-=Bleach Szerepjáték=-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapPortálLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

Megosztás | 
 

 Kagami Kanata

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Kagami Ai
3. Osztag
3. Osztag
Kagami Ai

nő
Aquarius Rooster
Hozzászólások száma : 302
Age : 31
Registration date : 2011. Apr. 04.
Hírnév : 95

Karakterinformáció
Rang: Kapitány, Kagami főnemesi ház XVIII. feje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kagami Kanata Cl0te51050/65000Kagami Kanata 29y5sib  (51050/65000)

Kagami Kanata _
TémanyitásTárgy: Kagami Kanata   Kagami Kanata EmptySzomb. Aug. 04, 2012 9:40 am

Jelszó: aai aaa
Engedély: Multihoz és rokoni kapcsolathoz egyaránt van.

Név: Kagami Kanata
Nem:
Kaszt: Shinigami
Kor: kb. 170 éves
(április 21.)

Hogy mikor kezdődött el igazán az életem? Azon a napon, amikor shinigamivá eskettem fel magam. Úgy tűnt abban a pillanatban, mintha a világ csak egy tovatűnő dolog volna, és az én feladatom az lenne, hogy ebben a világban megálljam a helyem. Imádtam a kardomat, amit újdonsülten megszereztem az Akadémiai végső próbán. Hiába nem tűntem vajmi tehetséges shinigaminak, én mégis büszke voltam arra, hogy végül shinigamivá válhattam. Hiszen a nemességbe születtem. S melyik nemes nem vágyna egy olyan helyre, egy olyan lehetőségre, ahol csak is önmaga lehet? Számomra ez a lehetőség egy fajta mentsvár volt. Noha sosem panaszkodtam, szerettem nemes lenni; csak éppen az előre megírt sors az, ami nem tetszett. A családom a független nemesség körében hatalmas hírnévnek örvendett. Mondhatni, kis híján főnemesi rangon is állhattunk, csak a törvények nevében egy főnemesi család familiárisaként kellett funkcionálnunk. Így apám a Kagamik mellett tette le voksát. S ama család milyen jól is járt a támogatásunkkal. Hiszen mi magunk nemes ékszer és katana készítőként voltunk elhíresültek. Akkoriban még nem volt olyan nemesi ékszer, ami nem apám és a szolgálói kezéből került volna ki. Így tettem szert én is egy díszkatanára akkor, amikor feleskedhettem.
Megvolt az ára a shinigamivá válásomnak, hiába is tűnt olyan magasztosnak. Ugyan felvételt nyerhettem az 5. osztagba, de magas tiszti rangot soha nem érhettem el, hiába is volt meg a kellő erőm hozzá. Nem fejleszthettem magam eléggé, hiszen adottak voltak a családok közti megegyezések, hogy beházasítani szeretnének. Így ismerhettem meg a volt férjemet Ryuujit is, aki igazából egy tiszteletreméltó személynek tűnt nekem mindig is. Eleinte, mint naív kislány talán még tetszett is; viszont ahogy felnőttem, minden megváltozott. Kezdtem átlátni a dolgokon, s ettől magányosnak érezhettem magam. A feleségeként rájöttem, hogy már nincs apám; szabadon lehetek shinigami is. Küldetéseket vállaltam, ahogyan utam egyenesen Rukongaiba, a szegényekhez vezetett. Ott ismerhettem meg Ebisuval, akkori szerelmemmel, akivel egyetlen évig egy titkos párként lehettünk. Eleinte nem volt nehéz a tőle való terhességemet titkolni, de amint neccessé vált a helyzet, rögvest hosszabb küldetés cím alatt bujdostam a lelkek világában.
