-=Bleach Szerepjáték=-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapPortálLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

Megosztás | 
 

 Az edzőterem

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Aori Yuusuzumi
4. Osztag
4. Osztag
Aori Yuusuzumi

nő
Gemini Pig
Hozzászólások száma : 8
Age : 40
Registration date : 2008. Sep. 11.
Hírnév : 0

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás:
Lélekenergia:
Az edzőterem Cl0te10000/25000Az edzőterem 29y5sib  (10000/25000)

Az edzőterem _
TémanyitásTárgy: Az edzőterem   Az edzőterem EmptyCsüt. Szept. 18, 2008 4:55 am

A legnagyobb terem, amit nem is olyan régen újítottak fel. A bejárat mellett rögtön fakardok találhatók egy kupacban egy hosszú tartóban. Aki gyakorolni akar az itt bátran megteheti.
Vissza az elejére Go down
Chiruochiba Airisu
4. Osztag
4. Osztag
Chiruochiba Airisu

Férfi
Aries Horse
Hozzászólások száma : 202
Age : 118
Tartózkodási hely : Talpa és haja között.
Registration date : 2012. Feb. 01.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Az edzőterem Cl0te17600/30000Az edzőterem 29y5sib  (17600/30000)

Az edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Az edzőterem   Az edzőterem EmptySzer. Márc. 28, 2012 10:26 am

Kidou edzés Rosui-(nee)san-nak

A pacifista arrancar-ral, Lanven Alexander Stark-kal vívott harcom utáni nap végre volt lehetőségem elmenni az Okashi édességboltba, ahol vettem mindenféle vaníliás édességet, köztük egy adag fagylaltot is. Az nyalogatva ballagtam visszafelé az osztagomhoz. Az út kétharmadánál el is fogyott, éppenséggel már azon gondolkoztam, hogy esetleg a nyalókának is neki kezdek, mikor a főbázisunk kapujának ütköztem. ~Aú! Ez hogy került ide ilyen hirtelen?~ Tettem fel magamban a költői kérdést. Nem volt sok időm elmélkedni az osztagkapukról, mik csak úgy a gyanútlanul sétálgató shinigamik elé ugrálnak mindenféle figyelmeztetés nélkül, mivel egy ismerős hangot hallottam meg. Rosui-neesan volt az, aki rám köszönt, és én széles mosollyal és széles ívű integetéssel köszöntem neki vissza:
- Rosui-neesan! Milyen jó újra látni téged! Remélem, hogy nem orvosi vizsgálatra van szükséged!
Válaszképpen elmondta, hogy miért is jár erre felé: kidou fejlesztésben szeretné a segítségemet kérni. Mivel az akadémián az évfolyam legjobbjai közé tartoztam, és a kidou-t az erősségeim közé sorolnám, ha valaki kérdezné, ezért természetesen belementem, hogy segítsek neki:
- Megtisztelő, hogy tőlem kérsz segítséget, amit én szívesen megadok, és remélem, hogy tényleg fogok tudni segíteni a fejlődésedben. – Aztán elgondolkodtam, hogy hol tudnánk nyugodtan gyakorolni, mert szerintem a démonmágia elsajátításához, gyakorlásához, meg úgy minden valaminek a gyakorlásához, tanulásához a nyugodt környezet az egyik legfontosabb feltétele, mint ahogy a gyógyulásnak is! Végül eszembe jutott, hogy a mi edzőtermünk, mert a Yonbantai-nak is van olyanja, mostanság üres, amin nincs sok csodálni való, hiszen nem mondható egyáltalán harciasnak az osztagom. – Hogyha neked is megfelel, akkor az edzőtermünkben gyakorolhatnánk. Gyere, kövess!
Hogyha megkérdi, hogy miért pont oda, akkor azt felelem, hogy „Az egy nyugodt hely, ahol zavartalanul gyakorolhatunk.”
Miután beérkeztünk az edzőtermünkbe az ajtótól úgy háromlépésnyire húztam egy kréta vonalat, aztán a krétavonaltól nagyjából tíz-tizenöt lépésnyire felállítottam egy nankan-t, amit céltáblának szánok az edzés kezdetére. Miután végeztem, visszamentem Nee-san-hoz:
- Gondolom sejted, hogy mit szeretnék, de azért elmondom, hogy… - kicsit kerestem a szavakat, mert izgultam, hogy jól sikerüljön a gyakorlás és segíteni tudjak a fejlődésében – biztos ugyan arra gondoljunk. A nankan lesz a céltábla, a kréta vonal meg azt a helyet jelöli, ahonnan lőni fogunk.. igen. Ha jól sejtem te is ismered a shakkahou kidou-t. Ezzel fogunk lő egyet a teljes idézést használva, az azért kell, hogy… ömm… fel tudjam nagyjából mérni a… ö… a tudásunk, vagyis az erőnk, vagyis a kidou-ink közti erő különbséget! Igen, pontosan azt, csak sikerült kinyögnöm. - Meg ejtettem egy kínos mosolyt. – Kérlek, adjál bele mindent!
Rosui-neesan shakkahou-ja viszonylag kicsi és lassú volt, de azért a becsapódáskor ennek is jelentős hangja volt, utána én is odaálltam és én is idézéssel kilőttem a shakkhou-t, ami bár Nee-san-énál nagyobb és gyorsabb volt, de tudom, hogy nekem is van fejlődni valóm, sok fejlődni valóm. ~Remélem senki gyógyulását nem zavartuk meg a kidou-inkkal.~
- Jó hangosra sikerült mindkettőnk kidou-ja. – Mondtam mosolyogva, s elkezdtem gondolkozni, hogy most mégis mit kellene csinálni. Próbáltam vissza emlékezni, hogy az akadémián miféle gyakorlatokat csináltunk, de annyira izgultam, hogy nem jutott semmi se az eszembe.
- Airin! Mi lenne, hogyha a démonmágia használatához fontos dolgot gyakorolnátok? – Adott rébuszosan instrukciót Gin, a zanpakutou-ba zárt szellem, vagyis a zanpakutou szellemem.
~És mégis mi a manólidérc az, ami a kidou haszná…~ A kérdés feltevése közben beugrott, hogy a démonmágia használatához a reiatun-kat használjuk, így Gin, a zanpakutou-ba zárt szellem azt akarta tanácsolni, hogy a reiatsu kontrollációt gyakoroljuk, ami nem is rossz ötlet, hiszen ilyesféle gyakorlatokat, ha jól emlékszem az akadémián is csináltunk. A nankan-t feloldottam, aztán újra Nee-sanhoz fordultam.
- Bocsánat, de kicsit izgulok, hogy minden jól menyjen, mert tényleg azt szeretném, hogy hasznos legyen a segítségem, de mivel izgulok, egy kicsit nehezebben gondolkodok, de most rájöttem, hogy mivel lenne érdemes folytatnunk. Gondolom, tudod, hogy a kidou-k sikeres alkalmazása nem csupán az egyes kidou-k működésének elvének ismeretétől, a helyes idézéstől függ, hanem attól is függ, hogy mennyire tudjuk kontrollálni a saját erőnket, vagyis a reiatsu-nkat. Ezért arra gondoltam, hogy folytatásképpen a reiatsunk-ból csináljunk gömböt, akkorát, amekkorát minden különösebb koncentráció nélkül tudunk, azután próbáljunk meg nagyjából fele akkorát csinálni, rendben?
Vissza az elejére Go down
Rosui Kagehime
10. Osztag
10. Osztag
Rosui Kagehime

nő
Aquarius Monkey
Hozzászólások száma : 164
Age : 32
Registration date : 2012. Feb. 16.
Hírnév : 19

Karakterinformáció
Rang: 10. osztag 3. tisztje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Az edzőterem Cl0te24700/30000Az edzőterem 29y5sib  (24700/30000)

Az edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Az edzőterem   Az edzőterem EmptyVas. Ápr. 01, 2012 6:49 am

Kidou edzés Rosui-(nee)san-nak


A negyedik osztag kapitánysága felé tartottam, egy teljesen átlagos nap, teljesen átlagos délutánján. Könnyed léptekkel, mosolyogva közeledtem, hiszen a napsütéstől mindig jobb kedvem lesz, akárcsak ezen a napon. *>*
Még délelőtt döntöttem el, hogy ma gyakorolnom kellene a démonmágiát, és erre a legalkalmasabb a negyedik osztag valamelyik tisztje, hiszen ők szinte nap, mint nap használják. A yonbantaiból pedig egyelőre egyetlen egy tisztet ismertem, az pedig Chiruochiba Airisu-san. Reméltem, hogy nincs szolgálatban, és segít nekem, hogy fejleszthessem a kidou tudásom.
Már láttam a kapitányság bejáratát, és Chiruochiba-sant is felfedeztem, aki viszont annyira elmélyedt gondolataiban, hogy nekiütközött a kapunak.
A szám elé kaptam a kezem, hogy ne nevessek fel hangosan, de aztán hangosan ráköszöntem. Mosolyogva, és lelkes integetéssel köszöntött, valószínű úgy gondolta, hogy nem vettem észre a kis manőverét a kapuval. De természetesen nem tettem erre megjegyzést, hiszen a segítségét szeretném kérni.
- Chiruochiba-san! ^O^ Én is örülök, hogy ismét találkozunk! - viszonoztam köszöntését - Nem, makkegészséges vagyok - mosolygom továbbra is - Igazából a segítségedet szeretném kérni egy kidou edzés erejéig! - nézek rá reménykedve, hogy ráér, és nem teher számára egy edzés levezetése - Természetesen, ha ráérsz, és nem megterhelő ez számodra!
Szerencsére pozitív választ adott számomra, és felajánlotta, hogy az osztaguk edzőtermében tartsuk meg az edzést. *>* Zokszó nélkül követtem, elvégre ő tudta az utat. Közben megcsodálom az épületet, bár felépítettségében valószínűleg sokban hasonlít a mi osztagunkéhoz.
Aztán befordultunk egy terembe, amiről, mivel nem haladtunk tovább, azt feltételeztem, hogy az edző terem. Valahonnan az egyenruhájából elővarázsolt egy krétát, amivel az ajtótól nem messze egy vonalat húzott. o.O Felvont szemöldökkel figyeltem, ahogy 10-12 méterre a vonaltól felállított egy nankant, bár ez időbe telt. Mondjuk teljesen ráértem, így türelmesen vártam az utasításra, hogy mit is kellene csinálnom.
Kérésére, hogy idézéssel egy shakkahout lőjek a nankanra, egy bólintással válaszoltam, majd mély lélegzetet véve a krétacsíkhoz álltam. Behunytam a szemem, hogy még jobban tudjam koncentrálni a reiatsumat. >.<
- Ó, Nagyúr a hús és csont burka, minden teremtmény, szárnyak suhogása. Te, ki az Ember nevét hordozod, Pokol és Zűrzavar. Tenger hullámzó akadálya indulj dél felé - idézés közben felemeltem a jobb kezem, majd az utolsó szó elhangzása után felnyitottam a szemem, ahogy kezem elhagyta a tűzlabda.
Kicsit csalódottan nézek az aprócska labda után T_T, bár a hangja így is visszhangzott a teremben. Aztán Chiruochiba-san mellém lépett és ő is kilőtt egy shakkahout. Az övé sokkal gyorsabb volt, ráadásul nagyobbra is sikerült, de reméltem, hogy a mostani edzés segít majd, hogy hasonlóan tudjak én is idézni a későbbiekben. *>*
Aztán legnagyobb csodálkozásomra feloldotta a nankant. Talán annyira tehetségtelennek talált, hogy nem tart érdemesnek a további edzésre? T_T Tudtam, hogy képes vagyok kihozni magamból a maximumot, így épp szóra nyitottam volna a számat, amikor felém fordult.
Szerencsére szó sem volt, hogy itt fejeződik be az edzésem. Bár tényleg lenne hova fejlődnöm. >.>
- Semmi probléma - mosolyogtam rá - eddig nagyszerűen csinálod! - bíztattam.
Aztán megpróbáltam a reiatsumat a kezembe koncentrálni, gömb formájában, ahogy kérte. Persze ehhez is egy jó három perc szükségeltetett, nem vagyok egy könnyű tanítvány. >.< Végül azonban sikerült egy majdnem dinnye méretűt csinálnom. Boldogan néztem Chiruochiba-sanra, aki addigra már régen elkészült a sajátjával. Milyen ügyes. *>* Lelkesen próbáltam ezután kissebbé zsugorítani a lebegő gömböt, de az első próbálkozás után, egyszerűen semmivé foszlott. Így kezdhettem elölről az egészet, de most már hamarabb sikerült a kezdeti reiatsu gömböt létrehozni, bár a zsugorításnál ez is eltűnt. Újra és újra próbáltam, amíg talán a tízedik próbálkozásra a felére ment össze a gömb.
Örömujjongás közepette fordultam ismét Chiruochiba-san felé.
- És most mi következik? *>* - a siker annyira feldobott, hogy úgy éreztem, most bármit képes lennék megcsinálni.
Vissza az elejére Go down
http://dragonmaster.hungarianforum.com/
Chiruochiba Airisu
4. Osztag
4. Osztag
Chiruochiba Airisu

Férfi
Aries Horse
Hozzászólások száma : 202
Age : 118
Tartózkodási hely : Talpa és haja között.
Registration date : 2012. Feb. 01.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Az edzőterem Cl0te17600/30000Az edzőterem 29y5sib  (17600/30000)

Az edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Az edzőterem   Az edzőterem EmptyCsüt. Ápr. 05, 2012 10:45 am

Kidou edzés Rosui-(nee)san-nak

Rosui-neesan pár kedves szóval bíztatott, hogy szerinte addig jól csináltam mindent. Mindent az utasításom szerint végzett. Efféle gyakorlatokat én is régen csináltam, így nekem is bele telik majd egy percbe, mire egy fej nagyságú gömböt sikerül össze hoznom. Mosolyogva, türelmesen figyelem, ahogy a „tanítványom” is próbál összehozni egy hasonló nagyságút. Neki már több próbálkozásra volt szüksége, mire ő is egy fej méretű gömböt formált meg a reiatsu-jából. Miután mindketten elkészültünk a gömbbel a zsugorításhoz álltunk hozzá, ami elsőre egyikünknek sem sikerült, ezen összemosolyogtunk, aztán újra hozzá álltunk. Másodjára már sikerült nekem, de Rosui-neesan-nak nem. Ő neki még vagy tíz próbálkozásra volt szüksége, ezért miközben mosolyogva, türelmesen vártam rá, nem csak az érdekes, vicces grimaszait figyelhettem, hanem gondolkodhattam, hogy ezután mit is csináljunk. ~Egy kicsit nehézkesen akar neki sikerülni, ezért azt hiszem, hogy jó ötlet lenne, hogy még úgy kétszer megismételjük a műveletet. Igen, így talán még jobban bele jön. Aztán akár a csökkentés után a visszanagyíthatnánk, és még jobban megnövelhetnénk. Ez talán elég jó gyakorlat lehet, és ezt is úgy kétszer-háromszor megismételhetnénk. Kicsit talán fárasztó lesz, ezért utána a kidou elméletéről fogok magyarázni pihenésképpen.~ Miután neki is sikerült kisebb örömujjongás közepette kérdezte, hogy mi lesz a következő gyakorlat.
- Mielőtt rátérnénk a következő gyakorlatra – mondtam neki mosolyogva – előtte még kétszer ismételjük meg ezt a gyakorlatot.
Ez sem szegte a kedvét, s úgy állt neki, mintha semmi se tudná az útját állni. Természetesen most se sikerült neki elsőre, de ezt a kettő kicsinyítést már könnyebben tudta elvégezni, és ez még jobban örömmel és büszkeséggel töltötte el.
- Ügyes vagy. – Dicsértem meg mosolyogva a „tanítványomat”. – A következő gyakorlat az lesz, hogy újra csinálunk egy gömböt, amit lekicsinyítünk, aztán az eredetinek úgy nagyjából a kétszeresére nagyítjuk és ezt is úgy háromszor csináljuk meg, rendben?
Ez a gyakorlat újabb kihívást jelentett mind kettőnk számára, és ez sem sikerült elsőre egyikünknek sem, de összességében ezeket a műveleteket viszonylag könnyebben tudtuk megcsinálni, de mire végeztünk Kagehime-san elfáradt, és én is éreztem, hogy fáradok.
- Ügyes voltál, szerintem ezeket egészen jól csináltad. – Mondom neki mosolyogva. – Viszont látom, hogy elfáradtál, és már lassan kezd késő lenni, ezért levezetésképpen elmagyarázom neked a kidou-k általános elméletét, illetve azt is elmagyarázom, hogy ezek a gyakorlatok, amiket végeztünk, az hogyan is segíthet a démonmágia használatában. – Aztán elkezdtem neki magyarázni a kidou elméletet, hogy a kidou-k általánosan hogyan is működnek, végül kitértem a démonmágia működése és a gyakorlatok közötti összefüggésre. – A gömböket a lélekenergiánkból hoztuk létre, és a lélekenergiánk finomabb befolyásolásával először lekicsinyítettük, aztán megnöveltük ezeket a gömböket. És az egyes kidou-k létrejöttéhez a lélekenergiánk különféle mértékű reiatsu-ra van szükségünk, és különféleképpen kell befolyásolnunk, amit eleinte csak az idézésekkel tudunk végre hajtani, mivel ezek a versek öltik a megfelelő formába a lélekenergiát, ezért van az, hogy az idéző versek nélkül gyengébbek a kidou-k, de aki elég gyakorlott, az vers nélkül is a megfelelő formába öltheti a lélekenergiáját, valahogy úgy, ahogy a gömbökkel gyakoroltunk. Természetesen, ha ehhez is lenne idéző vers, akkor ugyan ennyi koncentrációval, erővel akár nagyobb, sűrűbb, gyorsabban alakuló gömböket kapnánk. Végül is ezekkel a gyakorlatokkal a lélekenergia kezelést gyakoroltuk. Remélem eléggé érthetően magyaráztam. – Vakartam meg egy picikét kócos fejemet a végén.
Vissza az elejére Go down
Rosui Kagehime
10. Osztag
10. Osztag
Rosui Kagehime

nő
Aquarius Monkey
Hozzászólások száma : 164
Age : 32
Registration date : 2012. Feb. 16.
Hírnév : 19

