, ami nem más, mint a kettő. Hogy is hívták azt a kis nyomi geci gyereket? Valami Retyó vagy mi a franc. Megvan >.< Ren volt a neve és kezdetekben igazén tahó-bunkó- paraszt-állat volt ugyanis a nevemet se tudta megjegyezni és te el ó istenségem. Mondjuk, e nem is csodálkozom. Pár hónap alatt rájöttem, hogy még nem is vagyok elég érett az istenkedésre. Talán majd most, hogy Chikucival minden összejött. Remélem, hogy azért Chikucinak több ismerőse van és nem fogunk csak hármasban ott szarakodni. Annak semmi értelme nem lenne. Megsimogatom drágaságom kezét majd miután ittam egy kortyom a már meleg italomból a szemébe néztem.
- Mit szólnál hozzá, hogy ha ezt megünnepelnénk egy buli formájában? Én arra gondoltam, hogy hívunk még pár ismerőst, de mivel rajtad kívül csak egy embert ismerek ezt a hívogatós dolgot rád bíznám, ha nem nagy baj. A hely is megvan, ahova megyünk. Igaz nem a legromantikusabb, de bulizásra alkalmas. Na, mi a véleményed? - Árasztottam el mondani valómmal majd jeleztem a pincének, hogy jöjjön oda hozzánk.
- Miben segíthetek uram? - Kérdezte a pincérnőm. Majdnem leordítottam a fejét mikor eszembe jutott, hogy neki ez a feladata, hogy megkérdezzem. Istenem ilyen téren, hogy lehetek ennyire süsü?
- A legjobb borukból szeretnénk kérni. - Adta le a rendelést majd visszafordultam életem értelméhez. Ebben a pillanatban el se tudom képzelni az életem nélküle.

Vissza az elejére Go down
Yurenai Mistique
6. Osztag
6. Osztag
Yurenai Mistique

nő
Sagittarius Monkey
Hozzászólások száma : 373
Age : 31
Tartózkodási hely : szlovákia
Registration date : 2009. Apr. 14.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: 6. osztag kapitánya
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Belváros - Page 4 Cl0te19800/30000Belváros - Page 4 29y5sib  (19800/30000)

Belváros - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Belváros   Belváros - Page 4 EmptyPént. Júl. 23, 2010 6:41 am

~Bal lábbal felkelés=megmentő kerestetik~


Nagyon úgy tűnik ma mindketten örömbogyót nyeltünk, hiszen nem tudunk kifogyni az egymás szívatására kiagyalt sziporkákból. A megjegyzése a sérülésekre és a kidobálásra ugyanúgy csak egy kacajjal lett letudva, hogy mint minden más is. Engem teljesen hidegen hagy, hogy egy tiszt nem éppen illő hangnemet üt meg egy hadnaggyal szemben, pontosan ez az a viselkedés, amit az osztagomtól nem tudok sehogy sem kikönyörögni hosszabb időre. Úgy fél liter szaké után már hajlandók oldódni, de amint kijózanodnak, máris jön az a szokásos tiszteletadás, ami nem is mindig igaz, és aláírtan csak az idegeim borzolására jó. Van egy olyan érzésem, ma még egy darabig nincs az az isten, hogy visszasétáljak a saját osztagomba, és újabb hosszú órákra bevessem magamat a papírok közé. Azokban az egyetlen öröm, mikor délutánonként leadom őket, és végig nézem Hitoshi szenvedő ábrázatát.
- Hát sérült már meg párszor miatta az edzőterem, amikor harc közben vetettem be. – zárom rövidre a poénkodását, elvégre szerintem a legszerencsétlenebb shinigami sem tudná magát felgyújtani egy kidou-val. Ahhoz jókora szórakozottság és legalább pár perc kell, mivel ezek az egyenruhák azért eléggé strapabíróak. A második sziporkája azért betalál, és tettetett ártatlansággal fordulok felé: - Azért nem mindig voltam ruhában a fürdetésekkor... – jegyzem meg óvatosan és várom a reakcióját, mivel ez tényleg igaz. Legalábbis a bikini még mindig nem számít ruhának ebből a szempontból, de azért mégiscsak valami. Remélhetőleg azért nem dob egy hátast ettől, bár előfordulhat. Te jó ég, ilyen kétértelmű megjegyzések mellett még mertem csodálkozni, hogy Yurei Kouji nem tudja hol a határ? A lelkemnek ő is a része, és a merészebb része méghozzá. Ha én ilyeneket művelek, már nem is csodálom, hogy örömét leli kedvenc főnöke kiidegelésében. Ennyire még bele sem gondoltam a dolgokba. Bár ez nem a legjobb alkalom a filozofálásra, jobb lenne ezt olyankor befejezni, amikor valakivel éppen nem beszélgetek és éppen nem próbálok barátságot közni.
Nagy örömömre a hadnagy és karszalag témakörök ejtve lettek, hiszen már amúgy is kezdett unalmas lenni a magyarázgatás és az állandó miért kérdések szajkózása is. Helyette a buli került terítékre, ami azonban ugyanolyan kétes téma, mint az előző, tekintve, hogy a legtöbb bulira a baráti társaságom fele nem is emlékszik, ott meg szokott nálunk szakadni a cérna, hogy előkerül a második üveg szaké és elkezdjük szórni a ciki sztorikat a többiekről, az akadémiás évekről, vagy éppen a legnagyobb titokban a felettesekről is. Bár ez utóbbi utána hét lakat alatt őrzött infó, amit csak a legjobb barátoknak adunk tovább, így habár elterjed a városban a híre, a vezetőségnek nem jut a fülébe, hogy egy-egy tagja milyen ügybe is keveredett, megint. Szeritnem ez így van jól, mindenkinek kijár egy kis bulizás, nem kell tőle annyira felkapni a vizet, ha hibázik az ember. Az a rész, hogy hol van nálam a bulihatár, hát eléggé tág fogalom, mivel még nem nagyon sikerült rá akadnom magamnak sem. Oké, azt tudom, hogy a szakéval óvatosan bánok és nem hagyom magamat leitatni, na meg jó az ellenállásom is, de ezen felül nem sokat tudok mondani. Szinte mindenre rá lehet engem dumálni, nem volt még olyan party, amibe ne sikerült volna bevonni. Mondjuk kifelé már messze nem jutottam olyan könnyen, mint be, de ez soha nem volt nekem hátrány. Mindig rájövök előbb-utóbb, kinél kell próbálkozni a szabadulási hadművelettel.
- Hát valójában sok dologban benne vagyok, bár nem a kedvencem a tök részegség. De ezen kívül volt már jelmezbál, üvegezés, vetkőző póker, tengerparti buli és még pár hasonló vicces szórakozás is, attól függően, milyen volt az alkalom. – ami remélhetőleg nem a szívrohamot a főnöknek napon történt, különben nehezen éltem volna túl az esetet. Azért semmi kedvem kiütni kedvenc kapitányom idegeit, elvégre eddig ő bírja mellettem a legjobban a problémákat meg az érdekes megoldási módszereket is. Igaz, a nagy őszinteség című jelenetnél majdnem elájult, de szerencsére valamennyit már tudott a viselt dolgaimról, így kb. sikerült is megőriznie a lelkiállapotát. Azt nem mondom, hogy tekintélyét, mivel azt már vissza nem kapja tőlem. Ahhoz az kéne, hogy ne ismerjem, és sokkal erősebb legyen nálam. A két szempontból azonnal csak az utóbbi igaz, az is csak félig.
A kis mesélését elképzelve kacagnom kellett, hiszen az ablakon kiszánkázó tiszt sem a legrosszabb ötlet. Ahogy elképzeltem, már rázott a nevetés, főleg a megjegyzése után, hogy két perc alatt tíz már kicsit feltűnő lenne. Ez utóbbi észrevétel nekem is leesett, ennyire nem vagyok béna. Én ennél egy sokkal jobb módszert sütöttem ki, aminek hála még csak rám sem tudják az egészet fogni. Nem vagyok olyan hülye, hogy önként kitegyem magamat egy hisztirohamnak a kapitánytól. Inkább alkalmazok cseleket, azokban úgyis hihetetlenül profi tudok lenni. Ha valaki egész életében rákényszerül, hogy hazudjon az embereknek, akkor nem esik nehezére kicsit elferdíteni az igazságot bármilyen témában is.
- Ennyire kezdőnek nézel? – színleltem egy jókora felháborodást, majd levakarhatatlan mosollyal az arcomon folytattam a szövegelést: - Ennél azért dörzsöltebb vagyok. Egy tiszt magától esik ki az ablakon, ha frászt hozz rá a kicsit nagyra nőtt cicuskám. Ha meg sikerül mégis megkapaszkodnia, a kis aranyos a kezdőlökést is megadja örömmel. – és ilyenkor semmit nem foghatnak rám, hiszen egy macska azt teszi, amihez kedve van, nem azt, amit mondanak neki. Ráadásul általában én a szoba másik felében vagyok, így egészen biztosan nincs közöm egy jókora balesethez, ráadásul az esések számát is alaposan lecsökkentettem az elmúlt időszakban. Bár, az irány, ahogy földet értek, szépen megváltozott. Eddig csak bokaficamok voltak a gyakoriak, de ha Ciara is beveti magát szó szerint pofára esés lesz a vége a dolognak. Vagy hátas, az a másik gyakori. – Ja és egy jó tipp, ne akarj hadnagy lenni, napi 6 óra papírmunka a díjazás érte. – jegyzem meg vidáman, de valójában ez az a része a munkámnak, ami miatt a legszívesebben dupla adag bokánrúgást osztanék ki a kitalálójának. Az irodában poshadás nagyon nem az én rezortom, csak annak köszönhetően bírom ki, hogy megrögzött éjjeli bagoly vagyok, így semmiről nem maradok le a nyavalyás iratkötegek miatt.
A kis ijesztésem még a vártnál is jobb eredménnyel kecsegtetett, legalábbis számomra. Morita szépen lefagyott, kifehéredett, és akkora szemekkel kezdett el figyelni, mintha éppen most közöltem volna vele, hogy kasztrálni fogom, vagy hasonló tökéletesen borzasztó műtétet szándékozom rajta végrehajtani, aminek hatalmas következményei vannak és hamarosan meghal nélküle. Legjobban ezzel a piszok bonyolult hasonlattal tudtam volna jellemezni azt, amit az arcán láttam, de szerencsére a lapot is vette és rájött, én ezt az egészet viccnek szánom. Bár az ő szempontjából ez biztosan rossz vicc volt. Annyira nem ilyedhetett meg, a poéngyártó gépezete még mindig működik.
- Ne aggódj, azt félre tettem a rendbontóknak. – jegyzem meg kajánul, mivel azt tényleg nem használom túl gyakran. Ráadásul aki már egyszer találkozott vele, az tesz róla, hogy ne kelljen még közelebbi ismeretséget kötnie vele. Remélhetőleg egyszer elfogynak a tisztek és nyugtom lesz végre. Talán ha befejeződik az újoncáradat, előtte semmiképp.
A javaslatára, hogy meséljek, valami beindít bennem egy kicsike vészjelzést, ami végül azonban elhal. Senki nem tud semmit, ha nem nyitom ki a számat, felesleges görcsölnöm. Elmondok pár dolgot, csak amiről úgy gondolom, tudhat, és lesz benne annyi tapintat, hogy nem adja tovább másoknak a hallottakat. Eddig is sok mindent elkotyogtam neki, és felajánlotta, hogy mesél magáról, igazán megtehetem, hogy igent mondok az ajánlatára. Azonban mielőtt még megszólalhattam volna újra, már fel is tette a következő kérdést. Nem is volt olyan rossz ötlet, hogy kicsit biztonságosabb helyre menjünk, mert tőlem még kitelik egy esetleges visszaesés.
- Szerintem is menjünk fel, mivel a végén valamelyikünk a vízben végzi. – én az ügyetlenségemmel, vagy ő a sziporkázó hülyeségével. Ezután tényleg elindultunk felfelé, én a biztonság kedvéért közel mentem hozzá, hiszen ezzel a parttal egyszer ma már volt kellemetlen élményem. Sikeresen, egészben felértünk, és körül néztem valami szimpatikus hely után kutatva. A híd nem volt messze, arrafelé vettem az irányt. Volt olyan jó egyensúlyérzékem, hogy tudtam, onnan nem fogok leesni egykönnyen. Végül ráültem nem messze a folyó fölött egy kiugró részre és visszafordultam Morita felé. Egy halvány mosolyt is megengedtem, majd elkezdtem a beígért mesét a származásomról:
- Tudod, én valójában máig nem tudom mi volt az igazi nevem. Pár hónapos voltam, amikor rám találtak. Mistique-nek a nevelőszüleim kezdtek el hívni, ők gondoskodtak rólam egészen 18 éves koromig. Utána kezdtem el keresni a családomat, egy címer alapján. De sajnos rosszabbat találtam, mint vártam. A Yurenai klán hideg és kegyetlen bérgyilkoscsalád volt, a megérkezésem napján ők maguk öltek meg. – foglalom össze röviden földi pályafutásom nem éppen szívderítő részleteit. A részleteket, melyeket legszívesebben örökre elfelejtenék. De már megtanultam együtt élni vele, és nem fáj róla beszélnem sem. Akkor ennyi volt a szomorkodás mára, vissza a vidám énnel. Úgyis útálom az állandó bánatot. – Most te jösz, fogadjunk a te történeted sokkal szívderítőbb! – fordulok felé és várom, ő mit mesél magáról.

