-=Bleach Szerepjáték=-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapPortálLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

Megosztás | 
 

 A Kardok és Rózsák egylete

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Aikawa Chiyo
11. Osztag
11. Osztag
Aikawa Chiyo

nő
Scorpio Goat
Hozzászólások száma : 398
Age : 32
Tartózkodási hely : Jobb esetekben ruhán kívül :P
Registration date : 2012. Feb. 21.
Hírnév : 12

Karakterinformáció
Rang: 11. osztag tisztje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 Cl0te31700/45000A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 29y5sib  (31700/45000)

A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kardok és Rózsák egylete   A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 EmptyHétf. Márc. 31, 2014 8:46 pm

Miho~san és a taiko

Pontosított, és az első problémára majdnem elnevettem magam, de nagyon komoly akaraterővel uralkodtam a vonásaimon. Nem akartam rögtön az első találkozáskor kinevetni, még akkor se, ha ez bevett szokásom volt azokkal, akiket ismertem, sőt még magammal kapcsolatban is. De nem akartam elriasztani, szóval semmi nem látszódott az arcomon. Lássuk be, az izzadás önhibája volt, hisz nem öltözött át megfelelően, de úgy hiszem, megtanulta ezt. Az izomláz már komolyabb probléma volt. Főleg, mivel nekem nem volt. Dobolástól legalábbis nem sűrűn. Viszont azt tudtam, milyen volt, amikor túl hajtottam magam az edzőterembe, vagy még életembe milyen volt, mikor Shion hajtott túl... Rolling Eyes Különösen nehezen ment olyankor, hogy ellazuljak kellőképp. Igaz olyankor nem is doboltam mellé. Szóval kicsit elgondolkodtam, hogy akkor vajon hagyjam az egész dobos részét a csudába, és próbáljon meg úgy a lelkébe jutni, hogy én dobolok? Ámbár abba semmi extra nem lenne. Elgondolkodva túrtam bele a hajamba.
~ Ötletek? Te vagy a szaki ilyen téren.... ~ érdeklődtem le Gin~chant. Elvégre tényleg ő volt sok mindenben a mesterem.
~ Ismersz olyan dobolási módszert, amivel nem kell ennyire erőltetni a karokat, nem?
~ Ismerek, de hisz ha valaki, TE tudod... ~ vigyorogtam rá, ami elég viccesen hathatott, hisz külsőre csak a kardomra lelkesedtem, kicsit lehet meg is simogattam a markolatát. Végre a komoly gondolkozások után hangosan is megszólaltam.
- Az izzadást azt hiszem orvosoltuk. Az izomlázra pedig lássuk csak... - oda csüccsentem a kisajátított másik taiko elé, majd dobolni kezdtem rajta. Sokkal kisebb, ámbár erőteljes mozdulatokkal. - Próbáld meg így. Szólj, ha ettől is izomlázad lesz, mert még van pár módszerem, és pár kisebb dobom is, bár azok már nem japán dobok. Igazából nem tudom melyiktől lesz izomláz, mert nekem egyiktől sincs. De én amikor edzés után lestrapálva meditálnom, elejébe arra kellett koncentrálnom, hogy ne vonja el a fájdalom a figyelmemet. Ha fáj valami, amint rákoncentrálunk az érzésre, erősebben érezzük. Két dolgot lehet csinálni vele. Az egyik, hogy a fájdalmat átalakítjuk valami más érzetté. Ezt nem csak meditálásnál lehet. Például, amikor bokennel végig húznak a hátamon, vagy amikor megreped az ember csontja edzés közben, vagy küzdelembe megvágnak... többnyire jó mélyen, mert ha már küzdesz, nem fogják vissza maguk. Ezek a sérülések mocskosul fájnak. - zavartan megvakartam a buksimat, már csak megszokásból is... - Lássuk csak. Mint mondtam, magyarázatból nem vagyok túl jó, szóval megpróbálkozom valami mással. A shogunátus ideje alatt születtem és éltem. A családomat és a daimyo~m még kis gyerekkoromba megölték. Így roninként nőttem fel nevelő apám oldalán. Alkalmi munkákból éltünk. Ha adtak egy megbízást, és az nekünk is megfelelt, amolyan bérgyilkos szerűségek voltunk, habár a harcmodorunk miatt nem ninják. De csak ez különböztetett meg akkor tájt minket. Egyik alkalommal egy megbízást kellett teljesítenem. El kellett mennem meghalni. Persze nem így fogalmazták meg a dolgot, de ez volt a lényege, és hát inkább egy ronin haljon meg, mint maga a személy, aki megbízott. Legalábbis ők így voltak vele. Az ellenfeleink között voltak tengeren túliak is, ketten. Amolyan kék szemű furcsa alakok, puskákkal. Akkortájt még fogalmam sem volt, hogy mi is az. Honnan is tudhattam volna, még sose láttam olyat azelőtt. Ráadásul a puska csövének a végére illesztett szurony miatt azt hittem, valami furcsán idegen nagamaki. A társaim úgy hullottak, mint a legyek, és én is kaptam két golyót, mire végeztünk velük. Szerencsémre, vagy épp szerencsétlenségemre a golyók megálltak a bordáimba. Benne a csontba. Elejébe elzsibbadt az egész testem, majd mikor kiment a jótékony érzéstelenítés, ráadásul a társaim is meghaltak. Igaz az ellenfeleim is. Mivel a település szélén  voltunk, ugyanis mind a két félnek ez volt a parancsa, így reszkető tagokkal, rohamosan gyengülve el sikerült bukdácsolnom az erdő egyik fája alá. Leheveredtem, és igyekeztem egy hangot se kiadni magamból. Holott reszketett az egész testem a szép lassú sebláztól, minden lélegzetvétel fájt. A zsibbadás elmúlt, és csak a lüktető kínt hagyta maga után. Ahogy ott feküdtem a fa alatt, hirtelen egy hideg csepp cseppent a homlokomra. Nem igazán akaródzott megmozdulni, még akkor sem, ha amúgy is veszettül fáztam, és rázott a hideg. A cseppecskét követte a testvére, majd még egy és még egy. Szép ritmikusan potyogtak alá a fa egyik leveléről, pont a homlokom közepére. A ritmus nyugtató monotonitásában egyszer csak azt vettem észre, hogy megelevenedett körülöttem az erdő, és ami még furcsább volt, hogy én is a szerves részévé váltam. Energiák... vagy nem is tudom, hogy lehetne ezt jól elmagyarázni, maga az élet. Ott mozgott, zsizsegett körülöttem. Éreztem a fákba, a füvekbe, a vízbe, a fejemre hulló cseppekben, a körülöttem, eladdig észre se vett kis élőlényekben, a földbe.  Alapvetően azért mentem oda, mert tudtam, hogy a nevelő apám meg fog keresni, és nem akartam, hogy elfogjanak még az előtt, hogy megtalálhatna. Ám akkor ott elfelejtkeztem mindenről. Még a testemben tomboló fájdalomról is. Mintha belekerültem volna ebbe az élet-áramlásba. A részese voltam... és valószínűleg ezért is éltem akkor azt a csatát túl. Szóval amit ezzel mondani akartam - pattantam fel, és neki is intve, hogy kelljen fel, kivonultunk a kertbe az egyik nagy fa alá - ne figyelj az izomlázadra. A ritmusra, és a lelkedre koncentrálj, és ne vegyél tudomást arról, hogy égnek az izmaid. Mellesleg egy idő után már-már jóleső érzés lesz az ilyen.... - vigyorodtam el, miközben lecsüccsentem mellé, és megvárva, hogy elkezdje újra a dobolást, én is halkan játszani kezdtem.
Vissza az elejére Go down
Fon Miho
2. Osztag
2. Osztag
Fon Miho

nő
Cancer Pig
Hozzászólások száma : 73
Age : 64
Tartózkodási hely : Fon birtok, Seireitei
Registration date : 2013. Jun. 14.
Hírnév : 1

Karakterinformáció
Rang: Hachiseki
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 Cl0te7600/15000A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 29y5sib  (7600/15000)

A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kardok és Rózsák egylete   A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 EmptyVas. Jún. 01, 2014 12:24 pm

