-=Bleach Szerepjáték=-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapPortálLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

Megosztás | 
 

 Matetsaku Miyoko

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Atarashi Miyoko
11. Osztag
11. Osztag
Atarashi Miyoko

nő
Virgo Tiger
Hozzászólások száma : 93
Age : 25
Registration date : 2010. Aug. 09.
Hírnév : 35

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Matetsaku Miyoko Cl0te51900/65000Matetsaku Miyoko 29y5sib  (51900/65000)

Matetsaku Miyoko _
TémanyitásTárgy: Matetsaku Miyoko   Matetsaku Miyoko EmptySzer. Május 25, 2011 5:00 am

Képességmódosítási kérelem


Tárgy: "Zanpakutouja" státuszának és különleges képességének kifejtése.

Háttér: Kardja nem valódi lélekölő, Rinaaya lélekszilánkja humanoid formában materializálódott belső világában, és a zanpakutoujának lelkét elnyomva és fogságba ejtve a helyébe lépett. Ougon no Majo teljesen uralja Miyoko belső világát, képes belenyúlni az eredeti lélekölő szél-alapú természetébe, valamint a boszorkány megtestesüléseként annak képességét is tudja használni, noha utóbbit Miyoko lelke illúzió-típusú erővé deformálta, valószínűleg anyja génjeinek köszönhetően.
Természetesen minderről Miyoko (egyelőre) nem tud, számára Ougon no Majo egy teljesen közönséges zanpakutou.

Különleges képesség: Ougon no Majo Miyoko és a saját védelme érdekében nagyrészt passzív defenzív mechanizmusokkal ruházta fel a kislányt (az újak golddal szedve):
  • Eras Vanthor közelsége esetén a zanpakutou ezernyi aranysárga pillangó képében siet Miyoko segítségére, melyek pajzsot képezve megvédik a kislányt rosszakarójától. A pillangók érintése Erasban elviselhetetlenül erős fájdalomérzetet kelt.
  • A aranyszínű lepkék akkor is védőfalat képeznek, ha Miyokót számára halálos következményekkel járó támadás, esetleg baleset érné. A pajzs éppen csak annyira tompítja a sérülést, hogy hatása a halálos szint alá essen, így ha ilyesmi éri a shinigamit, az így is súlyosan megsérül, de életben marad.
  • Ougon no Majo jelenléte képes megvédeni Miyokót érzékcsalódást vagy illúziót okozó mentális támadásoktól, így védekezve édesanyja zanpakutouja ellen. Mivel elsősorban Verashu Suwun lélekölőjére van hangolva a képesség, így mástól származó technikák esetén hatása kérdéses (JK-k és NJK-k esetében is megbeszélés kérdése a védettség).
  • Rinaaya alakváltó képessége is jelentkezik Ougon no Majónál, igaz másképpen. Míg a boszorkány bárki alakját képes felvenni, akit már látott, addig Miyoko külseje csupán valódi mentális érettségének megfelelő életkorát veheti fel, ami 16-17 éves kinézetet jelent körülbelül. Ez az egyetlen tudatos képesség, Miyoko akkor használja, ha inkognitóra van szüksége, és se családja, se baráti köre, se osztagtársai nem tudnak róla. Átváltozáskor fizikuma csekély mértékbe megnő, de a változás elhanyagolható.


Spoiler Yorunak, ha ő ellenőrizné:
Vissza az elejére Go down
Shihouin Yoruichi
Admin
Admin
Shihouin Yoruichi

nő
Sagittarius Horse
Hozzászólások száma : 807
Age : 33
Tartózkodási hely : A semmi közepétől, picit balra ;)
Registration date : 2008. Sep. 05.
Hírnév : 114

Matetsaku Miyoko _
TémanyitásTárgy: Re: Matetsaku Miyoko   Matetsaku Miyoko EmptyVas. Május 29, 2011 5:06 am

A képességmódosítást elfogadom és engedélyezem.
Vissza az elejére Go down
https://bleachszerpjatek.hungarianforum.com
Atarashi Miyoko
11. Osztag
11. Osztag
Atarashi Miyoko

nő
Virgo Tiger
Hozzászólások száma : 93
Age : 25
Registration date : 2010. Aug. 09.
Hírnév : 35

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Matetsaku Miyoko Cl0te51900/65000Matetsaku Miyoko 29y5sib  (51900/65000)

Matetsaku Miyoko _
TémanyitásTárgy: Re: Matetsaku Miyoko   Matetsaku Miyoko EmptyHétf. Júl. 25, 2011 8:16 am

Shikai módosítási és ryankai pályázat

(Yoruichi-sama engedélyével)


Név: Kurokaze no Majokko [Fekete Szél Kis Boszorkánya]
Parancsszó: Chikara wo nigase! [Engedd szabadon erődet!]
Változások: A fegyver küllemét leszámítva nem sok minden változik a kezdeti shikaihoz képest, csupán valamivel gyorsabb, jóval stabilabb és könnyebben irányítható lett a Konjiki no Odori nevű technika, illetve a lélekölő által keltett szél immár fekete színű lesz. A zanpakutou azonban hegyes végű pálca helyett egy dárdává, úgynevezett juumonji yarivá változik, ahol a hosszú markolat végén egy kereszt alakú, háromágú penge található. A két oldalsó penge enyhén ívelt, a fegyver végén pedig egy hosszú lánc található, ami lehetővé teszi, hogy a dárda hatótávolságát Miyoko megnövelje.

Ryankai [Második feloldás]
Név: Yami no Majokko [Sötétség Kis Boszorkánya]
Háttér: Rinaaya lélekszilánkja és a valódi zanpulélek fúziója megnyitotta az utat Miyoko számára egy új lélekölő-szinthez. A két entitás egyesített ereje rendelkezik a kettősséggel, amely eltérő hatalmukból adódik, ugyanakkor erősítik is egymást. A ryankai hasonlóságot mutat a bankai egyes jellegzetességeivel, ám nagyjából mindössze háromszor-ötször erősebb mint a shikai, míg a bankai akár tízszeresére is növelheti a zanpakutou erejét.

Külső: A második feloldás alkalmazásakor Miyokót tömény lilásfekete reiatsu borítja be. A lány mintegy bebábozódik, majd amikor a megszilárdult réteg szétrobban, külseje alaposan megváltozik. Shinigami egyenruhája helyett egy fekete bőrruhát visel, hátára pedig két pár fekete, tépett bőrszárny kerül. Szemei élettelenek lesznek és megváltozik a színük: egyik sárga, a másik vörös árnyalatot kap. Fegyvere körül sűrű, fekete füst kavarog.

Leírás: A zanpakutou ezen szintje erős érzelmi hatás vagy sokk esetén aktiválódik. Ez lehet félelem, fájdalom, de akár túlzott akaratosság eredménye is, a lényeg, hogy Miyoko tudat alatt átengedje a gyeplőt a lélekölőjének. Ryankaiban a lány cselekedeteit és gondolkodását befolyásolja a zanpakutouja lelke, extrém esetben akár teljesen át is veheti felettük az irányítást. Minél erősebb Miyoko, ennek annál kisebb az esélye.
Fajtól és erőtől függetlenül, legyen az barát vagy ellenség, a lány kisugárzása mindenkiben nyomasztó félelmet és rettegést kelt, mozgásuk lelassul, akár meg is béníthat egyeseket. Miyoko arca teljesen érzelemmentessé válik, könyörtelen gyilkológép lesz belőle. Megszűnik körülötte a világ, érzékei erősen eltompulnak, így például a fájdalmat sem érzékeli olyan intenzitással. Az ebben az állapotban eltöltött időszak kiesik az emlékezetéből is. Mindenkiben ellenséget lát, akit megpillant, éppen ezért bajtársaira is veszélyes ebben az állapotban. A ryankai-jal megnövekedett gyorsaság és fizikai erő is jár.

Képességek:
  • Miyoko a dárda végét a földhöz koppintva, majd suhintva vele nagy mennyiségű fekete füstöt bocsát az ellenségére, aki ezt belélegezve egy illúzió hatása alá kerül. A vízió teljes sötétségben való hosszas zuhanással kezdődik, és kezdve a földet éréssel elviselhetetlenül erős fájdalmat okozó sérülések sorozata éri az áldozatot. Ez olyan erős mentális traumát okoz neki, amitől képtelenné válik a további harcra, fel kell hogy adja a küzdelmet. Az áldozat az időérzéket is elveszti a technika hatása alatt, ami neki egy óra, az a valóságban csupán egy másodperc.
  • Ha Miyoko teljes erejével csap egyet a szárnyaival, pusztító erejű széllökést tud kelteni, mely mindent elsöpör és összetör, ami az útjába kerül: beleértve az ellenséget is, aki erejétől függően jobb esetben csak tele lesz fájdalmas zúzódásokkal, rosszabb esetben csontjai törnek el, vagy végtagokat is elveszíthet.

Korlátok:
  • A ryankai támadásai óriási mennyiségű reiatsut emésztenek fel, ezért a feloldás után csak az egyikhez van elegendő ereje. A illúziótechnikát egyszer, a szárnycsapást legfeljebb kétszer tudja használni, mielőtt kimerül.
  • A ryankai másik hátránya, hogy mindössze öt percig tartható fenn (9 zanpakutou-pont felett minden további egység után +1 perc) és megszűnése után Miyokónak jártányi ereje se marad. Ha eléri a bankai-szintet, ez változik annyiban, hogy legalább saját maga megvédésére marad energiája (feltéve ha eszméleténél tud maradni), addig ez a feloldás kétélű fegyver, hiszen ha nem sikerül vele ellenfelét kivonni a forgalomból, kiszolgáltatottá válik.
  • Végül előfordulhat olyan is a fellépő erőktől, hogy törékeny teste nem bírja ki a megpróbáltatásokat. Intenzív használat esetén elszakadhatnak az izmai vagy eltörhetnek a csontjai is.
Vissza az elejére Go down
Szayel Aporro Granz
Admin
Admin
Szayel Aporro Granz

Virgo Snake
Hozzászólások száma : 712
Age : 34
Registration date : 2010. Aug. 04.
Hírnév : 45

Matetsaku Miyoko _
TémanyitásTárgy: Re: Matetsaku Miyoko   Matetsaku Miyoko EmptyCsüt. Júl. 28, 2011 7:55 pm

Ötletes képességek és koncepció, színvonalas megvalósítás; a ryankai pályázatodat ELFOGADOM.
Vissza az elejére Go down
Atarashi Miyoko
11. Osztag
11. Osztag
Atarashi Miyoko

nő
Virgo Tiger
Hozzászólások száma : 93
Age : 25
Registration date : 2010. Aug. 09.
Hírnév : 35

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Matetsaku Miyoko Cl0te51900/65000Matetsaku Miyoko 29y5sib  (51900/65000)

Matetsaku Miyoko _
TémanyitásTárgy: Re: Matetsaku Miyoko   Matetsaku Miyoko EmptySzer. Szept. 14, 2011 7:46 am

Engedély Shihouin Yoruichitól. Külön köszönet Verashu Suwunnak a pályázatban való közreműködésért.


