-=Bleach Szerepjáték=-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapPortálLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

Megosztás | 
 

 Hogyan alkottad meg a karaktered?

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
SzerzőÜzenet
Kiyo Phellera
Arrancar
Arrancar
Kiyo Phellera

nő
Hozzászólások száma : 55
Tartózkodási hely : Las Noches - azon belül keresd meg, ha nagyon tudni akarod
Registration date : 2011. Nov. 22.
Hírnév : 12

Karakterinformáció
Rang: 96. arrancar
Hovatartozás: Las Noches
Lélekenergia:
Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 Cl0te14000/15000Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 29y5sib  (14000/15000)

Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 _
TémanyitásTárgy: Re: Hogyan alkottad meg a karaktered?   Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 7:49 am

Jaj, anyám, engem ezért a kari ki fog nyírni, de attól még írok ide, mert csak. Razz

Név: Bevallom, ez nem kis fejtörést okozott. A keresztnevet hamar kitaláltam, mert régóta szeretem a Kiyo keresztnevet, de arrancar lévén úgy voltam vele, nem nagyon kellene japán vezetéknevet adni neki. Meg lássuk be, nem is akartam. Talán pont ez alakult ki utoljára. Igazából a máshol-máskor régebben is jól bevált halandzsa-módszerhez folyamodtam: magyarul pörgettem magamban a különböző hangzásokat, míg végül megállapodtam ennél. xD Igazából még most is furinak érzem egy picit, de hozzánőtt a karihoz, és jól hangzott (szerintem) a keresztnévvel, úgyhogy közös megállapodással ennél maradtunk (nem mintha Kiyonak sok beleszólása lett volna ._.).

Avatar: Hűha… itt lehet mesélni. xD A ruhaötlete szinte azonnal megvolt, csak nem voltam benne biztos, hogy jól is fog mutatni. Végig félve rajzoltam, és mai napig hol épp bele vagyok szeretve a kinézetébe, hol éppen a hibákat keresgélem a rajzokon – nem röhög, ez tényleg így van. ._. Valamiért a stílusához úgy éreztem, passzolna az a sokfülbevalós-láncos dolog. Talán ez az egyetlen pontja a rajznak, amire azt merem mondani, mindig tetszik… na jó, még a szeme is, szerintem szép lett. Very Happy Mit mondhatnék még… hm… hát szokás szerint a hajjal akadtak gondjaim. Az az esetek 99%-ában rajzolás közben születik meg, mert akkor látom csak igazán, mi is mutat jól, meg hogy nem kell kiszednem az alatta lévő részről azt, amit amúgy imádok, szóval ja, kissé problémás vagyok. xD Így visszagondolva szerintem egyébként azért lett ilyen halványlila a haja, mert – ezt nem tudom, említettem-e már valakinek O.o , de – Meinek eleinte sötétlila hajat akartam… az első beszédszíne emiatt lett olyan szemkiverős rózsaszín, hogy arra emlékeztessen, de ez most részletkérdés, mert Meinél végül sötétzöld lett a hajszín. Ennek okát egyébként passzolnám. ._. A lényeg, hogy emiatt a második karimnak lila hajszínt akartam, de egy sötét hajú karim már volt, tehát akkor világosítsunk, így lett ez az érdekes kinézetű halványlila. xD

Előtöri: Ezt most rövidre fogom, mert őszintén bevallom, nem szeretem azt az előtörit. Legalábbis azt, amilyen stílusban megírtam, semmiképp. Nem is olvastam vissza azóta sem. Az pedig, hogy több nekifutásra írtam, szerintem igen-igen rányomja a bélyegét a dologra, ráadásul a képességei is inkább egy térdémonnak lennének jók, nem egy arrancarnak, de mást sajna nem tudok elképzelni a karihoz, maradunk hát ennél. Meinél azt hiszem, említettem, a pszichopata-jellemet a második karimnak szántam, ezért kapta Kiyo. Nagyon hamar megtörtént az egyezkedés, miszerint Nati fraccija lesz, így belecsempésztem a jellemébe valamit, ami miatt felnéz Natira, hogy tényleg reális legyen a fracciság. Ez mostanra odáig fajult, hogy Natit inkább tekinti testvérének, mint Desmit, ami lássuk be, gáz. Fészpalm Eszement egy karakter lett, de néha tök jó vele írni, még akkor is, ha a múltjával kapcsolatban akadnak fenntartásaim, pl mostanáig sem vagyok benne biztos, lehetséges-e egyáltalán, hogy az emberi nevét használja arrancarként? xD Ráadásul olyan hülye módon halt meg, hogy már inkább a fejem verem a falba, mint hogy végig kelljen gondolnom, milyen elborult pillanatomban születhetett az az elvetemült gondolat, hogy úgy öljem meg, ahogy? No problem, megesik. xD

Hasonlóságok és különbségek: TOP SECRET!!! Na jó, ez finoman szólva is az a kategória, amibe félek belegondolni. xD Komolyan, amikor épp könnyen megy a kari, mindig kezdek megijedni magamtól. ._. De annyit nyugodtan közölhetek, hogy karival ellentétben lövésem sincs a kémiához. Azt sem tudom, miről hablatyolok vele, csak bizonyos nagyon alap dolgokig, onnantól kezdve az én tudásomnak kampó. … Most eszembe jutott, hogy ő zsinórban a második karim, akinek problémás a családi háttere, pedig mondhatni nekem tökéletes családom van. xD Meg nem tudom mondani, mi ennek az oka… talán az, hogy problémás karit játszani viccesebb. ._.

Egyéb:
  • Indokolt lenne, hogy a kari káromkodjon, mert egyszerűen a lobbanékonysága miatt adná magát, de engem személy szerint a trágárság idegesít, és szabályosan rosszul lennék, ha le kellene gépelnem, így aztán inkább tudományos utalásokat próbálok káromkodásnak használni. Így jobb kicsi lelkecskémnek, és a karinak is megmarad a stílusa.
  • Vicces, hogy Nati és Desmi kivételével mindenkit le akar gyilkolni maga körül, meg körülöttük is, de őket egymástól nem félti. … Na meg ugye Shinra, de ő külön kategória (érdeklődni az érintett előtörijében). Kissé gyagya a szentem, de hát istenem xD
  • Nem mindig sikerül egyforma stílusban írni vele, de hál’ istennek a kari egyik legfőbb jellemzője, hogy kiszámíthatatlan, és sosem tudni, épp mivel lehet kiidegelni, mert ez is másodpercenként változik. xD Szóval tudtam valamit, és kivételesen nem toltam ki magammal, amikor megalkottam. Cool
Vissza az elejére Go down
Kawashima Ichika
Kidoushuu
Kidoushuu
Kawashima Ichika

Férfi
Capricorn Buffalo
Hozzászólások száma : 116
Age : 38
Tartózkodási hely : Reika-chan szerető ölelésében... jó esetben, ha Tsuki el nem rabol
Registration date : 2010. Jul. 12.
Hírnév : 13

Karakterinformáció
Rang: Gyerekmágnes || Férfiegylet elnök
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 Cl0te26400/30000Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 29y5sib  (26400/30000)

Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 _
TémanyitásTárgy: Re: Hogyan alkottad meg a karaktered?   Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 9:52 am

NÉV: Egy szóban össze tudom foglalni, amit a kari nevéről gondolok: borzalom Neutral Na jó, a vezetéknév tetszik, de a keresztnevekkel a mai napig nem vagyok kibékülve. Talán jobb is így, mert a kari sem szereti a nevét, szóval át tudom érezni, miért nem nagyon osztja meg senkivel, hacsak nem nagyon muszáj. Úgy egyébként a becenevéhez, a Kamihoz kerestem olyan neveket, aminek az első tagjaiból össze lehet rakni. KAwashima MItsuya ezért lett, a Hiroki meg azért lett hozzácsapva, mert egy Mitsu már van az oldin, még ha az Mitsuko is. Az álneve meg... hagyjuk Neutral Szerencsére ráragadt a beceneve, tartottam tőle, hogy nem fog Razz


AVATAR: Jellemhez kerestem a képet. Alapvetően megvolt az, hogy fapofa lesz a kari, akiből nagyon nehéz érzelmet kicsalni, és ez még most is csak azoknak megy, akiket nagyon közel érez magához. A mostani képen azt a pillanatot láthatjátok, amikor az avialanya az anime 26 része alatt először és utoljára mosolygott, szóval azt hiszem a választás tökéletesre sikerült. Ráadásul cigizik is, ami pluszpont, de erről a törijének magyarázatában.


ELŐTÖRI: Kami volt az első... normális férfi karim. És egyben ő volt az első olyan shinigamim is, aki nem frissen, az akadémiáról került az osztagába, hanem már szolgált előtte valahol huzamosabb ideig. Emiatt semmiképp sem lehetett nagyon fiatal, de olyan nagyon vissza sem akartam menni a történelemben, szóval a világháborúk tájára lőttem be az emberi életét. És ha már világháborúk, akkor elmentem militarista irányba. Az apa katona és kardgyűjtő, szigorú neveltetés, a gyerek a II. világháborúban szolgált és halt meg, etc. Utóbbihoz az is motivációt jelentett, hogy bele akartam csempészni a becenevének kialakulását a töribe, így olyan faluban született, aminek a nevében benne van a Kami, és a kamikaze hőstett se véletlen így persze.
Ami az életét illeti a halál után, abban a legérdekesebb momentum mindenképpen a rukongaii élete, aminek azóta következményei is lettek és ki is bontakozott egy kislány, s egy újonnan talált család is belőle. Pedig nem szántam neki különösebb jelentőséget, csak időkitöltő jelenet volt a jámbor főhősünk szolgasorba állítása egy boszorkány által xD Ellenben az már inkább tervben volt, hogy kidouból kimagasló tudása lesz, mivel user kidoumániás, és hát muszáj volt egy olyan kari, aki jó belőle. Csak az okozott némi nehézséget, hogy a Kidoushuuból elüldözzem az egyébként majdnem kiboríthatatlan és röghöz kötött karit, de tekintve, hogy a kapitánya egy negatív figura volt, így azt jó kifogásnak tartottam az osztagváltásra. Ezen kívül pedig már csak az volt fő szempont, hogy az összes káros szokást ebben az egy kariban sűrítsem össze: dohányzás, alkoholizálás, szerencsejáték... A legutolsót kivéve egyik sem jellemző rám és nem is szívesen ruházom fel vele a karaktereimet, de Kamihoz illett ez az aspektus.


