-=Bleach Szerepjáték=-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapPortálLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

Megosztás | 
 

 Hadnagyi iroda

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Hayakawa Tasumi
8. Osztag
8. Osztag
Hayakawa Tasumi

nő
Leo Tiger
Hozzászólások száma : 143
Age : 25
Tartózkodási hely : Shiratorival, küldetésen, 8. osztag területén
Registration date : 2010. Aug. 17.
Hírnév : 8

Karakterinformáció
Rang: Masaki tetkó-pádávánja *w*
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Hadnagyi iroda Cl0te16300/30000Hadnagyi iroda 29y5sib  (16300/30000)

Hadnagyi iroda _
TémanyitásTárgy: Hadnagyi iroda   Hadnagyi iroda EmptyVas. Május 01, 2011 7:15 pm

Nah, újonc hadnagy a láthatáron és egy új iroda Cool Mostantól az én kis titkokkal teli szobámban keressen először mindenki, így Mitsu taichou is jobban járt, nagyobb helye van (és nem mellesleg nekem is >.<).
Ahogy belép a kedves látogató (ajánlom neki, hogy ne hozzon papírmunkát o.O) egy takaros kis szobában találja magát, egy kis egyenes séta után, pedig az íróasztalom velem szemben lévő oldalára le is ülhet. Választás persze akad bőven, hiszen ha esetleg kettőnél több vendéget kéne hellyel kínálni, a fal mellett is el van helyezve két puff. Azokat direkt én kérettem ide, de ez nem is fontos, a lényeg hogy javítják a tartást és ráadásul még kényelmesek is! Az én asztalom mögött van egy jó nagy ablak, ami kilátást biztosít osztagunk kertjére és ha süt a nap, jó sok fénnyel árasztja el a szobát. Általában engem az íróasztalnál megtalálni, de lehet, hogy éppen az akták és könyvek között keresgélek, amik egy szekrényben vannak elhelyezve, a fal mellett. Az íróasztal melletti oldalon található egy beépített szekrény, amibe még a kapitány is fél benézni, mivel dugig van elvégzetlen papírmunkával (már egy jó párszor elhatároztam, hogy megcsinálom, de valahogy sosem jutottam el odáig >.<). Van itt virág, meg vízforraló, sőt egy apró hűtő is, amiben a saját magam által készített sütiket tárolom és senki nem mehet el anélkül, hogy legalább egyet ne egyen. Újoncok jöhetnek, de azért ne százával, nem vagyok szuperhadnagy, mint Vera vagy Kotomi o.O
Vissza az elejére Go down
http://hu.bleachszerpjatek.wikia.com/wiki/Hayakawa_Tasumi
Hayakawa Tasumi
8. Osztag
8. Osztag
Hayakawa Tasumi

nő
Leo Tiger
Hozzászólások száma : 143
Age : 25
Tartózkodási hely : Shiratorival, küldetésen, 8. osztag területén
Registration date : 2010. Aug. 17.
Hírnév : 8

Karakterinformáció
Rang: Masaki tetkó-pádávánja *w*
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Hadnagyi iroda Cl0te16300/30000Hadnagyi iroda 29y5sib  (16300/30000)

Hadnagyi iroda _
TémanyitásTárgy: Re: Hadnagyi iroda   Hadnagyi iroda EmptyPént. Jún. 17, 2011 12:20 pm

Most ugrik a hadnagy a vízbe!
Újoncfogadás Tasu-módra

Hajime lassan egy hete nem látogatott meg, nálam meg hegyekben áll a papírmunka a szekrényben :/ Fárasztó napom is van eddig, de hát csak el kéne tüntetni, mielőtt meglátja valaki, aztán hajítanak is ki szépen a kapu elé, azzal az indokkal, hogy már nem vagyok hadnagy. Még csak az kéne, hogy a rangomról is megfosszanak, ami ritka friss mostanság. Mondjuk úgy hallottam, a 12. osztag hadnagyi székében is más ücsörög egy pár napja, úgyhogy megszaporodtak a váltások. Ezeken a világrengető dolgokon jártatva a drága is agyacskámat, huppanok le fáradtan az íróasztalom mögé, hogy minél előbb letudjam ezt az irat-dolgot és aludhassak végre. Először is, a mai küldetésről kell megfogalmaznom valami normális jelentést, aztán aláírogatni egy pár papírt, persze úgy, hogy elolvasom és megpróbálom felfogni, mit írnak rajta. Éjfél körül járhat az idő, drága fiacskám már biztosan alszik, pedig úgy terveztem, hogy ma átmegyek hozzá és megnézem, mit szöszöl már ennyit az osztagánál, hogy nem ér rá meglátogatni a mamit. Szégyen és gyalázat a családnak, hogy az első gyerek megszökött, a másik meg egyik szülő osztagába sem került, miért hagytam egyáltalán, hogy elmenjen a besorolásra? Kidou kedvelő, mint az apukája a lelkem, gondolom ezért is került abba az osztagba. Biztos önzőség, de jobban örültem volna, ha inkább mellettem marad, akkor mindig tudom, mit csinál, de így hogy vigyázzak rá? >.> Shizu-chan pedig… rajta nem is kéne gondolkoznom, csak megkeresni és hazahozni, hogy a szüleivel nőjön fel, mint minden normális gyerek. Mármint normális shinigami-gyerek. Egy gyengéd fejrázással térítem vissza magam a valóságba, ha Mitsu-taichou holnap meglátogat, szeretném, ha nem úszna a papírtengerben, tehát ezeket még ma éjjel meg kell csinálni. Mikor lettem én ennyire munkafanatikus? O.O Biztos a hadnagyléttel jár, Shiratori is megcsinálja, amit kell neki, még ha látom is rajta, hogy legszívesebben hagyná a fenébe. Egy nagy sóhajjal fogok újra neki a dolognak, ez nem a gondolkodás ideje, arra ott van a holnap, amikor meg majd szépen kialszom magam…
Arra ébredek, hogy a nap besüt az ablakon, egyenesen a hátamra, meg az arcomra. Álmoskásan nyújtózom ki a székemben, amiből csoda, hogy nem fordultam le alvás közben. Várjunk csak! Elaludtam? Nem, ez nem jó, nekem éjszaka be kellett volna fejezni a munkámat, itt vannak ezek a papírmunkahegyek, én meg sehol nem tartok. Nagy idegességemben ha éjszaka nem is, hát most produkálok egy művészi esést ültemből, mire szinte az egész irat halom, ami eddig az asztalomon volt, szétterül a földön. Hát ez csodás… kezdődhet egy nap ennél borzasztóbban? -.- Morogva állok neki összeszedegetni a lapokat, amikből ha jól látom, még a szekrény alá is került ez adag. Ha azokat otthagynám, mindenki elfelejtené még a létezésüket is! Nem, előbb-utóbb biztos rájönnének, Hajimével meg nem csináltathatok meg mindent, mégsem a rabszolgám, hanem a fiam. A földön fetrengve piszkálom ki végül sikeresen a soha nem takarított rész alól a papírokat, amiket biztos „véletlenül” elveszíthetnék, de nem visz rá a lélek :/ Ez van, vajszívű vagyok… Egy csomó hajlongás és lehetetlen helyeken való kúszás után a legtöbb iratot sikerül is összeszednem és biztonságban visszajuttatni őket az íróasztalomra, ami nálam igazi csoda Rolling Eyes Ma sem fogok kimozdulni az irodából úgy érzem, a reggeli edzést meg szépen elaludtam… pedig én tartom o.o Csodás, így legyenek rád büszkék otthon hadnagykám. Hirtelen kopogást hallok az ajtómon, úgyhogy gyorsan visszaülök a székembe, felveszem a szemüvegem és a kezembe kapok egy szekrény alól kimentett papírköteget. Ja, a szemüveg… Csak üveg van benne, Yukariko-chantól sikerült kikönyörögnöm egy „selejteset” amit úgysem fognak senkinek odaadni, amúgy meg tök feelinges ha rajtam van, olyan mintha éppen nagyban dolgoznék, mellesleg Shiratori szerint okosabbnak tűnök tőle. De nem vagyok ám ez szőke liba, úgyhogy bárki is jön és így vélekedik rólam, azon nyomban penderülhet is ki innen csodás hakudám erejét megtapasztalva >.>
- Szabad! – szólok ki egy torokköszörülés után, majd igyekszem gyorsan rendbe tenni magam, hogy ne tűnjön úgy, arakatlanul itt aludtam az éjjel.
Vissza az elejére Go down
http://hu.bleachszerpjatek.wikia.com/wiki/Hayakawa_Tasumi
Kitetsu Raiden
8. Osztag
8. Osztag
Kitetsu Raiden

Férfi
Leo Goat
Hozzászólások száma : 66
Age : 32
Tartózkodási hely : mezőkön innen, és túl, a keleti fertályvégben/olykor a Kyouraku birtokon
Registration date : 2011. Jun. 03.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Goseki
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Hadnagyi iroda Cl0te6500/15000Hadnagyi iroda 29y5sib  (6500/15000)

Hadnagyi iroda _
TémanyitásTárgy: Re: Hadnagyi iroda   Hadnagyi iroda EmptyPént. Jún. 17, 2011 1:00 pm

Ismét a nyolcadik osztagnál! Ahogy Raidon végigcsászkált az épületekben, szinte érezte a régi idők hangulatát, amik akkora már a fába ivódtak. A vigyora persze nagyra dagadt, ahogy nézte hogyan rohannak a fiatalabb(nak tűnő?) shinigamik a munkájuk után, miközben ő még dolog nélkül bandukolt.
Persze nézte az időt is olykor, hiszem délkor meg kellett jelennie a kapitánynál, vagy a hadnagynál de hogy miért, azt még ő se nagyon tudta. Azonban szép volt az idő aznap, így még tett egy jó nagy kört, élvezve a gyenge szellőt, és a napsütést.
Fél egy körül aztán elhagyta a kertet, és a hadnagyi iroda felé vette az irány. Úgy gondolta, hogy ennyi idő bőven elég lesz az elegáns késéshez. Ahogy azonban végigdobogott az irodához vezető folyosón, más zajokra is figyelmes lett. Először egy jókora puffanás, aztán szapora lábdobogások, kaparászás, néha egy-egy halk káromkodás. Magában mosolygott egy jót, ahogy arra gondolt, hogy még valakinek igencsak ’kellemes’ munkát oszthattak ki.
Apropó munka, ugyan az osztagnál kialakított kis kohója nem volt akkora kapacitású, mint a Rukongai-beli otthonában, mégis biztosított számára bőven elég dolgot. Ahogy az otthonára gondolt, egyből elmélázott. Persze jó volt ismét az osztagánál lenni, és shinigamiként működni, de az egyszerű kovács élet mégis ezerszer jobb volt. Kezében megforgatta közbe párszor, a legtöbbször kardjai végén lógó apró kis fa medált. Zanpakutojának ismét szabadnapot adott, és a zöld övébe most ismételten csak egy fa replika került, mellé pedig egy maga készítette hasonló színű wakizashi.
Addig mélázott, míg a lábai – önállósítva magukat – a hadnagyi iroda ajtajának nem vezették. Így gyönyörűségesen lefejelte az ajtót, ami akár egy kopogtatásnak is megfelelt. Halkan motyogta a magáét, miközben a fejét fogta illetve megnézte, nem-e tört el az orra. Tapintásra nem volt gond, és a szürke kimonón sem volt vérfolt, szóval egy gonddal kevesebb.
Kihúzta jobb oldaláról a kard másolatot, mivelhogy a kardot kint elvileg kint kell hagynia, csupán a wakizashi lehet az oldalán az irodában. Ellenben annyi mindent látott már a mostani nyolcadik osztagnál, hogy inkább csak kivette az övből, aztán majd a hadnagy eldönti, behozhatja-e. Miután hallotta a tompa ’Szabad!’-ot sóhajtott egyet, végigsimította kissé még borzas szakállát, aztán eltolta az ajtót és belépett.
- Jöjjön, aminek jönnie kell – gondolta unottan.
Kedvtelensége azonban egyik pillanatról a másikra eltűnt, ahogy az irodába lépett. Első gondolata az volt, hogy valószínűleg eltéveszthette az ajtót, vagy szimplán hallucinálhatott, ugyanis a szobában nem látott senkit a vele szemben lévő asztalon pedig akkora halomban álltak a papír kupacok, hogy nagy eséllyel ő maga tartózkodott csak a négy fal közt. Körülnézett, és más megoldást nem látva az asztalhoz lépett, és félretolta az egyik kisebb kupacot. Helyesebben csak próbálta, ugyanis a kupac úgy ahogy van elborult, méghozzá az asztal túlsó felén előbukkanó nőre.
- Ő... Hayakawa hadnagy? - pillantott le a fáradtnak tűnő, papírkupacban úszó shinigamira.
Vissza az elejére Go down
Hayakawa Tasumi
8. Osztag
8. Osztag
Hayakawa Tasumi

nő
Leo Tiger
Hozzászólások száma : 143
Age : 25
Tartózkodási hely : Shiratorival, küldetésen, 8. osztag területén
Registration date : 2010. Aug. 17.
Hírnév : 8