Chiyo

Szinte pislogás nélkül hallgattam végig Chiyo történetét, amikből kiderült, hogy valamikor a középkor vége felé élhetett. Nem tudom, hogy az jó vagy rossz, hogy volt egy előző életed, ahonnan soha többé nem fogsz látni senkit, akit szerettél, és már csak fájó emlékek maradnak róluk, akár évszázadokig is. Talán az a rövid idő, az a húsz év, ami heteknek tűnik három évszázad távlatából, olyan korszak lesz, amibe örökké visszavágysz. Ha meghalnék, és átkerülnék az Emberek világába, nem bírnám ki azzal a tudattal, hogy mindent és mindenkit elvesztettem, amim korábban volt. Ez a lány sokkal erősebbnek tűnik nálam, hogy képes a múltjáról beszélni, amikor nekem még az is komoly fájdalmat okozott, amikor megváltam az Akadémiai egyenruhámtól, és visszafordíthatatlanul véget ért a gondtalan gyerekkorom. De talán pont azért vagyok gyenge, mert kimaradt az emberi élet, és nem tudom, milyen lehet meghalni. Talán nem a csalódottság, a kétségbeesés az, amit akkor érzünk, hanem valamiféle békét, amitől aztán nem fogunk félni újra.
- Majd ha lesz időd, szívesen meghallgatnék még néhányat a történeteid közül. Én itt születtem, még egy napot sem töltöttem el soha az Emberek világában.- az én életem még csak most kezdődött el, eddig semmi mást nem tettem, csak tanultam. Azért nem irigylem azokat a sérüléseket, amiket Chiyo szerzett, de kicsit zavar, hogy én semmiről nem tudnék mesélni, ami csak negyed ilyen érdekes. - Rendben, megpróbálom újra- követem a vörös lányt az udvarra, a fa alá. Az izomlázat már megszoktam, de nem szoktam mozogni az elmélyülés közben a belső világomba, ez a terhelés eléggé elvonja a figyelmem. Ez persze egy komoly gyengeség, amit le kell küzdeni, jó is, hogy sor kerül most rá. A testemnek már megfelelően tudok parancsolni, de az elmémmel még vannak problémák.
Miután leültem, lehunytam a szemem, és elkezdtem az új mozdulatokkal verni a ritmust a dobon, miközben elkezdtem a zanpakuto szellemem arcára fókuszálni. Haribatta arca segített benne, hogy újra az üvegpalota mellett álljak összemenve, már hallottam a szokásos hangokat, éreztem az ottani napsütést, és az izomláz sem zavart meg, de egy dolog hiányzott: nem sikerült összehangolnom a ritmust a belső világommal, mintha egy nyitott ajtón próbálnék bemenni vakon, és mindig a falnak ütköznék. Pedig nem a ritmussal volt a baj, az tökéletesen illett a belső világomhoz, egyszerűen nem sikerült összehangolni.
Rövid ideig gondolkodtam, hogy hogyan tudnám az egyenletes dobolást összekötni a zanpakutommal, de viszonylag gyorsan eszembe jutott, amikor egy dobhoz hasonló hangszeren játszottam. Miután megtanultam használni a shikait, anyunak ezt úgy mutattam meg, hogy készítettem neki néhány poharat, amikbe vizet töltöttünk, és zenéltünk rajtunk. Ezt az emléket felhasználva sikerül újra elképzelni azt, hogy milyen volt, amikor először alkottam a zanpakutommal, ez pedig átlök azon a bizonyos ajtón.
Nem maradok sokáig, csak öt percet töltök a zanpakuto szellemem társaságában, akinek megígérem, hogy ezzel az új módszerrel már gyakrabban is meg tudom majd látogatni. Szívesen töltenék vele most is egy kis időt, de udvariatlanság lenne magára hagyni Chiyo-t, úgyhogy visszatérek a meditációból, és egy mosollyal leteszem magam mellé a dobot.
- Sikerült.

Vissza az elejére Go down
Aikawa Chiyo
11. Osztag
11. Osztag
Aikawa Chiyo

nő
Scorpio Goat
Hozzászólások száma : 398
Age : 32
Tartózkodási hely : Jobb esetekben ruhán kívül :P
Registration date : 2012. Feb. 21.
Hírnév : 12

Karakterinformáció
Rang: 11. osztag tisztje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 Cl0te31700/45000A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 29y5sib  (31700/45000)

A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kardok és Rózsák egylete   A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 EmptyHétf. Jún. 16, 2014 10:01 am

Miho~chan

Kissé meglepődtem, hogy a magyarázó jellegű fenn hangú nosztalgiázásom ennyire lekötötte. Aztán, amit utána mondott, még jobban ledöbbentett. Mármint, hogy kíváncsi a többi történetemre is!
- Amikor még én éltem, hasonlított a két világ egymásra. Az illatok, az ízek. Az emberek is hasonlóak voltak, és ez mit sem változott pár száz év alatt! Igaz, mikor shinigamiként elsőnek mentem át az Élők Világába, nem tudtam hova kerültem, de az emberek nem változtak. És a halál se változtatja meg őket. Szóval szerintem semmiről nem maradtál le! - magyaráztam nem kicsit zavarosan, a hajamba kotorászva. - Lélekként születtél, de ugyanolyan élettel, mint az emberek. Elvégre emberek közé. Neked is meg kell élned, küzdened a sajátod, vagy valami ilyesmi. - kezdtem zavarba lenni, elvégre igazából karddal tudtam kommunikálni, és nem voltam jó, az ilyen lelkizős magyarázásban. A  baj csak az volt, hogy a nagy többség meg nem volt jó a kardok általi csevejbe. Mit lehetett tenni? Megpróbáltam velük így beszélni. Ám most nem ilyesmikkel kellett törődnöm, hisz a mellettem ülő lány kivételesen kedves volt, és érdeklődő. Szóval inkább neki is láttam a zenéléshez, hogy minél könnyebben érhessen el a belső világába. Ahogy láttam, hogy egyenletesen lélegzik, a ritmusa bensőségesre váltott, és úgy alapból átadta magát ennek a tudatállapotnak, örömmel elmosolyodtam, és abbahagytam a játékot. Hangtalanul csücsültem mellette, miközben Gin~chant a térdeimen keresztbe fektettem.
~ Szia Édes... ~ szinte le se kellett hunynom a szemem, már is ott álltam a Róka előtt.
~ Üdv... - pislogtam szét kissé zavartan a saját belső világomban. A megszokott enteriőr fogadott. Alkonyba hajló idő, egy rakás démon, ahogy nagyba italoztak, és naná, hogy invitáltak maguk közé, ezernyi gesztussal. Meg is indultam volna, mikor egy kintről jövő hang felriasztott, visszarángatva az egylet udvarába. Pár pillanatra pislogtam, értve ugyan a hirtelen váltást, ám nem tudva hova rakni, aztán felfogva a szavak jelentőségét, elhűlve a lányra néztem.
- Ha sikerült, sipirc vissza! - adtam ki az újabb utasítást, elvégre ennek a gyakorlatnak az lenne a lényege, hogy kicsit elmélyítse a kapcsolatát a lélekölővel, meg önismeret meg hasonlók. Azt viszont ennyi idő alatt nem lehet. Ráadásul érdekesen csillogott az a szaké a démonok csészékében...
Vissza az elejére Go down
Fon Miho
2. Osztag
2. Osztag
Fon Miho

nő
Cancer Pig
Hozzászólások száma : 73
Age : 64
Tartózkodási hely : Fon birtok, Seireitei
Registration date : 2013. Jun. 14.
Hírnév : 1

Karakterinformáció
Rang: Hachiseki
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 Cl0te7600/15000A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 29y5sib  (7600/15000)

A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kardok és Rózsák egylete   A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 EmptyHétf. Júl. 07, 2014 10:57 am