HASONLÓSÁGOK-KÜLÖNBSÉGEK: Lévén első... normális userrel egyező nemű karim volt, így belefőztem a tulajdonságaim egy jelentékeny részét. Akárcsak Kami, én is eléggé csendes vagyok, valamint felidegesíteni sem könnyű, bár talán azért engem könnyebb kihozni a birkatürelmemből, mint a taichout. Nehezen fejezem ki az érzelmeimet, a nőkhöz sem értek, azt hiszem. Hajlamos vagyok mindent az utolsó pillanatra hagyni, és hát, nos... átadtam a karinak azt az életérzést, amikor mindenhez lusta vagyok xD
Viszont anti-dohányos vagyok, és csak alkalmi ivó, valamint a vörös sem a kedvenc hajszínem, mint a karinak xD Hogy kicsit komolyabb különbséget is említsek, én azért szándékosan nem táncolok mások idegein, mármint én hamarabb visszavonulót fújok, szemben a karival, aki rezzenéstelen arccal képes őrületbe kergetni a trollkodásaival az arra hajlamosakat. No meg hát egy (pár) fokkal szorgalmasabb is vagyok Razz


EGYÉB:
  • A szerelem még ezt a merev arcot is képes mosolyra meg szóözönre fakasztani, egészen furcsa látni, hogy néha mit leművelnek Reikával kettesben. Nagyon cukik *w*
  • Rá lehet írva a homlokára, hogy tessék, gyerekek, nyúzzatok kedvetekre, és ezt meg is teszik a kis lurkók. De ne tessék aggódni, szereti ám a gyerekeket, ezért van együtt Reikával is trollface
  • Egyetlen ember van, akivel szemben tartós ellenszenvet érez, az pedig a tulajdon hadnagya. Neki viszont ehhez mindössze három perc kitartó munkára volt szüksége, Haruya-san különösen tehetséges lehet Neutral
  • Ahhoz képest, hogy tökéletesen alkalmatlan vezető és mennyire nem szereti, nem csak hogy a Kidou alakulatot vezeti, de még a Férfiegyletet is. Látszik, hogy rá lehet sózni mindent, amit csak nem szégyell az ember fia, lánya.
  • Máig nem tudom, hogy termett a karinak egy családja hirtelenjében. Emlékszem, hogy felajánlottam Verának, amikor lemondott Tsuki Shihouinságáról, hogy mi lenne ha kiaknáznánk azt a nyúlfarknyi előtöris agymenésemet és onnan jönne a kari lányaként, erre fel kapott még három rokon JK-t a semmiből Neutral *integet Yuko-sannak, Yoshirou-sannak és Yoriko-channak*
Vissza az elejére Go down
Yamasaki Shizuo
Kidoushuu
Kidoushuu
Yamasaki Shizuo

Férfi
Hozzászólások száma : 21
Registration date : 2012. Jun. 14.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 Cl0te11500/15000Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 29y5sib  (11500/15000)

Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 _
TémanyitásTárgy: Re: Hogyan alkottad meg a karaktered?   Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 EmptyKedd Nov. 06, 2012 7:58 am

Shizuot is hoztam bemutatni, mert csak. xD Nyugi, ez nem lesz hosszú ^^

Név: Nos, mivel Shizuka bátyusa a kari, a neve adott volt, nekem nem kellett rajta gondolkodnom. Legalábbis eszem ágában sem volt átírogatni, amit ő már kitalált és használt postban, szóval kijelenthetjük: a névválasztás nem okozott gondot.

Avatar: Hát igen, ismét csak Shizuk oldotta meg helyettem a problémát rajzolással. xD Előbb-utóbb majd csinálok neki egyet én is, de minek, ha egyszer ilyen jól le van rajzolva a karakter? Szőke haj, kék szem, akárcsak kishúgánál, szerintem nem is nagyon kell magyarázni. Én szeretem az aviját, bár Shizuk állandóan kritizálja… Ehhez csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy saját rajzokat én is folyamatosan lehúzok, de attól még ami nekem tetszik az használva is lesz, akár tetszik a rajzolójának, akár nem. Razz Na jó, viccelek, mivel Shizuknak sok köze van a karakterhez, ezért neki van beleszólása, de másnak nincs. xD

Előtörténet: Sarkalatos pont! >.< Talán néhányan még emlékeznek, a karakterötletet Shizuka hirdette meg a játékos kerestetikes topicban, hogy szeretné, ha valaki kijátszaná Shizuk-kari tesóját. Ez… nem tudom, mikor volt, de megígértem neki, hogy ha nagyon nincs jelentkező, akkor majd én. xD Aztán ez odáig fajult rövid idő alatt, hogy nekem lett elígérve a karakter. Igazából nem sok kiindulási alapom volt. Annyit tudtunk, hogy sokkal idősebbnek kellett lennie Shizukánál, ha dolgozni tudott már az ellátásáért, és tanulni akart volna. Ebből két dolog következett: hakudából valószínűleg jó, de eköré nem lehet előtörit építeni, és nem tudni, hogyan viszonyul a húgához. Előbbiről még pár szót ejtenék: hakudás karit nem nagyon akartam (akkor még), és ha 2. osztagba írom meg, akkor találkozniuk kellett volna már, mivel Shizuka is szolgált ott. Erről sokat beszélgettünk Shizukkal, és gyakran emlegettük, hogy szeretett volna tanulni. Következmény: Shizuo Kidoushuuba került, már megalkotása szintjén is. xD
Na akkor második pont: hogyan viszonyuljon a húgához? Annyira azért nem gyökér a kari (vagy de?), hogy a húgára vetítse ki minden kínzatását, de kiskorában egészen biztos, hogy megtette. Csak ugye, Shizuo már nem kisgyerek, hanem felnőtt (elviekben ._.), így aztán nem ártott volna, ha így is áll hozzá az egészhez. Végül valami olyasmi jött ki, hogy szereti ő a húgát, csak szerette volna, ha nem csak rá támaszkodik és a saját lábán is megáll, ezért nem kereste. … Igen, mégis elég gyökér szegénykém. ^^”
Következő igen nagy problémám: miről írjak előtöriben? Rengetegszer átrágtuk Shizukkal a témát, hogy milyen is lehetett a testvérek élete, meg egyáltalán Shizuknál mit írt. Eredmény: teljes homály. @.@ Sejtelmünk sem volt, így aztán maradt az igencsak nagy klisé: idióta zanpuszellem bekavar. Előtöri megírásakor kb azokkal az apróságokkal voltam tisztában a múltjából, amik ott is meg lettek említve.

Hasonlóságok és különbségek: Öööö… passz @.@ *Lévén júzer lány, és Shizuo az első hímnemű karija, így eleve akadozik kicsit a kijátszásával, nem ám még ilyeneket is keresgéljen.* Talán azt tudom idesorolni, hogy mások érzelmeinek felfedezésében én ugyanannyira gyökér vagyok, mint Shizuo. … Talán még az, hogy tesómra én is próbálok vigyázni, de egyébként tényleg nem tudom. xD

Egyéb:
  • Megírása óta kicsit bővült a családtörténet (3-asban összeraktuk Shizukkal és Anaoval -> dráma és kavarás van benne bőven xD), és talán Shizuk fel is teszi/tette wikire, és akkor legalább lesz mire utalgatnom.
  • Többször kijelentettem már: nem tudok normálisan fiút játszani, Shizuo az első komolyabb próbálkozásom, és hát… szerintem meglátszik. xD Nem véletlen írok vele e/3-ban, másképpen el se tudnám kezdeni. Így legalább valamelyest megy.
  • Kimondottan örülök, hogy Shizukának akadt udvarlója Ryouichi személyében, és Ryouichi viszonya Shizuoval egyelőre nem túl rózsás, így legalább van min bosszankodnom vele, ha épp olyanom van. Meg ezzel elő lett húzva belőle az „én testvérem és nem adom >.>” típusú hozzáállás. xD
Vissza az elejére Go down
Ivela nella Sinestesia
Arrancar
Arrancar
Ivela nella Sinestesia

nő
Hozzászólások száma : 16
Tartózkodási hely : Las Noches - 2. torony ^.^
Registration date : 2012. Jul. 11.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás: Las Noches
Lélekenergia:
Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 Cl0te7000/15000Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 29y5sib  (7000/15000)

Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 _
TémanyitásTárgy: Re: Hogyan alkottad meg a karaktered?   Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 EmptyKedd Nov. 06, 2012 8:09 am

Hm, most így hónap elején rákaptam erre a topicra, szóval 5. és egyelőre utolsó (hehe, ne aggódjatok, lesz még xD) karimmal is jöttem mesedélutánt tartani. ^.^

Név
Azon ritka alkalmak egyikével akadt itt dolgunk, ahol a vezetéknév korábban megvolt, mint maga a keresztnév, és ennek is megvan a maga prózai oka: eredetileg a Sinestesia keresztnév lett volna, de úgy gondoltam, sok az S-betűs arrancar, úgyhogy ez a keresztnév-ötlet körülbelül fél percig volt érvényben, nem tovább, és azonnal át lett pakolászva vezetéknévnek, megtoldva azzal a helyes kis „nella” előtaggal. Lágy hangzású nevet akartam, lehetőleg egy ilyen kis betoldással, és olaszos tanulmányaim *itt fel kell nevetnie* során futottam össze ezzel a kis szösszenettel, szóval gondoltam, miért ne? (Lágy hangzás számomra a magas magánhangzókból és L meg N betűkből adódik, erről nyugodtan lehet velem vitatkozni, ha valaki szeretne, de ne szeressen. Razz ) Na szóval itt jött a probléma: keresztnév. Mikor jelentés alapján keresgéltem, csupa durva hangzású dolgot találtam, és már épp kezdtem feladni, mikor is Vera mutatott egy jó kis fantasy-névgenerátort, vagy nem tudom minek nevezzem netes cuccost, és ott akadtunk rá az Ivela névre. Szépen összecsengett az előre kiválasztott vezetéknévvel, tehát nem is volt kérdés, hogy marad ez. Utólag el nem tudom képzelni, hogy a karaktert pl Dendrobia-nak (dendrobium=orchidea) hívják, vagy bárhogy máshogy, és szerintem ez azt jelenti, hogy sikerült rátalálni a tökéletes nevecskére hozzá. ^.^

