-=Bleach Szerepjáték=-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapPortálLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

Megosztás | 
 

 A király útja

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Diego Canino
Espada
Espada
Diego Canino

Férfi
Taurus Monkey
Hozzászólások száma : 304
Age : 31
Tartózkodási hely : Hatodik torony, Las Noches
Registration date : 2012. Jan. 04.
Hírnév : 5

Karakterinformáció
Rang: Sexta Espada, a Sanador Equipo parancsnoka
Hovatartozás: Las Noches
Lélekenergia:
A király útja Cl0te40100/45000A király útja 29y5sib  (40100/45000)

A király útja _
TémanyitásTárgy: A király útja   A király útja EmptyKedd Jún. 17, 2014 8:18 am


Amikor visszaért a szobájába, Nayara egy levelet pillanthatott meg az ágyán. Kézzel írták, az aláírás pedig tudatja a lánnyal, hogy az Espadája írta a levelet. Egyszerű, rövid tartalma van, utasítja az arrancart, hogy miután a mesterséges Nap fénye kihunyt, észrevétlenül hagyja el Las Nochest, és a fal mentén tartson jobbra.
Las Noches éjszaka viszonylag kihalt, egy irányból jönnek hangos zajok, valamiféle buli lehet a Centrumban, így viszonylag könnyen kijuthatsz úgy, hogy egyetlen arrancarral se fuss össze, Las Noches falain kívül pedig semmi különös nem fogad, csak a megszokott hollow sikoltások, a Hold komor fénye, és a fehér homok. Semmi érdekeset nem találsz, majdnem egy félkört teszel meg, amikor két alakot pillantasz meg. Az egyikük az Espadád, Diego, a másik pedig egy számodra ismeretlen arrancar, aki csak akkor fordul feléd, amikor meghallja a lépteid.
Fekete bőrű, az ötvenes éveiben járhat, fekete, már őszülő szakálla van, a maszk a feje tetején helyezkedik el, és egy szarvasmarha koponyájára emlékeztet. Az egyenruhája egy fehér szerzetesi csuhára emlékeztet, fegyvert nem látsz nála.



Leteszem a fracciónomnak szóló levelet az ágyára, azután kilépek, és bezárom magam után az ajtót. Bár a tornyom minden szobájához van kulcsom, ez alól az övé sem kivétel, nem szeretek bemenni valaki más otthonába hívatlanul, ha lett volna más, biztonságos lehetőség, hogy üzenjek neki, azt választom. A mai este döntő fontosságú, még a Sanador többi tagja sem tudhatja, hogy merre járok. Biztosan van közöttük, aki egy fraccióni posztért elárulna engem, az pedig egészen biztos, hogy senki nem hagyná ki azt, hogy Espada lehessen, Seth pedig bizonyára mindent megadna, ha lebuktatnának egy, az élete ellen irányuló összeesküvést.
Ez a tökéletes alkalom, most, hogy valami nő ivóversenyt rendezett az Enemigó Publicóba, és őt ismerve folytatása is lesz, kihalnak a folyosók, gond nélkül elhagyhatom a várost. Persze, ki merne követni egy Espadát? És ki lenne rá képes észrevétlenül? Egyetlen személyt tudok csak, aki erre vállalkozna, de kizártnak tartom, hogy távol maradjon egy olyan ivóversenytől, ahol verekedés és félmeztelen nők lesznek.
A megbeszélt helyre megyek, és nem is kell sokat várnom, hogy felbukkanjon előbb az az arrancar, akit vártam, azután pedig a fracciónom. Másokat viszont nem érzek a közelben. Tökéletesen úgy alakul minden, ahogyan alakulnia kell. Megvárom, hogy Nayara közelebb érjen, mielőtt megszólalok.
- Nayara, ő itt Jerubus Tvrtriss, Las Noches egyik legrégebbi lakója. Harcolt a Téli háborúban Aizen oldalán, Barragan oldalán Aizen ellen, és itt volt, amikor Hueco Mundo királya felépítette Las Nochest. Jerubus, ő a fracciónom és a helyettesem, Nayara Tarin.
- Örvendek- a férfi fél vállról odavetett válasza után egy pillanatra felkészülök rá, hogy ha esetleg a fracciónom megsértődne, és támadni próbálja, megállítsam. Ha az arrancar meghal, akkor a hetek óta készülő tervem füstbe megy.
- Barragan király Las Nochese még máshogy nézett ki, rá sem lehetne ismerni, de amikor Aizen átépítette a várost, megtartotta az alapokat. A trón ma is pontosan ugyanott áll, és ugyanaz, amin a hollowok királya ült. És megvannak az alagutak is. Jerubus tudja, hol vannak, mi pedig feltárjuk azt, ami a trónterembe vezet.
- Cserébe pedig támogatod a bekerülésem az Espadába.
- Természetesen. Akkor megmondanád pontosan, hol van az alagút?- a férfi egyetlen szó nélkül térdelt le, én pedig érdeklődve néztem, ahogy tapogat a homokban. Nem értettem, miért nem Espada, a lélekenergiája ugyan bőven elmaradt az enyémtől, de a kilences Espadát, aki alig erősebb egy átlagos arrancarnál, valószínűleg könnyedén le tudná győzni, nem is beszélve a hosszú üresedésekről, amiket nem tudom, miért nem használt ki. Talán tudta, hogy nem tudná megtartani a címét, ha nem állna valaki erősebb mögötte, aki támogatná a kihívókkal szemben. Mindenesetre, nagyon hasznos szövetséges lenne.
- Nem tudom, Barragan miért építette ezt az alagutat, de még hollowként részt vettem a kiásásában. Nem sokkal azelőtt készültünk el, hogy megjöttek a shinigamik, és miután arrancar lett, és újjáépítették a várost, Barragan lezáratta az alagutat. Minden hollowot megöltek a fracciónjai, miután végeztek a munkával, és felkutatták azokat is, akik építették. Talán én vagyok az utolsó, akinek sikerült túlélnie Barragant, és még ismeri a lejáratot.- elgondolkozom rajta, hogy mit miért cselekedhetett a hollowok királya. Talán az volt a terve az alagúttal, mint nekem, és egy merényletre készült Aizen ellen? De akkor eredetileg miért építették? Sok gondolkozási időm nincs, fémes csikorgással emel fel a férfi egy fémajtót, a homok pedig elkezd lassan beleömleni az így keletkezett, nagyjából hat méter széles lyukba, aminek lépcsősor vezetett a sötét aljára. - Rendben, ez lesz az.