Chiyo

Gyorsan észrevettem, hogy Chiyo kicsit megilletődött azon, hogy az emberi életéről érdeklődtem. Talán más még nem érdeklődött felőle, talán csak alapból szerényebb típus, de a válaszai alapján nem igazán tartja ezt különlegesnek. Igaz, én azt nem tartom különleges dolognak, hogy a Fon klán tagja vagyok, és gyerekkoromtól Seireitei legjobb orgyilkosainak egyikének neveltek. Nem is firtatom most tovább a témát, biztosan rengeteget fogunk még beszélgetni, csak egy gyenge mosollyal az arcomon bólintok neki.
Ahogy Chiyo kiadta az utasítást, hogy menjek vissza, egy kicsit megszeppenten bólintottam neki, miközben gyorsan lehunytam a szemem. Nem nagyon csináltam rosszul dolgokat már egy ideje, legutoljára az Akadémián szidtak le, amikor a vívó alapállásom nem tetszett a tanárnak. Pedig nem rontottam el, csak máshogy vívok, és szerencsére, most sem hibáztam nagyon, gyorsan visszajutok a belső világomba.
Ezúttal nem a saját ruháimból kell kimásznom, mint általában, amikor a belső világomba látogatok, hanem a szekrényből kivett gyakorlóruhákból. Éppen ezért most sincs egy játék baba ruhája elhelyezve sehová, úgyhogy kénytelen vagyok meztelenül megtenni azt a tíz-húsz lépést az első fűszálig, amiből hasonló ruhát csinálok, mint első alkalommal, amikor itt jártam. Nosztalgikus egy kicsit, bár akkor megijedtem, hogy hová kerültem.
Jól ismerem már a járást Haribatta házához, és már messziről meghallom, ahogy a tücsök játszik a hegedűjén. Gyorsan meg is találtam Haribattát, aki a nyári napsütésben csillogó üvegvára kertjében hegedült, és szokás szerint készen is állt az újabb próbatétele, egy üres vászon, egy kis sámlin pedig ecsetek és festékek különböző színekben. Kíváncsi vagyok, most mit akar festetni, legutóbb az arcomat kellett megcsinálni. Ahogy közelebb érek, és enyhén meghajlok felé, abbahagyja a játékot a hangszerén.
- Örülök, hogy megint eljöttél, Miho, ahogy annak is, hogy tanultál új módot arra, hogy ide gyere. És, ami a legfontosabb, hogy találtál magadnak egy új barátot.- ahogy a tücsök elmosolyodott, egy kicsit elgondolkoztam rajta, hogy tényleg régen éreztem magam ilyen jól másokkal, mint most Chiyoval. Furcsa, hogy ez az egész egylet dolog, amit csak azért kezdtem el, hogy barátokat találjak, ilyen gyorsan meg is hozza az eredményét. Igaza volt anyának, tényleg csak az hiányzik nekem, hogy kimozduljak otthonról szabadidőmben. - Azt hiszem, hogy elkezdhetjük megtanulni a harmadik képességet, bár el fog tartani egy darabig, amíg sikerül. Első lépésként fess magadról egy egész alakos portrét! A fű nem kell rá- egy kicsit értetlenül néztem a tücsökre, aki újra a kezébe vette a hegedűt, és játszani kezdett rajta. Az üvegpalota néhány cserepe levált az építményről, hogy kicsivel a vászon mellett összeálljanak egy magas tükörré.
Eltartott néhány percig, mire megmozdultam, és egy tétova mozdulattal ledobtam az összetekert fűszálakat. Sosem szerettem a saját külsőmet, nem szerettem magamat sokat nézegetni a tükörben, mert mindig azt láttam, hogy anya mennyivel szebb nálam. Talán ezért alakult ki, hogy rossuzl érzem magam, ha más lát meztelenül, még ha az a saját zanpakuto szellemem is. Talán pontosan az a célja, hogy megszabaduljak ettől a gyengeségtől, mielőtt több erőt ad. Egy sóhajtással végigmustráltam a tükörképem, amin elég gyászos arcot vágtam, azután megfogtam az ecsetet, és felvittem a vászonra az első színt.
Már a nap is lement, mire elkészültem a festménnyel. Furcsamód elégedett voltam a végeredménnyel, amit a festményen láttam. Lehetne egy kicsit nagyobb mellem, lehetnék magasabb, nem ártanának egy kicsit hosszabb lábak, és van egy anyajegy a hasamon, de egészében véve, olyan komoly problémát nem látok. Lehet, hogy eddig is csak az volt a baj, hogy azt néztem, hogy anya mennyivel szebb nálam, és csak hozzá hasonlítgattam magam? Az arcom sem olyan lett, amilyennek akkor láttam, amikor elkezdtem a festést, nem voltam elpirulva, nem tűnt úgy, hogy ideges vagyok, teljesen semleges arckifejezést sikerült öltenem a végére, talán még egy apró mosolykezdemény is ült a szám szegletében. A szemem pedig tényleg olyan, mint anyué.
- Rendben, az első lépést sikerült megtenned. Legközelebb folytatjuk a gyakorlást, de most már menned kell, biztosan várnak már rád- miután meghajoltam Haribatta felé, hirtelen újra ott találtam magam a fa alatt. De a Nap már lement, besötétedett. Ami viszont meglepő, hogy Chiyo még mindig ugyanabban a pózban van.
Egy pillanatig elgondolkozom rajta, hogy elindulok, de azután úgy döntök, hogy maradok, és megvárom, amíg a lány felébred. Otthon biztos örülnek neki, hogy végre barátkozok valakivel, úgyhogy nem baj, ha elmaradok. Különben is kellemes itt ülni, és amúgy is rengeteg dolog van, amit szívesen átgondolnék. Lehet, hogy tényleg sikerült szereznem egy barátot.


/Köszi a játékot! ^^/
Vissza az elejére Go down
Aikawa Chiyo
11. Osztag
11. Osztag
Aikawa Chiyo

nő
Scorpio Goat
Hozzászólások száma : 398
Age : 32
Tartózkodási hely : Jobb esetekben ruhán kívül :P
Registration date : 2012. Feb. 21.
Hírnév : 12

Karakterinformáció
Rang: 11. osztag tisztje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 Cl0te31700/45000A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 29y5sib  (31700/45000)

A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kardok és Rózsák egylete   A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 EmptyCsüt. Júl. 10, 2014 10:31 am

Újoncfogás
Tűkön ülve szobroztam a kapu előtt. Naná, hogy izgatott voltam, hisz azért lettem kiküldve, mert új tagot rebesgettek, és nekem kellett bekísérnem, meg körbe mutatnom, meg hasonlók. Lelkesedésem persze egyből az egekbe szökkent, és ott is ragadt. Innen meg már csak ajánlani tudtam minden kedves pletykálkodó egylettársamnak, akik kiküldtek, hogy igazuk is legyen, másképp a jelen pillanatban még erőst viruló képem igen csak komor ábrázatra váltott volna. De jelen pillanatban még extra mód vigyorogtam ki a fejemből, és az se zavart, ha bolondnak néztek a járókelők, nem ez volt az első esett, és tuti nem is az utolsó. Szóval tényleg nem zaklatta fel a lelkivilágomat. Ám hirtelen megéreztem a bőrömön a szellő lágy simogatását. Édeskésen jól ismert illattal vonta körbe az arcom. Egyből a forrást kezdtem el előbb a tekintetemmel, majd tettlegesen is kutatni. Végül komoly munkával egy petúniát sikerült felkutatni. Lilásan bársonyos szirmai, édeskésen nehéz illata művészi egyveleget alkotott a zöld leveleivel. Kedvtelve nézegettem a virágot, gyönyörködtem benne. Újfent kissé hibbantnak néztek, ahogy gyermeteg vigyorral, extra lelkesedve rajongtam körbe a törpe növésű szép virágot. Letépni nem volt szívem, hisz nem akartam megfosztani az életétől. Majdnem el is örömködtem az újonc érkezését. Elmondták, milyen alakot várjak. Alacsony, sötét hajú lánykát, szóval mikor megláttam, hogy épp túl akart sétálni minket, elkaptam a kezét. Egy megnyerő mosolyt villantottam, és már indultam is. Persze elfelejtettem elengedni a kacsóját.
-Szia! Igazán örülök, hogy megérkeztél, már nagyon vártunk! - sétáltam be vele a kapun, majd az ajtón is - Örülök, hogy ide vetett az élet. Remélem jól fogod magad érezni. Otthonos kis hely ez. Sok féle különlegességgel. Az alapok a thai~chin nyugszanak, de minden művészetet tárt karokkal fogadunk. Igaz is, nem tudom mennyire tudod, a thai~chi egy harcművészettel kevert életforma, ámbár minden harcművészet életforma - túrtam bele a szabad kezemmel a hajamba, véletlen hozzá érve így a lappangó Kasai~chanhoz. Suza~chan persze lankadatlan és szótlanul a fülem morzsolgatta. - De van itt zene, festészet, kalligráfia, ikebana, meg tényleg mindenféle. Bármilyen alkotó tevékenységnek van itt helye. Szóval üdvözlünk magunk között. ... Igaz is.. - újfent eszembe jutott, hogy itt beszélek össze vissza - ... a nevem Aikawa Chiyo. Téged hogy szólíthatlak? - mosolyogtam rá sugárzó mosollyal.
Vissza az elejére Go down
Takagi Akira
9. Osztag
9. Osztag
Takagi Akira

nő
Leo Hozzászólások száma : 121
Age : 235
Registration date : 2013. Jul. 19.
Hírnév : 5