//enyhe elhavazás, de csak megjött a válasz is//
Vissza az elejére Go down
Konami Chika
10. Osztag
10. Osztag
Konami Chika

nő
Sagittarius Pig
Hozzászólások száma : 30
Age : 28
Tartózkodási hely : Hb/ 10. osztag/ vagy ahol akarod:)
Registration date : 2010. May. 29.
Hírnév : 0

Karakterinformáció
Rang: 10. osztag 3. tisztje
Hovatartozás:
Lélekenergia:
Belváros - Page 4 Cl0te5000/15000Belváros - Page 4 29y5sib  (5000/15000)

Belváros - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Belváros   Belváros - Page 4 EmptyVas. Júl. 25, 2010 12:38 am

~☆~☆~ Haruval Randin - Buli? - Séta? ~☆~☆~

Valójában, ez volt életem első csókja, és meg sem fordult a fejemben, hogy nem Haruval kéne elcsattannia. Minek firtassak egy annyira nyilvánvaló tényt, hogy viszonozza eddig annyira reménytelennek hitt érzelmeimet. A szívemben egy teljes káosz van, de egy oltárnyi rendet lehet találni benne, s ez egy oltár, mely egyetlenegy s igaz istenemnek, Harunak lett felállítva az elmúlt órák során. Számomra egy szempillantás alatt ő lett a legfontosabb. Ahogy a karjaiban tart, mintha élettel töltené fel az elmúlt 100 évemet, s mintha újabb 100 peregne le abban a néhány pillanatban, mikor ajkaink újra összeérnek. Nem tudom, mennyire vette észre, hogy remegek egy kicsit, de nem is baj, jobb, ha nem figyel fel rá egyáltalán.
Az nem zavart túlzottan hogy bámultak, de a tapsvihar teljesen zavarba hozott. Miért ennyire érdekes nekik ez a helyzet? Talán azt hihették, hogy az előbbi ”igen”, az már a házasságra vonatkozik, de ha így is van, akkor se gondolják jól, mert nem, ez még csak a kapcsolatunk kezdete. Még nem tartunk ott egyelőre, és még egy jó darabig nem is fogunk biztosan. Még nagyon korai volna. Igaz nincs is szebb, mint mikor két ember örökre összeköti az életét, és nem szegi meg az ígéretet. Ám a mai világban már nagyon ritka, hogy tényleg egy életen át együtt maradjon egy pár, és együtt neveljék gyerekeiket, majd vigyázzanak az unokákra. De én miért gondolkozom már ennyire előre? >< Még mondhatni fiatal vagyok az ilyesmihez, és még csak most kezdődött kapcsolatunk, én meg már előre terveznék mindent. Inkább elhessegetem a kósza gondolatokat, mert később úgyis elválik, hogy mi lesz kettőnkkel.
Haru érdeklődött, hogy maradjunk, vagy menjünk el, de nem igazán várta meg a választ. Pedig így utólag az utolsóra akartam volna szavazni, mert talán CSAK kettesben jobb, mint, hogy ekkora tömeg vesz minket körül. Látszott, hogy valami elvonja a figyelmét, és hogy erősen gondolkozik, nem akartam félbeszakítani, végül is nem volt rá szükség, mert újonnan már rám figyelt, és nézett azokkal a szemekkel, melyektől lassan olvadásnak indulok. Aztán az olvadásban félbeszakított érintése, melytől szinte forrónak éreztem a kezem, amit ténylegesen fogott. Az arcom még mindig elvörösödve reagál, ám pirulásomat elfeledve hagyom nyugodni tekintetem az övében. Kérdezett tőlem, ám nekem gondolkodni kell a válasz tartalmán. A buli, az szerintem is jó ötlet… lenne, ha nekem is több ismerősöm lenne, mint nem gyűrűelméletben véve a legkisebb prímszám, na, tehát a kettő, mert tulajdonképp csak Rika és Vera olyan akit meg mernék hívni. Rajtuk kívül nem igazán van olyan személy, akit ismerek, és jól tudok szórakozni vele. Míg én gondolataimba merülve ülök a helyemen, közben fogva Haru kezét, ő iderendeli az egyik pincérnőt, és bort rendel. Úgy tűnik, hogy az eddig szolgálatban lévő pincér munkaideje lejárt, mert most más, tulajdonképp nő van helyette. Remélem, nem iszom le magam egyáltalán ><, hogy nézne ki, ha már első nap részegen látna. Igaz halálom óta egy csepp alkoholt sem fogyasztottam, és azelőtt is maximum sört, és még abból is csak egy kortyot, ami nem mondható erősnek, sőt tudtommal gyengébb, mint a bor.
Amíg az általa rendelt italra vártunk, gondoltam, már ideje lenne válaszolnom, úgy hogy óvatosan belekezdtem.
-A bulit jó ötletnek tartom –bíztató mosoly-, de kétlem, hogy az én két ismerősöm elég lenne –most pedig már inkább egy félénk mosoly látható rajtam. –Ugyan biztos vagyok abban, hogy a húgomnak mindenféleképp bemutatlak valamikor.
Lassan meghozták az édes vörösbort, melynek színe akár a vér, és íze szinte mámorító, de a legédesebb, hogy most mellettem van Ő, aki miatt ennyire hevesen dobog szívem, Ő, akiért mindent megtennék. Nem érzem, hogy részeg lennék, s ennek nagyon örülök. A pillanat hangulata újból romantikussá válik, ám én még mindig látok néhány kíváncsi szemet, ami minket figyel.
-Haru, ezután menjünk el sétálni, csak mi ketten. –Kérem meg félénken, mert nem tudom, neki mennyire tetszik az ötlet. Reménykedem benne, hogy örül majd neki, és jól fogadja, mert nekem nincs kedvem a figyelő szemek kereszttüzében maradni, még akkor is, ha egy ily romantikus helyen vagyunk.

Vissza az elejére Go down
Morita Kyousuke
8. Osztag
8. Osztag
Morita Kyousuke

Férfi
Capricorn Goat
Hozzászólások száma : 44
Age : 32
Tartózkodási hely : Mindenütt.
Registration date : 2010. May. 06.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: 5. tiszt
Hovatartozás:
Lélekenergia:
Belváros - Page 4 Cl0te6500/10000Belváros - Page 4 29y5sib  (6500/10000)

Belváros - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Belváros   Belváros - Page 4 EmptyKedd Szept. 21, 2010 4:04 pm

~Bal lábbal felkelés = megmentő kerestetik~

Az ilyen napokat szeretem, bár az eleje nem indul túl jól azonban megállíthatatlanul halad a ,,hagy békéntől ” a ,, felejthetetlenül jó” napig. Ezalatt azt értem, hogy reggeli kezdésnek egy kis rémálom, csak hogy meglegyen a megfelelő alap, aztán egy kis nyugtató jellegű séta a folyópartón adrenalin nővelőnek hölgymentés aztán pedig összebarátkozni a megmentett féllel és innen még mehet felfelé. Szóval kíváncsian várom a fejleményeket.
Öh, de megint elkalandoztam, borzasztó, hogy néha mennyire figyelmetlen tudok lenni.
Nos, meg se lepődök azon, hogy leamortizálja, az ember az edzőtermet hisz szinte azért van. Illetve ez is része az edzésnek, mert hát sajnos előfordul, hogy valami balul sül el és azt a csodaszép addig még tiszta fal sínyli meg. Annyi baj, amíg nem nekem kell rendet rakni addig nem is zavar.
- Hát, elő fordul az ilyen ezért szeretek én a gyakorló téren edzeni, mert ott tuti, hogy semmit se tudok gallyra vágni. – közlöm vele nyugodt hanglejtéssel. Ami pedig a fürdőzős megjegyzését illeti, hát, amikor meghallottam tágra nyíltak szemeim és jókora kaján vigyor jelent meg az arcomon s jó férfi állat lévén egyből beindult a fantáziám. Azonban villámsebességgel leállítottam magam, mert eléggé nagy udvariatlanság lenne előtte fantáziálgatnom. Mielőtt megszólalnék, kicsit megköszörülöm a torkom.
- Azért valami csak volt rajtad, nem? – kérdem érdeklődve és tágra nyílt szemekkel, mert erősen kétlem, hogy meztelenül dobálták volna be a vízbe. Valami biztos, hogy volt rajta, fehérnemű vagy jobb esetben bikini, mert azért durva lenne, ha csak úgy ,,natúrban” dobják bele a vízbe. De megint merre jár az eszem? Gyorsan gondolati síkon leosztok magamnak két jókora pofont, ami lehetőleg helyre rázza a fejemet mielőtt a velem szemben álló Misty csinálná ugyan ezt velem csak nem gondolati síkon, hanem itt az éterben és a folyó adná a másikat.
Hát, ha még ennél is jobban összebarátkozunk, akkor lehet, hogy lesz egy-két ”jegyem” igen ütős partykra. Igen csak jól hangoztak, amiket így mesélt szóval unalom elűzve egy távoli hát távoli sarába. És olyan, hű de jó meg nagy bulikban még úgy sem volt részem, egyet leszámítva, ami haláli volt. Szó szerint.
- A kotta részegségbe én se mennék bele, mert hát, a non-stop rókázás nem a kedvenc időtöltésem. A tengerparti buli viszont jól hangzik, kis iszogatás, röpi aztán még egy kis iszogatás, megpróbálni úszni, de mivel már annyit ivott az ember, ez nem igen megy neki ezért mindenkit veti magát utána, hogy kimentsen, de mivel már tőlük is messze áll a józanság együtt fuldokolva és kászálódunk ki a vízből jót nevetve azon, hogy mennyi eszünk van. Vagy legalább is annak, aki először próbálkozott meg ezzel a fatálisan nagy hülyeséggel. – mondom mosollyal az arcomon, mert, ahogy meséltem el is képzeltem és eléggé nevetséges látványt nyújtott, ahogy öt-hatfős társaság éppen kivergődik a vízből.
- Meg még a póker is jól hangzik, csak kár hogy nem tudok, de a kezdők szerencséje csak velem lenne, ha pedig mégse max egy szál boxerben végzem. – legalább is remélem, hogy nem kellene még azt is levennem.
Mondjuk az jól esett, hogy kacagással dicsérte a kis ötletemet a tisztek kipottyanásáról az ablakon. Mondjuk ez a felháborodást kicsit furcsállottam, de amint folytatta egyből leesett, hogy csak színlelte. De ez a macskás dolog is jól hangzik, szinte látom magam előtt, hogy szerencsétlen áldozat kapaszkodik, az ablakba a kiscicus meg oda megy és elkezdi élesíteni a karmait rajta és emiatt elkezdett rázni a nevetés.
- Ez klasszisokkal jobb, mint amit én mondtam, főleg mivel macska bolond vagyok és ismerve az alattomos formájúkat simán képesek hasonlókra. És amúgy, neve is van a kisdögnek? – remélem, nem érti félre a „kisdög” jelzőmet, de az ilyen alattomos házi kedvencekre mást nem igen lehet mondani.
- Hát egyelőre nincs tervben a hadnaggyá válásom, jó vagyok én most úgy, ahogy vagyok és szerintem a papírmunka még a legkisebb probléma a hadnagyi létben. – legalább is nekem ez a véleményem, mert hát nagyobb rang nagyobb felelősség és mindenki alattad van, vagyis mindenkire ”vigyáznod” kell. Néha biztos idegőrlő lehet, ha más nem is, akkor az, hogy hat órán át ott görnyedni a papírok fölött átolvasni, aláírni stb. Már az fárasztó, hogy csak belegondolok.
Örülök, hogy belement az ötletembe miszerint tipegjünk arrébb egy kellemesebb helyre, mert már elegem volt, hogy attól félek, hogy beesek a folyóba és teljesen átázok. Vagy hát megint ő csúszik, meg és nem tudom elkapni, erre is van esély. Elkezdtünk felmászni a dombon, de feltűnt, hogy Misty elég közel van hozzám, gondolom benne is ott volt a para hogy visszacsúszik, és ha megtörténne, megint meg tudjam menteni. Ahogy felértünk a dombtetőre körbe nézett és megindult egy híd felé. Hát nem tudom, hogy mennyire jó ötlet mert hát az is víz közel, lazán bele lehet esni a vízbe. Mikor odaértünk felpattant egy kis kiugróra majd velem szembe fordult és elmondta a kellemesnek egyáltalán nem nevezhető életét. De az azért durva hogy a saját családja ölte meg, értelmét nem látom, hogy erre miért is volt szükség, de inkább nem is kérdezősködök. Örülök, hogy ennyit megosztott velem pedig alig ismer.
- Uh, ez durva azért, biztos nehéz lehetett feldolgozni… - harapom el a szó végét és nyelek egy nagyot és folytatom a mondókámat – hát, hogy szívderítőbb-e azt majd eldöntöd te magad. – megköszörülöm, a tokomat majd nekiállok a kiselőadásomnak.
- Szóval születésem után nem sokkal balesetben elhunytak a szüleim, szóval árvaházba kerültem. Pár évre rá örökbe fogadtak és minden egész idilli volt és már gyerekként is volt némi lélekenergiám, és ahogy idősödtem úgy lett egyre nagyobb az erőm. Bár különösképp nem foglalkoztam vele tudtam, hogy ez nem egy átlagos dolog, hogy szellemeket látok, de soha nem volt ebből problémám. Jó pár évvel később mikor betöltöttem a 18-at haverokkal kitaláltuk, hogy elmegyünk és megünnepeljük. Nevelőszüleimtől szerencsére kölcsön is kaptam az autót így hát elindultam felszedni a haverokat aztán irány az éjszaka. Miután az egyik helyet meguntuk gondoltuk átmegyünk máshova hátha jobb lesz, ami elég hülye ötlet volt ittas állapotban. És ahogy az a nagy könyvben meg volt írva ”összekoccantunk” egy fával és mivel elfelejtettem bekötni magam, földi pályafutásom véget is ért ott. Szerencsémre a haverjaimnak nem lett semmi komoly bajuk… - elhallgattam és üveges tekintetemet a fölre szegeztem pár másodperc erejéig majd ismét a beszélgető partneremre néztem – nos, röviden ennyi lenne a kis életem. – úgy érzem, hogy minden lényegeset elmondtam, amit tudtam, de ha esetleg majd lesznek még kérdései azokra is mindenféle képen válaszolni fogok.

// bocsánat, hogy ilyen sokat kellett várnod a reagomra, de elég sok problémám volt, amiket elég sokáig tartott elintéznem //
Vissza az elejére Go down
Kagami Ai
3. Osztag
3. Osztag
Kagami Ai

nő
Aquarius Rooster
Hozzászólások száma : 302
Age : 31
Registration date : 2011. Apr. 04.
Hírnév : 95

Karakterinformáció
Rang: Kapitány, Kagami főnemesi ház XVIII. feje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Belváros - Page 4 Cl0te51050/65000Belváros - Page 4 29y5sib  (51050/65000)

Belváros - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Belváros   Belváros - Page 4 EmptySzer. Jún. 08, 2011 8:47 am

*Könnyű napok mezejére léptem egy pár napja azt hiszem. Noha rengeteg dolgom akad a kidoushuu osztagnál, mint yonsiki, még is úgy érzem, hogy a mostani nyomás, amely rám nehezül sokkal egyszerűbb, mint pár héttel ezelőtt. Be kell látnom, nem volt rossz a Yonbantai-nál, még is kevesebb és átláthatóbb dolgom akad ebben az osztagban. Ám a Gotei Juusantai hatásköre alá tartozunk, ennek ellenére az osztagom teljesen független az őrosztagoktól. Némiképp tán emiatt is fakadhat az, hogy könyebbek a hétköznapjaim, de elhanyagolhatatlanul felelősségteljes. Bárki mondhatná, hogy könnyű lehet könyvtár felelősnek lenni csak ha egy kicsit is tisztába hoznám ezeket a kérdőjeleket eléggé arra hajlik, még sem lehet az... Több száz kidou létezik, mely a shinigamik egy-egy fegyvere avagy bármiféle kiegészítő eszköze lehet, ha a megfelelőt használják s az én dolgom ezek iratainak besorolása, összepakolása...stb. Nem az a fajta munka, ahol sürögni forogni lehet és rohanni kell mindenfelé, ahogyan azt sanseki-ként tettem. Nem, itt a nyugalom és a precizitáson van a hangsúlyt. Kedvelem a legutolsó mértékig, hiszen a papírmunkákkal soha nem voltak gondjaim, talán csak annyi, hogy idő függvényében nem mindig sikerültek olyannyira megírni ezeket, mint kellett volna. Sikeresen át éjszakáztam azért az első napom a könyvtárban, hogy tudjam mi merre van, de annyira nem mélyültem bele. Ki ismerem magam s ez a fő.
Ez az este azonban nem a munkáról vagy arról szól, hogy miként készülök alváshoz a Kagami birtokon...ez az este egy csendes kis kikapcsolódásban fog telni, amelyet magamnak szavaztam meg önkényesen. Hosszú ideje már, hogy nem hajtottam fejem ilyesmire mert egész egyszerűen magamra nem tudtam időt szakítani. Küldetések sorozata, ingázás és kötelesség. Egy nemesnek kiváltképp nehéz a munka és a pihenés közt egyensúlyt teremteni. Még ha a társadalmi elkülönülést is jelenti ez a kiváltság, akkor sem részesülünk más elbánásban gyakorlatilag, mint az osztagok valamely más tagjai. Csupán annyit tudnék ide felhozni, amit magam is megkövetelek. A tisztelet...tulajdonképpen ez egy olyan tulajdonság, melyet alapvető neveltetésbe bele kéne illeszteni csak gyakorta nem mindenkinek sikerül ezt elsajátítania az Akadémián. Teljesítenem kell jobban is, mint a többiek hiszen ha másért nem is, a nevem miatt mindig is követni fogják munkásságom egy adott osztagban. Nem egészen vagyok tisztában a politikai dolgokkal, de azt még magam is tudom, hogy a nemesek körében úgy nevezett háborúk zajlanak a befolyásokért. Bár félni valóm nincs. A Kagami- ház már egy gyökeres tagja a főnemesek körének, még is bennem van a felelősségteljes érzet, hogy Ritsut nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni, nem mintha egyébként tennék olyasmit, amely nem oda illő lenne. Teszem a dolgom és ha jut időm rá, akkor pihenek.
Ez az idő azt hiszem egy pár szem órára most megadatott. Nem félek ezt kihasználni, de a módját még nem egészen tudom. Legutóbb egy fürdőben voltam a Hachibantai egy tagjával. Kedvelem azt a lányt, valahogyan elnyerte egy parányi bizalmamat felé, viszont még csiszolatlan. Van benne valami, ami szavainál gyakorta megtörte bennem azt a fajta képet, mikor azt mondod az illetőre "ő az akiről eltudok képzelni, hogy egy nap a barátod lesz". Nem mernék erre előre megesküdni különösen azért, mert nem vagyok az a fajta, aki csak úgy barátkozna másokkal. Valamit ki kell találnom, s még ezt nem tudom, addig is sétálok az egyik főutcán egyenesen. Ritkán járok erre, de ugyan változott e valami rajta? Aligha...ugyanaz az egyöntetű szerkezet, mint volt talán annyi kivetni valóval, hogy most minthogy ha sokkal rendesebben lenne tartva. A letisztult stílusa ennek a környéknek már- már kedvesebbé teszi számomra a környezetet. Muszáj lesz megkedvelnem, ha elakarom érni, hogy ma ne kelljen pl. egy arrancarra avagy hollowra gondolnom. Egyszerűen el lett bennem határozva a felépítés, mi szerint ezen az estén még csak gondolni sem akarok rájuk.
Világoskék yukata, vörös átkötő és némi halovány sárga virágminták díszítése. Ez az, amelyet a szél oly' odaadóan meg- meg ringat távozásával. Ilyenkor hajam is bele libbent a környezeti hatásba. Ha éppen szemből fúj, még szememet is becsukom és egy erősebb fuvallat következtében megtorpanok pár pillanatra. Nyugodt, kiegyensúlyozott és csendes környék. Az éjszaka valósággal megbabonázza a Seretei kihaltnak tűnő utcáit. Kedvelem ezt a fajta csendet, amikor még azt is meghallod, hogy ki merre és hányat lép. Nos, én mögöttem két őr mindig sétál, tehát nem valószínű, hogy más lépéseit meghallanám. De most nyugtat a gondolat, hogy hiába lépkednek itt mögöttem, akár el is hagyhatom őket képzeletben. Nem tűnik fel jelenlétük s tán jobb is, hiszen így teljes mértékben áttudom magam adni a helyzetemnek. Szemeim azért komoly és rideg csillanásban pásztázza végig a terepet komoly és lassú lépteim mellett. Nem számítok forradalmi áttörésre, hogy itt majd olyannal fogok találkozni, akit már ismerek....feltekintek az égre. Világtalanba borult egek, csillagok mezeje, sápadt fényű lámpás...ugye milyen szép egy nyugodt éjszaka?*
Vissza az elejére Go down
Kitetsu Raiden
8. Osztag
8. Osztag
Kitetsu Raiden