Vissza az elejére Go down
Nayara Tarin
Arrancar
Arrancar
Nayara Tarin

nő
Leo Hozzászólások száma : 45
Age : 321
Registration date : 2013. Nov. 12.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: 57. Arrancar, Diego Canino fracciónja
Hovatartozás: Las Noches
Lélekenergia:
A király útja Cl0te10200/15000A király útja 29y5sib  (10200/15000)

A király útja _
TémanyitásTárgy: Re: A király útja   A király útja EmptyKedd Jún. 17, 2014 11:00 pm

Eltemetett, vagy épp soha nem is volt, feledésükben elsorvadt emlékek mélyéről feltörő dallam játszik a falak közt, saját hangom visszhangjaként, kísérőként, egész szobám ajtajáig. Egykor, saját idejében hozzáértőktől másként, szebben hangzott ugyanez, mára már csak töredéke, homályos, megfakult, csalóka is helyenként, mi ide eljutott, de jobb híján be kell érnem ezzel. Kulcs fordul, zár kattan, kezem csak aztán mozdul, elhangzott az utolsó taktus, s bár csak hírből hasonló eredetijéhez, kijár annyi tisztelet, ne befejezetlenül vessek neki véget. Elégedett sóhajjal lépek be, minden dolgom végeztével más sem marad, semmittevésé lehet a nap további része, ideig-óráig éhségem sem dörömböl tudatomon. Első dolgom megszabadulnom helyenként szakadt, még inkább mocskos, ebédem maradványaival, vöröses színben éktelenkedő, még ragacsos foltokkal tarkított egyenruhámtól. Undorodva vágom sarokba a rongyot, sokadikként immár elgondolkodtató, étvágyam olykor kulturáltabb módon is csillapíthatnám, még a végén azon kapom magam, nem marad mit felvennem.
Fürdő felé indulva tökéletlenségen akad meg szemem, hibádzik valami, mi nem úgy van, mint legutóbb hagytam. Nem általam ott felejtett papírlap foglal ágyamon helyet. Gyanakvásom, ki, hogyan, s miért tért be hívatlan, hamarjában elhal, olvasva kézzel írott sorokat. Kevéssé enyhülök tudatában, Diego volt kéretlen vendégem, alkalomadtán szóvá is teszem, rejtegetnivalóm bár nincsen, belépésre illő engedély kérnie. Újra és újra figyelmesebben futva át a levelet teszem magamévá a benne foglalt instrukciókat. Okot feltételezek, nem véletlen meghívásomnak ezen formája, kért diszkréciót szem előtt tartva a levelet sem hagyom magam után, utoljára átolvasva gyűröm galacsinná, porcelántálkába helyezve, más ne kapjon lángra, erre kérés ugyan nem szerepelt, jobbnak látva így tenni égetem hamuvá. Találkánkra megjelöltig időm már csekélyke, épp elegendő rendbe szednem magam, mégse volna illő úgy állítsak be, kit frissen a vágóhídról szalajtottak. Dolgom végeztén mintha kicseréltek volna, még kedvem is megjön titkos kirándulásra, magamhoz képest kifejezett lelkesedéssel várom, kíváncsian rá, mit rejteget az espada.
Épp időben, mire lekapcsolják a Napot végzek mindennel, sötét beálltával indulásra készen, másra sincs szükségem, Travesíát kézhez véve hagyom el a tornyot, megvárakoztatni semmiképp nem akarva meghívóm. Tettenéréstől nem tartva, mégis tolvajmód osonva járok, minden sarkon kilesve, mi szinte felesleges, kóbor lélek sem jön velem szembe. Kihaltnak tetszik egészen, mit csak addig furcsállok, míg a palota központjához közelítve ordenáré tivornya hangjai nem nyomják el halk lépteimnek zaját. Állatok módjára viseltető fajtársaim fejcsóválva hagyom magam mögött, ahogy eddig, óvatosságom szinte nevetségesnek tetszik, továbbra sem botlok bele egyetlen példányba se. Kilépve a mindig éjbe intek felfele a változatlan égen trónoló ezüst fényű fele, üdvözölve, s intve, ne árulkodjon rólam, míg alatta settenkedek. Ha akarna se volna kinek, magam vagyok most is, ahogy eddig, szembe sem jön, nem is követ senki, szinte láthatatlan is leszek a palota fehér fala előtt, öltözékem, hajam sem árulkodó színű e környezetben. Lámpásom halvány lidércfénye, mi egyedül leleplező lehetne, gondosan elcsitítva az sem lesz hűtlen, jószerével észrevétlen közelítem a találkahelyet.
Megérkezve számításomnál többen lézengünk errefelé, idegen arrancar vár Diego mellett. Kérdő tekintetemre rögvest meg is felel, bemutatására bizalmatlan mérem végig társaságunkba szegődöttet, kivagyiságát soroló szavakra ügyet sem vetek. Csak mert túlélt, még nem nézem többe. Hevenyészett, nyeglén felém intézett üdvözlésre, lekezelő hangján megütközve ökölbe szorul a kezem. Mégis, egyedül barátságtalan izzó tekintetem, mi nemtetszésem hirdeti, más jelét nem adva, pokolbéli mosollyal biccentek felé. Tudomásul véve, ittléte nem véletlen, s ha Espadám nem élve akarná, nem tesz vele felesleges, formális köröket, ha végezni kívánna vele, rám ehhez pláne semmi szüksége. Így egyelőre mindenkinek jobb, ha válaszra sem méltatom, udvarias forma most aligha csúszna ki a számon. Ittlétünk további részleteit is csendben veszem, semmi olyat nem hallok, mi kérdést vetne fel, elég mindezt tudomásul vennem. Kivéve, mikor az idegen szólal fel. Hallottaktól idegesen rándul meg a szemem, félreérthetetlen gyanakvást fest arcomra néhány szava, kétkedve bámulok Diego fele, hogy ezt ő sem gondolhatja komolyan. És mégis, pártfogásáról biztosítja, nem törődve velem. Válaszára bosszankodva felszisszenek, karba tett kézzel támasztva meg hátammal a falat, tiltakozón oda sem nézve, mit ügyködik lábunk alatt a homokban kotorászva. Mondandójához, míg szorgoskodik, volna néhány kérdésem, legfőképp kételyem, nem is az építkezéssel, inkább személyével szemben. Miféle agyafúrt dög lehet, miként maradt életben ilyen precíz tisztogatás közepette, hol az utolsó porszemnek is sírjában hallgatni kellett létezéséről e helynek? Nem hogy nem tetszik, nem is bízom benne, eltekintve attól, hogy felettesem szükségesnek érzi jelenlétét, nem értek egyet vele. Céljai mellett nyilván semmiségszámba megy, hogy nem kívánatos egyedekre is időt kell fecséreljen, s ha ő így gondolja, nincs mit tennem, csak reménykedni abban, sokáig nem zavar körülöttünk vizet. Az idő közben meglelt bejárathoz lépve, elé állva óvatosan lefelé lesek, kéretlen kezdőlökéstől óvakodva véletlen se ugorjak fejest, ha valamelyikük netán szó nélkül előre küldene. Kérdőn tekintek Espadámra, hogyan tovább, diszkréten az idegenre biccentve, csak egy intésébe kerül, hogy tovább ne tartson velünk. Persze, megfordul a fejemben, ha nemleges válasz lenne, annak is van értelme, az alagutat egyedül ismerőként még hasznunkra lehet. Ha valóban ennyire titkos ez a hely, az építőknek, ha volt esze, úgy csapdáktól sem mentes, így talán volna értelme, ha előttünk menne.