Karakterinformáció
Rang: Hadnagy
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 Cl0te13900/15000A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 29y5sib  (13900/15000)

A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kardok és Rózsák egylete   A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 EmptySzomb. Júl. 12, 2014 12:30 am

Újoncrablás


Rettentő komoly, gondterheltnek festő arccal rótta az utcákat. Kivételesen nem eltévedve, ezúttal pontosan tudta hová tart, s hogy ehhez a célhoz mely úton juthat el, már-már bekötött szemmel is megtalálta volna keresettjét. Mintha sietett volna valahová, mégis többször megtorpant, azon kapta volna magát, túl hamar fog megérkezni. Az viszont nem volna jó, hiszem a döntés még nem született meg. Túl sok mindent kellett még odáig összevetnie és végiggondolnia. És az idő! Az idő olyan kevés volt már, hiszen hamarosan megérkezik, ahol szembe kell néznie a dolgokkal, akár sikerült döntenie, akár nem. Egészen elmélyülten fontolgatta, a hatalmas, csupa finom választékból mivel lepje meg magát. Jó párszor fordult már meg a boltocskában, így pontosan tudta, ha oda kerül, iszonyú nehéz lesz a választás. A mindenféle sütemények, csokoládék, cukorkák csak úgy kelletik magukat, azt harsogva, „engem válassz!”. Amivel szemernyi baj se volna, ha megtehetné, hogy az egész boltot hazaviszi. Hát volna szíve bárkinek is otthagyni valamennyit, mikor tudnivaló, hogy egytől-egyig a legfinomabbakból valók? Talán kivéve a kókuszos dolgokat. Azokat meghagyná másnak. Hogy mégse akkor álljon ott mindenfelől elcsábítva és meglehetőst tanácstalanul, még út közben el kell terveznie, mit fog venni. Így a biztos. De még mielőtt elhatározásra juthatott volna ebben a nagyon nehéz és fontos kérdésben, egy vörös szélvész csapott le rá, látszólag a semmiből.
- Szi…! – illett volna annak rendje szerint viszont üdvözölnie az ismeretlen leányzót, de nem hogy formaságnak hely nem jutott abban a pillanatban, köszöntését, majdhogy nyelvét is elharapta, ahogy lelkesen vonszolva lett. De hova? Erőst koncentrálásban, mit az édességek követeltek magukénak, tulajdonképpen halvány sejtelme sem volt épp merre járkált.
- Tényleg? – megosztott figyelemmel hallgatózta fogva tartója mondókáját, közben próbált háta mögé sandítgatni, hová is lett heves lelkesedéssel beinvitálva. Hátulnézetből sem a maguk mögött hagyott kapu, ajtó sem szolgált erre magyarázattal. Így hamar fel is adta, hogy kiderítse, épp fontosabb volt ehelyett a lába elé néznie.
Különben is, a másik lány azt mondta, hogy várták már ide, meg örülnek is neki, hát rossz helyen csak nem lehet. Elsőre kissé bizonytalan, majd egyre szélesebb mosollyal hallgatta a kezébe csimpaszkodó végelátatlan mondandóját. Akkor is, ha csupán mindannak a felét, vagy még inkább annyit se sikerült felfognia belőle. Az arcára kiült értetlenség nagyon látványos lehetett a hallottak után, mert mielőtt egyáltalán visszakérdezhetett, vagy bármit kinyöghetett volna, már rögvest jött is a magyarázat elrablójától. Amitől ugyan sokkal okosabb nem lett, de máris kevésbé érezte elveszettnek magát. Azt leszámítva, hogy fogalma sem volt arról, hol lehet, meglepően kellemesnek találta mind a helyet, mind az arról mesélt mindenféleségeket. Tulajdonképpen a vörös hajú lány is egészen szimpatikus volt, minden furcsasága és annak ellenére is, hogy kérdezés nélkül hurcolta magával. Már csak azt nem tudta, hogy mit is keres ezen az ismeretlen helyen, amikor leginkább most az édességboltban kellett volna lennie. Vagy legalábbis ez volt a terv.
- Takagi Akira – gépiesen hangozhatott a felelet, ez volt most az egyetlen és biztos dolog, ami felől jelenleg nem voltak kétségei, örült is, hogy a másik lány elsőre nem kérdezett valami ettől sokkal nehezebbet. Bemutatkozása mellé bólintott is néhányat megerősítésként, igen, kétségtelenül így hívják, ezt elsőre sem tévesztené el.
- Én is örvendek – viszonozta a tőle telhető legmeggyőzőbben Chiyo fáradatlan mosolyát, mi tulajdonképpen részéről is legalább olyan őszinte volt, mint a másiké, csupán kissé össze volt zavarodva a váratlan, kéretlen invitálástól.
- Ne haragudj, hogy megkérdezem, de tulajdonképpen hol is vagyunk? És ki az a „mi”? – mosolya már-már kínos vigyorrá lett, kérdése a végére alig hallható motyogássá csendesült. Meglehetősen feszélyezve érezte magát, hogy egyáltalán nincs képben ilyen piti dolgokkal, mint aktuális tartózkodási helye, vagy hogy miért is van éppen ott, ahol. Ráadásul mintha a lány azt mondta volna, hogy őt itt várták, vagy valami ilyesmi. Ha valahova meghívták, arra csak emlékeznie kellene, mégsem tudja felidézni, mi lehet, amiről olyan nagyon megfeledkezett, és bárhogy is erőlködik meglelni magától a magyarázatot, az makacsul rejtve marad előtte.
Vissza az elejére Go down
Aikawa Chiyo
11. Osztag
11. Osztag
Aikawa Chiyo

nő
Scorpio Goat
Hozzászólások száma : 398
Age : 32
Tartózkodási hely : Jobb esetekben ruhán kívül :P
Registration date : 2012. Feb. 21.
Hírnév : 12

Karakterinformáció
Rang: 11. osztag tisztje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 Cl0te31700/45000A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 29y5sib  (31700/45000)

A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kardok és Rózsák egylete   A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 EmptyHétf. Júl. 14, 2014 6:39 am

Újoncfogás
Akira~san lelkesen tekingetett jobbra-balra néha magunk után is. Egyből leszűrtem, hogy milyen bölcs előrelátás, hogy idegen helyen mindig maga mögé is figyel! Viszont amikor megkérdezte, hogy hol is vagyunk, egyből feltámadt a szívemben az együttérzés irányába. Pontosan tudtam ugyanis, hogy milyen az, ha valaki eltévedt, vagy ha el se tévedt, nem tudja miként keveredett a szükséges helyére. Talán ezért ment ő is túl a kapun picit, vagy ezért volt olyan tanácstalan! Szóval, lévén átéreztem a dolgot, ha lehet még kedvesebb lettem.
- Akira~san - vakartan bele a hajamba, miközben egy pillanatra megtorpantam. Lássuk be, egy tájékozódásban teljesen analfabétától ilyest kérdezni, nem mindennapi dolog. - Pontos helymeghatározással nem igazán tudok szolgálni, lévén magam is rendszeresen eltévedek, főleg ha egyedül kell közlekednem. Ez a hely - mutattam körbe - olyan személyek gyülekező helye, akik szeretik a szép dolgokat, az alkotást, a gyönyörű virágokat, és a még szebb pengéket. - indultam meg az egyik szobába - Azt hiszem jobb, ha megmutatom. - valóban ez tűnt a legjobb megoldásnak, hisz nem voltam olyan jó a szavakkal, mint mondjuk a karddal. Ám most nem kardozni akartam véle, hisz elsősorban úgy hittem, nem azért jött az egyletbe. Újfent kézen fogtam, és mentem is a szobába, amit korábban magamnak már előkészítettem. Ahogy beléptünk, vagyis már korábban is virág illat töltötte be a levegőt. Több féle virág keveredett, különös illat-eszenciává állva össze. Mosolyogva mutattam körbe - válassz! - elsőnek az edényekhez irányítottam, amikbe majd alkothat ő is, meg persze én is, majd a virágok fele. - Először kiválasztjuk a fő virágot, majd hozzá a többit. Rajtad a Világ szeme! - mosolyogtam rá, miközben megvártam, hogy elsőnek döntsön, mit is szeretne. Őszintén kíváncsi voltam a választására, hisz lelkesen ki akartam virágnyelven elemezni, amit persze nem árultam el neki. Mindenesetre extra vigyorgós volt a képem .
Vissza az elejére Go down
Takagi Akira
9. Osztag
9. Osztag
Takagi Akira

nő
Leo Hozzászólások száma : 121
Age : 235
Registration date : 2013. Jul. 19.
Hírnév : 5