11. osztag kapitányi pályázat


A 11. osztag életében van egy bizonyos esemény, amely más osztagoknál nem jellemző, hovatovább megvetendő ceremóniának számít. A Kenpachi-szabály, azaz a kapitánnyá válás harmadik módja: megölni a poszt előző bitorlóját és átvenni a helyét. Ez a mások számára barbárnak tűnő módszer azonban az én szememben a legalkalmasabb arra, hogy eldöntessék, ki legyen egy osztagban taichou. A Gotei 13 egy katonai szervezet, ahol a vezetők feladata a harc, a fenyegetések visszaverése. Holmi bankai-tesztek vagy beajánlások nem tesznek senkit sem nagy harcossá. Ám ez, ez más. Itt élet-halál küzdelem dönti el, hogy valaki alkalmas-e arra, hogy a csatatéren is tündököljön. Aki túlél egy párharcot, az olyan tapasztalatot szerez, olyan megbecsülést vív ki az osztaga tagjaiban, amilyen semelyik másik kapitánynak sincs.
Alattam nem messze éppen egy ilyen párbaj folyt. Időnként jönnek önjelölt vandálok, rendszerint Rukongai legmocskosabb és legszegényebb kerületeiből, és kihívják a papát. Szívós, edzett emberek, akik számos nagy csatát már túléltek. Tiszteletre méltó, tapasztalt harcosok egytől-egyig, ám a papa előtt eddig mindegyikük fejet kellett hajtson. Eddig. Azonban a mai ellenfele más, mint a többiek. Sötét, démoni aura vette körül a lényét, a gyilkos szándék úgy sugárzott belőle, mint senki másból. Szemei előtt csupán egyetlen cél lebegett - a vérontás, mások életének a kioltása. Mindezt egyetlen pillantásból képes voltam leszűrni, és ezzel nem voltam egyedül. Más volt a harc légköre, eltért a megszokottól. Az osztag tagjai is érezték, hogy valami készül. A feszültséget szinte tapintani lehetett, mindenki némán, lélegzetvisszafojtva figyelte a küzdelem alakulását. Kétszázan voltunk, mégis tisztán lehetett hallani a két férfi lihegését. Pedig én nem is ott voltam, ahol a többiek, hanem a főépület tetejéről figyeltem.
A kihívó legalább 210 centi magas volt, széles vállú, kopasz vadállati alak. Abnormális vigyora csak szélesebb lett minden seb után, amit okozott. Fizikai ereje elsöprő, minden egyes csapása után úgy éreztem, hogy a papa karja bármelyik pillanatban eltörhet pusztán attól, hogy felfogja a súlyos suhintásokat. Gondterhelten ráncoltam a homlokom. Mindig van egy erősebb, és ez a fickó annak tűnt. Sose hittem a papát legyőzhetetlennek, hiszen olyan shinigami nincs, de nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar eljő az idő, amikor reális közelségbe kerül a veresége. Márpedig a Nikuya néven bemutatkozó férfit ezen három perc után, mióta a harc tart, képesnek éreztem a győzelemre. Mészáros... Kifejező becenév, merthogy ez nyilván nem a valódi neve volt.
Az idő aztán lassan eljött, amikor a papa nem húzhatta már tovább teljes ereje felfedését. Már számos mély seb tarkította vállát és mellkasát, egyértelmű volt, hogy így nem győzhet. Kokuhyou no Prinsu megjelenése el kellett hogy döntse a csatát. Habár még sosem láttam se a papa, se a mami bankaiát, volt már némi fogalmam arról, hogy miféle hatalmas energiák szabadulnak fel, ha egy zanpakutou erre a szintre lép. Élénken élt emlékezetemben Kagami Ai hadnagy végső feloldásának képe, mely hiába volt kiforratlan akkor még, mégis egyetlen egy támadása elegendő volt ahhoz, hogy legyőzzön engem. A lent feltörő lélekenergia pedig még annak a bankainak a feloldásánál is legalább kétszer-háromszor nagyobb súlyt helyezett a vállamra. Maga a végzet szabadult el.
- Szóval Majokko innen örökölte a külsejét...
Csendes megjegyzésem senki fülébe nem juthatott el, kaján vigyoromat azonban bárki láthatta aki felpillantott. Igaz az túlzás, hogy szóhoz sem jutottam, de a látvány izgatottá tett. Megjött az én kedvem is a harchoz a levegőben vibráló nyers erőtől. Ahogy talpra szökkentem, a lágy szellő belekapott egyenruhámba, és hosszú hajamat zászlóként lengette mögöttem. Hideg, metsző, balszerencsét magában hordozó széllökés volt ez, én mégis élveztem ahogy cirógatta az arcomat. A papa támadása elsöprő erővel vágta Nikuyát a szemközti falhoz, talán nem is maradt ép csontja. Úgy tűnik mégsem volt annyira erős, hiába a baljóslatú érzések és a félelmetes aura. A tömegből nyugtalan, bizonytalan, győzelmet pedzegető találgatások szálltak fel, mindenki a porfelhőt bámulta, melyet a becsapódás okozott. Semmi sem mozdult azonban. Olyannyira, hogy a felszálló füst által felfedett kráterben semmilyen eszméletlen test nem feküdt a törmelékek alatt! Szemeim tágra nyíltak a meglepetéstől, elmém képtelen volt feldolgozni ezt a lehetetlen információt. Tekintetemet jobbra-balra kapkodva kerestem a kihívót, mígnem meg nem találtam. Hátborzongató mosoly, vérszomjas pillantás... az az arckifejezés örökké beleégett emlékezetembe. De a felismerés volt a legrémisztőbb: a papa halálos veszélyben volt.
- FENTRŐL JÖN, PAPA!!!
Tőlem talán soha nem hallott, hisztérikusnak ható kiáltás hagyta el ajkaimat, de már késő volt. A testes férfi elképzelhetetlen erővel csapódott be méteres mélyedést vájva a talajba, kardja pengéje pedig elérte a papát. Földbe gyökerezett lábbal bámultam a krátert, melynek alján - bár a portól nem láthattam - minden bizonnyal ott feküdt a papa. Szememből könny csordult ki, és tört utat magának bőröm felszínén, hogy aztán állam vonalát elérve a cserepekre potyoghasson. Olyan érzések törtek rám egyszerre, melyekkel ilyen intenzitásban még soha nem találkoztam. Félelem, düh, aggodalom és a vereség keserű ízének keveréke szaggatta, marcangolta a szívemet. A papa vesztett, a napnál is világosabb volt hogy egy ilyen találat után nem fogja tudni folytatni a küzdelmet. Ettől a pillanattól kezdve a testét betakaró fehér ruhadarab már nem őt illette meg, hanem legyőzőjét. De ezt a tényt lelkem nem tudta feldolgozni, megtagadta ezen gondolatokat. Ebben a pillanatban az volt számomra a legfontosabb, hogy a papát biztonságban tudjam ettől a vadállattól. Biztos voltam benne, hogy ennyi nem volt elég ahhoz, hogy megölje, szívemben éreztem az őt képviselő darab halvány pislákolását. Aggodalmamnak viszont megvolt az alapja. A sűrű porból két árnyék bontakozott ki, és az egyik éppen arra készült, hogy kardjával lesújtson a másikra, a tehetetlenre. Kegyelemdöfést kívánt adni. A veszélyt érezve testem felett átvette az irányítást tudatalatti, villámtáncommal habozás nélkül közéjük kerültem, és katanámat kirántva felfogtam a másik kard gyilkos erejű suhintását. Hallottam ahogy Majokko pengéje megreped, vállamba pedig éktelen fájdalom hasított. De megállítottam, megmentettem a papát. Látásom fátyolos volt újra és újra kifakadó könnyeimtől, de arckifejezésem dacos és haragos volt ennek ellenére is.
- Miyoko párbajt kíván. A tét a haori. Négy nap múlva, ugyanitt, ugyanekkor... kapitány.
Utolsó szavamban végtelen gyűlölet visszhangzott, és mivel a választ nem kellett megvárnom, hiszen nincs joga visszautasítani a kihívást, így felnyaláboltam a papát és egy hatalmas gombóccal a torkomban elhagytam az osztag főterét, egyenesen a 4. osztag felé véve az irányt.

Aznap este a vacsora körül lengő hangulat nem egy boldog családét idézte, hiszen a hír nem maradt egy pillanatig sem rejtve és ez rányomta a bélyegét a kedélyünkre. Vállamon méretes kötés díszelgett, kificamodott vállam már túlesett egy kidou-kezelésen is. Négy nap múlva kutya baja sem lesz, így nem törődtem vele. Némán, lehajtott fejjel bámultam a tányérom, evőpálcikámmal csak kotorásztam a rizst. Nem volt étvágyam. A papa mellett akartam lenni, de a yonbantai nem engedte, hogy ott maradjunk. Chiyoko taichou szerint hiába súlyos a sérülése, nem életveszélyes, de én mégis látni akartam a papát.
- Miyoko kihívta... Bosszút fog állni és visszaszerzi a papa becsületét. A 11. osztag elbitorlója az életével fog fizetni azért, amit tett...
Suttogásom tisztán hallatszott a csendben, ahogy a szorításomban összeroppanó pálcikák hangja is. Fel voltam rá készülve, hogy a mami meg fog szidni, amiért felelőtlenül cselekedtem, de még ha gondolkodás nélkül is hívtam párbajra a kapitányt, egy pillanatig sem bántam meg a döntésemet.
- Kicsim...
A mami lágy mosolya, gondoskodása, gyengéd érintése és felelősségteljes, komoly tekintete hatására kis híján eltört bennem a mécses, ahogy elvettem az új pálcikákat. Kis híján. De vissza tudtam tartani a könnyeimet, csupán az ajkaim remegtek meg néhány pillanatra. Szégyenteljes és gyenge oldalamat félre kellett söpörnöm, ahogy ezt a témát is fel kellett hoznom.
- Tedd, amit igazságosnak érzel... A papa így is büszke rád. Hogy ízlik a vacsora? ^^
Kérdezte, és nem volt nehéz rájönnöm, hogy legszívesebben ő is kerülné a témát. Épp elég neki, hogy a papa kis híján odaveszett, és még én is veszélybe sodortam magam. Nem is tudom, hogy mit vártam, azt hogy a mami jóváhagyja a döntésemet, vagy hogy lebeszéljen róla. Még abban is bizonytalan volta, hogy átérzi-e a helyzet súlyát. Én ott voltam, láttam mire képes az a szörnyeteg. Játszi könnyedséggel győzte le a papát, nekem valójában esélyem sem lehetett ellene.
- Gomennasai, Miyoko nem éhes.
Hangom továbbra is halvány és vékony volt, végül el is fordítottam a tekintetem és inkább a tányéromat bámultam. Nem éreztem magam boldognak a választól, de úgy éreztem azt is sajnáltam volna, ha a mami lebeszél a párbajról. Pedig ha ő azt mondaná, hogy ne tegyem meg, akkor visszavontam volna a kihívást.
- Mit tennél... mit tennél ha Miyoko nem jönne haza abból a párbajból, mami?
Rövidke életem talán legfontosabb kérdését tettem fel. Nem kéne ilyesmi foglalkoztasson 11. osztagosként, hiszen ez bármikor megtörténhetett volna. Ám most mindennél közelebb éreztem magamhoz a halál szagát, mintha tapintani tudtam volna. Nem éreztem magam így még akkor sem, amikor Ai nee-chan győzött le, pedig akkor sem sokon múlott, hogy kihunyjon az életem fénye.
- Ne butáskodj, kincsem! Azt hiszed, engedném, hogy bántson? - mondta, miközben végigsimított az arcomon - Bízz a mamiban... És gyógyulj meg mihamarabb. Holnap délelőtt pedig meglátogatjuk a papát. Surprised
Kelletlenül hagytam, hogy a mami etetni kezdjen, bár az étel ízét nem éreztem a számban. Kifejezéstelen arccal rágtam meg és nyeltem le a falatot, mintha valami olyan kötelességet teljesítettem volna, ami nincs ínyemre. Szerettem volna azt mondani, hogy harcoljunk Nikuyával együtt, de ezt sem az én büszkeségem, sem a 11. osztag elvei nem engedték. Talán féltem ettől a harctól, de csupán emiatt nem visszakozhattam, vagy kérhettem segítséget. Kihívtam, innentől kezdve az én felelősségem minden, ami történik velem.
- Megnyugtató, biztonságot adó szavak, de Miyoko tudja, hogy nincs mögöttük valódi jelentés. Ezt a harcot egyedül kell megvívni, és Miyoko nem fog sértetlenül kijönni belőle...
Tényeket közöltem, és bár valóban jól estek a mami szavai, mindez nem változtatott azon, ami előttem állt. A legnagyobb próbatételem. Mindig is arra vágytam, hogy kapitány lehessek, ám nem ilyen áron. Képzeletemben szűk családom minden tagja haoriban jelent meg, olykor-olykor még Arliva nénit is el tudtam képzelni a fehér köntösben. Ám a papának immár nem volt haorija, és talán soha nem is lesz többé.
- Miyoko nem megy. Edzeni fog reggeltől-estig holnaptól a nagy nap elérkeztéig. - Céltudatosan néztem fel, a tréning gondolata egy pillanat alatt izgatottá tett. Nem volt vesztegetni való időm.
- Jaj, kincsem... - Szólalt meg a mami ismét, miközben megölelt azzal az igazán kellemes és szeretetteljes öleléssel, amit csak a mami tudhat. Lassacskán feladtam a küzdelmet a megkönnyebbülés ellen, és a szomorúságot tovaűzve visszaöleltem a mamit. Nem akartam már erőltetni ezt a témát, jobb is, ha előrefelé tekintek és szembenézek az előttem álló megpróbáltatással.
- És szerinted a papa mit szólna hozzá, ha elmegyek meglátogatni és nem leszel ott, hmm? Surprised A papának nehéz korszaka van, szüksége van arra, hogy lásson téged. Utána viszont... Utána viszont megtanítok neked bármit, amit tudok. Ha akarod. Most viszont elég ebből, ha nem vagy éhes, akkor irány a fürdés! ^.^ Előkészítem neked a vizedet. A kék vagy a rózsaszín habfürdőt kéred? Surprised
A pillanatnyi szünet után kiejtett mondat hallatán felcsillant a szemem. Nem mintha nem lenne gyakori a közös edzés, hiszen mindent a mamától és a papától tanultam, amit eddig tudok, de az érzés, hogy a mami segíteni fog a felkészülésemben, magabiztosabbá tett. Szófogadó helyeslésem ugyan valamivel tompább volt, mint általában, de rossz kedvem múlni látszott, és helyét az a mentális állapot kezdte átvenni, ami egy valódi harcoshoz való volt. Csakis egyetlen cél lebeghetett a szemem előtt: Nikuya legyőzése.