Férfi
Leo Goat
Hozzászólások száma : 66
Age : 32
Tartózkodási hely : mezőkön innen, és túl, a keleti fertályvégben/olykor a Kyouraku birtokon
Registration date : 2011. Jun. 03.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Goseki
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Belváros - Page 4 Cl0te6500/15000Belváros - Page 4 29y5sib  (6500/15000)

Belváros - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Belváros   Belváros - Page 4 EmptySzer. Jún. 08, 2011 9:33 am

Bár pár napja azzal a gondolattal haladt át a Seireitei egyik kapuján, hogy az egész város tud a visszatéréséről, azonban úgy tűnt, ez mégsem teljesen igaz. Néhány régi ismerőse köszönt csak neki oda futtában, és ő is csak odaintett nekik. A nyolcadik osztag is gyökeresen megváltozott, hisz’ emlékeiben, egy nyugodt mederben folyó, legtöbbször együtt lévő társaság élt. Ezzel szemben az osztag most teljesen szétszórt, túl sok az idegen arc, és túlságosan is más a légkör. Kezdve azzal, hogy kora reggel már keltették, a nap kezdéseként szolgáló tornához. Ehhez persze nem fűlött a foga, és miután igen nyomatékosan – jobban mondva flegmán – elmagyarázta, hogy kovácsként tökéletes kondícióban van, fittyet hányt a meghökkent osztagtársaira, és visszadőlt aludni. A hadnagya papírmunkához való viszonyát, viszont az első pillanatban megkedvelte, mikor az irodája nyíló ajtaján, mérgében kihajított egy nagy adag papírt.
És persze az a nap sem különbözött a többitől. Ugyan reggel már nem nagyon próbálták felébreszteni, de a pattogósabb és szétszórt stílus, nem ugyanazt a nyolcadik osztagot mutatta, mint azelőtt. Viszont kellemesebb meglepetések is érték régiúj osztagában. Az egyik, egy nála majd’ másfél fejjel alacsonyabb lányka volt, aki egyik pillanatról a másikra összebarátkozott vele. Ő is kedvelt néha jókat sétálni, és beszélgetni, illetve sokat is kérdezett.
- Néha túl sokat – gondolta magában a fejét csóválva, majd felkelt az osztaga kertjének füvéről, mely lassan a lemenő nap vörösébe öltözött.
Nem nézte merre viszi a lába, a klappogó geta papucsok pedig, csak még jobban elszeparálták őt, a gondolatai világába. Csak a bőrén érezte, hogy már beesteledett, és a nap helyett, már a csillagok kezdenek kacsintgatni az égen.
Fölfelé bámulva persze nem vette észre, hogy lába alatt meredeken süllyed a talaj. Már csak arra eszmélt föl, hogy a papucsai nem a Seireitei kövén kopognak. Hanem az ott lévő házak egyikének tetején. Az egyensúlyát már nem tudta megtartani, és úgy tűnt, ismét egy szerencsétlenebb napját fogta ki, ugyanis sötétzöld öve meglazult, a kardja pedig hangos csattanás és súrlódás után eltűnt az eresz alatt. Persze a gazdája is követte, és ha látták volna, azt jegyezték volna meg, hogy ilyen elfuserált szellemet se láttak még. A szürke kimonó ugyanis szinte világított az este fényeiben, a szétszálló fehér haj, és szakáll, úgyszintén. Végül egy közepes lendülettel sikerül talajt fognia. Éppenséggel pont arccal érkezett a földre, és a tompa sikkantás szerint immár nem csak ő volt egyedül azon az utcán.
Mikor haját összefogva, motyogva a magáét föltápászkodott, két kőarcú őr került szinte szó szerint az arcába. Szemöldökét felvonva hajtotta oldalra a fejét, és a két őr között meglátott egy fiatal, talán húszas éveiben járó lányt kezeiben Sora no Muchi-val.
Szipogott egyet, lehúzta a zöld övet és leporolta magát, aztán se szó se beszéd, megkerülte az őröket, és kinyújtva a kezét, a halvány mosollyal, és az eséstől még kissé vörös fejjel a lányhoz lépett.
- A kardomat, ha szabad.
Vissza az elejére Go down
Kagami Ai
3. Osztag
3. Osztag
Kagami Ai

nő
Aquarius Rooster
Hozzászólások száma : 302
Age : 31
Registration date : 2011. Apr. 04.
Hírnév : 95

Karakterinformáció
Rang: Kapitány, Kagami főnemesi ház XVIII. feje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Belváros - Page 4 Cl0te51050/65000Belváros - Page 4 29y5sib  (51050/65000)

Belváros - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Belváros   Belváros - Page 4 EmptySzer. Jún. 08, 2011 11:12 am

*Ezüst fényekbe borult sima felületek, égen csendes táncot járó apró pontok. Sápadt az ég s sápadt a föld. Tán a sötétség karmaiból áradó látens remények egyvelege volna ez? Ez a világ ám lehet ijesztő és rabszódikus, még is a halavány fény következtében nyugodttá és kiegyensúlyozott aspektusban jelenik meg. Nincsen itt fenyegetés a fent honoló ármányok ellenére sem, csupán az apró, néha feltámadó szelek okozhatnak számító sugallatokat. Meg nem hallott szavak jelenhetnek meg a levegőben különböző hangokat adva ki magukból. Bár ki figyeli ilyenkor, hogy még is az épületek sarkai miként szeli ketté a szélcsatornákat? Nem figyel rá senki. Se én, se a piciny, sötétségben úszó pokol lepkék. Az alvó nép legjava meg még úgy sem, hiszen ők már álomország habzó tengerének rabjaivá váltak néhány órácska elejéig. Megállok a "semmi közepén" és csak pillantok előre. Van e ott valami, amire különösen figyelni lehetne- e? Nincs, csak egyfajta ösztönösen megnyilvánuló csendes figyelem. Még ha az is lenne... ebben a pillanatban a zanpakutom lelke úgy döntött, hogy beránt önön világomba egy apróbb beszélgetés elejéig.
Távolba nyúló kietlen pusztaság. Lábam alatt a dús, szürke árnyalatú aljzat nyugott mivoltaként álapszik meg. A levegő itt teljesen csendes, de az ég... Az égről letűntek a csillagok, akár csak a fény. Félhomály lakja e helyet, de én mint üres világnak tűnő tulajdonosként mindent remekül látok. Én fényeket látok ott, ahol nincsenek is. Magam festem fel azokat az égre, még akkor is, ha valójában nem lehetnek ott. Rajzolódik már előttem a fekete, erőteljes kisugárzással rendelkező, tiszteletteljes tartásban lépkedő daliás, szárnyas pariba. Fuhaku Yashi lépked színem elé fehér tűzben lobogó szemeivel. Ő rám tekint és én ő rá. Az első lépést ebben a történetben én teszem meg.* ~ Mond Fuhaku, miért hívtál?.... Ai, lassacskán közeledsz valamihez...arra kérlek, hogy gondolkozz el egy kérdésemen s majd ha el jön az ideje válaszolj is rá: Mit látsz a naplementi horizontcsíkban?~ *Egyszerűnek tűnő kérdéssel tesztel a zanpakutom. Nem felelek rá, hiszen tudom vagy legalább is sejtem, hogy ez egy újabb megpróbáltatásom a fejlődés érdekében. Nem számítottam arra, hogy ily' késői órákban fog a pihenésem kezdetén ilyenekkel előállni, de tudom, hogy bizonyára okkal teszi. Közelebb lépek hozzá és egyik kezemet az "arcára" helyem, majd még egy utolsó momentumként megsimogatva távozok ebből a világból, ami csak is az enyém és nem másé. Kedvelem ezt a helyet, tulajdonképpen örülök is, hogy az én lelkem belső világa egy melankolikus puszta, amelynek ege fekete és üres, de ha felborulna valami egyensúly, akkor rögvest káoszfelhők kialakulásával jár. Nem csodálom, hogy Fuhaku nem kedveli ezt az állapotot, valahogy én sem szívesen laknék egy olyan zavarodott helyen, mint akkor az. Viszont a puszta az teljesen rendben van. Vissza térek végre a valóságba, hogy tovább folytathassam ezt az esti sétámat. Ámbár egyedül nem olyan kellemes, de jobb mint hogy ha iratok felett kéne most is rágnom magam. Csak egy pillanat erejéig nem figyelhettem feltehetőleg kellőképp, (volt az több is) de már is egy kicsit komplikáltabb szituációba kerülök, egy ismeretlen shinigamival. Az őreim jóvoltából a zanpakutoja kezembe kerül, azonban, hogy még is miért lett nekem ide adva nem egészen tiszta. Még ha tekintetem ugyanolyan komolyan dereng, akkor se tudok mit kezdeni a képszakadással, csak annyit, hogy elrejtem a bizonytalanságom egy mélyebb zúgba. A szokatlan, idősebbnek tűnő shinigami szemeibe fúrom rideg íriszeimet majd a kezemben lévő zanpakutot kezdem el méregetni. Hiába nyújtja kezét felém, egyenlőre nem áll szándékomban vissza adni neki.*
- Mielőtt vissza adnám...mi a zanpakutod neve shinigami?
*Természetesen a válaszát még megvárom, s csak annak függvényében nyújtom felé. Amúgy sem állt szándékomban megtartani és balgatag tett is lett volna. Egy zanpakuto elkobozása nem csak bolondság, de undorító dolog is a szemeimben. Az őreim kérdőn pillantanak rám én pedig intésemmel invitálom őket magam mögé, nem szükséges semmiféle patália. Ez csak egy teljesen átlagos találkozás egy másik shinigamival s az, hogy mindez ilyen nyugodt típusban megy még szimpatikusnak is elkönyvelhető...*
Vissza az elejére Go down
Kitetsu Raiden
8. Osztag
8. Osztag
Kitetsu Raiden

Férfi
Leo Goat
Hozzászólások száma : 66
Age : 32
Tartózkodási hely : mezőkön innen, és túl, a keleti fertályvégben/olykor a Kyouraku birtokon
Registration date : 2011. Jun. 03.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Goseki
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Belváros - Page 4 Cl0te6500/15000Belváros - Page 4 29y5sib  (6500/15000)

Belváros - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Belváros   Belváros - Page 4 EmptySzer. Jún. 08, 2011 11:40 am


- Mielőtt vissza adnám...mi a zanpakutod neve shinigami?
Raidon, ha lehet mondani, a lehető legfurább, kérdő arckifejezést öltötte fel, lebiggyesztett szájjal, felvont szemöldökkel, és oldalra döntött fejjel. Mégis milyen kérdés ez, itt az éjszaka közepén? Persze ahogy megtalálta a tekintetét, egyből rájött. A lány szemei ridegen, kimérten csillogtak.
- Nemes… - gondolta fejét csóválva, majd sóhajtott egyet, és kissé gunyoros hangon közölte. – A neve Sora no Muchi. Az egek ostora. Én pedig bemutatkoznék, elvégre nem egy ’tucatshinigami’ vagyok. Az én nevem Kitetsu Raidon, kovács és a nyolcadik osztag tagja.
Immár nem igazán csak a kardjáért nyúlt, keze mindinkább üdvözlésre nyílt, arcán még mindig ott volt az ismerkedéseinél megjelenő, halvány mosoly. A szürkéskék tekintetek azonban kissé már aggódva csillogtak. Volt valami annak a lánynak a szemeiben. Valahogy talán túl kemény volt, mintha örökösen példát akarna mutatni, vagy a nemesek múlni nem akaró tekintélyét mutatná. A tekintetét egy jeges fal függönyözte el, ő pedig akaratlanul is aggódni kezdett azért, aki a fal másik oldalán van. Az előkelő vonásokat hordozó arc is csak maszk volt, és néha-néha meglátta a fáradtság gyűrte ráncokat a fiatal arcon.
- Akkor most én teszek fel egy kérdést, és egy ajánlatot – még közelebb lépett, baljával megragadta ugyan kardját, de nem tépte ki a lány kezéből. Az őrök kissé mocorogtak, de egy pillantás kellett csak a kovácstól, hogy felhagyjanak vele. Raidon egész közel hajolt a nemes kisasszonyhoz, és olyan halkan szólalt meg, hogy senki más nem hallotta meg.
- A kérdés: hogy hívnak téged? Az ajánlat: egy csésze tea, szaké, vagy amit akarsz miközben elmondod, hogy miért éjszakázol többször is, és miért játszod itt a jégszívű királynőt. Döntsd el, de csak hogy tudd: kettőnk közül nem én fogok bánkódni, ha nemet mondasz.
Egy fél lépést tett hátra, de a keze, akár a satu szorult a kardjára. Csak egymás lélegzetét hallották, illetve a férfi kardjának végére kötött apró fa medál kopogását a markolaton. A percek múltak, a csillagok vándoroltak a fejük felett, a két fél elméjében pedig valószínűleg sűrűn gomolyogtak a gondolatok.
- Én ráérek – gondolta Raidon, immár mosoly nélküli arccal.
Nem azért mondta mindezt, mert annyira szeret mások életében turkálni. Azért, mert látta, hogy valami nincs rendjén a lánnyal. Ugyanúgy, ahogy talán az összes nemessel sincs.
Vissza az elejére Go down
Kagami Ai
3. Osztag
3. Osztag
Kagami Ai

nő
Aquarius Rooster
Hozzászólások száma : 302
Age : 31
Registration date : 2011. Apr. 04.
Hírnév : 95