Karakterinformáció
Rang: 10. osztag 3. tisztje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Az edzőterem Cl0te24700/30000Az edzőterem 29y5sib  (24700/30000)

Az edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Az edzőterem   Az edzőterem EmptySzomb. Ápr. 21, 2012 6:36 am

Kidou edzés Rosui-(nee)san-nak


Lelkesen álltam neki, hogy újra egy energialabdát alkossak. Úgy éreztem, hogy mostmár biztosabban tudom sűríteni a reiatsumat, ennek ellenére továbbra sem tudtam elsőre megalkotni a gömböt. T_T Elképzelésem sem volt, hogy mi lehet a probléma, de igyekeztem, hogy minden mozdulatom hasonlítson Chiruochiba-sanéra. Ez sem segítetett. >.> Végül aztán ismét sikerült gombócalakúra sűrítenem az energiát, amit aztán feleakkorára zsugorítottam. Vagyis zsugorítottam volna, de akárcsak az előző próbálkozásokat, ezt is a bénázásom nehezítette.
Arra gondoltam, hogy talán túlságosan is görcsölök azon, hogy milyen gyorsan leszek kész. Chiruochiba-san eddig is türelmesen megvárt, így kár ezen töprengenem és stresszelnem! >-< Szóval mély levegőt vettem, és lesz, ami lesz alapon ismét nekiálltam. Sikeresen megalkottam a fej nagyságú gömböt, majd, bár nem rögtön, de kellő koncentrációval és elszántsággal ismét sikeresen feleakkorára tömörítettem. Sikkantva ugrottam egyet örömömben *>*, majd mikor rájöttem, hogy hol és miért vagyok, vöröslő pírral az arcomon neki álltam, hogy még egyszer megalkossam az energialabdát. Ez már majdnem teljesen zökkenőmentesen ment. :3
Ezután következett a nagyítás. Ez valamivel könnyebben ment, főleg azután, hogy nem izgultam az idő miatt. ^__^ Türelmesen koncentráltam a reiatsumat az elvár formába, s bár elsőre nem ment, ez semmit sem csökkentett az elszántságomon. Mert ha valamit meg kell, vagy meg szeretnék csinálni, azt megcsinálom! >.< Így kifulladásig kisebb-nagyobb energiagömböket alkottam, hosszabb-rövidebb idő alatt.
Rendkívül jól esett, hogy Chiruochiba-san megdicsért. *-* Nem azért, mert hízelgett az egómnak, hanem mert számomra ez azt jelentette, hogy a sok-sok újrapróbálás, és szerencsétlenekedés ellenére nem tart reménytelennek. Vagyis előbb-utóbb sikerül elsajátítanom ezt is! *>*
Törökülésben rogytam le vele szemben, hogy meghallgassam előadását a kidouk működéséről. Érdeklődve függtem minden szaván, hiszen a gyakorlattal ellentétben az elmélet igen közel állt hozzám. ^__^ Szeretek tanulni, és új ismereteket gyűjteni, amiket a későbbiekben is hasznosíthatok, valamint biztosra vettem, hogy ha pontosan tudom és értem a működését, könnyebben használom majd a démon mágiát. *>* Talán még a számat is eltátottam hallgatós közben. Persze hallottam ezeket már az akadémián is, de így, újraismételve, sokkal letisztultabb volt az információ.
A mondandója végén energiától kicsattanva pattantam fel a helyemről.
- Igen, tökéletesen érthető volt! – Válaszoltam izgatottan – És most mi következik? Kockák? Esetleg újabb shakkahou? – Csillogó szemekkel pillantottam rá. Úgy éreztem, hogy újult energiámmal, akár ezer nankant is keresztül lövök. *>*
Vissza az elejére Go down
http://dragonmaster.hungarianforum.com/
Szayel Aporro Granz
Admin
Admin
Szayel Aporro Granz

Virgo Snake
Hozzászólások száma : 712
Age : 34
Registration date : 2010. Aug. 04.
Hírnév : 45

Az edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Az edzőterem   Az edzőterem EmptyKedd Ápr. 24, 2012 5:14 am

Chirouchiba Airisu: Az edzésed a reiatsu irányításának alapjaira fektetted, melyet te magad is tudod jól, hogy nem lehet eleget gyakorolni. Edzésed sikeres, a következő sikeres edzéseden te is részesülsz jutalomban.

Rosui Kagehime: Igyekszel megfelelni tanítód elvárásainak, az egyszerű gyakorlatok pedig látható eredménnyel zárulnak. Jutalmad 500 LP, az ebből keletkező egy pontot kidou képzettségre kell raknod.
Vissza az elejére Go down
Kaminari Taka
3. Osztag
3. Osztag
Kaminari Taka

Férfi
Cancer Monkey
Hozzászólások száma : 128
Age : 31
Tartózkodási hely : Mosonmagyaróvár
Registration date : 2012. Feb. 02.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: 3. tiszt
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Az edzőterem Cl0te18000/30000Az edzőterem 29y5sib  (18000/30000)

Az edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Az edzőterem   Az edzőterem EmptySzomb. Márc. 30, 2013 11:08 am

Chiruochiba kapitány (vagy Airisu?) Kidou edzés
Ugyan a harmadik tiszti rangom már nincs meg, de valahogy nem is bánom annyira, mint amennyire örvendtem neki, mikor megkaptam. Azóta sok hiányosságomra rájöttem, és különböző helyekről kértem segítséget, hol véletlen miatt, hol jól megfontolt indokkal, hol pedig önös érdekből. Ez utóbbi például, mikor Kawashima-sanhoz fordultam. Zanpakutoummal már meglehetősen jó viszonyban vagyok, annak ellenére, hogy folyton folyvást elégedetlenkedik, és néha civakodunk. Azonban a segítségek, amiket kértem, kaptam hihetetlenül jól jöttek, s most már szinte csak rajtam áll a dolog, no meg Raimein, legalábbis amíg nem kerülök szembe ismét olyan problémával, melyet nem tudok egyedül megoldani. Hajime segítsége sok hiányosságomra rámutatott, melyeket csak sejtettem, de nem tudtam velük mit kezdeni. Ezután sokat gyakoroltam, s újabb segítséget kértem Kawashima-santól, hogy rámutasson a maradék problémámra, s tanácsot kérjek, mégis mivel és hogyan küzdhetném le. Bár más motivációm is volt, mégpedig a bizonyításvágyam, és az, hogy megtudhassak róla egy keveset. Azonban még volt valaki akit szerettem volna felkeresni, hogy képes legyek még tovább jutni, még nem éreztem magam teljesen felkészültnek. Chiruochiba Airisu, volt Akadémiai társam, s mostanra már a negyedik osztag kapitánya. Ugyan szinte biztos, hogy nem fog tudni segíteni a támadó mágiákban, viszont a mágia elsütésével kapcsolatban már biztosnak érzem magam. Amivel kapcsolatban még nem vagyok biztos az a tudásom, hogy mindent tudok-e.
Kora reggel keltem fel, s hozzáláttam a szokásos dolgaimhoz, melyeket a szabadidőmben elvégzek. A zanpakutoummal próbáltam beszélgetni több-kevesebb sikerrel, majd az osztagom Amfiteátrumába mentem, hogy néhány órát a kidouk gyakorlására szánjak. Dél környékén mégsem zavarhatom, illetve én is kezdtem éhes lenni, így azt kinyilvánítottam szükséges pihenőnek, mely talán rám is fért. Egy ráérős ebédelés után az utcán sétálással töltöttem egy órát. A negyedik osztaghoz érve megkértem az egyik ott járkáló ráérős alacsony rangúnak tűnő egyént, hogy kísérjen a kapitány szobájához. Itt megköszönöm neki, a segítséget, majd én kopogok, s így jelzem, hogy innentől már boldogulok. Nincs válasz, kopogok még egyszer, majd benyitok. Azaz benyitottam volna, de fennakadtam az ajtón. Kérdőn nézek a kis negyedik osztagosra, azaz pontosabban akkorára, mint én vagyok.
-A kapitány úr nincs itt.
Hát ez a kölyök most vagy szórakozik velem vagy nem tudom. Valahogy nem mindig értek egyet a negyedik osztagosokkal, sőt általában nem értek egyet, tisztelet a kivétel egy-két embernek.
-Hát akkor meg tudnád mondani, hogy merre találom?
Kérdeztem, bár rögtön kezdhette volna ezzel, mikor megérkeztem, vagy legalább most közölhette volna.
-A gyengélkedő környékén láttam legutóbb.
Mondta, majd elindult, hogy odavezessen. Készségesen követtem, bár kicsit inkább próbáltam nem rá figyelni, s ennek köszönhetően csak utólag esett le amit épp mondott.
-Jha, még sem, akkor az edzőteremnél lehet.
Komolyan, ha nincs meg a fáziskésésem, és nem indul tovább ilyen hamar, nem tudom, hogyan is reagáltam volna le ezt. Ennyi erővel egyedül hamarabb megtalálom, vagy az egész osztagon végigcibál. Gyors tettem két lépést, hogy beérjem.
-Köszönöm, odatalálok, nyugodtan menj a dolgodra.
Mondtam, nehogy ott sem legyen, és netán legyen néhány nem hozzám illő szavam. Nem is tudom miért kértem meg egyáltalán, hogy segítsen eligazodni, talán sikerült volna elsőre megtalálni az úti céljaimat, nincs itt olyan káosz, hogy az ember eltévedjen. Hamarosan meg is érkeztem a célomhoz, hisz itt volt Airisu, pontosabban már kapitány. Kettőnk közül ő igazán tehetségesnek mutatkozott, hisz egyszerre végeztük el az akadémiát, s nálam még sansekit is találnak jobbat, ő meg már elég magas rangba jutott. Várok egy-két percet, nem tudom pontosan mennyit, mert nem figyelmemet más terelte el. Aztán mikor alkalmat látok rá, odamegyek hozzá.
-Jó napot Chiruochiba kapitány! Lenne egy perce rám?
Kérdezem, aztán ha igen akkor kicsit odébb, ahol beszélhetek vele folytatom.
-Nem igazán hivatalos ügy miatt jöttem. Ha van időd rám, mint régi barátra vagy segíteni, akkor lenne egy kérésem. Nos, ha lehet, akkor szeretnék segítséget kérni a kidou edzésemhez. A kidou megidézése már szépen megy, de nem tudom, nem hiszem, hogy ennyivel be kellene érnem, vagy csupán ennek a gyakorlásával megfelelően tudnék fejlődni.
Vissza az elejére Go down
Chiruochiba Airisu
4. Osztag
4. Osztag
Chiruochiba Airisu

Férfi
Aries Horse
Hozzászólások száma : 202
Age : 118
Tartózkodási hely : Talpa és haja között.
Registration date : 2012. Feb. 01.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Az edzőterem Cl0te17600/30000Az edzőterem 29y5sib  (17600/30000)

Az edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Az edzőterem   Az edzőterem EmptyVas. Márc. 31, 2013 8:24 am