Mivel jó kislány lévén beleegyeztem, hogy meglátogatjuk a papát, így a tréningemet éjjel kezdtem meg, hogy a kiesett időt pótoljam. Sejtettem, hogy a mami figyel rám, így a takarómat úgy tömtem ki plüssökkel, hogy úgy tűnjön, valóban én alszom a paplan alatt. Nem volt szép dolog, és soha máskor nem tennék ilyet, csak most. Túl nagy volt a tét. A papa büszkesége, egy egész osztag működtetésébe belefektetett munkája és legfőképp a saját bosszúm sikere múlott ezen a harcon. Az alapján, amit láttam és tapasztaltam, az edzésem fő céljának az állóképességem és a fájdalomtűrésem növelését tartottam. A papánál gyorsabb és mozgékonyabb vagyok, így talán engem nem fog tudni meglepni sebességgel Nikuya, azonban egyetlen csapásával képes volt sérülést okozni nekem úgy, hogy én csak blokkoltam. Ostoba illúzió lett volna azt hinni, hogy négy nap alatt utol tudom őt érni erőben, de ha képes lennék kibírni egy-egy ilyen suhintást anélkül, hogy bajom esne, akkor nagy lépést tennék előre a győzelem felé.
Úti célom a 2. osztag területe volt, kellékekre volt szükségem. Még Kotomi nee-chan edzését meglesve láttam, hogyan teszi szívósabbá a testét, és a makiwara, amit használt, most jó szolgálatot tehetett nekem. Ismertem a terepet, így nem okozott gondot a belopózás, de a biztonság kedvéért megváltoztattam a külsőm úgy, ahogy Majokko megtanította nekem. A sötétben talán még össze is tévesztenének a mamival így. Az edzőterembe beérve pedig nyílegyenesen az ude makiwarákhoz léptem, és alapos bemelegítés után hozzáfogtam az edzéshez. Egyik ütés a másik után, egyik rúgás a másik után, és közben tűrni ahogy az izmaim lassan égni kezdenek és az öklömön meg a csuklómon karcolja a bőröm a kötél durva felszíne. 100-100 ütés és rúgás minden olyan mozdulattal, ami megedzi az összes izmomat a végtagjaimban. Mire hazakerültem, olyannyira fáradtnak éreztem magam a folyamatos erőkifejtéstől, hogy nyomban álomba is merültem, mihelyst az ágyam puhaságát és melegét éreztem.
Másnap reggel korántsem meglepő módon ugyanolyan fáradtan és álmosan ébredtem, ahogy lefeküdtem, hiszen nem aludtam ki magamat. Csak ekkor vettem észre, hogy a bal kezemen kicsit felhorzsoltam a csuklóm, de egyenruhám takarásában ez szerencsére nem látszott. Már alig vártam, hogy túlessünk a látogatáson, hiába gondoltam úgy még tegnap este, hogy a papa mellett akarok lenni. Ráadásul még a vállamat is kezelni kellett, ami most különösen fájt az éjjeli megterhelésnek köszönhetően. Ragaszkodtam is hozzá, hogy hadd maradjak egyedül amíg ápolnak, mondván nagy kislány vagyok már Surprised És így legalább a mami nem hallhatta ahogy leszidnak a 4. osztagosok, akik számára a csuklósérülésem és a vállam állapotának romlása után nyilvánvaló volt, hogy mit is csináltam az előírt pihenés helyett. Persze ők ezt nem érthetik, ide és a 12. osztagba kerülnek azok a shinigamik, akik teljesen alkalmatlanok a harcra, mind fizikálisan, mind mentálisan.
A papa aludt, amíg ott voltunk, de biztosan érezte, hogy mellette vagyunk. Látványa azonban ismét felkeltette bennem a bosszúvágyat Nikuya iránt, így hazatérésünket követően késlekedés nélkül a közös edzés elkezdésére ösztökéltem a mamit. Megvolt az elképzelésem, és ez alapján magyaráztam el neki, hogy milyen segítségre lenne szükségem. Egyrészt a szervezetem ütésállóságát akartam növelni, másrészt pedig egy olyan stratégiát is ki akartam dolgozni, amivel el tudom kerülni, hogy a csapásai teljes erejét el kelljen nyelnem. Bíztam benne, hogy a mami tudni fog valamit javasolni még úgy is, hogy vívásban inkább a papa volt erős, elvégre a zanjutsu sokszor a hakuda elemeire épít.
A következő három napban hadnagyi teendőimet szinte teljesen elhanyagoltam, egyébként sem szerettem volna az új kapitány keze alatt dolgozni. A bemutatkozásán ugyan megjelentem, de egy pillanatig sem hagytam kétséget Nikuyában afelől, hogy utálom őt, és hogy nem fogadom el kapitányomnak. Egyébként meglepően jámbor embernek tűnt így, a csatatéren kívül, nem éreztem benne azt a vérszomjas vadállatot, amit ott és akkor, a főtéren. Ám hozzáállása pont ezért volt káros az osztagra, a benne lévő harcosnak nyoma veszett, így nem keltett senkiben olyan érzést, hogy követnie kéne az utasításait. Ráadásul mint később kiderült, meglehetősen engedékeny volt, ahogy gondoltam, teljesen alkalmatlan a juuichibantai irányítására. Még velem sem foglalkozott, pedig látványosan ignoráltam a munkát, hogy helyette edzhessek reggeltől-estéig. A tréning pedig kemény és megerőltető volt, hiszen rövid idő alatt kellett fejlődést elérnem, és begyakorolnom egy új küzdőstílust. Utóbbi kigondolásában végül Kotomi nee-chan és Arliva néni is segített, így három edzővel készültem végül: a 2. osztagosok segítségével begyakoroltam a mozdulatokat, Arliva ellen pedig tesztelhettem, hogy mennyire hatékonyak azok egy képzett vívó ellen. De hogy az edzés mennyire volt eredményes, az csak a valódi küzdőtéren derülhetett ki.