Karakterinformáció
Rang: Kapitány, Kagami főnemesi ház XVIII. feje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Belváros - Page 4 Cl0te51050/65000Belváros - Page 4 29y5sib  (51050/65000)

Belváros - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Belváros   Belváros - Page 4 EmptySzer. Jún. 08, 2011 12:21 pm

*Amire azért számítani nem lehetett, hogy ilyen rövid idő alatt egy kissé patetikus helyzet kezd felállni a maga klasszikus értelmében. Bizonyára mindennek meg van a maga oka. Egyáltalán nem tartok ettől a találkozástól, csupán csak úgy éreztem ideálisnak, hogy nem kell egyből vissza adnom azt, ami tulajdonképpen az ő tulajdona. Ha már kezemben volt eme tárgy legalább a nevét tudjam, hogy még is miféle zanpakutod képesen csak ily' könnyen "elhagyni". Az én nodachimat a lánccal és annak végén a shurikennel aligha tudnám könnyen elhagyni, meg van a maga előnye. Azonban nem sok olyan összetett zanpakutoval találkoztam eddig, mint az enyém. Katana, wakizashi..egy két ikerpenge esetleg nodachi..de aminek kettős pengéjű lélekölője lenne, aligha. Bár lehet, hogy csak én vagyok az, aki egész egyszerűen nem figyel oda a részletekre. Butaság volna azt hinni, hogy..ám a shinigami számára mindig a saját zanpakutoja a legegyedibb, szóval ezt a témát ragozni sem kell. Azért süket nem vagyok, így egyből meghallom a férfi szájából kieső aprócska szót, amellyel egész egyszerűen bekategorizál egy rétegbe. Nem zavar, mert hozzá szoktam és tagadni minek is tagadjam? Tisztában vagyok azzal, hogy az a neveltetés, amelyben egész életemben részesültem csak is erre az életmódra épült, így hát ez természetemből fakadó viselkedésforma.* ~ Az egek ostroma...érdekes zanpakuto név..talán...~ *Milyen érdekes, hogy ebben a pillanatban azok a káosz felhők jutnak eszembe, melyek igába szokták hajtani lelkem világa egeit. Kicsit különös egybe esésnek vélem ezt, de véletlennek is fel lehet igazából fogni, elvégre is mi annak az esélye, hogy majd pont e miatt fogok ezzel a shinigamival találkozni... Meglepődésem egy szúróbb tekintetben nyilvánul meg miként tiszteletét kifejezve bemutatkozik és nem titulálja magát a "tucatshinigamik" körébe. Lépek egy fél lépést előre, egy kis elgondolkodást lehet látni arcomon néhány pillanat erejéig, egészen addig még úgy nem döntök, hogy ez egyszer megtisztelen ezt a shinigamit. Habár ha tájékozott lenne a nyakamban lévő medál könnyedén elárulná neki legalább a vezeték nevemet.*
- Kidoushuubantai yonseki...Kagami Ai!
*Nyugodt és komoly hangon kimért gesztusokban mutatkozok be neki. (Még úgy is, hogy egyébként zavar az, hogy belépet a személyes szférámba.) A vezetéknevem elmondása azonban önmagában is ritka jelenség. Nem ismert szokásom, hogy csak úgy előadnám ezt a szép kerek mondatot. Valahogy mindig is feleslegesnek találtam ezeket a formalitásokat, ha csak nem találtam erre okot, végtére is csak nem fogom fűnek fának azt híresztelni, hogy ki vagyok, mi vagyok...mert ez majdnem teljesen mindegy igazából. A nevem igazából annyira nem is számít, hiszen ezt a nevemet csak néhány éve vettem fel, amint kiderültek a dolgok ugyebár. Hallom az őreim mocorgását a háttérben, de tudom, hogy addig úgy sem támadnak még arra én parancsot nem adok vagy nem látják, hogy esetleg veszélyt jelentene rám ez az illető. Vészjósló pillantást vetek rá, amint elmondja az ajánlatát. Egy merő hallgatagság fog el ebben a pillanatban. Ugyan kötelező volna erre nekem válaszolnom? Még is mit gondol magáról ez a shinigami, hogy ide jön és azt tesz, amit szeretne kénye kedve szerint? Nem, volt már egy ehhez hasonló illető nem olyan rég, aki tapogatózni próbált a személyes ügyeimben és hamar is a nőegylet áldozatául esett. Nem fogok félni Raidont is bevinni a pincébe, ha nem tartja meg kettőnk közt legalább a másfél lépés távolságot. S hogy érzékeltessem vele úgy igazán, hogy mennyire is mellé nyúlt ezzel a bátorságra valló cselekedetével keresztbe elhúzom előtte két ujjamat, hogy egy egyszerű kidouval figyelmeztessem a stílus megválogatására.*
- Bakudou ichi Sai! *Halkan suttogva az utóidézést hátrébb lépek tőle nála hagyva bénult állapotában a zanpakutoját. Ugyanolyan rideg és némiképp üresen pillantok rá, mint eddig. Csupán most már azért arcom azért kifejezi nem tetszésemet.* - Akinek sok a munkája az természetes, hogy éjszakázik...vagy az is előfordulhat, hogy ilyenkor van szabadidőm..ki tudja.. *Enyhe burkoltságban azért megválaszolom kérdésem, végül is nem követett még el olyasmit, amiért megutálhatnám csupán kicsit túl lőtt a dolgon, amiért figyelmeztetnem kellett...*
Vissza az elejére Go down
Kitetsu Raiden
8. Osztag
8. Osztag
Kitetsu Raiden

Férfi
Leo Goat
Hozzászólások száma : 66
Age : 32
Tartózkodási hely : mezőkön innen, és túl, a keleti fertályvégben/olykor a Kyouraku birtokon
Registration date : 2011. Jun. 03.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Goseki
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Belváros - Page 4 Cl0te6500/15000Belváros - Page 4 29y5sib  (6500/15000)

Belváros - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Belváros   Belváros - Page 4 EmptySzer. Jún. 08, 2011 2:17 pm

Kidoushuu… megkopott emlékekben kellett ismét kutatnia, hogy egy rég elfeledett szónak értelmet nyerjen. A lány szeme csillanásából tudta, hogy amit épp hogy elmormolt, azt ő mégis meghallotta. Kagami, Kagami… nem nagyon érdekelte őt különösebbképpen a nemesi családok, de Kagamiról még nem csekély életében nem hallott. Vagyis volt rá ötven százalék, hogy egy újonnan kialakult nemesi család sarjába botlott bele.
És persze tudta, hogy egy ilyen egyszerű, már-már paraszti sorból jött embernek, nem fog egyszerűen megnyílni. Igaza is volt, ahogy közbe rájött, mi is a lány osztagának specializálódása. A kidouk. Ebben az esetben épp egy bénító fajta volt, ha épp jól emlékezett rá.
Látta a szemében, és a mozdulataiban a felháborodottságot, ahogy rá pillantott és ahogy odadobta neki a kardját. Persze a hatás nem volt tartós, s miután lehuppant a földre, az ölébe vette, a nemes által annyira lenézett kardot.
- Nyakam rá, hogy alig van olyan ember, akinek igazán megnyílsz – mondta azután, hogy a földön ülve nevetni kezdett. – persze a családodon kívül. Mindegy, te tudod mit csinálsz. Én azért megpróbálom magam minél több emberrel körbevenni. Persze nem úgy, mint ahogy te azokkal az őrökkel. Ennyire félsz attól, hogy itt, a belvárosban lenne akárki, aki az életedre tör? Vagy csak szimplán azért vannak ott neked, hogy ne legyél annyira egyedül?
Nagy volt rá a valószínűség, hogy ismét telibe fogja trafálni a lány egyik kidouja. A szimpla emberek közvetlensége túlságosan is sértő, a nemesekre nézve. Velük mindig is máshogy kellett viselkedni. Mintha elmeroggyantak lettek volna, vagy akármi más.
Raidon feltápászkodott, az övébe tűzbe a kardját, melynek nevére annyira kíváncsi volt a nemes kisasszony. Arcán azonban derűs mosoly terült szét, még a megszégyenítő bénítás, és elutasítás ellenére is.
- Tudod, Ai-chan – nyomta meg a megszólítást. – én nem éltem mindig a Seireitei biztonságában. A Rukongai kicsit más tészta, és akár hiszed akár nem, ez itt az oldalamon nem Sora no Muchi. Ezzel jártam a falukat, és az erdőket.
Hogy nyomatékot adjon szavainak, kiemelte a kardot annak hüvelyéből, és az éjszakai holdvilágba tartotta. Valóban, a penge, nem fémből, csak fából volt. Az őrök egyike nem épp halkan hördült fel. Való igaz, valószínűleg nem nézhették épelméjűnek. Egy shinigami, aki a zanpakutoja nélkül mászkál. Még a kapitányok se nagyon tesznek ilyesmit. Ő pedig csak állt ott, Ai hátát nézve, ahogy visszacsúsztatta az egyszerű kardot.
- Én nem bántam meg – hangjában az egyszerű derű csengett. – Lehet, hogy nem tudok segíteni a jégszívűségedet, és legalább egy kicsit megroppantani a nemesek agymosó nevelését a fejedben. De emiatt, csakis te bánkódhatsz. Remélem legalább a kardszellemed elviseli a jellemed. Az enyém valószínűleg önkezével tekerné ki a nyakam, ha látná hogy ilyen szabályoknak élő, melómániás, rideg lélek vagyok.
Azzal elindult, és elklappogott mellette, ahogy egy régi hely keresésére indult. Haladtában odabiccentett az őröknek, akik szemlátomást még mindig nem tértek napirendre felette. Nem bánta a szavait. Azt sem, hogy ilyen ’hétköznapiasan’ beszélt egy előkelővel. Ők is csak lelkek, ugyanúgy, ahogy a shinigamiktól kezdve, az embereken át, a Rukongaiban élők. Rukongai… A klappogás elhalt, ahogy megállt, és újra kezébe vette a gyerekkéz által faragott, és az ujjai által puhára koptatott fél kalapácsmedált. Nincs az a rang, pénz, föld, vagy bármi más, amiért azt a kicsi fadarabot, és a hozzá kötődő emlékeket odaadná.
Lehet, hogy ez az amit egy nemes nem tud egyszerűen megérteni. A közvetlenséget, mikor egyetlen apró dolgot is egy öleléssel köszön meg a lélek. Mikor nem kell hetekkel azelőtt egyeztetni, egy látogatás céljából, csak egyszerűen bekopog máshoz. Mosolyogva forgatta az ujjai közt a kis kalapácsot, szemei előtt pedig annak készítője tűnt fel, ahogy hozta a kosarát, tele a neki készített ételekkel, vagy ahogy mosolyogva mutatta fel, búcsúzásuk reggelén a kicsi medál másik felét. Nisshou, fából volt. Érző, lélegző, puha fából. A nemesek ellenben nem különbek azoknál a fémeknél, amiket ő megmunkál. Talán életük hajnalát még izzottak, ahogy a születés kohójából kiemelkedtek saját formájukban, de idővel megmunkálták őket, szép díszesre. Aztán kihűltek. A lány is talán valami hasonló volt. Szép és okos, de hideg, mint a fém. Még utoljára rámosolygott a kalapácsra, majd ismét elindult, és már rég nem érdekelte, mit tesz vele Ai-chan. Elvégre egy nemesnek, megannyi félelme közül az egyik, hogy egyszerűen elfelejtik a lelkek. Nem érdekli a népet, mit mondanak, csak rájuk hagyják, és teszik a maguk dolgát.
Nagyot szippantott az éjszakai levegőből, én ismét felnevetett. Őt, aznap este semmi más nem érdekelte, csakhogy keressen egy helyet, ahol leguríthat egy kis szakét, és rágyújthat egy pipára.
Vissza az elejére Go down
Kagami Ai
3. Osztag
3. Osztag
Kagami Ai

nő
Aquarius Rooster
Hozzászólások száma : 302
Age : 31
Registration date : 2011. Apr. 04.
Hírnév : 95

Karakterinformáció
Rang: Kapitány, Kagami főnemesi ház XVIII. feje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Belváros - Page 4 Cl0te51050/65000Belváros - Page 4 29y5sib  (51050/65000)

Belváros - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Belváros   Belváros - Page 4 EmptyCsüt. Jún. 09, 2011 6:26 am