Kidou edzés Taki-kunnak

Ez a reggel végre a saját szobámban talált. Bár a hajamon ez egyáltalán nem látszódott, mivel a fésűm újfent úgy eltűnt, hogy nem találtam sehol sem. ~Talán pórázt kellene rákötnöm, akkor csak nem tűnne el. >.>~ Futott át az agyamon a gondolat. Így a reggeli előkészületemből fésülködés kimaradt.
A reggel további része azzal telt, hogy a reggeli papírmunkát, meg az ilyesmiket elrendeztük, a kedves hadnagyommal. *>* A délelőtt nagyjából a felét az irodámban töltöttem, egyrészt, hogyha valaki keresni akarna, főleg valamilyen hivatalosabb ügyben, akkor hamar megtaláljon, valamint az este az álmomban költöttem egy verset, de csak nem akart eszembe jutni, de még azt sem tudtam, hogy miről szólt, csupán tudtam, hogy megírtam, és éreztem, hogy valami jól sikerült. Idő közben Yuki-fukutaicho-chant elhívták a szanatóriummal kapcsolatosan, így teljesen egyedül maradtam az irodában, és még madár sem csicsergett. Hiába törtem a fejem, csak nem jutott eszembe semmi sem arról a versről, ami egy kicsit bosszantott. Hogy a figyelmemet eltereljem, valamint, hogy minél alaposabban megismerjem az osztagom shinigamijait, valamint ők engem úgy határoztam, hogy osztag körútra indultam.
Örömmel láttam, hogy az osztályok épületei már, majd mind álltak, és szolgálatra készen várták, hogy használatba vegyék. Mosolyom vidámvolt, hogy ne lett volna vidám, hiszen az osztag rendben működik. Az éppen dolgozó shinigamikat nem kívántam, így a gyengélkedőbe mentem be, s ott figyeltem, ahogy serénykednek, valamint álltam szóba a shinigamikkal. Amikor megjelentem, mindenki olyan komoly volt, ahogy köszönt. Nem, minthogyha ellenemre lenne az, hogy az osztagom semmit sem vesznek félvállról, de annyira komolyak, és távolságtartóak voltak… Pedig én nem akarom, hogy féljenek tőlem! T.T Lehet, hogy kapitány vagyok, de attól még én is ugyan úgy shinigami vagyok, mint ők. Akikkel szóba álltam, hogy megkérdezzem, hogy érzik magukat az osztagban, valamint van-e valami ötletük, gondjuk, mind azt felelték, hogy jól érzik magukat, nem volt abban a pillanatban semmi ötletük, de mind mondták, hogyha lenne, akkor szólnak, és vagy nem volt semmi gondjuk, vagy legfeljebb csak a 11. osztagosokra panaszkodtak. Egyszóval mindenki a maga állítása szerint jól volt és az osztaggal sem volt gondja, ami egy kicsit gyanús volt. ~Vagy ennyire jó az osztag, vagy csak velem nem akarnak semmit sem megosztani, mert… talán nem is kedvelnek egyáltalán, és talán nem is akarnak kapitánynak, de ez ellen csak azért nem szólnak, mert vagy nem akarnak megbántani, vagy bele törődtek a döntésbe, hogy én leszek a kapitány és kész. T.T~ Gondolkodtam el, viszont az, hogy nem láttam sehol sem egy kellemetlen nézést sem, és még rossz suttogásokat sem, és Amatsu-fukutaicho sem mondott semmit sem… Szóval túl sok minden szólt az ellen, ami felmerült a fejemben, így arra jutottam, hogy talán túlkomplikáltam. Amit még az is megerősített, hogy azon a kiküldésen, mikor Diego-espadaval találkoztunk megbíztak bennem. Így, hogy eszembe jutott az arrancar meg is sajdult a hátam, ami még mindig magán viseli a cero nyomát.
~Majd Kawashima-taichout meg kell kérnem, hogy tanítson valami hatásos pajzstechnikát. Addig is, talán jó lenne, hogyha a meglévő tudásomat is gyakoroljam, hogy bármikor képes legyek másokat megvédeni.~ Futott át a fejemen, s utamat a gyakorló terem felé vettem. Ekkor már ebédidőre járt, viszont én nem voltam éhes, valamint így biztos, hogy senki sincs bent, és nem fogok zavarni. Kezdetnek fejben újra végigvettem a kidou alapjait, valamint a gyógyítás alapjait. Utána némi reiatsu koncentrációs gyakorlatot végeztem, amit az általam ismert démonmágiák átvétele követett. Egy-két percet pihentem, közben magamban Chiyo-chantól tanult, a hakudához tartozó elméletet gondoltam végig. Ezt követően némi shunpozással követett, miközben oda-vissza átrendeztem az edzőtermet. Végül megfogtam egy bokent és a zanjutsu tudásomat elevenítettem fel.
A gyakorlásokba annyira belemerültem, hogy észre sem vettem, hogy mennyire elszállt az idő, valamint a zanjutsu gyakorlásába még annyira elmerültem, hogy észre sem vettem, hogy vendégem érkezett. Mikor a bokent visszatettem csak vettem észre végre Taki-kunt.
- Üdvözlöm, Kaminari-san. ^^ – Üdvözöltem szintén hivatalosan, mivel azt hittem, hogy valami hivatalos ügyből kifolyólag látogatott meg, viszont mikor kijelentette, hogy nem egy világ dőlt össze bennem. - Már Taki-kun is! T.T – Tőrt ki belőlem a kétségbeesés. – Mond, miért ilyen távolságtartó mindenki velem? Valami rosszat tettem? T.T
Kisvártatva összeszedtem magam a világösszeomlásomból.
- Az idézésen kívül a reiatsu érzékelés is fontos dolog, valamint a kötőmágiák feloldása is. Kezdjük, mondjuk a feloldással. – Azzal némán ráidéztem egy Bakudou 63: Sajou Sabaku, hiszen a gyakorlat teszi a mester. Legalábbis ezt mondják, nem? Reméltem, hogy így némán elegendően gyenge lesz, hogy Taki-kun ki tudjon szabadulni. Nagyjából egy percig vártam, míg felmerült bennem, hogy talán még így is túl erősre sikerült a bakudou.
Vissza az elejére Go down
Kaminari Taka
3. Osztag
3. Osztag
Kaminari Taka

Férfi
Cancer Monkey
Hozzászólások száma : 128
Age : 31
Tartózkodási hely : Mosonmagyaróvár
Registration date : 2012. Feb. 02.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: 3. tiszt
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Az edzőterem Cl0te18000/30000Az edzőterem 29y5sib  (18000/30000)

Az edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Az edzőterem   Az edzőterem EmptyPént. Júl. 12, 2013 4:35 pm

Chiruochiba kapitány (vagy Airisu?) Kidou edzés

Először nem tudom mire vélni a kirohanását, aztán megértem. Mikor harmadik tiszt voltam, velem is sokkal többen viselkedtek jóval tisztelettudóbban a rangom iránt, mint eleinte, vagy most ötödik tisztviselőként. Bár, nem nagy a különbség, és óriási a szakadék a harmadik tiszt és a kapitány között, de azt hiszem így már világos. Airisut már akadémia óta ismerem, és be kell vallanom sokkal többre vitte, mint én, nekem is bele kellene húznom, bár a magasabb rangokat inkább hanyagolnám. A harmadik tiszti élet is keményebb volt, mint amire számítottam. Biztos az osztaga sem kíméli a rangja miatt, kemény lehet ennyire feltűnő egyénként élni. Nos, ha már így reagált, akkor azt hiszem személyesebbre válthatok, amúgy sincs senki a közelben, meg mi történhet, maximum észreveszik, hogy a kapitányuk is „csak” egy „ember”. Megköszörülöm a torkomat, aztán még egy utolsó vicc mellett döntök, hátha értékeli.
-Chirouchiba-sama jelentem, hogy ön kapitány, s a rangjának megfelelő tiszteletet nyújtja mindenki. A tőle telő legnagyobb odafigyeléssel!- Aztán elmosolyodom. -Azonban, ha gondolod, mi maradhatunk közvetlenek, ahogy azelőtt is.Shi-shi-shi
Kuncogok, majd megvárom a válaszát az edzéssel kapcsolatban. Az okításra bólintok, tudtam én, hogy nem csak a kidouk elsütése a lényeg. Azonban mire észbe kapnék, már egy elég komoly kötőmágiát helyezett el rajtam. Noh, minden idézés nélkül volt, talán nem lesz olyan nehéz. Eddig is törtem már meg pár mágiát, shinigami kidout, és arrancar technikát is. Nem várok többet néhány másodpercnél, melyben rákészülök az egészre. Elképzelem magam előtt, ahogy darabokra törik a kidou, majd rögtön ezután neki is lendülök. A lélekenergiám nekifeszül Airisu kidoujának, és mint a víz a gátnál megakad, s csak töltődik fel és feljebb, ahogy egyre több és több erőt ébresztek fel magamban, s feszítek neki a fogva tartó mágiának. Szép lassan növelem a mennyiséget, és próbálok gondolkozni közben, már amennyire képes vagyok a folyamatos koncentrálás közben. Az elmélkedés kudarcra volt ítélve, mivel leginkább egyetlen szál körül jártam körbe és körbe ugyanazon kérdéssel. Miért nem törik már meg?! Kicsivel több, mint fél perc után úgy döntök, hogy ennek így semmi értelme, s a továbbiakban csak pocsékolnám az erőmet, s kárba veszne a teljes kapacitásom, mielőtt az edzés eredmény hozna. Mire erre jutottam, már vörösödött a fejem az erőlködéstől. Nem mellesleg, hogy éles helyzetben már rég halott lennék. Bosszantó, roppant bosszantó. Belegondolni is rossz, hogy ekkora hiányosságom volt, s még csak fel sem figyeltem rá. Van egy technika, ami elkezdett érdekelni, de ahhoz sokkalta magasabb szintre kell kerülnöm. A kidou csak egy része, ha erre sem vagyok képes, ha már azon elbukok, hogy a saját erőmet irányítsam, akkor sosem fogok elérni odáig, hogy elsajátítsam. Veszek egy nagy levegőt, kifújom, s ugyan kicsit kelletlenül, hisz a tudatlanság sosem egy kellemes érzés, de megkérdezem, hogy mit is kellene tennem.
-Ez így nem megy, nem tudnál adni valamilyen támpontot, amin elindulhatok? Van valami trükkje, valami ami elkerüli a figyelmemet? Ritkán találkoztam olyan kötőmágiával, melynek a célpontja én voltam, de azokat többnyire könnyedén szétzúztam.
Nem mellesleg kiráz a hideg attól, hogy ismét Hajimétől, vagy Kawashima-santól kérjek segítséget. Belegondolni is rossz, mind a két verzióba. Hajime az ellenség, ha Tsuki, vagy Miyoko fülébe jut, hogy mi egyszer is barátian edzettünk, tuti benne leszünk a slamasztikában, méghozzá nyakig. Mellesleg biztos lenézne, amiért ennyire tudatlan vagyok, sőt mi több, a britekre vetne rossz fényt, ha még egyszer ilyesmi történne, az az egy alkalom is csak azért, mert épp kapóra jött. Kawashima-san, pedig. Nos igen, neki inkább eredményt szeretnék felmutatni, nem pedig gyengeséget, hisz bizonyítani akarok neki, hogy márpedig nem egy semmirekellő vagyok, hanem igenis meg tudom védeni a lányát, ha úgy hozza a sors, és ez az elsődleges cél, amiért küzdök, hogy elég erős legyek. Sőt, talán még Tsukit is lenyűgözhetem, ha elérek egy-két olyan eredményt, amire nyugodt szívvel lehetek büszke. Természetesen nem utolsó sorban ott van Alucard is. Ha megint találkozom vele, akkor erősebbnek kell lennem, hisz ő is erre törekszik, nem veszíthetek vele szemben. Eddig csupán egy nem hivatalos győzelmem, és egy a büszkeségemet nagyon is karistoló döntetlenem van. Legközelebb, majd megmutatom neki, hogy milyen fából is faragtak!  Természetesen elmélkedésem nem helyezem annyira előtérbe, hogy ne tudjak figyelni Airisura, így miután erőt és lelkesedést merítettem a gondolataimból, ismételten megpróbálkozok a kidou feloldásának, ezúttal a javasolt módszerrel, amennyiben nem volt, akkor mindössze a hurrikánként tomboló ifjúságom pusztító erejével rohamozom ismét meg a kidout, s nem fecsérelem sem erőm, sem időm a fokozatosságokra, hanem egyből a lovak közé csapok, s fejjel a falnak full gázzal esek neki a bakudounak.
Vissza az elejére Go down
Chiruochiba Airisu
4. Osztag
4. Osztag
Chiruochiba Airisu

Férfi
Aries Horse
Hozzászólások száma : 202
Age : 118
Tartózkodási hely : Talpa és haja között.
Registration date : 2012. Feb. 01.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Az edzőterem Cl0te17600/30000Az edzőterem 29y5sib  (17600/30000)

Az edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Az edzőterem   Az edzőterem EmptyVas. Júl. 28, 2013 3:38 am

Kidou edzés Taki-kunnak

Kapitány vagyok, az tény, de egyáltalán nem kívánok távolságtartó lenni az osztagtársaimmal. Inkább egyfajta családiasabb hangulatot szeretnék elérni, ahol együtt gondoskodunk az osztagról, valamint a többi shinigamiról. Nem én vagyok a legjobb kapitány, viszont valakinek lennie kell az osztag élén, ami megtisztelő, hogy én lehetek. Természetesen a kapitányok és tisztjeik között kölcsönös tisztelet kell, hogy legyen, viszont én egyáltalán nem szeretném, hogyha csak a rangomnak szóljon ez, ezért is igyekszek az osztagtársaimmal szóba elegyedni, és a véleményüket kikérni. Viszont az, hogy azok a shinigamik, akik így, távolságtartóan, rangnak teljesen megfelelően szólítanak meg, teljesen logikus, viszont az, hogy egy barát, Taki-kun is, az elszomorító.
- Igen, maradjunk a régiben, bár reméltem, hogy ezt nem kell mondani! – Hiszen Chiyo-chan is még mindig „Risu-chan”-nak szólít…
Figyelmesen néztem Taki-kunt, ahogy próbálja feltörni a bakudoumat. A kötőmágiákat, hogyha az gyenge, akkor egyszerűen szét lehet szakítani, mint a rizspapírt. Viszont, hogyha erősebb nálunk, vagy annyira nem gyenge, hogy puszta lélekenergiával feloldjuk, akkor finomabban kell eljárnunk, vagy, nagyjából eszetlenek módjára addig erőlködnünk, amíg nem sikerül kiszabadulnunk. Egyértelműen az utóbbi módszer az energia pazarló, valamint lassabb lefolyású. Míg, hogyha jártasak vagyunk a mágiában, valamint van eszünk, akkor inkább a finomabb módszert alkalmazzuk. Végeredmény és a feloldás módja mind kettő módszerrel ugyan az. Végeredményben kiszabadulunk, feloldási módja meg az, hogy a minket lefogó mágiát szétszakítjuk. Viszont hogyha a fárasztóbb utat járjuk, akkor ezt úgy érjük el, hogy a kötőmágiát minden egyes pontjában feszítjük, amíg az szerte nem foszlik. Ezzel ellentétben a finomabb módszernél a minket gátló technika repedéseit, gyengepontjait megkeressük, s azoknál fogva szakítjuk szét. Lényegében mind kettő módszerrel szétszakítjuk. Láthatóan Taki-kun a fárasztóbb módszert alkalmazta.
- Akár egy romos ház, a bakudoum is tele van repedésekkel. Ritka a tökéletes kötőmágia, mindig van repedés rajta. Keresd azt, a reiatsuddal, s a hibákat kihasználva tépjed le a béklyódat! ^^
Megvártam, míg sikerül neki feloldania a kötésemet, azután megdicsértem.
- Szép munka, volt Taki-kun! ^^ Bár az ellenség ez idő alatt felfalt volna… De az most nem lényeges! ^^ Ülj le, kérlek, és fújd ki magad. Tudod, ahogy először próbáltál kiszabadulni, úgy csupán a gyenge kötéseket tudod feloldani gyorsan. Bár némán idéztem meg a kidout, mégis erősebbre sikerült, mint amit ilyen könnyedén lerázhatnál magadról. Egy bizonyos erősségtől kezdve érdemesebb inkább a technika gyengepontjait, repedéseit felkutatva, és kihasználva érdemes megtörni. Hogy érthetőbb legyen képzelj el egy tálat, a tál szimbolizálja a kötést. Természetesen ezen is vannak repedések. Töltsünk bele a képzeletbeli tálba képzeletbeli vizet. A víz, amit beletöltesz, az a te lélekenergiádat jelképezi. Ahhoz, hogy a tál széttörjön, ahhoz a vízzel teli kell tölteni a tálat, ami sok idő, de hogyha van nálad néhány jégcsap, amik szintén a lélekenergiádat jelképezik, de most már koncentrálva, akkor azokat a repedésbe illesztve már hamarabb szét tudod törni a tálat. ^^ Esetleg van kérdésed? ^^
Hogyha volt kérdése, akkor arra válaszoltam.
- Állj fel, s most újra próbáld meg! Viszont most nehezítek a feladaton. ^^ Bakudou 63: Sajou Sabaku! – Kötöttem meg újra Taki-kunt. Ameddig próbálkozott, én néha-néha lelkesítettem egy „Menni fog!”, vagy „Csak így tovább!” biztatással, valamint kettő lelkesítés közben „Keresd a hibát/rést/repedést a mágián!” mondatokkal próbáltam segíteni neki.
Vissza az elejére Go down
Kaminari Taka
3. Osztag
3. Osztag
Kaminari Taka

Férfi
Cancer Monkey
Hozzászólások száma : 128
Age : 31
Tartózkodási hely : Mosonmagyaróvár
Registration date : 2012. Feb. 02.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: 3. tiszt
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Az edzőterem Cl0te18000/30000Az edzőterem 29y5sib  (18000/30000)

Az edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Az edzőterem   Az edzőterem EmptySzer. Júl. 31, 2013 10:44 am

