-=Bleach Szerepjáték=-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapPortálLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

Megosztás | 
 

 Edzőterem

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Tamachi Rei
Daitenshi
Daitenshi
Tamachi Rei

nő
Virgo Snake
Hozzászólások száma : 458
Age : 34
Registration date : 2009. Jun. 06.
Hírnév : 52

Karakterinformáció
Rang: Tenshi
Hovatartozás: Daitenshi
Lélekenergia:
Edzőterem - Page 2 Cl0te25250/30000Edzőterem - Page 2 29y5sib  (25250/30000)

Edzőterem - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem - Page 2 EmptyVas. Okt. 17, 2010 9:04 am

Rémálom3 - Társalgás az éjszakában

Nem arról van szó, hogy nem tudok aludni, csupán… Egyszerűen hallgatnom kell zanpakutomra. Amióta Kai-al együtt vagyok, egyre több időt szalasztok el, amit meditációra és gyakorlásra fordíthatnék, holott régen több órám is elvette a napomból, hogy újra és újra meglátogassam zanpakutom szellemét. Persze, másnak talán nem fontos, de számomra a harc elengedhetetlen feltétele, hogy olyan kapcsolatot ápoljak Kagamival, amit más el nem tud szakítani. Megtörhetetlen kötelék, mely folyamatosan mélyebbé és erősebbé válik. Csak ismernem kell a szobát, mely bizonyára még mindig annyi titkot rejt… A tükrökön át pedig képes vagyok olyannak látni a világot, amilyen az valójában. Az emberi szemek csalnak, megtévesztenek, de ha kikapcsoljuk az időt s elvesszük a teret, egy új perspektívából vagy képes látni a világot. S akár ellenfeled fejét. Képes vagyok szinte bárki elméjébe férkőzni, akár a leghülyébb degeneráltról vagy a legokosabb professzorról van szó. Átlátni az illúziókon s ármányokon? Gyerekjáték… Csupán kicsit el kell szabadulnom a testemtől, s újra felfedezni a világot, mely végre valódi arcát mutatja. Ha kell, akkor pedig akár bele is szólhatok a dolgok folyásába… Ez a képesség felelősség. Kontrollálni, irányítani, idomítani kell. Még ha ezzel maradék ép elmém újabb szeleteit vesztem el.
Kai figyelmét nem kerülte el, amikor az éjjel közepén hirtelen úgy döntöttem, lelépek kicsit az edzőterembe. Nem ez az első alkalom, bár elég ritkán történik meg. S bár kellemesebb lenne továbbra is Kai ölelésébe burkolózva kipihenni a mai nap és az éjjeli hancúrozás fáradalmait, vőlegényem ajkaira nyomva egy lágy csókot mégis a fürdő felé veszem az irányt, hogy egy gyors zuhanyt, majd felöltözést követően már shunpozok is az edzőterem felé. Igen, csak azért, mert Kagami úgy döntött, most jött el az ideje a gyakorlásnak. Így működik a mi kapcsolatunk; ő ugat, én ugrok, cserébe egy harcban a siker ezer százalékos. Nem akarok nagyképű lenni, mert nem vagyok az, de tényleg idejét se láttam annak, mikor vertek el utoljára. Talán csak a legutóbbi edzésünk Kai-al… De az más volt. És nem szeretek róla beszélni. Nem akarom a beforrt sebeket újra széttépni.
- Nahát, Kamioka kisasszony… – pattannak fel a szemeim s egyúttal tüntetem el azonnal az illúziókat. Valószínűleg eléggé megrémült volna, ha azt látja, hogy a földön fetrengek vérbe fagyva, zanpakutommal a hasamban… De hát a képességem ebből áll. Persze, persze, csak illúzió, azonban nem egyszer vettem hasznát neki. Végül is ez a fő erősségem, amire támaszkodhatok.
- Hát… Gondoltam, edzek egy kicsit. Baj? T.T – kaparom össze magam a földről és pislantok bűnbánóan Rosára, hiszen egyértelmű, biztos, hogy bennem van a hiba! Surprised Kapitányság ide vagy oda, még mindig szokatlan, hogy bármikor meglátogathatok az osztag területén bármit és azt csinálok, amit akarok, hiszen mi van, ha még sem? Surprised Azt persze úgy egészen mellékesen elfelejtem megemlíteni, hogy inkább a zanpakutom rendelt engem ide, nem pedig fordítva, de van, amiről nem kell mindenkinek tudni. ^^
Rosa-chan remegése viszont felkavart lelkiállapotra utal; arcbőröm egy másodperc leforgása alatt válik fehérre, s vetődök oda Rosához; kis híján még zanpakutom is a földön hagytam, ám zanpakutom szelleme épp Rosa-chan mögött materializálódott. Igazán félelmetesen néz ki, főleg úgy, hogy most még csak nem is mosolyog. Egy horror film tökéletes főszereplője lehetne. S van, aki még csodálkozik, hogy szó szerint beleőrültem a shinigamiskodásba. Rolling Eyes Hiába, zanpakutom lelke már csak ezt az arcát mutatja, amikor komolyan vesz egy edzést. Nem mintha mosolya kicsit is bizalomgerjesztőbb lehetne. Áldom az eget, hogy Rosa-chan nem látja Kagamit… Biztos vagyok benne, hogy halálra rémülne. Így is olyan szörnyű állapotban van szegény.
- Rosa-chan, minden rendben? Mi történt? Baj van? – karolom át és ültetem le egy, az edzőterem falánál lévő padra. Hiszen remeg! Igen, igen, itt mindenképp a csokoládé erejére lesz szükség, de áhh, hol találok én az edzőteremben csokoládét? T.T
Vissza az elejére Go down
Hayakawa Tasumi
8. Osztag
8. Osztag
Hayakawa Tasumi

nő
Leo Tiger
Hozzászólások száma : 143
Age : 25
Tartózkodási hely : Shiratorival, küldetésen, 8. osztag területén
Registration date : 2010. Aug. 17.
Hírnév : 8

Karakterinformáció
Rang: Masaki tetkó-pádávánja *w*
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem - Page 2 Cl0te16300/30000Edzőterem - Page 2 29y5sib  (16300/30000)

Edzőterem - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem - Page 2 EmptyKedd Nov. 02, 2010 8:10 am

Találkozásom Rosa-channal


Figyelmesen követem az átváltozását, megpróbálom megfigyelni a legapróbb részletet is. Szemfedő? Persze, a látása! Óh, a fenébe, erre számíthattam volna. Viszont ha elvett egy érzéket, a többi még jobban kiélesedik. Méghozzá a hallása elől még sajátos, macskaszerű némaságommal sem leszek képes menekülni. Ki kell ötölnöm valami tervet, hiszen így nagyon nagy hátrányom van. Hiszen bármilyen gyors is vagyok, ő azonnal tud reagálni, hisz ha nem is hall, a szagomat megérzi. Érdekes módon tapsolni kezd. Biztos valami szokás. Bár ki tudja? Én mozdulatlanul figyelem mit csinál, hogy ha esetleg támadna, ami nagyon valószínű, akkor tudjak időben hárítani. Mikor befejezi a tapsolást, én erősebben megszorítom kardom markolatát és védekező állást veszek fel. Nem teketóriázik, azonnal támadásba lendül. Felgyorsult, de szerencsémre még tudom követni a mozgását. Bár nem hiszem, hogy ez szerencse kérdése, de mindegy. Mellettem állapodik meg és védekezésre sem hagyván időt, ökölzuhatagot indít ellenem. Én gyorsan kitérek az ütések elől, bár így is eltalál egy-kettő. Kitérésem elég akrobatikus, mivel lemegyek hídba, majd egy kézre állva gyorsan fordulok egyet és szerencsésen talpra érkezem, ám megingok egy kicsit. Mikor visszanyerem az egyensúlyom, azonnal megindulok egy gyors shunpoval, arra számítva, hogy Rosa-chan újabb, az előbbihez hasonló támadást intéz ellenem. Visszaemlékezve a shikai előtti és a mostani mozgására és stílusára, kicsit összeráncolom a szemöldököm, mivel a kettő össze sem hasonlítható.
~ Mintha csak kicserélték volna. Vagy valaki más lenne a testében Rosa helyett. Bár ez majdhogynem lehetetlen. Nem hiszem, hogy bárkit, akit megszálltak, vagy egynél több személyiséggel "rendelkezik" tehát skizofrén, egyáltalán beválogatnának ebbe az osztagba. Feltéve, nem ha tudják. Na, jó kezdek olyan lenni, mint Rakurai. Túlságosan már-már szélsőségesen gyanakvó, tehát paranoiás. ~ gondolom, de valahogy a zsigereimben érzem, hogy van valami a gondolataimban.
~ Nem vagyok paranoiás! ~ hallom meg kardom lelkének elégedetlenkedő hangját, de érzem, hogy az övé is vibrál a koncentrációtól.
De ezt egyelőre el kell hessegetnem, hiszen ez nem az elmélkedés, hanem az edzés ideje. Szerencsére még elbambulásomnak köszönhetően sem kaptam váratlan támadást, amiért hálát adok edzőtársamnak. Most veszem észre, hogy automatikusan futottam tovább, így már elképzelhetőnek tartom, hogy partnerem egyszerűen csak nem ért be. Bár ezt is könnyen meg lehet oldani. Na mindegy! Vissza az edzéshez. Hirtelen megállok, hagyom had érjen be, majd mikor már nem sokkal mögöttem hallom meg a lépteit, felugrom, majd pontosan Rosa-chan mögött szilárdan földet érve megpróbálkozom a elgáncsolásával. Az eredménytől függetlenül partnerem jobb oldala felől kísérelek meg egy ütést a bordáira, ám mielőtt az öklöm az oldalához érne, előrecsusszanok, hogy szemben legyünk egymással. Ha kis "elterelésem" sikerült, még kiélesedett érzékeivel sem fog tudni reagálni. Térdemet az álla felé irányítom, majd nem is foglalkozva a hatással, bal kézzel megkapaszkodom a vállában, azt használva támaszként, hogy a háta mögött teremjek és a térdhajlatának üssem a jobb lábszáramat. Ezután arrébb ugrom, majd ha sikeres az akcióm, pillanatnyi kábultságát kihasználva egy ügyes karmozdulattal feldobom a levegőbe, természetesen olyan magasságba, hogy ha szerencsétlenebbül ér földet, ne legyen nagyobb baja. Nem is gondoltam, hogy Rosa-chan ilyen könnyű! Bár lehet, hogy csak a shikai miatt vagyok képes így emelgetni őt, hiszen kardom lelkének hatására a fizikai erőm is megnövekedett. Ezután és a felszökkenek és egy erős gyomorszájon rúgással próbálom kis időre mozgásképtelenné tenni, míg a kezét és a lábait erős szorítással lefogom, míg földet érünk. Eztán az eredménnyel nem törődve ugrom távolabb pár méterrel a becsapódás helyszínétől. Éberen figyelem akcióm hatását.
- Mintha más lennél most, mint a shikai előtt. Úgy értem máshogy mozogsz, szóval enyhén szólva, mintha nem is te lennél. Bár lehet, hogy csak rosszul láttam. - mondom csak megjegyzésképp partneremnek.
Vissza az elejére Go down
http://hu.bleachszerpjatek.wikia.com/wiki/Hayakawa_Tasumi
Kamioka Rosa
5. Osztag
5. Osztag
Kamioka Rosa

nő
Virgo Rooster
Hozzászólások száma : 219
Age : 30
Tartózkodási hely : Az 5. osztag, vagy a Kamioka birtok környékén
Registration date : 2010. Mar. 19.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: Hadnagy // A Kamioka-ház feje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem - Page 2 Cl0te16400/30000Edzőterem - Page 2 29y5sib  (16400/30000)

Edzőterem - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem - Page 2 EmptyCsüt. Nov. 04, 2010 5:41 am

Rémálom3 - Társalgás az éjszakában


A fejemben még mindig fel-fel villantak a képek az arc nélküli Freyaról. Az a sötét füstszerű dolog ami az arcának a helyén volt, mondanom sem kell, hogy a kínkeserves frászt hozta és a hátamon nem létező szőrszálak messze az égig nyúltak miatta. Mégis ki lehet az aki belemászik a fejembe és a zanpakutoum lelkei felhasználva akar üzenni nekem. Ráadásul még az a hátborzongató hang is, amivel a figyelmeztetést küldte nekem.
-Dehogy baj, sőt... örülök, hogy téged találtalak itt.
Mondtam remegő s el-elcsukló hangon, miközben hagytam, hogy elkísérjen Vera az egyik padhoz. Sosem hittem volna, hogy valaha is ennyire magam alatt leszek. Mialatt hallucináltam, azalatt még csak ehhez hasonló dolgok sem történtek pedig akkor eléggé beszámíthatatlan voltam. De hogy most ez így és pont mikor kezdtek jobbra fordulni a dolgok. Ráadásnak még az az átkozott Hotaru is elment a fenébe, pedig most nagy szükségem lenne az ő támogatásaira is. Még szerencse, hogy Vera itt van mellettem. Nem tudom, mi lett volna velem, ha nem ő lett volna a kapitány, vagy ha nem ismerem meg. Biztos, hogy rövid úton már a diliház felé tartanék.
- Azt hiszem rosszat álmodtam... de nem is mondanám álomnak, hisz kilépett a rémálom határaiból, inkább mondanám egy nagyon erős és intenzív hallucinációnak.
Elképesztő teljesítmény részemről, hogy reszketve a félelemtől, elhaló hangon és falfehéren képes vagyok ilyen komplikált szavakat használni. Igaz, hogy nem hinném, hogy most akár egy kidout vagy a kardom shikai alakját használni tudnám, hisz bizonyára pocsékolnám a lélekenergiámat, már csak azzal is ha megpróbálnám.
- Szörnyű volt. nem elég, hogy a rémálomba még figyelmeztettek is, hogy eljönnek értem, de miután felébredtem és nyugtáztam magamban, hogy bizonyára csak egy rossz álom volt, az álmomban látott fantomkép még a tükörben is megjelent. Ráadásul Hotaru sem válaszol bármennyire is hívom őt.
Elértem addig a pontig, hogy az eddigi tünetek mellett, most még a könnyeim is elindultak. Mondhatom nagyszerű, nem elég, hogy komplikált kifejezéseket használok, megindul a beszélőkém, de hogy még a könnyeim is világjárásba kezdjenek, ez azért már sok. Már csak az hiányzik, hogy most egy jöttment tiszt nyisson be, vagy hogy megjelenjen az ami el akar jönni értem. Ezen gondolatok hatására jobban odabújtam Verához, mintha csak egy ilyet kisgyerek bújna az édesanyjához. Remélem azért nem fogja leharapni a fejem, vagy épp megszidni, hogy 2. osztag tagjaként, ráadásul a Nyomkövető egység parancsnokaként megijedek egy rémálomtól. De ez nem volt rémálom, ez annál sokkal rosszabb volt, még a lidércnyomás is eltörpül ez mellet. Kérem, valaki mondja már meg, hogy mi az és hogy miért pont velem történik ez.
Vissza az elejére Go down
Kamioka Rosa
5. Osztag
5. Osztag
Kamioka Rosa

nő
Virgo Rooster
Hozzászólások száma : 219
Age : 30
Tartózkodási hely : Az 5. osztag, vagy a Kamioka birtok környékén
Registration date : 2010. Mar. 19.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: Hadnagy // A Kamioka-ház feje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem - Page 2 Cl0te16400/30000Edzőterem - Page 2 29y5sib  (16400/30000)