Valóban jó ötletnek tűnt az, hogy megszülöm a gyermeket, aki a szerelmemtől fogant; de a nehéz napok okán végül megéreztem, hogy ennek semmi értelme. Ait az apjánál hagytam, hogy visszatérhessek Ryuujihoz. Akkor minden megváltozott. Ahogy láttam a férfit, elkapott félelem és lelkiismeret egyaránt. Tudtam, hogy valahogyan meg kell bocsátanom magamnak, és neki is. Ezért egy napon felkértem arra, hogy ne csupán hivatalosan legyen a férjem, de a hitvesi kötelességeit is végezze el. Ebből a kötelességből pedig évek múltán egy kislány, Ritsu kapott életet. Habár rengeteg időbe tellett, hiszen Ryuuji már akkor is beteges volt; végül csak összejött. S akkor úgy tűnt, hogy boldog vagyok. Nem értettem miért, nem értettem hogyan; de akkor először, mikor karomban tartottam a lányom, boldognak érezhettem magam. Talán a fájdalom pótlása miatt? Úgy érezhettem, hogy Ai hiányát Ritsu majd pótolja nekem? Ahogyan teltek az évek, úgy egyre jobban elfelejtettem őt. Egészen addig a pontig, míg aztán képes voltam az emberek világába menni, hogy a harmonikusan festő élet után végre szabad lehessek. Mert a szabadság sokszor volt az álmom; sokszor vágytam arra, hogy azt tehessek, amit csak akarok.
Sok- sok hírt hallottam ugyan otthonról, de a Gotei valamiért mindig visszamarasztalta a visszatérésemet. Ettől pedig napról- napra csak erősebbnek kellett lennem. A menedékemet Urahara Kisuke adta, de csak alvó helyemként szolgált. Egy titkos küldetésen dolgoztam, ami a vaizardokat illette. Valójában el kellett volna kapnom egyet, és a 12. osztag számára felkínálni, mint kivizsgálandó alany. Ebben a küldetésben egy kisebb csapat shinigami vesztette életét, míg egyedül nem maradtam. Csak ezután jött a nagy shinigami háború, majd a Gotei és a Daitenshi szövetségre lépése. S ahogyan ezek a szervek szövetségre léptek, úgy haza is térhettem. Ahogyan viszont otthon fogadtak, az egyáltalán nem tetszett. A férjem egy sírban; Ai pedig akkora erővel, hogy már felvételt is nyert a 0. osztagba. Kissé felháborodtam a tényen, hogy egy fiatal lánynak nincs helye a király testőrségében; bár valahol meg büszke voltam erre. Valóban egy kivételesen tehetséges Kagami lett belőle, aki túl szárnyalta elődeit. De mindenképpen így kellett ennek lennie? Csupa szomorúságot hagyott maga mögött. Azt hittem, majdnem elájulok, amikor megláttam Ritsut. Nagyon vékonynak tűnt, érzelmileg teljesen elhagyatottnak. Ai pedig nem csak a húgát, de a hadnagyait is elhagyta. Furcsamód pedig magaménak éreztem ezeket a fájdalmakat annyira, hogy átvegyem helyét. Ezért pedig első dolgom az volt otthon, hogy helyre tegyem a dolgokat. Első sorban a dolgai voltak azok, amik elzárásra kerültek. Ugyan könny az én szemeimet is áztatta, hogy ismét elkéstem a lányom ügyében; de megértettem a sors akaratát. Egy anyának a dolga, hogy védje a gyermekeit, és szeresse őket. Az én szeretetem pedig másképpen is elérheti őket, nem de bár? Ennek jegyeként pedig kérvényeztem az áthelyezésemet egy másik osztagba, remélhetőleg sikerrel.

~ Kinézet

Noha volt már feleség, s már két felnőtt lánynak az anyja, ő mégis megmaradt fiatalnak. Ha valaki látná, nem tartaná emberi mércével huszonötnél többnek. Tökéletesen karbantartott és határozottan igényes nő. Sugárzik róla az arisztokratizmus; ott van minden mozdulatában, öltözékében, hajviseletében, ékszereiben, sminkjében. Szolid, mégis kellőképpen nőies típusú. Már- már hajadonnak vélhető lenne, ha nem lenne neve elterjedt. Hosszú fekete haja egyenes szálú, lágyan leomló. Sugárzó acélkék szemeknek örvend. Majdhogy nem összekeverhető lenne az egyik lányával, ő mégsem az idősebbik. Kanata a japán ideák szerint kissé magas, 175 centi. Alakja karcsú, helyén való idomokkal. A nemesség körében mivel újdonsülten megözvegyült, így kapós partnernek bizonyulna, ha éppen nem volnának más tervei. Van egy tetoválása a jobb vállán, amelyet az apai ágról örökölt; habár mindig elfedi valamivel.