Karakterinformáció
Rang: Hadnagy
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 Cl0te13900/15000A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 29y5sib  (13900/15000)

A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kardok és Rózsák egylete   A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 EmptySzer. Júl. 16, 2014 8:16 pm

Újoncrablás



A tőle telhető legértelmesebb képet igyekezett vágni a kapott magyarázatra, illetve nem magyarázatra, ettől ugyanis szemernyit sem került közelebb hozzá, hogy megtudja hol is van épp. A felsoroltak ugyan nem álltak távol tőle, ám mégsem elég közel ahhoz, hogy valóban idevalósinak érezze magát. A sorra vett szeretnivalók ellen ugyan semmi kifogása nem volt, különösebben egyikhez sem értett igazán. Mind olyasmik voltak, amiket bár szeretett, leginkább messziről csodálta őket, szorosabb kapcsolatot egyikkel sem ápolt. Említett pengékből is egyedül sajátjával tartott fenn bensőségesebb köteléket, rajta kívül nem volt különösebb rajongása más fegyverek iránt.
- Rendben – ha már úgy is itt volt, felesleges lett volna tiltakoznia új dolgok megismerése ellen, ha mást nem, legalább megnézi magának, miről is maradt le eddig. S bár Chiyo-san lelkesedése nem ragadt át rá egészében, ahhoz elegendő volt, hogy különösebb noszogatás nélkül kövesse őt, a másik lány valamiért mégis szükségét érezte, hogy kézen fogva vezesse. Talán mégis attól tartott, hogy időközben megszökik mellőle, tudva, hogy egyébként nem is ide akart jönni. Úti célul kiszemelt szobába érve a tömény virágillat egészen részegítően hatott rá, odakinn a szabadban még sosem érzett ilyet, ilyen sok virággal egyetlen szobába zárva pedig még ez idáig nem volt szerencséje tartózkodni.
Bár még sejtelme sem volt róla mire készülnek, nem szeretett volna akadékoskodni, és elsőre nem is tűnt valami nehéznek teljesíteni a kérést, hogy válasszon. Először automatikusan nyúlt a leginkább vázára hasonlító alkalmatosság felé, hisz mi sem természetesebb, virágoknak abban van a helyük. Félúton mégis megtört az érte nyúló mozdulat, hisz mi van, ha itt most nem így kell lennie? Ha tényleg csak annyi lenne az egész, hogy vázába sorjában beletegyék őket, miért van olyan kevés erre alkalmas dolog, és miért inkább sok más egyéb? Eddig akaratlanul is láthatatlannak vélte az előtte sorakozó mindenféleségeket, jobban szemügyre véve azokat igen változatos dolgok hevertek előtte. A legtöbbjét önmagukban is szépnek találta, arról viszont hirtelen elképzelése sem volt, mihez kezdjen velük. Egy darabig tanácstalanul nézelődött közöttük, nagy nehezen mégis sikerült meghoznia a döntést. Választása egy alacsonyabb, alig néhány ujjnyi magas peremű, alaktalan, lapos tálkára esett, mi leginkább egy szabálytalan tócsára emlékeztetett. Fogalma sem volt, hogy mihez tudna kezdeni vele, mégis az tűnt a legjobb választásnak, még ha ezzel talán kicsit nehezebb dolga is lesz.
Hogy annak kiválasztása sem volt egyszerű, a következőkben jött csak a neheze. Találkozott már jó pár virágfélével, egykor nem csak gyűjtötték, koszorút is sokat fontak belőle, de azok mind vadvirágok voltak. Azok sem voltak kevésbé szépek, mint az előtte sorakozóak, de az itteni választék egészen lenyűgöző volt. Sokuknak nem hogy a nevét nem tudta, de némelyikkel most találkozott először. Akadtak ránézésre egészen ismerősek is köztük és nem is kellett sokáig keresgélnie emlékei közt, hogy rájöjjön, honnan. Messzire sem kellett gondolnia értük, nap, mint nap az orra előtt voltak. Ugyanezen virágok az osztag területén is megtalálhatók voltak, Shiranui-san által nagy gonddal nevelgetett és ápolgatott kertjében láthatta ezek testvéreit. A lehetőségek száma, hogy mit válasszon, szinte végtelennek tűnt a színes kavalkádban. Hosszas tétovázás után, ahogy fel-alá járatta tekintetét a felhozatalon, végül megakadt a szeme valamin.
- Ez lesz az – mutatott rá határozottan az egyikre. A virág, ez esetben virágok egyetlen hosszú száron, ám párban helyezkedtek el annak tetején. Tölcsért formázó szirmai cirombás mintában sárga és vörös színekben pompáztak, mintha csak égnének.
- Megfelel? Vagy esetleg legyen egy másik? Nem igazán értek az ilyesmihez… – magabiztossága, mivel elsőre rábökött választottjára, Chiyora nézve hamar elszállt, nem tudva kétséget kizáróan, jól döntött-e, ahogy azt sem, mihez kezdenek majd vele. Még ha nem is volt ez olyan nagy dolog, mégis kellemetlenül érezte magát tudatlanságától. Zavarában arca lassacskán fel is vette a kiszemelt virág domináló vöröses színét, egyre kevésbé gondolva úgy, hogy neki itt lenne a helye.

Vissza az elejére Go down
Abarai Renji
Globális moderátor
Globális moderátor
Abarai Renji

Férfi
Virgo Pig
Hozzászólások száma : 394
Age : 40
Tartózkodási hely : Pont ott!
Registration date : 2008. Sep. 06.
Hírnév : 40

A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kardok és Rózsák egylete   A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 EmptyCsüt. Júl. 17, 2014 5:23 am

Miho~san és a taiko - Edzés értékelése

Fon Miho: Tetszett, hogy a karakter nem hajtotta végre gépiesen a feladatokat, mintha gépzsinóron húznák, hanem igenis fent akadt és segítséget is kért. Aranyos volt, ahogy a zanpu szellemed próba elé állított és elővezetted, hogy a jövőben lesz újabb képességed, de nem estél túlzásokba. Nem árultál el róla sem túl sokat, sem túl keveset. Pont jó! Wink

Aikawa Chiyo: Remek ötlet összekötni a meditációt a zenével, pontosabban a dobok ritmusával. Tetszett, hogy a karakter saját tapasztalatából kiindulva adott tanácsot, miként küszöbölje ki Miho a koncentrációs hibákat. Valószínűleg mindenki hasonló módon járna el.