Valóban a hivatalos megszólítás miatt volt morcos, akkor ezentúl majd figyelek rá, hogy elhagyjam ezt a szokásom, végül is fordított helyzetben én is pont így lennék vele, azonban az igazat megvallva nekem semmi kedvem kapitánynak lenni. Nem hiszem, hogy el tudnám látni tökéletesen a feladatomat, legalábbis egyelőre ebben biztos vagyok. Nos, a kötőmágiával alaposan meggyűlt a bajom, amit meg is jegyeztem. A kapott válasz pedig kicsit váratlanul ért. Romos ház, repedések. Nem számítottam rá, hogy így is lehet gondolni egy kidoura. Rögtön eszembe is jut valami.
-Lenne még egy kérdésem, még sosem jutott eszembe házként gondolni egy kidou-ra, de esetleg van tartó oszlopa is? Úgy értem, egy ház is könnyebben dől össze, ha először a belső tartófalaknak esünk neki.
A válasz után pedig megpróbálom az említett módszerrel próbálkozom. Lehunyom a szemem, és elkülönítem az én lélekenergiámat, meg a bakudóét, ezután pedig megpróbálom megvizsgálni a kötőmágia homogenitását, hogy hol sűrübb, hol vékonyabb a lélekrészecske. Amint ez megvan a következő lépésben arra koncentrálok, hogy oda gyűjtsem az én lélekenergiámat, kicsit nehéz egyszerre többfelé is szétosztani, de sikerül. Abban a pillanatban, mikor megvoltam az előkészülettel felpattantak a szemeim, és egy rövid, nem túl hangos kiáltással megfeszítettem, majd darabokra is törtem a kidou-t. Nagyon jó érzés volt, hogy ilyen egyszerűen szét tudtam törni, annak ellenére, hogy az előbb majd ennyi, ha nem több erőt elpazaroltam a semmibe. A dicséret után jött a lényeges információközlés, amire akaratlanul is elhúztam a számat. Valóban, ennyi idő alatt akár háromszor is végezhetett volna velem az ellenfelem. Lehet gyakorlással tudok javítani az időn, de talán a hatékonyságot is meg kellene kérdezni, mármint, hogy jól értelmeztem-e amit tanít. Bólintok arra, hogy fújjam ki magam, ugyan nem vesztettem végzetesen sok erőt, de egy gyakorlás nem öt perces harc lesz, hanem hosszadalmas gyakorlás, amit bírnom kell szusszal. A pihenőm közben tovább magyarázza az elméletet. Valami hasonlóval próbálkoztam én is, azonban itt jön a felmerült kérdésem, hogy vajon a hatékonyság-időigény mely esetben a legkedvezőbb.
-Airisu, én is hasonló módszerrel próbálkoztam, de inkább törékeny tárgy, és gyengébb pont alapján, de ez a vizes tál talán sokkalta jobban illik a helyzetre. Azon gondolkodtam, hogy mennyire érdemes a hatékonyságot az idő rovására tenni? Az imént próbáltam minél több helyen észrevenni a gyengébb réseket, és azoknál kifejteni az erőmet, de nem lenne érdemesebb egy gyenge pontot kiszúrni és ott nekiesni a lélekenergiámmal? Nem tudom elképzelni, hogy ez mennyire befolyásolná a hatékonyságot, de abban biztos vagyok, hogy időt nyernék vele.
Aztán a kapott válaszra bólintok, és felkészülök a következő menetre. Ezúttal hangosan idézi meg a kidout, érzem ahogy rám tekeredik, és szorítása keményen tart. Nagy levegőt veszek, majd kifújom. Egy kisebb energialökettel esek neki, hogy próbát tegyek egy szonárféle felderítéssel, hátha ezzel időt nyerek a gyenge részek felkutatásánál. Ha sikerül, kiválasztom azokat a pontokat, melyeket érdemes, Airisu tanácsa alapján többet, vagy épp kevesebbet, és ezúttal az ügyességemet is próbára teszem. Magamban sűrítem össze a lélekerőm egy jó részét, majd egyszerre indítom el a  bakudou kiválasztott részei felé. Ebben nincs sok tapasztalatom, így nem egyszerre érnek oda, s nem sikerült az adott pillanatban megtörni, hanem egy-két másodpercet igénybe vett míg a lélekerőm nyomása szétoszlatta a kötést. Egy pillanatra bele is szédültem, talán túllőttem a célon, és több erőt fektettem bele, mint kellett volna, de az is előfordulhat, hogy a kidou sikerült ennyire erősebbre. Talán máshol nem kérdeztem volna ennyit, ne tűnjek tudatlannak, vagy strébernek, de itt ettől nem tartottam. Két nagy levegővétel között kérdeztem.
-Van valami hatékony módszer a feltöréshez szükséges erő meghatározására? Mármint, az rendben van, hogy megállapítom, nagyjából mennyire erős, de ahogy mondtad, és ahogy éreztem is a különbséget, a feltörés módszerétől függően változhat az szükséges erő mennyisége is.
Kíváncsian vártam, hogy milyen választ kapok rá, és milyen feladatok várnak még rám. Először kicsit elcsapta a kedvemet, hogy fejjel a falnak rohantam, aztán lassú is vagyok, de egyre jobban érdekel a téma, és egyre jobban élvezem ezt az tanulást, valahogy a sikerélményeknek köszönhetően úgy érzem szinte bármire képes lennék most. Talán azt leszámítva, hogy Tsukinak sz...sze...vall... >///>. Szóval, majdnem bármire.
Vissza az elejére Go down
Chiruochiba Airisu
4. Osztag
4. Osztag
Chiruochiba Airisu

Férfi
Aries Horse
Hozzászólások száma : 202
Age : 118
Tartózkodási hely : Talpa és haja között.
Registration date : 2012. Feb. 01.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Az edzőterem Cl0te17600/30000Az edzőterem 29y5sib  (17600/30000)

Az edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Az edzőterem   Az edzőterem EmptyVas. Aug. 25, 2013 8:05 am

Kidou edzés Taki-kunnak

A kérdése elgondolkodtat. Végül is a kidouk egyben tartó erőit, akár nézhetnénk támasztó oszlopnak is.
- Bár nincs akkora ismeretem a démonmágia területén, mint a Kidoushuu egyes tisztjeinek, – főleg Kawashima-sanra gondoltam, – valamint az előzőeket egyéni tapasztalat, valamint képzelő erő alapján mondtam, viszont hogyha nagyon akarod, akkor így is gondolkodhatsz. Az, hogy hogyan csinálod, milyen módszert használsz, az rajtad áll. Mi, akik tanácsot adunk, tanítunk, segítünk, szerintem csupán útmutatásokat adunk, hogy az utadat járni tudd.
Éreztem, hogy talán kicsit eltérhettem a tárgytól, ezért kínosabb mosoly kíséretében megvakartam a fejem búbját.
- Mint a háznak a kidounak is van úgymond támasztékai, alapjai, ezért elképzelhető, hogy azokat támadva is fel lehet törni. ^^
Jó volt látni, ahogy figyelt rám, sőt el is gondolkoztatta. Valami sikerélmény szerű érzést éreztem, s ez kellemes volt. Jó dolog segíteni másoknak! ^^
- Helyzete válogatja, szerintem. Hogyha az ellenfeled figyelmét el tudod terelni arról, hogy tovább bántson, azután, hogy le fogott, vagy szerencséd van, és más valaki tereli el a figyelmét rólad, akkor a hatékonyság érdekében, akár létminimumra csökkentheted az idő tényezőt. – Válaszoltam az első kérdésére. – Viszont, hogyha nem terelődött el a figyelme, akkor az idő és hatékonyság egyensúlyával kell cselekedni. Ellenben egy valamit sosem szabad! Pánikolni. Mivel a pánik, csupán ront a helyzeteden. ^^
- Elgondolkodtató a kérdésed. – Kezdtem bele a második kérdésére adandó válaszba. – Egy gyengébb bakudounál elképzelhető, hogy elegendő legyen egy részt ütni… Bár, hogyha azt nézzük… Akár ez is lehet járható út.
A hangosan megidézett kidoumat a kapott instrukciók alapján oldotta fel, viszont még így is láthatóan gondot okozott neki. Talán azért, mert nem igen szokott hozzá a javasolt feltörési módhoz, viszont egy idő múlva minden bizonnyal ügyes lefogó technika feltörő lesz. Ehhez csupán gyakorolnia kell, de nem csak egy valakivel, hanem többekkel is.
- Csupán a gyakorlat, Taki-kun, a gyakorlat. Hogy egy szólást idézzek, a gyakorlat teszi a mestert! ^^ – Az ilyesmi szerintem leginkább így érhető el, bár lehet, hogy a Kidoushuu tisztjei tudnak más módszert is.
- Viszont, – tettem hozzá kisvártatva, – hogyha igazán mélyrehatóan érdekel a téma, akkor a Kidoushuu-hoz lenne érdemes fordulnod, ők talán kielégítőbb választ tudnának adni. ^^
Ezután még néhány bakudou megidézéssel szívesen segítettem akadémiai barátomat, hogyha kérte, de utána mindenképpen kénytelen voltam visszatérni a kapitányi teendőimhez.

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Ayasegawa Yumichika
Globális moderátor
Globális moderátor
Ayasegawa Yumichika

Férfi
Gemini Monkey
Hozzászólások száma : 122
Age : 31
Registration date : 2012. Jan. 06.
Hírnév : 6

Az edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Az edzőterem   Az edzőterem EmptyVas. Dec. 01, 2013 7:00 am

Kaminari Taka: Igyekeztél minél jobban teljesíteni a rád kiszabott feladatot és meg is volt a magad elképzelése a bakudouk feltörésével kapcsolatban, ezért jutalmad 500 LP.

Chiruochiba Airisu: Az edzés bár egy picit rövidre sikeredett, próbáltál magadhoz hűen segíteni tanítvágyodat. Mivel ez a második edzésed, ezért már te is kapsz jutalmat, ami 500 LP.

Az edzéseteket ezennel LEZÁROM, a pontot mindekettőtöknek kidoura kell tennetek.
Vissza az elejére Go down
Chiruochiba Airisu
4. Osztag
4. Osztag
Chiruochiba Airisu

Férfi
Aries Horse
Hozzászólások száma : 202
Age : 118
Tartózkodási hely : Talpa és haja között.
Registration date : 2012. Feb. 01.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Az edzőterem Cl0te17600/30000Az edzőterem 29y5sib  (17600/30000)

Az edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Az edzőterem   Az edzőterem EmptyHétf. Dec. 09, 2013 8:52 am

Kidou tréning Airisu módra
Bakudou feltörés

Ideges voltam, miért ne lettem volna? Hiszen ez volt az első olyan általam tartott edzés, amit nem az egyik barátomnak, de nem is az osztagtársaimnak tartottam, hanem mindenkinek. Ide bármely osztag bármely tagja eljöhetett, ezért izgultam. Az edzés, amit tartani fogok, egyszer már megtartottam, méghozzá Taki-nak. Csupán több személyre kellett átalakítanom, ami nem olt nehéz, mert először egymáson fognak gyakorolni, azután egyesével velem. Ilyen közös edzést már egy ideje fontolgattam.
Az edzőtermet az osztagot érintő építkezések, átépítések során kibővítettük, hogy minél többszínű edzéseket tarthassunk. Az osztagok közötti edzés reggelén, hogy feszültségemet levezessem az egész termet rendbe raktam. Bár igazából nem volt rá szükség, hiszen úgy is minden szép rendbe volt, de attól még nekem jót tett. >.>
Délelőttre hirdettem meg az edzést, s bár gondoltam, hogy se a 11., se a Kidou osztagból nem várhatok jelentkezőt, mégis elküldtem az ő kapitányaiknak is a hirdetményt. A negyedik osztag faliújságára magam akasztottam ki, bár elgondolkodtam rajta, hogy vicces lenne, hogyha magamnak is elküldhetném, de inkább letettem róla, hiszen mégis csak én vagyok a szervező, s így gyorsabb, és komolyabb, hogyha nem küldözgetem magamnak. Very Happy
Szóval ott álltam mosolyogva az edzőterem ajtóval szemközti végében, s vártam, hogy az érdeklődők megjelenjenek. Az edzés kezdésére kihirdetett idő után még vártam egy kicsit, hogy az esetleges késők is megérkezzenek, s csak akkor szólaltam meg, amikor úgy tűnt, hogy minden érdeklődő megjelent.
- Üdvözlök minden kedves shinigami társamat! ^^ – Léptem egyet feléjük, s üdvözöltem őket hangosan. – Mindenki hallja és érti is, hogy mit mondok, igaz? ^^ – Amint visszajelzést kaptam folytattam is ugyanazon, vagy nagyobb hangerőn. – Mint, ahogy olvashatták, hallhatták az általam tartott közös, s szabadon választható kidou edzés témája a lekötő technikák lesznek, és ebben a témában is pontosabban ezeknek a feloldása. Mivel nem áll módunkban nem shinigami kötőtechnikákon gyakorolni, ezért az edzés eszköze a bakudou-k lesznek. ^^ – Egy rövid, lélegzetvételnyi szünetet hagytam.
- Mielőtt a gyakorlati részt megkezdenénk a tréningnek, azelőtt egy rövid elméleti részt tartanék. ^^ Olyan nincs, hogy tökéletes kötő technika… vagyis nagyon ritka, s hogyha olyannal találkozunk, akkor 99,99%-ban pórul járunk. ^^ Viszont, mint mondtam a legtöbb kötő technika nem tökéletes, vagyis pontosabban a felépítése nem tökéletes. Ezek is lélekenergiából épülnek fel, s mivel nem hibátlanok, ezért, hogyha meg tudjuk találni a repedéseket, réseket, szakadásokat, hézagokat, vagyis a gyenge pontokat, akkor azok támadásával szét is zúzhatjuk azt. Ezeknek a megtalálásához lélekenergia érzékelésre, s egy lélekenergia hullámra van szükségünk. ^^ A reiatsuhullámmal, ami természetesen a sajátunk, felmérjük a minket fogva tartó technika felépítését, s így megtalálhatjuk egyes gyengepontjait. Bár ez nem alkalmas arra, hogy utánozni tudjuk a technikát, valamint nem az összes gyengepontot fedezhetjük fel, de amiket így találunk, azok már igen is megkönnyítik a szabadulásunkat. Kötőtechnikák mindig a már létrejöttükkor rajtuk lévő repedésekkel, vagy feszegetésükkor keletkezetteken keresztül oldjuk fel. Hogyha módszeresen már rögtön a hibákat támadjuk, akkor időt spórolhatunk, az idő meg természetesen életet is jelent. Csukják be a szemüket, s képzeljenek el maguk előtt egy rizspapír ajtót, aminek a bal felső sarkán már van szakadás. S most képzeljék el, hogy hogyan törnek át rajta.
Vártam egy keveset, hogy mindenki elképzelhesse a műveletet.
- Azok, akik egyszerűen csak átugortak, vagy egy ütéssel, rúgással csináltak rést rajta, ők most ugyan olyan hatékonyak voltak, mint akik fogták, s a már ott lévő szakadást tépték tovább. Most viszont egy tálat képzeljenek el maguk előtt, a kezükbe egy fém evőpálcikát, a feladat, hogy a pálcikával törjék legalább kettő darabra ezt a tálat, aminek az alján van egy hosszabb, szűk repedés.
Újra vártam, de most többet. A fejemben háromszor lejátszottam, ahogy a rést tovább feszítve kettétöröm a tálat, s csak ezután szólaltam meg újra.
- Kérem, tegye fel a kezét az, akinek sikerült ez idő alatt a képzeletében legalább kettő darabra törnie a tálat, de csak őszintén! ^^ A csalással nem engem, hanem saját magukat csalják meg. ^^ – Gyorsan megszámoltam, hogy mennyien jelentkeznek. – Amit ezzel a példával meg akartam mutatni önöknek, hogyha a gyengepontját támadjuk valaminek, hamarabb áttörhetjük. ^^ Remélem, mindenki tud legalább egy kötőmágiát, mert most kérem, rendeződjenek párokba. ^^ Mihelyt megvan mindenkinek a párja, felváltva mondjanak egymásra kötőmágiát, s azt próbálják feltörni, de nem puszta erővel, hanem a technikák gyengepontjait támadva. ^^
- Hogyha valakinek van kérdése, nyugodtan kérdezzen, szívesen segítek. ^^ – Mondtam, ahogy párokba rendeződtek. – Akkor kezdődjék a gyakorlat.
Természetesen, hogyha valakinek nem jutott pár, akkor egy páros mellé állítottam, s megkértem őket, hogy hárman gyakorlatozzanak. Ameddig gyakoroltak, köztük járkáltam, s úgy figyeltem a próbálkozásaikat.