Elérkezett a nagy nap, idegességemet pedig meditálással igyekeztem elűzni. Merthogy valóban nem a harc öröme és az adrenalin miatt remegtem. A pontos okát viszont csak akkor értettem meg idegességemnek, amikor megpillantottam az ellenfelemet. Féltem tőle, attól az aurától, amit harcra hangolódva sugárzott magából, a gyilkos, metsző pillantástól, mely a csontomig hatolt. Mélyeket lélegeztem, ahogy csukott szemmel besétáltam az aréna közepére. Kezeimet kötés csúfította a horzsolásaim miatt, de vállamról már eltűnt a fásli köszönhetően a yonbantainak és Chiyoko taichounak. A testem készen állt, de a lelkem ingatag volt. Nem tudtam kiverni a fejemből azt, ahogy legyőzte a papát, számtalanszor átfutott elmémen a gondolat, hogy akkor én hogy verhetném meg Nikuyát? De bennem volt az is, hogy nincs más választásom, le kell taszítanom a kapitányi posztról a jogtalan bitorlót.
- Miyoko wa... Miyoko itt van, hogy teljesítse az ígéretét... A nyugati kultúrában a 13 a szerencsétlenség száma, a japán kultúrában pedig a négyet a halállal kapcsolják össze. En garde, tizenharmadik Kenpachi, pontosan négy napig lehettél kapitány!
Bizonytalan voltam, de miközben előhúztam a lélekölőmet, megpróbáltam ellazítani magam és csak a harcra koncentrálni. Nikuya néma maradt, ahogy a papa elleni harc közben is. Talán elveszti ilyenkor a beszédkészségét is. Néhány tétova lépést követően aztán végül megrohamoztam egy harci kiáltás kíséretében, ám támadás helyett máris védekezni kényszerültem. Nodachiját a feje fölé emelve sújtott le, én pedig kitértem a penge elől oldalra. A csapásban épp elég erő volt ahhoz, hogy felszakítsa a kövezetet, arcomat apró kődarabok találták el. Összpontosításomban zavar keletkezett, a kapitány pedig kíméletlenül kihasználta: oldalamban egy lábszárat éreztem meg, a rúgás erejétől pedig meglepett arccal szálltam odébb vagy tíz métert. Nem csak az erő, de a fájdalom is elviselhetetlenül erős volt, hiába próbáltam kétségbeesetten talpra állni, a kín újra és újra földre kényszerített. Máris megmutatkozott a köztünk lévő erőkülönbség, megtörtént az, amit minden áron el kellett volna kerülnöm. Erősen köhögve tápászkodtam fel, mikor végre enyhült a fájdalmam. A kis híján kétszer magasabb férfira felnézve gondolataim közé befurakodott az érzés, hogy semmi esélyem sincs ellene. Pedig az általunk kidolgozott stratégia működőképes kellett hogy legyen. Nikuya nyers fizikai erőre hagyatkozik, nincs kiképezve sem kardforgatásban, sem pusztakezes harcban. Mivel ő nem támadott meg, így ismét rajtam volt a sor. Egyenes roham helyett ezúttal shunpóval kerültem mellé-mögé, és kardommal a lábát céloztam, de mozdulatom lassú volt. El tudott előle lépni, és már érkezett is az ő pengéje. Ám hozzá képest apró alkatom segítségemre volt, és el tudtam gurulni a vízszintesen érkező veszedelem elől, hogy aztán felpattanva azonnal nekitámadjak egy gyors döféssel. Mozgékonyságom ezúttal eredményt hozott, hiszen Majokko beleállt a combjába, és ahogy felfelé mozdítva a kardot, kihúztam azt Nikuya lábából, a talajt vöröslő vércseppek festették be. Büszkén pillantottam fel a férfira, azonban várakozásommal ellentétben fájdalom helyett eszelős vigyor virított az arcán. Magabiztos mosolyom az arcomra fagyott, ahogy realizáltam, hogy meg sem érezte a sérülést, mi több, még nagyobb lelkesedéssel suhintott le rám. Nem estem, nem eshettem pánikba, de nem láttam kiutat ebből a harcból. Az egyik előre betanult mozdulatot alkalmazva nem az ő kardjára merőlegesen blokkoltam, hanem úgy helyeztem a katanámat, hogy az ellenfél nodachija lecsússzon róla. Ez volt a fő alapelv, ezzel a módszerrel kívántam gyengíteni a csapásain. És valóban, ugyan így is megéreztem mekkora erőt képvisel a suhintás, de nem tudott bennem kárt tenni. Sőt, ahogy félrevezettem a pallosát, lehetőségem nyílt arra, hogy ellen támadjak az így keletkezett védelmi résen!
- Hadou no yonjuuyon, Kokutan Kou!
Kiáltottam fel fekete lélekenergiával bevonva a kezeimet, majd felugrottam, és miközben a vállán megtámaszkodva átlendültem felette, egy erős ütést mértem a mellkasára, a szíve helyére. Az extra támasztékot kihasználva bevetettem egy Kuchinukit is, megpörgettem magam és tarkón rúgtam a tőlem telhető legnagyobb erővel. Elrugaszkodás után végül egy hátra szaltót követően értem földet, és még egyet szökkentem hátrafelé a biztonság kedvéért. Nyugtalanul figyeltem, hogy mennyire lett sikeres a mozdulatsorom, és egy pillanatra mintha meg is ingott volna, de aztán ugyanazzal a vérfagyasztó mosollyal fordult felém, mint amit az előbb viselt, a vágás után.
- Mihatenu*... Miféle... démon vagy te?! Kensei!
Hitetlenkedés és némi kétségbeesés lett úrrá rajtam, ahogy ezek a szavak elhagyták az ajkaimat. Távoli suhintásom megsebezte a karját, de az arcára fröccsenő vére volt az egyetlen jele ennek. Még csak meg sem rezzent, mintha nem is érezne fájdalmat! Be kellett látnom, hogy így nem vagyok elég erős, hogy nem tudok benne elég kárt tenni. Nem foghatom vissza magam, most, hogy immár a zanpakutoum szél aspektusának teljes erejét képes vagyok használni, így pláne nem. Bár az én fejlődő szervezetemre nézve veszélyes a használata, habozás nélkül felcsatoltam az Izomnövelőt, és megpörgettem magam előtt a kardot, mint valami propellert.
- Chikara wo nigase, Kurokaze no Majokko!
Ejtettem ki a parancsszót, a lilásfekete reiatsu felszabadulása közepette pedig a lélekölőm is felizzott, és átalakult shikai formájába. A háromágú lándzsává átváltozott fegyver pörgését egy pillanatra sem állítottam meg, miközben lila íriszeim felizzottak. Kellemes, megnyugtató bizsergés járta át a testemet, ahogy megéreztem az erőt, amit a fegyver biztosított számomra. Shikai feloldásom úgy tűnt, Nikuyát is izgalomba hozta, de az egyre erősödő sötét aurával ezzel a hatalommal a birtokomban immár nem törődtem. Ezúttal ő támadott, de mozdulatai mintha lelassultak volna a szememben. Mindent láttam, könnyedén követtem le fegyverének útját. Végre úgy éreztem, egyenlő felekként küzdünk. Négy napja egyetlen csapásától megrepedt Majokko pengéje, most azonban rájöttem, hogy képes vagyok félreütni a kardját, holott eleinte csak úgy tompítottam, hogy hagytam lecsúszni a fegyvert zanpakutoumról. Képzetlensége okán mozdulatait könnyen kiszámítottam ebben az állapotban, hiszen eltűnt az engem fojtogató félelem. Folyamatos támadás alatt tudtam tartani, egy fogással még az egyensúlyából is sikerült kibillentenem, hiába volt a mérete többszöröse az enyémnek. És ha távolabb is kellett ugranom, a lélekölőm végén lévő láncot megragadva a dárdát el is tudtam hajítani felé. Számos sebet ejtettem rajta, míg ő megnövekedett sebességemnek és erőmnek köszönhetően gyakorlatilag hozzám se tudott érni. Megrendült, tisztán látszott rajta, hogy elérte azt a pontot, ahol már a harc nem örömet, hanem szenvedést okoz számára. Nyerésre álltam.
- Konjiki no Odori!
Körkörös mozdulatomra lándzsám felszínén forgószelek keletkeztek, melyeket egymás után indítottam el Nikuya felé. Négy tornádó négy irányból, össze akartam zúzni velük a testét. Ő talán már feladta, de nem mozdult, nem próbált meg védekezni. A négy szélörvény egyszerre érte el a kapitányt, és lilán szikrázó fekete takaróba vonta alakját. Körbepillantottam, úgy tűnt a körülöttünk álló tömeg egészen a falakig húzódott vissza. Bizonyára nem kevés energiát szabadított fel kettőnk küzdelme, belülről is intenzívebbnek tűnt, mint a papa elleni harca. Elmém parancsára végül a tornádók nyomását megszüntettem... de összeeső, tehetetlen csont- és húshalmaz helyett semmi sem volt a fergeteg centrumában.
- Megint ez a trükk?!
Kiáltottam fel, és azonnal felnéztem, már tudtam hol keressem. A felém közeledő árnyék már nagyon közel volt, de így, hogy számítottam rá, félre tudtam ugrani a kardcsapás elől. Viszont ahhoz nem voltam elég gyors, hogy ne rúghasson utánam. Lendületemet megsokszorozta a találat, én pedig fájdalmasan felkiáltva gurultam-pattogtam végig a kövezeten. Hasra fekve terültem el, a kíntól könnyek szöktek a szemembe. Ez a rúgás sokkal erősebb volt, mint az előző... és nem csak azért nem tudtam felállni, mert fájt. Letaglózott a reiatsuja, tömény volt, és sűrű, és legfőképpen jéghideg. Reszketve-vacogva fordítottam az aktuális Kenpachi felé a fejemet, miközben megpróbáltam felállni, de hiába. Nem mozdult egyetlen izmom sem, le voltam bénulva a hatalomtól, amit képviselt... és a félelemtől. Vörös lélekenergia-köpeny vette körül, szemei pedig gyilkos ösztöntől izzottak. Rosszabb volt, mint egy pokolfajzat, Nikuya maga volt a Démonkirály!
- Fogalmam sincs mit tettél velem, hogy elvesztettem a koncentrációm. Még soha nem történt velem ilyesmi. Nagyon régen nem találkoztam olyannal, aki képes lett volna kikényszeríteni belőlem a teljes erőmet, még Matetsaku Kai ellen is csak 70-75%-ot nyújtottam. Őszinte elismerésem, fukutaichou. Így azonban nincs kedvem tovább harcolni, nem szeretem ha gyengének érzem magam. Nem hagytad, hogy az előző kapitányt megöljem, így rajtad leszek kénytelen kielégíteni az igényeimet.
Szólalt meg, hangja meglepően békés és barátságos volt. Nem olyan volt, mint egy gyilkosé. Tettei és kisugárzása azonban mindezzel szöges ellentétben álltak, monológja közben ugyanis végig az arcomat taposta. Kiszolgáltatott voltam, hiszen mozdulni sem bírtam, csak tehetetlenül tűrtem a kínt, amit okozott rúgásaival, taposásaival. Fájdalmas kiáltásaim egyre inkább sírásba torkolltak, hamarosan már zokogtam. Éreztem, ahogy ujjaim megroppannak és eltörnek, ahogy rúgásai összezúzzák törékeny testemet. Aztán végre abbamaradt, de nekem már nem tellett többre egyszerű nyöszörgésnél. Tudtam, hogy ezzel még nincs vége, hallottam a kardja suhogását, de tenni ellene nem tudtam semmit. Összeszorítottam a szemeim és kétségbeesetten próbáltam segítségért könyörögni, de egy hang se jött ki a torkomon így, az ájulás szélén. Nem akartam folytatni a harcot... nem is harc volt ez már, hiszen csak engem vertek. Döntésemet azonban még most sem bántam meg, csak... csak azt akartam hogy legyen vége. Sajnálom mami, sajnálom papa, nem tudtam helyreállítani a családunk becsületét.

Halk, ismerős visszhang rezonanciáját éreztem meg elmémben. Fokoztam a koncentrációm, hogy halljam mit is mond: a segítségkérésemre felelt. A hang sunyi kuncogása nyugtalanító volt, de egyértelműen segítséget ajánlott, én pedig habozás nélkül elfogadtam azt, kérdések és kétségek nélkül. Szükségem volt rá, Majokko hatalmára. Eltompult érzékeim hirtelen kiélesedtek, izmaimba pedig újra erő költözött. A körülöttem felszabaduló lilásfekete reiatsu teljesen beborított, eltaszítva a közelemből Nikuyát. Kínos lassúsággal álltam talpra és némán pillantottam fel a befelhősödő égboltra, majd a nagyjából 200 harcosra. A sorokból zúgolódás hallatszott, de a legtöbb shinigami szájából a ‘bankai’ szót értettem ki. Ennek hallatán magamon is végigpillantottam. Ruhám megváltozott, hamarosan sötétségbe boruló fegyverem és szárnyaim jelenlétét is felfedeztem. De zanpakutoum lelke azt sugallta, hogy ez nem bankai, hanem valami más. Furcsán éreztem magam, olyan volt, mintha szinkronban lennék Majokko lelkével. Nem értettem, mi folyik körülöttem, de ahogy a kapitányra vetettem tekintetem, már nem is volt fontos. Elmémbe beférkőzött egy gondolat és egyre mélyebbre ásta magát. Le kell őt győzzem, kíméletlenül meg kell fosztanom a címétől... és az életétől. A shinigami arckifejezése elégedettséggel töltött el, szívébe jól láthatóan félelem költözött. Szorongatta, facsarta a rettegés, ahogy hátrált. Elmosolyodtam a kedvemre való látványon... majd előrelendültem és lándzsámat elemi erővel hajítottam a vállába, majd ugyanazzal a lendülettel vissza is rántottam azt. Súlyos roncsolást okozva a férfi testének ezzel az egy mozdulattal, hiszen egészen belefúródott a dárda hegye. Meglepetés, döbbenet a reakció... kukuku, erre nem számított. És ez még csak a kezdet volt! Majokko vezette a kezemet, a lábamat, megmutatta mit, hogyan tegyek, segítségével felfedezhettem fizikai valóm korlátjait is. Csökkentette a fájdalmamat, elviselte helyettem a fájdalmat, amit a másik nodachija okozott, így nem kellett a védekezésre sem figyelnem. Növelte a koncentrációmat, immár csak Nikuyát láttam magam előtt. De ez még nem volt elég, így küzdöttünk egyenlő felekként. Több kellett, több! És lélekölőm meg is adta nekem azt, amit akartam. Szárnyaimmal a levegőbe emelkedtem, és amilyen erősen csak bírtam, csaptam velük egyet, mire shikai támadásom erejét bőven felülmúló szélörvény indult útjára. Nikuya ezt nem kerülhette el, hiszen nem egy kis helyre koncentrálódott az erő, ahogy a papa bankai-támadásánál vagy az én shikaiomnál. Ezt a támadást mindenki megérezte, aki az osztag főterén nézte a harcunkat, de a legjobban mégis a démoni alak szenvedte meg. A szélroham felkapta a hústornyot és hozzávágta az egyik épület falához, miközben a levegő mozgása is erős nyomást keltett a testén, így kárt téve benne. A férfi félig eszméletlenül zuhant a talajra az ütés erejétől, nem volt képes talpra állni és folytatni a harcot. A győzelem az enyém volt, de ezzel még nem volt vége. Elégtételt kellett vennem a papát ért megaláztatásért, és a sajátomért is. Bosszút kívánt minden porcikám, addig nem dőlhettem hátra, amíg Nikuya Kenpachi lélegezni tud. Így hát a nagydarab test fölé repültem, és félelmetes gyorsasággal és erővel zuhantam térdemmel a torkára, közben pedig lándzsámmal átszúrtam a szívét. Szemében elhalványult a fény, lassan megszűnt körülötte a vérszomjas aura. Diadalittasan szálltam le róla, és húztam ki belőle a yarit. Sikerült szívem vágyát elérni, kiteljesítettem a bosszúmat is és a haoriját is elvehettem... a papa haoriját, ami most már az enyém. Boldogan mosolyogva öleltem magamhoz a fehér anyagot, ám ekkor minden erő elszállt a testemből. Zanpakutoum és ezzel öltözetem is visszaváltozott, én pedig összeestem a fáradtságtól és a sérülésektől, amit a szervezetemet ért megterhelés okozott.