Jutalmatok 1000 lp, amit mindketten zanpakutō-ra tegyetek! Gratula és így tovább!
Vissza az elejére Go down
Aikawa Chiyo
11. Osztag
11. Osztag
Aikawa Chiyo

nő
Scorpio Goat
Hozzászólások száma : 398
Age : 32
Tartózkodási hely : Jobb esetekben ruhán kívül :P
Registration date : 2012. Feb. 21.
Hírnév : 12

Karakterinformáció
Rang: 11. osztag tisztje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 Cl0te31700/45000A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 29y5sib  (31700/45000)

A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kardok és Rózsák egylete   A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 EmptyVas. Júl. 20, 2014 5:34 am

Újoncfogás

Kíváncsian lestem valamennyi mozdulatát, hisz egy emberről sok mindent elárul, hogy milyen formákat, milyen virágokat választ, milyen anyagokat szeret. A színekről nem is beszélve. Úgy tűnt, kissé megilletődött elsőre, de betudtam az idegen környezetnek, meg az újdonság varázsának a dolgot. Engem is elő szokott kapni a szégyenlősség, főleg ha gyönyörű kardokkal vagyok egy szobába. Na jó, olyankor nem szokott, de...de... de azért már kapott elő, csak más környezetben. Eközben Akira~chan már ki is választotta a kívánt virágot. Az amaríliszen egy pillanatra hangtalanul elcsodálkoztam, majd mélyen a lány szemeibe néztem. Szegény ettől újfent zavarba jött, szóval kérésére igyekeztem megnyugtatni.
- Akira~chan, az amarílisz egy gyönyörű virág! Nemességéhez kétség nem férhet. - azt már nem tettem hozzá, hogy a virágok nyelvén az ikebanában a félénk természetet szimbolizálja. Elnézve a lányt, újfent meggyőződtem róla, hogy tudtak annak idején a régi mesterek, akik megfogalmazták a virágok titokzatos és misztikus nyelvét. A lány elvörösödésére mosolyogva vállon veregedtem. - Ha ilyes iskolában lennénk, ahol a virágok rendezését tanítják, ezért a kijelentésemért egész biztos, hogy némely érettlenebb tanár fejbe kólintana, de Akira~chan, a művészet minden alkalommal önkifejezés. Azt pedig, lévén te vagy, csak te tudod tökéletesen megalkotni. Senki más nem tud téged úgy kifejezni, mint te. Épp ezért, kizártnak tartom, hogy el tudnád rontani! - simogattam meg a haját. Kicsit se lekezelően, inkább bátorítási szándékkal. Utólag ugrott be, hogy ezért vannak akik haragudni szoktam. Őszintén reméltem, hogy ő nem fog... Azért bocsánatkérőn meghajoltam, és egy tatamis szobába irányítottam, ami ezzel egybe volt eredetileg nyitva (itt is lehetett edzéseket is tartani) ám most egy vékony anyaggal elválasztottam őket. A tatamis szobába oda készítettem az általa eleddig kiválasztott tárgyakat, majd újfent a vissza invitáltam a szoba virágos felébe - Amúgy mi fogott meg az amaríliszben? Ő lesz a fő virágod, most azt kell kiválasztanod, amivel ki szeretnéd hangsúlyozni a virágod! Ami leginkább a lelkedből jön. Elrontani nem tudod, szóval nyugodtan nézz körül, még én is válogatni fogok. Persze tőlem függetlenül is, az itt lévők közül tényleg bármit! - jómagam egy fekete, négyszögletes tálat választottam. Mellé egy nagy marék vékony bambusz szárat markoltam, majd négy-öt kardvirágot, két orchideát, és négy-öt rózsát választottam, végül néhány szép formájú, méretes levél után, két szál borostyánt is vágtam magamnak. Fél mosollyal figyeltem a lányt, hogy készen áll~é
Vissza az elejére Go down
Takagi Akira
9. Osztag
9. Osztag
Takagi Akira

nő
Leo Hozzászólások száma : 121
Age : 235
Registration date : 2013. Jul. 19.
Hírnév : 5

Karakterinformáció
Rang: Hadnagy
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 Cl0te13900/15000A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 29y5sib  (13900/15000)

A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kardok és Rózsák egylete   A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 EmptyVas. Júl. 20, 2014 8:18 am

Újoncrablás


Választása megerősítésére, a további hozzáfűzött magyarázatra halványan elmosolyodott, a hallottak kellően megnyugtatóak voltak, hogy oldják kezdeti feszültségét. Igaz, nem önszántából keveredett erre a helyre, semmiféle megbánás nem volt benne, hogy így alakult. Bár örült neki, hogy nem egy Chiyo-san által emlegetett iskolába tévedt be, ahol sokkal szigorúbban veszik az ilyesmit, meg még meg is búbolják érte az embert, ha elront valamit. Ezek után a kapott buksi simogatástól alig észrevehetően rezzent össze, hirtelen nem tudva hová tenni a gesztust, de hogy az egyértelműen nem ártó szándékkal esett, nem is volt mitől tartania, egyből fellélegzett. Meg is mosolyogtatta, egészen kicsi gyereknek érezve most magát, akit ezzel jutalmaznak valamiféle jól végzett dolog okán. Érteni ugyan nem értette Chiyo-san meghajlásának miértjét, megsérteni semmiképp nem akarva viszonozta azt ő is ugyan e mozdulattal, majd ellenkezés, kérdezés nélkül követte a külön helyiségbe, majd vissza is.
- Csak nem szerettem volna, hogy egyedül legyen… – a továbbiak fényében persze ez a gondolat butaságnak tűnt, hiszen, hogy tovább kell válogatnia mellé még mást is, magányos már biztos nem lesz. És ha nem is így lenne, egy virág akkor sem szomorkodna az egyedüllét miatt, így pláne semmi értelme nem volt magyarázatának, valamiért mégis ez bukott ki belőle elsőre. Próbált lesni, miféléket is kellene összeszedegetnie, miközben matatva imitálta, hogy csinál is valamit, holott nem.
- Muszáj még több virágot választanom mellé? Nem lehetne, hogy csak ez az egy…? – elsőre, habár szándékában állt Chiyo-sanról puskázni, az általa összegyűjtött virágok változatos sokfélesége neki egy picit sok volt. Nem érezte helyénvalónak, hogy ennyi különböző virágot szorosan egymás mellé tegyenek. Ráadásul az egyik fajta önmagában olyan volt, melyen több virág versenyzett figyelemért egyetlen száron, akár csak saját választottjánál, ám azon csupán két virág volt, kényelmesen megférve egymás mellett. Ettől többet véteknek látott volna összezsúfolni, így inkább letett arról, hogy Chiyo-san nyomán haladva további virágféléket gyűjtsön magának. Persze ezen nézetét a világért sem osztotta volna meg, ráadásul nem is értett ahhoz, amire épp készülőben voltak, így semmi alapja nem lett volna megkérdőjelezni a másik ebbéli szakértelmét, ki nagy valószínűséggel már számtalanszor művelt ilyesmit, míg neki ez lesz az első ehhez hasonló.
Helyette valami olyasmi után nézett, ami kényelmesen megfér majd amellett az egy szál virág mellett. Bár egyáltalán nem volt biztos benne, hogy elgondolása helytálló, hisz talán épp az volna a lényege az egésznek, hogy több fajta virág egymás melletti összhangját találják meg alkotás során. Mégis képtelen volt rávenni magát, hogy akár fontolóra vegye ezt a lehetőséget és annak megoldásán fáradozzon, hogyan teremtsen békét több, egymástól nagyon különböző virág közt. Egyedüli megnyugvással csupán az szolgált számára, hogy Chiyo-san szerint itt nincs rossz választás, hibázni aligha tudna, ami a végére kikerekedik majd az egészből, az sajátja lesz és senki nem volna megmondója annak, hogy nem így vagy úgy kellene kinéznie, ha ő így képzeli el. Félretett tálkája egyébként sem volt valami hatalmas, talán nem is mutatna benne olyan jól belezsúfolva túl sok minden. Másrészről mindig is az egyszerűbb, letisztult, visszafogottabb dolgokat kedvelte, minden téren főként ezeket részesítette előnyben, így most sem akart túlzásba esni, a végeredménynek nem volna értelme, ha még neki sem tetszene.
Elképzelése viszont nem volt róla, hogyan is szeretné, hogy kinézzen, egyelőre csupán találomra válogatott, mi az, ami nem tűnne túlzottan tolakodónak, mégis valamelyest feltűnést követelhetne magának a már önmagában is hivalkodó vöröses-sárga virágok mellett. További színekkel csupán rontana rajta, kérdés nélkül adta magát, ahogy egy fehér, furcsa küllemű, fehér levelű növényke csokorban kéredzkedett hozzá, mi első ránézésre úgy festett, mintha megfagyott volna, vagy már eleve hóból nőtt volna világra. Hogy mire, vagy lesz-e egyáltalán jó valamire, még nem tudta, ahogy a soron következő szerzeményeiben sem volt biztos, szüksége van-e rájuk. Vissza azonban egyiket sem tette, sem a két nagyobb, választott virágához hasonló mintázattal díszelgő, fehér alapon zöld cirmos nagyobbacska leveleket se, ahogy a szintén fehér, csalafintán kacskaringós ágacskát se. Utolsóként néhány szál, az eddigi sorból kissé kilógó, aranyszínű, kócos perjefélét, hétköznapokban leginkább gazra hajazó teremtést vett magához. Szerzeményeivel megpakolva, kissé tanácstalanul ácsorogva várakozott Chiyo-san jóváhagyására, ellenvetésére, avagy bármiféle véleménynyilvánítására az összegyűjtött mindenféleségekről.

