-=Bleach Szerepjáték=-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapPortálLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

Megosztás | 
 

 Hida Tetsuya

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Kasumiouji Tetsuya
3. Osztag
3. Osztag
Kasumiouji Tetsuya

Férfi
Taurus Monkey
Hozzászólások száma : 118
Age : 31
Registration date : 2012. Mar. 16.
Hírnév : 3

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Hida Tetsuya Cl0te5000/15000Hida Tetsuya 29y5sib  (5000/15000)

Hida Tetsuya _
TémanyitásTárgy: Hida Tetsuya   Hida Tetsuya EmptyHétf. Okt. 21, 2013 2:40 am

Jelszó:ia eua

Név: Hida Tetsuya
Nem: férfi
Kor: emberi élet: 1920.május 20, Hiroshima-1944.október 19, Koutei no Ai, Tori-szigetek külső: húszas éveiben jár Emberként élt: 24 évet Lélekként: 69 évet
Kaszt: Shinigami

Jellem:
Tetsuya végtelenül precíz, tökéletességre törekvő ember, aki gyűlöl minden hibát, pontatlanságot. Kivételesen intelligens, kiváló taktikai érzékkel és kreativitással van megáldva, amit sok helyzetben sikerrel kamatoztat. Rendkívül hasznos jellemvonása még, hogy szinte soha nem veszíti el a hidegvérét, és majdnem tökéletes kontrollja van az érzelmei felett.
„A cél szentesíti az eszközt” elv alapján teszi, amit tesz, és ha szükséges, akkor nem hezitál megtenni semmit a végeredmény érdekében. A szükségtelen erőszakot viszont megveti, az szerinte nem más, mint az ostobaság megnyilvánulása.
Az emberekről sokkal könnyebben alakít ki az első találkozás után véleményt, mint mások, és ezt nehezebb is megváltoztatni nála, ha valakiről kialakul a véleménye, az szinte mindig tartja magát. Ezen túl, negatív tulajdonsága a furcsa, távolságtartó beszédstílusa, és hogy gyakran tesz burkoltan sértő megjegyzéseket a számára nem tetsző személyekre.
Szabad idejében szeret olvasni, különböző dolgokon gondolkozni, zenét hallgatni, vagy sétálni a természetben. Szeret teázni, rendszeresen időközönként iszik teát. Kedveli a magányt, bár nincs baja az értelmes társasággal, az olyanokat nem bírja sokáig elviselni, akik sokat beszélnek, vagy ostobaságokat tesznek és mondanak. Látszatra nem ad mások véleményére, de valójában mégis érdekli őt, és ha valakit érdemesnek talál rá, akkor előfordulhat, hogy komolyabban is beszélget vele.

Kinézet:
A magassága 1,9 méter, a súlya 73 kiló. A bőre világos színű, a haja fekete, vállig érő. A szeme színe fekete. A koránál valamivel öregebbnek tűnik, amit fokoz, hogy többnyire komoly az arckifejezése. A megszokott shinigami egyenruhát viseli, azzal a módosítással, hogy a fehér részek is feketék. A zanpakutoját a bal oldalán hordja.