Edzőterem - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem - Page 2 EmptyKedd Feb. 08, 2011 6:02 am

Újonc az osztagban ~ Ismerjük meg Tasu-chant *.*


Lassan elmaradtam a lány mögött, hisz mégis meg-meg kellett állnom minden egyes ütés végbevitelénél. Majd hallottam amint lassítani kezd, majd eltűnik előlem és a hátam mögött jelenik meg. Furcsa érzés támad bennem, leginkább azt lehet mondani, hogy a filmekhez hasonló Flashback élmény. Az emlék, ami visszaköszön a múltból az a Kotomi-sannal való találkozásom. Neki az első próbálkozása az elgáncsolás volt. Egy röpke pillanat alatt löktem el magam a talajtól, mielőtt, még elérte volna a lány a lábamat, majd a levegőben egy ügyes fordulatot megtéve landolok mellette. Az ütéseket és az állam felé irányuló rúgást sikerül kivédenem, viszont az azután következőről, már nem mondható el ez. Annak a hatására, hogy a térdhajlataimat elkapta, szinte azonnal térdre borulnék, hogy ha rögtön nem repítene a levegőbe. Mialatt a levegőben vagyok van időm kitalálni, hogy mit is tegyek. Az ötlet hamar meg is születik.
Mialatt a röppályám csúcsát elérem a terv már kész is van. A zuhanást követően egyszerűen feloszlatom a shikaiomat, majd mielőtt még becsapódnék a padlózatba egyszerűen megfordulok és guggoló állásban landolok kardjaimat két oldalra szét tárva. Továbbra is behunyt szemmel indulok el felé, majd mielőtt elérném őt felnyitom a szemfedőimet. Feltehetőleg a köztünk létrejött uniónak hála, a szemem továbbra is kétszínű. Ez bizonyára meglepetést okoz majd neki.
- Mondjuk úgy, hogy nem csal a szemed. Gyaku tsuki: Burakkumūn! (Fordított hold: Fekete hold!)
Kacsintottam rá, majd a kardjaimmal gyors és erős vágásokat indítottam felé, hisz tulajdonképpen ezen kis támadásformámnak ez a védjegye. Tulajdonképpen még soha sem használtam, csupán a birtokon lévő dojoban próbálkoztam vele, de hát valamikor mindent el kell kezdeni. Mostani állapotomban, mindössze 10 percem van addig, míg el nem fáradok teljesen, addig még biztos fenn tudom tartani a Hotaruval való szinkronizációt. Azért remélem nem okoz nagy problémát majd Tasu-channak felemészteni a látottakat és hallottakat.
- Még körülbelül 10 perc. Addig fogom még bírni.
Ugrok hátra egy pillanatra, míg egy nagyobbacska levegőt veszek, majd újra nekilódulok a támadásnak. A vágásaim elég gyorsnak és pontosnak mondhatóak, de remélem azért Tasu-chan védeni tudja majd. Hogy miért lenne jó ez nekem? Elsősorban mert akkor nem fog megsérülni, másodsorban pedig legalább majd tudom, hogy még van ahova fejlődnöm.
Vissza az elejére Go down
Ueda Tomoko
9. Osztag
9. Osztag
Ueda Tomoko

nő
Aquarius Cat
Hozzászólások száma : 23
Age : 96
Registration date : 2009. Apr. 27.
Hírnév : 12

Karakterinformáció
Rang: 9. osztag hadnagya
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem - Page 2 Cl0te6000/15000Edzőterem - Page 2 29y5sib  (6000/15000)

Edzőterem - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 10, 2011 9:20 am

*Köpni-nyelni nem tudott, amikor meghallotta, hogy el kell mennie edzeni! Mindössze annál a halvány mondvacsinált oknál fogva, hogy Abarai taichou nem látta már régóta harcolni, ezért - kapitánya szerint - ez kötelező érvénnyel maga után vonja azt a tényt, miszerint Tomoko hadnagya nem tesz eleget ilyetén kötelességeinek, vagyis nem tartja kellőképp formában harci készségeit... És, valljuk be, tökéletesen igaza is van: Tomoko nemhogy nem szeret harcolni, de még a kilencedik osztag edzőtermét is kilométerekkel elkerüli, ha csak teheti, ezzel abszolút alkalmassá téve a szóban forgó területet arra, hogy oda gyűljenek a notórius szabályszegők kollektíve szabályokat szegni. Ennek persze hadnagyunk is tudatában van, így időnként tart egy-egy váratlan razziát arrafelé, melyek rendszerint sikerrel is végződnek, legalábbis Tomoko számára. Az elkapott és legalább háromnapi tömény papírmunkára és iratrendszerezésre ítélt bűnösök, talán érthető módon, nem éppen így vélekednek erről az egészről...
Szóval az egész úgy kezdődött, hogy egy fentebb már részletezett szúrópróba során mélyen tisztelt kapitánya - akit magát is szintén lebuktatott a néha már kissé túlbuzgó fukutaichou, ezúttal tiltott helyen való dohányzásra tett kísérlet megalapozott gyanújával - a büntetésvégrehajtást aljas módon kicselezve és visszaélve rangja által biztosított hatalmával (mondani sem kell talán, hányszáz paragrafust hághatott át ezzel), kapva kapott az alkalmon, és Tomokót ellentmondást nem tűrően átirányította a második osztaghoz. Ráadásul alkalma sem maradt a hadnagynak a tiltakozásra, már penderült is kifelé, mielőtt megszólalhatott volna!
Így, habár igyekszik leplezni, mégis meglátszik rajta a forrongás - olyannyira felháborította a shinigamit Abarai taichou kapitányhoz méltatlan viselkedése, hogy Verashu kapitány osztaga felé menet elő is kellett szednie jegyzetfüzetét, majd hatalmas sebességgel kezdte el a kifogásolt pontokat összegyűjteni feljebbvalójával kapcsolatosan, hogy ha végzett a kirótt feladattal, legyen mit a fejéhez vágnia. A felgyülemlett papírlapok mennyiségét elnézve pedig tényleg lesz is mit... Mire befut a második osztaghoz, egy füzetet már teljesen tele is írt, és a másodikat kezdte el éppen - az pedig, hol tartja szabad noteszeit, valószínűleg örök időkre rejtély marad.*
- Jó napot kívánok, Verashu taichou!
*Viszonozza a szívélyes üdvözlést tisztelegve, majd a kapitányhoz hasonlóan meghajolva; egyedül annyi a különbség kettejük között, hogy Tomoko kis híján megfejeli a földet, olyan mélyen hajol meg... A következő pillanatban azonban már ismét szögegyenesen áll az egyetlen olyan személy előtt, akit bizalmasának tekint - megintcsak egyedül a hadnagy maga a megmondhatója, hogy képes ezekre a mutatványokra.*
- Nagyon kellemes itt, taichou! Az lenne a legtökéletesebb azonban, ha nem edzeni kellett volna idejönnöm... De hát sajnos még én se tudtam mit csinálni, sarokba szorított Abarai kapitány az érveivel...
*Villan szemüvege elismerően, ahogy mindent alaposan megfigyelve lépdel Vera mellett. Igen, tényleg kifogástalan ez a második osztag, mióta Suwun kapitány kapta meg a vezetői pozíciót! Csak kósza mendemondákat hallott ugyan az előző taichou-ról, de azok alapján nem volt meggyőződve arról, hogy megfelelő kezekben van az osztag, most azonban semmi sem árulkodik a nem túl dicsőséges múltról... Látszik, hogy jó munkát végez Verashu taichou - és végre valaki megfogadja a javaslatait a szabályzatra vonatkozóan!*
Vissza az elejére Go down
Tamachi Rei
Daitenshi
Daitenshi
Tamachi Rei

nő
Virgo Snake
Hozzászólások száma : 458
Age : 34
Registration date : 2009. Jun. 06.
Hírnév : 52

Karakterinformáció
Rang: Tenshi
Hovatartozás: Daitenshi
Lélekenergia:
Edzőterem - Page 2 Cl0te25250/30000Edzőterem - Page 2 29y5sib  (25250/30000)

Edzőterem - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem - Page 2 EmptyPént. Jún. 03, 2011 11:57 pm

Csak természetes, hogy erre a napra mindennek tökéletesnek kell lennie! Már-már a londoni őröket mimikálóan, katonásan, fekete ruhába öltöztetett osztagtagok őrzik az osztag minden szegletét, tudjátok, azok a turistacsalogató fakabátok, akiknek grimaszolhatsz szüntelenül, sőt, akár vicceket is mesélhetsz akkor sem rezdül meg még egy szempillájuk sem! S hálát adok az égnek, hogy Takacchin, a kertész (xD) ilyen tökéletesen egyformára nyírta le a füvet, a pázsit friss s üde aromája pedig keveredve Tomoko-chan parfümjével igazi eufóriát okoz. **.** Már csak egészen mellékes dolog, hogy Tomoko nem használ parfümöt, hiszen ő anélkül is mindig friss meg üde, de nem baj, majd ha vasárnap nem lesz programunk a nőegyletben, akkor majd szervezek egy avonos meg oriflémes pacsuliszagoló napot. Chiyo-chan biztosan élvezné, és akkor nem lennék egyedül a fanatizációmban, de hiába, egy nőnek mindig szépnek és nőiesnek kell lennie. Pont, mint Tomokonak. *.*
Ahogyan annak lennie kell, az edzőterem is mentes minden porcicától, ráadásul még az edzésekre használt bábukat is időben elsüllyesztettem a raktárba, sőt, még a titkos pinceajtó is mentes mindenféle látható jeltől. Az osztagnak megvannak a titkai, és attól félek, Tomoko-chan nem nézné jó szemmel, ha észrevenné, hogy miféle dolgokkal költjük a Gotei 13 pénzét, de ennyi kijár nekünk, hiszen szükségünk van a feszültségoldó pihenésre és lazulásra, egy merev test ugyanis nem olyan fürge, nem elég hajlékony. Éppen ezért joggal állítom, hogy a kis onsenünk Soul Society és a világ érdekében létezik. Még sem válthatunk bérletet a Kingyoba!
Gyűrűsujjamról leveszem az eljegyzési gyűrűt és az egyik zsebembe rakom azt. Imádom az ékszereket, és semmiképp se válnék meg az amúgy igencsak jelentős tartománytól, azonban tapasztalatból tudom, hogy kifejezetten hátráltatnak még egy edzés, nemhogy egy komoly harc során. Egy shinigaminak nem lenne illendő ékszereket viselnie, így ha hivatalos ügyben járok el, akkor a biztonság kedvéért inkább eltüntetem őket. Még újonc koromban tépték le hakuda gyakorlat közben az egyik fülemet egy fülbevaló, meg persze saját ügyetlenségem miatt, de hiszen senki sem lehet tökéletes. Mindvégig ellenkeztem az oktatónk bölcs tanácsaival, miszerint harc közben előnyösebb, ha nem hátráltatnak téged efféle földi dolgok. Nem gondoltam bele, hogy milyen véletlen baleseteknek tehetem így ki magamat, de mentségemre szóljon, azóta tanultam a hibáimból.
- Abarai taichou egy erős kezű kapitány, bár ami az érveit illeti, szerintem kicsit elfogult a dolgokat illetően. Ha azonban ettől boldog lesz, örömmel vállalom az oktatását. – nézek körbe az edzőteremben, mintha valami érdekeset is látnék benne, s igyekszem nem nagy jelét adni annak, hogy egyenesen megdöbbent, miszerint van olyan személy, aki képes érvekkel meggyőzni az érvelés koronázatlan királynőjét. Valahogy nehezen képzelem el pont Abarai taichouról, hogy _érvekkel_ támasztaná alá higgadt s megfontolt hangnemben magyarázva, Tomokonak miért lenne szüksége egy kis erőnléti edzésre.
- Mint az Onmitsukidou főparancsnoka, első sorban hakudából vagyok képzett, még ha megfelelő tapasztalattal rendelkezem a többi harctudomány ágából is. A lényeg szerintem mégsem az, mennyi fogást és technikát ismersz, hanem hogy milyen hatékonyan tudod őket kombinálni. Legyen szó shunporól, kidouról, vagy éppen hakudáról. – magyarázom az általánosságokat, melyeket csak saját tapasztalataimra tudok alapozni.
Zanpakutomat nem rántom elő, célom ugyanis mindegyik harcstílusból szemezgetni kicsit, hogy megtudjam, Tomokonak mi is az erőssége, így aztán néhány anyai tanáccsal ellátva boldog szívvel engedhetem vissza Abarai taichou markaiba.
Egy követhető, lassabb shunpora váltva érek közelebb megkezdve az edzést, bal kezemet a törzsem előtt tartom esetleges védekezésre készítve azt. Jobb kezemmel erőset vágok Tomoko gyomra felé elvárván, hogy próbáljon kitérni előle. A legjobb védekezés a támadás ugyebár, egy ilyen szemből jövő támadás kivédése pedig igazán nem okozhat gondot egy olyan ikonnak, amilyen Tomoko maga.