Karakterinformáció
Rang: Masaki tetkó-pádávánja *w*
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Hadnagyi iroda Cl0te16300/30000Hadnagyi iroda 29y5sib  (16300/30000)

Hadnagyi iroda _
TémanyitásTárgy: Re: Hadnagyi iroda   Hadnagyi iroda EmptyCsüt. Jún. 23, 2011 8:14 am

Most ugrik a hadnagy a vízbe!
Újoncfogadás Tasu-módra


A tőlem telhető legnagyobb érdeklődéssel próbálok ránézni a belépő shinigamira, akit biztos hogy nem láttam még az osztag területén. Vagy csak túl bamba voltam és nem vettem észre ^^” Úgy tűnik, mintha nem is látna engem a hatalmas papírhalom mögött, amiért nem hibáztatom, ritka, hogy az asztalomon ilyesmik vannak, drága Hajimém mindig hamar elintézi őket, szinte már az előtt, hogy én megkapnám. Inkább nem szólok egy szót sem, ad nézzen körül a vendég. Biztosan újonc, bár nem tűnik olyan bátortalannak, mint a legtöbb. Már zizegnek is a kezeim között a lapok, hogy megnézzem, várok-e vendéget vagy a férfi hirtelen felindulásból jött hozzám. Meg is találom, feltehetőleg az ő papírját, de még mielőtt köszönhetnék neki vagy akármi, megint rám borul ez a hegynyi irattömeg >.> A székemből újra kifordulva ásom ki magam a dokumentumhalmazból és nézek kicsit bosszúsan a férfira.
- Igen-igen, az vagyok, bármennyire is nem látszik. De szólíts nyugodtan Tasunak vagy Tasu-channak, jobban szeretem a közvetlenséget. Te pedig biztosan Kitetsu Raidon vagy ugye? Itt volt valahol az adatlapod, de kiesett a kezemből, amikor felborultam. – heherészek kínosan, miközben felegyenesedem és igyekszem összeszedegetni az újabban szétszóródott papírokat.
Ahogy sikerül kis kupacokba raknom a munkámat, berakodom az összeset a szekrénybe, ahol ezeket tárolom, amíg az én édes fiacskám el nem intézi őket. Egyedül Rai-kun adatlapját veszem magamhoz, aztán visszaülök a helyemre, vendégemmel szembe. Mutatom, hogy foglaljon helyet nyugodtan, ahová neki tetszik. A következő pillanatban viszont én úgy felpattanok a székemből, mintha szögbe ültem volna. Végülis én vagyok a házigazda és senki nem mehet el innen a nélkül, hogy meg ne kóstolta volna a sütimet.
- Szereted a süteményt? Teát esetleg? Van citromos, zöld, erdei gyümölcsös… - sorolom végig a választási lehetőségeket, miközben benyitok a hűtőbe és kiveszek egy tálcát, tele mindenféle édességgel, amit magam sütöttem.
Lerakom az íróasztalra, aztán visszatérek a teafőzéshez. Magamnak zöld teát csinálok, ha Raidon kér, akkor neki olyat, amilyet választ. Mikor mindennel végzek, visszatérek a székemhez és leteszem a sütis tálcát vendégem elé. Ekkor veszem észre, hogy a nagy kavarodásban eltűnt az asztalról az egyetlen kép a családomról. Shizunéről külön fényképem van, ő már nem volt velünk, amikor Hajime megszületett. Pedig biztosan nagyon szerették volna egymást, mégis csak testvérek…
- Jaj! Hová lett? Leesett, biztos el is tört, teljesen tönkremehehehent TT-TT – síratom a képet hangosan óbégatva, miközben lemászom az asztal alá és keresni kezdem az eltűnt fotót.
Hosszú kutatás után sikerül is megtalálnom kincsemet és valami csoda folytán nem is esett semmi baja, amit nem tudom, hogy csinált, de gratulálok neki. Percek múlva előbukkanva az asztal mögül jövök csak rá, hogy itt van egy alattam szolgáló tiszt és én most rendesen lejárattam magam. Hát ez csodás… Kínosan elvörösödve ülök vissza a székembe és helyezem el az íróasztal falapján korábbi helyére a szívemnek fontos tárgyat.
- Most biztos azt hiszed, nagyon ügyetlen vagyok… ami igaz is ^^” De légyszi ne azok alapján ítélj meg, amit most láttál, mert amúgy én jó hadnagy vagyok ám, csak kicsit figyelmetlen. – heherészek ügyetlenül próbálva menteni a helyzetet.
- Amúgy tudod csak nemrég léptettek elő és te vagy az első újoncom, úgyhogy igazából nem nagyon tudom, mit kéne mondanom >.< Először is, mesélj magadról, miket szeretsz csinálni? Tőlem is kérdezhetsz, ha valami nem tiszta az osztaggal kapcsolatban vagy tudni szeretnél rólam valamit, szívesen válaszolok. – szólalok meg már kicsit összeszedve magam és bújni kezdem a férfi aktáját, mert tegnap este elfelejtettem, hogy újoncfogadásom lesz, úgyhogy bele sem néztem, hogy milyen volt az élete, mielőtt idejött.
Talán Mitsu-taichoura kéne bíznom az ilyen fogadásokat, nem is tudom mi történt velem, az ismerkedés egy ideje nem megy olyan jól, mint régen. Emlékszem, amikor Ayame-channal futottam össze, akkor sokkal könnyebb volt minden, újra gyakorolnom kéne, hogy olyan jó legyek, mint akkor.
Vissza az elejére Go down
http://hu.bleachszerpjatek.wikia.com/wiki/Hayakawa_Tasumi
Kitetsu Raiden
8. Osztag
8. Osztag
Kitetsu Raiden

Férfi
Leo Goat
Hozzászólások száma : 66
Age : 32
Tartózkodási hely : mezőkön innen, és túl, a keleti fertályvégben/olykor a Kyouraku birtokon
Registration date : 2011. Jun. 03.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Goseki
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Hadnagyi iroda Cl0te6500/15000Hadnagyi iroda 29y5sib  (6500/15000)

Hadnagyi iroda _
TémanyitásTárgy: Re: Hadnagyi iroda   Hadnagyi iroda EmptyCsüt. Jún. 23, 2011 11:01 am

Szó ami szó, Raidont már rég fogadta egy ilyen, hozzá közel állóan közvetlen beszéd. Eleve herótja volt már az osztagán belüli magázásért, sokszor adta volna egyből a tockost annak, aki azt a stílust használta. Sosem gondolta volna, hogy éppen a hadnagya lesz az, aki nemcsak tegezi, de megengedi hogy ’chan’-nak szólítsa. Pedig emiatt a megszólítás miatt sokan majdnem képen törölték.
- Igen, én lennék a ’vén’ Raidon – mondta gunyoros arccal, emlékezve rá, hányan nézték olyan öregnek fehér haja miatt, mint az aggastyán Yamamotot. Ahogy felettese, úgy ő is lezuttyant a mögötte lévő székbe, de persze nézett is egyet mikor hadnagya felpattant, és módszeresen elkezdte kipakolni hűtője tartalmát.
- Ő… igen, ez zöld teát kérnék – mondta oda a kérdés másik felét hallva, az eléje kerülő már-már raklapnyi süti előhozta belőle az édesszájú kölyköt.
Szépen sorjában vette is a finomságokat, és nem volt rest összehasonlítani, a már csak emlékeiben lévő Nisshou-féle sütik ízével. Némelyik ugyan kissé veszített az ízéből a túl sok hűtőben töltött időtől, de összességében finomak voltak, Raidon pedig nem volt rest újabb, és újabb darabokat venni magának. Éppen egy-egy darabbal mindkét kezében, és eggyel a szájában barátkozott, mikor a hadnagya megint eltűnt, ezúttal az asztal alá.
- Vaami baj va’ Tashu-cha’? – kérdezte tele szájjal, ügyelve arra, nehogy teleszórja a papírokat félig megrágott sütidarabokkal.
Mikor azonban meglátta, hogy a shinigami egy képet tesz ki az asztalára, jóleső öröm fakasztotta mosolyra.
- Látom neked is fontosak a hozzátartozóid – mondta miközben megint ujjai közé vette az asztal szélének döntött kard végén lógó kicsi fa medált, majd a vöröslő arcú nőre pillantott. – Nem érdekel ha ügyetlen vagy, én is sokszor az vagyok, főleg a nyavalyás papírokkal. Ő, egyébként nem vagyok újonc, szóval… mondhatni én a nyolcadik osztag újbóli tagja vagyok.
Itt valahogy érezte hogy elvörösödik, hiszen ismét az eszébe jutott pár, a háta mögül hallott beszéd miszerint jó pár shinigami szégyenként gondol Raidonra mivel csak úgy csapot-papot otthagyva lépett le az osztagától. Hogy most csak ismét megszégyeníti nemcsak magát, de az osztagot is.
- Sajnálom én csak… kicsit túlságosan is tele van a fejem. – szabadkozott, miután kirángatta magát a mélázásból, és a következő kérdésre próbált emlékezni. – Nos ő… elég sokáig voltam kovács, szóval sokat vagyok a kohó meg az üllő közelében.
Bizonyítékként megmutatta a wakizashiját, majd miután úgy vélekedett, hogy eleget beszélt, folytatta a sütik eltüntetését. Azonban eszébe jutott még valami.
- Szoktál párszor este elmenni valahova inni? - kérdezte, a legtisztább jóindulattal. Ugyanis úgy tűnt, hogy most már nemcsak egy igencsak hozzá hasonló mentalitású barátja, de talán ivótársa is akadt, akivel esetleg eliszogathat néha egy-két üveg szakét.
Vissza az elejére Go down
Hayakawa Tasumi
8. Osztag
8. Osztag
Hayakawa Tasumi

nő
Leo Tiger
Hozzászólások száma : 143
Age : 25
Tartózkodási hely : Shiratorival, küldetésen, 8. osztag területén
Registration date : 2010. Aug. 17.
Hírnév : 8

Karakterinformáció
Rang: Masaki tetkó-pádávánja *w*
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Hadnagyi iroda Cl0te16300/30000Hadnagyi iroda 29y5sib  (16300/30000)

Hadnagyi iroda _
TémanyitásTárgy: Re: Hadnagyi iroda   Hadnagyi iroda EmptyHétf. Júl. 11, 2011 9:01 am