Vissza az elejére Go down
Aikawa Chiyo
11. Osztag
11. Osztag
Aikawa Chiyo

nő
Scorpio Goat
Hozzászólások száma : 398
Age : 32
Tartózkodási hely : Jobb esetekben ruhán kívül :P
Registration date : 2012. Feb. 21.
Hírnév : 12

Karakterinformáció
Rang: 11. osztag tisztje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 Cl0te31700/45000A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 29y5sib  (31700/45000)

A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kardok és Rózsák egylete   A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 EmptyKedd Júl. 22, 2014 6:31 am

Újoncfogás

Mosolyogva lestem a szemem sarkából, ahogy lázas igyekezettel keresgélt, válogatott, végül mikor végzett, átmentünk a korábbi szobába. Csendesen mutattam meg, hogy hova ülhet, majd magam is elhelyezkedtem.
- Készíts ezekből a növényekből valami olyat, ami téged tükröz. - kértem.
Egyelőre nem akartam megrohamozni az alapjaival sem az ikebana művészetével. Ám nekem egyből végig szakadt az eszemen egykori tanárom első órája.
"A következő szempontokra mindig figyeljünk:
Kövessük a „természet rendjét”
Tisztázzuk az alapelvet
A természetben burjánzó növények alapvetően három fő vonzáskörbe sorolhatók:
földhatás (alsó ágaknál, kúszóleveleknél)
légkörhatás (magasabb ágakon)
éghatás (csúcsokon: felfelé törekvő akarat)
A kiválasztott növény meghatározza a vázát és annak színét
Láthatatlan középpont
Arány és egyensúly megtartása
A három főág alkotta tér szerepe (el kell távolítanunk a növényről minden felesleges, halott vagy elhervadt részt, a növény természetét meg kell figyelni és megismerni)" ~ mondta. Nagyjából valamennyit kipiáltam. Persze így is megbuktam volna lehet annak idején, de most nem ez számított. A kompozíció központjába a bambuszok voltak. Körbe tekertem lazán őket a borostyánnal, ami egyfelől tartotta őket, másfelől az összhatást is kellemesen esztétikusnak ítéltem. Ezután köré rendeztem a többi virágot. A többieket se ítéltem magányra, együtt maradhattak a saját fajtájukkal. A kardvirágok még nem mind nyílt ki teljes sorba. Úgy rendeztem őket, hogy mind felül, mint alul gyönyörködtethessen már kinyílt virágokkal. Melléjük kerültek a sárga és kicsit vöröses színben pompázó orchidea, szám szerint kettő. Végül a vörös rózsák is elfoglalták a helyüket az orchideák és a kardvirágok között. Belőlük négyet használtam fel, valamennyien már tömöttre nyílták magukat. Tiszta, széles levelekkel fejeztem be az alkotást. A virágok és az edény közé helyeztem őket, hogy egyfajta keretet, átvezetést adjon az egésznek.
Amíg dolgoztam, kicsit lehet belefeledkeztem magamba, mert most kissé piruló orcával kaptam fel a fejem.
- Ne haragudj, ha bármi van, nyugodtan mondd, rugdalj fel, ha esetleg arra se riadnék fel! - pironkodtam neveletlenségemen.

virágok
Vissza az elejére Go down
Takagi Akira
9. Osztag
9. Osztag
Takagi Akira

nő
Leo Hozzászólások száma : 121
Age : 235
Registration date : 2013. Jul. 19.
Hírnév : 5

Karakterinformáció
Rang: Hadnagy
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 Cl0te13900/15000A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 29y5sib  (13900/15000)

A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kardok és Rózsák egylete   A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 EmptyPént. Júl. 25, 2014 8:36 pm

Újoncrablás



Letelepedett a neki szánt helyre, katonás sorba pakolva maga előtt szerzeményeit, majd türelmesen várta a további utasításokat, mihez kéne kezdjen velük. Ezzel szemben mindenféle további útbaigazítás nélkül rá lett bízva, hogy a továbbiakat oldja meg maga. Chiyo-san kérésére hol az előtte heverő dolgokra, hol rá pislogott felváltva, meglehetősen tanácstalanul. Önmagában talán nem is lett volna ez egy bonyolult feladat, a baj ott kezdődött, hogy fogalma sem volt róla hogyan kezdjen hozzá. Hiszen ő sosem volt virág, s akárhogy is nézte, azok sem hasonlítottak őrá. Továbbá abban sem volt biztos, hogy a végeredménynek milyennek kéne lennie ahhoz, hogy arról bárki megmondhassa, igen, ez teljesen rá vall, kétségkívül ő készítette. Nem csak nem csinált még ilyet, valójában azt sem tudta, mi lenne rá jellemző dolog, amit néhány növénnyel, azok egymás mellé helyezésével el lehetne mondani. Abszurdnak, már-már lehetetlennek tűnt az egész, még bele sem kezdve látta előre, ebből semmi olyasmi nem fog kisülni, mint amit várnak tőle.
Nagyon sok mindent szeretett még volna kérdezni, de látszólag teljesen magára maradt a feladattal. Chiyo-san olyannyira elmerült saját alkotásában, hogy képtelen lett volna rávenni magát, hogy megszólaljon, megzavarva ezzel a munkában. Tehetetlenül vándorolt tekintete egyik szerzeményéről a másikra, de ezzel semmivel sem lett előrébb. Egyesével sorra kézbe vette gyűjteményének minden darabját, óvatosan megtapogatva, forgatva, nézegetve, megszaglászva őket. A gaznak vélt kócos sárgaságot és az egyébként tetszetős fakó ágacskát félre is tette, bár önmagukban szépnek, jobban átgondolva mégsem a többi közé illőnek tűntek.
Következőnek újra a virágokat, leveleket vette maga elé, próbálgatva, hogyan passzolnának össze. A két levelet egymás mögé elcsúsztatva, hogy körbefogva vigyázzák az egy szál virágát, mi magasan fölöttük kandikált volna ki ily módon. Hiába nézegette, sehogy sem akart jó lenni, bizonytalannak érezte az egészet, mintha csak a semmiben lebegve felborulni készülne, ráadásul a fehér levelű furcsa növénykének sem találta köztük a helyét, pedig ahhoz nagyon ragaszkodott volna. Előröl kezdve egészen máshoz folyamodott, szétpakolva maga előtt választottjait újragondolta az egészet. Lelkesen kapott megint csak a nagyobb levelekhez, elmosolyodva rajta, „mi lenne ha…”? A szeszélyes küllemű edényt maga elé kapva az egyik levelet belehelyezve, míg a másikat arra merőlegesen fogta hozzá, a virágpárt pedig, mit sem törődve annak hosszú szárával az egyik levélre fektette, épp csak kikandikáljon a másik mögül. A két, ellenkező irányba néző virágnak gondosan meg is ágyazott a fehér levelű furcsaságból, így azok egész a virágoktól a levél aljáig kúsztak, fagyott gleccserként folyva le róla.
- Semmiség és nem is tennék ilyet– rázta meg a fejét, hogy akár zargatni, pláne rugdalni kívánná Chiyo-sant, csak annak okán, hogy elmélyedt virágainak rendezgetése közben. De ha már egy pillanatra egyébként is kizökkent, úgy kapott az alkalmon és felé fordította saját, késznek vélt művét, hogy vessen rá egy pillantást. A lényeg csak akkor látszódott, ha a szemlélő hajlandó volt jobban szemügyre venni, megkerülve azt a levelek mögé lesni, ugyanis az érdemi rész ott volt, elrejtve azok takarásában. Ezzel talán épp az egésznek a lényegét nem vette figyelembe, hogy látványosnak és szem előttinek kellene legyen az összeállítás, hiszen itt, ha valaki látni szeretné a teljes képet, annak nem elegendő egyetlen irányból szemrevételezni. Kissé tartva tőle, hogy milyen fejmosást fog ezért kapni, mégis kíváncsian rá várta a reakciót a szokatlan elrendezésre. Igaz, korántsem lett olyan szép, mint Chiyo-san alkotta, gondosan elrendezett mestermű, de tőle elsőre nem futotta többre.