Vissza az elejére Go down
Ueda Tomoko
9. Osztag
9. Osztag
Ueda Tomoko

nő
Aquarius Cat
Hozzászólások száma : 23
Age : 96
Registration date : 2009. Apr. 27.
Hírnév : 12

Karakterinformáció
Rang: 9. osztag hadnagya
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem - Page 2 Cl0te6000/15000Edzőterem - Page 2 29y5sib  (6000/15000)

Edzőterem - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem - Page 2 EmptyPént. Jún. 24, 2011 8:48 am

*Ahogy sétálnak úticéljuk, az edzőterem felé, azonnal feltűnnek Tomokónak a halálosan komoly képet vágó őrök, és - mint minden valamire való "turista", ha ilyesmit lát - akaratlanul is megpróbálja kiprovokálni belőlük a reakciót. Persze azért nem túl látványosan, így megelégszik néhány félelmetesebb szemüvegvillanással feléjük. Ha valakinek esetleg feltűnik fáradozása, majd azt mondja, ez is az osztag ellenőrzésének fontos momentuma, elvégre az őrök megfelelő kiválasztása kulcsfontosságú az egyes területeken.
Nem kerüli el figyelmét, ahogy leendő gyakorlópartnere leveszi magáról ékszereit, bár nem érti, miért hordanak annyian ilyen felesleges dolgokat. Még a shinigami egyenruhák szabványainak leírása sem említi meg sehol az ékszereket! Tomoko részéről szólva pedig el tudná képzelni bárki is, hogy a szóban forgó hadnagy örömtől csillogó szemüveggel csorgatja nyálát egy ékszerüzlet kirakatának bemutatótermékeire? A kilencedik osztag félelmet nem ismerő második tisztje még csak karszalagját se volt hajlandó felvenni anno, kizárólag akkor, amikor Abarai taichou könyörtelenül parancsba foglalta azt. Elvégre az is csak megbontja a formatervezett egyenruha tökéletes egységét! De ha Verashu kapitány szeret ilyesmiket viselni, hát tegye. Hiszen a Nőegylet megbecsült tagja, ráadásul a második osztag vezetője is most már, ezen kívül azon kevés halálisten közé tartozik, akiket Tomoko mélységesen elismer és tisztel a maga módján, így nem fejezi ki aggályait a témával kapcsolatban. Persze azért vannak szép ékszerek, amik még magának Tomokónak is tetszenek - alanyunk bele is vörösödik egy pillanatig ebbe a gondolatba -, és még talán fel is venné őket... Bár felettébb különösen festene például egy agyoncsicsázott nyaklánccal. Merthogy leginkább azok a darabok nyerik el érdeklődését, amik minél... khm, "különlegesebbek" (értsd: übergiccsesek, és elég kevesen mernék viselni őket), avagy éljen a biedermeyer stílus!*
- A taichou véleménye szerint egy hadnagynak is illik tudnia minél jobban harcolnia, és sajnálatos módon nem tudtam megértetni vele, hogy a shinigami törvények világosan kimondják, hogy ez a tudás kizárólag a kapitányok megválasztásának egyik szempontja, hadnagyokra nem vonatkozik annyra...
*Villan komoran szemüvege a válasz alatt. Azt inkább nem fejti ki, hogy nem volt semmiféle vita - kapitánya effektíve kidobta az irodából (és az osztag területéről), majd utána kiáltotta, hogy vissza se jöjjön a második osztagból, amíg fel nem szedett némi harctudást... De hát szerencsére úgysem kérdezte ezt Verashu taichou, abban a tekintetben pedig igazat mondott Tomoko, hogy ő tényleg próbált érvelni - azt már más kérdés, hogy repülése közben, Abarai kapitány viszont addigra elenyésző érdeklődést tanúsított irányába.*
- Illetve köszönöm még egyszer a lehetőséget, megtiszteltetésnek veszem igenlő válaszát, kapitány!
*Hajol meg ismét, engedve a formalitásoknak. Komoly képet vágva (bár Tomoko mikor nem vág komoly arcot?) bólogat, ahogy végighallgatja Verashu taichou felvezetését a harcstílusokról, és magában végiggondolja, melyik lehetne igazi erőssége. A következő pillanatban aztán rájön, hogy egyik sem, a kidou és hakuda legkevésbé... Kardforgatása ugyan egész jó és shunpója is jobb az átlagnál, de ezekre mindig is inkább úgy tekintett, mint valamire, ami kiegészíti zanpakutóját, így önmagukban nincs jelentőségük. Hiába, nem túl gyakorlott a harcban...*
- Az igazat megvallva, legfőbb gondja az volt Abarai taichou-nak, hogy szerinte túlságosan zanpakutóm shikai-képességére támaszkodok...
*Szólal meg kissé határozatlanul, miután egy hátrafelé shunpózással kitér az ütés útjából. Most tudatosult csak benne igazán, hogy egy kapitány ellen kell jelenleg harcolnia, így még az eddiginél is kevesebb affinitást érez arra, hogy támadjon. Mivel azonban muszáj valamiképp "válaszolnia" az ütésre, így fogást vált katanáján, majd egy bizonytalan csapást intéz Verashu taichou karjára felülről. Nem képvisel túl nagy erőt tétova támadása, így egyszerűen ki lehet védeni azt valószínűleg - egyszerűen fél attól, hogy véletlenül megsebzi ellenfelét. Jelen esetben frusztrációja egyértelműen annak köszönhető, hogy egy rangban feljebbvalóról van szó, még ha nem is közvetlen felettese a nő...*
Vissza az elejére Go down
Sakai Kotomi
2. Osztag
2. Osztag
Sakai Kotomi

nő
Aries Dragon
Hozzászólások száma : 190
Age : 36
Tartózkodási hely : Seireitei / 2. osztag
Registration date : 2010. May. 25.
Hírnév : 21

Karakterinformáció
Rang: Hadnagy / a Járőralakulat parancsnoka
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem - Page 2 Cl0te30150/45000Edzőterem - Page 2 29y5sib  (30150/45000)

Edzőterem - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem - Page 2 EmptyVas. Szept. 25, 2011 9:33 am

Hakuda osztagedzés


Reggel 10 óra. Mint minden nap, a második komolyabbnak mondható esemény az osztag életében az alakulatok közötti eligazítás után a közös edzés. Az esetek nagy többségében hadnagyként az én kötelességem levezetni ezeket a tréningeket, és azt hiszem a szisztéma, amit kialakítottam, elég jól működik. Bár nem vagyok és sose voltam hivatalosan edző, egész gyermekkoromat sportolással töltöttem el, így pontosan tudom, hogy is kell kinéznie egy edzésprogramnak. Shinigamiként, és pláne a 2. osztagban nem nehéz betájolni, hogy mit tartalmazzon egy ilyen: erőnlétedzés, hakuda orrba-szájba, némi zanjutsu... és hát lenne sok shunpo is, de a közepes tudásomat is csak az Omitsukidous segédfelszereléseknek köszönhetem, abból én nem lennék jó tanár. Szóval ez a része marad Vera-chanra, aki legalább hozzá tud szagolni ehhez az egész reaitsu-kezeléses mizériához, ami nekem nem igazán megy.
No mindegy, a lényeg az, hogy ma a tréning elsődleges elemének a hakuda gyakorlását szántam. Ahogy általában, most is méltósággal masíroztam be az edzőterembe, ahol az osztag éppen ráérő része már várt. Nyilván nem mindenki, hiszen valaki már most szolgálatban van, van aki pedig küldetésen imitt-amott, plusz szabadnaposok, gyengélkedőn tartózkodó tagok, stb. Olyan soha nem is lesz, hogy az Onmitsukido minden tagja összegyűlik egy-egy edzésre, de ez nem is olyan nagy baj, ennyi embert nem is lehetne egyszerre hatékonyan képezni. Komoly tekintettel néztem végig a jelenlévőkön, rengeteg ismerős arc, de persze csak néhányuk neve ugrott be, ahogy általában mindig. Zavart a dolog, de nem tudok vele mit csinálni, örültem hogy egyáltalán a magasabb rangú tisztek nevét meg bírtam jegyezni. Akivel nem voltam napi kapcsolatban, azzal gyakorlatilag esélytelen volt végrehajtanom ezt az egyébként nem túl bonyolult mutatványt. No de hát a jó memória nem nekem jutott a családban. Egy mély sóhajt követően összeütöttem a tenyereimet, hogy felhívjam magamra a figyelmet, és barátságos mosollyal az arcomon szólaltam meg:
- Jó reggelt mindenkinek! Remélem mindenki kipihent és fitt, ugyanis ma hakuda-centrikus edzést fogunk tartani ^^ Sőt, mindenki nagy örömére szeretnék ma megtanítani egy mindenki számára hasznos mozdulatot is. Előbb azonban tíz perc egyéni bemelegítést rendelek el, utána pedig futunk egy kicsit az erdőben ^^
Egy iskolai tesiórán nyilván mindenki húzódozna a feladattól, de ez itt az Onmitsukidou, szóval egy hang nélkül fogott hozzá mindenki a dolgához, többek közt én is persze. A bemelegítés és a vezetésemmel feszített tempóban lefutott öt kilométer a mély talajú terepen kellően átmozgathatott mindenkit, legalábbis ha én éreztem az izmaimban a hatást, akkor remélhetőleg a többiek is, hacsak el nem lazsálták Neutral Mire mindenki visszasorjázott a terembe és elfoglalta a helyét, addigra már ki is fújtam magam, így egyenletes légzéssel tudtam hozzáfogni az edzés lényegi részéhez.
- Szóval, ahogy említettem, szeretnék megtanítani egy mozdulatot. Lehet egyesek már ismerik, sőt, mivel az egyik kedvenc rúgásfajtámról van szó, valószínűleg láthattátok már tőlem. A tornádó-rúgást koreai gyökerekhez vezetik vissza, és noha más harcművészetekben is előkerül, mégis a taekwondo által a legismertebb. A mozdulatsor nem túl komplex, ám ennek ellenére nem könnyű jól elsajátítani. Hadd mutassam meg először, Sei-kun, hozz ide eeeegy... azt Neutral
Mutogattam a tenyérnél úgy kétszer nagyobb méretű szivacsos eszközre az egyik polcon, aminek nem jutott eszembe a neve, azonban rúgómozdulatokhoz remek célpontot nyújtott. Tudtommal Sei-kun is járatos taekwondóban, így nem is terveztem mondani, mi következik, alapból tudnia kellett, hogy erősen meg kell tartani azt a szivacsot nyakmagasságban. A rúgás demonstrációját gyorsaságom visszafogása nélkül hajtottam végre, hogy láthassák, mennyire hatékony is jól kivitelezve.
- Mint láthattátok, a rúgást egy fordulattal kell kezdeni. Az elöl lévő lábatok mentén pördüljetek meg a tengelyetek körül, miközben a másik lábatokat a levegőbe emelve segítsétek a forgás lendületét. Végül a talajon lévő lábatokról ugorjatok el, és hajtsátok vele végre a rúgást magát. A célpont a nyak vagy a fej.
Miközben magyaráztam, lassú mozdulatokkal el is mutogattam mindezt, elemeire bontva a mozdulatsort - fordulatra és rúgásra. És közben azon is elgondolkodtam, hogy lehet nem is csak azért választottam a 3. tisztet partneremül a bemutatóhoz, mert ő biztosan ismeri a mozdulatot scratch
- A mozdulat kulcsa a gyorsaság. Ha nem elég lendületes a rúgás, akkor nem csak hogy erejét veszti, de viszonylag könnyen el is kerülhető, sőt, egy tapasztaltabb ellenfél meg is kontrázhatja. Fokozottan figyeljetek arra, hogy ne lépjetek nyitásként túl nagyot előre, a forgást igyekezzetek minél szűkebben végrehajtani, és végül igyekezzetek egyenes vonalban mozogni, másképpen könnyen elveszíthetitek az irányítást pörgés közben. Apró lépések, szűk forgás, egyenes vonalú mozgás. A sebesség azért is fontos, mert nem ildomos sokáig a hátunkat mutatni az ellenfélnek.
További magyarázatom újabb mutogatást vont maga után, most leginkább a különbséget igyekeztem megmutatni a jó és a rossz mozdulatok között a figyelmes közönségnek. Bár kicsit száraznak éreztem a mentorálást, kivételesen jobb szerettem volna az edzésre koncentrálni, mintsem arra, hogy élvezhetővé tegyem a tréninget mindenki számára. Tekintve a jelenlévőket ez talán jobb is volt így, ebből a csoportból sokan nem vevők a közvetlenebb énemre, bár nem értem miért tartják bajnak, hogy nem karót nyelt katonaként viselkedem a legtöbb helyzetben. Mikor kell, akkor úgyis komolyan veszem a feladataimat és felelősségteljesen viselkedem :/
- Egy kicsit gyakoroljatok, hogy szokjátok a mozdulatsort. Lassan kezdjétek a mozdulatok elsajátítását, és fokozatosan gyorsítsatok rajta, bár ezt talán nem kell mondanom. Kicsit később ha lesz rá egy bátor vállalkozó, akkor megmutatom azt is, miképpen kontrázható meg ez a rúgás könnyen, ha nincs meg a gyorsaság.
Úgy terveztem, hogy nagyjából tíz percig hagyom őket gyakorolni, persze párban. Az egyik megcsinálja a tornádó-rúgást, a másik meg tartja a célpontként szolgáló kemény szivacsot, aztán cserélnek. Én közben a párosok között járkálva figyeltem, ha valami hibát láttam, akkor kijavítottam és persze akkor is segítettem, ha segítségre volt valakinek szüksége. Végül a tíz perc letelte után újra tapssal hívtam fel magamra a figyelmet, és kijelentettem, hogy várom a partnerem az újabb demonstrációhoz. Amennyiben érkezik valaki, akkor a kezdőállások felvétele után, ahogy az ellenfelem hozzáfog a rúgás kivitelezéséhez, én úgy guggolok le és vetődök be egy villámgyors lábsöpréssel, hogy még a forgás közben a támaszkodó lábat kirúgjam az illető alól. Ő elveszti az egyensúlyát és padlót fog, ezzel pedig kiszolgáltatottá válik számomra.
- Természetesen szükség van megfelelő gyakorlatra és nem utolsó sorban gyorsaságra ahhoz, hogy észre vedd, mire készül az ellenfeled, de hiába nem valószínű, hogy sok igazán képzett pusztakezes harcossal akadunk össze, a tornádó-rúgást azért ne használjátok addig éles harc közben, amíg kellően be nem gyakoroltátok. Ahogy említettem, a művelet nem komplikált, de amíg valóban hatásossá válik, addig azért keresztül kell mennetek minimum néhány hét tréningen. Azonban mára is van számotokra egy próbám. Folytassátok a gyakorlást, amíg úgy nem gondoljátok, hogy nem tudok tovább gyorsítani a mozdulataitokon! Le fogom tesztelni, hogy valójában milyen hatékony is a rúgásotok, egy fatáblát kell kettétörnötök, ha úgy érzitek eljött az idő. A táblát úgy fogom tartani, hogy puszta erővel ne lehessen eltörni, csak akkor, ha megvan a kellő gyorsaságotok. Akinek sikerül, azt meghívom egy sütire Wink
Kacsintottam mosolyogva a társaságra, majd jeleztem, hogy folytassák, amit eddig csináltak, és türelmesen vártam, hogy megérkezzenek az első fecskék a próbához. A kiszemelt táblák pont annyira vastagok, hogy ennyi gyakorlással, ha valaki tényleg elsajátította a mozdulat alapjait, már el lehessen törni azokat, így arra számítottam, hogy lesznek jó páran, akiknek sikerül teljesíteniük a vizsgát. Én pedig ismét elkezdtem sétálni a párok között, hogy ha valakinek segítségre van szüksége...