*Lehetetlen [régies kifejezés]
Vissza az elejére Go down
Szayel Aporro Granz
Admin
Admin
Szayel Aporro Granz

Virgo Snake
Hozzászólások száma : 712
Age : 34
Registration date : 2010. Aug. 04.
Hírnév : 45

Matetsaku Miyoko _
TémanyitásTárgy: Re: Matetsaku Miyoko   Matetsaku Miyoko EmptySzer. Szept. 14, 2011 11:33 am

Szép, a 11. osztag mentalitásához illő pályázat. Természetesen ELFOGADOM. Gratulálok a 11. osztag új kapitányának!
Vissza az elejére Go down
Atarashi Miyoko
11. Osztag
11. Osztag
Atarashi Miyoko

nő
Virgo Tiger
Hozzászólások száma : 93
Age : 25
Registration date : 2010. Aug. 09.
Hírnév : 35

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Matetsaku Miyoko Cl0te51900/65000Matetsaku Miyoko 29y5sib  (51900/65000)

Matetsaku Miyoko _
TémanyitásTárgy: Re: Matetsaku Miyoko   Matetsaku Miyoko EmptySzer. Aug. 29, 2012 5:52 am

Bankai pályázat
Waaaa~i *.*


Fáj. Ez az érzés villant elmém felszínén, mihelyst földet értem. Sajgó bokámat tapogatván hajoltam le, de csupán néhány pillanatra álltam meg miatta. Nem kellett volna leugranom az elválasztó fal tetejéről, azonban siettem. Még így is megérte levágni az utat, hogy a kín néhány másodpercre megbénított minden nagyobb ugrás után. Orrom alatt rossz bokámat és a semmirekellő, sérülésemet meggyógyítani képtelen yonbantait átkozva futottam tovább célom felé. Apró lábaim szélsebesen vittek, kitárt karral élveztem a hűsítő levegőt, arcomon pedig vidám mosoly tükröződött.
- Seee~no! - kiáltottam fel, mielőtt ismét a magasba szökkentem volna, hogy aztán a fal tetején vegyek támasztékot újra, és villámtáncomat használva lendítsem magam tovább. Lábam érkezésnél ismét megbicsaklott, illetve fel is szisszentem, azonban Kenpachi vagyok, egy ilyen semmiségtől nem inoghattam meg ˇ^ˇ Vonásaim ennek ellenére már kissé viseltesek voltak, mikor hazaértem és beestem az ajtón, mégis várakozással teli boldogság sugárzott rólam. A gólya ma hozta meg Chi-tant, a kistestvérkémet *.* Lelkesen siettem befelé, ám immár nem futkároztam, mert az itthon nem szabad, a papa pedig odavezetett a mamihoz, akinek a karjában ott pislogott egy hihetetlenül apró kisemberke *.* Vajon én is ilyen picike voltam, miután megszülettem? Bár a feledés homályába veszett gondolatom, csillogó szemekkel nyúltam kicsiny kezeimmel a pöttöm jövevény felé, és megsimogattam a buksiját. Olyan kevés haja volt... de biztos meg fog majd nőni ugyanolyan szépre és hosszúra, mint az enyém *.* Érintésemet követően azonban erős, még a bokámban jelentkező fájdalomnál is hevesebb fejfájás tört rám. Összerezzentem, szememet pedig szorosan összeszorítottam, azonban a nyilalló érzés nem múlt el, sőt, csak még erősebb lett. Chi-tan hirtelen felsírt, de az én szemeimbe is könnyek szöktek a fájdalomtól, amely csak akkor kezdett enyhülni, hogy a kicsit elengedtem. Valami nagyon sötét érzés fogott el, mintha egy hideg, árnyékos kéz tapintását éreztem volna az elmémen. A mami és a papa is megijedtek, hamarosan ágyba is kerültem a biztonság kedvéért egy lázmérővel. Látszólag azonban semmi bajom nem volt, nem volt magyarázat a hirtelen jelentkező, és gyorsan múló fejfájásra.

Fáj. Ez az érzés villant elmém felszínén, mikor felemeltem a fejemet, és zanpakutoum lelkére pillantottam. Felkeltem a földről, és megálltam ingatag lábaimon, hogy ismét szembenézzek vele. Szemeim könnyesek voltak és pirosak a sírástól. Csakhogy végre megidéztem! Egyedüli kapitány voltam, aki nem volt képes használni kardja teljes erejét, ebben annak ellenére is biztos voltam, hogy nem sok kapitányt láttam még bankait használni, még a mamit se. Frusztráló érzés volt, hogy tehetségem ellenére ez még hiányzik, noha nem egyedüli Kenpachi vagyok, akivel a lélekölője nem osztotta meg a tudását. Ahhoz, hogy én lehessek egyszer a legerősebb, szükségem volt a kardomra, az én nevem ugyanis nem Zaraki Kenpachi. Most azonban itt állt előttem Majokko, és immár nem először harcolhattam vele... ellene. Nem mondott semmit, sem most, sem ezelőtt, csak némán figyelte, mit teszek. Én pedig tettem, amit helyesnek éreztem. Támadtam. Kardom markolatán szorítottam a fogáson és támadtam újra. A föld alatti, rejtett barlang visszhangzott elkeseredett kiáltásomtól, majd egy hangos nyögés, az esés hangja... és utána néma csend. Elterültem a földön, fogaimat összeszorítva próbáltam nem nyüszíteni a kíntól, melyet bokámban éreztem. Ismét eleredtek a könnyeim, testem meg-megrázkódott, ahogy megpróbáltam visszatartani a sírást. Sokadjára támadta már leggyengébb pontomat Majokko, vagy közvetlenül egy közönséges rúgással, vagy valamilyen fifikás megoldással érte el, hogy fájdalmat okozzon. Most már a legkisebb érintés hatására is gyötrelmes volt elviselni a kínzó érzést. Percek múltán próbáltam ismét talpra állni, de ezúttal nem sikerült. Nem adott kellő támasztékot sajgó bokám. Fel kellett adnom.

Fáj. Ez az érzés villant elmém felszínén, miközben a porban feküdtem, és a barlang falát bámultam. Arcom nyúzott és megviselt volt, szemeim élettelenül üresen meredtek előre. Semmilyen fény nem volt bennük. Nem akartam folytatni. Már sírni sem bírtam, annyira gyenge és erőtlen voltam a fájdalomtól, amit átéltem. Az idő rég ködbe veszett, nem tudtam, hogy napok óta kellett ezt a tortúrát kiállnom, vagy csak néhány óra telt el, mióta megidéztem Majokkót. Minden alkalom egyre rosszabb és rosszabb volt és én mindig azt hittem, hogy ennél fájdalmasabb már nem lehet. Mikor megtanított rá, hogyan védjem meg és kíméljem a sérült bokámat harc közben, az még csak a jéghegy csúcsa volt. Ezúttal mozdulni is képtelen voltam, izmaim sajogtak, mintha ezer és egy tűvel döfködték volna őket, füleimben pedig csak saját gondolataimat hallottam, a hatalmas föld alatti terem hangjait egyáltalán nem. Majokko szavait sem tudtam immár kivenni, csupán ajkai mozgását láttam résnyire szűkült szemeimen keresztül. Bizonyára arra utasít, hogy keljek fel és csináljam tovább, azonban ha akarnék, se tudnék már felállni. Csakhogy nem is akartam. Elveszítettem az akaraterőm, hagytam testemet és lelkemet alámerülni a fájdalom tengerében, hagytam, hogy elcsigázott tagjaim igényei felülkerekedjenek küzdeni akarásomon. Csalódott bennem, és legfőképpen én is magamban. Ennél én... ennél én azt hittem, erősebb vagyok...
Erőtlenül pillantottam fel újra, de csak homályosan láttam, ahogy aranysárga pillangók százaivá bomlik a játszó pajtim, ki zanpakutoum lelkeként materializálódott. Még eszembe jutott, mikor ezekkel a pillékkel kínzott meg, melyeket pusztán megérinteni is fáj. Csakhogy még az az érzés is eltörpült emellett a mindent felülmúló gyötrelem mellett. Pedig testemet egyetlen seb sem csúfította, még csak uniformisom sem szakadt el. Megrándultam még egyszer, majd feszült izmaim végre elernyedtek megnyugodva Majokko távozásától. Ólomnehézzé váltak a szemeim... be kell csuknom őket...

Fáj. Ez az érzés villant elmém felszínén, mikor szememet felnyitottam. A mami aggódó tekintete nézett vissza rám. Lassan három hete már, hogy nem mertem szembenézni Majokkóval. Bíztam benne, hogy így majd elmúlnak gyötrő rémálmaim, melyeket azóta a nap óta tapasztaltam, és melyekből minden alkalommal könnyek közt riadtam fel. Olykor-olykor azonban nappal is megjelennek, mindennél valóságosabb formát öltve. Ha nem lenne előjele a hasogató felfájás, talán elmém már elsüllyedt volna az őrület mocsarába. Most is... ahogy a mamit átöleltem volna, újra megéreztem a figyelmeztetést. Mintha azt sugallta volna, hogy egyedül kell megbirkóznom képzeletem rettentő játékával. Gyorsan bontakoztam ki az öleléséből, ám a sírógörcs csupán a legutóbbi rémképek emlékétől is rám tört. Mégsem mondhattam meg, mi bajom van, hisz' Majokko megtiltotta, hogy beszéljek arról, mit csinálunk. Ez ugyanúgy a mi közös titkunk volt, ahogy a shikaiom valódi ereje is. Sejtettem, hogy ha könnyítek a lelkemen, mindennél iszonyúbb látomások és fájdalom vár rá. Lélekölőm visszafogta magát, ez olyan kristálytiszta volt, mint a kicsiny hegyi patak. Csupán ízelítőt adott valódi hatalmából és könyörtelenségéből, ha akarná, könnyedén elpusztíthatná elmémet. Tűrnöm kellett, hogy egy nap elérhessem a céljaimat. Akkor is, ha ezzel fájdalmat okozok a mamainak, a papának, Miyamiyának, Hajime-kunnak, Riko-tannak, vagy bárki másnak. A közös szenvedésünk volt az ára...

Fáj. Ez az érzés villant elmém felszínén, midőn szűkké vált egyenruhámban lihegtem belső világom közepén. Azaz... mégsem egészen olyan volt. Itt több erőt éreztem magamban, és ahogy megmozdítottam a karomat, mintha a levegő együtt élt volna vele. Parancsolni tudtam a szélnek, mégsem tudtam önfeledten örülni neki. Sajgó porcikáim kivétel nélkül nyárfalevélként remegtek a megterheléstől, melyet megnövekedett lélekenergiám felszabadulása okozott, és amelynek köszönhetően testem valamivel idősebbé vált. Vérfagyasztó sikolyom valahol talán még mindig visszhangzik, mégis, elhanyagolható volt a változással járó fájdalom ahhoz képest, amivel az elmúlt hónapokban kínzott Majokko. Immár átadta tudását, kiálltam a próbáit és mindegyik után visszatértem hozzá. Túléltem, és megtanított rá, hogy ha a leghatalmasabb erőt kívánjuk az uralmunk alá hajtani, ahhoz a fájdalom és szenvedés ösvényén vezet az út. Most már rajtam a sor, hogy ezt a tudást átadjam...


========


Név: Yomi no Kuni [Sötétség Világa]

Leírás: Az aktiváló parancs kiejtése előtt Miyoko elengedi a magasba tartott lándzsáját (vagy kardját, ha még nincs shikaiban), mely felemelkedik nagyjából tíz méter magasba és forogni kezd a tengelye körül. A bankai nevének elhangzásakor mintha egy pillanatra megállna az élet: fülsiketítő csend telepszik a harctérre, a színek negatívjukba fordulnak és az ellenfelekben hátborzongató, baljós érzet keletkezik. Egy harang kondulása hallatszik, a környezeten pedig végigsöpör a változás szele, melynek központja a lány fegyvere, nyomában pedig egy Miyoko belső világára emlékeztető táj bontakozik ki. Yomi no Kuni egy beláthatatlanul hatalmas, nyílt, fél méteres fűvel borított puszta, melyre a heves, viharos időjárás jellemző, és bár eső nem esik, a sűrű sötét felhőkkel borított égen állandóan villámok cikáznak. A cudar és nyomasztó körülményeket tovább súlyosbítják a gyakran kialakuló tornádók is, melyek féktelenül pusztítanak. A horizonton emberi léptékkel felmérhetetlen erejű forgószeleket is lehet látni, ám ezek nem jelentenek többet puszta fenyegetésnél. Sem közelebb nem jönnek, sem pedig elérni nem lehet őket, noha ezt az egyszeri látogató nem észlelheti.
Miyoko kezébe ezután visszaereszkedik változatlan külsejű fegyvere, mely körül immár folyamatosan örvénylik a levegő. A lány íriszei felemásra (sárga és vörös) színeződnek akárcsak ryankaiban, aurája és reiatsuja pedig nyomasztó félelmet kelthet ellenfeleiben, melyre csak rásegít kifejezéstelen arca és gyilkos tekintete. Bankaiban megőrzi ép elméjét, így legalább csak az ellenséget fenyegeti erejével, ám végleg előtérbe kerül a sötétebbik énje.
Yomi no Kuni ereje elsősorban nem súlyos sérülések okozásában rejlik, hanem abban a mentális traumában és fizikai megterhelésben, amit a képességei által okozott fájdalom és lelki megpróbáltatások jelentenek. A bankai addig marad aktív, amíg az egyik fél nem válik harcképtelenné, megszűnésével pedig az összes küzdő felet eltérő helyre dobja egy gigantikus tornádó. Ölni ezzel a bankaijal nem lehet, inkább harcképtelenné tételre illetve tartós vagy kevésbé tartós lelki sebek okozására alkalmas.