Vissza az elejére Go down
Aikawa Chiyo
11. Osztag
11. Osztag
Aikawa Chiyo

nő
Scorpio Goat
Hozzászólások száma : 398
Age : 32
Tartózkodási hely : Jobb esetekben ruhán kívül :P
Registration date : 2012. Feb. 21.
Hírnév : 12

Karakterinformáció
Rang: 11. osztag tisztje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 Cl0te31700/45000A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 29y5sib  (31700/45000)

A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kardok és Rózsák egylete   A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 EmptyKedd Júl. 29, 2014 5:49 am

Újonc fogás
Egyből megbocsátást kaptam, amiért is hálásan elmosolyodtam, és aprócskát meghajtottam a buksim. Egyedüli szerencse, hogy a pecsét most zárva volt, másképp lehet a két rakoncátlan rókafarkincám is igencsak neveletlenül, bár mindenképp ritmusosan dobolna a padlón. Legutóbb is így jártam, mikor elfelejtkeztem magamról, Cicákról társalgás közepette.
Mindenesetre lelkesen pillantottam a lány munkája irányába, lévén felém forgatta, és egy pillanatra ledöbbentem. Valamiért az volt a benyomásom korábban, hogy nem igazán csinált eleddig még ilyet. Maga is azt állította, nem ért az ilyesmihez. Erre első nekifutással ide alkotott egy igazi műalkotást.
A maga egyszerűségében volt zseniális a piciny csokra, és örömmel láttam, hogy idő közben a növényekre is hallgatott, vagyis nem tett bele mindent, csak mert kéznél voltak. Elvégre pont ez volt a lényege a játéknak. Önkifejezés a térrel és virággal. Legalább olyan fontos volt az, hogy mit nem tett bele, mint amit bele tett. Szóval pár pillanatig csodálattal lestem meg remekművét, majd a szemeibe pillantottam. Immáron nem zavart az sem, hogy a hivatalos etikett szerint nem lett volna illő más ember szemeiben kutatni a pillantásunkkal, de muszáj volt, hogy lássam a reakcióját.
- Tényleg most csináltál ilyet először? - érdeklődtem meg igen gyorsba az első kérdésemet. - Mert ha igen, született tehetség vagy! - túrtam bele újfent a hajamba. A vörös loboncom olyan szanaszét állhatott eleddigre, nem lettem volna Hikaru~chan helyében, aki ugyebár a fésülésem szokta volt végezni... Végül a hajbirizga alatt el is határoztam magam. Vagyis nem volt visszaút - Elárulok egy titkot - kezdtem bele a mondandómba - Valamennyi virágnak van egy titkos jelentése. Pontosítok, minden virág, egy szimbólum. Annak idején, még életemben maikoként meg kellett tanulnom a virágok nyelvét, hisz ezernyi üzenetet lehetett átadni vele. A virág, amit te választottál, az amarillisz névre hallgat. Ezen a virágnyelven, amiről az előbb meséltem, a félénkséget szimbolizálják. Körbe is raktad védelmezőn árnyékliliom levelekkel. Az árnyékliliom amúgy az odaadás jelképe. Az viszont, hogy a virág mégis kikukkant a hatalmas levelek közül, mindenképp azt jelöli, hogy a félénkség mögött ott van egy talán eleddig nem túl sűrűn mutogatott erő. - mosolyogva döntöttem kicsit oldalra a fejem - Igazán különlegeset alkottál! - simogattam meg a haját. Valahogy nem tudtam ellenállni...
Vissza az elejére Go down
Takagi Akira
9. Osztag
9. Osztag
Takagi Akira

nő
Leo Hozzászólások száma : 121
Age : 235
Registration date : 2013. Jul. 19.
Hírnév : 5

Karakterinformáció
Rang: Hadnagy
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 Cl0te13900/15000A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 29y5sib  (13900/15000)

A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kardok és Rózsák egylete   A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 EmptySzer. Júl. 30, 2014 3:38 am

Újoncrablás


Értelmezhetetlen volt elsőre Chiyo-san reakciója, ahogy felé mutatta elkészült művét, mintha megrökönyödött volna a látványon, emberismeretből sem vizsgázva ezzel jelesre. Gondolta, hogy nem lesz elsőre sem tökéletes, mégis kissé elszégyellte magát.
- Igen, most először – csupán a válasz erejéig bírta állni a kutakvó pillantást, azt megadva szemlesütve várta a dorgálást, hibáinak sorolását. Fejmosás helyett viszont egészen más érkezett mellőle.
- Tényleg? – bizonytalanul, maga sem gondolva komolyan a hallottakat, hitetlenkedve nézett fel és rá újra, nem csak a füle csengett az imént, avagy tréfából mondta-e. Többnyire, avagy egyáltalán nem volt még alkalom, hogy első nekifutásra bármi téren is sikerrel járt volna, ettől sem várt egyebet.
Titkon súgott rejtelem hallatán gyermeteg kíváncsisággal csillantak fel szemei, észrevétlen közelebb is hajolt cseppet, hogy is lehetne süket rá, hol bizalmas dolgok készülődnek elé tárulni? Ámulva hallgatózta virágainak rejtélyeit, mesétől róluk, s attól, hogy ők is mesélnek, csupán a létezéssel, máris egészen másként tekintett rájuk, már nem is úgy, mint egyszerű virágokra csupán. Bár elsőre talán kicsit sok is volt az új tudás, elfelejteni nem fogja, idővel pedig majd egészében meg is érti, mi most még kissé furcsa volt. Az pedig, hogy mindez hozzá köthető, még inkább. Az elmondottakhoz nem igen tudott mit hozzáfűzni, hogy helyes volt-e vagy sem a következtetés. Sosem volt jó önértékelésben, így azt se tudta megmondani, valóban sikerrel oldotta-e meg a feladatot, miszerint magáról kellett volna mintázza a virágok összeállítását. Annyit tudott, hogy tetszett neki, ami végül kisült belőle. És még inkább az, hogy ezek szerint Chiyo-san kérésének is sikerült eleget tennie, elnyerve vele az ő tetszését is.
- Nagyon érdekes. Köszönöm, hogy megosztottad velem – illendően meghajolt a kapott tanításért, hajlongtában pedig kapva rajta újabb kobaksimogatást tudhatott magáénak. Nem jellemző, hogy bárhol, bármiért dicséretet zsebelhetne be jártában, keltében, dolga végeztén, így nem is igen tudta ezt most miként a helyén kezelni, roppant szokatlanként számára. Munkájánál elvárt dolog azt helyesen végezni, azért külön nem jár vállveregetés, ha nem rontja el, hiszen azért bízták rá, mert képes elvégezni. Úgy, akárcsak az edzések során, ahol csupán az a dicséretes, ha nem baltáz el egy-egy fogást, ha mégis, annak úgy is ő látja kárát. Jobb esetben csak ő. Kimondott dicséret tehát szinte sosem éri, nem is igen tudta hova tenni magában, vagy azt, hogy mivel kéne ezt viszonozza. Legelső dolgaként újfent vöröses színt vett fel az arca, ahogy zavartan elmosolyodott, önkéntelenül reagálva ezzel a kapott elismerésre.
- És a tiéd mit jelent? – őszinte kíváncsisággal fordult a másik alkotás fele, tudni vágyva, hogy amögött vajon szépségen túl mi rejtőzik. Máris feledve azt, amivel az imént kezdődött a mese. Azt, hogy bár vele valamicskét megosztott az imént, mégiscsak titkot feszeget ezzel, s talán nem volna illő ilyen bensőséges, személyes dolgokról faggatózni egy idegen fele, kinek épp csak most akadt az útjába. Ilyen apróságok, mit illene, vagy épp mit nem, legtöbbször nem állták útját, mit szabad kérdeznie, avagy mit nem kéne, leginkább ösztönből jöttek, ismeretei, vagyis azok hiánya aligha gátolták meg benne, hogy feltegyen egy ilyen személyes kérdést.

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom




A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: A Kardok és Rózsák egylete   A Kardok és Rózsák egylete - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 

A Kardok és Rózsák egylete

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-=Bleach Szerepjáték=- :: Soul Society :: Seireitei és környéke :: Shinigami egyletek-