Az edzés egyetlen körből áll, vagyis mindenki csak egyszer ír a játékba! A posztot azzal fejezzétek be, hogy megkísérlitek eltörni a táblát. Amennyiben a moderátor úgy látja, hogy sikeres volt az edzés, úgy a tábla kettétörik, ha meg nem, akkor... hát nem. Eredményes edzés esetén legalább 500 LP üti a markotokat, az abból származó pontot pedig hakudára kell majd tennetek.
Vissza az elejére Go down
Kojiro Kuroda
Shinigami
Shinigami
Kojiro Kuroda

Férfi
Cancer Cat
Hozzászólások száma : 204
Age : 36
Registration date : 2011. Mar. 09.
Hírnév : 17

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem - Page 2 Cl0te15900/30000Edzőterem - Page 2 29y5sib  (15900/30000)

Edzőterem - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem - Page 2 EmptyVas. Szept. 25, 2011 10:48 am

Hakuda osztagedzés (pechemre párosan)

Telnek a percek, az órák, és a napok. Egyre csak múlnak, csiga tempóban, az életem homokórájából még mindig nem tűntek el a homokszemek. Az összetörésére tett kíséreltem kudarcba fulladt. S hiába tökéltem el magamat, hogy a lehető legalacsonyabbra akarom szorítani azon alkalmakat amikor egyszerre több személlyel vagyok. De természetesen az élet ismét csak szíveskedett a hátsómba helyezni a nemi szervét. Ahol pár lökés után a tudtomra hozza, hogy még mindig Ő a bika, én pedig maradok a szokásos szerepben. Kezdem már megszokni, de mire fel ez a kis „kirohanás”? Mert ma edzés van, amin nekem is meg kell jelenem, mint az osztag 5. legnagyobb besorolású személye. Példát kell mutatnom, vagy valami ilyesmi.
Az edzőterembe megérkezve körbenézek, és látom, hogy páran vannak már itt. Nem foglalkoznak velem, ahogy én se velük, ez így a legjobb. Egy sarokba állók be, nekidőlök a falnak, és a karjaimat a mellkasom előtt összefonva várok a hadnagyra. Akinek a megjelenésével még mindig nem vagyok elégedett. Felelősségteljes beosztásban van, és úgy öltözik, mint valami…. Éjjeli Pillangó. Igazán figyelhetne a megjelenésére, ha már a második ember az osztagban. Mutasson példát, így nehezen lehetséges, hogy minden férfi csak a melleire figyel, és arra vár, mikor libben fel a szoknyája. Ami alatt lehet nincs is semmi, ezen se lepődnék meg. Kész szégyen, szerencsére a kapitányunk ellensúlyozza Kotomi-san megjelenését. S meg is érkezett végül a hadnagy. Aki egy tapssal volt kedves magára irányítani a figyelmet. (Csodálkoznék, ha mindenki a szemébe nézne.) A mondandója szerint ma hakuda edzés lesz. Nem tudom, hogy megfelelő lesz e az én mostani állapotomnak? Mivel nem olyan rég jöttem ki a 4. osztag gyengélkedőjéről, de majd kiderül. Próbálom az elfogadható szintet nyújtani. Bemelegíteni? Hm, remélem nem guggolások lesznek a terítéken. A futást leszámítva ebben szabadkezet kapunk, tehát pár fekvőtámasz, felülés, és lábnyújtás után, következet a futás. Ahol a sor legvégén elhelyezkedve, szótlanul futottam le a távot. Nem volt kellemes, valószínűleg izomlázam lesz egy kicsit később, izzadni már most is izzadok egy kicsit. Utoljára érkeztem meg, és álltam be egy kicsit távolabb mindenkitől. Nem ismerkedni, hanem gyakorolni jöttem ide. Sok más itt lévő férfival ellentétben, én végig figyeltem arra amit mondott a hadnagy. S akkor is a rúgás mikéntjét néztem amikor a többiek Kotomi-san mellét, ami engedve a gravitációnak, a rúgás közben mozogni kezdet. Lényegtelen, a lényeget megjegyeztem, és lehet gyakorolni, a legtöbben már párban is vannak. De én nem szeretnék senkivel se párba kerülni. Ezért is egy gyakorló bábot nézek ki magamnak. Azon tökéletesen tudom végezni a mozdulatsort, és még nincs is annyira szemelőt. Tehát, kezdetnek lassan kell csinálni, lendületet beleadni, nem túl nagy lépés előre, a lehető legszűkebb forgás, és egyenes vonalban mozogni. Az elején még baj sincsen vele, de amikor már elég gyorsan csinálom, fájdalom nyíllal a gyomromba, egy pillanatra megtorpanok, és megérintem a hasfalamat. Fájdalmas grimasz lesz úrrá a tekintetemen, de aránylag hamar el is múlik, majd folytatom tovább összeszorított fogakkal. Pontosan nem tudom mennyi idő is telt el, de ismét tapsolt Kotomi-san, és mindenki megint ráfigyelt. Most terítéken volt a rákontrázás. De mivel ezt ma nem fogjuk gyakorolni, ezért csak megjegyzem, de nem vezetem le az elmémben a mikéntjét. Inkább folytatom a gyakorlást, vagyis folytatnám, ha a hadnagy nem szúrt volna ki, és nem akarta volna, hogy vele kelljen párban gyakorolnom. Mondhatom remek, de mivel a feletessem, és valószínűleg Verashu-san se venné ezt annyira jó néven. Ezért megteszem, semmi kedvem erről is beszélni vele, szerencsésnek mondhatom magamat, amiért nem kereset fel a gyengélkedőn, és azóta se, csak egy megszidást kapnék, semmi mást. Annak pedig túl nagy értelme nem lenne. Folytatom hát a gyakorlást, nagyjából tíz újabb percig csináltam, végig szótlanul, és még a szemeibe se néztem a hadnagyomnak. Természetesen ha valaki jelezte, hogy kész van a tábla eltörésére, azt tiszteletben tartom, és addig abbahagytam a mozdulatsort. Utána folytattam, majd jeleztem, hogy kész vagyok rá. Úgy csináltam, ahogyan hallottam. Gyorsasággal és nem erővel, nagy lendülettel, stb. (Remélem nem rúgom fejbe, egy szemem van, lehet a célzásom nem a legjobb.) A végeredménytől függetlenül, lehajtottam a fejemet, ezzel az elköszönést szándékoztam kifejezni, majd elhagyom az edzőtermet. A süteményre pedig nem tartok igényt, ha sikerült a mozdulatom. Hogy egy kietlen helyen leüljek egy kicsit, ez a sok mozgás nem tett jót a hegemnek.
Vissza az elejére Go down
Fon Seiran
2. Osztag
2. Osztag
Fon Seiran

Hozzászólások száma : 41
Registration date : 2011. Sep. 24.
Hírnév : 10

Karakterinformáció
Rang: Sanseki, Kanritai (檻理隊) parancsnoka
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem - Page 2 Cl0te16500/30000Edzőterem - Page 2 29y5sib  (16500/30000)

Edzőterem - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem - Page 2 EmptyPént. Szept. 30, 2011 5:05 am

~ Mély melankólia, magas fény~


*A mai reggeli ébresztés igen csak elmaradó tényező. Mintha a vekkeremre egy inaktiváló kidou lett volna szórva. Nem ébresztett, s hogy miért is? Én magam nyomtam le, amint hatóra környékén járt a mutató. Az ébredésem nem volt valami fényes. Egybe folynak a napok, és egybe folynak a munkák. Lent a mélyben a kötelességek nem is oly' könnyűek. Felelősséggel tartozom, felelősséggel egész Seireitei felé. Tán néhány, van már egy évtized is, mikor utoljára főállásban végeztem dolgom a Féregbolyban, de egy tragédia után elvesztettem ezen elkötelezettségnek a szépségét. Csupán akkor jöttem rá, hogy tulajdonképpen bolondokkal vagyok körbe véve. Bele kellett törődnöm, hogy hiába a szilárd jellemem erénye, ez közel sem elég ahhoz, hogy kordába tudjak tartani egy egész börtönt. Komoly munka, és komoly elhivatottság kell ennek elvégzése érdekében. Ki sem kell találni, hogy az akkori lelki állapotom ezt nem engedhette meg magának. Megtörtem az Onmitsukidou tagjának lenni, elnyomott a szigorú rendszer, amely minket jellemez. Ám erősségem megmutatkozott, s sikerült felállnom a mélyből is. Mára már a néhány év, évtized munkája csak egy árnyék a számomra. Egy olyan árnyék, amivel még maguk a kapitányok is rendelkeznek pályájuk kezdetén. Most már felelősségteljesebb munkában kell kivennem a részem. Rengeteg munkámba, és erőfeszítésembe került még felbírtam magam tornázni az osztag 3. tiszti pozíciójába. Így hát, hogy erőfeszítéseim ne vesszenek kárba foggal, körömmel fogok küzdeni azért, hogy fent tarthassam. Akkor keltem, mikor mások még javában alszanak. Kimentem az edző pályára, hogy elvégezzem a reggeli rutin statikus edzésem. Ez amolyan munkaköri előírás is lenne, amit régen a kanritai-dono gyakran kifelejtett a munkájából. (Nem Narakura célzok.) Én viszont mindennél fontosabbnak érzem azt, hogy a lehető legjobb formámban térjek le a Féregbolyba, hogy a reggeli viziten is túl essünk. Nem kedvelem, mégis izgalommal tölt el, hogy ismét egy nap, amikor a Féregboly rideg, és sötét falai közt pókerezhetek a rabokkal. Tisztában vagyok ugyan, hogy majd megpróbálnak ismételten megtámadni, de a legtöbb már tudja, hogy nem érdemes megpróbálkozni ezzel, hiszen nem véletlen lettem én az "új" kanritai parancsnok.
Onmitsukidou öltözetben lépdelek a cellák közt néhány óra elteltével. Cipőm talpa tompán koppintja a kosz lepte sima köveket, amelynek zaját a poros falak itt- ott visszaverik. Tévednék tán? Valóban itt vagyok megint a tébolyultak börtönében? Sötétség járja át a lelkem, de különleges kiképzésem miatt mindössze egy monoton tekintetet statuálok. Hiába az ordítás, hiába a hörgés, mely valamely cellákból szűrődik ki, ők halottak... Halott mind, csak egy régi fény árnyékai azok, akik nem hittek eléggé Soul Society-ben. Nem, azok a volt shinigamik, akik hajdanán letértek az ösvényről. Milyen melankolikus. Szabadon járhatok köztük, és szabadon mehetek bármelyikünk közé. Noha, mint minden börtönnek ennek is vannak rejtett zugai. Azok a zugok, ahová csak a nagyon veszélyes alakokat zárják. A kapitányom nélkül nem mennék oda, és nem is mehetek. Vannak helyek, ahová még én magam sem merek egyedül menni. Sűrű lépteket hallok a hátam mögül, sűrű ütemű levegőkapkodást.* - Engedj ki, féreg! *Ordítja fel az idegen, akinek még csak nevét sem tudom. Csak egy névtelen senki, akinek nevére senki sem emlékszik. Szomorú, de arrébb ugrok és egy speciális alhas táji ütéssel, repítem vagy négy méterrel arrébb. Rideg, s megvető tekintetemmel illetem a rabot, aki bizonyára néhány órán át ott fog feküdni. Iszonyúan fájhat neki, iszonyú lehet ez mindannyik számára. De mindennyink tudja, a Féregbolyból nincs menekvés. Mert a Féregboly a mélységek mélysége, az átkozottak tárháza. Ha nem akarsz ide kerülni shinigami, hát küzdj. Küzdj, mindenképpen azért, hogy lélekenergiád, Soul Societyba vetett hited megmaradjék. Megérkezem végre a padlón ülő társasághoz, egymással szerepjátszó kör. Érdekes nem? Elvették tőlük minden reményüket, ők még is megtalálták a "kiutat" a börtönből. Ezt pedig csak is a képzeletük árán érhették el.* - Adjon isten Seiran-dono..üljön le közénk..mi lesz a mai napi program? *Kíváncsi tekinteteket tudhatok magaménak. Igazi ritkaság, hogy normálisnak elkönyvelhető egyénekkel találhattam szembe magam. Igen, nagyon ritka, hogy valaki okul a hibájából és nem süllyed le tovább. A zsebembe nyúlok egy pakli póker kártyáért, amit valójában nem is lett volna szabad lehoznom. De én vagyok a kanritai, a szabály pedig nem tiltja, hogy a saját módszereimmel ne tartsam féken a rabokat.* - Pókerezünk..

