-=Bleach Szerepjáték=-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapPortálLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

Megosztás | 
 

 Shadow Storm

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Kurosawa Katsuro

Kurosawa Katsuro

Férfi
Libra Tiger
Hozzászólások száma : 7
Age : 25
Tartózkodási hely : Lelkek világa
Registration date : 2010. Aug. 15.
Hírnév : 0

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás:
Lélekenergia:
Shadow Storm Cl0te0/0Shadow Storm 29y5sib  (0/0)

Shadow Storm _
TémanyitásTárgy: Shadow Storm   Shadow Storm EmptyVas. Aug. 15, 2010 10:38 pm

Jelszó: Huhuhuhuuuuu!!!!!
Név: Shadow Storm
Kaszt: Shinigami
Rang: 2. osztag 4. tiszt
Nem: Fiú
Kor: Nem tudjuk (12 évesnek látszik)
Felszerelés: Zanpakuto
Születési dátum: Nem tudjuk
Kinézet: Zöld szem, felálló, szőke haj. Bőre színe fehér. 160 cm magas.
Jellem: Sötét

Zanpakuto:
Kinézet: Kétkezes kard, aminek pengéje szürke . Markolata barna szinű.
Neve: Jég Farkas (Kóri Ókami)
Fajtája: Jég
Zanpakotu shikaija: Egykezes kard, pengéje körül jég köröz. Pengéje halvány kék színű, markolata pedig sötét kék. http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:5oObicJCHEeiDM:https://2img.net/h/i551.photobucket.com/albums/ii442/Hitsugaya_1995/IceSword.jpg&t=1
Előhívó parancs: Ragyogj Jég Farkas(Haeru Kóri Ókami)
Különleges képességei:
Fagyasztás (Reitó)
A Jég Farkas pengéje hozzá ér az azonnal jéggé dermed és lassacskán szétrepedezik és szét hull.
Jég Fal (Gin Kabe)
A jég fal képesség a Jég Farkas különleges védelmi technikája. Bele szúr egyet a talajba és egy jég fal jelen meg előtte és kivédi a támadást.



Előtörténet:
Csak a nevemre emlékszem Shadow Storm és arra, hogy amióta a világon vagyok nagy lélekenergiám van. Nem emlékeztem arra hogy kivagyok, hogy vannak-e szüleim, amikor felébredtem.
Felültem az ágyon és meg kérdeztem a gyerekektől akik rámnéztek, hogy
Kik vagytok és holvagyok?
Mi árvák vagyunk és te most a peremvidák 27. körzetében vagy.
Ki mentem sétálni az utcára és egyszer csak egy nagy tömeget láttam meg. Közelebb mentem megnézni, hogy mitörténik ott. A tömeg közepén egy ember volt akinek az oldalára volt kötve egy katana.
Ki ez az ember? kérdeztem.
Egy shinigami. mondták.
Egy shinigami mondtam magamban. Mi lehet az közelebb megyek és megnézem. Közelebb mentem, amikor éhség tört rám és elájultam. Amikor fel ébredtem a shinigami nyújtott felém egy rizs gombócot.
Tessék ezt edd meg.
Köszönöm. mondtam és be is kaptam a rizs gombócot.
Miért ájultam el? kérdeztem a shinigamitól.
Azért ájultál el mert megérezted a lélek energiámat, mehetnál a Lélektovábbképző Akadémiára.
Lélektovábbképző Akadémia az meg mi? kérdeztem meglepődve.
Ott tanítják meg hogy legyél shinigami?
Gondoltam nem veszíthetek semmit mert nem emlékszem semmire.
Jólvan jelentkezem a Lélektovábbképző Akadémiára!
A vizgák könnyen mentek és hamar megszereztem Jég Farkast. A vizsgák után pedig felvettek a 2. osztag 4. tisztjének.
Vissza az elejére Go down
Ootoribashi Roujuurou
Admin
Admin
Ootoribashi Roujuurou

Férfi
Hozzászólások száma : 277
Registration date : 2008. Sep. 06.
Hírnév : 20

Shadow Storm _
TémanyitásTárgy: Re: Shadow Storm   Shadow Storm EmptyHétf. Aug. 16, 2010 1:53 am

Üdvözletem!