/off: nem muszáj JK-JK párokat alkotni, akár mindenki választhat magának NJK párt is, csupán azt kérem, hogy mindenki nagyjából 3-4 kötésből próbáljon meg kiszabadulni./
Vissza az elejére Go down
Shiranui Haruki
9. Osztag
9. Osztag
Shiranui Haruki

nő
Taurus Dragon
Hozzászólások száma : 105
Age : 24
Tartózkodási hely : Shiratori-sama mellett
Registration date : 2011. Jun. 23.
Hírnév : 13

Karakterinformáció
Rang: 4. tiszt
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Az edzőterem Cl0te19200/30000Az edzőterem 29y5sib  (19200/30000)

Az edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Az edzőterem   Az edzőterem EmptyHétf. Dec. 23, 2013 5:33 am

Bakudou feltörő edzés

Szokásomhoz hívem Shiratori-samának segítettem, de most valahogy más volt, mint eddig. Nem éreztem olyan jól magam, nem csináltam olyan kedvvel a papírok rendezését, mint eddig, mert Naomi-neechant mostanában alig látom. Tudom, hogy sokat kell dolgozni meg minden, hiszen az 1. osztag hadnagya, akinek több a felelőssége, mint a többi hadnagynak. Ráadásuk az 1. osztag a Főkapitány osztaga, így érthető az egész, de akkor is zavar. Naomi-neechannak is kell valamikor pihennie, és ha ezt a Soutaichou nem érti meg, akkor velem kell szembenéznie.
Vagy lehet, hogy inkább neki kellene segítenem Shiratori-sama helyett, hiszen ő egyedül is elboldogul. Ha pedig ettől Naomi-neechan jobban érzi magát és több szabadideje lesz, akkor már megérte. Fel is ajánlom a segítségemet, amikor legközelebb találkozunk. Vagy most menjek egyből oda? Nem tudom. Lehet, hogy nem kéne megzavarni a munkában, a végén még belekeveredik a papírokba és csak több munkát csinálok neki.
Még mielőtt egyéb teendőimbe kezdtem volna, még Shiratori-sama kérésére távozás előtt kitűztem a 4. osztag felhívását a faliújságra, majd el is indultam járőrözni. Természetesen nem tervezem, hogy megyek a 4. osztag edzésére, hiszen nekem már van tanárom Shiratori-sama személyében és ráadásul kidouról van szó, amiben nála jobb nincs. Egy percnyi kételyem sem volt, hogy meg kéne gondolnom magam, így teljes figyelmemet a feladatomra tudtam fordítani.
Amint végeztem benéztem a Nőegyletben, hátha ott lesz véletlenül Naomi-neechan, de nem volt szerencsém. A Gyerekegyletben is látogatást tettem, mert néha oda is el kell mennem és egy érdekes pletykát hallottam, ami felkeltette az érdeklődésemet. Yamakida Tsuki ott lesz a holnapi edzésen a 4. osztagnál. Úgy éreztem, hogy itt az alkalom, hogy megmutathassam neki, hogy én mindenben jobb vagyok nála. Vagyis mégis el kell mennem erre az edzésre, még ha nem is terveztem.
Másnap jeleztem is Shiratori-samának, hogy hova megyek és a 4. osztag felé vettem az irányt. Nagyjából tudtam, hogy merre kell lennie az edzőteremnek, hiszen a gyengélkedőben már többször jártam. Gyorsan meg is találtam az edzés helyszínét, ahova korábban érkeztem egy fél órával, mint az edzés kezdete, hogy ne hozzak szégyent Shiratori-samára azzal, ha útközben valami vagy valaki feltartóztat.
- Naomi-neechan. - meglepetésemre egyszer csak Naomi-neechan toppant be az edzőterem ajtaján, ezért egyből felé rohantam és átöleltem. - Naomi-neechan is az edzésre jött? - tettem is fel kérdésemet, hiszen azt hittem, hogy éppen dolgozik és nincsen nagyon szabadideje. Vagy lehet éppen most unta meg a munkát és szabadult ki az iroda fogságából?
Úgy terveztem, hogy mivel itt van Naomi-neechan, ezért az edzés alatt végig közel leszek hozzá, hiszen így tudok neki segíteni az edzésben, ha szükséges. Az edzés kezdetét is vette és Chiruochiba taichou elkezdte lemondani azt, amit már üzenetében is közölt velünk. Ezután az elméleti rész következett, ami olyan negatívra sikeredett, legalábbis bennem ezt az érzést formálódott meg. Jó, hogy ez az edzés a bakudouk feltöréséről szól, attól még a másik oldalt is figyelembe kellene venni, hogy mi is használunk bakudoukat. Erre pedig azt mondja a taichou, hogy a bakudouink nem tökéletesek, ez igen lehangolóan hangzik.
Egyszer, ha jól emlékszem, Shiratori-samát kérdezte meg egyik edzésen valaki és ő teljesen más oldalról közelítette meg a dolgot. Shiratori-sama nem mondott semmi olyat, hogy selejtesek a bakudouink, hanem úgy magyarázta el, hogy a kiengedett lélekenergiánkkal megbolygathatjuk a bakudoukban a lélekrészecskék kötését és akkor egyszer csak elszakad a kidou. Ez a magyarázat sokkal jobb, hiszen a bakudoukat mindkét oldalról figyelembe veszi, nem úgy, mint Chiruochiba taichoué.
Ezután példák következtek, amik szintén nem nyerték el tetszésemet, hiszen nem láttam bennük sok logikát. Miért akarnék áttörni egy rizspapír ajtón, amikor egyszerűen eltolhatom és átmehetek rajta. A következő példa egy tál elképzelése fém evőpálcikával és egy lyukkal, ezt kellett legalább két felé törni a pálcikával. Ha nem használhatom a kezemet, akkor egyszerűen lelököm a tálat az asztalról a pálcikával és a földön eltörik az magától.
Bátran tettem fel a kezemet, hiszen egyszerűen és furfangosan széttörtem a tányért és nem volt olyan szabály, hogy nem lökhetem le a képzeletbeli asztalról. Végre eljött a gyakorlat ideje, aminek talán valami értelme is és Naomi-neechannal lehetek párban.
- Naomi-neechan legyünk párok. - szóltam lelkesem a mellettem állónak és bár nem jelentettem ki, hogy párok leszünk, csak felszólítottam, de igazából nem adok neki lehetőséget, hogy visszautasítson, mert megragadom mindkét kezemmel az egyik karját és magammal húzom egy kiszemelt helyre, ahol nyugodtan edzhetünk.
- Kezdjük először valami egyszerű bakudouval és annak ellenére, hogy a taichou úgy mondta, hogy felváltja idézzünk egymásra, inkább egyszerre csináljuk, mert úgy hatékonyabb. Jó? - mondtam el Naomi-neechannak a tervemet, hogy ő is tudja, mit kell csinálnia.
- Bakudou 1, Sai! - idéztem a legegyszerűbb kidout Naomi-neechannal egyidejűleg és bár volt bennem egy kis kétség, hogy milyen gyorsan tudok kiszabadulni belőle, hiszen még nem gyakoroltam a bakudoukból való kiszabadulást, nem adtam fel azelőtt, hogy megpróbáltam volna. Ezért is volt megfelelő, hogy egy gyenge kidoun próbálom meg először, hogy ráérezzek az ízére és az erősebbeket akkor már könnyebben fog menni.
A kidou hatására a kezeim hátam mögé kötődte, ezért elkezdtem agyalni, hogy is kéne nekikezdenem logikusan ennek az egésznek. Ez a kidou annyit csinál, hogy hátraköti a kezünket, vagyis a kezek itt a kulcsok, oda kell irányítani a lélekenergiát. Meg is próbáltam gyakorlatban alkalmazni az elméletet és a kezeimnél engedtem ki a lélekenergiát és még egy kis erőt is kifejtettem, hogy azzal is rásegítsek. Természetesen ennek már nem tud ellenállni a kidou, így ki tudok belőle szabadulni. Ha továbbra is logikusan gondolkozom, és minden jól megy, akkor nem lesz gondom kiszabadulni erősebb kidoukból sem.
- Mehet a következő Naomi-neechan? - tettem fel kérdésemet, amikor láttam, hogy Naomi-neechan is kiszabadult a kidouból és talán készen is volt a következőre. - Bakudou 63, Sajou Sabaku! - következőre egy nehezebbet választottam, hiszen nem próbálhatunk végig minden egyszerűt, mert az örökké valóságig tartana. Naomi-neechan is biztos hasonlóan gondolkozott, mivel ő meg a Rikujoukourout választotta.
Már egyből éreztem, amikor rám tapadt a hat fényrúd, hogy ez sokkal nehezebb lesz, mint az előző. Itt is ugyan meg kell keresni, hogy honnan érdemes kiengedni a lélekenergiámat, de az is fontos, hogy mekkora mennyiséget engedjek ki. Az előzőnél még könnyű volt, mert szinte akármennyit kiengedek, akkor is kiszabadulok, de ez már egy erősebb kidou. Ha pedig feleslegesen túl sokat engedek ki, akkor hátrányba kerülhetek egy harc során, ami nem valami jó.
Ebben az esetben a derekamnál kellett kiengednek a lélekenergiámat, hiszen ott ért hozzám a kidou. Szépen lassan növeltem a mennyiséget és figyeltem, hogy mikor változik meg a kidou reakciója az eddigiekhez képest. Ezt a pontot kellett megtalálnom és akkor tudom, hogy mennyi lélekenergiát kell használnom. Első próbálkozásra még nem vettem észre semmit, pedig egy csomó lélekenergiát kiengedtem, de azután rájöttem, mit is csináltam rosszul. Nem a szememmel kell néznem a kidout, hogy mikor változik meg, hanem éreznem kell mikor érem el a megfelelő mennyiségű lélekenergia kibocsátást.
Így már egyből észrevettem, amit észre kellett venni, vagyis ezt a feladatot is sikeresen teljesítettem. Mivel ezt is viszonylag gyorsan megcsináltam úgy döntöttem, hogy segítek Naomi-neechannak, mert tudom, hogy ő nem annyira jó a kidoukban, mert másban tehetséges. Biztos a taichou által elmondottakat használja fel, amiket olyan hasznosak, mint Shiratori-sama szavai, ezért elmondom neki, hogy is kellene csinálni.
- Naomi-neechan, Shiratori-sama szerint úgy kell feltörni a bakudoukat, hogy a kidouban lévő lélekrészecskék kötését megzavarjuk a lélekenergiánkkal. Próbáld meg ezzel a módszerrel. - mondtam el Naomi-neechannak Shiratori-sama bölcsességét, amit még biztos nem hallott és ezek után garantált lesz, hogy sikeres lesz ez a feladat. Nem érdekelt, ha véletlenül a taichou is meghallotta, amit mondok, legalább ő is tanul valamit ezen az edzésen.
- Most egymás után idézd meg Harukira az előző két kidout Naomi-neechan. Te is dupla kidout akarsz, vagy csak szimplát? - kértem meg Naomi-neechant, hogy most kettő bakudout rakjon rám, mert gondoltam, hogy neki sincs 80-as vagy 90-es szintű kidouja. Ha pedig egyszerre van rajtam két kidou, akkor valami hasonlót elérhetek, mint egy magasabb szintű kidou. Naomi-neechanról ugyan nem feltételeztem, hogy ő is akar két bakudout magára, de azért megkérdeztem.
Ennek a kihívásnak az elején úgy voltam vele, hogy ez sem lesz nehéz, hiszen már külön-külön kiszabadultam a két kidouból, most meg egyszerre kell alkalmaznom a két feladat alatt tanultakat és meg is vagyok. Gondoltam elsőre, de nem így volt. Összegezve csináltam meg az előzőeket, de meglepetésemre nem tudtam kiszabadulni. Nem értettem, hogy mi lehet a baj, hiszen jól csináltam mindent. Erősen próbáltam gondolkozni, mint felejthettem el, amire végül eszembe jutottak Shiratori-sama szavai, hogy a két kidou segíti egymást, vagyis így több kell a kiszabaduláshoz, mint külön-külön. Ezzel a tudással a hátam mögött már mennie kellett a feladatnak és ment is. Egy-kettőre ki is szabadultam a bakudouból és szabad voltam.
- Naomi-neechan az edzés után eljössz Harukival egy fürdőbe. - szólaltam meg, amikor Naomi-neechan is befejezte a feladatát és próbáltam rávenni, hogy pihenjen egy kicsit, hiszen edzés után mindenki fáradt egy kicsit, így nincs is jobb alkalom a pihenésre. Ott pedig, majd felajánlhatom a segítségemet is a papírmunkában, vagy akármiben, ami segíthet Naomi-neechanon, hogy többet lehessen otthon. Ha nem teszek semmit, a végén még visszakényszerül az ágyába, mert megerőltette magát. Azt pedig én nem akarom, mert akkor Naomi-neechan nem lesz boldog, pedig én azt akarom, hogy boldog legyen.
Vissza az elejére Go down
Amaya Ureshii
13. Osztag
13. Osztag
Amaya Ureshii

nő
Gemini Rooster
Hozzászólások száma : 129
Age : 30
Tartózkodási hely : Taichou vagy hadnagy környékén
Registration date : 2008. Sep. 06.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: 13. osztag, 3. tiszt
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Az edzőterem Cl0te18300/30000Az edzőterem 29y5sib  (18300/30000)

Az edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Az edzőterem   Az edzőterem EmptyKedd Dec. 24, 2013 1:22 am