Most ugrik a hadnagy a vízbe!
Újoncfogadás Tasu-módra

Szinte hihetetlen, de megúszta épen és még hajszál repedés nélkül is, hogy leborult velem együtt az asztalról *.* A szeretet ereje tényleg hatalmas, mint mondják, bár szerintem inkább a hakuda-shunpo keverék technikák azok, amik mindent legyőznek, nem a szerelem, de egye-fene, azért abban is van valami, hogy az is nagyon fontos. Például Shizune is bármennyire mutatja, hogy utál, én tudom, hogy valójában nagyon is szeret, végül is én neveltem fel és az anyja vagyok, úgyhogy tudom, mit érez, engem idegesített hónapokon át az általános rúgdosásával, amit először rühelltem, de aztán már olyanná vált, hogy aggódtam érte, amikor nem idegelt halálra. Szóval érdekes kis család vagyunk, mi tagadás, csoda hogy Shiratori nem hagyott ott az első percben. Ez is bizonyítja, hogy mennyire szeret engem és a két gyereket, akik a világ legeslegaranyosabb gyerekei a világon *.* Aki meg nem így gondolja, annak adok egy taslit, máris megváltozik a véleménye :/ Na, visszatérve a kis találkára ugye, meg a vendégemhez, ha már egyszer van, akkor szórakoztatni kéne. Szépen visszahelyezem a helyére a fényképet, egy pillanatra elhomályosuló tekintettel.
- Igen. Nézd,ő itt a f... akarom mondani barátom, messze van még az esküvő. Ő itt a fiam, Hajime, akit egyszerűen imádok és nála aranyosabb fiúcska nincs is a világegyetemben! Kár, hogy végül is nem ebbe az osztagba jelentkezett... Na mindegy, ő pedig itt a lányom, Shizune. Imádom őt is, bár nem a legjobb a viszonyunk, ráadásul szó nélkül elszökött és most Karakurában bujkál valahol. Ezt hagyjuk, nem szép emlékek. Ő 5. osztagos volt és már kicsi korában is nagyon jó hakudából, úgyhogy rám ütött *.* - mesélek neki kis családomról teljes beleéléssel, az edzésen és a sütiken kívül ők még azok, akikről órákon keresztül képes vagyok beszélni, még ha az értelmetlen ömlengés is.
Persze ezután kezdhetem a bocsánatkérést, hiszen egy hadnagynak nem az a dolga, hogy itt áradozzon a családjáról, ami amúgy közel sem tökéletes, de legalább annyira egyedi és csodálatos és a szíve csücske... és megint kezdem Fészpalm Meg persze mondjuk nem azzal kéne kezdeni a bemutatkozást, hogy leborulok a székről egy halom papírt is magamra öntve, úgyhogy ezeket egybevéve ez a történelem legpocsékabb bemutatkozása volt, azt hiszem. A dolgok viszont kezdenek szépen visszarázódni az eredeti mederbe, mert én próbálok valami olyasmit kérdezni, amit egy újonc elvárhat tőlem, hogy megkérdezzek. Vagyis nem újonc, ahogy mondta, de mindegy, mert nekem az. Olyan aranyos, ahogy tömi magába a sütit, tisztára Hajimére emlékeztet, amikor odateszem elé a friss muffint vagy valamit, amit szeret, ő meg pillanatok alatt eltünteti és folytatja is a papírmunkát. Közben figyelmesen hallgatom, amit mond, nem akarok semmire visszakérdezni és szeretném megjegyezni is, amit magáról mesél.
- Ezt tényleg te csináltad? Nem értek hozzá, de így is látom, hogy nagyon szép munka. - dicsérem meg, ahogy megvizsgálom a kardot.
Tényleg szép, pont olyan, amilyen egy igazi jó kovács munkája. Megint kínozni kezd szenvedélybetegségem, tegnap éjszaka óta egy szálat sem szívtam el, ami nálam nagy szó, főleg mostanában. Előkotrom a zsebemből az öngyújtómat, meg a dobozt és kiveszek egy cigit, majd felállok és szélesre nyitom az ablakot, hogy hamar kimenjen a füst.
- Nem zavar, ha rágyújtok? - fordulok egy pillanatra Raidon felé, de aztán már izzítom is be a rudacskát, nem lenne szerencsés, ha hirtelen elkezdenék remegni vagy valami.
Ráérősen füstölgök egy ideig, amíg el nem fogy, de mielőtt még egy újabbat vennék elő, eszembe jut, hogy Raidon is kérdezett valamit, én meg teljesen elfelejtettem válaszolni.
- Igen. Bár régebben elég durván el is fajultak a bulik, amikbe én jártam, de mostanában csak szolidabban iszom, tudod a hírnevem, ráadásul nem lennék túl jó példakép a fiamnak, ha egy alkoholista némber lennék. - helyeselek neki, miközben elindulok az egyik szekrény felé, amelyikben az adatlapokat, meg ilyesmiket tartom.
Előbb intézzük el az utálatos papírmunkát, aztán jöhet a jó hosszú ismerkedés és beszélgetés, az ilyesmiben a kedvenc részem. Előtúrok egy üres kitöltendő lapot és leteszem a férfi elé, majd rámutatok, mit-hol kell beírnia rajta és végzünk is. Ezek után visszaülök és rágyújtok egy újabb szálra, hogy csillapítsam a hiányérzetet, ami bennem van.
- Amúgy miért lettél shinigami? Gondolom te sem erre vágytál gyerek korodban. - teszem fel ugyanazt a kérdést, amit Kotomi-chantól és Vera-chantól is hallottam már, meg amúgy is, ez szerintem egy teljesen jó kérdés.
Vissza az elejére Go down
http://hu.bleachszerpjatek.wikia.com/wiki/Hayakawa_Tasumi
Kitetsu Raiden
8. Osztag
8. Osztag
Kitetsu Raiden

Férfi
Leo Goat
Hozzászólások száma : 66
Age : 32
Tartózkodási hely : mezőkön innen, és túl, a keleti fertályvégben/olykor a Kyouraku birtokon
Registration date : 2011. Jun. 03.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Goseki
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Hadnagyi iroda Cl0te6500/15000Hadnagyi iroda 29y5sib  (6500/15000)

Hadnagyi iroda _
TémanyitásTárgy: Re: Hadnagyi iroda   Hadnagyi iroda EmptyVas. Aug. 07, 2011 11:01 am

Úgy tűnt, hogy akár még egy kisebb nyereménnyel is felért, a hadnaggyal való megismerkedése. Ugyanis, mióta visszatért a Seireitei falai közé, nagyon kevés olyan ember volt, akivel igazán jól tudott volna beszélgetni. Persze a beszélgetés most kissé egyoldalúvá vált, ahogy ő a sütiken nyammogva hallgatta végig ahogy a hadnagy a családjáról beszél, olykor olyan elmélázó mosollyal nézve a férfit, hogy az kissé el is vörösödött. Valószínűleg csak összekeverhette őt az egyik családtagjával, de kicsit azért mégis szokatlan volt. Illetve akkor is kissé elfutotta a pír a vékony arcot, mikor megdicsérték a munkáját. Ilyen, már nagyon rég nem volt. A hosszú évek alatt, Nisshou volt az egyetlen, aki mindig tágra nyílt szemmel nézte az elkészült pengéket, kedves szavaival mosolyt csalva a fehér szakállas arcra.
Minthogy még mindig tele volt a szája, csak némán megrázta a fejét, és ő is furcsán mélázva nézte a neki háttal álló shinigami felől felszálló vékony füstcsíkot. Jóllehet ő is rágyújtott olykor egyetlen, viharvert pipájára, de az most a szobájában pihent, a többi kacat közt.
- Mmnya - csettintett egyet a nyelvével, mikor az utolsó falatot is eltüntette, hogy kitöltse a papír… Papírokat?! Kis híján lefejelte az asztallapot, ahogy ránézett a nem épp vastag, de számára örök rémálmot jelentő adatlapokra.
- Akkor, ha ráérsz egy üveg szakéra majd üljünk össze – egy-két percig csak irkált, majd miután rájött mit mondott, elvörösödve nézett fel. – Ez persze nem egy randira való felkérés, csak pusztán baráti célból.
Mindegy volt már, vörösen égő arccal töltötte ki a fennmaradó helyeket. Annyira el volt foglalva a szénné égéssel, hogy alig hallotta meg a hadnagya kérdését.
Ami utána szinte csengve visszhangzott a bensőjében. A mosolya pedig, lassacskán leolvadt az arcáról.
Miért lettél shinigami?
Letette az íróecsetet, amivel az adatlapokat töltötte ki, aztán hátradőlve meredt maga elé, üres tekintettel.
- Nem, valóban nem erre vágytam – mondta halkan, távolba révedő szemekkel. – Az egész egy önfejű hiba miatt történt. Hagytam magam csapdába csalni. Kis híján felzabáltak. Ha nincs a zanpakutom, én már rég lidérc lennék. Annyira vak voltam, hogy hosszú éveken keresztül nemcsak hogy nem hallottam meg a kardom hangját, de még csak fel sem ismertem, mikor alakot öltött előttem.
Ha úgy nézzük, a saját idiótaságom miatt lettem shinigami.
A férfi ezután csak a földet bámulta, én azon töprengett, hogy neki talán tényleg itt kéne lennie? Egy ilyen rongyos shinigami, aki épp csak kioldalazott a kohó mellől, és máris a Seireitei-ben élhet.
- Mikor megöltem azt a lidércet, ami majdnem felzabált, a kapitányok elé vittek. Mivel a shi kai-om több helyen a földig tarolta le a Rukongai-t, azt mondták, hogy vagy ismét shinigami leszek, vagy örökre bebörtönöznek. Néha azt gondolom, az utóbbit kellett volna választanom. Egy ilyen jött-mentnek nem szabadnak shinigaminak lennie.
Csupán azért nem döntöttem így, mert úgy gondoltam, hogy ha meg akarom védeni azt aki fontos számomra, akkor nem engedhetem meg magamnak, hogy a börtönben rohadjak.
Felpillantott a hadnagyára, és ismét elfogta az érzés, ami csak azelőtt igazán ritkán tört rá. Egy megfáradt, és meghurcolt öregember érzése. Igaz, ez a 'dorgálás', csak egyszer történt meg vele. De nem feledte el azt, amikor csak úgy otthagyta az osztagát. Mikor már nem bírt ránézni senkire sem. Csak menekült és menekült, míg ki nem kötött abban a kicsi rukongai-i faluban. Most pedig ismét számítottak rá, de ezúttal volt már valaki, aki fontos is volt számára. Így hát félretette minden borongós gondolatát, és halványan a felettes shinigamira mosolygott.
- Node, nem iszunk inkább valamit, Tasu-chan?
Vissza az elejére Go down
Yomochin Atsuya
8. Osztag
8. Osztag


Férfi
Hozzászólások száma : 39
Registration date : 2009. Dec. 26.
Hírnév : 0

Karakterinformáció
Rang: 8. osztag 7. tisztje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Hadnagyi iroda Cl0te6500/15000Hadnagyi iroda 29y5sib  (6500/15000)

Hadnagyi iroda _
TémanyitásTárgy: Re: Hadnagyi iroda   Hadnagyi iroda EmptyCsüt. Jan. 19, 2012 6:04 am

[Mutatkozzunk be az új hadnagynak^^]