Kezdjük is a legelején, ami miatt akkor sem lehetne elfogadni az előtörténetedet, ha hibátlan lenne: a jelszó. Ide nem magának írogat be az ember valamit, hanem szépen elolvassa a szabályzatot, aminek egy bizonyos pontján benne foglaltatik az aktuális jelszó, illetve ezen kívül is hasznos olvasmány, kérdéseid nagy részére választ kapsz belőle. Ha pedig egyéb dolog merül fel, csak ajánlani tudom a többi segédtopikot, például:
  • Gyakori kérdések és válaszok - innen azonnal választ kaphattál volna például arra, hova kell postolnod az előtörténetedet;
  • Kérdések és válaszok - ezt ugyan megtaláltad, azonban nem ártott volna kicsit visszaolvasni is benne, ugyanis kérdéseid nagy részét már mások is feltették korábban, és választ is kaptak rá;
  • Útmutató a japán felszólító alakhoz - nem árt helyesen alkalmazni ezt sem, ha pontosan szeretnéd zanpakutód nevét megalkotni. Amennyiben nem értesz valamit a leírásban, kérdezz rá privát üzenetben vagy cseten valakinél, biztos szívesen fognak segíteni;
  • Elfogadott shinigami előtörténetek - olvass bele néhányba (különös tekintettel a kapitányokra és hadnagyokra), sokat lehet tanulni belőlük. És megsúgom, innen nem fogod megtudni az aktuális jelszót, szóval nincs kibúvó a szabályzatolvasás alól Wink

A bevezető után pedig térjünk is át magára az előtörténeted hibáira és javítására.

Adatlapi rész
  • Név. Tessék keresni japán nevet, vagy pedig részletesen megindokolni, miért pont ilyen "fedőneve" van a karakternek (nem hiszem, hogy Soul Societyben sokan beszélnének angolul, hogy így kereszteljenek el).
  • A második osztagnak már van negyedik tisztje, név szerint Kamioka Rosa;
  • "Jellem: Sötét" - no, ezt nem igazán értem. Kicsit fejtsd ki bővebben, mit értesz ez alatt; szép, kerek mondatokban szeretnék olvasni a karakter szokásairól és belső tulajdonságairól;
  • Csak egy kis apróság és kicsit kukacoskodás is, de ahhoz képest, hogy a karakter 12 évesnek néz ki, az avatarán lévő kép megcáfolja ezt.


Előtörténet
  • Túl rövid, ezt a történetet simán ki lehetne kétszer ekkorára bővíteni legalább. Írd le a környezetet, a gyerekek vagy a shinigami külsejét, bele tudnád keverni a karakter saját gondolatait, érzéseit... Kicsivel több fantáziát!
  • Különítsük már el a párbeszédet, gondolatot, környezetleírást. Például: "Egy shinigami. mondták." -> "- Egy shinigami - mondták." Nem hiszem, hogy egy fórum alapú szerepjátékon ne kelljen már külön megtanítani az alapvető helyesírást... Párbeszédet kötőjellel (-) kezdünk, új sorban, hogy ne folyjon össze a leírással. A te történetedben igencsak nehézkes elkülöníteni ezt a kettőt.
  • Helyesírás - szorosan kapcsolódik az előző ponthoz. Az igekötőket minden esetben egybeírjuk az igével ("meg kérdeztem" -> "megkérdeztem" és társai), kivéve, ha közbeékelődik egy másik szó ("meg akarok tanulni [helyesen írni]"). Ezen kívül a vesszőket és írásjeleket is elég szabadon alkalmazod (vagyis inkább sehogy).
  • Nem írunk minden (második) mondatot új sorba, felesleges ezzel a módszerrel és üres enterekkel azt a látszatot kelteni, hogy hosszabb az előtörténet, mint valójában.
  • A lelkek nem csak úgy kitalálják, hogy nekik most magas lélekenergiájuk van. Erre úgy lehet rájönni, hogy éhséget érez az illető, ami nem jellemző az egyszerű lelkek között.

A fentiek miatt az előtörténetedet ELUTASÍTOM. Amint végeztél a javításokkal, jelezd cseten vagy privát üzenetben egy globális moderátornak, aki ismét ellenőrzi az írományt.
Vissza az elejére Go down
 

Shadow Storm

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-=Bleach Szerepjáték=- :: Nyilvántartás :: Előtörténetek ::   :: Futottak még-