Képességek:
  • Ösztönös félelem: Míg ryankaiban csak egyfajta enyhe kísérő jelenség, mely csupán a határozottan gyengébb ellenfeleket befolyásolja észlelhetően, addig ezen a szinten a sötét reiatsuja által okozott nyomasztó érzés sokkal erőteljesebben van jelen. Akire hat a lélekenergiája, az elveszíti racionális ítélőképességét, gondolatai szörnyű rémképekké, látomásokká torzulnak. Legmélyebb félelmei villannak be egy-egy pillanatra sokkoló képek formájában, hangokat hall, kellemetlen szagokat, ízeket érez... Harc közben folytonosan negatív gondolatok ostromolják elméjét, eszébe jut egy-egy támadó vagy védekező mozzanat előtt, hogy nem fog sikerülni, vagy mi lesz, ha elvéti. Ezek az érzések lassítják a mozgást és gyengítik a reakcióidőt, esetleg tétovázást okozhat, menekülni akarás érzetét keltheti. Nagy erőkülönbség esetén a félelem akár meg is béníthatja az áldozatot.
    A képesség befolyásol minden ellenfelet, ám minél nagyobb a különbség LP-ben, annál kevésbé érvényesül a hatása, egy bizonyos szint után pedig csak egy olyan kósza gondolat jelentkezik, hogy az ellenfél ijesztő. A különbség mértéke, lévén mindenkire másképp hat, JK-val vagy mesélővel való megbeszélés kérdése, de a hatások minimalizálásához az ellenfélnek így is legalább 50%-kal több LP-vel kell rendelkeznie Miyokoénál. A félelem erősebben jelentkezik halandóknál (emberek, quincyk, bountok, stb), illetve ha egy ellenfél még nem oldotta fel a lélekölőjét, valamint shinigamiknál akkor is, ha csak shikaiban vannak. A félelemérzetet akaraterővel el lehet fojtani, ám gyengébb ellenfelek esetében előbb-utóbb így is felülkerekedik.
  • Időjárás-irányítás: Yomi no Kuni aktív képessége a világában található időjárási elemek, így a légmozgás és a villámok befolyásolásában rejlik. Ellenségének váratlanul lecsapó tornádókkal és villámcsapásokkal kell szembenéznie, melyeket lándzsájának mozgásával irányíthat. Erejük és nagyságrendjük miatt mindkét természetei jelenség irányítása komplex és komoly összpontosítást igényel, egyszerre így nem használhatja őket. Fontos még megemlíteni, hogy leszámítva a Miyoko körül kavargó szelet, mely annyira gyenge, hogy sérülést nem okozhat, egyik a világban megtalálható elem sem valódi, ahogy maga a dimenzió sem. Pusztán eszközként szolgálnak a fájdalom okozására, valós, sérülést okozó hatásukat nem képesek kifejteni.
    1. A körkörös mozdulat forgószelet teremt, mely itt nem a yarin jelenik meg, hanem az égből ereszkedik alá. Kialakulásához és teljes eltűnésükhöz nagyjából egy percre van szükség, ezalatt Miyoko villámokat már nem tud idézni, ám amíg ki nem fejlődnek, a körülötte keringő széllel még játszhat. Egyszerre több is létrehozható, de számuk limitált. A zanpakutoun lévő pontok felénél (de maximum tíznél) több nem hozható létre, átmérőjük a zanpakutoun lévő pontok háromszorosa (maximum 60 méter), időtartamuk pedig zanpakutou*5 másodperc (maximum 100). A szélörvényeket Miyoko a gondolataival irányíthatja ha képes kellően koncentrálni, azaz ha közelharcba bonyolódik vagy súlyosan sérült, akkor a tornádók szabadon, kontroll nélkül pusztítanak. Akárcsak shikaiban, a forgószelek lassú, ám erőteljes jelenségek. Elmenekülni nem nehéz előlük helyváltoztató képességgel, azonban messziről (20-30 méter) is képes beszippantani a célpontot. Ha valakit felkap a tölcsér, fizikai sérülést nem szenved el, azonban elviselhetetlenül erős fájdalmat kell elviselnie, a szél ereje olyan érzetet kelt, mintha leszakítaná a végtagjait.
    A tornádók legnagyobb gyengéje, hogy erejük Miyokóra is hat, így nem könnyű a lánynak a saját épsége kockáztatása nélkül alkalmaznia, hiszen ritkán van a szükségesnél távolabb az ellenfelétől harc közben. Annyi előnye van, hogy mivel képes irányítani a förgeteget, így be tud kerülni a forgószél szemébe, ám addig neki is el kell viselnie a fájdalmat, amit a légmozgás ereje okoz. Ugyanilyen rizikó mellett használhatja védekezésre is, cserébe a forgószél közepe tökéletes védelmet nyújt, amíg szét nem foszlik a jelenség.
    2. A fegyver talajhoz koppintásával a kiszemelt célpont felé az égből egy villám csap le. Az égi jelenség sebessége megegyezik a zanpakutoura tett pontok számával (maximum 20), kitérni előle magasabb helyváltoztató képességgel lehet. Ha a karakter mozgás közben van, akkor öt ponttal kevesebb képzettség is elég hozzá, lévén mozgó célpontot nehezebb eltalálni. Akárcsak a tornádók esetében, a villámok sem okoznak tényleges fizikai sérülést, azonban a nagyon erős, egész testben érezhető izmokban jelentkező fájdalom mellett mellékhatásként ideiglenes halláskárosodás is felléphet néhány másodpercig, utóbbi Miyokónál is jelentkezik. Ebben a képességben is van a lány számára buktató azonban, ugyanis ha gyors egymásutánban több villámot is használ a sikeres találat elérése érdekében, egyik-másik Miyokóba is belecsaphat, ugyanazt a fájdalmat okozva neki is, mint ellenfeleinek.
    3. Miyoko mozgásával képes kisebb-nagyobb szélörvényeket teremteni a teste és a fegyvere körül, ezek az ütések-rúgások, suhintások és döfések visszavető erejét növelik, így egy-egy csapásváltás után az ellenfelek egy gyenge, az egyensúlyukat megingató lökést is érezhetnek, hátratántorodhatnak, és ezáltal megtörik a harc ritmusa. Az örvények a manőverezési képességet is javítják, így segítve Miyokót abban, hogy könnyebben kitérjen egy-egy támadás elől.
Vissza az elejére Go down
Urahara Kisuke
Globális moderátor
Globális moderátor
Urahara Kisuke

Aquarius Rooster
Hozzászólások száma : 210
Age : 31
Registration date : 2011. Aug. 03.
Hírnév : 19

Karakterinformáció
Rang: Kalapos tudós
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
Matetsaku Miyoko Cl0te0/0Matetsaku Miyoko 29y5sib  (0/0)

Matetsaku Miyoko _
TémanyitásTárgy: Re: Matetsaku Miyoko   Matetsaku Miyoko EmptyVas. Szept. 02, 2012 3:44 am

Heyho!

Szép és hangulatos ez a pályázat. Legalább annyira borongós, mint az a bankai, amit készülsz megidézni. Remélhetőleg a későbbiekben nem nyomorítod ennyire meg Miyo-chan taichout. T.T Mindenesetre a közös megbeszélések után a pályázatodat ezennel ELFOGADOM. Sok sikert a bankai kijátszásához! Wink
Vissza az elejére Go down
Atarashi Miyoko
11. Osztag
11. Osztag
Atarashi Miyoko

nő
Virgo Tiger
Hozzászólások száma : 93
Age : 25
Registration date : 2010. Aug. 09.
Hírnév : 35

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Matetsaku Miyoko Cl0te51900/65000Matetsaku Miyoko 29y5sib  (51900/65000)

Matetsaku Miyoko _
TémanyitásTárgy: Re: Matetsaku Miyoko   Matetsaku Miyoko EmptyCsüt. Május 08, 2014 1:14 am

BMW-pályázat
Beletettem Minden Wackot


Témák: név-, kinézet- és jellemváltozás, zanpakutou-változás, senbankai-pályázat, magyarázat az eltűnésre, karakterleadások, és még ki tudja mi
Engedélyek: Szayel bácsitól és Fon Kaito bácsitól

Név: Atarashi Miyoko
Apja nevét elhagyta távolléte alatt, és megújulása jelképeként vette fel új nevét.

Kinézet: Mindössze 149 centi magas, vékony, törékeny testalkatú lánnyá cseperedett. Nagyjából 15-16 évesnek tűnik, a hirtelen növése és testi fejlődése miatti tartási zavarait már nagyjából leküzdötte, kinevelték belőle. Hosszú, aranyló szőke haja és lila íriszei vannak, angyali szépségét az anyjától örökölte, melyet egyelőre harcokkal és megpróbáltatásokkal teli élete sem csúfított el, legfeljebb annyiban, hogy ritkán mosolyog. Szeret a hajában mindenféle masnikat, pántokat és csatokat hordani, ezek többnyire piros színben pompáznak. Bal bokájára nagyobb terhelés esetén sántít, és jobb tenyerén is található egy látványos heg.
Uniformisa kapitányokra jellemző módon elüt a hagyományostól, személyre szabott. Felsője ujja bővebb, és le van választva a kosodéről, így válla szabadon marad, hakamája viszont valamivel testhezállóbb, nem olyan bő szabású, mint a hagyományos shihakushou. Haorit egyedülálló módon nem visel, mióta apját megtagadta, helyette egy széles, fehér selyemövön hordja osztaga szimbólumát.

Jellem: Apját megtagadta, anyját elveszítette, zanpakutouja lelke pedig évekig sanyargatta. Mindez kiölte belőle az önfeledt vidámságot, hűvössé és távolságtartóvá vált, különösen azokkal szemben, akiket nem érez magához közel. Rendkívül céltudatos, bármit képes megtenni azért, hogy teljesítse a küldetését, saját épségét sem kíméli, és nem riad vissza attól sem, hogy keresztülvágjon a saját csapattársain, ha az győzelemre viszi őket. Mély hite van a fájdalom nemesítő, erősítő szerepében, nem csak vallja, de gyakorolja is, hogy amitől nem halsz meg, attól erősebb leszel.
Tiszteletét bátorsággal és erővel lehet kivívni. Mélységesen megveti azokat, akiket gyávának vagy inkompetensnek titulál, de ha valaki kedvére való erényeket mutat, azzal sem bánik kesztyűs kézzel, hiszen a babusgatástól nem lesz senki erősebb. Azt a kevés embert, akit befogadott a szívébe, viszont foggal-körömmel képes védeni, és ragaszkodik hozzájuk a maga módján még akkor is, ha gyengének bizonyulnak a szemében. Néha-néha még gyerekes énje is felszínre tör, különösen erős érzelmi befolyás alatt. Ilyenkor aztán mintha teljesen kicserélnék, viselkedése és nyelvezete is 180 fokos fordulatot vesz.


Zanpakutou

Shikai - Narukami no Majokko [Viharisten Kis Boszorkánya]
Rinaaya lélekszilánkjának ereje a zanpakutouban jelentősen meggyengült a tulajdonosának eltűnésével, így a domináns fél az eredeti lélekölő-szellem lett. Ennek megfelelően a zanpakuto technikáinál is túlsúlyba kerültek a vihar elemei, a szél és a villám adja az alapjukat. Elődjével szemben Narukami no Majokko majdnem teljes egészében offenzív lélekölő: maximalizálja a támadásba fektetett energiákat, destruktív ereje így kimagasló. Ezért cserébe azonban semennyi védelmet nem nyújt Miyokonak, legalábbis fizikai értelemben semmiképp. Csupán egyvalamitől védi gazdáját, azok pedig a mentális jellegű támadások, illúziók, érzékcsalódások.