*Az éjszaka előrehaladtával az egek kissé besötétültek, de még így is remekül lehet látni mindent a melankolikus homályban. Egy cseppet sem súgja eme környezet visszataszítóságát. A letisztult egyöntetűség ellenére, azért meglátszik, hogy a Seretei e vidéke annyira nincs feltakarítva, mint annak kellene lennie. Talán oka lehet az, hogy fáradtak voltak a tisztek és nem tisztek, munkájukat meg egész egyszerűen abba hagyták, hogy majd más nap ezt a mocskot a yonbantai takarítsa fel. Eléggé ellenszenves hozzá állás a szemszögemből még akkor is, ha a takarítás nem az erősségem. Tisztán tartom a szobámat ha nem éppen egy szolgáló teszi meg helyettem, de ezen kívül nem vagyok hajlandó másnak a szennyét takarítani. Ezeknek a shinigamiknak viszont ez a dolguk.
Megbénítva Raidon-san-t hátra lépek s letekintek rá ahogyan ő a földre ül és pislog párat. Tán némiképp még látom is tekintetében, hogy teljesen más életmódot folytat. Megérthetem őt, de ő aligha engem. Nem fogadom el a szavait, mert indokolatlan elképzelések állnak mögötte. Persze akár hozzá is szokhatnék, hogy sokan gondolnak valamit és gyakorta mellé is hibáznak. Nem tehetek mást, mert ezen a nyugodtnak tűnő estén engem nagyon is zavar ennek a shinigaminak a tudatlansága.*
- Tévedsz...ezek az őrök nem a védelmem vagy a magánynak tűnő egyedüllétem miatt vannak velem..s hogy egész pontosan miért is ez csak is a Kagami családra tartozik... de nekem legalább nincs szükségem arra, hogy barátokkal vegyem körbe magam a stabil létformához. Vannak, de nem függök annyira tőlük, mint te...legalább is szavaid nagyon erre hajlottak.
*Felelem neki egészen nyugodt stílusban. Ez azért nem olyan megnyilvánulás volt, amely felett eltekinthettem volna. Vannak pillanatok, amikor már nehéz a sok helytelen kikövetkeztetéssel nem törődni és elemelni a tekintetet. Néha nem árt kicsit tisztába tenni a dolgokat, még akkor is ha nem fenik rá a fogad. Nyugodt és kiegyensúlyozott estét akartam mára, de lassan rá kell jönnöm, hogy ez kezd egyre lehetetlenebbé válni. Mintha felém most inkább zavaros szelek fújnának és azok libbentenék meg hajszálaim ilyen szép estén. Szépnek találom a maga összetettségében, csak ne akadnék folyton ilyen szituációkra. Már- már feltehetőleg vonzom az ilyen alakokat, akik folyvást tesznek megállapításokat mi szerint ez így, meg így van... Bár általában ez engem teljesen hidegen hagy, azonban pont ezen a napon nem akartam ilyesmit. Gondtalan sétát akartam, többnyire ezért is vannak velem az őrök, semmi másért. Nagyot sóhajtok, hiszen rá kell vennem magamat arra, hogy ez még nem jelent semmit. Lehet, hogy fáradt vagyok, de egy ilyen helyzettel még elbírok. Teszek még hátrébb lépést annak érdekében, hogy meglegyen a kellő lépés távolság kettőnk közt, majd figyelem a gesztusait, ahogyan magára helyezi a kardját és megáll a talajon. Az utolsó mozzanata, amikor elmosolyodik, nos...ha neki ezzel jobb, nekem aztán mindegy, de ezt ne várja el tőlem. Szemeim azonban sokkal ridegebbek lesznek a megszólítás gyanánt. Hátra pillantok az őrökre s intek nekik, hogy inkább menyjenek a dolgukra. Raidon-sanra vissza pillantva pedig először is bezárom egy hatrudas börtönbe* - Rikujoukourou.. *A technika megidézése után pedig shunpoval megyek elé, hogy egy másik kidout használva tornyosuljak vészjósló tekintetemmel rá. Kezeimben mind e közben gyűjtöm a lélekenergiát, hogy megidézzem a Rakurai tama-t, mint szikrázó gömböt. Ezt alig pár centivel arca elé tartom.*
- Neked Ai-sama...nem emlékszem, hogy bármikor is megengedtem volna ezt a közvetlen stílust...
*S valóban merész volt tőle a "chan" kifejezés, de ennek ellenére azért nem fogok egy ilyen veszélyes technikát alkalmazni. Érzem a lélekenergia szintjét. Pocsék egy volt Yonbantai sanseki vagy Kidoushuubantai yonseki lennék ha nem érzékelném a másik megközelítendő reatsu szintjét. Remélem azért megfelelő megfélemlítés volt a számára, hogy nem fogom hagyni egy ilyen jött mentnek, hogy közvetlenül beszéljen velem. Egyedül Ritsunak a húgomnak engedem meg ezt a fajta megszólítást.
Megint érdekes szavak hagyják el a shinigami ajkait, erre már kénytelen vagyok inkább annyiban hagyni a dolgokat és hátrébb lépni neki, majd hátat fordítani akár csak a stresszes napnak, amely ellen tenni próbálok jelen pillanatban.*
- A kard szellememmel tökéletesen kijövünk. De mond shinigami..szerinted helytelen volna az, ha egy főnemes követi a szabályokat és elkövet minden tőle telhetőt? Több minden üti a hátunkat, ezért több figyelmet is kapunk...e végett nem engedhetjük meg magunknak azt, amit egy civilnek mondható shinigami megtehet. Nem bánkódom miatta, de addig ne hagyja el szádat ostoba szavak még nem érted meg a másikat...
*Egy bővebb beszédben adok szavakat gondolataimnak s majdan csak állok egy helyben az égre tekintve. Nem érdekel, hogy még is mit csinál avagy elhalad mellettem s kis idővel tovább. Elhanyagolható, mert valójában egy ilyen személlyel nem is szeretnék bővebb társalgást kezdeni, ha csak nem változtat a stílusán. Állítólag én vagyok az előítéletes, még is nekem magyarázzák legtöbbször az ostoba átfedéseket, milyen groteszk...*
Vissza az elejére Go down
Kitetsu Raiden
8. Osztag
8. Osztag
Kitetsu Raiden

Férfi
Leo Goat
Hozzászólások száma : 66
Age : 32
Tartózkodási hely : mezőkön innen, és túl, a keleti fertályvégben/olykor a Kyouraku birtokon
Registration date : 2011. Jun. 03.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Goseki
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Belváros - Page 4 Cl0te6500/15000Belváros - Page 4 29y5sib  (6500/15000)

Belváros - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Belváros   Belváros - Page 4 EmptyCsüt. Jún. 09, 2011 7:46 am

Persze jól sejtette, hogy akármennyire is megjátssza az ’én-vagyok-a-világ-közepe’ nemes kisasszonyt, még könnyebben ki lehet hozni a sodrából, mint egy egyszerű lelket. Nem haragudott a lányra, a mások számára megalázó tettekért, és szavakért. Neki ugyan teljesen mindegy volt, hogy milyen kidouval akarja lejáratni az éjszaka kellős közepén, egy üres utcán. Jött a szokásos sablonszöveg, a ’valójában mi vagyunk a világ megváltói, legyetek érte hálásak, söpredék’ meg az erőfitogtatás. Egészen addig nem tűnt neki nagyon komoly léleknek.
De. Egy pillanat, egyetlen kidou. Ahogy megidézte, a löket minden nehézség nélkül szakította el a zsineget, ami a kardja végén volt. Szemei elkerekedtek, ahogy az apró kalapács engedve a gravitációnak, lehullt.
- Ostoba lány! Fejezd be a hülye játszadozásodat! – förmedt rá, s hangjával együtt egy erőseb szélroham is megérkezett. A reiatsuja fellobbant, a fogva tartó kidou pedig megroppant a kovács teste körül.
- Az idióta megfelelési kényszeretek tesz arról, hogy lelkek számára fontos emlékek tűnnek el. Inkább a Rukongait tennétek rendbe, nem ilyen barom erőfitogtatással kéne pazarolni az erőtöket.
Az éjszakai égen kezdtek feltűnni a felhők, ahogy a férfi egyre mérgesebb lett. Az egyik ritkásabb felhőből lecsapott egy vékonyabb villám, és ripityára törte a fénybörtönt. Raidon lenyúlt a kis medálért, és félig megkönnyebbült, ahogy látta hogy semmi baja. Hüvelykujjával végigsimított a fél kalapácson, majd előhúzott egy hosszabb zsineget, és ezúttal a nyakába kötötte a medált.
- Eléggé ki van nyílva a csipád, nem gondolod? – pillantott fel, s ábrázata már inkább hasonlított egy jégszemű kőszobor arcára. – A nyavalyát nem érdekli, hogyan akarod szólíttatni magad, és magasról köpök a nemesi hülyeségetekre. Mondhatok én itt akármit, hogy nem függök a barátaimtól, tudom, hogy te le se szarod, mert te megengedhetsz magadnak mindent.
A kőszerű arc most inkább tette haragos aggastyánná, mint a jó kedélyű, középkorú férfivá.
- Van szerencsém gratulálni amúgy. Nem nagyon akartam már az első napokban összetűzni valakivel, de úgy tűnik az a felbecsülhetetlen kék véred tett róla, hogy ez másképp legyen. Ha azt akarod, hogy a lelkek megbecsüljenek, és tényleg tiszteljenek, akkor pont az ellenkező irányba haladsz. Te mindig ugyanaz vagy, sosem próbálsz alkalmazkodni másokhoz.
Egészen közel emelte a lány arcához a kalapácsot.
- Ezt, egy rukongai-i kislány készítette nekem, még mielőtt visszajöttem ide. Az egész kócerájt eltaroltam volna szívem szerint, de úgy gondoltam, hogy így jobban vigyázok rá, minthogy a börtönben rohadok, míg meg nem döglök.
Elemelte a lány arca elől a medált, és hátat fordítva neki, lobogó hajjal, és kimonóval indult vissza az osztaga épületéhez.
- Mellesleg, elég undorító dolog hátból támadni, akár karddal, akár kidouval – mondta felemelt hangon, hogy a szél fütyülésén keresztül is hallja a nemes. – Na további jó mártírkodást...
Azt persze már nem hallotta a nemes, amit a szélben Raidon egy közeli ház teteje felé mondott.
- Egyedül is elintéztem volna, Muchi.
Vissza az elejére Go down
Kagami Ai
3. Osztag
3. Osztag
Kagami Ai

nő
Aquarius Rooster
Hozzászólások száma : 302
Age : 31
Registration date : 2011. Apr. 04.
Hírnév : 95

Karakterinformáció
Rang: Kapitány, Kagami főnemesi ház XVIII. feje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Belváros - Page 4 Cl0te51050/65000Belváros - Page 4 29y5sib  (51050/65000)

Belváros - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Belváros   Belváros - Page 4 EmptySzomb. Jún. 11, 2011 7:17 am

*Ahhoz képest, hogy egy általános shinigamiról van szó, meglehetősen merész hangnemet enged meg magának. A személye teljes egészében irritáló a számomra s e képpen nem is tudok máshogy viszonyulni hozzá, mint sem egy kidouval leckéztessem meg. Nyílt harcot egyébként sem vállalok fel egy ilyennel szemben. Egyáltalán nem érdemli meg, én pedig feleslegesen törném magam a semmiért. Bár ha a birtokon lennénk akár be is zárattathatnám, amelybe a Gotei nem nagyon szólhatna bele. Minden tiszteletem a Gote Juusantai tagjainak, de ha valaki idegesít azzal sehogy sem leszek kegyes. Oktalanul beleköpött a levesembe, éppen itt az ideje, hogy valaki megtanítsa neki nem mindenki kapó a kis játszadozásaira és fennhéjángzása irányunkba. A hozzá hasonló por nép még csak fel sem fog soha nőni ahhoz, hogy egy kicsit is megértse a nemeseket. Ahhoz azzá kéne válnia, én pedig őszintén szólva nem táplálok erre semmilyen reményeket. Szólhat bármit, a szavai nem fognak eljutni hozzám. Nem ismerem és feltehetőleg nem is fogom. Ő nem az a fajta szerintem, aki rám akaszkodna, ennek pedig őszintén szólva örülök. Még egy Noaht nem viselnék el. Ő is a nőegylet pincéjébe végezte, pontosan ott..ahová való.
Felhúzom egyik szemöldökömet a rám irányított jelzőjére és csak hátrébb állok. Még hogy játszadozás? Noha lehet, hogy abban igaza van játszok, mert nem támadtam rá egyből, de a jellememre vonatkozóan ez semmiképp sem volna helyes megállapítás. Megcsap a szél és feltámadt lélekenergiáját kezdem el kémlelni. Sűrű és kifejlett, de mint gyakorlott reatsu kezelő azt is felismerem, hogy ennél az én képességeim fejlettebbek. Tehát magasabb lélekenergiával rendelkezek, éppen ezért tudok mellette stabilan megállni anélkül, hogy bármiféle nehézségbe kéne szembe néznem. Ilyen lenne pl. a fulladás, ami elég gyakori jelenség, ha az ellenfelednek nagyobb a reatsu-ja. Erről itt most szó sincs. Azért meg lep, hogy nincs elegendő ereje a fénybörtönöm hatástalanítására és csak annyit ér el, hogy az megroppan. Milyen kár, a maga iróniájában.*
- Fontos emlékek? Hidd el az emlékek a mi életünkben sokkal jobban jelen vannak, mint a hozzád hasonlóékban. Ugyanakkor Rukongai rendbe tétele nem csupán a mi dolgunk...hanem bárkié...akár a tiéd is shinigami!
*Az utóbbira kissé magam is felemeltem a hangsúlyom. Vannak helyzetek, amikor már én sem bírom megállni azt, hogy ne nyílvánítsam ki egy kicsit a bennem rejlő indulatokat. Természetesen ez még mindig mérföldekkel elmarad Raidon- sanétól. Ő egyszerűen túlszárnyad a mogorva stílusával. Még hogy nemes...még a viselkedésében sem lesz az soha. Nagyot sóhajtok és ezúttal nem teszek semmit még úgy sem, hogy tisztán látszik rajta az idegesség jelei. Tán ennek is köszönhető, hogy valami véletlen folytán a természeti jelenségnek köszönhetően szabadul meg a börtönétől. Különösen nem érdekel, sőt valahogy örülök is annak, hogy ennyire indulatos lett. Jobban látszódik rajta, hogy még is milyen fajtából való. S igen, nem pillantok mindenkire így, de azon ritka esetek egyike zajlik, hogy tekintetem egyenesen lenéző és arrogáns. Akárcsak elkövetkezendő szavaim. Nem félek kimondani véleményem és ezzel lealacsonyítani, de kettőnk közül nem én kezdtem azt hiszem.*
- Engedd meg, hogy kifejezzem kiváltképp gratulációmat az ostoba és elbagatizált, derogáló szavaid miatt. Cinizmusod a véremmel szemben csak ahhoz járul hozzá, hogy valóban azt gondoljam nem érdemled meg a mondatokat megértésünkre irányulva. Egy ilyen shinigami, aki a puszta általános tiszteletet nem ismeri, nem hiszem, hogy sokra viszi majd. A kapitányok közt is vannak nemesek csak, hogy tudd. Kíváncsi lennék, hogy mit szólnának most ehhez, tehát nyugodt szívvel hátba veregetheted magad önön balgaságod végett.
*Nem teszek egyebet mint elütöm a férfi kezét, hiszen egyáltalán nem érdekel a tárgynak a története. Egyáltalán nem is kérdeztem tőle, de neki folyvást csak a szája jár, anélkül, hogy tudná érdekel-e engem avagy sem. Oldalra pillantok egy pillanatra, hogy felmérhessem az utcába keletkezett kárt, de szerencsére ilyesmiről szó sincs. Csak egy átlagos villám volt, amiről szót sem kell igazán ejteni. Vissza pillantok a shinigamira.*
- Rukongai...jól ismerem. Egyáltalán nem kell nekem bemutatnod az ottani dolgokat.
*Lesújtón azért megosztom vele ezt a kicsiny kis információt, de nyilván nem fogom vele megosztani életem minden egyes kis titkát. Nem ismerem és még csak a bizalmasom sem, hogy kiönteném a szívemet. Pedig volna mit, minden egyes áldott nap. Csak még az ilyen shinigamik azt hiszik, hogy nekünk könnyű, addig hajlamosak elfeledkezni arról, hogy gyakorta a nemeseken nagyobb teher lehet mint az egyszerű shinigamikon. Figyelemmel követem a távozását, de igazából egyáltalán nem hat meg amit mond. Szemeim előtt már így elsőre elásta magát. Egyszerűen felugrok az egyik barakk tetejére és onnan kezdem el bámulni a holdat a még az őreim oda lentről figyelnek.*
- Sayonara... *Suttogom halkan a semmibe, hogy majd egyszer ha a szél is úgy akarja, akkor eljusson a másik shinigamihoz...*
Vissza az elejére Go down
Kitetsu Raiden
8. Osztag
8. Osztag
Kitetsu Raiden

Férfi
Leo Goat
Hozzászólások száma : 66
Age : 32
Tartózkodási hely : mezőkön innen, és túl, a keleti fertályvégben/olykor a Kyouraku birtokon
Registration date : 2011. Jun. 03.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Goseki
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Belváros - Page 4 Cl0te6500/15000Belváros - Page 4 29y5sib  (6500/15000)

Belváros - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Belváros   Belváros - Page 4 EmptySzomb. Jún. 11, 2011 7:10 pm