Vissza az elejére Go down
Diego Canino
Espada
Espada
Diego Canino

Férfi
Taurus Monkey
Hozzászólások száma : 304
Age : 31
Tartózkodási hely : Hatodik torony, Las Noches
Registration date : 2012. Jan. 04.
Hírnév : 5

Karakterinformáció
Rang: Sexta Espada, a Sanador Equipo parancsnoka
Hovatartozás: Las Noches
Lélekenergia:
A király útja Cl0te40100/45000A király útja 29y5sib  (40100/45000)

A király útja _
TémanyitásTárgy: Re: A király útja   A király útja EmptyPént. Jún. 27, 2014 12:18 pm


Jerubus egy fáklyát gyújt meg, és elsőként indul meg lefelé a járatba, utána Diego és Nayara. Nincsenek csapdák, legalábbis a járat elején, minden sötét, csak a fáklya fénye világítja meg az egyhangú, fekete folyosót, ami látszólag soha nem akar véget érni. Egyre mélyebbre halad az alagút, egyre halványabban érezni a reiatsut, ha a felszínen elhalad egy-egy arrancar.
Nayara lába alatt valami hangos reccsenéssel törik el, és ha lehajol megnézni, egy ujjnyi hosszúságú, fehér csontot találhat. Ránézésre tényleg egy ujj lehetett valamikor régen. A folyosón beljebb haladva felfedezhető még néhány törött csontdarab kupacba rakva, a koponyadarabokból ítélve legalább hat-hét testről származhatnak. A csontokon talált sérülések alapján erőszakos haláluk volt. Jerubuson látszik, hogy egy kicsit megrettent a csontok láttán.



Szótlanul követem Jerubust az alagútba, ami akkor is érdekelne, ha csak szabadidős tevékenység lenne a feltárása, és nem szolgálna különösebb célt. A város alagútjai hatalmas előnyt jelenthetnének nekünk feltérképezve, könnyen meglehet, hogy egy nap meg kell védenünk Las Nochest, és akkor ezek az utak kincset érhetnek, akár menekülésre, akár hátba támadni a támadókat. A régi várak titkos alagútjai is ezt a célt szolgálták, bár azt nem hiszem, hogy Barragan ezért építette volna az alagutat, ahhoz túlzottan el volt telve saját magától.
Érdekes, hogy érzem az arrancarok reiatsuját így, hogy valójában milyen messze vagyok most Las Noches lakott részeitől, és mégis, ha nem lenne a fal, hallanák a hangom, ahogy beszélek. Még az is lehet, hogy érzik a reiatsumat, bár ha jól tippelem, akkor már elhagytuk a külső részt, ahol a Privaronok élnek és őrzik a falat, most a numerosok szobái alatt haladhatunk el. Valahol erre volt az a szoba is, ahol Slarin bukása után éltem.
- Ez a Numerosok lakóhelye a falon, igaz?
- Igen, beletelik még egy kis időbe, amíg elérjük a centrumot. Nemsokára elkezd majd kanyarogni az út, kétszer annyi távolság lesz legalább, mint a felszínen.- remélem, hogy elágazások nincsenek, nem akarok napokat itt lent tölteni, mire meglesz a feljáró. Előbb-utóbb feltűnik valakinek a hiányom, még ha nincs is sok közük hozzá, mit csinálnak az Espada tagjai. Ebből a szempontból most hasznosabb lenne, ha egy magányosabb Espada lennék, aki kevésbé avatkozik bele a hétköznapokba, ha például Adala vagy Flavia tűnne el, napokig nem keresné őket senki. Ha pedig Vex, talán hetekig, a bukott fracciónom volt az egyetlen, aki látott benne valamit. Ha még egyszer beszélhetnék Theaval, ha még egyszer feltehetnék neki egy kérdést, elgondolkoznék melyik legyen az: hogyan és ki ölte meg, vagy hogy mit látott egy ennyire ostoba, nagyképű arrancarban. Talán csak úgy akart manőverezni, hogy átvészelje a bukásomat is. Ha így volt, szerencsés, hogy meghalt, mielőtt megtudom.
Megtorpanok, és egy pillantást vetek arra a tárgyra, amit Nayara a lábával széttört. Rengetegszer láttam már ilyet, ez egy ujj csont, valószínű gyűrűs vagy mutatóujj lehetett. És ami furcsa, hogy nem porladt teljesen darabokra az érintésre, tehát nem arrancaré volt, és nem is shinigamijé. A mi testünk nem marad meg pár napnál hosszabb ideig, a reiatsu, ami összetartja, elszáll a halálunkkal. Akkor talán egy emberi testhez tartozott? És mit keres itt?
Nagyon meglep, amit beljebb találunk, az összehordott, valószínűleg emberi csontok majdnem biztos, hogy hollow áldozatai, de nem értem, miért vannak itt. Miért vesződne egy hollow azzal, hogy áthoz egy embert, és kockáztatja, hogy elveszik tőle a zsákmányát? Ez egyáltalán nem logikus, ráadásul ez viszonylag sok különböző testről származik. Hét alsóállkapocs-csontot látok a kupacban, talán találnék még többet az alján, de a pontos szám annyira nem érdekel. Ami fontosabb, hogy Jerubus arckifejezése alapján, nem tudja, hogy mit is keresnek itt holttestek.
- Emberek voltak, legfeljebb öt-hat éve halottak a csontok minősége alapján. Tartsátok nyitva a szemeteket!- nem mondanám, hogy tartok tőle, ami itt lent van. Talán Barragan itt hagyott néhány hollowot őrizni, az embereket pedig csalinak használta, hogy bejöjjenek, de igazából egyetlen dolog volt csak Barragan hatalmában, amivel komolyan esélye lett volna megállítani engem, az pedig Barragan maga volt. Ha néhány hollow van itt őrségnek, azzal nem ér semmit.
Persze lehet, hogy a csontok később kerültek ide, és már más is felfedezte ezt az alagutat, az embereket pedig valami ismeretlen okból hozta ide. Ez az eshetőség annyira nem tetszik, erről az alagútról senki nem tudhat egészen addig, amíg Seth életben van, ha eltorlaszoltatja valahogy, azzal mindennek vége. Láttam, mire képes, egyetlen esélyünk lesz ellene.