1) Kuumanto [Légpalást]
Passzív, állandóan jelen lévő képesség a shikai feloldása után. A lándzsát vékony levegőréteg borítja be, mely egy tornádó sebességével forog a fegyver körül. Ennek köszönhetően a yari pengéje nem csak vág, hanem zúzni is képes, szimplán összetöri a tereptárgyakat, vagy felhasítja a talajt egy határozott suhintásra. Az ellenfelet eltalálva a szél forgó ereje nagy energiával ellöki a célpontot vagy éppen annak a fegyverét, a vágás helye körül pedig fájdalmas zúzódások keletkezhetnek, legalább ötszörös erőkülönbség esetén azonban akár törhet is a csont, egy mezei, gyenge lidércet pedig szó szerint porrá zúz. A technika hátránya, hogy az erő-ellenerő hatás értelmében ha Miyoko nem tartja kellően biztos kézzel a lándzsáját, ő maga is elveszítheti az egyensúlyát egy-egy összecsapáskor. A képesség legerősebb gyenge pontja azonban mégis a tűz alapú technikák, melyeket inkább erősít, mintsem kiolt.

2) Arashi no Yari [Viharlándzsa]
A technikát viharfelhők megjelenése kíséri, és hatása alatt ha a lándzsa hegyéhez hozzáér valami, az adott felületbe egy villám is csapódik, legyen az a talaj, vagy egy testrész. Ha az ellenfélbe csap a ménkű, az adott testtájon zsibbadást okoz, így csökken a végtag használhatósága, mellkast érve nehezíti a légzést, fejet érve pedig szédülést okoz. Értelemszerűen az elektromosság Miyokora is hatással van, egy rossz mozdulat vagy egy jól felállított (vizes) csapda a visszájára fordíthatja a technikát. Föld alapú technikák ellen hatása elenyésző/nemlétező.


Bankai - Narukami no Senshin [Viharisten Ezer Pengéje]
A bankai új öltözetet ad Miyokonak, tradicionális jellegű, fehér-sárga szín összeállítású, díszes ruha tűnik fel rajta. A lány körül villámok cikáznak, és minden mozdulatára erős szél támad körülötte: Narukami felruházza a vihar erejével. Míg a shikai elsősorban az egy-az-egy elleni közelharcot támogatja, Narukami no Senshin lehetőséget biztosít az olyan ellenfelek elleni hatékony harcra is, akikhez nehéz közel férkőzni, vagy nagy tömegben vannak jelen. A feloldást követően Miyoko kapcsolatba kerül a lélekölője belső világával, ahonnan a bankai nevében is szereplő ezer pengét képes előhívni, materializálni a valóságban. Ezek a fegyverek kivétel nélkül páros rövidkardok, és akár dobófegyverként is használhatóak.
A hajlított pengéket szikrázó levegőburok veszi körbe, melynek funkciója a kardok élesebbé tétele. A shikaijal ellentétben a szél eleme nem romboló hatással bír tehát, hanem könnyíti a penge keresztülhaladását az akadályokon, olyan élessé válik a fémfelület, hogy jószerivel bármit átvág, amit nem erősítettek meg kellően lélekszemcsékkel. Kifejezetten erős hierro ellen, de egy shikai szintű lélekölőt is úgy szel ketté, mint kés a vajat. A pengék által okozott sérülés az adott felületen és környékén zsibbadást, legalább háromszoros erőkülönbségnél bénulást is okoz az elektromosság hatása miatt.
Lévén Miyokonak bő készlete van késekből, így nem spórol velük, harcstílusa bankaiban az ellenfele védelmének elsöprését célozza szüntelen pengehajigálással. A kardokat azonban nem csak a kezébe képes előhívni, hanem belső világának kivetülésével akár átjárót is nyithat, és egyszerre több száz pengét zúdíthat a szerencsétlen áldozatára. Ez Narukami no Senshin valódi erőssége.


Senbankai - Narukami no Maboroshi [Viharisten Látomása]
A zanpakutou végső technikája egyesíti a bankai alak ezer pengéjének erejét egyetlen, fényesen izzó lándzsában, mely körül rendkívül sűrű a villámlás is. A fegyver képes átvágni bármit, ami az útjába kerül, gyakorlatilag lehetetlen megálljt parancsolni neki egy vele egyszintű védekező technika nélkül. A levegő spirális alakban, vadító erővel forog a fegyver körül, az ellenfél testén átszúrva súlyos roncsolódást okoz a belső szerveken, jószerivel szétszakítja a testet, de minimum egy szép nagy lyukat hagy maga után.
A kimagasló destruktív erőnek azonban komoly ára van. Egyrészt óriási energiákat követel meg Miyokotól, így a technika egyetlen támadás erejéig használható csupán, másrészt a senbankai önpusztító, csupán az, hogy ezt a fegyvert Miyoko megérinti, számára is sérüléseket okoz. Megégeti és letépi a bőrt a tenyeréről, eltöri az ujjait, a csontokat a kézfejében, óriási fájdalmakkal jár a használata. Utóhatásként pedig karjai lebénulnak és egész testében zsibbad, valamint a teste reiatsuáramlását is felborítja, így a shikai használatára sem lesz képes napokig.
Mondhatnánk, hogy fatális hibának bizonyulhat, ha a lány elvéti a támadást a senbankaiával, azonban Rinaaya lélekszilánkja gondoskodik róla, hogy ez ne legyen olyan könnyű. A mentális rezisztancia mellett ugyanis a végső technika alatt jelenik meg a zanpakutou egyetlen megmaradt illúzió-jellegű tulajdonsága, mely elhiteti a célponttal, hogy a támadás korábban következik be, mint igazából. Így valójában a semmi ellen tesz védekező lépést, Miyoko pedig azt a pillanatot választhatja meg a valós támadásra, mikor az áldozata védtelenné válik.


Háttérsztori

- Ki az a csaj?
- Gőzöm sincs, de a leggyönyörűbb teremtés, akit valaha láttam… - a shinigami nyelt egyet, ahogy tekintetét a szőke lányon legeltette. Fiatal volt és törékeny, haját pedig piros masnik díszítették. Hirtelen tűnt fel a csatamezőn, egy tucatnyi lidérc közé ugrott be, és lassú, elegáns mozdulattal emelkedett fel és húzta ki magát. Nem mozdult, csak maga elé tekintett lehajtott fejjel, miközben a hollowk kezdeti meglepettségüket leküzdve felüvöltöttek, támadásra készültek. Hogy mi hozta a városba a hollow-inváziót, még senki sem tudta, a 12. osztag viszont már nyomozott az eset után. Több száz szörnyeteg lepte el a települést, többnyire alacsony szintűek voltak, de mozgásukon látszott, hogy valaki irányítja őket. Talán egy adjuchas rejtőzik valahol.
- Fejezd be a bámulást, bajban van!
- Ah… o-oké! - az előbbi shinigami megrázta a fejét és társát követve villámtáncukkal lendültek előre, hogy segítsenek a szőkeségnek. A lidércek lassan befejezték a jellegzetes üvöltözést, és meglódultak a lány irányába, ő azonban még mindig nem mozdult. A két férfi tanácstalanul nézett egymásra, és megszaporázták a lépteiket, ám ahogy elérhető közelségbe kerültek, éles hang kiáltott rájuk.
- NE KÖZELEBB! - a szavak a lánytól származtak, és arra elegendőek voltak, hogy a két segítőkész fiú megtorpanjon. Jól tették, hogy megálltak, a következő pillanatban reiatsu szele söpört végig rajtuk. Egy kard villant, de ennél többet nem lehetett érzékelni, viszont a lidércek egytől egyig lélekszemcsékké bomlottak.
- L-lenyűgöző…! - hitetlenkedett az egyik shinigami leesett állal. Ők csupán nagy erőfeszítések árán, csapatmunkával voltak képesek kordában tartani a kreatúrákat, az ismeretlen lány viszont talán egyetlen kardcsapásával tette őket semmivé, a gyorsasága pedig földöntúli volt a szemükben.
- Félre az utamból - a szöszi olyan hirtelen termett előttük, hogy ösztönösen hátrahőköltek. Szemében fagyos csillanás látszott, ahogy ránézett a két semmirekellőre, hangja hűvösen, fenyegetően csendült. A két férfinak nem volt ideje félreállni - az álomszép, de kegyetlen arc volt az utolsó dolog, amit életükben láttak. A következő pillanatban egy több méteres lidérccel együtt váltak ketté derékmagasságban. A lány nem kímélte őket, úgyis meghaltak volna, de ha nem, az sem érdekelte. Számára a lidércek elpusztítása volt a fontos.
- Megmondtam… ostobák - kommentálta egy ház tetején landolva az esetet, majd szétnézett a harcmezőn, újabb célpontok után kutatva.

Futottam, ahogy csak apró lábaim bírták. Nem érzékeltem hová, nem érzékeltem hogyan, csak szaporáztam a lépteimet, sodródtam a könnyeim által teremtett óceánban. Látásom homályos volt, az apró kis sós cseppek a szívemet is elárasztották. A szívemet, mely üressé vált, és olyan fájdalom lakozott benne, melyet még Majokko sem tudott megmutatni. Mi több, Majokko kínzása ehhez a kínhoz képest csupán halvány tűszúrás volt. Nem törődtem sajduló bokámmal, vagy azzal, hogy egy kőben megbotolva orra estem. Csak szorongattam a kezemben a gyűrött papírt, a levelet, melyet a mami írt, és ami galád, arcátlan módon azt mondta nekem, hogy sose fogom őt többet látni. Végül mégis a földön maradtam, és sírva, zokogva csapkodtam a poros talajt. Gyűlt bennem a feszültség, fogaim csikordultak, ujjaim elfehéredtek, annyira szorongattam. Elállt a könnypatak, csupán a tehetetlen düh maradt. Sötét tekintettel keltem fel, a levelet begyűrtem a zsebembe, a kardomat pedig leakasztottam obimról. Elindultam, tétova, bizonytalan léptekkel. Úti célom még előttem is homályba veszett. Csak azt tudtam, hogy nem szabad visszatérnem.

Reménytelen helyzetben volt, kardja kettétörve hevert tőle a földön, tőle méterekre, a reiatsuja kimerült, fölötte pedig az adjuchas magasodott. Az expedíció vezetője, 11. osztag egyik előkelő pozíciót betöltő tisztje kudarcot vallott. Tudta jól, hogy erősítést kell hívnia, és meg is tette, mielőtt harcba bocsátkozott volna, de a hollow felfedezte a rejtekhelyét. Erős adjuchas volt, és a tiszt, aki látott már egy s mást, be tudta lőni a lény erejét. Talán még egy hadnagy se tudna vele elbánni. Akkor hát ő, aki ugyan az osztagon belül erősnek számított, de a Gotei 13 berkein belül csak egy kishal volt, mit tehetett volna? Küzdött az utolsó csepp véréig, úgy is, hogy bordáit ripityára törte a lidérc, úgy is, hogy a kardjával együtt a karját is kettévágta. Megtette, mert ezt várták el tőle. Nem tudna a kapitánya szemébe nézni, ha úgy állna elébe, mikor visszatér, hogy elmenekült. Egy utolsó adrenalinnal teli kiáltást hallatott a férfi, és jobb híján puszta öklét emelte, hogy szétzúzza az adjuchas fejét. Az ütést könnyedén kapta el a szörnyeteg, és lenéző tekintettel csavarta meg a shinigami karját, majd zanpakutouját felemelve felkészült rá, hogy megadja a kegyelemdöfést játékszerének. Azonban, mintha csak egy filmben lennénk, a halálisten szeme előtt egy pillanatra megállt az idő. Egy térd landolt az adjuchas arcában, és olyan elemi erővel küldte a hollowt a szemközti épület falába, hogy a ház egy része is leomlott.
- K-köszönöm! - hálálkodott a tiszt, ahogy felocsúdott.
- Nem állt szándékomban megmenteni téged. Szégyenfoltot hagysz osztagod becsületén a köszönetnyilvánítással - pillantott a szőke lány a shinigamira. A férfinak felettébb ismerősek voltak a lila íriszek, de nem tudta hová tenni őket. Azonban mire ezt felfoghatta volna, a megmentője megragadta, és egy könnyed mozdulattal dobta odébb - Bátor vagy. Erősödj meg, és olyan shinigami lesz belőled, akire büszke lehetek - fűzte hozzá a mozdulathoz, miközben a tiszt egy közeli hulladékhalomban landolt, fájdalmasan felnyögve. Azonban tudta, hogy az ő szerepe ezzel befejeződött. A lány szemében olyan erőt látott, amit eddig csak haoriban feszítő halálistenek tekintetében tudott felfedezni. Azonban még így is kételkedett benne, hogy képes lesz elbánni az adjuchasszal egyedül.
- Ki vagy te, kölyök? - mordult fel a lidérc, miután előmászott a törmelék közül, a "kölyök" azonban szó nélkül hagyta a kérdést és előhúzta kardját, mely azon nyomban átalakult ezüstös fény kíséretében egy háromágú lándzsává, mely körül furcsán vibrált a levegő.
~ Parancsszó nélküli shikai...? ~ gondolta magában a félredobott selejtként fetrengő halálisten, aki egy kicsit feljebb húzta magát, hogy jobban láthassa, mi történik, és segíteni tudjon, ha szükséges.
- Még egyszer kérdem: kit fogok miszlikbe aprítani?! - mintha az ég dörgött volna, úgy sújtott le a széles vállú hollow a kérdésével. Választ azonban nem kapott most sem.