Ugyan Raidon haragosan elkalppogott az utcán, Sora no Muchi még ott maradt a nemeshez közeli ház tetején. Arca, mely szinte szakasztott mása volt forgatójának, gondterhelt volt ahogy előbb a férfira, majd a lányra pillantott.
Mikor a kisasszony felugrott egy másik ház tetejére, hallotta a szélben a rideg köszönést s egy villanással mellette termett.
-Ai-san, egy szóra, ha kérhetem – minthogy hallgatás beleegyezés, a megtestesült kardszellem folytatta. – Ugyan elnézést nem kérhetek a forgatóm helyett, azt neki kell megtennie, de szeretném elmagyarázni, miért is… nos, furcsa a viselkedése.
Az egész akkorra vetíthető vissza, mikor meghallotta az igazi hangomat. Persze túl későn történt, egy lidérc már megmérgezte. Valószínűleg észrevette, hogy ahogyan az igazi kardján – rajtam – úgy a másolatokon is a markolat végén lévő vas, zöld színű. Ezt hagyta meg emlékül az a méreg, amit ugyan segítséggel nagyrészt sikerült legyűrnie, de egy keveset még mindig hordoz a testében. Ez a méreg nagy adagban erős depressziót, és öngyilkossági hajlamot okoz. Mindketten szenvedünk tőle, a mai napig és Raidonnak ezért is fontosak az ismerősök, barátok hogy ne érezze a méreg okozta bánatot.
A kardszellem tartott egy kis szünetet, fehéren derengő szemei búsan pillantottak a messzeségbe, szürkéskék haja lengedezett a forgatója keltette szélben.
- A másik dolog, az a kicsi medál lenne. Kérem, ne vegye azt annyira félvállról, a forgatóm valószínűleg belehalna ha azzal történne valami. A kislány, aki készítette, az első és eddig egyetlen lélek rajtam kívül, akit igazán közel engedett magához. Mielőtt kilépett az osztagából, és ott hagyta a Gotei 13-at, sokan ismerték úgy, mint az egyik legbarátságosabb shinigamit. Igen, sok barátja is volt, az osztaga a családja volt, és olyan is volt szinte, hiszen akkoriban elég nagy válságot éltek meg. De a lidérc mérge miatt, Raidon senkinek sem tudott teljesen megnyílni. Sokat beszélgettünk erről, és legtöbbször önmarcangolásba fordult az egész.
Ott hagyta a Seireiteit, és egy rukongai-i faluban telepedett le. Itt találkozott azzal a kislánnyal, aki mindkettőnket meglepett, hiszen sok év után először tudott vele annyira közvetlen lenni a mesterem, hogy azt hittem, talán még a méreg hatását is el fogja mulasztani.
Ő volt a napfény, ami átsütött a szomorúsága felhőin. A kislányt, Nisshou-nak hívják.
Sora no Muchi azzal elfordult, és még mielőtt eltűnt volna, csak ennyit mondott:
- Remélem, nem gondolja azt Ai-san, hogy mindezt önös érdekébe tette, teszi a forgatóm. Ez nem túlélési ösztön, szimplán ilyen a jelleme. Szereti a barátait, akit pedig közel enged magához, különösképpen. Csak annyit szeretett volna, hogy az ön szomorúságát is enyhítse, persze a maga elég fura módján.
Még biccentett egyet, aztán átugrott egy másik ház tetejére, és lassan klappogva a nyolcadik osztag szálláshelye felé vette az irányt.
Vissza az elejére Go down
Kagami Ai
3. Osztag
3. Osztag
Kagami Ai

nő
Aquarius Rooster
Hozzászólások száma : 302
Age : 31
Registration date : 2011. Apr. 04.
Hírnév : 95

Karakterinformáció
Rang: Kapitány, Kagami főnemesi ház XVIII. feje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Belváros - Page 4 Cl0te51050/65000Belváros - Page 4 29y5sib  (51050/65000)

Belváros - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Belváros   Belváros - Page 4 EmptySzomb. Jún. 11, 2011 10:31 pm

*Lélektükreimmel a távolba pillantottam, abba a tőlem távol álló múlt térképezetbe. Csillagok mezeje, hold árnyéka, mind oly' nosztalgikusan kené be lelkem felületét, hogy szemeimet az árnyak megcsapásakor behunyom. Rossz emlékek, rossz irány. Mindenkinek akad, de nem mindenkinek kell olyan rögös utat megtennie a shinigamivá váláshoz. hazugságban élek, csak egy képzelet szülötte világban, amelyet nem én irányítok, hanem egy felsőbb hatalom. Soha sem fogom elfeledni, hogy honnan jöttem, melyik Rukongai környékről és, hogy meddig jutottam el a puszta szerencsémnek köszönhetően. Vérző szívem folyvást csak egy valamiért dobog. Boldog akar lenni, elakarja feledni és túl akar lépni. Azonban shinigamiként örökkön, örökké a múltba kényszerülök csatáim és napjaim során. Ha elfeleded honnan is jöttél nem maradsz más, mint egy undorító és érzéketlen halálisten. Én magamat nem vallom ennek csupán olyan vagyok amilyen. Mindenkinek meg van a maga jelleme s én kiváltképp nem hibázhatok. A húgom érdekében nem tehetem meg. Ő az én mindenem most már, aligha volna más célom azonkívül, hogy megvédhessem és láthassam mivé is válik. Részese akarok lenni az életének, ezért meg bármire képes lennék.
Egy hang üt meg oldalról, kinyitom szemeimet. Komolyan pillantok oldalra a zanpakuto szellemre. Mily érdekes, hogy ő a harmadik zanpakuto szellem, aki hozzám fordul valamilyen cél érdekében. Tiszta a tudatom, tudom, hogy nem én vagyok tipikusan az a személy, akikhez fordulni szoktak valamiért, de mégis...a zanpakutokat valamiért vonzhatja személyem. Sóhajtok egyet s majd felé fordulva biztatóan bólintok egyet. Ha a shinigamit nem is, a zanpakutoját megtisztelem.*
- Csak tessék...
*Emelem meg kezem, aprón mutatva, hogy belekezdhet, hiszen végig fogom hallgatni. Igazából nem vagyok felkészülve egy ilyen beszélgetésre. Nem vagyok abban biztos, hogy én vagyok az a személy, akinek meg kell hallgatnia a zanpakuto szavait gazdáját illetően. Még is, ahogy ránézve szakasztott egy mását látom forgatójának úgy döntök, hogy nyugodtan fogom hallgatni, közbe nem szólva. Lassan bele is kezd szavaiba, így megfordulok, hogy tekintetem ugyanúgy a távolba pillantson, ahogyan az övé. Melankolikus szél járja át a környéket a házsarkoknál apró, dallamra hasonlító csengésben. Nyugodt a város, nyugodtak bizonyos lelkek, amelyek már álomra borították fejüket. Minden nyugodtnak látszik csak a szó nem, amik felém irányulnak.*
- Fájdalom, megtörtség...ez mindannyiunk lelkében benne van valamelyest...hisz ne lehet halálisten abból, ki nem ismeri meg a fájdalom útját. Kinek kevesebb, kinek több jár...de különbséget aligha lehetne tenni.
*Mi alatt elhallgat megosztom vele véleményemet szavaira nézve. Noha egészen elgondolkodtató dolgokat mondott, hogy még is miképpen járt Raidon-san, de ez azt hiszem még sem ok arra, hogy tiszteletlen legyen. Még ha nem is látszódott neki egyből, hogy nemesi a szrmazásom, akkor sem nevezünk valakit egyből "Chan"-nak, mert vannak olyanok (mint pl. én) akiknek ez sértő lehet az elején. Egy múlt irányába vissza vezethető viselkedés nem lehet ok arra, hogy egyből közvetlen legyen a stílus. Kiváltképp engem ez személyes okok miatt érint. De erre bizonyára már ő is rá jött, hogy meg vannak a magam okai is.
Hallgatva a zanpakuto szavait régi Rukongai képek kezdenek bennem is felderengeni. Kislány korom képe, amikor még nem fájt semmi és tudomásom sem volt a világról. Akkoriban a puszták és a végtelennek tűnő mezők jelentették nekem a mindent. Szerettem társaimmal futni, szaladni a messzeségben. El vinni néha apám lovát és csak vágtatni a szilaj ménen. De ezeknek az időknek már vége. Teljesen megváltoztak a dolgok. Magam elé képzelem Raidon-san egy ki kapott történetét és amikor a zanpakuto végzett én csak hosszasan pillantok rá és látom, ahogy lassan távolodik. Elég nagy hezitálás kell, de végül a saját zanpakutom szavaira egy pillanatra megállítom Sora no Muchi-t.*
- Az idő engedtével látogassatok meg a Kagami birtokon... *Oldalra pillantva mondom neki, de látszik szemeimben, hogy komolyan gondolom. Itt már nincs dolgom, ezért le shunpozva a barakk tetejéről őreimmel távozok. Ez egy felettébb érdekes találkozás volt..*
Vissza az elejére Go down
Kitetsu Raiden
8. Osztag
8. Osztag
Kitetsu Raiden

Férfi
Leo Goat
Hozzászólások száma : 66
Age : 32
Tartózkodási hely : mezőkön innen, és túl, a keleti fertályvégben/olykor a Kyouraku birtokon
Registration date : 2011. Jun. 03.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Goseki
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Belváros - Page 4 Cl0te6500/15000Belváros - Page 4 29y5sib  (6500/15000)

Belváros - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Belváros   Belváros - Page 4 EmptyPént. Jún. 17, 2011 12:00 pm


A látogatásra tett ajánlat, már ha annak lehetett nevezni, biztosította Raidont hogy egy kissé változtathat a nemes szemében kialakult képén. Legalábbis Sora no Muchi ezt gondolta. A forgatója keltette szél azonban még mindig ott fütyült a belváros üres utcáin, ami nem volt jó jel. Mikor pedig a távolban fémes csattanó fém csengését hallotta meg, egyre nőtt a balsejtelme. Végül a várostól pár száz méterre találta meg, ahol már javában kalapált a kicsi, hordozható üllőn, mellette pedig vadul lobogott a tűz.
- Ai-san meghívott a birtokára – lépett mellé a kardszellem, kissé emeltebb hangon mondva. Ám mintha semmi nem történt volna a férfi csak kalapált és kalapált, arcán semmi érzelem nem tükröződött, és izmai is mintha automatikusan mozgatták volna karját.
Sora no Muchi egyre jobban aggódni kezdett. Még ha éppen kovácsolt is, Raidon egyből meghallotta a kardja szavát. De nem csak ez volt a szokatlan. Se arcán, se testén, egyetlen csöpp verejték se csillogott, és mintha valami hűvösség áradt volna belőle.
Az üllőn lévő acél már sárgásfehér volt, és minden egyes kalapácsütés után kisebb-nagyobb lángnyelvek csaptak fel belőle.
A kardszellem megpördült, és amilyen gyorsan tudott a városba rohant. Meg kellett találni Ai-sant, és figyelmeztetni forgatója nem épp beszámítható állapotáról. Emlékezett olyan esetekre, mikor a méreg által kiváltott rohamszerű tünetek jöttek elő, és a jámbor shinigami kis híján darabokra szaggatott lelkeket.
Az egyik rossz, a sok közül az volt hogy Sora no Muchira nem hatott ki annyira ez a roham mint Raidonra, és mivel képtelen volt vele olyankor kommunikálni, így a kovácson múlt az, hogy végez-e az áldozatával.
Úgy tűnt, hogy Ai-san jóval erősebb a férfinál, de ez ilyenkor igen labilis ponttá vált. A shinigami ilyenkor ha lehetett mondani, még gyorsabbá és erősebbé vált, ami nemcsak a kardforgatásra, de a shikai képességeire is kihatott.
- Szólnom kell Ai-sannak – gondolta magában a kardszellem, ahogy a szétszakadozott éjszakai felhők alatt, tetőről tetőre ugrálva haladt előre.
Minthogy Raidon sosem fogta rövid pórázra, így szabadon járt-kelt a városban tehát biztos léptekkel sietett a Kagami birtok felé. A kapu ugyan csukva volt, így az egyik ott álló őrhöz sietett és miután elhadarta az Ai-sannak szánt üzenetet, azonnal elküldte hogy adja át a nemesnek.
Azzal megfordult, és egy villámcsapással eltűnt. Már érezte, hogy forgatója a nyolcadik osztag szállásán van, de a városszéli jelenet túlságosan is nyugtalanította.Tudta, ha a látogatása alatt ismét elkapja a férfit a méreg által okozott roham, biztosan megöleti magát.

arigatou Ai Very Happy
Vissza az elejére Go down
Kohaku
Shinigami
Shinigami
Kohaku

nő
Hozzászólások száma : 45
Tartózkodási hely : Konyha, pince
Registration date : 2010. Jul. 13.
Hírnév : 25

Karakterinformáció
Rang: Démonmágia oktató
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Belváros - Page 4 Cl0te6000/15000Belváros - Page 4 29y5sib  (6000/15000)

Belváros - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Belváros   Belváros - Page 4 EmptyPént. Jún. 24, 2011 4:20 am

Már az első pillanattól fogva tudtam, hogy abban a Mitsuyában nem bízhatok. Még a szeme sem áll jól. Neutral Biztosan a sors akarata volt, amikor az az istenkomplexusos kölyök az ötödik osztagba tette a lábát. Már akkor tudtam, hogy meg fog gyűlni vele a bajom, a rémhírek pedig sajnos igaznak bizonyulnak, a férfiegylet ismét beüzemelt. Mondjuk valahogy nem bánom, hiszen már-már kifejezetten hiányoztak az ádáz csaták, amit a régebbi vezetőkkel vívtam, igaz, a stafétabotot már leadtam másnak és tökéletesen boldog vagyok azzal, hogy minden szerdán okíthatom a népet. Anao lelkes kuktámnak készül, bár nem igazán értem, miért készül sírógörcsöt kapni, akárhányszor a nevét mondom. Különben is, Tasumi vagy Anao, nem teljesen tökmindegy? Annyira hasonlítanak, mint két maki sushi, nem lehet megkülönböztetni őket, ha jól készítik el.
A férfiegylet dolga már-már megtorlásra késztet, amúgy is fogyóban van a munkaerő A Pincében, és legalább újra lesz biztos rabszolga munkaerőforrásunk
Keo fiacskám hiába erőlködött, hogy fogadjak el két kísérőt a vásárolt holmik cipelésére, nekem nincs szükségem azokra a nyeszlett kis inasokra ahhoz, hogy néhány zöldséget, hínárt és az anko babpasztát hazahozzam. Amióta az a kis főnemes megtette az utódjának, nagyon elkanászodott szegénykém, még a szobáját is másokkal takarítaná. Az meg csak természetes, hogy ezt nem hagyom, még a végén el fog szállni magától, nálunk nem ez a házirend. Neutral Én mosom az alsó gatyáit és én dugom az orra alá a finom kaját, már csak természetes, hogy kitakarítja magának azt a lyukat. Legalább az utóbbi időben nem hord haza mindenféle nőcikét. A legutóbbi különösen unszimpatikus volt nekem. Nyitott szandál volt rajta. Ribanc. Neutral Bezzeg Akane lyányom! Ő az ideális nő Keo fiacskámnak, tökéletesen összeillenek. Jó lenne, ha Keo végre fogná magát és megkérné a kezét. Neutral
Kosár a kézben, meg egy jó vastag pénztárca, legalább ennyi előnye legyen ennek a nemesi hülyeségnek. Sosem éreztem azt, hogy szükségem van rá, de bevallom, az új tupperware edény,-és konyhai eszközkészlet lekenyerezett, úgyhogy muszáj voltam megbékélni a dologgal. Bár a kedvenc hagymaszeletelőm használhatatlannak bizonyul, ha már a pince foglyai megcsinálják helyettem, de legalább ha valaki átjön trécselni, pletykázás közben az orruk alá dughatom, csak azért, mert nekem ilyenem is van.
Az utcán többen is félreállnak az utamból, néhány tizenegyedik osztagos még haptákba is vágja magát, hogy hajlonghassanak előttem, bár igazán nem értem miértjét. Tudom, hogy jó szakács vagyok, de túlzásokba akkor sem kéne esni a tiszteletet illetően. Nem harapom ám le senki fejét a látszattal ellentétben, csak bevásárolni jöttem. A kosaram szépen meg is telik a kellő alapanyagokkal, és már csak a belváros kirakatait nézegetem, csupán amiért nincs jobb dolgom éppen. Az egyik kirakatban meg is pillantok egy ízlésemnek megfelelő kimonot, a méretből ítélve pedig Asukának talán pont jó lenne, talán csak a végéből kéne leszabni egy kicsit. Ugyan alig kétszáz éves a kincsem, de épp most éli lázadó korszakát, elég sokat felesel újonnan. Fránya pubertáskor, ilyenkor minden tinédzser teljesen megbolondul. Még csak az kéne, hogy beálljon nekem terhesen. Ki van zárva, hogy elengedjem arra a pizsipartyra, amire annyira el akar menni. Persze ha Akane is elkísérhetné, máris más lenne a helyzet. Legalább tudnám, hogy egy felelősségteljes felnőtt vigyáz rá a majdnem menyem képében. Hiába, ő a családban marad, nem érdekelnek a kifogásai. Neutral
A boltban épp ekkor pillantok meg egy kislányt, akinek nem tudom, honnan van pofája pont azt a kimonot kiszemelni, amit már én néztem ki előbb. Még csak nem is lenne jó neki. Nem is zavartatom magam tovább, s fittyet hányva az ételt behozni tilos táblába tolom félre a bejárati ajtót, hogy a szabó vendéglátó mosolyával találjam magam szembe, amint épp azt a ruhát tartja a kezeiben, amit én szeretnék elvinni. Asukának nagyobb szüksége van rá, mert én azt mondom.
- Azt a kimonot én néztem ki előbb. Kérem, tegye nekem félre, holnap ilyenkor visszajövök a lyányommal. Szép napot, Shira…ko-san. – pillantok rá a kislányra, akinek rémlik azért a neve, meg hogy láttam már néha, főleg a gyerekek között bohóckodni a nőegyletben, de a fene tudja, hogy is hívják pontosan. Shirako vagy Shiranui, annyira tökmindegy. Neutral