-Jaaaaaaaj!- hangzik fel egy hosszúra nyújtott nyögés, ami egy unalmas dél előtt, és egy még unalmasabbnak ígérkező délutánnak a jelzése. Atsuya szokásához híven egy cseresznyefa árnyékban üldögél és hol a nagy semmi, hol az eget bámulja, vagy esetleg csak a cseresznyefa csoda szép rózsaszín lombkoronájában gyönyörködik. Egyszer minden unalmassá válik, így történt ez most is, Atsuya sóhajt még egy nagyot, majd szép lassan komótosan fel tápászkodik helyéről. Fejét párszor elfogatja balra-jobbra, vállait párszor meg vonogatja, és a többi testrészével is jót nyújtózkodik utoljára. Egyenruháját leporolja, kardját meg igazítja, hogy minden a helyén legyen. Ásít egy nagy, és ráérősen elindul a hálószobák felé. Útja során azon töpreng, hogy tehetné kevésbé unottá és átlagossá ezt a napot. Kör-belül tíz perc erőltettet gondolkodás után eszébe jutott, hogy nem rég neveztek ki egy új hadnagyot az osztagba. Mivel jó modorra nevelték és nem volt jobb dolga, úgy találta helyesnek, hogy rögtön el is indul megismerkedni az új kapitány helyettessel. Sajnálatos módon már az elején egy nehéz feladat várt rá, mivel az új hadnagy nem osztozik egy irodán a kapitány asszonnyal, szóval meg kell találnia az új helységet. Ez cseppet, embert próbáló feladat, így majd kettő ház, hat folyosó és rengeteg ajtó megnézése után meg is találta a szobát nem messze a kapitányi irodától. Okos kis buksiját meg is vakarta szégyenében, hogy majd nem háromszor sétált el a keresett ajtó előtt. Testileg-lelkileg fel készült a már annyira nem is unalmasnak tűnő délutánra, és már emelte volna a kezét, hogy kopogjon mikor a gyomra meg felmorgott. Korgó gyomorral mégse lehet normálisan bemutatkozni, így Atsuya sarkon fordult és elindult valami étel után kutatva. Vissza fele egész végig egy frappáns mondaton és a folyamatosan korgó hasán járt az esze. Fél úton az étkezde és az iroda között eszébe jutott a dugi zsebébe elrakott alma, ami még mindig ott várja, hogy elfogyasszák. Így ismét tette egy száznyolcvan fokos fordulatot és elindult ismét a kiszemelt iroda irányába, útközben, pedig jó ízűen ette meg az almát. Igaz az alma nem tart sokáig, de egy villámlátogatás erejéig tökéletesen elégnek tűnt.
~ Csapó kettő.~ gondolta harsányan mikor visszaérkezett az iroda elé. ~ Itt jön a semmi! ~ majd egy nagyot nyelt és három kopogás után benyitott az ajtón. Kicsit összehúzta magát és magas termete ellenére be is fért az ajtón.
- Remélem, nem zavarok. Yomochin Atsuya vagyok 7. tisztje az osztagnak. - mutatkozott be egy perces késés szünettel miután körül nézett az irodában.
Vissza az elejére Go down
Hayakawa Tasumi
8. Osztag
8. Osztag
Hayakawa Tasumi

nő
Leo Tiger
Hozzászólások száma : 143
Age : 25
Tartózkodási hely : Shiratorival, küldetésen, 8. osztag területén
Registration date : 2010. Aug. 17.
Hírnév : 8

Karakterinformáció
Rang: Masaki tetkó-pádávánja *w*
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Hadnagyi iroda Cl0te16300/30000Hadnagyi iroda 29y5sib  (16300/30000)

Hadnagyi iroda _
TémanyitásTárgy: Re: Hadnagyi iroda   Hadnagyi iroda EmptySzer. Feb. 01, 2012 1:45 am

Ismerkedjünk a tisztekkel, mert ismerkedni jó Surprised

A nő karikás, fáradt szemei jelezték, mióta lehet már ébren. Gyilkos tekintettel meredt a felkelő napra, mely azt jelezte, újabb alvás nélkül töltött éjszaka múlt el. Ahogy visszafordítottam tekintetem az ablakból, fejemet rögtön leejtettem két karomra. Napok óta nem aludtam egy percet sem, csak mert kicsit felbolydult az élet, meg fontos küldetésem volt, szóval végképp elhanyagoltam a papírmunkát. Kéne valami mániákus vagy legalábbis bevállalós tiszt, aki átvállalja tőlem ezt a szenvedést, hogy aludhassak egy kicsit, meg a családommal tudjak foglalkozni. Ha fáradt vagyok, ideges vagyok és a végén még leordítom édes kisfiam fejét valami aprócska dolog miatt, mint például sütéskor véletlenül szétszórja a földre a lisztet vagy ilyesmi T.T Az emlékek már félálomban találtak meg, ahogy visszaemlékeztem rá, hogy amikor még kicsi volt, mindig megpróbált nekem segíteni és szétszórta a lisztet, aztán belehempergett és tiszta fehér lett az a gyönyörű, fekete hajacskája, amit tőlünk örökölt *.* Az éjfekete tincsek istenem, a világ legeslegszebb színe a fekete, meg persze a zafírként csillogó kék szemei, ahogy nézett rám teljes boldogságban úszva, hogy csinált nekem lisztangyalkát aaaa~h *>*
Majd’ kiestem a székemből, mikor meghallottam a kopogtatást, úgy megijedtem. Nem hallottak még róla, hogy hadnagyot ijesztgetni nem jó ötlet, pláne ha paranoiás? >.> Szerencsére sem fontos nem volt, csak néma papírmunka (mi más?) Mitsu-taichoutól, akinek megint akadt valami életbevágóan fontos dolga, ami miatt rám sózhatta az egészet. Ha nem kedvelném annyira, egyszer biztosan a fejére borítanám azt az adagot, amit mindig rám traktál, de komolyan! De na, én vajszívűbb vagyok annál, mintsem ezzel még a végén megutáltassam magam vele, szóval csak egy sóhajjal pakoltam arrébb az adagot, később majd időrendbe rakom, most alszom pár percet.
Nem aludhattam sokat, direkt beállítottam az órámat, nehogy még a végén valamikor este rázzanak ki az ágyból, hogy megint el vagyok maradva. Nem sokkal dél előtt már valamivel frissebben haladtam az irodám felé és elég meglepetten vettem észre, hogy az ajtó bizony nyitva van. Nem zártam kulcsra, mikor eljöttem? O.o Na mindegy, egy vállvonással tértem napirendre a kis baki fölött, de az már tényleg megijesztett kicsit, amikor nekiütköztem valaki hátának, szinte pont az ajtóban. Szúrós szemmel néztem a férfira, aki kitakarta előlem a szoba nagy részét, majd megkopogtattam a vállát, ha esetleg az ütközéstől nem vett volna észre.
- Bocsánat, hogy megzavarom a bámészkodást, de esetleg kicsit beljebb is mehetnénk? – jó, talán nyers voltam, de mondtam, ha keveset alszom, akkor hamarabb kihúzzák nálam a gyufát T_T
Amint beljebb kerültünk, szépen be is penderültem íróasztalom mögé és arrébb tologattam a papírhalmot, ami még mindig ott rontotta a kilátást. Közben körbemutattam az elég tetemes ülőhelymennyiségen, hogy válasszon nyugodtan és üljön le, én meg addig kicsit összeszedtem magam. Egész hamar sikerült végeznem a pakolászással, közben még feltettem egy adag teavizet is melegedni és módszeresen kipakoltam az apró hűtőt, amit beszereltettem magamnak. Éhes voltam, na >.>
- Szóval, én vagyok az osztag nem is olyan új hadnagya, Hayakawa Tasumi. A Tasumi-sant még eltűröm, de jobban szeretem a Tasu-chant, feláll a szőr a hátamon a folyamatos hivatalos hangnemtől. Te nem újonc vagy, ugye? Mert nem kaptam értesítést, hogy új tagunk érkezett volna. Meg azt hiszem, láttam már az aktádat valahol, de tényleg, nem kavartam ám el! Remélem… - magyarázkodtam, kicsit félre döntve a fejem, kínosan elpirulva.
- Anou… nem vagy éhes? Kérsz esetleg teát? Lehet válogatni, mindkettőből van bőven választék. Mi-mit is mondtál, mi a neved? ^^” – túrtam kivételesen kiengedett fürtjeimbe fáradtan. Vagy nem mondta vagy tényleg ennyire gyökér vagy ma T_T


Spoiler:
Vissza az elejére Go down
http://hu.bleachszerpjatek.wikia.com/wiki/Hayakawa_Tasumi
Shuko
Hollow
Hollow
Shuko

Férfi
Hozzászólások száma : 92
Tartózkodási hely : Las Noches
Registration date : 2012. May. 02.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: Karasu Vex fracciónja
Hovatartozás: Las Noches
Lélekenergia:
Hadnagyi iroda Cl0te15900/30000Hadnagyi iroda 29y5sib  (15900/30000)

Hadnagyi iroda _
TémanyitásTárgy: Re: Hadnagyi iroda   Hadnagyi iroda EmptyCsüt. Május 10, 2012 8:02 am

Shuko sütit majszol? Na ne már!


A kapitánnyal való ismerkedés után úgy döntöttem ideje, hogy meglátogassam a hadnagyot is! Mindenképpen ismernem kell a feletteseimet. Már csak azért is, hogy bebiztosítsam magam, meg aztán ebben az osztagban sok a lány. Ami azt jelenti, hogy óvatosan kell használnom férfi csáberőmet. Lehet, hogy hiú dolog, amit művelek, de ez van. Akinek nem tetszik az mehet kukutyinba zabothegyezni. A kapitány iroda megtalálása után felüdülés volt megkeresni a hadnagyi irodát. Már csak azért is, mert ezúttal nem kellett át caplatnom egész Seireiteien. Persze mielőtt elindultam rágyújtottam egy cigire, és szépen lassan sétálva elszívtam. Az úti célt megint elfelejtettem megkérdezni, de mentségemre szóljon, hogy a kapitány eléggé lekötötte a figyelmemet. Nem mondom, hogy direkt csinálta, de kétségtelenül megtörtént. Végül is mocskos fantáziámmal játszogatva lépdeltem cigivel a számban. Egyszer emiatt fognak felpofozni. Bár már megszoktam az emberek világába, szinte már hiányzik. Szeretem az erős céltudatos nőket. Persze jó móka gyenge nőket is megvédeni, de azért sokkal jobb dolog, ha egy nő erős, és küzd. Sokkal becsülendőbb, mintha ezt egy férfi tenné. Lehet, hogy csak én vagyok hím soviniszta, de nekem ilyenek a nézeteim.
Elmélkedéseimet megszakította egy zsákutca. Már meg se lepődtem, csupán felugrottam a tetőre újból, és így próbáltam kiszúrni egy igényesebb épületet. Nem kellet sok, és rá is találtam egyre. Gondoltam próba cseresznye, maximum rossz helyre nyitok be. Bekopogtam, és már léptem is be. Egy női hang válaszolt:
- Ki az?
- Jó napot, a hadnagyi irodát keresem!
- Két háztömbbel arrébb!
- Oh köszönöm szépen! Akkor én most el... Szép napot!
És azzal vissza is csuktam az ajtót. Kicsit ciki volt, de biztos megértette. Valószínűleg egyből le esett neki, hogy újonc vagyok, és éppen kinevet odabent. Le van szarva... De mintha valami hiányozna...
- Basszus nem kérdeztem meg merre arrébb! Na futás vissza!
Újból bekopogtam, újból kinyílt az ajtó, és a nő ezúttal egy lábossal közeledett harcállásba.
- Elnézést, csak meg akartam kérdezni, hogy merre van az arra?
- Ha innen kilép jobbra! De ha nem lép le gyorsan megadom a kezdő lökést!
- Vettem, értettem!
Sietősebbre vettem a figurát, és most már mindenen keresztül ugrálva érkeztem meg a hőn áhított cél felé. Megigazítottam a hajam, és leszakítottam egy szál tulipán a kertből.
- Heh, ma nagyon virágos hangulatomban vagyok...
Bekopogtam, csak gyengén szelíden, és beléptem. Egy hangulatos kis szoba tárult a szemem elé, és velem szemben egy nő ült papírtömegek közepette. Fekete haja végeláthatatlanul omlott alá, és kék szeme a kapitányra emlékeztetett. Ebben az osztagban nincsenek is rossz nők? Lehet, hogy megáldott az ég? No mindegy. Közelebb lépdeltem, és megálltam az asztal előtt.
- Üdvözletem! Nishihara Shuko vagyok! A 8. osztag újonca! Nagyon örülök, hogy találkozhatta magával Hadnagy!
A virágot előkaptam a hátam mögül, és oda nyújtottam neki. Sárga tulipán volt.
- Kérem fogadja el ezt hódolatom jeléül!
Ez majd kicsit oldja a hangulatot. Vagy éppen még jobban megszilárdítja. Majd kiderül, nem aggódok ilyen dolgokon. Maximum nem jövünk ki jól. Bár ritka az az ember, akivel én nem jövök ki. El lehetne veszni ebbe a szempárban. Lehet, hogy ezt kéne tennem? Már megint mi a szaron jár az eszed Shuko! Fegyelmezzed össze magad, és koncentrálj a bemutatkozásra! Ő a felettesed! Nem kezdhetsz ki a feletteseddel! Hol van ilyenkor Chi no Umi? Ő aztán verne belém egy kis tartást az biztos, sajnos szó szerint, de úgy látszik nekem ez kell.
Vissza az elejére Go down
Hayakawa Tasumi
8. Osztag
8. Osztag
Hayakawa Tasumi