~ Jellem

Hajdanán, fiatalként még sokkal vidámabb és játékosabb jellemű volt. Ám ezt a fajta viselkedését a nemességbe való nevelés lemosta. Ugyanis Kanata egy független nemesi házban nevelkedett, aztán évtizedekkel ezelőtt beházasodott a Kagami főnemesi házba. Ez a sors őt örökké megpecsételte. Noha sosem tartotta vissza céljai elérében ez a fajta álláspont, hiszen ő mindig is szeretett nemes lenni. Szeretett arisztokratikusan viselkedni. Sosem érezte magát feljebb valónak, viszont mozdulataiban sokszor egy kis arrogancia íródott le. Meglepően érdekes természete van mindenesetre. Karizmatikus, diplomatikus jellem. Határozott, ugyan akkor, ha döntésképtelen, akkor mindent türelemmel old meg. Melegszívű mindenek előtt, de ez sokszor másképpen mutatkozik meg, mint kellene. Ha valamit elhatároz, azért a végsőkig küzd. Képes lenne a családjáért az életét kockáztatni, hiszen számára a családja a legfontosabb. Bár Ai neki élete egyik legnagyobb fájdalma, mégis büszke mind a kettő lányára. Viszont most, hogy a lányai úgymond felnőttek, úgy döntött, hogy alakítja kicsit a maga életét is. Az illendő idő után levetette a gyászruhát, és az idősítő öltözékeket. Rémesnek tartja, hogy mások milyen sok időt tölthettek a lányaival, ő viszont mennyire keveset. Ezt kompenzálva új tervekbe szeretne kezdeni. Ő soha semmit nem tesz ok nélkül, s leginkább a számára érdekes jellemek azok, akiket el tud fogadni. Kezdeti kíváncsisága mára kicsit leapadt, de ettől még ugyanúgy remek beszélgető partner; természetesen akkor, ha nem sértik meg. Szeret másokat betörni, kielemezni.

Zanpakuto/képesség

Neve: Enkaku Hidenka (Magányos hercegnő)
Fajtája: Hang
Shikai parancsa: Tonaeru! (Dalold el!)
Shikai kinézete: Normál állapotában lila markolatú wakizashinak tűnhet. A használó végig húzza egy ujját a pengén, a feloldás után pedig jellege nagy mértékben megváltozik. Egy aranyszínű huzalnak tűnik az egész, amelynek mind a két végén tőrpengére hasonlító, egymásnak ellentétesen "s" alakban hajlított pengék vannak. Maga a huzal meglehetősen ruganyos. Tehát pattintásra a használó képes két méteres huzalból maximum három métert kihozni. Egyedi forgatást igényel, így a használónak mindenképpen járatosnak kell lennie zanjutsuban.
Támadások
  • Gakugeki (Daljáték) : A huzal forgatása a technika kezdetekor egészen megváltozik. Kanata szinte táncra hasonlító stílust vesz fel, hogy elegendő légáramlatokat kapva az eszköz végül aranyozottan felizzon. Az aktiválási hang után az eszköz aranyszínű apró pontocskákra hullik, amelyet a szél kedve szerint össze- visszafújhat. Tulajdonképpen szinte láthatatlan módon lepi be a teret itt- ott néhány fényes csillanásban. Ha ez megtörténik, akkor kezdődik a daljáték. Ugyanis e technika alkalmazásával a környezet, és a világ hangjait különböző módon képes a használó fókuszálni. Egy egész darabot lehet képes komponálni, mintha csak a semmiből törne fel. Azonban ezek a dalok mind veszedelmesek, hiszen kihatással vannak a közönségre. Látatlanul, lappanva jut be a dal egyenesen az agyi központba, melynek folytán kémiai úton váltja ki az érzelmi kilengést. Képes beindítani a boldogság hormon termelését, vagy egy kicsit lehangolttá, esetleg labilissá tenni. Inkább figyelem elterelésként, idegesítésért, vagy esetlegesen megijesztésként szolgál ez a hang. Hiszen mondjuk a sötétben, ha a saját hangodat hallod vissza, az kicsit ijesztőnek hathat. Egy-egy ilyen játék addig tart, míg a használó kellőképpen tud koncentrálni.