Vissza az elejére Go down
https://bleachszerpjatek.hungarianforum.com/t1837-a-pince
Shiranui Haruki
9. Osztag
9. Osztag
Shiranui Haruki

nő
Taurus Dragon
Hozzászólások száma : 105
Age : 24
Tartózkodási hely : Shiratori-sama mellett
Registration date : 2011. Jun. 23.
Hírnév : 13

Karakterinformáció
Rang: 4. tiszt
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Belváros - Page 4 Cl0te19200/30000Belváros - Page 4 29y5sib  (19200/30000)

Belváros - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Belváros   Belváros - Page 4 EmptyPént. Jún. 24, 2011 9:57 am

Találkozás Kohaku-donoval

Még csak pár napja vagyok a 6. osztagnál, de már most nagyon szeretem ezt a helyet. Nem csak azt, hogy Shiratori-sama közelében lehetek, de azt is, hogy az osztagnál van egy park, ami teli van szépséges növényekkel. Már tudom, hogy itt sok időt fogok eltölteni, na meg persze a Shiratori-sama utáni leskelődéssel és a munkájában való segítéssel. Erről eszembe is jutott az első nap, amikor meglátogattam az osztag új tisztjeként. Örömmámorban úszkáltam, hogy felvettek ide és nem tudta elrontani semmi a kedvem, aki pedig megpróbálta, nem hagytam neki. Igen ez a személy Shiratori-sama volt. Az még nem zavart, hogy nem emlékezett rá, hogy már találkoztunk, hisz tényleg nem tarthat fejben minden kis senkit. De az, hogy le akart rázni azzal, hogy neki sok iratot kell lefűznie és átolvasnia, azt már nem tudom elfogadni. Szerencsémre udvariasan ki akart kísérni, ezzel esélyt adva, hogy ismét rácsimpaszkodjak a lábára és kifejezzem a nem tetszésemet. Nem sokkal később be is adta a derekát és megengedte, hogy segítsek neki a munkájában. Közben meg persze feltehettem neki minden kérdést, ami foglalkoztatott vele kapcsolatban és elkezdtem még jobban csodálni és rajongani érte.
Nem is értem hogy jöhetett össze azzal a Tasumi nevezetű másik hadnaggyal. Egyáltalán nem illenek össze és még azt sem érdemelné meg, hogy Shiratori-sama közelébe menjen, nem hogy a barátnője legyen. És azt meg végképp nem értem, hogy lehet nekik gyerekük? Biztos valami trükköt alkalmazott ez a Tasumi és azzal csábította be Shiratori-samát az ágyába és vette rá arra a dologra. A gyerekekről meg nem is beszélve. Nem tudják megbecsülni Shiratori-sama szeretetét, a fiú úgy beszél vele, mint valami huligán, a lánynak meg volt képe elszökni és ezzel szomorúságot okozni Shiratori-samának. Ha találkoznék vele, biztos elmondanám neki a véleményemet arról, amit csinált és letörölném a vigyort a képéről. Ezek a tények legalább még jobban ösztönöznek, hogy maradjak mellette és segítsek neki, egy ilyen család mellett, kinek ne kéne egy megbízható személy, mint én?
A taichouval még nem sikerült találkoznom, pedig vele is szeretnék, hiszen biztos ő is segít Shiratori-samának, mert sok szépet hallottam róla. De most éppen nem ér rá küldetésen van, és nem tudom, mikor ér vissza, de Shiratori-sama mondta, hogy szólni fog amint visszaér és ez nekem elég. Most is épp Shiratori-samának segítek, megkért, hogy vásároljak be neki a városban és cserébe főz nekem valamit. Még nem sikerült megkóstolnom a főztjét, de biztos finom lehet, hiszen ő csinálja. Lehet azonban, hogy azért küldött el, hogy megszabaduljon egy időre tőlem, de ez engem nem zavar, neki is kell valamikor egyedül lennie.
Ha jól emlékszem mást már nem kell vennem. Gyömbér, szója szósz, szezám olaj, miso paszta, wasabi. Igen minden meg van a szatyromban, ami kell. Várjunk csak, lehet, hogy Shiratori-sama úgy értette a főz nekem valamit, hogy meghív magához és együtt esszük meg. Akkor kell valami ruha is, amit felvehetek, nem mehetek oda akármiben. Az Emberek Világában viselt ruhákból van egy csomó, hiszen Shiratori-sama átküldött egyszer, hogy nézzek szét, mert megtehetem, de itteniekből nem nagyon van, amit felvehetek. Szóval útba kell ejtenem egy szabót is, ahol kereshetek magamnak egy megfelelő kimonot. Meg is találtam az üzletet, amit kerestem és el is kezdtem keresgélni.
Sokáig nézelődtem, de egyik sem tetszett, nem illett hozzám egyik sem, amikor megpillantottam egyet, ami felkeltette az érdeklődésem, főleg a rajta lévő minta. Azonban amikor megnéztem az anyagát, egyből elment a kedvem tőle, mivel pont olyan anyagból készült, amit egyáltalán nem kedvelek. De a rajta lévő minta továbbra is tetszett, ezért odavittem a ruhát a szabóúrhoz, hogy megkérdezzem, nincs-e másik ilyen mintájú kimonoja. Egy ideig gondolkozott, de eszébe jutott, hogy talán a raktárba még van ilyen. Viszont mielőtt elmehetett volna megnézni, egy újabb vásárló érkezett. Egy öreg hölgy volt, nagy bevásárlókosárral a kezében, akit jobban megnézve én is ismertem. Kohaku-dono volt az a Nőegyletből és pont felém tartott. Igen én a Nőegylet tagja vagyok és büszke is vagyok rá, hiszen ez megtiszteltetés. Mondjuk nem mintha olyan sok dolgot tettem volna ott, de az is fontos feladat, hogy lefoglalom a gyerekeket és játszom velük, elvégre én is az vagyok, de persze én már nagy gyerek vagyok. Na, szóval éppen felém tartott Kohaku-dono, de a szabó úrhoz szól előbb, hogy a kezemben tartott kimonot akarja félre rakatni. Ezután pedig rám nézett és köszönt nekem, de sajnos nem találta el a nevemet.
- Jó napot Kohaku-dono. Shiranui Haruki vagyok. És ne tetsszen Harukit félreérteni, Haruki nem szeretné elorozni maga elől ezt a kimonot. Csak a rajta lévő minta tetszett meg és egy ehhez hasonlót szeretne Haruki. – köszöntem én is és elárultam a nevemet, hogy megjegyezze. És persze elmondtam, hogy nem ez a ruha kell nekem, hogy ne haragudjon meg rám a semmiért a Nagy Kohaku, mert az nem lenne jó dolog.
- Haruki látja, hogy Kohaku-dono is éppen vásárolni volt. Már visszafelé megy, mert ha igen akkor talán mehetnénk együtt is akár? – összeszedtem minden bátorságomat, hogy meg merjem kérdezni, megyünk-e együtt haza. Így legalább beszélgetésbe elegyedhetek a Nagy Kohakuval, akitől a legtöbb shinigami fél. És ha szerencsém van talán elárul néhány praktikát, amivel elérte ezt a hatást.
Vissza az elejére Go down
Kohaku
Shinigami
Shinigami
Kohaku

nő
Hozzászólások száma : 45
Tartózkodási hely : Konyha, pince
Registration date : 2010. Jul. 13.
Hírnév : 25

Karakterinformáció
Rang: Démonmágia oktató
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Belváros - Page 4 Cl0te6000/15000Belváros - Page 4 29y5sib  (6000/15000)

Belváros - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Belváros   Belváros - Page 4 EmptyVas. Nov. 06, 2011 1:33 pm

Találkozás Shira...ko-sannal

Lehet, túlzottan elragadtatta magát; sajnos megesik, hogy a túlzott hév hatása alatt meggondolatlanul cselekszik, néha pedig így olyan dolgokat is képes a másik fejéhez vágni, amit később rendszerint megbán. Na jó, a megbánás talán erősen túlzó kifejezés, fogalmazzunk inkább úgy, hogy meggondolja, mi másként is fogalmazhatott volna. Persze ilyenkor jutnak eszébe a válogatott sértegetések, amiket még nem sütött el, de a kellő pillanatban, amikor igazán szüksége van rá, egyszerűen nem jutnak eszébe. Még a végén elhiszi azt a sok maszlagot az öregkorról és a rossz memóriáról… Egyre több fiatal vágja a fejéhez, oszt még a tojáshéj is ott van a fenekükön. Ehh… Kapnak is mindig a pofájukra, ha sértegetni merészelik őt. Még hogy a nagy Kohaku-dono és a rossz memória! Hiszen legszebb álmából felkeltve is könnyűszerrel felsorolja a világ legbonyolultabb receptjeinek összetevőit! Bár… Kohaku talán nem az a személy, akit bárki is fel merne kelteni álmából. Bizonyára nem sokan próbálták, vagy ha mégis, akkor arról nem tudni, mert nyoma veszett, s annyi is bizonyos, hogy egy alvó sárkány felébresztése is kevesebb veszéllyel, no meg kockázattal jár, mint a nagy Kohakué. Chuck Norris? Ugyan már… Sírva menekülne ő is a kutyaólba, ha Kohaku úgy nézne rá.
- Hmm. – gondolkozik el Shirako-san láttán. Eredeti neve természetesen teljesen lényegtelen… Úgyis elfelejti, hiszen paradoxon vagy sem, névmemóriája egyszerűen rémes.
Nem bolond ő, felfogta, hogy nem veszélyezteti azt a gyönyörű kimonot, amit egy szem lányának tetetne el. Meg kell, hogy hagyja, jó ízlése van, öröm látni ilyen fiatal kisasszonyokat manapság. Nem úgy, mint azok a nyitott szandálú kislányok, akik azt hiszik, már mindent tudnak a világról. Mert olyan fontos, hogy mutogassák a hasukat meg a combjukat, aztán még csodálkoznak azon, hogy nem találnak maguknak olyan férfit, aki megmarad mellettük. Az ő korában ez még nem volt divat, ő pedig túlságosan régimódi ahhoz, hogy ezt tolerálja. Hadd ne kelljen litániát szavalnia többek között arról az Onmitsukidous szőkeségről, aki pont az ő szerdai főzőtanfolyamai előtt tartja saját foglalkozását a nőegyletben! Nem bírja elviselni, ahogyan viselkedik vele, nem szereti, ha nem kapja meg a kellő tiszteletet, különösen nem egy fiataltól. Hah! És még csodálkozik, amiért a főzőtanfolyamain mindenki inkább az előző napi foglalkozást tárgyalva sutyorog… Igaz, csak addig, amíg a sorokat járva Kohaku ezt nem fedezi fel, ilyenkor pedig általában egyetlen pillantással hallgattatja el még a legnagyobb kapitányokat is.
- Nem bánom, Shirai-san. Neutral – enged neki sosem elkövetett bűneiből. Tulajdonképpen semmi baja nincs vele, csak az a fránya büszkesége. Igaz, mindezt könnyedén háttérbe tudja szorítani, hogy ha nem is feltétlen engedelmességgel, hajlongással és tisztelettel, de legalább emberien bánnak vele. Sőt, kifejezetten unja is néha, hogy néhányan érthetetlen okokból kifolyólag egyszerűen nem mernek hozzászólni. Ám határozottan egy hasznos tulajdonság, mindig jól jön, ha szükség van rá.
- Hiányoltalak a legutóbbi Nőegylet foglalkozásról. Csak nem valami nemesi gyűlés? – indítja meg lépéseit kifelé az üzletből, miután megvárja, hogy Haruka kiválasztja a neki tetsző kimonot. A maga részéről nem érzi úgy, hogy van beleszólása, bár neki a fényesebb anyagú tetszett inkább, nem pedig az a matt. De nem ő fogja hordani, így inkább türelmesen megvárja, míg a lány befejezi, amit elkezdett. Ha már ilyen kedvesen felajánlkozott, kihasználja az alkalmat, és elfogadja a társaságot. Van az a mondás a kemény külsővel és az érző lélekkel, mely azért igencsak lefedi Kohakut magát is. Arcán elterülő érzelmi skálája igaz, kimerül a fapofában, de ő már csak ilyen, ezen nem tud segíteni.
- Látom, te is bevásároltál. Csak nem te szoktál főzni odahaza, Shiraishi-san? – pillant Haruhi kosarába; persze csak erről jut eszébe, hogy mégiscsak elfelejtett néhány alapanyagot, hiszen fogyóban van a teriyaki és a szójaszósz is odahaza, anélkül pedig a japán konyha egyszerűen nem japános. Úgy dönt tehát, hogy útközben az egyik kis üzletbe betérve pótolja eme elmaradhatatlan hiányosságot. Reméli, Haruna nem bánja, ha tesznek egy kis kitérőt. Minden esetre jelez számára a megfelelő üzlet előtt, hogy térjenek be egy pillanatra, mert elfelejtett valami fontosat. Ám amikor fizetni kell, és megtudja, ismét mennyit emelkedett a szósz ára, hebegve-habogva vágja hozzá szerencsétlen eladólányhoz, hogy mennyire csalódott benne és az egész üzletében. Kész rablás! Nem képes elviselni ezt az infláció-szülte áremelkedést, nem szereti a pénzét pazarolni. Igaz, a pénz igazából nem sokat jelent számára, igyekszik életét szerény jólétben leélni, nemesség ide vagy oda. Arról persze kevesen tudnak, hogy a Shihouin-ház egyik leszármazottja, azonban inkább egy közembert, vagyis shinigamit választott férjéül, ezért le kellett mondania rangjáról. Nem csoda, hogy mostanában ilyen nagy a feszültség a Mizushima és a Shihouin ház között. Persze ezt igyekeznek titokban tartani, hisz ez Kohaku számára különben is a régmúlt egy emléke, mára már lényegtelen számára. Akkor még fiatal volt, és ugyanolyan szarkasztikus, mint most.