Vissza az elejére Go down
Nayara Tarin
Arrancar
Arrancar
Nayara Tarin

nő
Leo Hozzászólások száma : 45
Age : 321
Registration date : 2013. Nov. 12.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: 57. Arrancar, Diego Canino fracciónja
Hovatartozás: Las Noches
Lélekenergia:
A király útja Cl0te10200/15000A király útja 29y5sib  (10200/15000)

A király útja _
TémanyitásTárgy: Re: A király útja   A király útja EmptySzomb. Jún. 28, 2014 6:08 am

Egyikük sem kéri, várja, elől kelljen haladnom a sorban, s ha nem szólnak, magamtól nem is vetném magam elsőként a mélybe, így kényelmesen, utolsóként lépek be követni őket. Egyedül az előttünk haladó nyomán szálló, orrfacsaró fáklya füstje, mi sereghajtóként kellemetlenséget jelent, ennek ellenére sem bánom, nem nekem kell ismeretlen folyosókon, első helyen kóborolnom. Hosszú sétát ígérő tényre, mit előttem fecsegnek, elnyomok egy kikívánkozó ásítást. Igyekszem meglátni szépségét egy sötét, dohos patkánylyukban tölteni az estét, módfelett nehezemre esik élvezni a helyzetet.
Talán ha kincset, kihívást, izgalmat keresnénk, de ez csak egy alagút. És valóban csak az, utolsó esélyt adva simítom végig a falat, de az néma, hallgatag marad. Élettelen, porosan, hidegen feszül ujjaimnak. Unalmas. Nem nyög szenvedést, sikolyokat, nem dalol halottjai hangjain, nem duruzsol titkokat, nem csalogat. Csak egy fal. Kiábrándító, s egy darabig nem is kecsegtet mással, olyan marad, mint kezdetek óta volt.
Kis idővel mégis, mintha el nem suttogott kívánságra teremne, léptem nyomán reccsenő hang üti meg a fülem, szinte fájón marva a körülöttünk feszülő csendbe. Lehajolva magamhoz is veszem talpam alá surranó dolgot, szinte kérlel, ne hagyjam ott. Travesía lámpásába fényt csempészve veszem szemügyre talált kincsemet. Itt létének furcsasága, árvasága mosolyt csal, ahogy nézem, egy kóbor ujjacskát, annak is csak maradványait tartom kezemben. Milyen kis helyes! Csupán azt sajnálom, óvatlan eltörött, hasznát így már nem veszem, nem lesz olyan, mint régen. Érdeklődve rá, mivel zajongok Diego is megtekinti szerzeményem, s ha mindenki kigyönyörködte magát benne, visszateszem oda, ahol volt. Hátha még visszajönnek érte.
Csak kicsivel előrébb, beljebb merészkedve lesz világos, e tettem hiábavaló volt, bárki is hagyta azt el, annak hiányozni már nem fog. Gazdája, feltételezem, az előttünk heverő kupac tetején, közepén, alján hever valahol. Összevisszaságukban nehezemre esne megmondani, vajon egykor melyiküktől származott. A halomba hordott csontok láttán első gondolatom, bármi is végzett velük, legalább rendetlenséget nem hagyott maga után. Továbbá kissé zokon veszem, ily csendesek, imént, mikor kérdőre vontam, az alagút fala, mintha mi sem történt volna maradtak szótlan, holott bizonyosan volna mit regélnie.
Az imént eltiport ujjacska és ezek egész addig nem tűnnek valóban érdekesnek, míg a nyilvánvalót Diego szavakká nem formálja, miféle szerzetek lehettek valaha. Emberek, persze, hogy azok, saját fajtánkból nem maradna csontváz a vég után, mégis, e kézenfekvő tény, ha nem köti orromra, biztosan nem szúr szemet.
- Miért nyugtalanít ez a kelleténél jobban? – csontok gazdájának vesztét akármi okozta, mellette aligha jelentene fenyegetést számunkra, intését képtelen vagyok komolyan venni, mikor ő halad előttem. Figyelmeztetése pedig szinte nevetséges, eddig sem jártam csukott szemmel. Ha élne is talpunk alatt valami, mi bajt hozhatna ránk, valamelyest érezve a felettünk levők reiatsuját, aligha maradt volna rejtve ennyi időn át. Ha pedig olyan gyenge, mire senki sem figyelt fel, erejével nem ütközött ki a tömegből, úgy ránk nézve sem lehet veszélyes. Egyszerű emberekkel végezni pedig még a leghitványabb lidércnek sem lehetett megerőltető.
Jerubus, ha igyekszik is leplezni, nem vagyok avatatlan, hogy a rémület bujkálását ne érném tetten tekintetében. Csonthalom, akár csak ezért lenne, betérőknek hívogatón elrendezve, késztetésnek, kezem ügyébe akadó, üres szemgödréből bután nézelődő társaitól kisebb koponyát kezembe ne vegyek nem állok ellen. Vigyázva, rendezetlen rendszerét megbontva, csörömpölést keltve azért az egészet, ha lehet, ne borítsam le. Szerzeményemmel fordulok a férfi fele, elé tartva bizonyítékát hozzáfűznivaló mondandómnak.
- Ne félj, felkelni már nem fognak – tudom, hogy ne tudnám, nem is ettől tart, más, mi aggasztja, kihagyhatatlan volt, legalább egyszer ne gúnyoljam ki. Nehéz visszafogni magam, szinte leplezetlen ül ki arcomra, gyávasága egy csontkupac láttán mennyire mulattat. Bármilyen csúnyán is végezték, nem érzek fenyegetést a felől, ki kiirtotta őket, Diego, hogy velünk van, épp elég biztosíték, ha már itt kell lennünk, keresve is alig lelnénk jobbat. E tudattól némileg el is kényelmesedve fordulok az út további része fele. Hacsak fel nem szólít rá, hogy ne tegyem, szebb időket is megélt fej martalékát is magammal viszem, bízva benne, szórakoztatóbb társaság lesz, mint azok ketten.
Vissza az elejére Go down
Diego Canino
Espada
Espada
Diego Canino