  • Agarisagari (Hullám): Ha a technika nem volt használva a Gakugeki előtt, akkor ez a technika másképpen viselkedik. Alapjáraton a pengékből egyfajta idegesítő csengésben levő hanghullámokat lehet lőni az ellenfél felé, amely bénító hatással bír. Viszont, ha az eszköz porlasztva volt, akkor az apró pettyek egyetlen egy aranygömbbe állnak össze, hogy úgy fejtsék ki hatásukat. Ilyenkor a levegőben lebegve 360 fokban áraszt magából ilyen hullámokat, minden pont után pontosan egy méter átmérőben. A porlasztottan alkalmazott technika csak addig tarthat, míg a por képes egyetlen egy gömböt alkotni. Ha valamilyen úton ezt szabotálják, akkor megszűnik a technika, és újra a wakizashi lesz a helyén. Azonban az eszköz által ellövött hanghullámoknak nincsen ideje, viszont a hatókörön kibocsátott hullámhosszak pontja a felére csökken. Minden pont után 0,5 méterre lehet lőni.

~ Szeret

- Virágok
- Zene
- Családja
- Nőegylet nyújtotta férfibosszú ._.
- Zanpakutok

~ Nem szeret

- Tiszteletlenséget
- Magányt
- Rossz teát
- Esőt
- Sírást


~ Felszerelés(ek)

Kagami házhoz illendő öltözékek, valamint ékszerek, amiket még Ryuujitól kapott. Továbbá egy egyedileg tervezett díszkatana, ami családi ereklyeként szolgál. Sokszor tévesztették már össze a zanpakutojával, mert sokkal szebb annál.


A hozzászólást Kagami Kanata összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Aug. 07, 2012 9:18 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Ichimaru Gin
Globális moderátor
Globális moderátor
Ichimaru Gin

Férfi
Libra Dog
Hozzászólások száma : 156
Age : 29
Tartózkodási hely : .^v^.=.~
Registration date : 2011. Jul. 11.
Hírnév : 13

Kagami Kanata _
TémanyitásTárgy: Re: Kagami Kanata   Kagami Kanata EmptySzomb. Aug. 04, 2012 8:50 pm

Üdvözlet! ^v^

Nagyon tetszett az előtörténeted, ahogy eltért a sablontól, mégis mindent elárult a karakter multjáról. Sok sikert Ricchan helyrehozásához; a 10. osztag előre is reméli, hogy sikerül a mumusűzésed. Na, de nem szövegelek tovább: ELFOGADOM a történeted.

Szint: 1.
Lélekenergia: 5000 LP
Kezdőtőke: 7000 ryou
Osztag: 6. osztag

Mint minden shinigami, kapsz ingyen öt darab animében és mangában is szereplő, szintednek megfelelő technikát.

Képzettségeid:
- Zanjutsu
- Hakuda
- Kidou
- Shunpo
- Zanpakutou
Minden képzettségedre kapsz automatikusan 1 pontot, ezen kívül további 13 pontot oszthatsz szét közöttük. Részletekért ide kattints.

Amint elkészítetted az adatlapod és bejelentetted a pontelosztásod (topik), hozzákezdhetsz a játékhoz. Előre is jó szórakozást a karakter kijátszásához, alakításához!
Vissza az elejére Go down
 

Kagami Kanata

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-=Bleach Szerepjáték=- :: Nyilvántartás :: Előtörténetek ::   :: Shinigami-