Avatar
És akkor itt van az, hogy nyugodtan elregélhetem akár a színátmenetes haj történetét is. xD Igazából nem olyan bonyolult: ha rajzolok egy karaktert, vissza szoktam nézni régebbi képeimet (akad néhány ._.), és onnan válogatok. Na nem koppintom magamat teljesen, félreértés ne essék, de válogatok, valahogy így: „ennek szép a bőrszíne, akkor ezt átemelem”… „juj, ezt a szemszínt imádtam, akkor a szeme legyen ilyen”. Ivela rajzolásánál is valahogy így voltam, keresgéltem a színeket régebbi rajzokon. A szemszín eredetijét a múlt hónapban meg is találtam. xD Igazából a hajszínét is, merthogy két olyan szín is volt, amit régebben szerettem, és ehhez a karihoz is el tudtam volna képzelni. Végül egyébként ezek világosabb árnyalatai jöttek, ennek oka: a technika, amivel csináltam az átmenetet így hozta össze, de nem gond, mert a rikítóbb/teltebb/erősebb színekkel borzasztóan fura lenne. xD Színek megvoltak, oké. Maga a frizura ismételten problémát jelentett és az őrületbe kergetett. Ezen a ponton megint elkezdtem pörgetni a régebbi képeket, hátha megihlet valami, és láss csodát, megtaláltam a tökéletest. Nem sokat variáltam rajta, igazából csak tükröztem. ._. Hát igen, sok-sok év óta először koppintottam magamról. Következő problémám az a nyomorult maszkdarab volt, de azt hiszem, sikerült megoldani, bár nem túl kreatívan, viszont jól mutat. xD Aztán itt van ugye, amit arrancarjaimról mindig lefelejtek: valami arcfestésféle, ha már az animében is állandóan van rajtuk. No hát akkor valami tollnak tűnő bigyót kapott az arcára, mert ezt úgy még el tudtam neki képzelni.
Talán feltűnt, hogy a ruhát nem említettem. Igazából ezzel úgy jártam, mint Kiyonál: már jóval előbb tudtam, milyenre akarom, mint bármi mást a karakteren. Megsúgom, az első rajz Iveláról pont azért készült, hogy a) lássam, hogy is nézne ki; és b) nehogy elfelejtsem. ^.^

Előtörténet
Az egész karakter alapötlete arra épül, hogy hiányoltam a repertoáromból egy higgadt, számító, és önző személyiséget, és mindezt arrancar oldalról. Viszont nem akartam megint leírni, milyen élete volt, meg minden, szóval nemes egyszerűséggel úgy döntöttem, erre a karakter maga sem fog emlékezni. Innen jött az is, hogy tulajdonképpen ő maga sem egy valaha létezett személy, hanem sok-sok lélek fúziója, mind küllemét, mind tulajdonságait tekintve. Úgy akartam megírni az előtörit - és ez azt hiszem, sikerült is -, hogy tényleg ne derüljön róla ki semmi, csak a jelene. Számára kicsit összefolydogált az idő, nem tudja, mióta van LN-ben, vagy mióta arrancar egyáltalán, mert mindenből kivonta magát, nehogy véletlenül letörjön egy körme. ._. Cinikus egy júzeri hozzáállás, de a karakter tényleg ilyen. xD Skype-os IC-k során persze sok minden tevődött hozzá, pl Flavcsi, de nem volt kedvem hosszasan litániázni arról, hogyan ismerték meg egymást, így egyetlen mondatként került be az előtöribe. Szerintem erről többet nem is érdemes mondani. ^.^

Hasonlóságok és különbségek
Hehe, na Ivelánál tudom, hogy a saját gondolkodásmódom egy részét megkapta. Ha valaki magára haragít, azt én sem szeretem mutatni, nehogy megadjam az illetőnek azt az örömöt, hogy bosszankodni lát, és magamban milliószor megesküszöm, hogy ezt még kegyetlenül megtorlom, ha eljön a megfelelő pillanat. A különbség az, hogy Ivela meg is csinálja, engem viszont sosem visz rá a lélek. xD Ez amúgy szerintem még sokszor vissza fog ütni, de legalább egy karival nyugodt lélekkel kiélhetem magam. A teaimádatomat is megkapta, némiképp felnagyítva. A tulajdonságai közül sok viszont engem az idegbajba kergetne, ilyen például a divatmániája. ^.^

Egyéb
  • Eredetileg Flavcsi és Ivela csak fraccitársak lettek volna, de aztán előjött a szokásos probléma, amit Anaoval mindig közösen oldunk meg: vezetéknév. Meg Anao mondta, hogy Flavcsit valaki rokonának szeretné, csak nem tudja, ki vállalna be egy kleptomán hugicát. Én mondtam, hogy felőlem jöhet, de akkor csak fogadott testvérnek tudom elképzelni, és láss csodát, azóta is működik a rendszer. ^.^
  • Mikor először gondolkodtam komolyabban a karin és az elhelyezésén, Vera épp akkor váltotta le Slarint Desmivel. Így nekem is könnyebb volt leendő espadát választani a karimnak. A másik jelöltem amúgy Sierra volt, de ez igazából csak most jutott eszembe, és úgy fest, jobb is, hogy nem ebbe az irányba indultam el. ^.^
Vissza az elejére Go down
Shihouin Ryouichi
2. Osztag
2. Osztag
Shihouin Ryouichi

Férfi
Capricorn Hozzászólások száma : 49
Age : 136
Tartózkodási hely : 2. osztag területe, Shihouin birtok
Registration date : 2012. Aug. 24.
Hírnév : 11

Karakterinformáció
Rang: A 2. osztagj tisztje; Névtelen egység tagja
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 Cl0te8200/15000Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 29y5sib  (8200/15000)

Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 _
TémanyitásTárgy: Re: Hogyan alkottad meg a karaktered?   Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 EmptySzer. Nov. 07, 2012 7:39 am

Név: A vezetéknévvel hál’ istennek itt nem volt gondom, pedig újat és újat kitalálni szerintem cseppet sem egyszerű feladat, sőt. Mostanában túlontúl lusta vagyok keresgélni, mert akkor mindjárt kényszeresen a jelentést is nézem, szóval fúhh, nagy meló… szóval örültem, hogy itt nem kell agyalnom azon, hogy mi legyen, hiszen adott volt a canon szereplő által, amelyik rokonának meg kívántam alkotni. A Ryouichi keresztnév pedig tulajdonképpen egy általam nagyon kedvelt mangából jött, ahol az egyik szereplőt szintén így hívták, ezért nem töprengtem rajta túl sokáig, hamar megszületett a neve. A hasonlóság a Yoruichi és a Ryouichi név között pedig a sors ördögi fintora, miután láttam a kísérteties hasonlóságot, csak azért is meg kívántam hagyni. xD A „Chichi” megszólítás Shizuk-channak köszönhetem, eleinte gyerekesnek véltem, ezért sem tetszik a karinak sem a dolog, de immáron már megszoktam és én is inkább ezt használom megnevezéséhez, mintsem az eredetit.

Avatar: Mivel Yoruichi rokonának kívántam megalkotni – lehetőleg vérszerintit –, így a külsőnél adott volt a sötét bőrszín, lilás haj és az aranybarna szem. Persze ez a három külső tulajdonság, még ha adott is volt, tényleges külsőt nem én alkottam neki hanem Shizuk-chan, mivel ő bevállalta, hogy lerajzolja (azóta is várom ám’ a rajzot Neutral). Így alakult meg a némileg össze-vissza haja. A mostani avatarja, amit Shizuk-channal találtunk böngészés közben azonban nagyon hasonlít az elképzelt kinézetére, így kapva kaptam az alkalmon, hogy le stipistopizzam a szereplőt avialanyosban. A tetkók a testén, viszont mindkettőnk tetszését elnyerte, szóval nem kizárt, hogy a karaktert is gazdagítom pár mintával Yuuken-jii nagy örömére. szemöldökrángatás Az ékszerek már abból adottak voltak, hogy imádja a gazdag, nemesi életét… valahogy nyomot akartam hagyni rajta, hogy milyen egy elkényeztetett piperkőc és Shizuk-chan adott erre egy megfelelő ötletet is a mindenféle csilivili drágaköves ékszerrel, amit hangulatkeltésért ráaggatott. x”D

Előtörténet: Életrajza skype beszélgetés során született meg, miután megtudtam, hogy Mei-chan is tervezőbe vett egy Shihouin karaktert, akit a 2. osztagba szán… vicces is volt olvasni a nemesi létről két ellentétes felfogású karakter jellemzését dobálni egymás között. Ezek után már pontosan nem emlékszem hogyan, miképpen, de valahogy végül ott kötöttünk ki, hogy hát akkor legyenek testvérek, mert miért is ne? Így a többi már magától jött: milyen legyen a kapcsolatuk; miben látszódjon, hogy rokonok; pontosan miképpen legyenek kapcsolatban Yoruichivel. Szóval az előtörténet maga is skype beszélgetés alatt született meg.
Magát a történetet egyedi módon kívántam megírni, vagyis ahhoz képest egyedi módon, hogy el akartam térni a sablontól. Ezért is Iijima, vagyis a történet szerint a tanítómestere szemszögéből van elmesélve a dolog, miközben bele-beleugrálunk a karakter akkori érzelmi állapotába is. Igazából szándékosan tértem el a történetben attól, hogy Shihouin létére 2. osztagba kerüljön, valami fordulatot kívántam belefoglalni, amivel jellemileg és érzelmileg is fejlődne már az előtörténetben, mivel fiatalként eléggé könnyelmű volt valójában. Így jött a Kidoushuu tisztjeként átélt tragédia (vagy csak saját júzeri gonoszkodásomat akartam kiélni? Rolling Eyes), ami elég okot adott arra, hogy osztagot váltson és családi hátteréből kifolyólag érthető volt, hogy miért is a 2. osztagra esett a választása. Azonban én szeretek a karaktereimnek némi életcélt adni, amit a játék során elérhetnek (vagy sem, mert lehetetlen x”D), ezért csak a Névtelen egységbe került és nem rögtön az áhított Kivégző alakulatba. Erőltesse már meg magát, ha már olyan könnyű sorsa van, nem minden hullhat az ölébe csak azért, mert gazdag. Arrogáns Hossza pedig hát... kicsit meglepődtem, hogy ennyit sikerült írnom, igazából direkt a kiemelt szempontokon akartam végigmenni, de azt nem hittem volna, hogy ennyire sikerül elhúznom vele a dolgot, szóval ez pont így jött össze. Pedig megakartam kímélni a staffot a hosszú előtörténettől. XD


Hasonlóságok – különbségek: Hát ez igazán fogós kérdés… nem vagyok férfi, nincs sötét bőröm, nem tudok szlengesen beszélni és nem vagyok annyira kitartó, mint ő. Surprised De legalább tudok a pénzzel spórolni. Neutral Bár az tényleg egyezik, hogy hasonlóan váltjuk személyiségünket különböző társaságokban. Szoros baráti és családi körben én is jobban ki tudok bontakozni, mint mondjuk az iskolában. Ezzel a jellemvonással mondjuk szánt szándékkal áldottam meg őt, mivel túl karót nyelt lett volna, ha csak a gáláns úriember viselkedése lenne jelen, szerintem legalábbis. xD