Lélektükreim résnyire nyíltak. Hátborzongatóan hideg érintés tette libabőrössé bőrömet, homlokomon pedig nyomást éreztem. Felettem egy kék hajú kislány állt, arcáról semmilyen érzelem nem tükröződött vissza, és szemei is üresek voltak.
- Fogadd az ajándékom. Nem fogsz csalatkozni benne - hallottam a hangját, és a következő pillanatban aranyszínű pillangók százai, ezrei leptek el. Felriadtam, de már nyoma sem volt se a kislánynak, se a lepkéknek. Izzadság gyöngyözött a homlokomról... rémálom. Felemeltem kezemet és rápillantottam, majd ökölbe szorítottam. Remegett. Miért? Én nem félek, csak... egyedül vagyok. Nagyon-nagyon egyedül. Nem akarok magányos lenni. A hideg, mely belsőmet marta már nem volt olyan kínzó, ám ez csak illúzió volt. Ugyanolyan volt, mint eddig, csak kezdtem hozzászokni. Felkeltem, és kidörzsöltem az álmot a szememből. Többet kell edzenem, hogy ezek a gondolatok ne térhessenek vissza, hogy ne érezzem a fagyot a szívemben.
- Sakai fukutaichou-san, felvertek a nap első sugarai! - szólaltam meg hangosan, és magamra öltöttem az uniformisom. Szükségem volt valakire, akinek a tudása meghaladta az enyémet, és ő ilyen volt, így hozzá fordultam segítségért. Elvállalta, hogy edzeni fog, azóta minden nap minden reggelén idejön, ebbe a földalatti edzőterembe, ahová eljutottam. Hosszú órákon keresztül hajt, jó tanár volt, és eredményes. Robbanásszerűen fejlődtem az irányítása alatt, ismerte a mami stílusát, így tökéletesíteni tudtam a tudásomat, és megtanított arra is, hogyan irányítsam a reiatsumat a végtagjaimba, hogyan váljon nyers fizikai erővé. Megismertetett a vívás legfurmányosabb trükkjeivel, amit még a papa sem ismert. És a legjobb benne az volt, hogy vérre menő harcot tudtunk egymás ellen vívni. Olyan komolyan küzdött, ahogy én is, nem féltett a sérülésektől! Ellene én is szabadon engedhettem az erőmet! Erősebbé, ügyesebbé, gyorsabbá váltam, fokról-fokra többre lettem képes a hónapok alatt. Mami büszke lenne rám, ha láthatna! De nem láthatott...


A shinigami tágra nyílt szemekkel figyelte a lányt. Meggyőződése volt, hogy csak játszadozott az adjuchassal, pedig egyenlő ellenfeleknek tűntek a harc alapján. Csakhogy a szöszi egy cseppet sem volt fáradt, és testét sem éktelenítette seb, szemben az ellenfelével, akit számos zúzódás tarkított és már lihegett. Az ismeretlen ismerős shinigami bámulatra méltóan könnyedén táncolt félre minden egyes ütés és csapás elől, légies stílusa a 2. osztag hadnagyára emlékeztette. Csakhogy míg Sakai-san félelmetes fizikai erőt birtokolt, ez a lány inkább a technikára ment rá a hakuda-használatában.
- Unlak. Azt hittem méltó ellenfél leszel - szólalt meg a szöszke, majd kihúzta magát és lándzsáját rézsútosan lefelé tartva szabadon eresztette a reiatsuját. A harcot figyelő tiszt szemei még jobban elkerekedtek, a lélekenergia nyomása a legerősebb kapitányokéval vetekedett. Akiyama-san, Shirochi-san, Kagami-san, Hanae-san… honnan kerülhetett elő egy ilyen erős shinigami? Hol rejtegették?
- Bankai! Narukami no Senshin… - kiáltott fel a lány, az energiarobbanás pedig hosszú pillanatokra a por jótékony takarásába borította a környéket. Ennek egy suhintás vetett véget, a férfi szemei elé pedig fenséges látvány tárult. A levegő szinte körbetáncolta a bankai tulajdonosát, elegáns, szépséges ruhájától tátva maradt a szája. A körülötte pattogó szikrák baljós fénybe vonták az alakját, különösen érzelemmentes arca és fénytelen szeme volt ijesztő.
- Ha a nevem kell, az lesz hát az utolsó dolog, amit hallani fogsz. Juuichibantai taichou, Atarashi Miyoko.

Majokko kijelentette, hogy nem fog többé fájdalmat okozni, mert már megismertem a kínok legmélyebb bugyrait is. Már eleget szenvedtem ahhoz, hogy megtanuljam a leckét. Sokat változott azóta az álmom óta, már nem volt olyan félelmetes. Engedékenyebb lett, elárulta a valódi nevét is, amitől még erősebbé válhattam. Eddig csupán a valódi hatalma töredékét használhattam, mert nem tudtam volna elviselni azt az erőt, amelyet biztosítani tudott. Az illúzió alapú technikáimról eddig azt hittem, hogy a mami öröksége, de nem volt más, csak szemfényvesztés. Majokko eldobta őket, és újakat tanított helyettük, olyanokat, amik jobban illettek a harcstílusomhoz. Sakai fukutaichou-san ebben is sokat segített, hasonló volt a zanpakutouja, mint az enyém. Sokáig nem tudtam a fegyverem körül kavargó szelet irányítani, de ő megtanított rá, hogyan tudom kihasználni az energiáját, hogyan koncentrálhatom a lándzsám köré. Segített kiválasztani a bankaiban használható fegyverarzenálból azt is, ami a leginkább illett hozzám. És persze edzhettem az ő tökéletesített bankaia ellen. Legyőzött sok-sok alkalommal, de a hónapok során mind közelebb és közelebb kerültem hozzá. Kilenc penge ellen nagyon nehéz volt megtanulni harcolni, túl sok helyre kellett egyszerre figyelni. Azonban lassacskán ráébredtem a hadnagy képességének határaira. Az én potenciálom túlszárnyalta az övét. Egészen addig mennyiséggel próbáltam meg fölénybe kerülni, hiszen nekem több pengét adott Majokko, mint kilenc, de így sem sikerült. A védelme egészen addig a napig abszolútnak tűnt. De megtaláltam rajta a rést. Egy gyenge pontot, amit át lehetett törni megfelelő erővel. Azt kívántam, bárcsak egy helyre tudnám koncentrálni az összes pengém erejét. A kívánságom pedig teljesült egy ragyogó lándzsa képében. Majdnem megöltem aznap a 2. osztag hadnagyát. Fejet kellett hajtson a hatalmam előtt, túl gyenge volt, hogy elviselje.

Nem hitt a füleinek. Ez nem lehetett a kicsi taichou! És hol a haorija? Pedig minden passzolt, így már felismerte a szemeket is. Ő volt az! Csak ő lehetett, aki ilyen erőre tett szert! Az adjuchas, testén számtalan sebbel, vértócsában térdelt. A bankai elsöpörte a védelmét, a tőrök tucatjai úgy hatoltak át a testén, mint kés a vajon.
- T-taichou!
- Még nincs vége - közölte Miyoko, majd sarkon fordult, odalépett a tiszthez, és a grabancánál fogva felemelte, úgy vonszolta odébb - Tűnj el innen - tette hozzá, ahogy a földre dobta.
- D-de… a haorija…? És hol volt eddig?
- Csendet! Ha nem akarsz pokolra jutni, ne kérdezz többé, s fuss, ahogy csak a lábad bírja - tekintetén látszott, hogy komolyan gondolja, sőt akár parancsnak is vehette a férfi, mert bólintott, és ahogy kevéske erejéből tellett, botladozva futásnak eredt.
- Narukami no Maboroshi! - kiáltott fel a lány, és újabb lélekenergia-löket söpört végig a tájon, feldöntve a menekülő férfit, aki csúszva-mászva folytatta a futást. Csak egyszer tekintett hátra, de akkor majdnem megvakult a vibráló lándzsától, amit kapitánya kezében látott. Több száz méter távolságból is fulladozott a reiatsu nyomásától, a levegő nehéz volt, szinte tapintható, harapható. Az adjuchas minden maradék erejét beleadta a támadásba, de csupán a levegőt vágta ketté, és döbbenten vette észre, hogy a lány nem ott van, ahol ő látta. A dárda behatolt a hollow testébe, és szétvetette azt, csupán lélekszemcsék porát meghagyva belőle. Hosszú nap ért véget...


Karaktersorsok

Kawashima "Kami" Ichika - Sosem volt kifejezetten vezéralkat, törvényszerű volt, hogy egyszer le fog mondani tisztségéről. Mindezt végül azért tette meg, hogy több időt szentelhessen a családjának, de megmaradt a Kidoushuu berkein belül, gyógyító és lekötő technikák tanulmányozásába és fejlesztésébe fekteti az energiáját.

Sakai Kotomi - Újabb csapások sora okán magába zuhant, azzal törődött, hogy adósságát lerója volt kapitányának, és kitanítsa Miyokót mindenre, amit tudott. Kis híján belehalt abba, amikor a kapitány felfedezte senbankaiát, súlyos sérülései pedig megakadályozták abban, hogy továbbra is elláthassa munkáját. Felépülését követően elhagyta a Gotei 13 kötelékeit, végül a Shihouin-ház testőrségében kötött ki a Fon-ház felügyelete alatt, klasszikus 2. osztagos pályafutást teljesítve.

Rinaaya - Az IR szétesését követően elunta magát, így önkéntes "téli álomra" hajtotta a fejét, és ismeretlen helyre távozott, ahonnan talán több száz évig sem fog újra előkerülni. Ám titokzatos látogatása Miyokónál adhat okot némi aggodalomra...
Vissza az elejére Go down
Shihouin Yoruichi
Admin
Admin
Shihouin Yoruichi

nő
Sagittarius Horse
Hozzászólások száma : 807
Age : 33
Tartózkodási hely : A semmi közepétől, picit balra ;)
Registration date : 2008. Sep. 05.
Hírnév : 114

Matetsaku Miyoko _
TémanyitásTárgy: Re: Matetsaku Miyoko   Matetsaku Miyoko EmptySzomb. Május 31, 2014 11:26 pm

Uffcsi! Surprised

Miyo-chan! \(*3*)/ No, igazából a lényeg, amit mondani szeretnék, hogy szuper pályázat lett, nekem nagyon bejövős. :oMondjuk kicsit hiányozni fog a régi Miyo-chan, de az újjal is csak sikerül majd összehaverkodni. :3 Reméljük... O.o
Az, hogy a végén megmagyaráztad, hogy melyik multiddal mi történt az elmúlt időszakban, pedig szerintem jó ötlet volt. Így legalább mindenkinek tiszta lesz, hogy ki, miért tűnt el a szemek elől. Very Happy
No, de nem is szaporítom tovább a szót, mert minek? :DEgyszerű a válasz: pályázatod elfogadom.

Üdv ismét, további kellemes játékot! :3 Anyahajó

U.i.: A "BMW" rövidítésre megint azt hittem, hogy Miyo-chan szerzett magának jogsit, meg autót, aztán elolvastam az alatta lévő szöveget is. Neutral xD
Vissza az elejére Go down
https://bleachszerpjatek.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom




Matetsaku Miyoko _
TémanyitásTárgy: Re: Matetsaku Miyoko   Matetsaku Miyoko Empty

Vissza az elejére Go down
 

Matetsaku Miyoko

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-=Bleach Szerepjáték=- :: Szabályzat és egyéb dolgok ::   :: Fórum élet :: Pályázatok-