Kedvenc epres shake-emet szürcsölve törtem hatalmas lila kobakomat, vajon menjek, vagy ne menjek. Manapság ellustultam, szóval rám fért volna a mozgás, viszont a rajzolással sem haladtam egy lapot sem. Az előre elhatározott oldalszámból, ha kettőt felvázoltam sokat mondtam. Valamiért elkerült az ihlet morzsája, illetve teljesen más vidékeken kavarogtak gondolataim, aminek nem különösebben örültem. Még a szándékosan fejem fölé ragasztott, óriási G-Dragon poszter sem bírt elegendő lekötő erővel, ne azon pörögjön szünet nélkül agyam, vajon mi lehet Kockabökivel és miért nem jelentkezik manapság. Egymás után vettem számba, ugyan mit ronthattam el, mit mondhattam, csinálhattam, amitől jobbnak látja, ha messzire kerül. Biztosan velem akadtak tini bajok, mert nem találtam megoldást, csak üres buborékokat üldöztem tűvel.
Elképesztően felesleges időtöltésem nem szolgált semmilyen kézzel fogható eredménnyel. Teltek-múltak az órák, csak, hogy pont azzal nem haladtam, amivel kellett volna. Ücsörögtem egyetlen helyben, lógattam lábamat és folyamatosan arra az égimeszelő szájtech zsenire gondoltam. Ez hosszútávon nem valami egészséges, szóval fogtam szőrös mamuszkámat és meglódultam az osztag folyosóin. Tettem egy kósza kísérletet, hátha találok valamilyen érdekességet a hirdető táblákon. Óriási reményekkel telve, bár nem sok lelkesedéssel karistoltam az épületben maradék itókámat szürcsölve. Nem hazudok, akármilyen lótifuti munkával kibékültem volna. Az ellen se tiltakoztam volna, ha az egyik tisztünk harmincas uszkár csordáját kéne megsétáltatnom. Rendben, kissé szélsőséges példa, de jelenleg arra volt a legnagyobb szükségem, valami teljesen lekössön, és ne tudjak más felé kalandozni. Jöhettek a fejtörők, ügyességi játékok, mindenféle bonyolult rejtély. Szabad időm akadt dögivel, hogy felette görnyedhessek.
Három imát továbbítva a szerencsémnek lestem rá a nagy táblára, akad rajta valami újdonság. Csiga lassúságával bogarásztam át az ott hagyott ezernyi fecnit, hátha megtalálom az igazi kihívást. A mélyre ható kutakodás miatt elég lassan araszoltam. Féltávnál már kezdtem felettébb unni, főleg, mert semmi sem felelt meg a fene nagy igényeimnek. Többségük, amúgy is közérdekű közlemény volt jelentések határidejéről, vízvezeték szerelésről, hálókörlet napirendváltozásról, újonc tájékoztatókról, közös ismerkedős bulikról, amiknek negyedéről nem is hallottam. Kicsit szíven ütött ennyire kihagynak az osztagos partikból, de remélhetőleg Kiwi chan nem járt hasonlóan és legalább neki szóltak. Ha már az ő vezetősége alatt randalíroznak, legalább meghívni, vagy tájékoztatni illenék ezekről az összeröffenésekről. Lényegében nem az én problémám, meg ott volt Namie hadnagy, aki garantáltan helyre rakja őket, ha galibát csinálnak. Összességében véve nem akadt ezzel dolgom. Kicsikét elszomorított, még ennyire se vagyok használható, de mielőtt orrom hegyéig merültem a sötét felhőkben, ráleltem a nekem való feladatra. Felcsillantak szemeim a negyedik osztag hirdette edzés láttán. Néhány pillanatig földöntúli boldogságban úsztam, aztán ráébredten, pontosan az a személy szolgál ott, akiről szeretnék megfeledkezni. Felismerés komoly dilemmát okozott, menjek vagy sem, hiszen nem sok időm volt a kezdésig. Perceken keresztül meneteltem fel-alá, mitévő legyek, de végül győzött az amazon. Összeszedtem büszkeségem és öles léptekkel megindultam a helyszínre.
Elérve a hatalmas edzőteremhez nagyot nyeltem. Idegesen pislantottam be a terembe, ahol jó néhányan ácsorogtak. Szerencsémre nem észlelte radarom Langalétát. Megkönnyebbülten sóhajthattam fel és kedvesen integetve sétálhattam be a csoportosuláshoz. Félszegen hintáztam a tömeg szélén, mert különösebben tudtam magammal mit kezdeni. Beszélgetésbe csatlakozni nem volt merszem és ismerős arcot se nagyon láttam, de ezt magamnak köszönhettem. Manapság nem mászkáltam el shinigami rendezvényekre és nagyobb küldetéseken sem vettem részt. Teljesen elvesztem kicsike szobámban, miközben olvastam, zenét hallgattam, vagy rajzoltam a soha el nem készülő manga-mat. Kész szerencsének éreztem nem kellett sokáig kukaként szobroznom, mert Csodacsibe taichou rövidesen nekilátott a feladat ismertetésének.
Aranyosnak látszódott, ahogy általában az osztag összes eddigi kapitánya. Valahogy ennek az osztagnak, mindig cuki tyúkanyó, vagy tyúkapó vezetője van, aki mellett szülői biztonságban érzed magad. Őrültségnek hangzik, de az az ötletem támadt, szívesen felkérném a pótpapámnak, úgy sem ismerem az igazi szüleimet. Persze ezt az idétlen gondolatot nem fejtettem ki hangosan, nehogy megzavarjam az edzés ismertetését. Magam is próbáltam a kibontakozó rajongásom félre tenni és kizárólag arra összpontosítani, amit mondtak nekünk. Nagyjából egyet értettem az elhangzottakkal, mert minden technikának van gyenge pontja, csak keresés kérdése, rátaláljunk. Ésszel többre lehet jutni, mint nyers erővel, hiszen nem mindenki, tizenegyedik osztagos hulk, csak úgy széttépjen egy kötést a belőle terjengő brutális fizikai töltettel. Legyen akármilyen tapasztalt és képzett kidou mester nem képes tökéletes technikát létrehozni. Apró hiba mindig ott lesz. Abban viszont kételkedtem minden esetben lenne elegendő idő rábukkanni erre a sötét pöttyre. Ha nagyon kicsike és nagyon mélyen bújik meg, hatszor kivégeznek, mire rálelnék. Viszont az tagadhatatlan, hogy gyengébb képzettségű kötések esetében igen csak hasznos, ha tudatosan ezzel a módszerrel próbálunk szabadulni a pácból.
Csodacsibe taichou ezután arra kért minket képzeljünk el egy rizspapír ajtót, amit széttépünk. Hirtelen nem értettem a példát, ugyanis, ha túl nagy hévvel ugrunk neki, nem csak a papír szakadhat el, vagy nem csak a tál törhet ketté, hanem megvághatjuk magunkat az anyaggal, szétrepülő kerámia darabkákkal, vagy ránk eshet a keret. Lényeg az, hogy magunk is megsérülhetünk, ha rosszul mérjük fel, mekkora erőt fejtsünk ki a szabadulásunkhoz. Ennek a totál egyértelmű észrevételemnek bátortalan kézfeltéttel adtam jelet.
-De…de…taichou! Ha túl nagy energiával esünk neki, azzal nem csak az ellenfélben, de magunkban is kárt okozhatunk, nem? Úgy-úgy gondolta ezt egészt, hogy-hogy reiatsu érzékelésre támaszkodva keressük a részecskék közötti kötés hézagjait? De-de! Honnan tudjuk, mekkora erőt fejtsünk ki rá?-
Halkan és fülig vörösödve közöltem valószínűleg tök nyilvánvaló meglátásomat. Abban a pillanatban kimondtam, visszaszívtam volna az egészet. Nagyon kínos volt, csak úgy bele szólok a felettesem előadásába. Elszégyelltem magam és zavaromban azt se tudtam, hova bújhatnék el. Meredten bámultam a padlót, hátha tovább siklunk megjegyzésem felett. Reméltem nem ástam el magam ezzel a megjegyzéssel, inkább arra koncentráltam neki lássak a feladatnak. Nem kerestem párt, mert teljesen elfelejtkeztem róla. Álltam, mint egy hátra hagyott drótkefe, majd lesz, ahogy lesz. Végül valaki mellém kavarodott, gondolom szegénynek már nem jutott más, csak én. Kicsit sajnáltam, de azért megeresztettem egy erőtlen köszöntő intést és rábíztam, melyik oldalát szeretné elsőként gyakorolni az edzésnek. Miután arra voksolt, ő próbálkozna először, nem tettem egyebet, mint bátortalanul megidéztem egy hainawa-t. Annyira féltem megüti magát a technika nem volt stabil és muszáj volt szétoszlatnom, nehogy ténylegesen baj történjen. Sűrű bocsánatkérésekkel vettem magamon erőt és tartottam fenn a technikát, míg ő iparkodott a szabadulással. Egész jól haladt vele, mert nem kellett sokszor bíbelődnöm az idézéssel. Kicsikét kimelegedtem az összpontosítástól, de ez a fele nem terhelt le a munkának. Annál inkább tartottam a másik oldal gyakorlásától, ami hamarosan bekövetkezett.
Választott társam is ezt a technikát alkalmazta rajtam, ami hirtelenjében annyira meglepett, köpni nyelni sem tudtam és akárhogy próbáltam összeszedni magam, nem sikerült arra fókuszálnom, amire kellett volna. Teljesen elterelte a figyelmem az idegesség képtelen vagyok megmozdulni és akárhogy igyekszem nem sikerül kijutnom belőle. Néhány perc múlva, inkább szünetet kértem, mert nem jutottam előrébb a megoldásban. Gyors arcpofozgatással összeszedtem magam és újult erővel estem neki a második felvonásnak. Ebben az esetben már kizárólag az érzékeimre hagyatkoztam. Behunytam szemeimet és a körülöttem kavargó lélekenergiákat követtem nyomom. Mindig szerettem, ahogy a fekete vásznon egyre több és több kék pontból álló forma rajzolódott ki. Ha elég ügyes voltam komplett panoráma kilátásom lett, de ahhoz sok idő kellett volna és most nem az volt a cél, minden létező reiatsu pacát megtaláljak. Az érzékelési távolságot szűkítettem, amennyire tudtam és kizárólag a velem szemben állóra, valamint a körülöttem terjengő energiakötésre zsugorítottam. Nyomon követtem az kék nyalábok kavargását és árgus szemekkel üldöztem a réseket, amikből akadt néhány, hiszen senki sem képes mindig ugyanakkora intenzitással energiát továbbítani. Láttam a lehetőségeket, de hezitáltam, mert féltem túl nagy erőt fejtenék ki a szétrobbantásához. Sokáig toporogtam az esélyeimet sorra elhalasztva, míg rászántam magam egy kósza kísérletre, ami elég gyengére sikerült. Saját lélekenergiámat a felsőtestemet indaként befutó kötésnél gyűjtöttem össze. Persze a kellő mennyiséghez képest keveset, ami így nem üthetett lyukat a technikán.
Csúfos második nekifutás után végül jöhetett az újabb kísérlet, ahol már bátrabban igyekeztem semlegesíteni a technikát, de még mindig nem elegendő erővel. Össze se tudom számolni, hány kísérletet tettem, mire ráéreztem, mekkora energia kifejtésre lenne szükségem, hogy egyikünk se sérülhessen meg. Éles helyzetben más a helyzet, ott nem lacafacáznék vele ennyit, viszont most egyáltalán nem az volt a cél, bármelyikőnk megsérüljön. Fő a biztonság, még, ha ezzel totál bénának is látszódtam. Az számított, ha sokára is, sikerült teljesítenem a kihívást.
Vissza az elejére Go down
Shiranui Naomi
1. Osztag
1. Osztag
Shiranui Naomi

nő
Pisces Dragon
Hozzászólások száma : 119
Age : 108
Tartózkodási hely : Haruki~chan nyomában *.* || Shiranui birtok
Registration date : 2012. Feb. 15.
Hírnév : 17

Karakterinformáció
Rang: Hadnagy
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Az edzőterem Cl0te21000/30000Az edzőterem 29y5sib  (21000/30000)

Az edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Az edzőterem   Az edzőterem EmptyVas. Május 11, 2014 5:20 am

Kidou tréning

Lassú léptekkel haladtam a negyedik osztag felé, miután a reggeli értekezletet befejeztük a sekushoun vezetőkkel. Úgy gondoltam, hogy a megfeszített munka, és a rengeteg gond után igazán megfelelő levezetés lesz egy edzés, ahol lélekenergiát kell használni, talán így el tudom majd terelni a gondolataimat is. Természetesen az sem volt utolsó szempont, hogy így rá is nézhettem az edzés menetére, hogy Chirouchiba~taichou miként is vezeti majd azt. A terembe lépve az ismerős hang irányába pillantottam, majd arcomra könnyed mosolyt varázsoltam, ahogy a felém szaladó unokahúgomat karjaimba zártam.
- Igen, én is az edzésre érkeztem, Haruki~chan! ^w^ - Helyeseltem szavaira, és megsimogattam haját lelkesedésére, ami nagyon jól esett, mindig kicsit boldogabbnak éreztem magam, ha a közelében lehettem, még az ilyen nehéz időkben is.
Követtem beljebb a terembe, hogy meghallgathassuk mindketten az edzés célját, és elméleti részét, ami érdekes volt. Sokkal otthonosabban mozogtam a kardvívás művészetében, mint a kidoukéban, így nem igazán tudtam hová tenni azt, hogy miként is lehetséges egyáltalán, hogy olyasmit tanítanak nekünk az Akadémián, amik hibásak? Természetesen megértettem, hogy egy erősebb ellenfél képes kitörni a kötésből, lévén nem az ő szintjéhez, hanem a használóéhoz igazodik a kidou, hiszen az ő lélekenergiájából áll, de ezek szerint akár egy gyengébb ellenfél is képes lenne megtörni a kidout, ha letapogatja azt? Meg is jegyeztem magamnak, hogy erről bizonyosan beszélnem kell a főkapitánnyal, és az Akadémia tanáraival, hogy az efféle dolgok ne fordulhassanak elő! Mi van, ha Haruki~chan használ ilyen bakudout, és emiatt megsérül? Neutral
Nem igazán értettem, hogy valaki mért akarna átugrani egy rizspapír ajtón… igazából a gondatlanság netovábbja eleve az, hogy hagyja, hogy egy szakadás maradjon rajta, hát még az, hogy a helyes használat helyett valamiképpen áttör rajta. Én bizonyosan régen kijavíttattam volna, és ebben az esetben egyszerűen eltolva mentem volna át, hiszen így kell használni egy ajtót! ˘o˘
A tálas példa már jobban tetszett, mert annál egyszerűen ketté lehetett törni az amúgyis selejtes darabot. Képzeletben lejátszottam, ahogy a kezemben tartott fém evőpálcával Nadegirit hajtok végre, amit természetesen az asztal lapja előtt megállítok, nem lenne szép tőlem, ha a berendezési tárgyakat is megrongálnám, elvégre nem ez volt a feladat. A kapitány kérésére felnyújtottam kezemet, bár nem értettem, hogy mért nem kérdez rá a módszerre is, hiszen véleményem szerint az is lényeges lett volna, hogy ki miként hajtotta azt végre.
- Rendben! ^w^ - Örültem, hogy Haruki~chan engem választott, pedig a teremben ott volt egy másik gyermek egyletes is, talán egyértelmű lett volna, hogy vele álljon össze.
Hagytam, hogy a kezemet fogva ő maga válassza ki, hogy hová is álljunk, hiszen nekem ez teljesen mindegy volt jelen pillanatban, fejemben inkább az járt, hogy bár ezek csak kötő mágiák, mégis vigyáznom kell unokahúgomra, így egy gyengébben gondolkoztam. Közben persze egyet kellett értenem vele, valóban sokkalta hatékonyabbak voltunk úgy, ha egyszerre idézzük meg a kidoukat, és több időnk marad arra, hogy rájöjjünk, miként lehet minél hamarabb meg is szabadulni a kötésektől.
- Rendben! ^w^ - Mosolyogtam, és igyekeztem minden tudásomat megélénkíteni a bakudoukról, amit az Akadémián, és az utóbbi években hallottam, hogy nem maradjak szégyenben unokahúgom előtt. - Bakudou 1, Sai! – Idéztem meg Haruki~channal egyszerre az első bakudout, remélve, hogy ez elég gyenge ahhoz, hogy nehogy véletlen kárt okozzon benne.
Magam miatt egyáltalán nem aggódtam, mert bár a betegségem miatt sokkalta rosszabb voltam a kidouk idézésében, lévén nehezen tudtam a testemben lévő reiatsut mozgatni, mégis úgy gondoltam, kellően felkészült vagyok ahhoz, hogy feloldjak egy ilyen szintű támadást. Éreztem, ahogy a csuklóm köré fonódik a kidou, és ezzel a hátam mögé zárja kezeimet. Nem estem kétségbe, magam is jól ismertem eme bakudou hatását, így már felkészülten ért, és igyekeztem a legjobb tudásom szerint cselekedni. Mivel a teremben többen is tartózkodtak, nem tartottam ésszerűnek, ha szabadon engedve lélekenergiám egyszerűen kitörnék a kidouból, mert akkor valószínűleg többeket is megzavarnék a gyakorlatban, az pedig nem lett volna illő. Úgy gondoltam, hogy egy ilyen egyszerű bakudounál még elég az, ha túltöltéssel gyengítem meg, így lehunyt szemmel próbáltam lélekenergiámat a kidouhoz koncentrálni. Nem ment könnyen, valahogy a testem nem szerette, ha magam akartam beosztani, merre is koncentrálódjon a reiatsu, valószínűleg, mert a betegség alatt olyan szinten legyengültem, hogy alig-alig volt érezhető egyáltalán a jelenlétem, és ezt az állapotot elkerülni kívánja.
Én azonban magam szerettem irányítani a dolgokat, és ez alól a testem, és a benne keringő energia sem lehet kivétel, így egy nagyobb löketet indítottam meg csuklóimhoz, amikkel feszíteni kezdtem a bakudot. Csupán néhány másodpercig tartott, amíg végül engedett a kidou, és apró szemcsékre esve szabadultam ki szorításából. Megdörzsöltem csuklóimat, pedig nem fájt maga a művelet, inkább csak amolyan önkéntelen mozdulat volt, miután az ember kiszabadul.
- Készen állok! – Válaszoltam, és látva, hogy könnyedén szabadult ki az előzőből, egy nehezebbet, de még hasonlóan biztonságosat szerettem volna választani számára, hiszen a fejlődés lenne a cél. - Bakudou 61: Rikujoukourou! – Idéztem meg, és közben azért figyeltem, hogy biztosan ne essen baja, és nehogy túl erős legyen számára.
Haruki~chan sem a korábban használtat idézte ezúttal, hanem egy sokkalta erősebbet, aminek hatására erős láncok ölelték szorosan körbe testemet. Valószínűleg, ha kevésbé biztos lábakon állok, akkor el is borultam volna a kidou hatására, de csupán mozdulatlanul álltam, ahogy a nyakamtól a bokámig fogvatartott a kötés. Azt hiszem már az idézés pillanatában tisztában voltam vele, hogy ez nem fog olyan egyszerűen menni, miként a korábbi sikerült, lévén ez sokkal erősebb, és bonyolultabb kidou is, ráadásul a kiterjedése is sokkal nagyobb. Elgondolkoztam, miként is lenne a legcélszerűbb egy efféle kötést megtörni, hiszen még sem engedhetem a vak világba reiatsumat, főként éles helyzetben nem tehetném, de az ilyen gyakorlatokat is pontosan úgy kell megoldani, miként egy harcban tennénk! Saját bankai képességem miatt tudtam, milyen értékes is a lélekenergia, és annak megfelelő alkalmazása, valamint beosztása egy harcban, ez talán létfontosságú is lehet azokban a pillanatokban.
Éppen ezért sokkal célratörőbb módszert akartam alkalmazni, ahogy korábban Chirouchiba~taichou is kérte. Lélek energiámat egy hullámként küldtem végig a kidoun, arra koncentrálva, hol halad keresztül könnyebben rajta, mert azokat a helyeket véltem gyengébbnek, hiszen ha gyorsabban átjut rajta a lélekenergia, akkor ott esetleg vékonyabb, vagy erőtlenebb. Sokkal nehezebb feladat volt ez, mint ahogy azt bárki gondolná, főleg, hogy én magam sokkal tompábban érzékeltem a lélekenergia haladását, ami persze nem más hibája, csupán megnehezíti az én dolgomat. Szerencsére Haruki~chan a segítségemre sietett, valószínűleg kicsit aggódott, amiért még mindig nem sikerült szabadulnom a kötésből, pedig csak elgondolkoztam kicsit.
Örültem, hogy ilyen okos, és az efféle jó tanácsokat is megjegyzi, ez meg is nyugtatott Nara~taichouval kapcsolatban, mert azzal tisztában voltam, hogy a kapitány kitűnő kidou használó, és ha ő tanítja Haruki~chant, az csak a javára válhat. Bólintottam, és megpróbáltam ismételten a bakudou feltörését, ezúttal kicsit másként. Ahogy Haruki~chan mondta, a kidout úgy képzeltem el, mint a rajtam látható láncot, ami apró szemekből áll, és ezek kötéseiből jön létre maga a kötés, ha pedig én ezt a kapcsolatot bontom meg, akkor a kidounak is szét kell esnie. Ismét lehunytam a szemem, amíg a lélekenergiámat végig futattam a láncon, és egyszerűen próbáltam a derekamnál úgy irányítani a reiatsut, hogy az beáramoljon a bakudouba, szétbontva annak szemeit. Eltartott néhány másodpercig, még valóban azt történt, amit én szerettem volna elérni, de aztán éreztem a könnyebbséget, ahogy lassan enged, majd teljesen megszűnik a kidou.
- Biztos nem lesz az sok? – Kérdeztem aggodalmasan, de láttam rajta, hogy teljesen komolyan gondolja, így nem szerettem volna én lenni az, aki megakadályozza a gyakorlásban. – Természetesen én is megcsinálom! – Néztem rá elszántan, nem hagyhattam, hogy egyedül álljon neki a feladatnak, elvégre párok vagyunk, nekem is meg kell tudnom csinálni ezeket!
Azt gondoltam volna, hogy az előzőleg alkalmazott módszerrel sokkal könnyebben fog már menni, lévén megtanultam, hogyan is kell alkalmazni a feloldást, mégis furcsa dolgot tapasztaltam. Ahogy a lélekenergiám végig futott a két kidoun, még én is éreztem, hogy sokkal erősebbek így együtt, mint amilyenek korábban voltak. Meglepő volt, hogy két eltérő kidou hatással lehet egymásra, mégis kétségtelenül ez volt a helyzet, így azt tettem, amit ebben a helyzetben a legegyszerűebbnek gondoltam, és egyként kezeltem őket. Nem csak azt kerestem meg, hogy egyesével merre lehet a gyengepontjuk, hanem hogy az összekapcsolódásukat miként gyengíthetném meg. Így, hogy szépen lassan rájöttem, mit is kell tennem, máris sokkalta barátságosabbnak tűnt a feladat, bár a végére, mire sikerült is kiszabadulnom, eléggé fáradtnak éreztem magam, mintha csak a maratont futottam volna le.
- Rendben. – Nem volt erőm vitatkozni Haruki~channal, hogy még munkám lenne, majd az este befejezem a ház ügyeit.
Rámosolyogtam, hogy érezze, nem kényszerből tartok vele, hanem mert valóban örülök, hogy egy kis időt tölthetünk együtt. Persze sokat találkozunk a birtokon, mióta oda is költözött, de az nem olyan gyakori, hogy közös programokat is szervezünk, így ennek külön örültem. Biztosan pihentető lesz a gyakorlatok után!
Vissza az elejére Go down
Chiruochiba Airisu
4. Osztag
4. Osztag
Chiruochiba Airisu