Egyéb:
- Postok során alakult ki, hogy a karakternek hatalmas fantáziája van és bizonyos dolgokat képes gondolatban tovább szőni és extrém módon elképzelni. Teljesen véletlenül alakult ki hozzá, de én szeretem ezt a jellemvonását.
- Tipikus „megverem a barátodat”, mert csak azért, magyarázat nélkül, mint valami családapa, ezt szegény Nee-sanja tapasztalhatta is már párszor.
- Shizuk-channal való mesterkedésünk során alakult úgy, hogy kis karakterével összehozzuk őket, de túl könnyű falat lett volna, ha olyan simán menne a kapcsolatukban minden. Szerencsére Shizuk-chan karija eléggé lassúfelfogású ilyen téren, így nagy plátói szerelemnek jön le eleinte próbálkozásai, amit vagy siker koronáz, vagy elbukja az egészet. xD
- Ő az első karakter, akinek kifejezetten sokat foglalkoztam az akadémiai éveivel, még arra is törekedtem, hogy játékos által játszott karakter is legyen az osztálytársa. Ez nélkül talán nem is tudtam volna megmagyarázni, miért is nem viszonyul pozitívan a zanjutsuhoz.
- Diák korában, mint kiderül, első nagy plátói szerelme, míg meg nem ismerte Shizukát, Wang Liu Mei volt.
- Valójában tiszteli Yuuken-jiit, de nem tudja azt megfelelően kifejezni. x”D
- A karakter ötlete már valójában Yuko megalkotásakor megszületett, csak lehetetlennek véltem megalkotását, így félretett apró ötletként végezte jó ideig.
- Szeretem a képességét, elégedett vagyok vele, főleg a tréfás kis szőnyeget imádom, már alig várom, hogy bejátszhassam egy vicces szituációban. xD
Vissza az elejére Go down
Tsuchiya Ayameko
11. Osztag
11. Osztag
Tsuchiya Ayameko

nő
Aries Goat
Hozzászólások száma : 21
Age : 33
Tartózkodási hely : 11. osztag területén
Registration date : 2012. Jul. 19.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: 11. osztag, 11. tiszt
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 Cl0te6000/15000Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 29y5sib  (6000/15000)

Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 _
TémanyitásTárgy: Re: Hogyan alkottad meg a karaktered?   Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 EmptyCsüt. Nov. 08, 2012 1:50 am

Név: Itt is, akár legutóbbi karaktereimnél a vezetéknév választással akadtak gondjaim, a keresztnév szinte azonnal megvolt mikor word dokumentumba vetettem a már meglévő elképzeléseimet a karakterről. Az Ayameko névre nem csak jelentése miatt esett rá választásom, hanem akkor éppen InuYasha estet tartottam itthon család kisebbik részével, ahol az egyik karaktert nevezték így, ugyan én a „ko” – s változatott alkalmaztam, hogy ne tűnjön akkora koppintásnak. Surprised A vezetéknév választásomat végül Hittohitto oldotta meg, miután úgy döntöttem, hogy valakinek a rémidegesítő, harcőrült testvérének szeretném elkészíteni és hát az éppen tervezett karaktere pont jókor jött! Very Happy

Avatar: Mindenképpen olyan avialanyban merengtem, kinek a kezében általában fegyvert látni, felnőtt és nő. Így esett végül választásom a Fate/stay Night | Fate/zero sorozatban szereplő Saberre, kiről rengeteg kép van fent az interneten, így választék van róla bőven és a nagyobbik felén midőn szerencse karddal a kézben ábrázolják! Surprised Ennél jobb fogást, ha akartam se tudtam volna összehozni hozzá. Külső jegyeit a karakternek már tulajdonképpen a képről írtam le, Ayameko szerencsére a könnyebbik esett volt. Általában egy meghatározott külsőhöz kell alanyt keresnem, ami igencsak megnehezíti a dolgomat, de itt nem volt nagy kikötésem a kard a kézben dologgal. xD

Előtörténet: Megint csak valami sablontól eltérő dolgot szerettem volna, ahol azért be van mutatva a karakter jelleme és némi betekintést is nyerünk a múltjába. Szerencsére Hittohitto ötlete a tervezett karakterénél, kivel végül testvéri összeköttetésbe került, sikerült egy jó elképzelést adnia hozzá a munkájával. Így került riport helyzetbe Ayameko a fivére által. Szóval a történet skype IC-n keresztül született meg és a párbeszéd szerint alakítottam a leírásokat. Ayameko előtörténetét volt eddig a legkönnyebb megírni. Very Happy
Többi hozzá Ryouichi megalkotása során jött, általa lett Wang Liu Mei osztálytársa és amolyan riválisa, vagyis nem tudom kapcsolatukat pontosan szavakba foglalni, mivel Mei segíti Ayamekot és Ayameko igyekszik ezt viszonozni a saját egyedi módján, így hát nem tudom… Rolling Eyes Azonban ennek köszönhetően jött az a kari jelleméhez, hogy ne csak Junichit nyaggassa azzal, hogy mennyire lényeges a fegyveres harc mesterségét komolyabban űzni, hanem globálisan mindenkit letámadjon ezzel a szövegével. x”D
Képességében visszaüt a Három testőr imádatom, akkoriban olvastam tulajdonképpen Alexander Dumas regényét és hát meg akartam örökíteni valahogy. Szerencsére ebben az avialany kitűnő segítségem volt hozzá, ezért is lett vívótőre a shikaiban. Az, hogy lélekölőkardja alapjáraton sakabato lett az júzeri kegyetlenségem, túlságosan is jól ment volna a karakter sorsa, ha valamivel nem szúrhattam volna ki vele és mivel ő nagyon is harcmániás és az ilyen tulajdonsággal rendelkező személyeket természetesen egy fordítva élezett fegyverrel lehet igazán kikészíteni, így esett a választásom végül arra. Rolling Eyes


Hasonlóságok – különbségek: Ayamekoba igazából az agresszív, dühöngő felemet kívántam belefoglalni, amit sikerült is, ráadásul még csipetnyi fűszert is kapott hozzá, mert ez a két jellembéli pont erősebb is lett nála. De a többi vonása inkább különbség, mintsem hasonlóság… nem vagyok nagyszájú (ennyire még itthon sem, mint Ayameko ._.) és nem vágok asztalt másokhoz, hogy ezzel nyilvánítsam ki nemtetszésemet, illetve én kompromisszum képesebb vagyok Ayamekonál. Ráadásul nem vagyok olyan gyöpszi az érzelmek terén, hogy ne tudjam kimondani azt, hogy kedvelek valakit vagy valamit. Mindezen ellentétek ellenére nagyon szeretem ezt a karaktert, írni is imádok vele, főleg ha ideges vagyok. X”D

Egyéb:
- A karakter ötlete tulajdonképpen két másikkal egy időben jött, akiket majd a későbbiekben szeretnék megvalósítani. xD
- Skype IC során kiderült, hogy Ayameko tulajdonképpen eléggé féltékeny típus. Surprised
- Ezzel a karakterrel áll szándékomban gyakorolni a fegyverforgatós harcjelenetek jobb leírását.
- Nagy lehetetlen életcélja egyszer betölteni a Kenpachi szerepét. X”D
Vissza az elejére Go down
Rosui Suzume
Akadémista
Akadémista
Rosui Suzume

nő
Libra Dragon
Hozzászólások száma : 70
Age : 11
Tartózkodási hely : Papa vagy a mama mellett; Lélektovábbképző Akadémia
Registration date : 2012. Oct. 12.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: másodéves tanuló
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 Cl0te3500/5000Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 29y5sib  (3500/5000)

Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 _
TémanyitásTárgy: Re: Hogyan alkottad meg a karaktered?   Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 EmptyCsüt. Nov. 08, 2012 4:23 am

Név: Mivel chaten lettem felkérve a leányzó alakításához, így a vezetéknév adott volt, hál’ istennek ezért azon nem is kellett sokat töprengenem. x”D Viszont a keresztnévhez rengeteg japán női nevet fésültem végig, de kivételesen nem a jelentést figyeltem, hanem a hangzást, hogy miképpen cseng össze a vezetéknévvel. Így hamarabb sikerült választanom hozzá megnevezést és mivel mindkét szülő júzerének tetszett, így lett a neve Suzume, mint később utánanéztem a jelentése „Veréb” – amiről hagy ne kelljen mondanom, melyik rajzfilm jut eszembe. XD De simán, egyszerűen a Suzu rövidítés pedig csengőt is jelent, szóval még illik is rá valamicskét.

Avatar: Nagyon szeretem az albínókat és szántam-bántam is, hogy még nem volt ilyen külsejű karakterem. De a papa külső leírása még szerencsés is volt! Főleg, hogy célom az volt, hogy inkább a papa lánya legyen (és nem csak a zanpakuto terén), ha már a két idősebbik testvére a mamára hasonlítanak, szóval így Suzume könnyedén örökölhetett fehér hajat. Igaz, a piros szemet a fénytől színváltós érdekes árnyalatú barna szemszínnel magyaráztam, de a lényeg a lényeg, végül nekem is lett egy albínó karakterem. *w* Igazság szerint avataralanyt a megadott külső jegyekhez sokkal nehezebb volt találni, mint azt hittem. Albínó külső, ráadásul gyerek kiadásban… volt pár oldal zeron, de a nagyobbik fele egyáltalán nem tetszett vagy nem voltak abban a korban, melybe Suzumet beleképzeltem. Így beletelt legalább fél hónapba mire összeakadtam a Fate/zero-s Illyasvielel. Mei-channak szerencsére volt nem is kicsi képgyűjteménye róla, így most van jó pár megfelelő képem a gépemen hozzá és ezzel át is estem a ló túloldalára a túl nagy választék miatt: a bőség zavara ugyebár. x”D

Előtörténet: Mivel egy frissen szülött karakterről van szó, aki lélekenergiájának köszönhetően néz ki úgy, ahogy. Ezért elég csekély dologról tudtam volna írni múltjával kapcsolatban. A sablon itt nem igen segített volna ki engem, ráadásul nem is akartam ahhoz folyamodni, végül úgy döntöttem, hogy a karakter egy napját mesélem el, ahol bemutatom miképpen viszonyul rokonaihoz, barátaihoz és az idegenekhez Suzume, illetve viselkedésébe is igyekeztem adni némi betekintést.
De mivel az akadémiába szántam, így meg kívántam magyarázni, hogy miért is vált ilyen fiatalon éretté ahhoz, hogy ott tanulhasson. Így fűztem bele az első találkozást zanpakuto lelkével az előtörténetébe. S bár tudja a nevét, azt nem fogta még fel pontosan, hogy akkor mit is élt át. Ezt szeretném IC játékok során végigvezetni, ahogy szép lassan mindezt megtanulja. Ebben nagy segítségemre van személyisége is (mivel elméletileg egy hónapos születésének pontos ideje szerint, vagyis igen keveset élt, ezért némileg reális is), hogy mindenre rákérdez, minden érdekli, vagyis mint minden öt éves tudást gyűjt (ugyebár ilyenkor tanulnak a gyerekek a legtöbbet). Szóval mindent, amit most tanul meg Suzume szerves része lesz majd a jövőbéli személyiségének. Very Happy