~Feszülő izmok, kis kellemetlenség~


*Szokványos időközönként, azonban nekem is fel kell térnem a Féregbolyból, hogy más dolgokkal is foglalkozni tudjak. Természetesen, mielőtt a kis fás résznél elhaladhatnék néhány jellel írom le a többieknek, hogy figyeljenek. Ugyanakkor számítok rájuk, bár nem kell tudniuk, hogy nálunk a bizalom egy kissé képlékeny dolog. Noha az onmitsukidou a legjellegzetesebb szerv a Seireiteiben az összetartás gyanánt, de a Fon-ház tagjait némiképp máshogyan képezték. Mi szolgáljuk már évszázadok óta a dicső Shihouin- házat, akik kitalálták ezt a szervezetet. Ez pedig csak is egyet jelenthet; belénk kis gyermekkorunk óta beverik, hogy biztos távolságból a munkatársad, ám vakon szórakozz, éberen küzdj. Vagy is számomra teljesen természetes volna, hogy ha egyszer egy lázadó az onmitsukidouból kerülne ki. Nem csinálnék belőle drámát, hogy megbüntetve vigyem a többi hasonló rab közé. Habár feltehetőleg egy onmitsukidous rabot nem sokáig tárolnánk. Az illyes fajta lázadás egyértelműen halálbüntetést von maga után. Tehát illendő meggondolni, hogy ki fia, borja teszi be lábát a Nibantai kötelékébe. Aki itt szeretne törleszteni, abba bizony bele kell verni az eltökéltséget. Ennek eszköze pedig a naponta felállított szakaszos edzések sorozata. Bevallom őszintén, én ezeket igen hasznosnak találom, s általában a "pihenő időmet" mindig erre az időpontra helyezem ki. Inkább edzek egyet csoportbontásban, és edzek egyet este is meg reggel is, mint hogy.. mindenki tudja, aki az osztag tagja...
Tehát lépteimet a szokványos irányba teszem meg. Annyira ismerem már ezt az utat; mióta is? Elég rég óta ahhoz, hogy mikor megérkezek az edzőterembe, elég sok illetőnek a pillantását tulajdoníthatom el. Komoly arccal biccentek egyet kimérten, és állok be az első sorban. Persze nem egyedül érkeztem, hiszen hatékony szakaszparancsnokként komoly elvárásaim vannak az újoncokkal kapcsolatosan. A kanritai tagjai bizony legyenek különlegesen képzettek a hakuda stílusukban. Így hát ez volt az egyik dolog, amit elrendeltem számukra, hogy a mai edzésen jelenjenek meg. Tekintetemmel nem is kell őket sokáig keresnem, hiszen sorfalként állnak mellém a többiek elé. Kicsit azért nem szép dolog így hátra kényszeríteni a többi egység tagjait, de evidensnek éreztem a mozzanatot, hogy számunkra fontosabb a jól képzettség. Semmi esetre sem szeretném, ha az újoncaim elkanászodnának a hátsó sorokban. Ugyan már, ismerem az Onmitsukidout, mint a tenyeremet. Aki a hátsó sorokba megy edzeni, az bizonyára legszívesebben ellógná a napi rutint. A szakaszom számára pedig létfontosságú kötelesség a jól képzettség. Íratlan szabályként szavaltam el nekik bemutatkozásomkor, hogy senkit nem szeretnék meglátni a hátsó sorokban, vagy Seiran-féle büntető edzésnek lehetnek résztvevői. Azt hiszem a komoly "fenyegetésemnek" hatása volt. Beálltak mellém szótlanul, és igen csak fegyelmezetten. Majdnem olyan fegyelmezetten, mint a keigun tagjai, akik azért valljuk be, magasabb rangon állnak, mint a kanritai vagy a keiratai tagjai. No, tehát csak néhány percnyi csendes álldogálást kell kibírnunk ahhoz, hogy megérkezzék végre Sakai-san. Biccentéssel üdvözlöm a hadnagyot és egyben a második szakasz parancsnokát. Másokkal ellentétben az én tekintetem végig a nőébe fúródnak. Gyenge próbálkozás ez, egy igazi onmitsukidoust egy csinos hölgy viselete nem téveszt meg. Jó magam pedig mondhatni kondíciós célból jöttem. Mondhatni nem csupán a tudásért, hanem a szintem megtartásáért vagyok itt. Semmi esetre sem azért jöttem, hogy a hadnagyom domborulataival foglalkozzak. Egyébként is illetlenség ez egy olyan nővel szemben, aki mellett egy erős férfi áll. Azt meg nem igen tudom elképzelni, hogy az osztag két vezető nőjének nincs ilyen társa. Mielőtt azért nagyon belemerülnének a nyújtásokba, oda lépek a szakaszom itt lévő tagjaihoz.* - Két fekvőtámasz után gyors fordulat, és öt felülés. Öt felülés után kettő lebegő ülés, majd ugrásba fel és láb, illetve karnyújtás. *Mutatom be nekik a kezdő edzősort, amit ugyan még kicsit koordinálatlanul, de együtt végzünk el. Azért ne felejtsük el, hogy éppenséggel újoncokról van szó, elég valószínűtlenség ez két hét után, hogy egyszerre lendüljön karunk, vagy lábunk. Még van mire edzeni, de legalább egy igen alapos nyújtás elvégzése után a futás úgy mond már elenyészően nehéz. Futás közben megint csak a dolgok élére állok, hogy egymás mellett haladva rá rántásokat a lábra, és karra mutassak. Valamint kis légző gyakorlat. Más szakaszok tagjainak, vagy esetleg a hátul lévő riteitai parancsnokának kissé szadista lehet ez a módszerem, de nem szentelek ennek figyelmet. Ők nem, de én tudom, hogy ez mennyire fontos dolog. Ha jól végezzük el az edzés minden egyes momentumát, akkor a lehető legmaximálisabban vesszük igénybe az edzés lehetőségét. Valamint annál hatásosabb lesz a szakaszunk. Hallottam azt a bizonyos esetet a Féregbollyal kapcsolatban, még egyszer ez nem történhet meg. Az én dolgom pedig, hogy teljes eltökéltségemmel hozzam vissza az osztag, valamint az onmitsukidou régi hírnevét. Az első, és egyben pedig legfontosabb lépés a "saját házam" táján történő takarítás. Eléggé alapos bemozgatás után sem engedem meg az enyéim közül (ahogy magamnak se), hogy a földön fetrengés legyen. Szememmel, és némi kézjellel adom a tudtukra, hogy "légzőgyakorlat". Ez egyébként nem csak a hirtelen megnövekvő szívritmus gyorsulását vezeti le, hanem segít abban, hogy ne a szájukon vegyék a levegőt. Sokan el tudják rontani ezt, hogy a szájukon keresztül veszik a levegőt egy-egy mozgás után. Pedig az orrunk az, amely felelős a levegő melegítéséért, és párásításáért. Vagy is ez azt jelenti, aki tüdőgyulladással szeretne a Yonbantai ágyán heverni, és további két hetet intenzíven edzeni ahhoz, hogy ismét szolgálatba állhasson az vegye csak a levegőt a száján keresztül. Rossz vicc, ilyet az én újoncaimnak nem engedek meg. Azért közben magamra is igen- igen oda figyelek. Megteszek néhány olyan levegő felvételt, és kifújást, ami vélhetőleg a rekeszizmom segítségére is van. Nem szeretnék szapora légzéssel neki látni a komoly hakuda edzésnek. Terhelni a saját szervezetemet csak fokozatosan lehet. Balgaság lett volna tőlem példásul reggel is, ha kihagyom a rutint. Mi lett volna, ha nem teszem meg? Lehet, sikerült volna úgy meghúznom a karomat, mikor nekem jött az egyik rab, hogy "leszázalékolnak". Ilyen amatőr dolgokat már nem engedhetek meg kanritai-dono-ként.
Míg sikerül lenyugodnia valamilyen szinten szervezetem, addig Sakai-san belekezd a mai napi instrukciók leadásába. Sejtettem, vagy is tudtam, hogy hakuda edzés lesz, de arra nem számítottam, hogy éppen a taekwondo keretén belül. Csak annyit kellett meghallanom, hogy tornádó-rúgás, egyből tudtam, hogy ez nekem ugyan kisujjból kirázandó mozzanat, de a mellettem lévőknek annyira azért nem. Túl sokat törődöm azzal, hogy hajtsák be magukat. Nem kéne ennyire pátyolgatnom őket, jobb, ha a saját bőrükön kell megtapasztalniuk, hogy még is mennyire lenne szükség, és ehhez mennyi hiányzik. Szóval elhatározom magamban, hogy az edzés további felében inkább a magam mozgásával kezdek el törődni. * - Hai! *Jelzem a hadnagynak, hogy már is hozom, csak egy pillanat. Az egyik ginjotan lazult ki, amit a kezemre, és lábamra szoktam erősíteni, hogy szilárdabbá tegye ütéseim, és rúgásaim. Hatékony módszer, de mára már inkább csak a veteránok eszköze (pedig régen előírás volt). Kis megszorítás után egy könnyed shupoval termek ott a polcnál, és veszem le róla a "kis bábút", mert hát a nagy az vagy élő, vagy élettelen "állvány". Élő állványnak meg nevezzük gyűjtőnéven, hogy shinigamik. Kis kézben való forgatás után masszívan állok be, mert pontosan tudom, hogy mi fog ezután bekövetkezni. Egyik lábamat előre teszem, és hajlított térddel helyezem fizikámat a "kis bábúra". Számítottam arra, hogy a hadnagy majd teljes erejéből hajtja végre a mozdulat bemutatását. Az egyik ujjközömben picit meg is pattant az ér a rúgás következtében. Ez egy igen gyönyörű demonstráció volt Kotomi-san részéről. Az egyetlen hiba ebben a bemutatóban csak is az lehetett, hogy pár suhanc nem a rúgást, hanem egészen mást nézett. Hazudnék, ha azt mondanám nem olyanok, akikkel nem lesz némi elszámolni valóm az edzés után. Megvárom, még a hadnagy mind a kettőször végre hajtja a mozzanatot. E közben észre is veszek egyetlen egy hibát, amit én nem szoktam ebben a tornádó-rúgásban végre hajtani. Egy bizonyos fokban való kilendülés, mindig is tudtam, hogy a tornádó- rúgásom valamiért nem a leghatékonyabb, de azt hiszem a hadnagy bemutatója miatt kezdek rá jönni, hogy mégis miért. Ki szoktam hagyni egy kilengést, amit ha beletudnék ültetni a már berögzült mozdulatba, akkor gyorsabbá tehetném a mozdulatom, és ezzel egyidejűleg a hatékonyságát is. Közben természetesen tovább magyaráz a hadnagy, amit én magam is meghallgatok, de különösebben nem tudom véleményezni. Ismerem ezt, mint a tenyeremet, de most, hogy felfedeztem saját magamban egy hibát, azon fogok ügyködni, hogy ezt kijavíthassam. Évtizedek óta taekwondozok, de most vettem észre ezt? Eléggé nevetséges, ami azt illeti. Mindegy, a lényeg az, hogy a mutogatás hatására szépen rá jöttem erre. S másokkal párhuzamban én is neki látok az edzésnek. Először azon kezdek el gondolkodni, hogy éppen ki volna számomra a legmegfelelőbb edző partner. Hiába is, egy kezdő onmitsukidous feltehetőleg nem tudná úgy megfogni a szivacsot, hogy elbírja a rúgásom. (Nem mintha a kezdők esetlensége nem lehetne veszélyes ilyen szempontból.) Tehát rögvest belépek két perc elteltével a hadnagy elé.* - Sakai fukutaichou, segítségemre volna? *Nyújtom felé a bábukat, hátha elvállalja, hogy segít nekem. No, meg még is csak ő az egyik legképzettebb tagja az onmitsukidounak. Vele folytatni egy ilyen edzést, egyértelműen megtisztelve érzem magam. Tehát, amint kezébe veszi a hadnagy a segédeszközt, bemozgok a mozdulathoz. Láb ide- majd oda. Sebesen kell szelnie a levegőt, és a lábamat, amit először fogok előre lendíteni, azt spiccbe kell tartanom. A spicces előre mozgás után pedig rápördülve rúgom meg a "kis bábú" középső pontját. Voltaképpen ez egy shinigami, vagy embernek a gégéje környékén lehet. Csak, hogy ahogyan én is észre vettem, úgy a hadnagy is szóvá teszi a kilengésemet. Nem elég magas, ezzel semmiféleképpen nem fogok tudni fejbe rúgni könnyeden egy illetőt sem.* - Az első lábamat kéne feljebb emelnem ahhoz, hogy magasabb rúgást tudjak statuálni! *Morzsolom magamnak az instrukciókat, amelyre bizony meg is kapom a bólintást. Tudtam én, hogy valami gond van ezzel a rúgással. Még néhányszor végre is kell hajtanom ahhoz, hogy nagyjából a hetedik környékén sikerüljön is. Őszintén szólva meg vagyok lepve ezzel. Meg bizony, mert mégis csak egy berögzült mozzanatról beszélünk. Elég szép teljesítménynek találom, hogy sikerült kiküszöbölnöm tudatosan ezt. A munka már csak azon lesz leginkább, hogy erre figyeljek. Mert hiába van meg a lendületem, nem feltétlen cél az ellenfelem nyaka. Gyakran a fejre mért rúgás sokkal hatásosabb. Megrúgom, feje kifordul és elveszti egyensúlyát. A védekezése hiányában pedig lehetőségem van számtalan ponton egyértelműen véget vetni a küzdelemnek. Mindenképpen fontos, hogy ügyeljek a lendületre, ezért is választok egy edző partnert a keigun tagjai közül, amint Sakai-san tovább áll, hogy a többieket is megnézze, hátha segítségre van szükségük.* - Csak a kilengés. *Fejtem ki neki eléggé szűkszavúan. Természetesen ismerjük egymást, ha más hogy nem is de látásból mindenképp. Az első szakaszom a keigun volt, és egyben utolsó is mielőtt a kanritai parancsnoka lettem. Nálunk pedig a kommunikáció gyakran tömörül le. Gyors, precíz, és hatásos, ez jellemzi a keigun tagjait. Ehhez mérten is igyekszem edzőpartneremmel a további percekben végre hajtani a mozdulatot. Egyszer kétszer azért rá lesek az újoncaimra, de elenyésző ezeknek a száma. Most az a fontos, hogy bizonyítsak. Nem csak másoknak, hanem magamnak is. S az, hogy felismertem a mozdulatomban lévő hibát, valamint sikerült a hadnagy segítségével ennek kiküszöbölése is, már is nyereség.
Percek eltelte a verejték erősödését, és a környezet páráját idézi elő, jelezve, hogy az osztag edz. Majd felhangzik a taps, s a hadnagy a lábsöprési technika bemutatására vár aktív jelentkezőt. Na igen, nem vagyok abban biztos, hogy ez sokaknak is eszébe jutna egészen addig a pillanatig, míg a riteitai parancsnokon végre nem hajtják ezt a mozdulatot. Pedig mennyire egyértelmű, hogy lassú mozzanatnál az egyik láb lent fog maradni, ennek kisöprésével pedig nem csak az ellenfél kerül a padlóra, hanem ha elég erősre sikerül a söprés, akkor annak lába is törésre ítélt. Nem mondom, hogy sajnálnék egy ilyen illetőt. Kegyetlenség lehet tőlem, hogy ezt hallgatom, de aki a taekwondoban szeretne jeleskedni, az szedje össze magát. Ez a sportág nem csecsemősöknek való, és fel kell készülni arra is, hogy a kicsinynek tűnő praktikák olykor- olykor a leghatásosabbak. Biccentek egyet kollégámnak, hogy ez egy szép vállalkozás volt a részéről. Aztán a kis elmélet alatt ismét visszalépek a sajátjaim közé, és kisebb ellenőrzést hajtok végre az állapotukról. Tekintetem végig pásztázza őket, és egyből észre is veszem, hogy ketten nem nyújtottak rendesen, és hárman inkább azokkal a bizonyos domborulatok látványával voltak elfoglalva "távollétemben". Siralmas, de meg fogják kapni a büntetésüket.
Sütemény, egyből le is hunyom szememet. Egészséges táplálkozás merő híve volnék, de a sütemény szóra el kezd a halántékomon lévő verejtékcsepp megindulni. Rémes az osztag két híres női tagja ezzel a bevezetett szokással. Rémes? Ezt a törvénynek is tiltania kéne, komolyan. Megint "bűnbe" fogok esni, ha nem koncentrálok, és megint ötszáz felülésre kell ítélnem önmagam a züllés miatt. A sütemény tiltott étel mindazok számára, akik törődnek a testükkel, én pedig törődök a sajátoméval. Ki fújom a levegőt, s felpillantok. Nagy lesz a tömörülés, és sokan már mennek is bizonyítani a hadnagy kegyeiért. Sütik? Ugyan már, nem a sütijeiért "döglenek". Én a magam részéről csak szépen beállok a sorba, s amint rám kerül a sor egy kicsit, megfűszerezem végre hajtásom.* - Engedje meg Kotomi-san, hogy a magam módján hajtsam végre ezt a rúgást! *Előzetes engedélyét kérem a mozdulatom végre hajtásához. Nem szeretném, ha a váratlan helyzetből baleset lenne, mert ez is fontos tényező. Amikor pedig engedélyt kapok a sajátos módszeremhez, az egyik kezemről letekerem a ginjotant, amit elkezdek a szememre kötni.* - Régen alkalmazták ezt a módszert, amikor egy technikához nem volt elég az, hogy hatásos legyen. Én úgy érzem a tornádó-rúgás, mint taekwondo elem alapszik némi ösztönön is. Megkérek mindenkit, hogy ne utánozzák ezt a módszert azok, akik legalább egy évtizedes gyakorlottságot nem szereztek. Hogy miért? Nos, azért, mert a "vak" stílus a küzdősportok magas iskolája. Aki nem lát, az nem bízhat a szemében, se hallásában, se a szagokban. Aki nem lát, az csak is a komoly elmetisztaságában, és éles érzékelésében hihet. *Remélem ezért Kotomi-san nem haragszik meg rám, hogy ilyen speciális esetet mutatok be, amivel kicsit belemászok az edzetésébe, de biztosíthatom róla, nem önön egóságom miatt van ez. Hanem mert igazából szeretném a hátsó sorok figyelmét is felhívni, valamint az sem hátrány, ha sikerül valóban az edzésre terelni a szemeket. Nem árt, ha valakinek komolyan fel lehet piszkálni azzal a figyelmét, és csodálatát, hogy speciális esetet is megismer. Hátha a végre hajtott rúgásom után majd lesznek jelentkezők további taekwondo elemekkel fűszerezett edzésekre Kotomi-san levezetésével. Így hát néhány lépést teszek előre, pont úgy, hogy érezzem, nagyjából hol lehet az a bizonyos fatábla. Ugrálok párat, hogy érezzem lábam, hogy testem teljes egészét érzékeljem. Ezután pedig mit teszek? Összeszedett mozdulat, hibátlan lendület és légvétel. Teljes erőmmel, gyorsaságommal, és képzettségem maximumának megengedett pontossággal hajtom végre a mozdulatot. A kérdés már csak az, vajon eltört-e az a tábla végül?*