Spoiler:
Vissza az elejére Go down
https://bleachszerpjatek.hungarianforum.com/t1837-a-pince
Shiranui Haruki
9. Osztag
9. Osztag
Shiranui Haruki

nő
Taurus Dragon
Hozzászólások száma : 105
Age : 24
Tartózkodási hely : Shiratori-sama mellett
Registration date : 2011. Jun. 23.
Hírnév : 13

Karakterinformáció
Rang: 4. tiszt
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Belváros - Page 4 Cl0te19200/30000Belváros - Page 4 29y5sib  (19200/30000)

Belváros - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Belváros   Belváros - Page 4 EmptySzomb. Nov. 19, 2011 6:20 am

Találkozás Kohaku-donoval

Amint eloszlattam Kohaku-dono kételyeit, hogy nem vagyok az ellensége észrevettem, hogy nagyon meglepődött a dolgon. Egy kicsit rosszul éreztem magam, hogy a nagy Kohakut félrevezettem, még ha nem is szándékosan tettem. Nagyon elgondolkozott valamin, amitől zavarban voltam, hogy ellent mondtam és ezzel Ueshima-san tévedésének lehettem tanúja, amint látszott, hogy nem akarja még magának sem bevallani. Nem is akartam, hogy térde állva esedezzen a bocsánatomért, hiszen csak egy egyszerű félreértés volt. Persze a nagy Kohaku nem tévedhet, csak félre olvashatja a jeleket, amit rólam olvasott le. Ezt az esetet mostantól hétpecsétes titokként fogom kezelni, még Shiratori-samának sem fogom elmondani… nem is történt semmi különös, csak belépett az üzletbe Kohaku-dono és én megkérdeztem, hogy a hazafelé úton mehetnénk-e együtt. Igen, csakis ennyi történt.
Már boci szemekkel vártam, hogy mit fog felelni az ajánlatomra, hiszen már egy ideje csak egy elgondolkodó hangot osztott meg velem. Nagyon izgultam, mivel szerettem volna vele menni visszafelé az osztagok irányába, reménykedve abban, hátha megtudok néhány titkot a nagy Kohakutól. Bár tudtam, hogy ő profi és nem mondani el nekem fontos dolgokat még véletlenül sem, de a remény hal meg utoljára.
És végre kimondta a várva-várt szavakat. Beleegyezett, hogy vele tarthatok és ennek nagyon, de nagyon örültem, legszívesebben már ujjongtam volna, de visszatartottam. Bár nem teljesen találta el a nevemet, de ez most nem annyira izgatott, továbbra is boldogság töltött el, legalább nem rakott hozzá oda nem illő szótagot, mint a múltkor. Nem nézett volna ki valami jól, ha itt elkezdek ugrálni, hogy kimutassam az örömömet, a boltvezető és Kohaku-dono is valószínűleg idiótának nézett volna. Talán még vissza is vonta volna Ueshima-san előbbi szavát és gyorsan elhagyta volna az üzletet, hogy ne kelljen velem mutatkoznia. Szóval megelégedtem azzal, hogy egy kicsit elmosolyodtam és ezzel jeleztem elégedettségemet.
Mielőtt még elindultunk volna, volt egy feladatom, amit itt még el kellett intéznem. Nem akartam nagyon megvárakoztatni Kohaku-donot, hogy én sokáig válogatok a kimonok közül, ezzel megpróbáltam gyorsan választani egyet. Időközben a szabó ki is hozta az ugyanazon mintával rendelkező ruhákat, így ezzel is időt nyertem. Kapásból kettőt ki is sikerült zárnom, mivel az egyiknek nem tetszett az anyaga, mert nagyon durva volt, a másiknak pedig a színe nem illett hozzám. Már csak kettő maradt versenyben és ezen el is kellett gondolkoznom egy kicsit, hogy milyet is akarok. Nem akarok nagyon kirívó lenni benne, de azt sem akarom, hogy ne vegyenek észre. Végül a csillogósabb, selymesebb anyagú mellett döntöttem, hiszen egy kis feltűnés nem árt meg senkinek.
Miután megvoltam a ruha kiválasztásával, megkértem az eladót, hogy szállítsák ki, mivel jelen pillanatban tele van a kezem élelmiszerekkel. Ez volt a legkényelmesebb megoldás számomra. Végre el is indulhattunk kifelé az üzletből, amikor Kohaku-dono feltett egy kérdést számomra. Nem gondoltam, hogy valaki is észrevette volna, hogy nem vettem részt a legutóbbi Nőegylet foglalkozáson, hiszen még nem rég óta vagyok tagja a szervezetnek. De ezek szerint Kohaku-dono még is észrevette, biztosan nagyon jó megfigyelő lehet, ettől még jobban csodáltam.
- Igen, valami olyasmin volt Haruki. – egy kicsit meg lepődtem, hogy tud róla, hogy nemes vagyok, vagy ennyire árulkodó a személyiségem. Mindegy nem foglalkoztam vele nagyon, inkább adtam gyorsan egy rövid választ, hiszen nem akartam az unalmas részletekkel untatni őt. Igazából engem sem nagyon érdekel, de az egyik családtag meg akart velem beszélni valamit, amihez nem volt elég a nagypapi. Az akarta, hogy egyesítsük két családot, hogy nagyobb befolyásunk legyen, de én azonnal nemet mondtam. Tudtam, hogy mit akart igazából elérni ezzel, hiszen nagypapi mindent elmondott előre. Annak a másik családnak pont ő volt a feje, mivel hozzánk csak beházasodott és ki akart túrni engem a vezetői székből. A mi családunk nagyon kicsi és kevés tagja is van, de ennek ellenére jól élünk és nem is akarok ennél többet.
- Nem Haruki még nem tud főzni, de majd szeretne megtanulni, hiszen az fontos egy nő számára. Most csak Shiratori-sama kért meg, hogy vásároljak be neki és akkor meghív vacsorára, amivel egyben meg is köszöni, hogy segítek neki a papírmunkában. – összegeztem a történteket Kohaku-dononak és néhány jó pontot is szerettem volna szerezni nála azzal, hogy meg szeretnék tanulni főzni, mivel tudom, hogy ő remekül főz. Bár már megint nem találta el a nevemet, próbáltam túl tenni magam rajta, de olyan érzés volt, mintha egy kővel dobtak volna fejbe. A főzésről csak annyit, hogy még nem szedtem össze elég bátorságot, hogy elmenjek a Nőegyletben tartott főzőtanfolyamára, hiszen nem szerettem volna értetlenségemet megmutatni neki. Talán megkérem Shiratori-samát, hogy tanítson meg néhány dolgot, hogy ne teljesen kezdőként kelljen oda mennem és úgy talán már rendben leszek. Ha pedig egyszerre két tanártól is tanulnék, annál is jobb lenne, így még több dolgot tudnék meg a főzésről két nem feltétlen azonos szemszögből.
Útközben még megálltunk egy boltban, ahol Kohaku-dono még venni akart valami elengedhetetlen hozzávalót. Mivel ő is megvárt engem, amikor kimonot válogattam, ezért úgy helyes, hogy én is megvárom őt. Nem siettem, így nem volt nagy fáradság, amúgy sincs programom a nap további részére, kivéve Shiratori-samánál vacsorázás, de az még később lesz. Ha most elmentem volna, akkor lemaradtam volna, erről a kihagyhatatlan jelenetről, amikor Kohaku-dono megmondja a magáét az eladónak az áremelkedésről. Jó volt nézni az eladólány arcát, miközben meg sem tudott szólalni a fejéhez vágott vádaktól, amiről igazából ő nem is tehetett, hiszen nem ő a boltvezető.
- Kohaku-dono miért lett shinigami? Nem tűnik valami harcmániásnak, de biztos jó oka volt rá? – kezdeményezek beszélgetést, miután elhagytuk az üzletet és útnak indultunk. Nem kötekedésnek szántam, csak nem néz ki harcos típusnak, inkább egy kedves háziasszonynak, aki időnként félelmetes is tud lenni. Neki még halálisteni erőre sem lenne szüksége, csak a puszta nézésével térdre tudna kényszeríteni egy kapitányt, ezért is érdekelt mi motiválta, hogy shinigami legyen.
Vissza az elejére Go down
Kohaku
Shinigami
Shinigami
Kohaku

nő
Hozzászólások száma : 45
Tartózkodási hely : Konyha, pince
Registration date : 2010. Jul. 13.
Hírnév : 25

Karakterinformáció
Rang: Démonmágia oktató
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Belváros - Page 4 Cl0te6000/15000Belváros - Page 4 29y5sib  (6000/15000)

Belváros - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Belváros   Belváros - Page 4 EmptySzomb. Nov. 19, 2011 10:21 am

Találkozás Shira… sannal

Kétfajta sértegetést különböztetünk meg: az egyik a galád és szánt szándékos, a másik pedig az akaratlan és véletlen. Előbbibe tartozik az, amikor Kohaku szerencsétlen eladólánnyal beszél úgy, ahogyan más a kutyájával sem, ha behozza a sarat a nappaliba, vagy odapiszkít a gazda kedvenc szőnyegére, s az utóbbiba az, amikor véletlenségből, egyszerű szenilitásból, rossz névmemóriájából fakadóan, ám tényleg, de tényleg véletlen téveszti össze a neveket. Gyakran az arcokat cseréli fel, pedig arcmemóriájával semmi gond nincs, bár látása néha kicsit homályos, ezért olvasáshoz időnként kénytelen orrára biggyeszteni okuláréját, ám ami az emlékezőtehetségét illeti, talán már meglátszanak rajta az öregkor rossz hatásai. Pedig ő még ugyanúgy harcol, mint fiatal korában! Sőt, ha lehet, nevelő célzatú tarkón csapásai sodrófává összeaszalódott zanpakutojával csak még erőteljesebbek lettek.
Most azonban nincs módja arra, hogy ezt az ütést szemléltesse szerencsétlen eladón, különben sem olyan erőszakos ő, mint amilyennek olyan sokan beállítják. Na meg ama elengedhetetlen, mégis mellékes kis apróság, hogy szolgálaton kívül ők, shinigamik elviekben nem vihetik magukkal lélekölő kardjaikat, még ha erről gyakorta meg is feledkeznek mindannyian. Kohaku fénykorában egy ilyen szabálysértést még keményen megbüntettek, most azonban más idők járnak. S még ha nem is szeretné kritizálni – annyira – némelyik kapitány munkáját, kevesen vannak, akikkel elégedett. Példának okáért ott van az a Tasumi – aki tulajdonképpen Anao, ám annyira hasonlítanak Kohaku szemében, hogy folyton összekeveri őket - , nem érti, hogy lett belőle kapitány. Meg az a drágalátos Mitsuya, az a fatökű, hah! Még egy létrára sem tud tisztességesen felmászni, mert ő ugyan emlékszik még arra, amikor egy vihar után a tetőt kellett volna megjavítani az ebédlő épülete felett. Bezzeg ha enni kell… Neutral Bár tulajdonképpen Kohaku kedveli az úrfit, csupán az nem tetszik neki, ahogyan visszaszól. Rivalizálásuk megannyi mókának ad alapot.
Ha névmemóriája nem is jó, egyéb dolgokkal általában tisztában szokott lenni (kivéve, amikor nem, de mit számít, ha úgyis neki van igaza). Minden esetre azért sajnálja, hogy Haruki nem tudott eljönni az órájára. Mindig mindenkit szívesen lát rajta, hiszen egyre többször tapasztalja, hogy ezek a mai shinigamik már főzni sem tudnak. Pedig egy nőnek, sőt, egy shinigaminak szerinte kötelezően tudnia kéne főzni, hisz ki tudja, miféle vészterhes idők sorozzák még meg őket.
- Shiratori-sama? – baktat vissza a lány mellé, miután kellemesen elhordta mindennek az eladó összes létező nőnemű rokonát. Homlokán az eddiginél több ránc jelenik meg, láthatóan erőlködnie kell ahhoz, hogy rájöjjön, kit is takar a név. Végül homályos tekintetébe ismét megszokott magabiztossága költözik, s ráncai is kisimulnak valamelyest, ahogyan rájön arra, kire is utalhatott a lány. Személyesen nem ismeri, s amennyire ő tudja, még főztjét sem kóstolta, de ha valóban ilyen jó szakács, ráadásul férfi létére, azzal lehet, még Kohaku elismerését is kivívja.
- Kedves tőle. Gondolom, keményen is dolgozol érte. – bólint egyet elégedetten. Kifejezetten szimpatikus neki a lány. Szófogadónak, becsületesnek tűnik, ráadásul az alapján, amit mond, még szorgos is. Pont azok az értékek, amiket Kohaku maga is keres a Haruki korabeli, de még a nála idősebb lányokban is. Sajnos egyre ritkábbak, pedig Kohaku még csak az erkölcsi tisztaságot sem várja el olyan szigorúan. Bár tény, folyamatosan előveszi sértésként néhány bizonyos illető ellen. Hiába, Kohaku karakán alkat, nem szereti, ha nem ő a domináns alfanőstény egy háztartásban.
- A családom tradícióját folytattam, aranybogaram. Neutral – kezdi el becézgetni, hiszen már valószínűleg szegény kislány nevének első tagját is sikeresen elfelejtette a nagy hévben, ahogyan az eladót sértegette.
- A hagyományoktól eltérően én a negyedik osztagba mentem, hogy gyógyíthassak. Annak idején ismertem meg megboldogult férjemet is. Aztán pár száz éve az ötödik osztagba kerültem. – válaszolja, arcával pedig hol jobbra, hol balra fordul, hátha megpillant még egy-egy érdekes üzletet. Ám úgy gondolja, már mindent megvásárolt, amire szüksége lehet, és még Asukának is félre tudta tetetni azt a kimonot, ráadásként pedig egy ilyen kedves és illedelmes lánnyal is megismerkedett, persze a nőegylet gyűlésein kívül. Kicsit fiatalabb Asukánál, legalábbis külsőleg, de lehet, jó barátnők lennének. Volna ám mit Asunak tanulnia tőle.
- Egy shinigami nem feltétlenül azért shinigami, mert szeretne harcolni, aranyoskám. – folytatja útját hazafelé; azon gondolkozik, a kapitány úrhoz hasonlóan most ő is megvendégeli valamivel a lányt, hadd legyen egy jó napja. Szegényre így is úgy ráijesztett biztosan a kimono árusnál. - Csak nem egy Juuichibantaiost kell kérdezni, mint az átkozott fiam. Neutral – keményednek meg arcvonásai, minek láttán hirtelen egy utcán ácsorgó, kisebb tömeg széled szét ijedtükben, mintha minimum egy bombát robbantottak volna közéjük. Pedig valójában egyáltalán nem haragszik rá, talán csak egy kicsit neheztel, amiért még mindig csak a kínai vázákat kapja meg tőle, de se menyasszony, se unoka, pedig ő már unokázni akar. Lassan minden hozzá hasonló korú csak nevet rajta a Shinigami Idősek Gyülekezetében, amiért még mindig nincs unokája. Hallatlan. Neutral
- Ha ráérsz és volna kedved, szívesen megvendégellek valamire, én magam készítem el. Persze a mosogatásban segítened kell. Mi a kedvenc ételed? Na és mondd csak, testvéred van-e? – a távolból már látják a Mizushima birtokot, hiszen nem valami hosszú az út odáig. Csak reméli, otthon lesz épp valaki a famíliából.
- Az előbbi kérdésed… Miért érdekel? – teszi hozzá talán kicsit modortalanul. Aztán ha a lánynak sincs ellenére, be is térhetnek az őrség mellett elhaladva a Mizushima birtokra, mely elég… egzotikusnak hathat impozáns épületével, növényvilágával, valamint a kertben rohangáló páváival.

Vissza az elejére Go down
https://bleachszerpjatek.hungarianforum.com/t1837-a-pince
Ajánlott tartalom




Belváros - Page 4 _
TémanyitásTárgy: Re: Belváros   Belváros - Page 4 Empty

Vissza az elejére Go down
 

Belváros

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
4 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-=Bleach Szerepjáték=- :: Soul Society :: Seireitei és környéke :: Város-