Hasonlóságok – különbségek: Én is akárcsak Suzume a legfiatalabb vagyok a családban, szóval át tudom érezni, hogy milyen is kicsinek lenni. Amikor Himmecchan felkért, hogy alakítsam Taka és Hime egyik gyerekét nagyon is örültem és nem csak azért, mert szerettem volna egy akadémista karit, hanem azért is, mert így lehetőségem volt egy karakteremet megáldani ezzel a legkisebb a családban dologgal. xD További hasonlóságok talán vannak, ha a régi öt éves koromra gondolok vissza, mert akkoriban én is tudtam ennyit kérdezni, mint Suzume, ráadásul voltam ennyire apás, mint ő. Very Happy Illetve ő is mérleg horoszkópjegyű, mint én. *w* De bár nekem lett volna ekkora tudásom anno, mint Suzunak! Surprised Viszont cseppet sem vagyok ennyire naiv, mint a kisasszony. xD

Egyéb:
- Majd ha nagykislány lesz valójában a 2. osztagba szánom a papája mellé.
- Imádja a hattyúkat és a mamáját csak azért sem fogja addig hagyni, míg nem hoznak haza egyet a 10. osztag kerti tavába. ._.
- Igazából a karakter felhozatalom közül az egyik legokosabbnak számít azok között, akik nem tudós háttérrel rendelkeznek.
- Eredetileg október 6.-a körül lett volna a születésnapja, de kicsit utánajártam az október hónap napjainak és ez alapján megtudtam, hogy az október elsejei nap a zene világnapja, így vicces hasonlóság jött ki ezzel születési ideje és zanpakutojának a típusa között.
Vissza az elejére Go down
Flavia nella Sinestesia
Espada
Espada
Flavia nella Sinestesia

nő
Aries Monkey
Hozzászólások száma : 75
Age : 80
Tartózkodási hely : Szükség szobája
Registration date : 2012. Apr. 22.
Hírnév : 13

Karakterinformáció
Rang: Tres espada
Hovatartozás: Las Noches
Lélekenergia:
Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 Cl0te20400/30000Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 29y5sib  (20400/30000)

Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 _
TémanyitásTárgy: Re: Hogyan alkottad meg a karaktered?   Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 EmptySzomb. Nov. 10, 2012 5:57 am

Név: Mivel a karakternek eleinte a személyiségre rajzolódott ki bennem és raktároztam el azt hónapokig, a nevével nem igen foglalkoztam egészen addig, míg úgy nem döntöttem, hogy hát én igenis megvalósítom őt. A vezetéknév kitalálását, ami arrancaroknál szerintem ezerszer nehezebb, mint a halálisteneknél, végül úgy igyekeztem elkerülni, hogy ráaggatom valakire a karit. Szerencsére Mei-chan nyomban segítségemre termet ez ügyben, amit utólag köszönök is neki. >o< Felajánlotta tervezett karakterét ágról – végről rokonnak (ezt előtöri résznél kifejtem) és így kapta meg a „nella Sinestesia” vezetéknevet. No, igen, de ezután jött „mi legyen a keresztneve?” – kérdés. Valami karakter személyiségéhez illőt szerettem volna, ráadásul olaszt… nagyok voltak az elvárásaim és kevés a választék. x”D Szerencsére skypen a társaság segítségemre volt és már nem is emlékszem pontosan, hogy ki, de valaki ajánlotta a Flavia nevet, mely a „Flavius” női változata. Egyik jelentése „arany”, így pontosan illet rá, ráadásul a hangzása is tetszetős volt. Most pedig ő az egyetlen, akinek nem S, H vagy T – vel kezdődik a neve a karakter felhozatalom közül. x”D Így kevesebb az esélye annak, hogy rossz karival jelentkezem be az ő esetében. Neutral

Avatar: Magas, nyúlánk, 18-20-as évkörüli, rövid (lehetőleg szürke) hajú fiúslány külsőt szántam neki elméletben. Gyakorlatban eme kikötéseknek megfelelő képet keresni hát… nem volt könnyű. A végén már a fiúslány jelzőt is elhagytam és a magasságot is csak azért, hogy szürke, rövid hajú alanyt találjak. Végül Hittohitto anime ismerete segített ki az ügyben és ajánlotta fel Kikuchi Makoto személyét és még volt mellette még egy, aki sajnos nem maradt meg buksimban, ezért róla nem tudok nyilatkozni. De mindegy is, mert végül is az említett pontosan illet hozzá. Ráadásul egyre több és több kép van fent róla zerochanon. Gondolom, minél jobban befut a sorozat, annál több lesz. Bár eddig pár darab nekem tetszőt leltem fel csak a felhozatal közül, amit még használni is szívesen használok, de majd idővel csak-csak változik az arány.

Előtörténet: A karakter alapja egy kleptomániás, maga a megtestesült ártatlanság személyiség volt, akit ebből kifolyólag mindenképp a mosómedvével szerettem volna összeköttetésbe hozni. A skype IC-k során forrt ki pontosan személyisége, ebből is ered a „Csak találtam!” – kifejezése, illetve onnan jött, hogy jó lesz pusztakezes harcban és reiatsu kezelésben, így kötöttem össze a kung fu harcművészettel is. Innentől már csak egy kora reggelre volt szükségem, míg leutaztam az iskolába és meg is volt a történet… x”D
A 40’-es évekbeli Amerikába helyeztem életét és halálát, ahol egy kung fu mester vette szárnyai alá, miután elintézte a tolvajbandát, kik magukkal vitték Flaviát mindenfelé. Így adtam alapot a harci tudásának és a kellemetlen gyűjtögetési mániájának. Nem szándékoztam túlságosan elhúzni az egyszerű lidérc életét, igyekeztem rövidre venni és utat engedni a kleptomániásságának, mely végül eljutatta Aizenhez, ott alakult ki a legelső kincs iránti vágya, amit lehetetlenségnek bizonyult megszerezni, ami nem mást, mint a hogyoku. x”D Utána már csak Ivelát szerettem volna behozni komolyabban a színre, hogy megmagyarázzam miképpen is kerülnek rokoni összeköttetésbe. Mivel Flavia eredetileg nem is emlékezett saját nevére, végül Ivela adott neki egyet, ezért igen komoly kötelék alakult ki közöttük, legalábbis Flavia szemében eléggé jelentőssé vált Ivela személye. Ivela tulajdonképpen emberi életében lévő mesterének szerepét helyettesíti így, a túlvilági életében. Emiatt is törekedtem arra, hogy valahogy úgy nyűgözze le őt Ivela, mint anno a mester, ki felkarolta emberként.
Mivel nem szándékoztam hosszúra nyújtani a történetet a nagy háború kapcsán, ezért azt is és a Desmondhoz való csatlakozást is eléggé rövidre fogtam, majd wikin igyekszem pótolni ennek hiányát. ^^” Na, de az espadához való csatlakozáshoz is megvolt a maga elképzelésem… mindenképpen újabb lehetetlen tárgy megszerzését tűztem ki céljául, ha már a hogyokut szomorú módon nem tudta megkaparintani Aizentől. T.T (xD) Így kelltette fel Flavia érdeklődését a történet szerint Desmond a hollow maszkjával, ami ugyebár igencsak egyedi módon van materializálódva nála.


Hasonlóságok – különbségek: Hűha… Flavia ötlete már régebben megfogant bennem, csak a megvalósításában kételkedtem, mert azért plusz két fracción arrancart túlzásnak véltem, mivel a karakter felhozatalomon is látszik, hogy inkább halálisten párti vagyok (nem értem miért O.o). De végül annyira megtetszett, hogy muszáj volt megvalósítanom. x”D Nem igazán törekedtem emiatt arra, hogy minél több hasonlóságot tuszkoljak bele. Talán a gyűjtögetés terén azért én is vagyok olyan jó, mint ő, de én meghatározott tárgyakat raktározok, míg ő mindent, ami megtetszik neki. Meg talán abban is némileg hasonlítunk, hogy jómagam képes vagyok látatlanban a leglehetetlenebb dolgot kiszúrni, ami amúgy soha az életben nem lehet az enyém, mert olyan drága árral rendelkezik. Flavia esetében mondjuk, ez úgy íródik át, hogy mindig azt a dolgot kívánja megkaparintani időnként másoktól, mit sosem fog tudni megszerezni, bármennyire is erőlködik. De ezeken kívül komolyabb dolgot nem igazán tudok kiemelni, inkább csak külső béli különbséget, illetve Flavia jellemének többi részét. Surprised Lehet, hogy Flavia flegmasága kicsit egybevág az enyémmel, de attól még, hogy én azt mondom valamire, hogy „nem” az nem feltétlenül igaz, mert lehet, hogy megkérnek, hogy csináljak meg valamit, amire nem a válaszom, de fél pillanattal később mégis megteszem. ˇoˇ Flavia viszont nem tenné meg. Neutral

Egyéb:
- Flavia vezet egy wanted listát a karakterinformációjában, ahol látható kinek kell rettegnie tőle. Neutral x”D
- A héten eszméltem rá, hogy tulajdonképpen Flavia egy tömeggyilkos, csak jól álcázza. Neutral Főleg, ha így folytatja, hogy mindenkinek a maszkdarabját kívánja gyűjteményébe elcipelni… xD
Vissza az elejére Go down
Hibiki
Módosított lélek
Módosított lélek
Hibiki

Férfi
Hozzászólások száma : 28
Tartózkodási hely : Tou! Öt perc múlva fotózás! :o ~ ahol Touma *^* ~
Registration date : 2011. Aug. 08.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Rei jobbkeze; másodállásba Touma személyi titkára *3*
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 Cl0te9000/12000Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 29y5sib  (9000/12000)

Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 _
TémanyitásTárgy: Re: Hogyan alkottad meg a karaktered?   Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 EmptyVas. Nov. 11, 2012 5:35 am

Név: Szívem szerint avatar képe után Mokonának kereszteltem volna el, csupán a szabályzatban lévő egyik rész a plagizálást tiltja más anime sorozatokból, ami persze érthető. Így felcsaptam a névgenerátoros oldalt és keresgéltem, nem néztem jelentést hozzá fő célom az volt, hogy tetsszen, rövid legyen és aranyos és mivel a japán Hibiki név nekem mindig is a kedvencem volt, így esett erre a választásom, amint megláttam a felsorolásban. Így utólag belegondolva még a „visszhang” jelentése is illik rá, amennyit beszél és amilyen hangos tud lenni, pontosan neki találták ki ezt a nevet. xD

Avatar: Külseje könnyedén jött, pontosan azon a nyáron néztem az xxxHOLiC-ot unaloműzés miatt Vera ajánlatára. Nyomban beleszerettem ebbe az idegesítő, de aranyos figurába és mivel sajnos Totozillával nem igen tudtam játszani, csupán az ötlet volt meg vele, így valahogy pótolni szerettem volna hiányát. Ezért esett Mokonára a választásom, igazából az ő személyiségét is akartam Hibikibe beleültetni, de végül csak a tamagoyaki+saké párosítás maradt meg az eredeti karakterből, no meg persze a külseje.