Férfi
Taurus Monkey
Hozzászólások száma : 304
Age : 31
Tartózkodási hely : Hatodik torony, Las Noches
Registration date : 2012. Jan. 04.
Hírnév : 5

Karakterinformáció
Rang: Sexta Espada, a Sanador Equipo parancsnoka
Hovatartozás: Las Noches
Lélekenergia:
A király útja Cl0te40100/45000A király útja 29y5sib  (40100/45000)

A király útja _
TémanyitásTárgy: Re: A király útja   A király útja EmptyCsüt. Júl. 03, 2014 8:55 am


Az út a következő pár száz méteren eseménytelen, nincsenek további csontok, vagy bármi, ami arra utalna, hogyan kerültek ide. Ezután az egyenes út véget ér, és egy tíz lépcsőből álló lépcsősor visz feljebb, hogy azután egy ugyanolyan folyosón vezessen tovább. Ez a szakasz semmiben nem tér el az alsóbb szakasztól, legalábbis néhány száz méteren, utána kísérteties zajok törik meg a csendet.
A folyosó vége felől nyikorgást lehet hallani, és néha mintha halk nyögések is vegyülnének a hangok közé. A hang egyre erősödik a következő néhány száz méteren, a három arrancar talán kicsit feszült is lehet tőlük, de azután egy ponton egyértelművé válik a forrása, a nyikorgás felülről jön, ahogyan a halk, női nyögések is. Nem lehet nagyobb a távolság néhány méternél. Tíz-húsz méterrel arrébb beszélgetésfoszlányokat lehet hallani, és újra tisztán érezhető az arrancarok reiatsuja. Egészen addig, amíg egy nagyon hosszú lépcsősor tovább nem visz lefelé. Szinte rögtön a lépcső alján meg lehet érezni valami rettenetes, szörnyű szagot, alig két-háromszáz méterre pedig egy rothadó holttest kerül elő, ami egyértelműen a szag forrása. Ember volt, nő, nagyjából a negyvenes évei végén járhatott, de ennél sokkal több információ nem látható rajta. Leszámítva azt, hogy elvágták a torkát.
Az út halad tovább egyenesen, de nagyjából akkora távolság megtétele után, ami a hulla és a lépcső alja között volt, egy keskenyebb, kanyargós folyosó indul balra. Ennek fény lobog a végén, és olyan zajok jönnek ebből az irányból, mintha valaki ott tenne-venne.