- Szabad!- az ajtóra pillantottam, amin egy magas, fekete hajú shinigami lépett be. Ránézésre nehezen állapítottam meg, hogy inkább középkorú, vagy fiatalabb, az arca mindkét korosztály vonásaival tarkított volt- egyfelől, nem nagyon voltak ráncok az arcán, nem őszült, másfelől viszont a tekintete alapján akár több száz évesre is saccolhatnám az életkorát. Látásból ismertem már, de azon túl, hogy az osztag tagja, nem tudtam róla semmit. - Segíthetek valamiben?
- Igen, el kéne bírálnia az áthelyezési kérelmemet- a tiszt hangja mélyebb volt, mint amire számítottam, és a mondandója is meglepett, nem sokan akarnak elkerülni az első osztagból. A legtöbb shinigami számára megtiszteltetés, hogy a főkapitány osztagához tartozhatnak, az osztagunk tagjai tiszteletnek örvendhetnek az egész Gotei 13-ban. Ha valaki ide bekerül, akkor csak egy kapitányi vagy hadnagyi kinevezésért szokott elmenni, ilyenről pedig nem hallottam mostanában. Mindenesetre, intettem neki, hogy foglaljon helyet, én pedig elővettem egy kitöltetlen átjelentkezési lapot.
- Neve?
- Hida Tetsuya.
- Rendben… Elmondaná, hogy milyen osztagokban, milyen rangban szolgált eddig?- persze, ezek mind benne vannak az aktájában, de a jelenlegi osztaga hadnagyának és kapitányának, illetve az új osztaga kapitányának és hadnagyának is küldenem kell egy példányt elbírálás végett, és a jelentkezési lapot könnyebb átfutni. Ez főleg a sotaichou-sama miatt fontos, ő még ezt a rövid négy oldalas verziót sem nézi végig szívesen, sőt, talán aláírja anélkül, hogy elolvsaná.
- 1954 és 1958 között a hatodik osztagban voltam rang nélküli tiszt, 1958-tól pedig az első osztag tagja voltam, 1963-tól 10. tiszti rangban.- alig néhányan hagyták el az osztagot azon okból, hogy nem tudtak nekik tetsző tiszti pozíciót szerezni, úgyhogy most már egyáltalán nem értettem, hogy mi lehet az oka a távozásának. Az első osztag tízedik tisztje már elég jó pozíció, különösen, hogy valószínű valamelyik iroda helyettes-vezetője lehet így.
- Szabad tudnom, hogy miért akarja elhagyni az osztagot, Hida-san? Már több, mint ötven éve az első osztaghoz tartozik- a shinigami pár másodpercig szótlanul ült, én pedig az arcát fürkésztem, azonban semmit nem olvastam ki a fekete szempárból. Már akkor is az osztag tízedik tisztje volt, amikor a Gotei 13 alapítója volt a kapitány, és a szüleim az ő harmadik és negyedik tisztje. Elképzelhető, hogy ő az egyik legrégebbi tisztünk, aki még mindig aktív szolgálatot teljesít nálunk.
- A II. világháború alatt éltem, és a japán titkosszolgálat ügynöke voltam. Már gyerekkoromtól kezdve, jóval a háború előtt arra készítettek fel, hogy egy napon majd ellenséges területen kell mozognom, és minden lehetséges eszközt bevetve teljesítenem kell az aktuális feladatomat. A halálom pillanatáig nem tettem mást, mint szolgáltam a hazám, rengeteg olyan küldetésen vettem részt, ami szinte létfontosságú volt Japánnak. Az utolsóval megnyerhettük volna a háborút is, de a papírokkal hazafelé tartva, néhány japán vadászgép tévedésből elsüllyesztette a hajónkat. Ironikus, nem?- sajnos, túl sok információm az Emberek világának történelméről nem volt, de ettől függetlenül figyelmesen hallgattam a végig érzelemmentes hangon beszélő férfit, és nagyjából megértettem a mondandóját. Mondhatjuk azt is, hogy el tudtam képzelni, hogy mit élhetett át. - Csak néhány évet éltem Rukongaiban, viszonylag gyorsan bekerültem az Akadémiára, onnan pedig a Gotei 13-ba. Nagyjából ugyanaz folytatódott, mint az emberi életemben, ugyanúgy jöttek a halaszthatatlan fontosságú küldetések, és azt hiszem, szükségem van egy kis változatosságra. A továbbiakban inkább az elméleti területen szeretnék dolgozni, úgyhogy a 12. osztagba adnám be a jelentkezésem- bólintottam, és beírtam a jelentkezési lapra a tizenkettedik osztagot. Én is viszonylag sokat kell, hogy harcoljak, megértem, hogy mások belefáradnak, különösen, ha az egész emberi életük erről szólt.
- Azt hiszem, végeztünk. Elküldöm a papírokat az illetékeseknek, nemsokára megkapja az értesítést, de majdnem biztos, hogy elfogadják az átjelentkezését. Minden jót, Hida-san!



Név: Kinite (Aranykéz)
Parancsszó: Nademawase! (Simogass!)
Típus: kidou
Kinézet: Átlagos méretű katana, a markolata és a tokja aranyszínű, a keresztvasa olyan, mint egy a pengére felszúrt, a markolatot kézkosárként, begörbült ujjakkal védő kéz. További különlegessége, hogy a penge egyik oldala világosszürke, a másik fekete színű.
Shikaiban egy kétpengéjű kard alakját veszi fel.
Belső világ: egy ókori görög palota, ami hatalmas, és minden aranyból van benne. A szolgák, az őrök is mind aranyszoborrá vannak merevedve.
Szellem: egy király, magányosan a trónján, a keze nyomán minden arannyá válik. A bőre világos, a haja már őszül, az arca ráncosodik, a szakálla még nagyjából fekete.