~ Verejtékes óra után ~


*Mondhatni ez a kis edzés felvillanyozta a napomat. Monotonnak indult, de izgalmas lett a közepén. Azért nagyon szerencsésnek mondhatom magam, hogy a saját hibámat nem egy harc kellős közepén észleltem, (ahol lehet az lett volna az utolsó) hanem egy edzés során. Így lehetőségem volt kijavítani, és okulni abból, hogy bizony még a profiknak is ki jár a kezdők lépése. Egy kilengés, azért kissé dühítő, de bizony ott volt. Mindenesetre, ahogy vége lesz az edzésnek mindenki szétszéled, hogy visszatérhessen a kötelességéhez. Én pedig ekkor kezdem el, a spurizó bandát összeszedni.* - Álljatok csak meg egy pillanatra! *Szólítom fel komoly hangommal a megtorpanó, és ijedő bandát. Igen- igen, ők az én szakaszomból valók. Abból a szakaszból, akiknek bizony nem kéne megengedniük maguknak, hogy egy női testen legeltessék éhező tekintetük. A nyálcsorgatást inkább nem is részletezném. Szóval miután grabancon fogtam őket, köszönetképp biccentek egyet a hadnaggyal. Csak természetes, hogy megköszönöm neki teljes egészében ezt az alkalmat. Majd mintha a többiek fölé tornyosulnék, (ahogyan Ueshima-sama szokta) adom ki a további büntető edzésüket.*- Koncentráció hiánya miatt ötven ma tanult rúgást, száz fekvőtámaszt és két kilométeres táv futását ítélem el nektek. *Verejték, és még nagyobb verejték. Itt fogok állni, és figyelni fogom őket, hogy rendesen végre hajtsák. Én tényleg nem vagyok szadista, csak egyszerűen azt akarom, hogy kanritai legyen ismét az onmitsukidou hakudában egyik legképzettebb egység a keigun után.*


Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Soifon
Admin
Admin
Soifon

nő
Aquarius Goat
Hozzászólások száma : 488
Age : 44
Tartózkodási hely : Yoruichi-sama karjaiban *.*
Registration date : 2010. Dec. 23.
Hírnév : 24

Edzőterem - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem - Page 2 EmptyPént. Szept. 30, 2011 7:41 am

Kojiro Kuroda: A gyakorlás meghozta az eredményét, és bár lábad nem pont oda érkezett, ahová a táblát tartó Sakai várta, a hadnagy gyors reakciójának köszönhetően a falapot találtad el, mely szilánkosan kettétört. Jutalmad egy tepsi pogácsa és 500 LP. Az így kapott 1 pontot a hakudádra kell tenned.

Fon Seiran: A fukutaichou tétova bólintása jelezte, hogy a nehezítéssel nem teljesen ért egyet, de aggodalma feleslegesnek bizonyult. Rúgásod nem hogy célt talált, de tisztán törte ketté a fatáblát. Sakai hadnagy külön elismerése mellett bezsebelhetsz egy tepsi általad választott süteményt, valamint 1000 LP-t. Az így kapott 2 pontot a hakudádra kell tenned.

Sakai Kotomi: Tartottál egy sikeres edzést, a résztvevők képesek voltak fejlődni a kezed alatt. A következő tréninged után te is számíthatsz jutalomra.

Gratulálok az edzés résztvevőinek a sikeres tréningért!
Vissza az elejére Go down
Tamachi Rei
Daitenshi
Daitenshi
Tamachi Rei

nő
Virgo Snake
Hozzászólások száma : 458
Age : 34
Registration date : 2009. Jun. 06.
Hírnév : 52

Karakterinformáció
Rang: Tenshi
Hovatartozás: Daitenshi
Lélekenergia:
Edzőterem - Page 2 Cl0te25250/30000Edzőterem - Page 2 29y5sib  (25250/30000)

Edzőterem - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem - Page 2 EmptySzer. Jan. 11, 2012 12:23 am