nő
Leo Tiger
Hozzászólások száma : 143
Age : 25
Tartózkodási hely : Shiratorival, küldetésen, 8. osztag területén
Registration date : 2010. Aug. 17.
Hírnév : 8

Karakterinformáció
Rang: Masaki tetkó-pádávánja *w*
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Hadnagyi iroda Cl0te16300/30000Hadnagyi iroda 29y5sib  (16300/30000)

Hadnagyi iroda _
TémanyitásTárgy: Re: Hadnagyi iroda   Hadnagyi iroda EmptyCsüt. Május 17, 2012 11:24 pm

Addig nem mész innen, míg nem ettél sütit Twisted Evil
Egyébként engedékeny hadnagy vagyok ám Rolling Eyes


Újonc! Megint! *.* Papírmunka… megint >.> Gyűlölöm… miért létezik egyáltalán ilyen gonosz dolog a világon? Szerintem csak az olyanokat akarják megszívatni vele, akik nem íróasztal mögé teremttettek, hanem inkább a harcmezőre. Jó, én sem vagyok annyira az élvonalban, mióta Hajime és Shizune megszületett. Sokat változtam az idők során, azt el kell ismerjem. Visszanézve a múltra… néha el sem hiszem, hogy az a forrófejű lány, aki annak idején kiállt egy szökött kapitány ellen egyedül, én voltam. Szívesen találkoznék újra Yuusuke-sannal, csak hogy megtudjam, mennyit változott. Biztosan nem sokat, de ki tudja… sok minden történt az elmúlt években.
Mostanság Rakuraial sem jövök ki túl jól, szóval nem tudom elütni az irodámban töltött, lassan vánszorgó időt egy-egy érdekesebb beszélgetéssel, főleg a régi harcművészetekre vagy a sütésre vonatkozóan. Mostanság van, hogy egyszerűen ha megunom a munkát, feltúrom a fiókjaimat és beletemetkezem egy mangába. Nem is olyan régóta a legújabb hobbim, hogy a szamurájokról olvasok, amit csak találok, még ha az csak mese is. Amúgy is, amíg meg nem haltam, én is olvastam mangát, akárcsak minden normális japán lány, de csak akkor kezdtem hinni az egészben, mikor halálom után is flangáltam az utcán, mint lélek. Ki tudja, a végén még kiderül, hogy ez a világ is csak kitaláció és felébredünk valami tartályban, vagyis a szerencsésebbek, mint a Mátrixban. Tök jó lenne Neoként megállítani a golyókat, meg minden *.* Áh~ miket gondolok, én így is egy olyan világban élem mindennapjaimat, amiről az átlagos emberek nem is tudnak és értük teszem kockára az életem. Igazából nem lepődnék már meg azon sem, ha valamelyik shinigami fogná magát és megcsinálná élete történetét mangában.
Fáradtan ejtettem le a fejem két karomra, próbálva nyitva tartani a szemeimet. Unatkozom! Nem értem, Rakurai miért nem akar hozzám szólni mostanában. Kétlem, hogy elege lenne belőlem, mert mindig is szerettünk egymással beszélgetni, bár a terhességem alatt voltak veszekedéseink, de azóta bőven elsimítottuk a dolgokat. Azon is gondolkoztam, hogy esetleg idegesíti, hogy nem a teljes nevén szólítom, de mivel egyszer sem szólt meg érte, mióta megmutatta magát, egy idő után ezt a lehetőséget is gyökerestül elvetettem. Rég volt ilyen szótlan, akárhogy is faggatom vagy csak egy-két szavas, semmitmondó válaszokat kapok vagy tényleg semmit. Néma csöndben van egész nap, már földhöz is vágtam és ordítottam vele, hogy mondja meg, mi a fene baja van, de akkor sem válaszolt. Arra is gondoltam, hogy esetleg mellőzve érzi magát, hiszen shikai-alakban kard, én pedig inkább használom az ökleimet és akárhogy is gondolkoztam, egy idő után ez tűnt a legelfogadhatóbb magyarázatnak. Ennek ellenére, ezek után sem volt hajlandó megszólalni, szóval inkább hagytam egy időre, háta csak megsértődött valami kis botlásom miatt már megint. Régebben, mikor még 2. osztagosként bénázgattam nem sokkal az Akadémia után, elég sokszor csinálta azt, hogy felrótta nekem a hibáimat, aztán Kami-samáért sem volt hajlandó segíteni abban, hogy javítsak is rajtuk, sőt, amíg jobb nem lettem, megkukult. Most sem volt ez másként, csak éppenséggel elfelejtette megemlíteni, mit is rontottam el már megint, ami miatt elvonult a saját kis világába és ki sem dugja az orrát.
Egy nagyikat is megszégyenítő nyögéssel vettem tudomásul, hogy nekem folytatni kéne az asztalomon heverő irathalom eltüntetését, főleg mert ma elvileg vendéget várok, akkor meg nem kéne, hogy kupi legyen, mikor az újonc betoppan. Nem szeretnék rossz benyomást tenni rá, mert mi van, ha a hanyag hadnagya miatt kéreti át magát máshová, amint benyit hozzám? T_T Bár hallottam, hogy már járt Mitsu-taichounál, úgyhogy osztagunkhoz méltó fogadtatásban részesült. Tényleg, hozzá is be kéne ugranom valamikor, hogy vigyek neki utánpótlás sütit, mert régen jártam nála. Úgy egyébként régen láttam a kapitányom o.O Alig hallottam a kopogtatást, úgy el voltam merülve saját gondolataimban, úgyhogy eléggé készületlenül ért a betoppanó tiszt. Tányérnyi méretű szemeket meresztettem a sietve bemutatkozó fiúra, aztán a nekem átnyújtott virágra.
- He? O.o – Nem tudtam értelmesebben reagálni, azt sem tudom mi van, lemaradtam! T_T
- Jaj, hogy te vagy a Hachibantai újonca! Sajnálom, csak kicsit későbbre vártalak. Még nem is pakoltam el, tiszt kupi van… nagyon szépen köszönöm a virágot, gyönyörű szép *.* - vizsgálgattam elragadtatottan a tulipánt, aztán rögtön fel is pattantam, hogy keressek neki egy szép vázát.
Jó tíz perces pakolás után sikerült kicsit rendbe tennem az irodát, az iratokat mind száműztem a szekrénybe, az ő aktája kivételével, bár ami azt illeti, még nem volt időm belenézni. De szerencsétlen vagyok T_T A tulipán immár az asztalomon ékeskedett, pont a családi fotónk mellett, úgy megszépítette a szobát ez a kis virág is. Lehet, hogy majd beszerzek pár növényt az irodába, úgy sokkal csinosabb lesz minden!
- Jaj milyen modortalan vagyok… ülj csak le nyugodtan, ahova tetszik. Szereted a süteményt? Vannak nyugati receptjeim is, szóval tudsz válogatni kedvedre. És tegeződjünk, ha lehet, mert nem szeretem a hivatalos formát. Az egyetlen hivatalosabb megnevezés, amit elviselek, az a Tasu-fukutaichou vagy a Tasu-san – mosolyodtam el, majd el is merültem a kis hűtőben, amit mindig dugig pakolok.
Letettem elé három tálcát is, hadd válogasson, valamint én is vettem egyet, csak mert már régen ettem úgy bármit is. Míg ő evett, legalábbis remélem, hogy rászánta magát, addig én kicsit beletemetkeztem az aktájába, hátha futó pillantásaimmal sikerül kibogarásznom némi infót az élőéletéről. Végül csak torkomat köszörülve tettem le a mappát és halványan elpirultam, mert úgy szégyellem, hogy nem készültem fel rendesen Embarassed
- Sz-szóval mivel is kezdjem… ööö… először is, miért lettél shinigami? És… miért gondoltál pont a 8. osztagra? Jaj igen, egyébként te is kérdezhetsz rólam nyugodtan, ha kíváncsi vagy valamire ^-^ - fűztem hozzá még gyorsan, aztán újfent betömtem a szám egy szelet sütivel.


Spoiler:
Vissza az elejére Go down
http://hu.bleachszerpjatek.wikia.com/wiki/Hayakawa_Tasumi
Shuko
Hollow
Hollow
Shuko

Férfi
Hozzászólások száma : 92
Tartózkodási hely : Las Noches
Registration date : 2012. May. 02.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: Karasu Vex fracciónja
Hovatartozás: Las Noches
Lélekenergia:
Hadnagyi iroda Cl0te15900/30000Hadnagyi iroda 29y5sib  (15900/30000)

Hadnagyi iroda _
TémanyitásTárgy: Re: Hadnagyi iroda   Hadnagyi iroda EmptyPént. Május 18, 2012 1:54 am