Férfi
Aries Horse
Hozzászólások száma : 202
Age : 118
Tartózkodási hely : Talpa és haja között.
Registration date : 2012. Feb. 01.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Az edzőterem Cl0te17600/30000Az edzőterem 29y5sib  (17600/30000)

Az edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Az edzőterem   Az edzőterem EmptyHétf. Május 19, 2014 6:40 am

Kidou tréning Airisu módra
Bakudou feltörés

Ahogy megláttam a magasba emelkedő kezet pislogtam párat, hogy jól látok, s mivel az a kéz ott volt, ahogy a hozzá tartozó shinigami társunk is a következő levegővétel után hozzá szóltam.
- Mondja, kisasszony! ^^ – Elgondolkodtató kérdéseket tett fel, amikre mondhatni azonnal válaszoltam.
- Az attól függ, hogy mit nevezünk túl nagynak. Hogyha a korlátainkat feszegető erőt, akkor igen, annak meg van a kockázata, hogy túlterheljünk magunkat, miáltal legjobb esetben is kimerülünk, viszont, hogyha a túl nagyot a feloldáshoz szükséges erőnek többszörösének nevezzük, akkor viszont már kisebb az esélye annak, hogy kárt tegyünk magunkban, s itt is inkább az a veszély fenyeget, hogy az értékes energiáinkat pazaroljuk. – Adtam választ az első kérdésére kedvesen mosolyogva, s aztán a következőkre is. – Igen, a lélekérzékelés segítségével keressék a „repedéseket”. Hogy honnan? Nos, először is tisztában kell lennünk a saját képességeinkkel, hogy mire vagyunk képesek, mennyire vagyunk erősek, mert hogyha túl sokat képzelünk magunkról, akkor könnyen alábecsülhetjük mind az ellenfelünk, mind a technikáit. Valamint tudnunk kell az ellenfelünk erejét felmérnünk. Hogyha ezeket tudjuk és érezzük, hogy a kötés milyen erővel szorít minket, akkor meg tudjuk becsülni a szükséges erőt. Hogyha tanácsolhatom, akkor inkább egy kicsivel becsüljük túl, a szükséges erőt, mintsem fölöslegesen próbálkozzunk. Remélem érthető választ adtam a kérdéseire. ^^
Szerencsére mindenki talált magának párt, így tudtam a gyakorlók között járkálni, bár senki sem kért segítséget, vagy tett fel újabb kérdéseket. Ezért csupán néhány [b]”Szép munka.”
, ”Csak így tovább!” és hasonlók hagyták el a számat, valamint egy bíztató ”Bátrabban!” is elhangzott a számból a „Kérdező-kisasszony” felé. Viszont mindezt mosoly kísérte nem szigorú hanggal tettem. Amint mindenki végzett visszatértem az előbbi helyemre, s újra szóra nyitottam számat.
- Azt örömmel láttam, hogy senki sem kapkodott, valamint szerintem mindenkinek sikerült jól teljesítenie a feladatot. Gondolom, mindenki tisztában van azzal, hogy harci helyzetben nincs ennyi ideje, mint amit itt kapott, de ennek az edzésnek éppen az a lényege, hogy a jelenlévők gyakoroljanak, kitapasztalják a lehetőségeiket. Merem állítani, hogyha a továbbiakban is gyakorolják, akkor belátható időn belül mindannyijuknak sikerül annyi gyakorlatot szerezniük, hogy éles harci helyzetben elég legyen csak rágondolniuk, hogy ki akarnak szabadulni, máris tudják, hogy hogyan szabaduljanak ki. – Tartottam néhány lélegzetvételnyi szünetet, s azt követően az edzés második, de nem kötelező gyakorlati részére tértem át.
- Az előbbi elméleti részben említettem, hogy előfordulhat, hogy áttörhetetlen kötéssel találkozunk. Ez, mint akkor is mondtam, főleg akkor van, hogyha az ellenfelünk tökéletesen alkalmazta a technikát. Most hozzá tenném, hogy akkor is szorult helyzetbe kerülhetünk, hogyha egy nálunk erősebb ellenfél alkalmaz rajtunk technikát. Ezekben az esetekben sem kell kétségbe esnünk. Sőt! Pánikolni sosem szabad! Hogyha félünk, illetve tisztában vagyunk a rossz helyzetünkkel az nem baj, viszont nem szabad engednünk, hogy ez elhatalmasodjon felettünk. Van megoldás az ilyesfajta kilátástalan helyzetekre is. A minket fogva tartó technikát lélekenergiánkkal feszíteni kell, és egy második, egy pontra irányított hullámmal megtámadni a szerkezetét, és ezt addig ismételni, míg a tökéletes technikán nem sikerül rést ütni. Emellett az ellenfél koncentrációjának a megzavarása is segíthet, hogyha olyan technikát használ, aminek a fenntartásához az kell. Viszont sajnos ez minden bizonnyal hosszabb lefolyású szabadulás, mint egy olyan technika feltörése, amit az ellenfél nem tökéletesen hozott létre, valamint az erőviszonyok számunkra kedvezőbbek. – A végére a hangom szomorkás lett, és a mosolyom is elhalványult. Újabb aprócska szünet után újra mosolyogva szólaltam meg.
- Kérem, jegyezzék meg a következő szólás-mondást: A gyakorlat teszi a mestert. A következőkben, aki úgy érzi próbára teheti magát az általam megidézett 4-es számú bakudou-val, a hainawa-val szemben. Aki próbára tenné magát, kérem, a terem baloldalán várakozzon, míg a többiek elvonulnak. Aki elvonul, annak köszönöm a jelenlétét és figyelmét, és baleset-, sérülésmentes, egészségben teli jó munkát kívánok. – Megvártam, míg azok, kik távozni akartak elmennek, azután a teremben maradottak felé fordultam, már, hogyha voltak. –Kérem, egyesével jöjjenek elém, és előre is elnézést kérek az okozandó, esetleges fájdalmakért. – Teljes idézéssel idéztem meg a Bakudou 4: Hainawa technikát, s minden próbálkozót legfeljebb körülbelül egy percig hagytam próbálkozni, azután mindenképpen feloldottam a kidou-t.
Miután végeztünk, nekik is megköszöntem a jelenlétet és a figyelmet, s tőlük is elköszöntem. Viszont mielőtt elhagytam volna a helységet ellenőriztem, hogy minden rendben van-e a teremmel.
Vissza az elejére Go down
Shiranui Haruki
9. Osztag
9. Osztag
Shiranui Haruki

nő
Taurus Dragon
Hozzászólások száma : 105
Age : 24
Tartózkodási hely : Shiratori-sama mellett
Registration date : 2011. Jun. 23.
Hírnév : 13

Karakterinformáció
Rang: 4. tiszt
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Az edzőterem Cl0te19200/30000Az edzőterem 29y5sib  (19200/30000)

Az edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Az edzőterem   Az edzőterem EmptySzer. Május 21, 2014 8:54 pm

Bakudou feltörő edzés

Naomi-neechan egy kicsit aggódott, hogy túl nehézre fog sikeredni a duplakötés, de engem ez egy cseppet sem zavart. Igazi harc alkalmával is előfordulhat, hogy nem csak egy bénítást alkalmaznak rajtunk és ezt is jó gyakorolni.
- Ez csak egy edzés, mindent meg kell próbálnunk. - válaszoltam határozottan, amivel sikerült is meggyőznöm Naomi-neechant, hogy ő is bevállalja ezt a feladatot. Látszott, hogy ez tényleg nehezebb volt, mint az előzőek, én is és Naomi-neechan is megküzdött vele.
Miután megvoltunk a gyakorlattal, Chiruochiba taichou olyan dolgokról kezdett el beszélni, ami szerintem mindenki számára egyértelmű volt. Azonban adott egy jó tippet is, amit ki is akarok majd próbálni az edzés utolsó részén. Egy kicsit viszont logikátlannak tartottam, hogy egy négyes szintű kidouval akar minket tesztelni. Így az eddigi gyakorlattól sem fog sokban különbözni. Bár tudom, hogy a Hainawa nagyon nyúlós kidou és a Sajo Sabakuval ellentétben nem az a célja, hogy megkötözzön, hanem, hogy hátráltasson a mozgásban. Ezért talán mégis egy kicsit más lesz az eddigi gyakorlattól, de én mégis többre vártam volna.
Ettől függetlenül, még ki akartam próbálni magam és mivel én is maradtam, Naomi-neechan is átállt a terem bal oldalára. Amint az edzés további részében részt venni nem kívánók elhagyták a termet, egyesével a kapitány elé álltak a maradók. Megfigyeltem, hogy a taichou nem hagyott sok időt a próbálkozásra, pedig az többet segített volna a résztvevők fejlődésében, ha maguk dönthették volna el, mikor elég nekik a próbálkozásból és nem csak a kapitány gondol egyet és megszünteti a kidout.
Amikor én kerültem sorra, tudtam, hogy gyorsnak kell lennem, mert sikeresen akartam teljesíteni a feladatot. Most akartam próbára tenni azt a tippet, ami a kapitány beszédéből jutott eszembe, bár nem voltam teljesen biztos a sikerében. Mivel tudom, hogy érkezni fog a bakudou, ezért fel tudok rá készülni, magam köré vonom a lélekenergiámat és mielőtt rám tekeredne, próbáltam eltaszítani magamtól. Persze annyira erősen nem tudtam volna kiengedni a lélekenergiámat, hogy lerepüljön rólam egy kapitány kidouja, de nem is ez volt a célom. Ha csak lazán van rajtam a bénítás, már egyből egy kicsit könnyebb dolgom van. Ezt már csak meg kell tartanom és még egy hullámot indítani, amivel már a kidout akarom megbontani. Nem volt olyan könnyű, mint elméletben gondoltam, de nem adtam fel, még jobban próbáltam koncentrálni. Már láttam, hogy a kapitány lassan készülne feloldani a bakudouját, de ekkor egy jól időzített utolsó próbálkozással meggyengítettem magamon a kidout és végül sikerült is leszednem.
Kifújva magamat visszamentem a tömegbe, hogy a többiek próbálkozásait is végignézzem, de főleg Naomi-neechanét. Amint mindenki végzett, a kapitány megköszönte a részvételt és utunkra engedett. Naomi-neechannal mehettünk is a fürdőbe, ahol kipihenhetjük az edzés fáradalmait.
Vissza az elejére Go down
Amaya Ureshii
13. Osztag
13. Osztag
Amaya Ureshii

nő
Gemini Rooster
Hozzászólások száma : 129
Age : 30
Tartózkodási hely : Taichou vagy hadnagy környékén
Registration date : 2008. Sep. 06.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: 13. osztag, 3. tiszt
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Az edzőterem Cl0te18300/30000Az edzőterem 29y5sib  (18300/30000)