- Azt hiszed, hogy ez a pár hulla aggaszt?- Jerubus idegesen megnyalta a szája szélét, miközben egy pillanatra újra a halottakra nézett, azután újfent visszatért a tekintete Nayarára. - Te nem ismerted Barragan-samát. Fogalmad sincs, micsoda volt ő, mennyivel felette állt a világnak. Itt hagyott valamit, hogy őrizzék ezt a helyet, és biztos lehetsz benne, hogy nem volt annyira ostoba, hogy pár gyenge hollow legyen csak az őrszem…
- Elég ebből! Barragan halott, nincs itt semmi, ami megállíthat egy Espadát. Illetve, kettőt, nem igaz?- nem igazán titkolom el a gúnyt a hangomban a fekete bőrű arrancar felé. Ha valaki Espada akar lenni, nem félhet, nem retteghet egy halott istentől, valakitől, akivel éppen készül egyenlővé válni. Ha Barragan élne, komoly kihívást jelentene, de semmit nem hagyhatott itt, ami elég egy másik Espada feltartóztatásához, különösen úgy, hogy szerintem nem is másik Espadát, hanem Aizent kellett volna feltartóztatnia. Arra pedig amúgy is képtelen. Akkor viszont elképzelhető, hogy más is ismeri ezt a helyet? Ha igen, akkor használhatatlan.
Ahogy a fülem megütik a hangok, felkészülök rá, hogy bármelyik pillanatban beleállítsam a felbukkanó valamibe a karóm, amit a ruhaujjamban tartok. Talán tényleg itt hagyhatott Barragan pár tucat hollowot, bár nem tudom, hogy azzal mit érne el, ha egyszer letalál ide valaki, úgyis gyorsan kipucolja őket. A nyögések egyre hangosabbak. Remélem, hogy nem derül ki végül, hogy Adala idejár a fracciónjaival szórakozni, vagy hogy valamelyik szadista itt kínoz valakit minden nap, és ez a hely ennyire közismert. Akkor ez az egész terv mehetne a szemétbe.
Egy kis mosolyt kicsal belőlem, ahogy rájövök, hogy ez az egész fentről jön. Ha tudnám, hogy pontosan ki is van most néhány méterrel felettem, akkor akár abból a szobából is indulhatna a támadás, kevésbé lenne feltűnő, ha egy házibuliba gyűlnének össze a követőink, mintha kimasíroznának, és elkezdenék megkerülni Las Nochest. Ami pedig a jelent illeti, ez a pár méter padló nem túl nagy akadály, ha nagy baj van, és tényleg van itt valami, amivel nem bírok el, még mindig visszamehetünk a városba.
- Nayara, holnap derítsd ki, hogy ki van éppen felettünk!- nem akarok magyarázattal szolgálni, örülök, ha magától rájön, de az sem baj, ha nem tud minden részletet a terveimből. Csak az számít, hogy holnapra kiderítse nekem, ki a szoba tulajdonosa, azután valamilyen indokkal megszerzem ezt a szobát a terveimhez. Talán a tulajdonosa is hasznos lehetne, ha osztja a nézeteinket, de egyáltalán nincs szükségem rá. Itt úgyis van jó pár szoba, hallom az arrancarokat felettünk, bármelyik megfelel a célnak.
A bomlás szaga nem idegen számomra, de azért így is kicsit összeráncolom a homlokom az erős szag miatt. A bűz figyelmeztet, hogy valami egészségtelen, mérgező dolog van a közelben, érdekes, hogy így, hogy számomra semmiféle kockázattal nem jár a közelsége, is érzem ezt a szagot. Még mindig részben emberek vagyunk, ez is egy bizonyíték, még nem hagytok teljesen hátra azt a fejletlenséget, amiből tovább fejlődtünk.
Csak egy pillantást vetek a hullára, ezúttal nem mondom ki fennhangon az elemzést, ők is láthatják, hogy frissnek számít, még akkor is élt, amikor Thea meghalt. És azt a hosszú vágást sem nehéz észrevenni a torkán. Nem marcangolták szét a testét, egyetlen, célzott támadással ölték meg ezt az embert. És néhány száz lépés után úgy tűnik, hogy megtaláljuk a tetteseket is.
- Megnézzük, ki van ott, ne csináljatok zajt! És készüljetek rá, hogy ellenséges lesz- nagyon valószínű, hogy arrancar, valószínűtlenebb esetben valami más intelligens lény van ott. Talán még több, még élő ember, bár kétlem, hogy ők itt kihúznák pár hétnél tovább, ez a környezet gyorsan összeroppantaná még a legerősebb akaratúakat is a törékeny fajtájukból.

Vissza az elejére Go down
Nayara Tarin
Arrancar
Arrancar
Nayara Tarin

nő
Leo Hozzászólások száma : 45
Age : 321
Registration date : 2013. Nov. 12.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: 57. Arrancar, Diego Canino fracciónja
Hovatartozás: Las Noches
Lélekenergia:
A király útja Cl0te10200/15000A király útja 29y5sib  (10200/15000)

A király útja _
TémanyitásTárgy: Re: A király útja   A király útja EmptyHétf. Júl. 07, 2014 8:09 pm