Előtörténet: Igazából alig emlékeztem a modsoulos act-ra az animéből ezért kicsit nehéz dolgom volt skypen keresztül kellett segítséget kérnem ez ügyben. Végül eléggé rövid szösszenetet hoztam hozzá össze, ami így visszaolvasva ÚRISTN… kissé ütődött gondolatait, hiperaktivitását és minden lében kanál jellemét kívántam visszahozni benne. Persze a legnagyobb gondot a test megszerzése szerezte nekem, amit Vera oldott meg azzal, hogy Tounak rengeteg fehér és fekete szín Mokona gyűjteménye van valamilyen párkapcsolatából, szóval csak valahogy el kellett juttatnom hozzá. Innen jött az ötlet miszerint az iskolában valahogy elkerül Tou unokatestvéréhez, aki elviszi hozzá. Persze hogyan kerülhetne Koutához? Hittohitto queensíjét alkalmaztam fel ez ügyben, így végül kisebb skype IC során megszületett a rövidke előtörténete, ami nem szólhatott amúgy sem túl sok mindenről.

Hasonlóságok – különbségek: Hibiki tamagoyakit akar!” – x”D… Hát öhm, én igazából azt mondanám, hogy nincs köztünk semmiféle hasonlóság, bár akik voltak táborban lehet, megcáfolnák a dolgot. Nem hittem volna, hogy ilyen jól tudom alakítani szóban a karaktert. Na, jó, rendben ne nézzetek így rám, bevallom… *félperces kínos csöng*... én vagyok Hibiki. Neutral Valójában lélekben kicsi vagyok, fekete és egy kék kövecske van a homlokomon, folyton pattogok, idegesítek másokat, makacs vagyok és akaratos és nem tudok máson megélni, mint a tamagoyakin és a sakén. Oké, az utóbbi nem igaz. Neutral xD
Amúgy viccet félretéve valójában igen, makacsságomból, akaratosságomból kapott Hibiki bőven, még fel is lett turbózva nála, hogy még idegesítőbb legyen mások számára (ezért is beszél E/3-ban). Vagyis ez volt a célom, ehelyett Tounak csinálok vele instant idegösszeroppanást (bocsi Vera T-T x”D).


Egyéb:
- Hibikiből igazából kettő van, akárcsak a Mokonákból; shiro Hibiki, ki egyszer majd más játékos által biztosan felkerül az oldalra és együtt fogjuk őrületbe kergetni az Emberek Világában élőket! (Viccelek, valahogy megoldják, hogy a halálistenekhez és arrancarokhoz is eljussanak, csak ki kell várni. Neutral)
- Kicsit időzavaros szegény, akárcsak Teru, bár Hibiki leginkább a napokkal nincs tisztában, illetve talán a napszakokkal: reggel hattól – délig reggeli, déltől – este hatig ebéd és onnantól egészen reggelig vacsora időszak van nála, hogy mindig ehessen. Igazából néha elgondolkozok azon, hogy vajon úgy férhet bele ennyi minden, vagy ez a shiro Hibikivel van összeköttetésben?
- Hibikinek igazából nagy lelki trauma, hogy nincs születésnapja. xD
- Tou jobb, ha elkönyveli magának, mert Hibiki akkor is híres lesz egyszer. Neutral
- Hibikinek hatalmas a képzelőereje, amit postokban jelenítek meg vele és remekül fel tudja találni magát, nem is értem, hogy eddig miért nem fedezték fel. Surprised
- Mellékesen: Hibikinek ízlésficama van Tou kárára. x"D
Vissza az elejére Go down
Candy Cane
Arrancar
Arrancar
Candy Cane

nő
Virgo Dragon
Hozzászólások száma : 27
Age : 35
Tartózkodási hely : Las Noches
Registration date : 2011. Aug. 07.
Hírnév : 3

Karakterinformáció
Rang:
Hovatartozás: Las Noches
Lélekenergia:
Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 Cl0te6250/15000Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 29y5sib  (6250/15000)

Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 _
TémanyitásTárgy: Re: Hogyan alkottad meg a karaktered?   Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 EmptyVas. Nov. 11, 2012 6:13 am

Név: Név terén nem voltam valami kreatív, vezetékneve a rokoni kapcsolatából származik, keresztneve pedig kreativitás híján magáról az avataralanyról van. Jelentésükről fogalmam sincs, szóval erről nem tudok túl bőven nyilatkozni. Így utólag visszagondolva igazából lehettem volna kicsit ötletesebb. :/

Avatar: Avatarja a Durarara!! –anime szereplője, aki olyan tudós féle. Mivel van rajta laborköpeny pont megfelelő volt a célnak elképzelésemhez, bár igen kevés a felhasználható képek száma. Nem akartam semmi kiemelkedőt külsejéhez, egyszerű küllemű karit szerettem volna, aki nem tűnik ki a tömegből, látszik rajta, hogy míg élt Japán származású volt. Mondjuk arrancarként a maszkja és öltözéke kicsit ellentmond a dolognak, de tényleg ez a szándék vezérelt. xD

Előtörténet: Valami úton módon nem akartam szokványos személyiséget neki, végül pedig túl összetett lett szerintem a háromszoros tudathasadásával. De szerintem szórakoztató, élvezet is a külső behatások miatt személyiséget váltani vele. A történetét magát olyan színpadra szánt könyvforma alapján szerettem volna megírni, ahol mindhárom személyiség életébe betekintést nyerünk és utána el lesz magyarázva, hogy lehet a három mégis egy testben és miképpen lesz belőle arrancar. Igen, ekkor tetőzött a színházakkal kapcsolatos szeretetem.
Személyiség jegyeik végül a játék során alakultak ki, a pozitív jellemet minél aranyosabbra kívántam venni, a másokra aggatott beceneveivel ezt nagyjából sikerült is elérnem. Azonban a negatív énjét valójában származásilag kissé vallásos olasznak képzeltem el, akinek az emberölés a hobbija, nos, nála azért az udvarias forma megtalálható, amellett hogy mindenkivel végezni akart, vele a beszédet megtoldottam olasz kifejezéssekkel, hogy azért látszódjon, hogy más a többinél. A harmadik jellemmel bajban voltam, egy pszichiátert toldottam meg apró pesszimizmussal a viselkedésében, de az ő beszédébe is szerettem volna valami jellegzetest tenni, Mei-chan ötletei közül végül az alliterációra esett a választásom, így némileg megkülönböztethetőek. Ugyan igyekeztem a postoknál még jobban látatni, hogy mikor, mely személyiség van elől, amikor írok velük, mindig más – más személyt használok a háromhoz (T/1 ~ pozitív jellem; E/1 ~ negatív jellem; E/3 ~ a semleges).


Hasonlóságok – különbségek: Hűha… ötlete igazából abból fogant, hogy időnként idehaza, amikor valamit elrontottam, vagy nem akartam megcsinálni mindig úgy érveltem, hogy majd „XY énem megcsinálja”. Innen született az ötlet, hogy én szeretnék egy tudathasadásos karaktert, akit összekötök a színházzal. Hasonlóságokból azonban nem hiszem, hogy oly’ sok lenne… nagyon picikét tudok olaszul, ami megmaradt nekem anno abból az egy évből, amíg azt tanultam. Én is szemüveges vagyok elméletben (állandóan kellene hordanom ^^””), mint a pozitív jellemű Shinra. *<* De inkább különbségek vannak, mintsem azonosságok, szerény véleményem szerint legalábbis. ._.” Rögtön aggódni kezdenék, ha mondjuk a negatív Shinra féle jellemvonás kezdene kiütni rajtam. x”D

Egyéb:
- Ha a pozitív jellemű Shinra szemüvege leesik jellemet vált ötletet az UtaPri ihlette.
- Az ő képességével vagyok a legjobban megelégedve, még a tesómmal ötlöttem ki, bár még egyszer sem próbáltam ki élesben vele, de egyszer majd szeretném.
- Igazából nagyon jó reiatsu használó lett volna. xD
- A hamis hollow ötlet a régebbi táborról jött, ezt úgy valósítottam meg a játékban, hogy valójában ressun kívül egy lidérc lélekenergiájával rendelkezik (pontozásán látszik is).
- A negatív teljes két személyt nem ölne meg eddig a másik két jellem befolyása miatt: Shinra fivérét és az espadáját.
Vissza az elejére Go down
Masachika Ryuutarou
Daitenshi
Daitenshi
Masachika Ryuutarou

Férfi
Aquarius Tiger
Hozzászólások száma : 80
Age : 37
Tartózkodási hely : Ji'pó 10km-es körzetében
Registration date : 2012. Mar. 14.
Hírnév : 18

Karakterinformáció
Rang: Yuu házi bolondja (Tenshi)
Hovatartozás: Daitenshi
Lélekenergia:
Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 Cl0te15600/30000Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 29y5sib  (15600/30000)

Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 _
TémanyitásTárgy: Re: Hogyan alkottad meg a karaktered?   Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 EmptyKedd Nov. 13, 2012 6:51 am

Hoho~h! Mi ez a felhajtás? Hogyan készült? HÁÁÁH?! Na ne! Vicceltek? Kajak? E mekkora! Besírok! Ez poén! Dikk! Nem bírom! *térdét csapkodva röhög* Oké, oké! Lazulok! Azonnal nyomatom. Semminek se vagyok az elrontója. Készek vagytok? Egen? Ezt kapjátok ki! Van a méhecske meg a virág…bevetted? Hö-hö! Balek! Kérdezzétek Ji’pót! Ő colozta gólvonalra kukucskát…*hatásszünet* Jóvan! Lapozzunk!

xX NÉV Xx: Eeee~h?! Szerinted? Egomán őssel a hátam mögött?! Naná, olyan kellett neki, amivel magát fényeli. Imádlak, apus! Tényleg!

Első neki futásra, csak segíteni akartam Tasu chan-nak. Ryouji fiának keresett nevet, úgyhogy az egyik fele eleve adott volt. Megkért nézzek szét jappó névadós oldalakon valami passzoló keresztnév után. Lelkesen felcsaptam a netet és elmondtam neki mik azok, amik szerintem egész jól illenek hozzá. Végső választásként, azért csapott le a Ryuutarou-ra, mert egyrészt nemesi szokás, hogy az első szülött fiú az apja keresztnevének kezdőbetűjét, vagy annak valamilyen változatát kapja. Másrészt jelentése tökéletesen cirógatta karija önimádatát.XD
    • Ryūtarō: 竜太郎 , mint „nagy sárkány fia”

Az már maga a történelem, mit keres nálam a kari. Addig győzködött, kérlelt és emlegette, míg kedvet nem kaptam. Ötletem támadt, vagyis tetszeni kezdett a laza, bulizós, szerencsejátékos, pénzt szóró, szoknyavadász, macsókendős idióta, ezért beadtam a derekam! Még mindig halál reád érte!XD

xX AVATAR+ JELLEM Xx: Szexepilt mondtál? Aha~z van! Rám kell nézni! Axe, durex, old spice kismiska! Fogd a paklit, húzz és meglátod: Kör ász a nyerő! Tudom, én! Nem bírsz velem betelni!