Még mindig nem tudok egyet érteni Abarai taichou utasításaival, amikkel Ueda fukutaichout osztotta ki, ugyanakkor pontosan látom azt is, miért tartotta mindezt szükségesnek. Tévesnek tartom, miszerint egy hadnagyot harci képzettsége szerint választanak ki, hiszen a hadnagy feladatköre az osztag irányítása, főleg, amikor a kapitány nem ér rá. Ugyanakkor mi egy katonai szervezet vagyunk, tehát valamilyen mértékben feltétlenül szükségesnek érzem azt, hogy egy hadnagy legalább egy valamiben kitűnjön az átlag tisztek közül. Annak idején tulajdonképpen engem is tehetségem okán választottak ki a hadnagyi pozícióra, valamint Sakai fukutaichout is első sorban emiatt jutalmazták rangjával, s természetesen ez azzal jár, hogy megannyi felelősséget kell elbírnia neki is, ahogyan annak idején én is tettem. Ez nem merül ki az adminisztrációban, hiszen egy éles harci helyzetben ha a kapitány nincs jelen, neki kell elirányítania az osztagot. Tehát igenis, szükség van arra, hogy a hadnagy kellő tapasztalattal rendelkezzen, legalább taktikai ismeretei legyenek kiválóak. Hiszen mi mégis egy katonai szervezet vagyunk.
- Ó, igen, teljesen érthető. ^^ – reagálok a hadnagy védekezésére úgy, hogy elkapom a csuklóját, hogy ne tudjon kárt tenni bennem. Könnyedén sikerül így lefegyvereznem, hiszen elég közel vagyok hozzá. Csuklóját fogva hátralépek egyet, és úgy húzom magammal Ueda fukutaichout, hogy kibillentsem lendületéből, és a megfelelő mozdulat elvégzése után a hátára essen. Katanája egy-másfél méterrel odébb eshet tőle. Egyszerű lefegyverzési technika, amit azt hiszem, meg is tudok tanítani neki. Így aztán akár Abarai taichoun is nyugodt szívvel prezentálhatja ezt a bizonyos erőszerzést. ^^
- Álljon fel, a zanpakutoját tegye el, kérem. Megmutatom még egyszer. – kérem meg arra, hogy tegye el fegyverét, nem lesz szükség rá. Szerintem kellőképpen érthetne a hakudához, ha eleget gyakorolna, sőt, kifejezetten illene hozzá. A puszta kezes harcmodoroknak csupán elenyésző része igényel tényleges testi erőt, a legtöbb inkább a gyorsaságon, lendületen és a pontosságon múlik. Ezért is van az, hogy én a magam testalkatával is könnyedén képes vagyok a földre kényszeríteni egy nálam sokkal nagyobb termetű ellenfelet. Igaz, olyankor jobban szeretem az idegpontokat célozni, hiszen olyankor talán az a legmegfelelőbb módszer, ha térdre kell kényszeríteni valakit.
Zanpakutomra én is túl sokat támaszkodok, azonban megtanultam felmérni a helyzeteket, mikor indokolt ezen plusz erő igénybe vétele. Igaz, tényleges erőről ebben az esetben nincs szó, hiszen zanpakutom inkább pszichikai szinten működik. Ha megtöröd a lelket, utána a testet is eltiporhatod. Ueda fukutaichou esetében úgy érzem, egy-két plusz elem bevétele például hakuda, vagy éppen zanjutsu tudásába pontosan elég lenne ahhoz, hogy ezt az Abarai taichou szerinti problémát ellensúlyozhassuk.
- Egy kezdő szintű aikidou technika, az Akadémián is tanítják. – kezdek bele a magyarázatba, miközben még egyszer megmutatom neki, hogyan is néz ki a folyamat. Ezúttal persze azt kérem tőle, hogy fegyver nélkül próbáljon megtámadni, én pedig ismét elkapom a csuklóját. A kezén egy bizonyos pontot a hüvelykujja és a mutatóujja között erősen megnyomok, ez pedig éles fájdalommal jár, azonban ez segít abban, hogy koncentrációjából mindenképpen kiessen, és ezután könnyedén a földre teríthessem ismét. Komoly baja nem lesz tőle ráadásként, hiszen alig fél perc múlva ebből a fájdalomból már valószínűleg csak egy kis nyomást érez.
- A titok a gyorsaság, hirtelenség és a fájdalom. – kezdek bele a magyarázatba. - Amikor elkapod az ellenfeled csuklóját, így ni, akkor egy kicsit megemeled a karját. – demonstrálom ismét, miután a hadnagy feláll, hogy újra elkezdjük. Ezúttal azonban sokkal lassabban csinálom, hogy minden egyes mozzanatot kellőképpen átláthasson.
- A hüvelykujj és a mutatóujj között van egy akupresszúrás pont; ha azt elég erősen megnyomod, éles fájdalmat érzel. Eleinte persze nehéz megtalálni, hol is van pontosan ez a pont, azonban hamar rá lehet érezni. – elengedem őt, és magammal szembe állítom. A saját kezemen mutatom meg, hogy nagyjából merre keresse. Ha jól csinálja, akkor ismét éles fájdalmat érezhet, bár kevésbé erőset, mint amekkorát én okozhattam neki, hiszen ez olyan dolog, hogy saját magadat megcsikizni sem tudod, hiszen fel vagy rá készülve.
- Na tehát… Miután megfogja az ellenfele csuklóját, azonnal keresse meg ezt a pontot. Lényegtelen jóformán, hogy van-e nála fegyver, vagy sem, hiszen lefegyverzésre is használják a technikát. Próbálja csak meg. ^^ Majd nyugodtan mutassa meg a kapitányának a tanultakat. Wink – kacsintok rá, valamint utasítom őt a gyakorlat következő fázisára. Abból, amit látott, már elvileg képesnek kell lennie elsajátítania ezt a technikát, azonban szükség van rá gyorsaságára, na meg egy minimális lendületre is, amit egyszerűen lábainak mozgásával elérhet. Egyelőre fegyver nélkül gyakoroltatom vele a mozdulatsort, azonban ha elég jól megy neki, akkor megpróbálkozhat vele úgy is, hogy zanpakutommal támadok rá. Hiszen a gyakorlat része épp a lefegyverzés lenne, és akkor tekintem sikeresnek az edzést, ha sikerül elérnie, hogy ne legyen nálam fegyver.


Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Kojiro Kuroda
Shinigami
Shinigami
Kojiro Kuroda

Férfi
Cancer Cat
Hozzászólások száma : 204
Age : 36
Registration date : 2011. Mar. 09.
Hírnév : 17

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem - Page 2 Cl0te15900/30000Edzőterem - Page 2 29y5sib  (15900/30000)

Edzőterem - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem - Page 2 EmptySzer. Aug. 15, 2012 6:04 am

Edzés a kapitánnyal


Eltelt a határidő, amit a kapitánytól kaptam. Talán jobban járok, ha elindulok az edzésünkre, habár nem a legjobb ötlet, tekintve az állapotomat, de nem tehetek mást. Így talán végre lelepleződhetek, és kiderülhet, hogy az átlagosnál is jobban nincs velem valami rendben. Hisz sajnos magamtól nem tudom elmondani, nem engedi a parazita.
Nem tudom, hogy vigyen vagy se a kardomat, mivel magáról az edzésről nem tudom, hogy mi is lesz. Habár ha az osztagot veszem figyelembe, akkor vélhetőleg pusztakezes harcra fog sor kerülni. Abban sajnálatosan nem vagyok valami jó, mivel nem a 2. osztagban kezdtem el a pályafutásomat, így leginkább a kardokhoz értek. Természetesen rengeteget kellene még fejlődnöm, ha az él harcosok közzé szeretnék tartozni, csak hogy nem akarok. Nagyobb erővel véletlenül járhat nagyobb beosztás is, azzal pedig felelősség, és ezt nem akarom. Túl nagy lenne a nyomás rajtam, hibákat ejtenék, áldozatok lennének, és én lennék a hibás. Nem, ez nem történhet meg újra, nem lehetek ismét hibás valaki halála miatt. Miért, miért nem hagytak meghalni? Miért kényszeríttetek rá arra, hogy életben maradjak? Mindenkinek jobb lenne nélkülem. Nem okoznék gondot az osztagnak, nem terhelném másokra a gondjaimat, és nem szenvedne tőlem Misty. Tudom, tudom hogy előbb-utóbb fog, és ettől nem menthettem meg. Ők a hibásak, mindenki, aki akkor ott volt, szánalmas létbe kényszeríttetek vissza.
~ Igen, ők a hibásak, már tudod. Engedj a helyedre, és megfizetek nekik, mindegyiknek, főleg annak a kis hadnagynak. Ő volt a fő hibás.- nem, mik ezek a gondolatok, Ő súgja ezeket. Nem hallgathatók rá, igaz, nem tudom, mi történhet, ha sikerül megszerezni a testemet, de biztos vagyok benne, hogy semmi jó.
Félre ezekkel a gondolatokkal, ideje elindulnom az edzőterembe. Edzésre megfelel az egyenruhám is, legalábbis szerintem, a kardom pedig az övembe csúsztatva pihen. Következhet a találkozás, lehetséges, hogy kapok egy újabb letolást, mivel a napi edzéseket nem rendszerességgel folytattam, jobban mondva, hetente talán egyszer, ami pedig a küldetéseket illeti, nem mondanám, hogy el voltam látva velük… kész szerencse.
Megérkezve kissé megnyugodva látom, hogy a kapitány még nem érkezett meg, ezért leülök a fal mellé, a kardomat a combomon pihentettem, én pedig csak bámulok a szemben lévő falra.

Vissza az elejére Go down
Genki Takashi
2. Osztag
2. Osztag
Genki Takashi

Férfi
Scorpio Buffalo
Hozzászólások száma : 192
Age : 38
Registration date : 2011. Jun. 17.
Hírnév : 16

Karakterinformáció
Rang: Nibantai, yonseki, A Névtelen Egység parancsnoka
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem - Page 2 Cl0te25700/30000Edzőterem - Page 2 29y5sib  (25700/30000)

Edzőterem - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem - Page 2 EmptyKedd Aug. 21, 2012 11:08 pm

Zanpakutou edzés

A 2. osztag edzőterme kellően tágas, hogy az edzést végre lehessen hajtani. Az időpontot már meghirdettem korábban, jelen pillanatban az előkészületekkel vagyok hadilábon. Pontosabban, még semmi sincsen készen. Ezért érkeztem jóval korábban, mint elkezdődött volna az edzés, hiszen elő kellett készíteni néhány dolgot. Az edzőterem északi falához kikészítettem néhány gyakorlóbábút. Azokra mindig szükség van. Csak azt sajnálom, hogy nem tudnak mozogni. Mennyivel csodálatosabb lenne az edzés, ha a gyakorlóbábok képesek lennének elmozogni a támadás elől. Nem is szükséges, hogy visszatámadjon, elég, ha el tudna mozdulni a beérkező támadások elől. De jelen pillanatban ez most lényegtelen. A bábokat a helyére állítom, egymástól két kartávolságra. Így mindenki nyugodtan láthatja majd a saját célterületét. Nem keveredik majd össze, hogy ki melyik bábot támadta. Kivételesen az edzőterembe kerül néhány ülőalkalmatosság is. Igen, az edzés első felét ülve, pontosabban meditációs pózban kell majd eltölteniük az edzésen résztvevőknek. A zanpakutounkkal való erősebb kapcsolat építésének, része a megfelelő meditáció is. Az azonban koránt sem elegendő, hogy kiürítjük az elménket. Szükséges a zanpakutou lélekkel való összhang. Ezt pedig úgy lelhetjük meg, ha rálelünk lelkünk azon részére, amelyből született az zanpakutounk. Ki is találtam, hogy milyen példával fogok előállni, hogy érthetőbb legyen a többiek számára, hogy miről van szó. Félek, hogy az előadásmódon kicsit nehézkessé teszi, az amúgy könnyed gyakorlatot. Kissé izgulok, ez így nem lesz jó. Le kell, hogy nyugodjak. Az órára pillantok, ami az edzőterem ajtaja fölött lóg a falon. Jóval korábban érkeztem és mivel már mindent elrendeztem, még van egy kis időm, amíg mindenki megérkezik. Leülök az egyik ülőalkalmatosságra, lótuszülésbe helyezkedem és előveszem zanpakutoumat. A számhoz emelem a bambuszfuvolámat és lassan játszani kezdek. A dallam lágy, higgadtsággal gördül alá a fuvolából, hogy lassan betöltse a termet a nyugtató zene. Az esetek többségében és fuvolázással szoktam meditálni, teljesen kapóra jön, hogy a zanpakutoum, bambusz fuvolaként testesült meg. Talán ez is rásegít arra, hogy a lelkünket összekötő harmónia segítségével összehangolódjunk, valahányszor játszani kezdtem. Mint megannyiszor most is, amint játszani kezdek Heiwán, elmerülök Belső Világomban. Nem igen kell sokat várnom, amikor kinyitom a szememet, már Heiwa is ott ül, ugyan azt játssza, amit én. A két fuvola hangja szinte egybeforr. Egyetlen, tökéletes dallamot alkotva. Egyikünk sem szól semmit, csak játszunk. Tökéletes a harmónia és a nyugalom. Amikor a valóságban kinyitom a szememet és leteszem ölembe a fuvolát, meglepetésemre, már megérkezett mindenki. Az fuvolajáték utolsó dallamait talán még hallották is. Kedvesen elmosolyodom, majd a legnagyobb nyugalommal hajolok meg ültömben.
- Örömömre szolgál, hogy eljöttek mindannyian. Aki még nem ismerne, annak bemutatkoznék. A nevem Genki Takashi. Kérem, foglaljanak helyet, a gyakorlat első feléhez szükséges lesz.
Mondom és bal kezemmel végig mutatok a földön elhelyezett ülőpárnákra. Miután mindenki elhelyezkedett és a teremben csend uralkodik, megszólalok.
- A mostani foglakozásra azért gyűltünk össze, hogy a zanpakutoukról ejtsek néhány szót. Azt már az akadémián is megtapasztaltuk, hogy a meditáció nagyon fontos eleme a lélekölőnkkel való kommunikációnak. A zanpakutou talán egyik legfontosabb ismérve a shinigaminak. Mindannyian tudjuk, hogy lelkünk egy része, saját lelkünk egy darabkája testsül meg egy kard … vagy bármi más tárgy alakjában.
Utolsó mondatomnál felemelem Heiwát, hogy mindenki láthassa az egy bambuszfuvola. Ha úgy vesszük, nekem könnyű dolgom volt. Nem volt nehéz kitalálni, hogy lelkem mely részéből született Heiwa.
- A mai feladat az lesz, hogy felismerjük, lelkünk mely darabjából született zanpakutounk.
Két tenyeremre fogva előretartom zanpakutoumat. Majd magyarázatot is fűzök hozzá, hogy értsék.
- A harmónia és belső béke iránti vágy, tökéletes megtestesítője. Fiatal koromban gyakran játszottam fuvolán, mert megnyugtatott és segített meditálni. Feltehetően a harmónia iránti erős vágy alkotta ilyen formára. Sokkal könnyebb előhívni a shikai alakot, ha tudjuk, mely érzésünkből, mely vágyunkból származik zanpakutounk. Első feladatunk is ez lesz. Mindannyian tudnak meditálni, de azt már kevesen tudják, hogy mit keressenek, ha erősíteni akarják lélekölőjükkel a kapcsolatot. Én csak támpontot adok önöknek. Meditáció közben leljenek rá, hogy lelkük mely részéből, mely vágyukból, melyik érzésükből született zanpakutoujuk. Kutassanak a Belső Világukban a válasz után. Ott lesz a környezetben, ott lesz zanpakutoujukban. A feladat adott. Miközben meditálnak, segítségképpen meditációs dallamot fogok játszani. Ha bárkit zavar a meditációban, kérem, szóljon.
A gyakorlat ismertetése után odakint lassan elered az eső. Ha pedig senki sem távozik az edzésről és mindenki elkezdte a gyakorlat első felét, számhoz emelem fuvolámat és játszani kezdek. Társaim munkáját segítve, szándékosan egy nyugtató, pihentető dallamot játszok. A meditációra, idejük van bőven. A következő és utolsó feladat különben is csak az után következik, hogy a meditációs tréninget mindenki sikeresen elvégezte.
Vissza az elejére Go down
Kitetsu Raiden
8. Osztag
8. Osztag
Kitetsu Raiden