Hogy ne ismertem volna Hueco Mundo egykori királyát? Épp eléggé ahhoz, hogy közelebbről ne is akarjam. Nem olyan közelről, mint felteszem ő állt hozzá, kényelmes közelségben ahhoz, hogy talpnyalóvá váljon. Ebből se akkor, se manapság nem kérek. S bármekkora úr is volt egykor, mit sem számít, valahol jobbak vagyunk nála. Ha másért nem is, szembetűnő legnagyobb különbség közte és köztünk, míg mi a mai napig itt vagyunk, ő nagyon is halott. Kitörése épp csak kacajra nem fakaszt, de még mielőtt kuncogás fogna el, játékomnak, kedvemre e mihasznának az idegein táncoljak, Diego vet véget. Mint civakodó kölyköket ültetnek szét két külön sarokba hallgattat el minket. Sértésnek is venném, mégis, tudtában, hogy nem szórakozni jöttünk, ezúttal nem veszem magamra. Kekeckedhetnék még, mi másban téved, nem kapok szót rá.
Továbbhaladtunkban türtőztetem magam, megállom, hogy kiszemeltem ne tartsam szóval. Pedig annyi mindent vethetnék elé, rémeket festve, mi az őrületbe kergetné. Nem lepne meg, ha azt is elhitethetném vele, szörnyek laknak az ágya alatt. De mégse, legyűröm a kényszert, hisz még a végén sikerrel járnék. Legkevésbé az hiányzik, hogy lányos sikolyok közepette inaljon el ijedtében. Csupán az tart vissza, valamiért még szükségünk van rá. Effajta szórakozásomtól megfosztva más után kell néznem, az előttünk húzódó üres alagút nem köt le, jobb híján magammal hurcolt kicsinységé lesz a főszerep. Hiába nézegetem, szuggerálom, nyüstölöm, szóra mégsem bírom. Előttem haladóktól lemaradásom néhány gyorsabban szedett lépéssel hozom be, zárkózok fel Diego mellé.
- Mit gondolsz, fiú volt vagy lány? S mi legyen a neve? – dugom orra alá szerzeményem, hogy közelebbről is megleshesse a koponyát, hátha megmondója lesz e rejtélynek. Komolytalanságnak helye nincsen, nem csupán viccből kérdeztem, mégsem adhatok nevet valaminek, ha nem tudom biztosra, mi illene hozzá. Valóban érdekel, válasz fényében állok a továbbiakban hozzá, kedves, kegyetlen leszek-e csendestársul beszerzett fejjel.
Kapcsolatunk mégsem mélyülhet el általam kívánt mértékben, nem tőlünk származó hangok csalják el tőle a figyelmem. Nem egyedül vagyok ezzel, még kezemben tartott koponya is mintha azt lesné feszülten, zajok forrása ki, vagy épp mi lehet. Eredetükhöz érve lesz világos, nem körülöttünk, csupán felettünk ténykednek. Megkönnyebbülten eresztem ki tüdőmben bent rekedt levegőt, holott észre sem vettem, mikor szüntettem be a légcserét. Nevetségessé lesz, ahogy végiggondolom e nem tettet, mit a lelepleződés veszélye keltett, mintha lélegzetvisszafojtva észrevétlen lehetnék. A hangokból ítélve a fentieknek sejtelme sincsen, talpuk alatt settenkedünk, s nem hogy ez, más sem tűnt fel eddig egyiknek sem. Vajon tudnak róla, mi folyik idelenn, s hogy egyáltalán létezik ez? Fel nem tett kérdésemre feleltet maga a hely hordozza magában néptelenségével, azt valószínűsítve, az alagút porát hosszú idők óta mi tapossuk először. Miként másképp lenne titkos a terv, s annak menete, ha a fél palota tisztában lenne az útvesztővel? Bizonyára nem így van, s a hangfoszlányok sem árulkodnak róla, hogy észrevettek volna minket. Diegot valamiért mégis érdekli, ám legyen, nehézséget nem jelent ezt kideríteni.
- Úgy lesz – bár a válasz erre különösebben nem mozgatja meg a fantáziámat, ki és mi végett csihol ki magából ilyesfajta hangokat, ha ennyire tudni akarja, rájuk nézek majd. Ugyanakkor megnyugtató a tudat, bármily fenyegetés is lapuljon a mélyben, koránt sem aggasztja annyira, mint véltem. Szavaiban kérés mellett ott rejtőzik, hisz a holnapban, s abban, hogy ezt mindketten megérjük. Másképp nem bízott volna feladatot rám. Ugyanakkor ettől Jerubus félelme a korábbinál is nevetségesebbnek fest. Már csak azt furcsállom, Diego magabiztosságából egy fikarcnyi sem ragadt rá, továbbra sem bízik benne, hogy egészben kijuttat minket.
Gondtalanságomra arculcsapásként ér a felénk toluló iszonyú szag, mintha csak szándékosan figyelmeztetne, koránt sincs annyira minden rendben, mint naivan hittem. Korábbi feltételezésem kártyavárként omlik magában, az út közben talált pórul járt jószág a bizonyíték arra, mégsem olyan kihalt a hely, mint annak véltem. S nem csupán itt van, természetellenes halála hirdeti, rajta, s rajtunk kívül is van vendége a helynek. Amennyiben persze nem saját torkát metszette át, ám ennek az esélye igen csekélyke. Nem is olyan távol tőlünk, fény, motoszkálás kél, neszeket keltő gazdája lehet a kéznek, mely az imént talált hullával végzett. Némaságra, óvatosságra intés többes száma ez esetben szinte sértés. Még hogy a másikat felszólítaná rá, megértem, bizalmatlansága józanságom felé, hogy nem ismerne ennyire, ostobán tételezve fel, hogy az ismeretlenbe csörtetve rohannék nem épp hízelgő. Szótlan bólintok csak rá, duzzogni ezen később is lesz időm. Lehetőségére, hogy a kanyar után ellenséget lelünk nem volna meglepő, mégsem feszülök rá különösebben a kérdésre, továbbra sem veszem komolynak, hogy volna mitől tartanunk. Ettől persze nem teszek úgy, mintha mi sem lenne előttünk, Travesíát kezem ügyébe veszem, bár hely szűkében annak használata néhány kérdést felvet. Ráadásul nincs is hozzá elegendő szabad kezem. Jerubus vállán kocogtatva egy pillanatra figyelmét követelem, markába nyomom néma útitársunkul szegődött koponyát, hogy vigyázza meg nekem. Már egészen megkedveltem, kár volna érte, ha baja esne, s ha valami történne, nem lehetek tekintettel még arra is, hogy össze ne törjem.

Vissza az elejére Go down
Diego Canino
Espada
Espada
Diego Canino

Férfi
Taurus Monkey
Hozzászólások száma : 304
Age : 31
Tartózkodási hely : Hatodik torony, Las Noches
Registration date : 2012. Jan. 04.
Hírnév : 5

Karakterinformáció
Rang: Sexta Espada, a Sanador Equipo parancsnoka
Hovatartozás: Las Noches
Lélekenergia:
A király útja Cl0te40100/45000A király útja 29y5sib  (40100/45000)

A király útja _
TémanyitásTárgy: Re: A király útja   A király útja EmptySzomb. Júl. 26, 2014 7:14 am

A szűk folyosó egy kanyarral később párhuzamosan követi a főfolyosót, azután visszakanyarodik felé, de mielőtt újra csatlakozhatna hozzá, véget ér. Egy ajtó található bal kéz felé, egy nagyobb ajtó pedig előre. Narancssárga fény szűrődik ki a nagyobb ajtó alól, ami remeg, mintha lobogó tűztől származna, a bal oldali irányába viszont teljesen sötét van. Nayara és Jerubus a bal oldali szoba átvizsgálását kapja feladatul, miközben Diego benyit a nagyobb ajtón.
A kisebb szoba bűzlik, és ahogy Jerubus feljebb emeli a fáklyát, több tucat ketrecbe zárt embert pillanthat meg, akik a legkülönbözőbb korúak és neműek, elég rossz körülmények között tartva, de úgy tűnik, etetik őket valamivel, az egyik sarokban egy kisebb konyhapultot láthattok, egy félig felszeletelt kenyeret, a kenyérvágó kés az élére állítva a deszkán, de ahogy rávetül a fény, eldől. A következő pillanatban egy éles sikoly tör elő Jerubus szájából, ahogy valami erősen megtaszítja, ő pedig nekiszáll az egyik ketrec rácsainak, és ájultan esik össze. Te vagy a félhomályban előtűnő arrancar következő célpontja, két késsel vagy rövid karddal próbál téged leszúrni. A szomszéd szobából is dulakodás hangjai törnek elő, de neked a saját ellenfeleddel kell foglalkoznod, aki villámgyorsan szurkál és vagdos feléd, próbál a falhoz terelni. Elég sötét van, de azt meg tudod állapítani, hogy férfi.