Miután megörököltem Ryuu-t kézenfekvő választásnak bizonyult, Basara-ból válasszak karaktert. Akadt néhány kritérium és segítség Tasu chan-tól. Például a haj és szemszín. Saját kútfőből, pedig jöttek azok a kikötések magamutogató, illetve viszonylag alacsony legyen. Akik ismerik a férfi karaktereim, tudják, szinte mindegyikük égimeszelő – júzer egyik fétiseXD -. Lényegében Mr. perfect is lehetett volna colos, hiszen az apja se törpe, de nála úgy gondoltam sokkal jobban passzolna, ha elcsusszanna a fórum átlag alatt. Kérdésre, pontot tett harcmodora. Képességek terén mindig sokat nyűglődöm, őt viszont kifejezetten hakuda-s, pusztakezes harcosnak szántam. Kung fu stílusra voksoltam, azon belül a fekete tigrisre. Gyakorlatilag ez lett mozgatórugója. Meghatározza kinézetét, mivel a legtöbb küzdősport igényli a hajlékony, vékony, ázsiai viszonylatban átlagos magasságot. Ennek függvényében Ryuu kevés kilót nyom, nincsenek lufi méretű izmai, fürge, valamint töpszli! Mentalitására is ez jellemző, ami látszólag nem mutatkozik meg. Post-okban már említettem kínai mestertől sajátította el bucira püfölés művészetét, szóval járatos az ottani életbölcseletekben és szemléletben. Sajátos felfogása is innen ered. Shaolin kung fu-t, régi nézet szerint önvédelemre használták. Ryuu elkötelezett híve ennek a tannak. Lekezelő, nem törődöm, hanyag stílusa, nagyrészt innen származik. Összecsapások kerülése végett választotta. Ha még sem úszná meg a küzdelmet, levetkőzi lókötő oldalát. Tigrisre jellemzően eluralkodik rajta a vadászösztön. Ragadozóként kíván lecsapni áldozatára és nem nyugszik a célig, vagy a negyedik osztag intenzív osztályáig.XD
Jelleme viszonylag összetettebb. Többnyire szórakozott, lusta, elkényeztetett nemes suhanc, aki össze-vissza karattyol. Nem élteti más, csak a plasztikai csodaszámba tartozó nők, apja pénzének szórása, ivászat, munka előli lógás, na meg féktelen partizás. Semmit se vesz komolyan, neki a szórakozás jelenti az életet. Megszállottja Gizmo fukar taichou-nak – Tomoko-nak -. Elképesztő módon élvezi, minden nap kiakaszthatja felettesét és szentül meg van róla győződve, fülig bele van zúgva kínai bevándorló némbere. Az egész kupac megkoronázásaként imádja orránál fogva vezetni édesapját. Folyton előadja neki a szerető kis gyermek, áldozati bárány és bűnbánó rokon szerepét, aki felnéz apjára. Kegyetlenül kihasználja hiszékenységét, persze mértékkel. Túlzottan sosem játszaná ki az örege agyalágyultságát –bocsi Tasu chanxD-.
Életében az egyetlen tüskét család hiánya jelenti. Nincs anyja és igazán apja se. Ryouji-val mindennek lehet nevezni a kapcsolatukat, csak épp szülő-gyermeknek nem. Ez kissé frusztrálja. Haragszik apjára meg nem is. Illetve azt se tudja mit érez iránta. Nem gyengén megkavarta egyszer meg akarta ölni. Nem érti miért akart tőle megszabadulni, de úgy tesz, mintha mi se történt volna. Ebből még biztos lesz valami családi kavar! :O

xX ELŐTÖRI Xx: NEEE! Csak az aktámat ne! Könyi! Kérlek! Légyszi! Bármit! BÁRMIT megteszek! ESKÜ! *elgondolkozik * DIKK! Ezt komolyan gondoltam?O_O *körbeles* Ugye Gizmi nincs itt? ÁÁÁ~H! AZ A TERRORISTA! Nem akarok túlórázni! GYÁÁ~H! *haját tépve drámázik*

Ezt hagyjuk!X”D Ezen a ponton megint elfogyott a kreatív kraftom. Vacilláltam teljes élettöri és helyzet kiemelése között. Egyszerű dolgom lett volna, mivel összesen huszonöt év eseményeit kellett volna összefoglalni, de rájöttem az még uncsibb lenne olvasni, mintha kipuhatolnám a stílusát és abban hablatyolnék valamiről. Tasu chan vezényletével megtárgyaltuk frissen végzett akadémista. Ebből jött az ötlet, ezzel kapcsolatban írok néhány sorocskát. Eredmény bent van a fórumon.XD

xX EGYÉB Xx:
• Ryuu zanpu-ja, azért lett szedett-vetett, mert új a szakmában. Ha már kezdő, legyen tényleg az! Béna a kardforgatásban, shikai-át se tudja ténylegesen használni és zanpu lelkével is hadilábon áll. Mentőövként használja a platina kesztyűket, amik nekem sokkal jobban tetszenek, mint az eredeti shikai képessége.xD Alig várom beégethessem, mert fejbe kólintja magát a jumonji yari-val!XD
• Előbbi pontból következik, nem harcol katana-val. Nem is tud! Kizárólag puszta kézzel küzd. Szinte sosem szedi elő lélekölőjét, kivéve, ha dzsindzsásban kell utat vágniXD, vagy kesztyűire van szüksége.
• Kedveli a kaktuszokat, mert nem igényelnek sok törődést!XD
• Magasságával könnyen fel lehet piszkálni. Bántja önérzetét, ha szerény személye képviseli a társaság legalacsonyabb tagját és ezt még az orra alá is dörgölik.
• Avataralanyától, Sanada Yukimura-tól származik a shikai fegyvere és a tigris ötlete is.
Vissza az elejére Go down
Desmond Phellera
Espada
Espada
Desmond Phellera

Férfi
Sagittarius Rat
Hozzászólások száma : 340
Age : 63
Tartózkodási hely : Las Noches
Registration date : 2009. Jul. 25.
Hírnév : 56

Karakterinformáció
Rang: Segunda Espada
Hovatartozás: Las Noches
Lélekenergia:
Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 Cl0te48500/65000Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 29y5sib  (48500/65000)

Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 _
TémanyitásTárgy: Re: Hogyan alkottad meg a karaktered?   Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 EmptyKedd Jan. 08, 2013 2:10 am

Előzmények:
A karakter eredetileg asztalira készült. Az eredeti játék, ahova szántam, mostanra már halott, de mivel nagyon tetszett a karakter, így átemeltem egy másik világba, valamint ide, a fórumra is. Mindezek ellenére elég sok a különbség a fórumos Debbie, és malkavita testvére között, első sorban jellemben.

Név:
Az eredeti karakternél nem sokat gondolkoztam, valahogy jött magától, meg nekem tetszett eleve a Debbie, mint keresztnév. Amikor fórumra átemeltem a karaktert, akkor azért kellett gondolkoznom eleget. Nem akartam ide külföldi karaktert hozni, meg szerintem nem is illett volna bele a rokoni kapcsolatába. Túlzás és hihetetlen lett volna, ha Sachikonak amerikai, vagy amerikai származású féltestvére lett volna. Így aztán maradt a realitás, és hogy ne kelljen annyit kavarni, a Sachiko előtörijében használt Ruriko nevet választottam, ennek amúgy is tetszett a hangzása.
Vezetéknévvel voltak inkább problémák. Mivel Sachikoval féltestvérek, nem akartam felvenni az ő vezetéknevét. Összeraktam magamnak inkább egyet. Abból indultam ki, hogy a karakter érzelemmágus, az érzelmekhez pedig a vizet társítom elemként. Ezzel kapcsolatosan kerestem japán szavakat, neveket, meg ilyesmiket. Az ame pedig esőt jelent, a -wa pedig (egy oldal szerint) valamiféle gyakori vezetéknév végződés, szóval összemagickeltem a kettőt. A kutyának sem tűnne fel, hogy megcheateltem a nevét itt is.

Avatar:
Probléma a mai napig. Sachiko előtörijében egy barna hajú lány szerepel, de se a kép nem tetszett, sem a barna haj. Az eredeti karakter, Debbie miatt mindenképpen ragaszkodom a vörös hajhoz. Zerochanról az első nekem tetsző képet betettem avatarnak, hosszas keresgélés volt az ára, hogy megtaláljam. Jelenleg a második avatarom használom. Nincs a karinak avialanya, nem találok olyat, ami igazán tetszene, és legalább hetven százalékban egyezne az elképzeléseimmel. Válogatós vagyok, no. Talán egyszer találok olyat, aki passzol. >.<
Szerk.: Sachi~nee-san adott nekem avialanyt még ma. *-* Tökéletes, minden szempontból megfelel. Remélem, sok kép lesz róla, egyelőre nem nagyon találni.

Előtöri:
Nem otthon írtam, és kapkodva, meglátszik rajta, ezzel pedig újra elkövettem ugyanazt a hibát, amit már annyiszor említettem. xD Igaz, ezúttal azért kicsit tényleg más az egész, és nem változtatnék rajta.
Előtöri szempontból fail, úgy értem, nem igazán teremtettem vele újat. Nem az volt vele a célom, hogy a karakter stílusát gyakoroljam, és megmutassam, milyen a személyisége, tényleg csak a lulzra ment rá az egész mindazok ellenére, hogy a kijátszásában a komolyságra, realitásra törekszem. Debbienek már volt alkalmam elég gyakran előadni szomorú és tragikus élettörténetét, még Hamupipőkés jegyzetfüzetem is van hozzá, aminek segítségével prezentálhatom őt, a karakter eredeti törijét pedig tökéletesen bele tudtam integrálni abba, amit Sachiko írt le a húgáról. Éppen csak a neveket írtam át gyakorlatilag, egyetlen bökkenője pedig, hogy még mindig csak az eredeti, amerikai nevekre vagyok képes emlékezni. Pedig a karakter életében a legnagyobb törés mégis csak Muriel néni süteménye...
Annak ellenére, hogy a töriben nem törekedtem arra, hogy minden tökéletes legyen, a dolgok alaposan át vannak gondolva. Ki miért halt meg, meg ilyesmik. Például a nagyszülei, akiknél lakott, eredetileg nem utálták őt, csak épp rossz napjuk volt, amikor valamiért véletlen bekapcsolt Ruriko skillje. Csupán ennek köszönhető, hogy gyűlöletbe, és némi erőszakba ment át a családi idill.