Micsoda fogadtatás, gondoltam magamban. Egy kicsit szétszórt, de kedves hadnagykisasszony, és egy iroda szerű iroda. Sosem szerettem a hivatalos helyeket. Meg úgy a hivatalos dolgokat sem. Nem erősségem az ilyen mód viselkedés. Jó hír, hogy a virágnak örült. Ez lányoknál bejön, bár nem emlékszem mikor adtam bárkinek is utoljára virágot, a mai napot leszámítva. Talán még kiskoromban anyukámnak, mielőtt apa elhagyott minket. Régen volt az biztos. Nem vagyok, az az érzelgős fajta, ez a virág is csak hangulat oldás miatt született ötlet. Csak úgy, mint a kapitánynál. A hadnagykisasszony gyorsan elkezdett pakolni lányos zavarában, és én csak ott álltam. Teltek a percek, és nem igazán tudtam feloldódni, elvégre a felettesemről beszélünk, és ez már nem a középiskola. Mi van akkor, ha valami tiszteletlenséget követek el, és leírom magam a szemében? Ah... Túl sokat pattogok.
- Mit állsz ott, mint hóember a hóviharban? Menjél segíts neki!
Szólt meg drága jó, és felettébb kedves Chi no Umi.
- Miért nem hagyod, hogy egyedül találjam ki mit csináljak? Különben is szerinted, hogy tudnék segíteni neki? Azt se tudom minek hol a helye. Használhatatlan ötletek helyett, inkább hasznosakkal bombázz...
- Ejnye Shuko, hát így kell beszélned a testvéremmel?
Szólt egy lágy női hang, ami egyből felidézte bennem Chizout, és azon nyomban nyugodtabb lettem.
- Jól van, bocsánat.
- Hmp...
- Látod, most megsértetted szegényt...
- Majd kiengesztelem, de most nincs erre időm.
Miközben kisebb konferencia gyűlésen estem át zanpakutoum társaságában, hadnagyom továbbra is pakolt. Türelmesen kivártam, hogy elpakoljon, bár testhelyzetemet hanyag tartásba erőltettem, mert már nem bírtam a kihúzott állásmódot. Nem is az én stílusom. A hadnagy ezután hellyel kínált, és sütivel, illetve hát részben be is mutatkozott. Tetszett, hogy kicsit lazábbra vette a figurát, én sem vagyok az a vér komoly ember. Mit komoly? Azt se tudom mit jelent az a szó... O.o. Végül is megadtam magam neki, és leültem a kínált helyre az asztala elé. Még mindig zavarban volt, de adott sütit. Fene mód édesszájú vagyok, és éppen ezért nem is kellet kérni, hogy be is burkoljak egyet. Beszélgetésünk közben megkóstoltam a másik kettő tányérról is a sütiket, és úgy ítéltem meg, hogy a harmadik a jó választás, habár nem volt pofám egynél többet venni.
Érdekes kérdések. Ezeket már meg kaptam egyszer, de azokra se tudtam, mit válaszoljak. Legyek őszinte? Hát próbáljuk ki, aztán meglátjuk, hogy hova tesz a mércéjén.
- Hát, Tasu-san, kicsit még zavarba ejtő nekem, hogy így hívjam a fukutaichoumat, de hogy a kérdésre válaszoljak, azért lettem shinigami, mert nem akartam tehetetlen emberként, azaz lélekként élni. Én egy robbanásban haltam meg. Megmentettem vele egy jó pár diák életét, de eldobtam a sajátomat. Így utólag már vegyes érzelmek keringenek bennem ezzel kapcsolatban. Aztán megjelent egy shinigami nem sokkal ezután, és azt mondta, hogy vagy ide jövök a Lelkek Világába, vagy ott maradhatok a földön, és lidércé válhatok. Nos a választás egyszerű volt. Igazából fel se fogtam azt, hogy meghaltam, és fájt elszakadni attól a légkörtől, ami akkor körbe vett engem, de most már nem bánom. Aztán átjöttem ide, és azonnal éhesnek éreztem magam. Azt hittem természetes, és egy kis érdeklődés után elmondták, hogy a Lélektovábbképző Akadémiára kéne mennem shinigaminak tanulni. Jobb dolgom úgy sem volt, hát beléptem. Aztán végül is hét évbe telt letennem a vizsgát, mert egy kidou vizsga elég szánalmasra sikerült, és a zanpakutoummal is kicsit nehezen teremtettem meg a kapcsolatot...
Kicsi szünetet hagytam a következő kérdés megválaszolásáig, had dolgozza fel. Meg aztán én is teljesen kiszáradtam.
- Kérhetek egy kis vizet?
Ha kaptam akkor pár korty után folytatom, ha nem akkor csak úgy. Bár kötve hiszem, hogy ne kapnék egy ilyen kedves, és zavarban lévő nőtől.
- Kapaszkodjon meg had... úgy értem Tasu-san! Én azért lettem nyolcadik osztagos, mert hallottam Kyouraku taichoról, és nagyon megtetszett az osztag.
Számítok rá, hogy ez nem fog jó benyomást kelteni ez a mondatom, de azért folytatom. Kezemet a tarkómra teszem, és úgy mondom tovább.
- Szóval, ezért is akartam elsősorban ide jönni. Igazából lövésem sem volt, hogy hova lenne jó menni, hiszen nincsen különleges harctéri jellemzőm, ami alapján bármelyik specializálódott csapathoz mehettem volna, és hát a mentalitás sem passzolt egyikhez se. Nem vagyok egy nagy szabály tisztelő, de hát senki se tökéletes. Gondolom az aktámban már átnézte, mire is vagyok képes. Mit szól hozzá? Hasznos tagja lehetek az osztagnak? Már nagyon izgatott vagyok, hátha megyünk valahova küldetésezni, hogy szerezhessek gyakorlatot. Főleg, mivel nem volt még nagyon időm, se lehetőségem gyakorolni a zanpakutoummal.
Ha nem akasztottam nagyon ki, akkor folytatom a szövegelést, bár kicsit zavar már a saját hangom.
- Ha kérdezhetek, akkor a hadnagykisasszony, elnézést ön, vagy is te...
Kicsit belezavarodtam, és láthatóan zavarban vagyok.
- Szóval miért pont a nyolcadik osztagnál hadnagy? És most hogy áll a nyolcadik osztag? Úgy értem, erőviszonyokban a többihez képest, aktivitás ügyileg, esetleg van e valami fontos szerepünk mostanság? Vagy csak úgy vagyunk, mint tartalékos csapat? Meg hát az is érdekelne, hogy a feletteseim, milyen erősek is.
Lehet kicsit nyers a kérdés, de teljesen felcsigáz, hogy nem tudom mire képes Tasu-san.
A mondandó végére teljesen elkomolyodik az arcom, és izgatottság ül ki rá. Csak úgy, mint a morzsa a sütiből, amit elfelejtettem letörölni. Ezt nem veszem észre, mert teljesen máshol járok. Fejben találgatom, vajon mikre lehetnek képesek a kapitányok, és teljesen kizökkenek ebből a világból. Természetesen a hadnagy hangjára rögtön vissza riadok, és teljes erőmmel koncentrálok a mondandójára.
Vissza az elejére Go down
Hayakawa Tasumi
8. Osztag
8. Osztag
Hayakawa Tasumi

nő
Leo Tiger
Hozzászólások száma : 143
Age : 25
Tartózkodási hely : Shiratorival, küldetésen, 8. osztag területén
Registration date : 2010. Aug. 17.
Hírnév : 8

Karakterinformáció
Rang: Masaki tetkó-pádávánja *w*
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Hadnagyi iroda Cl0te16300/30000Hadnagyi iroda 29y5sib  (16300/30000)

Hadnagyi iroda _
TémanyitásTárgy: Re: Hadnagyi iroda   Hadnagyi iroda EmptySzer. Jún. 27, 2012 4:12 pm

