Zanpakutou

NEVE: Kaminami [Isteni Hullám]
FAJTÁJA: víz
PARANCSSZAVA: Afurenasai [Áraszd el, kérlek!]

Leírás: Aktiváláskor a keresztvasból víz tör elő spirális alakban, mely végül beborítja a kardot és egyesül vele. A katana pengéje vízszerűen áttetszővé válik, mely a virágot formáló tsubát táplálja. A virág folyamatosan veszít életéből a shikai működése alatt, ha elhervad és lehullanak a szirmai, akkor a shikai is megszűnik. Egy-egy szirom hat percig él, és mivel öt van belőle így az időlimit 30 perc.
Kaminami elsődleges képessége a víz irányításán alapszik. A pengéből suhintásra víz távozik, melyet Ritsu képes az akaratával irányítani. Azonban a zanpakutou defenzív jellegű, a lány elsősorban saját védelmére használja támadásokat blokkolva a víztömeggel, így a legkomolyabb támadás, amire képes fegyverével annyiból áll, hogy az áradattal elsodorja ellenfelét, esetleg több oldalról támadva hullámok közé szorítja és fájdalmas zúzódásokat okoz a víz tömegével.

Technikák:
  • Tatsumaki [Víztölcsér]: A víz egy része észrevétlenül felszívódhat a talajban (az anyagától függetlenül), a technikát aktiválva pedig a folyadék az ellenfél körül tör fel és körbeveszi, fogságba ejti őt. A tölcsér több tucat méter magas és folyamatosan, nagy sebességgel forog az áldozat körül, így nem könnyű kijutni belőle a víz sodrása miatt. Ha át is tör rajta valaki, meg kell küzdenie az elemekkel és amint kijut, talán el is dobja a tölcsér.
  • Oharashi [Dühöngő Vihar]: Az áradat apró vízcseppekké alakul át és vadul zuhogó eső formájában csap le az ellenfélre, akinek a mozgását a felhőszakadás lelassíthatja, ronthatja a tájékozódását és a koordinációját, továbbá a nagy mennyiségű víz miatt fulladozni kezdhet. Elsősorban koncentrációt zavaró technika, könnyen meg lehet vele zavarni komolyabb támadásokat.
  • Minawa [Buborék]: A Minawa arra hivatott, hogy Ritsut egy két méter átmérőjű buborékba zárja, melynek a zanpakutou a középpontja. A hártya rendkívül ellenálló, könnyedén megvédi a lányt shikai-szintű támadásoktól, közepes erejű ceróktól, kidouktól, egyéb képességektől. A tökéletesített technikával akár nagyon gyenge bankai-szintű támadásokat is kivédhet: a buborék falának ereje +2 védelempontot ad a zanpakutou képzettségre amíg a képesség aktív. Hátránya, hogy amíg Ritsu a buborékban van, erősen korlátozott a mozgáslehetősége, nem tud semmilyen más technikát alkalmazni (beleértve a lélekölője többi képességét), valamint a buborék az első olyan támadásra, ami legalább fele olyan erős, mint a membrán, azonnal kipukkad miután kivédte. Minden harmadik zanpakutou képzettségre tett pont után egyszer alkalmazható a technika, de maximum háromszor.

FELSZERELÉS:
  • Egy medál, melyet a Kagami-ház minden tagja visel és egy pecsétgyűrű, mely az aktuális családfő tulajdona és amelyet a medálon látható szimbólum díszít.

ELŐTÖRI, ADATOK ÉS WIKI: Klikk ide

AVAALANYOK:
  • Yuuki Asuna (Sword Art Online)
  • Suenaga Mirai (Culture Japan)
  • Nibutani Shinka (Chuunibyou demo Koi ga Shitai)

AJÁNDÉKOK, JUTALMAK
- 4000 ryou alaptőke
- 3000 ryou (nemesi származás)
- 2000 LP és 2500 ryou (Smaragd Karaván c. küldetés)
- 500 LP és 1000 ryou (Fénylő tó titka c. küldetés)
- 1000 LP (kidou-edzés Nara Shiratorival)
- 2000 LP és 3000 ryou (Futárok az Elixírrel c. küldetés)

- 500 ryou: 5 db Fagykristály

A hozzászólást Kagami Ritsu összesen 14 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Okt. 08, 2012 5:48 am-kor.