Jellem:
Annak, hogy nem az előtöriben dolgoztam ki a karakter stílusát, azért megvan a maga hátránya. Legfőképpen az, hogy még most is a kari stílusát kell kidolgoznom, de azt hiszem, haladok vele. Nem könnyű ezt úgy, hogy tulajdonképpen a harmadik kislány karim, és nem akarom semmiképpen, hogy túlságosan hasonlítsanak egymásra. A jellemet így a karakter eddigi múltjára alapoztam. Hiába, sosem voltak egyszerűen a karaktereim, Debbien pedig talán csak a két arrancarom tesz túl. ^^" Szeretem a sötétebb jellemeket, karaktereket, így aztán ezt használom ki arra, hogy kialakítsam a fórumos Debbiet. Mint már említettem, az eredeti karaktertől tulajdonképpen eléggé eltér a jelleme, asztaliban komolytalannak tűnik, sokkal bátrabb, ugyanakkor őrültebb is, na meg szempilla rebegtetéssel és sikeres karizma dobással intézi el, hogy egy egész kocsma mesélje neki a katonai titkokat. Ez itt a fórumon nem működik, meg valahogy úgy érzem, nehezen boldogulnék írásban ezzel a szertelenséggel.
Tehát, Rurikot külön kellett szednem Debbietől. Mindezt úgy oldottam meg, hogy belevegyítettem egyfajta alig észrevehető, nagyon halványan árnyalt sötétséget, ami megformálja a karakter jellemét. Emiatt van az, hogy a karakter annak ellenére úgy gondolkozik, mint egy felnőtt, hogy csak 12 éves. Gyakran megfeledkezik róla, hogy gyerek, fél kapcsolatokat kialakítani, fél barátkozni, ugyanakkor nagyon vágyik is arra, hogy legyenek barátai, akik nem halnak meg csak úgy, és szeretne ő is önfeledten szórakozni a többiekkel. A tinédzser kor küszöbén áll, így ezt a vívódást természetesnek is lehetne mondani, hiszen egyszerre szeretne elfelejteni mindent és gyerek maradni, valamint felnőni, és a saját életét a kezébe venni. Éltanuló, és nem azért, mert sokkal okosabb lenne osztálytársainál, csak egyszerűen szorgalmas, és sokkal érettebben gondolkozik társainál. Gyakran még a felnőtteket is megszégyeníti azzal, ahogyan gondolkozik. Random pillanatokban, első sorban, ha valaki nagyon gyerekként kezeli, hosszas monológban mondja el az illetőnek, miért helytelen az, amit állít, mindezt tényszerű hangnemben, és rávilágítva mindenre, amiben a másik téved. Mindez ad egy kis creepy-séget, ijesztőséget alakjához, legalábbis erre törekszem, hogy ezt a hatást érjem el vele. Iszonyúan cinikus, bizalmatlan, igazán nem nyílik meg senkinek.
Szóval, Ruriko nem egy egyszerű eset. Végtére is, tulajdonképpen a saját rokonait és barátnőit ölte meg úgy, hogy nem is tud róla, hiszen semmit sem tud a képességéről, és a hollowokat, szellemeket sem látja, pusztán jelenlétük érzékeli. Nem akartam teljes lelki roncsként indítani a karaktert, életképessé kellett tennem, a remény pedig adott volt, hiszen van egy nővére, akit egyszerűen imád. Tulajdonképpen túlságosan is. Más kérdés, annak szomszédaival és barátaival megrögzötten előítéletes.

Hasonlóságok, különbségek:
Én is elég cinikus vagyok, bár próbálok ezen alább adni. Egyike azon karaktereimnek, akik ténylegesen megkaptak egy szeletet a gondolkodásmódomból. A különbség, hogy nála hagyom, hogy kialakítsa magától. Egy útirány az, amihez inkább ragaszkodom, legyen kicsit, nagyon enyhén ijesztő. Talán én azért nem vagyok creepy, azt hiszem.

Egyéb:
• Néha véletlenül Debbienek írom a nevét postokban.
• Eredetileg KK-nak akartam, de türelmetlen voltam.
• A képessége ugyan funny, JK karik ellen nem nagyon akarom alkalmazni, ha csak nincs rá ténylegesen valami okom, például egy küldetés során.
Vissza az elejére Go down
Rosui Kagehime
10. Osztag
10. Osztag
Rosui Kagehime

nő
Aquarius Monkey
Hozzászólások száma : 164
Age : 32
Registration date : 2012. Feb. 16.
Hírnév : 19

Karakterinformáció
Rang: 10. osztag 3. tisztje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 Cl0te24700/30000Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 29y5sib  (24700/30000)

Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 _
TémanyitásTárgy: Re: Hogyan alkottad meg a karaktered?   Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 EmptyKedd Jan. 08, 2013 3:03 pm

Nos, most hogy a karakter lassan egy éves lesz, kap tőlem egy OFF posztot ajándékba :3
Már a regisztrációm sem volt egy egyszerű menet, mert csak negyedszerre sikerült, de komolyan! (I love forumotion Neutral ) Sőt, eredetileg csupán azért néztem fel az oldalra, mert kíváncsi voltam, mennyiben különbözik egy asztali szerepjátéktól a fórumos. Szóval én egy véletlen, zabigyerek vagyok. ^w^” De aztán valahogy itt ragadtam, és nagyon szeretlek ám titeket! *o*

NÉV: Az úgy volt hogy… mivel harmadszor sem sikerült regelnem, elolvastam a szabályzatot még egyszer, hátha én rontottam el valamit, de nem, csak a forumotion ignorált… szép tőle, mondhatom. Ott volt pedig, hogy névalkotás, két részből álljon, meg ugye shinigamiknak japán dukál… stb. Én meg ültem, hogy nahátna, én meg a japán… Jó, japán szinkronnal néztem már elég régóta az animéket, de a Son Goku elég furcsán hangzott számomra, mint lány név. Ráadásul szerettem volna, ha a karakternek beszédes neve van, és még a hangzása is legyen szép.
Így hát nekiálltam szótárazni, így lett a vezetékneve a Rosui, ami harmatvizet jelent, és az eredeti karakter elképzelésemhez nagyon is illett, bár szerintem a végül megvalósítotthoz is jól hangzik.
A Kagehime keresztnevet meg valahol olvastam, és szintén illőnek találtam, bár be kell vallanom eredetileg nem voltam elégedett a hangzással, de miután mindenki csak a Himét használta, már tetszett.
És láss csodát, ezzel a névvel sikerült regisztrálnom is... Ki érti? .__.

AVATAR: Ezzel eredetileg nem voltam bajban, mert profi módjára rajzoltam magamnak, kézzel. Cool Az alap elképzeléstől nagyban eltért előtörténethez igazítottam végül magát a rajzot, és a hosszú, kezelhetetlen szőke haj tökéletesen illet a naiv karakterhez, ráadásul angol nemesi származásához is. Persze aztán idő hiányában nem született új rajz, így én is avatáralany után néztem, amiben Yuusuke~kun és Vex sietett segítségemre, mert nagyon kétségbe esetten pislogtam, hogy én ehhez nem értek.
Winry általában mosolygós képei tökéletesen passzoltak Hime jelleméhez, és csak a szemét kellett minden alkalommal kicsit átszíneznem. Bridget a képein, lévén egy ecchi szereplőről van szó (köszönöm fiúk Neutral xDD), általában alul öltözött, viszont nyáron nagyon jó bikinis képeket lehet belőle vágni, és még színeznem sem kell. Rajtuk kívül is használok más képeket, főleg az aláírásokhoz. Surprised

ELŐTÖRI: Hime az írás folyamata alatt sokat változott. Két dolog maradt meg az eredeti elképzelésből: Hogy gyerekként halt meg, és hogy a saját anyja ölte meg. Ezenkívül azonban minden más az eredeti elképzelésből végül nem valósult meg. Ennek oka igen egyszerű, nem voltam tisztában a japán szokásokkal, társadalmuk sajátosságával, viszont nem akartam olyan karaktert, akinek nem ismerem a "származását". Ezért esett a választásom végül egy angol családra, mert így életszerűek voltak azok a botlások, amiket származása miatt érthetően követett el. Persze Keisuke~samat majd meg kell egyszer győznöm, hogy Hime ~70 év alatt jól megtanult japánul. Neutral
A történet hangulatát tekintve arra törekedtem, hogy az elején a komor egyhangúságot, és beletörődést, majd a gyermeki ártatlanságot adja vissza. Hime jelleme talán ott ütközött ki a legjobban, amikor Karasuval, a zanpakuto lelkével találkozott. Itt megmutatkozott makacssága, céltudatos jelleme, de a gyerekes játékosság is helyet kapott.
Lényegében örülök, hogy az átdolgozott karaktert hoztam végül, az eredeti elképzelés túlontúl zárkózott lett volna, nehezen illeszkedett volna be a tizedik osztagba, ahova eredetileg nem is akartak beosztani, de mégis oda kerültem. Hime karakter persze sokat változott az előtörténetben szereplő óta, többek jó hatására. Very Happy

HASONLÓSÁGOK-KÜLÖNBSÉGEK: Az egész úgy kezdődött, hogy nahátna. Neutral Tagadom, hogy az írásomban szereplő bárminemű hasonlóság az életben a véletlen műve lenne. Akik tíz percet töltöttek már a társaságomban, láthatták miként esek hasra a saját lábamban, mert a gonosz mumusok elgáncsoltak! Emellett hozzá hasonló naiv lélek vagyok, bár szerencsére közel sem annyira, mint ő, én azért nem megyek közel egy sárkányhoz. Neutral Viszont sokat mosolygok, és hozzá hasonlóan nem árnyékolja be a jókedvem az, hogy a múltban értek kellemetlenségek. Mondhatjuk úgy is, hogy Himében egyszerűen felnagyítottam, és eltúloztam a legtöbb tulajdonságom, de persze hozzá hasonlóan mindig rejtegetek még valamit. :3

EGYÉB:
♥ Nagyon büszke vagyok a shikai képességére, de még sosem használtuk T.T
♥ Még sosem ütközött ki IC, de Hime kérdőszó nélkül teljesíti a parancsokat, és öli meg a lidérceket, ha kell.
♥ Sötét énjét, BaltásGyilkos Hime~chant, Yuusuke~kun hozta létre egy feloszlatással, és azóta sincsen meg. Neutral
♥ Kérdés nélkül bárkit családtagul fogad, szinte mindenkit elhelyez egy nagy családfán, akivel egyszer találkozott. Surprised
♥ Miután egy küldetésen két arrancar is rátette a kezét, terápiára kellett járnia. Neutral
Vissza az elejére Go down
http://dragonmaster.hungarianforum.com/
Ajánlott tartalom




Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 _
TémanyitásTárgy: Re: Hogyan alkottad meg a karaktered?   Hogyan alkottad meg a karaktered? - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 

Hogyan alkottad meg a karaktered?

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
3 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-=Bleach Szerepjáték=- :: Off :: Csevegő :: Az én karakterem...-