Sütizünk, újoncozunk, a világ szép és jó Surprised

Egészen nosztalgikus érzés öntötte el kicsit izgatott lelkem a meséjét hallva, korábbi, újonc shinigami önmagamra emlékeztetett az egész történet. Halvány mosoly ült ki arcomra, mikor említette a kidou-vizsgát, ami valljuk be, nekem sem lett túl fényes annak idején. Szerintem az osztályomból egyedül engem utált annyira a tanár, hogy megbuktasson, mert egyébként egy egészen türelmes shinigami volt, én voltam olyan ügyes, hogy fel tudtam bosszantani minden órán. Mondjuk máig nem igazán tudom, ennek örüljek-e vagy inkább nevessek magamon, mint akkoriban a társaim tették, lévén én voltam a legbénább. Hadnagy létemre nem sok kidout ismerek, amit meg is tanultam, általában besül, ha használni akarom, meg amúgy is, szerintem egy test-test elleni küzdelemben ez csalás. Nekem a mágiák egyébként is érthetetlen és bonyolult dolgok voltak, olyat pedig nem használok, amiben bizonytalan vagyok.
- Mintha csak magamat hallanám – kacarásztam halkan, jókedvűen, mikor befejezte a beszédet. – Tudod igen hősies volt, amit tettél és önfeláldozó. Emellett az én halálom szinte eltörpül ^-^ Elárulok valamit, de nem mondd el senkinek, jó? A kidou megmérettetéseken én is rendszeresen bebuktam – kacsintottam cinkosan, mintha valami hatalmas, közös titkot mondtam volna el. – Nekem sem volt túl sima utam a zanpakutoummal, de ez szerintem egyénfüggő. Általában olyan nekem, mintha a nővérem lenne, tanít és segít, néha pedig vannak amolyan testvéri veszekedéseink. Mostanság sem beszélünk túl sokat ^^” – vakartam meg a tarkóm egy kínosabb mosollyal körítve.
A kérdésre azonnal segítőkészen ugrottam fel és bólintottam is, hogy tudja, nem csak úgy jókedvemben ugrálok, hanem neki szeretném hozni, amit kért. Az egyik szekrénybe felnyúlva kivettem egy nagyobb bögrét, lévén poharam nem volt, idebent általában teázni szoktam. Megtöltöttem a bögrét és elé egyensúlyozva, letettem a tálcák mellé, hogy aztán még visszapattanjak becsukni a szekrényt. Miután mindennel végeztem, feltettem forrni egy adag vizet, hátha később szükségünk lesz rá. Én már kívántam egy finom, forró gyümölcsteát, nem tudom, Shu-kun hogy van vele, de majd ha kész a víz, megkérdem Surprised
- No és finom a sütim? A szót sem szóltál róla! Persze nem mintha muszáj lenne, csak kíváncsi vagyok, hogy ízlik ^-^
Mosolyom teljes érdeklődést tükrözött, talán még gyermeki kíváncsiságot is, ahogy kérdezősködtem, bár nem akartam hirtelen a nyakába szakítani egy csomó dolgot, amire válaszolnia kell, csak érdekeltek a gondolatai, meg úgy egyébként is, szerettem megismerni a tiszteket, akik alattam szolgálnak, mint embereket is. Szerintem sokkal jobban tudsz valakivel együtt dolgozni úgy, ha ismered őt, mint embert, a szokásait, hogy mit szeret és mit nem, mert amikor egyszer arra kerül a sor, hogy egymás oldalán kell harcolni, akkor sokkal könnyebb úgy együttműködni, ha tudod, hogy gondolkozik a társad, gyorsabban rá tudsz állni és könnyebben megérted az ötleteit. Ami azt illeti, ez nem tudom, most akkor hátsó szándék-e avagy sem, végülis én puszta érdeklődésből is szeretek másokkal beszélgetni, mert szerintem ismerkedni jó és minél több barátod van, annál értékesebb embernek számítasz ^-^
- Hogy… Kiyoraku-taichou? Ilyen okot sem hallottam még – ingattam a fejem kissé értetlenül, de ráhagytam a dolgot Shu-kunra. Nem fogom elítélni amiatt, mert kíváncsi és más dolgok érdeklik, mint az átlagot, mert az bizonyos kereteken belül egyáltalán nem baj. Egy szót sem szóltam azért soha például, hogy mind Shiratori, mind a fiam kifejezetten a démonmágiákra támaszkodik, pedig én nem szeretem őket, szerintem nem szép dolog valakit lenézni vagy elítélni ilyesmiért.
- Ami az aktát illeti… nos… ööö… mondjuk úgy, belepillantottam ^^” De amit láttam, az alapján ígéretesnek tűnsz. Igaz, én magam nem vagyok kifejezetten a kardforgatás híve, de úgy láttam, abban jó eredményeket értél el. Ne aggódj, ha még nem alakult ki olyan ág, ami felé szívesebben orientálódnál, bár azok alapján, amit elmondtál, én a fegyveres harcot teljes szívből tudom ajánlani. Ami meg azt illeti, minden tag hasznos az osztagunknak, hiszen minél többen vagyunk, annál sikeresebben tudjuk szolgálni a Goteijuusantait – mosolyodtam el bíztatóan, mialatt az említett iratok szélével babráltam idegesen.
Ahogy átnéztem az adatait, láttam pár érdekes dolgot, de tényleg csak egy gyors átpillantásra futotta, mert nem igazán számítottam rá, hogy érkezik ma hozzám bárki is, pedig most, hogy visszagondolok, még meg is beszéltük az időpontot. Kezdek szenilis lenni! T^T Érdeklődve kaptam fel a fejem gondolataim közül az ő kérdéseire, majd pár percig elgondolkoztam a válaszokon. Igazából nem kifejezetten titkos információ az önös nyomozgatásom, de nem szeretném lejáratni Mitsu-taichout, nagyon kedvelem és elég kínos lenne, ha miattam esetleg lenézné az egyik tisztje vagy ilyesmi >.<”
- Ninomiya-taichou hálából fogadott maga mellé, miután kisegítettem őt pár dologban. Először vissza akartam utasítani, de az akkori feletteseim szerint is megérettem a feladatra, így elfogadtam. Eleinte elég szokatlan volt, főleg az az enyhe káosz, ami fogadott, de hamar megbarátkoztam a gondolattal. Előzőleg a Nibantaiban szolgáltam Rokusekiként, nem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan feljebb ugrom a ranglétrán, ami azt illeti – nevettem fel diszkréten. Néha elgondolkozom rajta, mi oka is volt a taichounak pont engem kineveznie maga mellé, mikor nálam jobb képességű halálistenek is a rendelkezésére álltak, de mindig ugyanarra jutottam… amiatt, mert kihoztam arról a szörnyű helyről. Ki tudja, ha én nem vagyok, talán tényleg megölik O.o
- Egyébként nyugodtan tegezz, engem egyáltalán nem zavar. A mindennapokban nem is kifejezetten szeretném, ha felettesedként bánnál velem, sokkal inkább szeretném, ha jó ismerősnek tekintenél ^-^ Persze ha esetleg küldetésre megyünk, elvárom a tiszteletet és a formalitást, mert az mégiscsak külsős munka, de egyébként az osztag amúgy sem túl szigorú. Mit is kérdeztél még? Kifejezetten szerepünk nincsen és mostanság túl sok fontos munka sem akad… sajnos. Azért persze javítanivaló, meg kisebb dolgok mindig vannak, meg persze nem lustulunk, minden héten rendszeresen közös, reggeli edzéseket tartunk, általában az én vezetésemmel. Örülnék, ha te is kijárnál, biztosan hasznodra válik majd ^-^ Ami az erőmet illeti… – Kényelmesen előrenyúltam egy szelet sütiért és majszolni kezdtem, hogy kicsit húzzam az időt. A magam véleménye szerint nem voltam kifejezetten erős, de az igaz, hogy gyorsaságban sok shinigamit kenterbe verek, meg vannak kiemelkedőbb tulajdonságaim, amiket még bőven van miben fejleszteni, de haladok vele. Miután megettem az édességet, kényelmesen hátradőltem a székben és megtöröltem a kezem, hogy ne ragadjon.
- Mondjuk úgy, van, amiben mások jobbak nálam és van, amiben én vagyok jobb másoknál ^-^ Annak idején azért kerültem a 2. osztagba, mert a kidouk például egyáltalán nem érdekeltek és máig nem igazán szeretek foglalkozni velük, hacsak nem muszáj, viszont shunpoban és pusztakezes harcban annál több tehetségem van. Azt hiszem, mondhatom tehetségnek, de lehet csak onnan ered, hogy mikor még éltem, tinédzser koromban kifejezetten verekedős lány voltam, sokszor vívtam ökölharcot, már mielőtt shinigami lettem volna. Ma már persze kicsit visszafogom magam, mégiscsak van egy fiam és egy lányom is, akiknek jó példát kell mutatnom, mert semmiképp sem szeretném, ha tőlem tanulnák a rosszat. Mitsuko-taichou képességeivel valójában én sem vagyok teljesen tisztában, mert még a shikaiát sem volt szerencsém látni, de egyszer talán… végülis a kapitány az kapitány, még ha kissé szétszórt is ^-^ – ecseteltem hosszan válaszaimat a kérdésekre.
Alig, hogy befejeztem a szövegelést, kattant a vízforraló, jelezve, megcsinálhatom a teát. Kicsit sajnáltam, hogy csak filteres valamivel tudok szolgálni, nem igazi teafűvel, de hiába, azért a hadnagyi fizetésből sok mindenre kell költeni, a tea az meg ígyis-úgyis tea. Visszapillantottam Shu-kunra, tekintetem elidőzött rajta egy kicsit.
- Kérsz egy csésze teát? Van citromos, meg erdei gyümölcsös, talán almás-fahéjas is, meg esetleg narancsos… be kéne már vásárolnom – jegyeztem meg csak magamnak, majd elővettem két új bögrét és ha a fiú is úgy döntött, kér, akkor a filterrel benne, odavittem neki. Kezdett kissé zsúfoltnak tűnni az asztalom, pedig egyébként nem volt kifejezetten kicsi, de inkább eltettem róla néhány felesleges papírt és az egyik tálcát is, amihez egyikünk sem túlzottan nyúlt hozzá, így már egész szépen elfértünk. Mikor visszatelepedtem a székembe a teámhoz, előtúrtam az eddig zsebemben lapuló cigarettás dobozt és ajkaim közé vettem egy szálat.
- Nem bánod, ugye? Várj, kinyitom az ablakot, úgy kevésbé zavaró. – Hátralendülve kicsit megdöntöttem az eddig mögöttem nyugvó ablakot, utána vissza is fordultam Shu-kunhoz. – Tudom, hogy rossz szokás, de nem sikerült letennem eddig, bárhogy is próbálkoztam – ingattam a fejem lemondóan, újfent elhelyezkedve székemen.
Meggyújtottam a rudacskát fekete-lila öngyújtómmal, amit nemrég szereztem az Emberek Világában. Egy kiárusításon akadtam rá, nem kértek érte túl sokat, megtetszett, bár az kicsit meglepett, hogy tényleg működik O.o De kellemes meglepetés volt.
- Egyébként… vannak fontosabb céljaid, amiket el szeretnél érni? Gondolom magasabbra jutni a ranglétrán – mosolyodtam el halványan. – De nem csak shinigamiként értem, hanem úgy az életben. Vagy ha itt, a „munkádban” valami fontos célt szeretnél elérni, azt is szívesen meghallgatom. Talán segíthetek is, bár semmit nem ígérek.
Kicsit már csodálkoztam, hogy nem fagyott az arcomra a vigyor, viszont részemről a beszéd itt újfent letudva. Kéne hagyni szegény újoncot is beszélni, végülis ismerkedni és bemutatkozni jött ide, nem azért, hogy rólam hallgasson meg mindenfélét ._.


Spoiler:
Vissza az elejére Go down
http://hu.bleachszerpjatek.wikia.com/wiki/Hayakawa_Tasumi
Tenzo Hanbei
8. Osztag
8. Osztag
Tenzo Hanbei

Férfi
Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2011. Nov. 18.
Hírnév : 6

Karakterinformáció
Rang: Akadémiai tanár.
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Hadnagyi iroda Cl0te6500/15000Hadnagyi iroda 29y5sib  (6500/15000)

Hadnagyi iroda _
TémanyitásTárgy: Re: Hadnagyi iroda   Hadnagyi iroda EmptyHétf. Júl. 08, 2013 12:13 am

Első nap.

Szokatlan ez az egész, a karomon van a jelvény, és máris, elég sokan úgy viselkednek, mintha valami de erős vezető lennék. Pedig nem akarok én mást, mint tanítani, üldögélni a hintaágyban, vagy éppen néha kerítéseken egyensúlyozni, vagy kapaszkodni bennük. Bár egy kézzel elég nehéz, közben tartani kell valami kamerát is, mert hát néha csak elfelejtem a dolgokat, és fel kell venni, hogy Kohaku szépségem mit is csinált aznap. Bár az utolsó felvétel nem lett valami jó. Addig gond se volt, még nem vett észre, na de utána, amikor már csak a felém repülő papucsot vettem fel, akkor gondolhattam, hogy lesznek itt gondok. De legalább a régi szobámat kaptam meg a 4. osztagnál. Lassan ki kéne írni az ajtóra a nevemet, azt hiszem megérdemlem. De most egyelőre egy másik ajtót keresek, ami elméletileg az irodámat jelölné. Hogy fogom ezt megoldani? Dolgozatokat javítani, hadnagyi teendőket ellátni, utána Kohakut keresni, és ráadásul ezek után, némi időt kéne arra is szentelni, hogy az igényeimet kielégítsem, enni, és aludni. Valamit hanyagolni kell majd, valahogy csak ki fogom kockázni. Na, de ahogy nézem, végre megvan az irodám. Csak meg kell támaszkodni a sétapálcámon és bemenni.
- De kis aranyos iroda. Ezt biztos nem fogom átrendezni.- annyival is kevesebb dolgom lesz. Na, de ideje akkor elkezdeni dolgozni, legalábbis elsőnek átnézni, hogy mi merre van. Kezdésnek jó is lesz az a szekrény.
- Bahhh, mennyi papír O.o. Azt hiszem, a többi nem is érdekes, ezt kell elsőnek befejezni. Kohaku drágám, remélem nem fogsz haragudni, hogy ma lehet nem tudlak követni, de ígérem, majd kirakom a képedet. S’ remélem, a papírkupacban nem találom meg az előző hadnagy maradványait.- mindegy hol kezdem el, csak belemarkolok a papírokba, kiveszek egy szép adagot, leteszem az asztalra, ablakot nyitok, leteszem magamat a székbe, szemüveget fel, cigit elő, tollat, és azt hiszem, munkához sok sikert.
Fogalmam sincs, hogy mennyi idő telt már el, de azt tudom, hogy nagyjából a hatodik cigimnek érek a végére, és galád módon, ahogy egy adag papír eltűnik, előkerül egy újabb rakás. Hála az égnek, a kopogás megmentette az életemet, vagy legalábbis egy kis időre a munkából kiszakít.
- Szabad, gyere!- mindjárt behalok, ez a sok papír. T.T De az biztos, hogy ha egyszer végzek velük, inkább naprakész leszek, mintsem még egyszer így járjak. Rendbe rakom ezt az osztagot, és ahogy hallottam, a kapitánynak is kell majd valaki, na, fogok neki egy pasit.
Vissza az elejére Go down
Kitetsu Raiden
8. Osztag
8. Osztag
Kitetsu Raiden

Férfi
Leo Goat
Hozzászólások száma : 66
Age : 32
Tartózkodási hely : mezőkön innen, és túl, a keleti fertályvégben/olykor a Kyouraku birtokon
Registration date : 2011. Jun. 03.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Goseki
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Hadnagyi iroda Cl0te6500/15000Hadnagyi iroda 29y5sib  (6500/15000)

Hadnagyi iroda _
TémanyitásTárgy: Re: Hadnagyi iroda   Hadnagyi iroda EmptyHétf. Júl. 08, 2013 1:04 am