Az edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Az edzőterem   Az edzőterem EmptySzomb. Május 24, 2014 6:12 am

Nagyon jól esett, hogy Csodacsibe taichou nem morrant rám, hanem kedvesen válaszolt az összes bugyuta kérdésemre. Extra töltetet adott az edzéshez. Sokkal lelkesebben fogtam hozzá, mert annyira édesen mosolygott. Nem szerettem volna elszomorítani azzal, még gyakorlás közben is szerencsétlenkedek. Persze, a törekvés, csak törekvés maradt. Csúfos kudarcot vallottam. Túlságosan féltem fájdalmat okozok a partneremnek. Bátortalan kísérleteimmel csomó időt elpocsékoltam. Szívemet melengette Csodacsibe taichou néha próbált biztatni. Ezzel egyre szimpatikusabbá vált a szememben. Eszméletlen figyelmes, odaadó és csupaszív lélek! Szinte két szót sem váltottunk egymással az edzés érdemi részét kivéve, de azt hiszem megkedveltem. Mondjuk úgy, becsülöm, mint kapitányt és szívesen elmennék vele epres shake-t inni!
Útközben, azért igyekeztem energiáimat visszaforgatni a gyakorlásba. Viszonylag elégedettnek kellett volna lennem az első feladattal. Éreztem örülnöm kéne, vagy csendesen lenyelni a kisbékát, de nem ment. Szégyelltem magam! Rengeteget bénáztam, hiszen nagyobb koncentrációval egészen biztos hamarabb végeztem volna. Csodacsibe taichou is kihangsúlyozta, éles helyzetben nem lenne ennyi időm szöszölni. Régen halott lennék! Az sem mentség, akkor nem számolnék az esetleges következményekkel, mi történik, ha én vagy az ellenfelem megsérül. Eleve vert helyzetből szeretnék szabadulni. Nem foglalkoznék a kockázati tényezőkkel. Feltennék mindent egy lapra, aztán kiderül mire elég. Most, viszont nem éles bevetésen veszek részt. Velem szemben shinigami társam áll. Nem tett ellenem semmit. Felfogtam, gyakorlás nélkül nem lehet fejlődni, csak nehéz. Nekem bonyolult ez a harcos életmód. Túlságosan óvni szeretném mások testi épségét, közben pedig magasabb szintről álmodozom…
Ezen a pont be is rekesztettem a gondolkozást. Belesajgott fejem a sok zöldségbe, amit összehordtam. Másrészt, Csodacsibe taichou felajánlott két választási lehetőséget. Eleinte félénken toporogtam, melyiket válasszam. Az eddigi gyakorlásért is hálás voltam, de kíváncsi lettem volna a folytatásra. Viszont, elbizonytalanított, hogy eddig sem álltam a helyzet magaslatán. Ha a második kör több ügyességet igényel, még többet fogok bénázni. Nem tudtam, mit tegyek. Elromlott mérlegként billegtem jobbra-balra, mire elfogyott mindenki körülöttem. Kizárólag a terem egyik végében összegyűlt haladó csapat maradt velem. Pontosabban álltak tőlem jó néhány méterre. Igazán kínosnak éreztem volna, ha ezután halkan eloldalazok. Gyorsan közelebb sasszéztam a társasághoz, hátha nem veszik észre bakizásomat. Meghúztam magam a sarokban észre se vegyék, mennyire ég fejem a kellemetlen helyzettől.
Nagyot nyeltem Csodacsibe taichou utasítására. Cseppet sem lobbant fel bennem a bátorság tüze. Húztam az időt, amennyire lehetett. Mindig hátrébb araszoltam a soron következő shinigami-tól. Gyűjtöttem a merszet, hogy elé merjek állni. Illetve valamilyen taktikát akartam kidolgozni. Visszagondoltam minden egyes szavára. Elképzeltem a jelenetet, hogyan zajlana az edzés. Akadt zsebemben technika, amivel kivédhettem volna, de azt csalásnak éreztem. Egyértelműen a kötésből kellett kijutnom. Folyamatosan törtem fejem a kapitány mondatain. Lélekenergiával védeni magad. Pajzsot vonni magad köré. Kötésre kötéssel válaszolni. Értettem a lényegét, de nem fogok harctéren úgy mászkálni, hogy minden karlendítésre kidou-val vonom be a testem, hátha le akarnak bénítani. Persze az nem rossz ötlet, ha eleve tudod, ez az ellenfeled erőssége. Abban az esetben nagyon hasznos lehet. Kivételesen, ebből az elvből indultam ki.
Haditervvel kezemben kicsivel megnyugodtam. Ugyanúgy torkomban dobogott szívem, de már nem ijesztett halálra, milyen gyorsan fogynak az előttem próbálkozó társak. Tudtam, eljön a pillanat, amikor nem lapíthatok tovább. Mély levegőt vettem és felkészültem a legrosszabbra. Kicsi léptekkel közelebb topogtam, végül a kapitány elé sétáltam. Illedelmesen meghajoltam előtte. Bátortalanul eleresztettem a testem, ha erőlködöm, még jobban fájna a kötés. Jobb karomba nagyobb mennyiségű energiát gyűjtöttem össze. Nem mozdultam, míg Csodacsibe taichou felém nem irányította a kötést. Szerencsémre a hainawa mozgó kidou. A célpont eléréséig van néhány röpke másodperc. Nekem ennyire volt szükségem. Gyorsan összefontam mellkasom előtt karijaimat, hogy a reiatsu-val telitett tenyerem egyenesen a bénító kötéssel nézzen farkasszemet. Addig szép fokozatosan növeltem a mennyiséget, míg azaz érzésem támadt szétfeszíti bőrömet. Ekkor kezdtem a kötésre koncentrálni. Figyeltem, hogyan változik összetétele. Abban a pillanatban gyengébbnek tapasztaltam kézfejemnél, megadtam a kegyelemdöfést. Eddigihez mérten nagyobb energiát csoportosítottam tenyerembe, magamban elmondtam egy shakkahou idézést.
Ügyeltem rá, csak akkor engedjem szabadon, amikor ténylegesen elég gyenge már a kötés és érzem, képes vagyok mozdítani karomat. Kicsivel elfordítottam, biztosan ne találjam el vele Csodacsibe taichou-t. Reméltem sikerült, mert nem lett volna vicces, ha valakihez hasonlóan magamra robbantom a technikát, vagy a tanáromra. Akárhogy alakult is, bocsánatkérően hajoltam meg.
-Elnézést Airisu taichou! Tudom, hogy nem ez volt a feladat, csak szerettem volna megmutatni, hogy, ha kellően ügyes vagy, könnyen a javadra fordíthatod a tanultakat! Ha a kitörésbe fektetett energia tört részét, megfelelő pillanatban hadou-ba fekteted, akkor meglepheted ellenfeled!-
Hadartam el lángvörös arccal, szigorúan a padló kémlelése mellett. Nem szerettem volna megsérteni a kapitányt, csak hirtelen elragadott a pillanat heve. Meg akartam mutatni ezt a technikát, akár arra is lehet használni, megfordítsd egy harc kimenetelét.
Vissza az elejére Go down
Shiranui Naomi
1. Osztag
1. Osztag
Shiranui Naomi

nő
Pisces Dragon
Hozzászólások száma : 119
Age : 108
Tartózkodási hely : Haruki~chan nyomában *.* || Shiranui birtok
Registration date : 2012. Feb. 15.
Hírnév : 17

Karakterinformáció
Rang: Hadnagy
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Az edzőterem Cl0te21000/30000Az edzőterem 29y5sib  (21000/30000)

Az edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Az edzőterem   Az edzőterem EmptyHétf. Jún. 02, 2014 12:53 pm

Kidou tréning

Örömmel töltött el, hogy semmiféle gond nem adódott gyakorlás közben, sokkal inkább aggasztott Haruki~chan tevékenysége, mint a sajátom. Betegségem óta nem voltam a legjobb a reiatsu kezelésben, pedig korábban kifejezetten szerettem a démonmágia használatát, hiszen megfelelően kombinálva a shinigami képességeivel, képes lehet olyan kombinált támadást bevinni, ami mellett egy lidércnek esélye sem lehet a menekülésre. Valószínűleg, ha sokkal többet gyakorolnék, ismét legalább gyakorlott szintre vihetném megfakult képességeimet, de jelenleg minden más sokkalta fontosabbnak rémlett, minthogy valóban ezzel foglalkozzam. Unokahúgom lelkes arcát látva, miközben mindent megtett, hogy a lehető legjobbat nyújtsa a gyakorlaton, valahogy azt éreztem, hogy nekem is így kellene tennem. Mármint nem a lelkesedést tekintve, hanem, hogy mindent beleadni abba, amit fontosnak gondolok, és valamiképpen időt szakítani a dolgokra a munka mellett.
Kezdtem kellően kimerültnek érezni magam, ahogy az energiáim nagy részét a koncentrálásba fektettem, és a régen használt kidoukba. A későbbiekben bizonyosan felfrissültebbnek fogom érezni magam, most viszont úgy futottak keresztül rajtam az energiák, mintha a talpamon keresztül szerettek volna meglógni, és a semmibe veszni, amitől valószínűleg a gyakorlópálya közepén aludtam volna el. Szerencsére erről azonban szó sem volt, lassan a végéhez közeledett az edzés, levezetésként pedig további jó tanácsokkal látott el minket a kapitány. Emlékeztem még, hogy mikor a kapitányi vizsgájára érkezett, valahogy sokkalta zavartabbnak és félénkebbnek rémlett, azonban most úgy tűnt, sikerült megtalálnia az egyensúlyt, aminek segítségével vezetni képes osztagát. Örültem, hogy Kikyo~chan egy ilyen kedves, de azért határozott shinigami mellett szolgálhat, hiszen a legjobbat szerettem volna számára, megérdemli, hogy boldog legyen, és jól haladjon az úton, amit a sors rendelt számára.
Szavaira eszméltem fel gondolataimból, mert az elkalandozás fellegén is átütött mondanivalója. Tudtam, hogy nem csupán az jelenthet akadályt, ha az ellenfél erősebb, elvégre az erőkülönbségeket számtalan taktikai fogással képes az ellenfél megborítani, vagy akár mi magunk. Eme közé tartozott az is, ha a delikvens sokkalta gyakorlottabb volt nálunk a választott harcmodorban. Mert legyen bármilyen erős is az ember karja, ha nem tudja, miként kell lecsapni vele, a gyengébb könnyedén kicselezheti, és a tudását és tapasztalatát fordíthatja ellenünk. Valahogy így képzeltem el a démonmágia művészetét is, hiszen valaki minél járatosabb, annál könnyebben, gyorsabban, és tökéletesebben idézheti meg az általa kiválasztott támadást.
Már a kapitány feladatot rejtő szavainál tudtam, hogy további hosszú percek következnek, amit még az edzőteremben töltünk, és nem is csalódtam Haruki~chanban, egyből arra az oldalra állt, ahol a maradók sorakoztak. Magam is mellé keveredtem, bár elég kimerültnek éreztem magam, mintha a gyakorlással töltött időnek legalább a tízszeresét futottam volna végig. Figyeltem, hogy ki miként hajtja végre a feladatot, de mire sorra kerültem, nem igazán maradtak meg képek a fejemben a többiektől látottakból. Magát a kidout ismertem, nem olyan volt, mint a legtöbb lekötöző démonmágia, hiszen nem stabilan tartotta az ellenfelet egy megadott ponton, hanem pontosan ott hatott, ahová az idéző irányította, ráadásul inkább valami gumiszalagra emlékeztetett.
Tudtam, hogy ezúttal még nehezebb dolgom lesz, lévén Chirouchiba~taichou munkája során is főként kidoukkal foglalkozik, messze jártasabb hát ebben a képzettségében. Azonban nem engedhettem meg magamnak, hogy az utolsó pillanatban meghátráljak, vagy ne teljesítsem a kiszabott feladatot, így nem maradt más, mint egy terv kidolgozása, és kivitelezése. Ha korábban jól számoltam, nagyjából egy percem volt arra, hogy kiszabaduljak a fogságból, mielőtt a kapitány feloldja a kötést, így ennyi idő alatt kell cselekednem. Figyeltem az idézést, így láthattam, hogy majd merre indítja meg Chirouchiba~taicho, ezért oda emeltem kezeimet, amik köré erős koncentrációval reiatsumat sűrítettem. Nem volt a legstabilabb, vagy éppen nagy, de arra elegendő, hogy a kidou ne teljes szorításával kösse gúzsba testemet, és legyen elegendő helyem meglazítani, majd kioldani a kötést.
A következő lépésnek nem mást gondoltam, minthogy újabb és újabb energiahullámmal szépen lassan lecsúsztatom magamról a bakudot. Nem ez volt a legenergiatakarékosabb megoldás, viszont nem kellett egyszerre nagyobb reiatsu lökéseket tennem, ami számomra viszont pont megfelelő volt. Közben magamban számoltam a másodperceket, hogy mennyi időm van még hátra, azonban úgy tűnt, nem eredménytelenek próbálkozásaim, a kötés lazult, és akár egy kinyúlt gumit, végül sikerült leügyeskednem magamról. Éppen hogy, de időben.
Büszkén indultam Haruki~chanhoz, és megsimogattam feje búbját, elvégre korábban ő is ügyesen alkalmazta a tanultakat, megérdemeltük, hogy ezután lazítsunk. Meghajolva mondtam az edzés végén köszönetet a kapitánynak, hiszen egész hasznosnak bizonyult végül az edzés.
- Mehetünk? ^w^ - Mosolyogva nyújtottam kezem Haruki~chan felé, hogy immár tényleg a pihenés és a fürdő felé vehessük utunkat.
Vissza az elejére Go down
Shihouin Yoruichi
Admin
Admin
Shihouin Yoruichi

nő
Sagittarius Horse
Hozzászólások száma : 807
Age : 33
Tartózkodási hely : A semmi közepétől, picit balra ;)
Registration date : 2008. Sep. 05.
Hírnév : 114

Az edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Az edzőterem   Az edzőterem EmptyVas. Jún. 15, 2014 5:40 am

Üdv!

Chiruochiba Airisu:
Szerintem ügyesen sikerült elmagyaráznod a többieknek, hogyan is lehet egy lekötőmágiát hatástalanítani. Habár most jutalmat nem tudok neked adni, de azért kapsz tőlem egy jó nagy dicséretet. :3

Shiranui Haruki: A már korábban tanultakat ügyesen sikerült felhasználnod jelenlegi edzésed során, így jutalmad 1000 LP.

Amaya Ureshii: Böszke vagyok rád! Felülkerekedtél az ijedtségen, félelmen, és ügyesen helytálltál az edzésen, habár kissé akadozva. Mégis sikerült némileg összeszedned magad, és sikerrel zárhattad ez edzést amellett, hogy te magad is próbáltál valamelyest hozzá tennikérdéseiddel. Jutalmad 1000 LP.

Shiranui Naomi: Gratulálok, hiszen betegségedből adódóan reiatsud nehezen tudod kezelni, mégis ügyesen helytálltál az edzésen, aminek meg is van a jutalma. 1000 LP-t kapsz.

Figyelem! Az edzés során szerzett pontjaitokat, melyek a kapott LP-ből származnak, csak Kidou képzettségre tehetitek!

Gratulálok mindannyiótoknak!
További kellemes játékot! Anyahajó
Vissza az elejére Go down
https://bleachszerpjatek.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom




Az edzőterem _
TémanyitásTárgy: Re: Az edzőterem   Az edzőterem Empty

Vissza az elejére Go down
 

Az edzőterem

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-=Bleach Szerepjáték=- :: Soul Society :: Seireitei és környéke ::   :: 4. Osztag-