Képességek:
Kinkagizume (Aranykarom): a képesség használatakor a zanpakuto pengéi aranyszínben felragyognak, és lendítéskor egy aranyszínű lélekenergia-hullámot indítanak útra, ami elől nehéz kitérni a kiterjedése miatt. Az aranypor azonban nem okoz semmiféle sérülést, ártalmatlanul ragad a ruhára és a bőrre. Ezután kétféleképpen viselkedhet.
Ha a pozitív érzelmek vannak többségben, az aranyport lassan elnyeli, és reiatsuvá alakítja a teste, és valamivel gyorsabban gyógyulnak be a sérülései. A lélekenergiája enyhe aranyszínű beütést kap a saját színe mellett.
Ha a negatív érzelmek vannak többségben, az aranypor összefüggő aranyréteggé kezd válni, ami az érzelmek erősségétől függően beborítja az egész testet. A mozgás egyre nehezebbé válik, ha már teljesen megszilárdult az aranyréteg, akkor az áldozat nem képes megmozdulni sem. Az orrlyukakat és a szemeket az aranyréteg elkerüli, közvetlenül nem okozhat halált.
A terjedés sebessége a második esetben a lélekenergián, illetve a negatív érzelem erősségén múlik. Átlagos harag, félelem esetén szinte nem is látható mértékben terjed, órákig eltarthat, mire beborítja a testet, különösen szélsőséges, esetleg halmozott negatív érzelem hatására viszont akár pár perc is elég lehet a teljes bénulásig. Erővel nem törhető szét ez az aranyréteg, de amint a pozitív érzelmek kerülnek fölénybe, darabokra törik, és lehullik az áldozatról.
A képesség hátránya, hogy ha segíteni akar vele valakin a használó, nem biztos, hogy nem árt neki vele, és fordítva, illetve változó érzelmek esetén megfordulhat a hatás (saját magán is). A másik súlyos hátránya, hogy nem kompatibilis a második képességgel, és ha saját magán használja mindkettőt a használó, ő maga is arannyá válhat. A képesség viszonylag kimerítő.
Előnye, hogy hagyományos módszerekkel nem lehet leszedni az aranyat (és az erre tett próbák sikertelensége miatt érzett elkeseredettség és harag még gyorsítja is a folyamatot), és ha valaki tud uralkodni az érzelmein, és a használó elmondja neki a működési mechanizmust, akkor lélekenergiához jut. Az aranyporból kinyerhető lélekenergia nagyjából a másfélszerese annak, amit a használó felhasznál, így ha a negatív érzelmeit teljesen háttérbe tudja szorítani, akkor képes növelni vele az aktuális lélekenergia-tartalékát átmenetileg.

Pontozás: a hatótávot és az aranypor sebességét befolyásolja, illetve hogy hányszor lehet használni. Egy egyenes sávban zanpakuto pontx3 méter, minden irányba zanpakutox1 méter a hatótáv. A hatótáv felénél kell azonos shunpo hozzá, hogy elkerülhető legyen a támadás, ha távolabb van a célszemély, elég kisebb, közelebbről pedig nagyobb kell. Használni annyiszor lehet, ahány pont a zanpakuton van.

Kingenko (Aranyököl): a képesség használatakor a használó a negatív érzelmeiből merít energiát. Az árnyéka aranyszínűvé válik, ha a zanpakuto pengéje hozzáér valamihez, sárga fényben izzik a pengéje, a shinigami pedig aranybarna, tűzre hasonlító lélekenergia-aurát kap, a kidoui mind aranyszínűek lesznek. A fizikai ereje, sebessége megnő és javul a reakcióidő, az érzelmek erejétől függő mértékben- ha nagyon mélyek, akár a többszörösére is nőhetnek.
A képesség hátránya, hogy érzelmi instabilitás veszélyessé teszi a képességet, ha a használó pozitív érzelmei kezdenek felülkerekedni a negatívakon, a lélekenergia instabillá válik, és a használón elkezdhet aranyréteg képződni (hasonlóan az előző képességhez). A másik hátránya, hogy ha a használó megszünteti, gyengének érzi magát az előző állapottal összehasonlítva.

Pontozás: ez a képesség az érzelmi stabilitáson múlik, úgyhogy a pontozás azt befolyásolja, mennyire biztosan tudja a karakter fenntartani a képességet. 

Szeret/Nem szeret:
+Elismerés
+Komolyzenei művek
+Szépirodalom
+Ősz
+Japánra emlékeztető dolgok, Japán
+Intelligens emberek társasága
- Értelmetlen agresszió
- Ostoba emberek
- Feleslegesen sokat beszélő emberek
- Tartós hangzavar
- Monoton feladatok
- USA


A hozzászólást Hakusaya Shinichi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Okt. 21, 2013 10:10 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Ayasegawa Yumichika
Globális moderátor
Globális moderátor
Ayasegawa Yumichika

Férfi
Gemini Monkey
Hozzászólások száma : 122
Age : 31
Registration date : 2012. Jan. 06.
Hírnév : 6

Hida Tetsuya _
TémanyitásTárgy: Re: Hida Tetsuya   Hida Tetsuya EmptyHétf. Okt. 21, 2013 10:08 am

Üdv!

A kért javításokat teljesítetted, (bár a szoknya még mindig ott van) ezért ELFOGADOM az előtörténetedet.

Első szinten kezdesz, lélekenergiád 5000, tőkéd 4000 ryou. Képzettségeid:
  • Zanjutsu
  • Hakuda
  • Kidou
  • Shunpo
  • Zanpakutou

Minden képzettségedre kapsz automatikusan 1 pontot, ezen kívül további 13 pontot oszthatsz szét közöttük.

Készítsd el az adatlapodat, jelentsd be a pontozásodat és kezdheted is a játékot. Jó szórakozást!
Vissza az elejére Go down
 

Hida Tetsuya

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-=Bleach Szerepjáték=- :: Nyilvántartás :: Előtörténetek ::   :: Shinigami-