Ugyanolyan unottan kezdődött az a nap is, mint a többi. Raident még az sem zökkentette ki az egyre inkább természetessé váló sivár egykedvűségéből, hogy egy pokollepkével küldött üzenet szerint jelenjen meg a hadnagyánál.
Ugyan most mit akarhat tőle, hiszen régebben már megtette a kötelező vizitet. No nem mintha örömteli emlékei közé sorolná azt a rövid beszélgetést, amit végül is egy másik shinigami volt olyan pofátlan, és félbeszakított, a szürke shinigami pedig azzal távozott is.
Több tucat kérdéssel a fejében klappogott be lassan az irodának helyet adó épületbe, csakhogy újra végigmenjen azon a pár folyosón, ami a hadnagyi irodához vezetett.
Még ha lassan is sétált, nem telt neki sokba hogy elérjen az említett helyhez. Kettőt kopogtatott az ajtón, majd reflex szerűen reagálva, benyitott a túloldalról kihallatszó pár szó után. Utána azonban rögtön felismerte, hogy az a számára apró shinigami nő helyett most egy Raidennel talán egykorú férfi ül a szeméttel teli irodában.
- Azt mondták jelenjek meg magánál – mondta ahogy az asztal, és az az előtt árválkodó szék felé vette az irányt.
A szagtól ítélve a másik shinigami dohányzott, és annak ellenére, milyen idős volt, az előbbi pár szóból, és a mozdulataiból lerítt, hogy ez az alak nem kissé izgága. Raiden lépteihez hasonló sebességgel nézte meg az új hadnagyot, majd ahogy odaért az asztalhoz, helyet foglalt az üres székben.
- Mit akarnak még tőlem? Az elődjének már mondtam egy s mást – jegyezte meg, majd mivel úgy gondolta, amazt úgyse zavarná ha rágyújtana, előhalászta a kopottas dobozkáját, és egy-két perc múlva már kezdte is őt körbevenni a szürkéskék füst.
- Plusz, ha jól tudom még mindig maguknál vannak a papírjaim. Tehát felesleges volt behívatniuk – mondta a füstön túlról, kék szemeivel az új tisztet vizsgálva.
Vissza az elejére Go down
Tenzo Hanbei
8. Osztag
8. Osztag
Tenzo Hanbei

Férfi
Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2011. Nov. 18.
Hírnév : 6

Karakterinformáció
Rang: Akadémiai tanár.
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Hadnagyi iroda Cl0te6500/15000Hadnagyi iroda 29y5sib  (6500/15000)

Hadnagyi iroda _
TémanyitásTárgy: Re: Hadnagyi iroda   Hadnagyi iroda EmptySzer. Júl. 10, 2013 12:23 am

Hm, nocsak, nem csak egyedül vagyok ilyen szép hajjal. Ezt jó tudni, csak akkor azt se ártana tudni, mennyi idős, és hogy ismeri-e Kohakut, mert akkor bizony sok munkát kell adnom, nehogy ideje legyen körülötte legyeskedni. Áh nem, nem használhatom ki az új beosztásomat erre a célra, meg hát tudom, hogy Kohaku csak engem szeret, fiatalos és szép szívével, a lamuros része csak is a személyemért dobog. Még ha fél is ezt beismerni, tudom az igazságot, csak Kohakunak kéne már erre rájönnie. Bár új gyerekeink nem igen lesznek, nem arról van szó, hogy vaktölténnyel lövöldöznék, vagy répát kéne kötni, hogy álljon, csak arról, hogy Kohaku, mint a Nagyasszony, nem biztos, hogy lenne erre ideje. Meg most van ez a munkám, így nem tudnék felügyelni egy gyerekre. A legjobb megoldás az lesz, ha unokákat keresünk, bár rendelkezek nem is kevéssel, de Kohakunak is kell saját, persze az enyémek Kohakué is. De majd rávesszük a fiát, hogy legalább balkézről egyet. Na, de most munka.
- Igen? Ki mondta?- néztem meglepetten. Már is ide küldték, amikor nagyjából ez az első napom a munkában. Valaki szabotálni akar, hát szabad ezt tenni? Még a szívem a végén megadja magát, és görcs áll a kezembe a sok írás miatt is.
- Nem tudom, de ha már itt vagy, akkor beszélgethetünk. Nyugodtan tegezhetsz is, nem hiszem, hogy sok eltérés van az éveinkben. Mennyi vagy? Nyolc-kilencszáz? Mi az a pár száz év ide-oda?- kérdeztem mosolyogva, miközben hátradőltem a székben, és én is rágyújtottam. Jó is lesz végre egy korombelivel beszélgetni. Nem mintha ne tudnék szót érteni a fiatalabbakkal is. Olyanok, mint az öregek, csak éretlenebbek, meg kevesebb a ráncuk. De bármikor ki tudom őket ugrálni a színpadról, az igazi zenével. Jaj, tényleg, megint lesz egy jó koncert, azt hiszem szabadnapot kell kérnem, remek tombolás fog rám várni.
- De ha már így történt hozzuk ki belőle a legjobbat. Megmondanád a neved, lehet, hogy tényleg itt vannak a papírok. Az elődöm nem igazán szerethette a papírmunkát, elég sok mindent be kell pótolnom. Remélem nem fog a szekrényből előkerülni senkinek se a teste, mert az elég durva lenne. Bár… talán segíthetsz nekem, mit kell tudni az osztagról? Itt még nem voltam, pedig egy párat már körbejártam, és a kapitányunk, milyen?- lehet régebb óta tagja már az osztagnak, sőt, biztos, legalább első kézből fogja megtudni, amit kell. Tényleg, behívatja majd a többieket is, hogy elbeszélgessen velük. Micsoda terv, igaz Kohaku? Büszke leszel rám, és majd lágyan fogsz a karjaimba omlani, ahol apró kis ajkad félve elremegi, mennyire is szeretsz.

Vissza az elejére Go down
Kitetsu Raiden
8. Osztag
8. Osztag
Kitetsu Raiden

Férfi
Leo Goat
Hozzászólások száma : 66
Age : 32
Tartózkodási hely : mezőkön innen, és túl, a keleti fertályvégben/olykor a Kyouraku birtokon
Registration date : 2011. Jun. 03.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Goseki
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Hadnagyi iroda Cl0te6500/15000Hadnagyi iroda 29y5sib  (6500/15000)

Hadnagyi iroda _
TémanyitásTárgy: Re: Hadnagyi iroda   Hadnagyi iroda EmptySzer. Júl. 10, 2013 1:13 am



- Csak a pokollepkét kaptam az üzenettel hogy jöjjek. Hát jöttem – válaszolt felettese kérdésére, cseppet sem lelkesen.
Nem szeretett beszélgetni, az ilyen tiszti kérdezgetős behívásoktól pedig éppenséggel undorodott. Már majdnem mindent tudtak róla, minek kellett akkor behívni, hogy ugyanazt elmondja? Azt gondolták, hogy talán így ki tudnak még szedni valamit belőle? Ha ez a céljuk, gondolta Raiden, úgy feleslegesen próbálkoznak.
Kissé el is révedezett már, mikor ismét hallotta a hadnagy hangját. Felkapta fejét, és a füstön keresztül hideg tekintetét a tisztre irányította.
- Nem. Nem fogom tegezni, és nem tudom hány éves vagyok. – mondta, és az izgága viselkedése, szómenése, és Raiden számára túl negédes vigyora miatt egyre kevésbé volt kedve nemcsak ennek a „beszélgetésnek” a folytatásához, de ahhoz is, hogy egyáltalán az irodában, vagy az épületben maradjon.
- A nevem Kitetsu Raiden. És hacsak nem az évszázadokkal ezelőtti nyolcadik osztagról akar hallani, úgy semmi mondanivalóm nincs.
Ha még lett volna ott valaki, meg mert volna esküdni rá, hogy a szürke shinigami körül lehűl a levegő. Arca – már amennyi látszott a füstön túlról – érzelemmentes maradt, tekintete szintúgy, és ha azt gondolta az újdonsült hadnagy, hogy csak azért össze fog barátkozni vele, mert ugyanúgy öregek, hát csalódnia kell majd. Az meg már, hogy mekkora rendetlenség volt az irodába, amúgy sem Raiden dolga volt. Talán ha egyeztetett volna ez az új hadnagy a régivel, most nem kellene tengernyi széthányt irat között ülniük, amik éppenséggel nem holmi jelentéktelen dokumentumok lehettek.
Némán sóhajtott egyet, s a füstöt az orrán fújta ki. Napról napra egyre kevésbé bírta elviselni hogy a Seireiteiben kell lennie. És azt még kevésbé viselte el, hogy bárki csak úgy közvetlenül mondja neki a magáét, mintha évtizedek óta barátok lennének.Neki olyannyira volt szüksége barátokra, mint egy kohónak egy vödör vízre.
Vissza az elejére Go down
Tenzo Hanbei
8. Osztag
8. Osztag
Tenzo Hanbei

Férfi
Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2011. Nov. 18.
Hírnév : 6

Karakterinformáció
Rang: Akadémiai tanár.
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Hadnagyi iroda Cl0te6500/15000Hadnagyi iroda 29y5sib  (6500/15000)

Hadnagyi iroda _
TémanyitásTárgy: Re: Hadnagyi iroda   Hadnagyi iroda EmptyCsüt. Júl. 11, 2013 2:16 am

Szeretném tudni, ki küldözget itt lepkéket, főleg a nevemben. Lehet a kapitányom volt az, vagy csak valaki meg akart viccelni. De ha megtalálom, hát akkor a büntetése az lesz, hogy el kell vinnie egy levelet Kohakunak. Bár ez nem is büntetés, ez inkább megtiszteltetés lehet a számára, lehet, hogy mégis mást kell kitalálnom. Na, majd még gondolkozok ezen, de akkor, ha már itt az alkalom, akkor ismerkedem.
- Na mindegy, előfordul az ilyen, lehet eltévedt a kis lepke. Semmi gond.- kényelmesen hátradőltem a székben, amit biztos, hogy ki fogok cserélni, valami puhábbra, és hátmasszírozósra, jót fog tenni a derekamnak, meg lehet el kéne néha néznem valami fürdőbe is. A melegvíz az izületeimnek is használ. Csak nem vagyok már annyira fitt, mint olyan kétszáz éve, nem olyan hamar gyorsulok százra, mint kellene.
- Pedig nyugodtan tegezhetsz, ne úgy gondolj Rám, mint a felettesedre, hanem egy majdnem egykorú shinigamira. Elmúltam már vagy 1100 akármennyi, majd ha elérem az egyszázötvenet, akkor meg is tartom.- barátságosan mosolyogtam, miközben hosszan beleszívtam a cigimbe, és küzdöttem azért, nehogy felköhögjem.
- Raiden, Raiden.- előredőltem és benyálaztam az ujjaimat, és a papírokat kezdet ellenőrizni, hátha itt van a neve, és akkor okosabb is leszek valamivel. Meg is van, megigazítom a szemüvegemet, és olvasni kezdem a papírokat.
- Áh, ezek csak a szokásos adatok, beszélgetésből jobban meg tudom ismerni a másikat, és nyugodtan beszélhetsz arról az osztagról is. Azt hiszem, akkor pont egy másikban voltam. Tudod, elég sokat körbejártam már, néhányszáz évente mindig váltottam egyet, az a célom, hogy megérjem azt, hogy mindegyiknek tagja legyek. Bár akad egy-kettő, ami kicsit nehézkes lesz, elvégre nem vagyok tudós, és az a harcmániás alkat, de majd hagyom azokat a végére. Szerintem a 11. lesz az utolsó, valami nemes harc, ahol bevégzem, vagy csak benézek, és majd onnan vonulok vissza tanítani. Azt is csinálom emellett, az Akadémián oktatok. Néhányan azt gondolták, hogy az éveimnek köszönhetően elég tapasztalt is vagyok. De elárulok egy titkot, van ott egy nő, na, Ő is oka annak, amiért elvállaltam.- mondtam vigyorogva, és szerintem Raiden a hátára se kívánta ezt a történetet, de talán ha Én beszélek ilyen dolgokról, valamennyire megfog nyílni, elvégre csak mindketten vénkecskék volnánk, még ha Ő kicsit hallgatagabb, és Én pedig elég sokat mekegek. De hát ez van, már csak ilyen vagyok, jár a szám elég sokat, ráfoghatom az öregség velejárójának is.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom




Hadnagyi iroda _
TémanyitásTárgy: Re: Hadnagyi iroda   Hadnagyi iroda Empty

Vissza az elejére Go down
 

Hadnagyi iroda

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-=Bleach Szerepjáték=- :: Soul Society :: Seireitei és környéke ::   :: 8. Osztag-