Nem igazán van kedvem Nayara játékához egy ilyen fontos feladat végrehajtása közben, de valamiért mégis kiveszem a koponyát a kezéből, és tanulmányozom kicsit, mielőtt feldobom a levegőbe, úgy, hogy különösebb ugrálás nélkül el tudja kapni. Én nem tartom szórakoztatónak, hogy egy halott ember maradványaival bohóckodnak mellettem, de nem is zavar.
- Még nem volt húsz éves, de már nem voltak tejfogai, lány volt. A névadást rád bízom.
Bármit csinál Nayara, még mindig ezerszer jobb társaság, mint Jerubus. Tudtam, hogy nem jó harcos, és a hosszú élete titka, hogy tudja, mikor kell elfutni, de azért mégsem vártam, hogy ennyire gyáva legyen. Legrosszabb esetben is néhány tucat hollowval találkozhatunk itt lent, amik akármilyen erősek is legyenek, nem lesznek a közelében sem egy arrancar erejének. Inkább nekik kellene rettegniük tőlünk, és talán pontosan így is tesznek. Kíváncsi vagyok, hogy egy ilyen alak miért gondolta, hogy uralkodhat a hollowok felett. Ha Espada-t is csinálok belőle, nem sokáig marad az, ha valaki ennyire gyenge, nem védik meg az erős barátok sem, ha kilép a hátuk mögül.
Elégedetten nyugtázom, hogy Nayara harcra kész, amikor az ajtókhoz érünk, Jerubusnak viszont tényleg nincs más funkciója, mint az, hogy tartja a fáklyát, nem hinném, hogy rábízhatnám akár egy hollow megölését is. Valószínű, hogy legalább adjuchas szintű őrök vannak itt, ha tényleg olyan fontos volt az alagút Barragannak, legalább olyan őrökre volt szüksége, akik megölik a véletlenül betévedő felderítőket.
Felemelem a bal kezem, és a mutatóujjammal a bal oldalamon lévő ajtó felé bökök, miközben lassan kihúzom a kardomat az oldalamról. Nayara egészen biztos, hogy megértette, az ő dolga, hogy ellenőrizze a szobát, nem akarom, hogy amíg az egyiket ellenőrizzük, esetleg valaki megléphessen a másikból. Nem lenne jó, ha bárki megtudná, hogy van ez az alagút, és legfőképpen azt, hogy jártam itt. Bízom eléggé Nayarában ahhoz, hogy elintézze, amit a szobában talál. Én benyitok a másikba, miután elégedetten nyugtázom, Jerubusnak legalább annyi esze volt, hogy csendben maradjon.
Egy hangulatosan berendezett kétágyas szobában találom magam, kisasztallal, számtalan könyvvel, kandallóval, előtte fotellel. A fotelben pedig ül valaki, nekem háttal, és abból, hogy nem fordul hátra rögtön, amikor az ajtót hangos nyikorgással kinyitom, rögtön tudom, hogy van társa is, csak akkor pattan fel, amikor a szomszéd szobában sikoly hangzik fel.
Fiatal, nálam jóval alacsonyabb barna hajú arrancar pattan fel a fotelból, és rögtön a kezébe kap egy hosszú lándzsát, amit párszor megpörget, ahogy megindul felém. Gyorsan megállapítom, hogy a reiatsuja hasonló szinten lehet, mint Nayaráé, és a mozdulataiból ítélve, elég jó fegyverforgató lehet. Nincs rajta felsőrész, a hollow lyuka tisztán kivehető a mellkasa jobb oldalán, a maszkja pedig egy nyakörvre emlékeztet. Ahogy megmutatja a vigyorát, felvillantva ragadozó fogait, önkéntelenül egy kis mosoly kúszik a számra. Úgy tűnik, nem mérte fel az erőnk közötti különbséget.
Előrelendülök, megsuhintom a kardom, pontosan abban a pillanatban, amikor a férfi felém súr a lándzsájával. Majdnem olyan gyorsan szúrt, mint ahogy én vágtam, de így is túlzottan elkésett, a támadása kiszámítható volt, és ha nem így lett volna, akkor is kétlem, hogy kárt tudott volna tenni bennem. Csak fél kézzel, közepes erővel lendítettem meg a kardom, de ez is bőven elég volt hozzá, hogy eltörje a gyengébb arrancar zanpakutoját, jó húsz centivel a hegye alatt, és kirepítse a kezéből a maradékot is.
Ahogy a férfi meglepetten hanyatt esik, rögtön felette termek, az egyik lábammal a mellkasára lépek, a kardom hegyét pedig az arcának szegezem, egyenesen a most az eredeti kétszeresére táguló zöld szemének. Érzem, hogy fél tőlem, úgy is érezném, ha vak és süket lennék, ennyire gyorsan valószínűleg még soha nem győzte le senki.
- Ki vagy te?- annyira nincs szükségem a válaszára, hogy sejtsem a kilétét, de nem akarom, hogy tudja, tudok az alagút építőjének személyéről. Ha most felfedem a lapjaim előtte, mindenképpen meg kell ölnöm, ha viszont hagyom, hogy elhiggye, véletlenül került ide három arrancar Las Nochesből, talán még használhatom valamire. Egy pillanatra hátra pillantok, hogy nem szökött-e meg a másik, de a harc hangjai még mindig hallatszanak a másik teremből. Nayara nem fog könnyen győzni, ha az is ilyen erős, de nem akarok még közbeavatkozni.

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom




A király útja _
TémanyitásTárgy: Re: A király útja   A király útja Empty

Vissza az elejére Go down
 

A király útja

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-=Bleach Szerepjáték=- :: Hueco Mundo :: Küldetések Hueco Mundoban-