Férfi
Leo Goat
Hozzászólások száma : 66
Age : 32
Tartózkodási hely : mezőkön innen, és túl, a keleti fertályvégben/olykor a Kyouraku birtokon
Registration date : 2011. Jun. 03.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Goseki
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem - Page 2 Cl0te6500/15000Edzőterem - Page 2 29y5sib  (6500/15000)

Edzőterem - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem - Page 2 EmptySzer. Aug. 22, 2012 9:13 am

Egybefüggő, szürke felhőtakaró. Ez a siralmas látkép köszöntötte Raident, miután felébredt, pár órányi szendergéséből. Igaz, mivel aznapra nem volt beosztva, így tovább aludhatott, de éjszaka nehezen jött álom a szemére. Fáradt sóhajtása egybecsengett egy távolabbi villám dörgésével.
Azon gondolkodott, hogy miért nem dél körül ébredt fel, hisz aznapra semmi dolga nem volt. Egy pár percig töprengve feküdt, a plafont bámulva, majd hirtelen szempillantásnyi idő alatt beugrott neki, miért is kelt föl hamarabb. A második osztag negyedik tisztja aznapra hirdetett meg egy zanpakutou edzést, Raiden pedig semmiképp nem akarta kihagyni.
Lomhán feltornázta magát ülő helyzetbe, majd nyoszolyája mellett lévő poclról felvett egy hosszabb, vastag madzagot. Kissé összébb rendezte szalmakupachoz hasonlító üstökét, majd a madzaggal megkötötte haja egy részét, nehogy az a szemébe lógjon. Vett még egy mély levegőt, majd pár másodperc után szinte az összes levegőt kiengedte. Aztán föltápászkodott, evett pár falatot, megmosdott, felvette szokásos szürke gúnyáját, azon megkötötte a zöld övet, amibe legvégül betűzte a kardját, és a wakizashiját. Út közben ugyan többször is útba igazítást kért, az utcákon lévő pár shinigamitól, és szerencséjére, helyismeretük nagyban felülmúlták az övét. Üres elmével klappogott végig a második osztaghoz vezető utakon, kedve nyomott volt, akárcsak feje fölött az ég maga. Olykor ugyan a szél is meg-megélénkült, belekapva ruhájába, vagy hajába, de a kissé frissebb levegő sem tudott sehogy megkapaszkodni elméjében.
Nem sietett, hisz ahogy körbenézett, sehol sem látott egyetlen shinigamit se, aki ugyanarra tartott volna, és jóval a kitűzött időpont előtt indult el. ahogy azonban az osztag edzőterméhez közeledett, először halk, majd egyre erősödő zenét vélt hallani, az épület felől.
- Fuvola? – lepődött meg Raiden, ahogy mind közelebb, és közelebb ért a teremhez. Félretolva az ajtót, csupán egy alakot látott az üres helyiségben.
Valószínűleg ő lehetett Genki Takashi, aki az edzést tarthatta. Raiden szinte érezte, hogy sokkal, de sokkal fiatalabb a bent zenélő shinigami, mint ő maga. Egy halvány mosoly suhant át arcán, ahogy látta, hogy a férfinek ugyanolyan hószín üstöke van, mint neki. Arca nyugodtsága szinte azt az érzést keltette, hogy már rég nem érzékeli az ottani, kinti világot.
Raiden résnyire nyitva hagyta az ajtót, és kihúzta az övéből, majd maga mellé tette kardját, miután leült, hogy a zenét hallgatva a szürke égboltra meredjen.
Ugyan hosszú percek teltek el, de lassan kezdtek szállingózni innen-onnan a shinigamik. Csak biccentett feléjük, majd föltápászkodott, és a kardját kézben tartva követte a többieket, és leült az egyik nyitott ablak mellé.
Ahogy oktatójuk, úgy Raiden is meghajolt ültében, majd amennyire ’üres’ álapotától tellett, megpróbált figyelni a férfi mondandójára. A nagyja ismerős volt, hiszen szinte belevésték az elméjébe az Akadémián. Hanem a beszéd vége, és az azt követő feladat, volt annyira szokatlan, hogy Raiden össze is húzta a szemöldökét. Hogy lelke melyik darabjából született a zanpakutou-ja? ’Egyszerűbb’ kérdés nincs? Raiden értetlenül, és kissé már bosszankodva bámult kifelé. A zanpakutou-ja egy életveszélyes helyzetben született. Nem volt hát értelme így bármi másról beszélni.
Már csak fél füllel hallotta, ahogy a férfi befejezi mondandóját, majd leül, és ismét zenélni kezd. Unott, kissé mogorva arccal körülnézett. A többi shinigami már rég elkezdte a meditációt, ő azonban még mindig üres elmével, és morgós kedvvel bámulta az eget.
Idővel a szél ismét kissé megélénkült, és az eső is lassan eleredt. Ezek, illetve a fuvola hangja apránként leragasztotta Raiden szemeit. Minden egyet lehulló esőcsepp távolabbra sodorta őt az edzőteremtől. A meditációt nem sikerült elérnie. Szimplán elaludt.
De hamar ki is nyílt ismét a szeme. S pillantása a szokásos üres, rukongai-i falura esett. Sóhajtott, és elindult az egyik utcán. Furcsamód, a fuvola hangját még mindig hallotta, de tompán, mintha nagyon messze lenne, és a szél fütyülése egyre inkább elnyomta azt. Minden csendes volt, csak az enyhe szél, és klappogó léptei törték át a hangtalanságot.
Egy idő után arra figyelt fel, hogy lépteivel egyszerre, egy másik, mély, dobbanó zaj hallatszik. Elgondolkozva rótta tovább az utcákat, míg végül kiért a faluból, és egy közeli dombon kezdett felmászni. Fölfelé már egyre tisztábban hallatszott a zaj, ami egyszerre volt a mennydörgés, és a fémen csattanó kalapács hangja. Az utolsó lépés után, ahogy állt a domb tetején, elkerekedett szemekkel pillantott le.
A domb alatt egy kráter szerű mélyedésben egy hihetetlenül régi kohó állt. Tüze kék volt, lángnyelvei vadul marakodtak egymással a szélben. A kohó mellett egy hasonlóan öreg üllő volt, az üllőnél pedig önmaga fiatal hasonmása, a zanpakutou-ja állt.
A kardlélek balját olykor ökölbe szorítva fölemelte, mintha kalapácsot tartana benne, és az üllőre csapott. Azzal egy időben, recsegve sújtot le egy villám, pontosan ugyan oda. Raiden meglepve látta, hogy zanpakutou-ja puszta kézzel fogja az üllőn heverő, lassan fehéren izzó fémet. Percek múltak el, ahogy hasonmása munkálkodását nézte, s közbe észre sem vette, hogy fölöttük az ég, egyre jobban elsötétült. Aztán zanpakutou-ja egyszer csak abbahagyta a kalapálást, és hátrafordult. Egy szó ha sok, annyit nem szólt, fehéren derengő tekintete mindvégig Raidenre volt szegezve.
Ahogy a shinigami lepillantott, kardlelke jobbjában lévő fémdarab, immár egy kard alakjában izzott. Sora no Muchi kinyújtotta jobb karját, s az eső abban a pillanatban eleredt. Akár egy fészeknyi dühös kígyó, úgy sziszegett a lassan lehűlő penge.
Raiden egész addig nem értette, mit akar ezzel zanpakutou-ja, mígnem az az arcához emelte a hideg fémet. A shinigami nagy megdöbbenésére a penge tökéletesen tiszta volt, mintha pár perce fényezték volna ki.
Ami nagyobb meglepetés volt, az a furcsa kép, aminek bal oldalát Sora no Muchi fiatal, kissé földöntúli arca, míg jobbját a kard lapján tükröződő saját, hasonló, de mégis öregebb és viseltesebb ábrázata adta ki.
A kettő, ugyanaz volt, és mégis tökéletesen más. Raiden már kezdte valahogy kapisgálni, mire kardlelke biccentett, és a pengével végighasította a felettük összegyűlt fekete felhőket.
A kép lassan szertefoszlott, és Raiden felébredt az edzőteremben.
- A zanpakutou-m - szólalt meg halkan - egyszerre egészíti ki a saját erőm, és blokkolja azt, ha kell. Egyformák vagyunk, és mégis egymás ellentétei. És mikor már majdnem elnyelt a sötétség, ő fölfénylett nekem, mikor már mindent más fény, kialudt. Sora no Muchi az, akiben mindig megbízhatok. Így bíznom kell, önmagamban.


A hozzászólást Kitetsu Raiden összesen 6 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Aug. 25, 2012 10:15 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Raimaru Minashaku
6. Osztag
6. Osztag
Raimaru Minashaku

Férfi
Virgo Cat
Hozzászólások száma : 201
Age : 24
Tartózkodási hely : Pont itt
Registration date : 2012. May. 30.
Hírnév : 5

Karakterinformáció
Rang: 6. tiszt (érdemen alul)
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem - Page 2 Cl0te18700/30000Edzőterem - Page 2 29y5sib  (18700/30000)

Edzőterem - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem - Page 2 EmptyCsüt. Aug. 23, 2012 11:08 pm

Zanpakuto edzés

A nap sápadt korongja kísértetiesen derengett a kora hajnali órákban. Nem vagyok benne biztos, hogy nem csak én vagyok fent ezen korai órákban. A kardom is felébredt, látszott, hogy ő sem az az „Éjjel legény vagyok, de nappal hagyjál aludni” típus, ahogy én sem. Az Akadémián a számba rágták a zanpakutou „fölépítését”. Ha jól emlékszem, lelkem valamely részéből születtek. Ha valakinek hangszer volt a zanpakutouja, feltehetőleg a lelke harmonikus részéből született, stb. Másra nem emlékszem ebből a tanulmányi részből. Az se nagyon érdekelt. De, minthogy ez eszembe jutott, a kíváncsiság is felötlött, hogy a zanpakutoum az én lelkem mely részeiből keletkezett. Végiggondoltam a jellemzőit:
Lazaság, nemtörődömség, érdektelenség. Ennyivel lehetett volna őt jellemezni. Nem tudtam ebből kihámozni, hogy mely részemből született. De ezzel most nem nagyon törődtem. Kimentem megmosakodni egy kicsit, aztán visszaérve egy levél vár reám az asztalon, miszerint a második osztag edzőtermében Zanpakutou edzés folyik, Bankai szint elérése előtt bárki jöhet. Gondoltam, hogy itt segítenek is megfejteni a dolgot. Szerencsére zökkenőmentesen eljutottam oda. Na jó, nem. Többször is kértem útbaigazítást, mire végre odaténferegtem a második osztag főhadiszállására, már a vezető beszélt. Nem nagyon késtem le semmit, csak a bemutatkozásról csúsztam le, de mivel már találkoztam Genki-sannal, így nem volt nagy veszteség. a többit már tisztán hallottam. A zanpakutouk felépítéséről és születésükről mesélt, majd megmutatta az övét: egy bambuszfuvola volt, ugyanaz, amit az edzőteremnél láttam nála, tehát Shikaiban hordja a zanpakutouját. Majd ismertette, hogy két részből fog állni az edzés. Az első most rögtön kezdődik, ez volt a meditáció. Végigmutatott az erre kihelyezett ülőhelyekre, majd játszani kezdett. Nyugtató dallam volt, amint meditációs helyzetbe kerültem, rögtön meghozta gyümölcsét. Különös volt, hogy a Belső Világomban is hallottam a dalt. A vihar most különös módon nem dühöngött, még a talaj sem volt szutykos, teljesen száraz volt. Viszont a villámcsapás közbeni megjelenés nem maradt el. Rögtön megszólalt:
- Ki játssza ezt a gyönyörűséges dallamot? Végtelen nyugalom szállt meg, semmi rosszat nem érzek. Még téged sem vetlek meg annyira…
- Ezen csodálkozom.. Hiszen azt hittem, hogy utálsz. Miért változott meg a véleményed? Remélem azért, mert rájöttél, hogy semmit nem érsz vele, ha nem törődsz velem.
- Erre nem válaszolok.
- Tudom én, hogy ez a helyzet. És te is tudod, hogy így lenne a legjobb.
Ezután csak bámultuk egymást hosszú csöndben, Takashi-kun dallama pedig nyugtatólag hatott ránk. Végül én törtem meg a csöndet:
- Talán te tudod: te a lelkem mely részéből születtél?
Ez a kérdés lehet, hogy kicsit meglepte. Nem mindennap kérdez ilyet az ember. De azért válaszolt:
- Heh.. veled nem könnyű. Magadtól meg se kérdeznéd ezt. Ez valami lüke edzés?
- te csak maradj csöndben! Válaszolj! Igen, ez egy edzés, és ez a feladat!
- Azt sosem deríted ki!
Egy pillanat múlva a torkának volt szegezve a kardom.
- Válaszolj, különben neked annyi!
- Barchobázd ki! Fel kell ismerned, különben semmit nem fogsz tudni, tanulni egyedül! Annyi támpontot adok, hogy a tulajdonságaimmal van kapcsolatban.
Kezdtem ezeket végiggondolni:
Lazaság, nemtörődömség, érdektelenség, lustaság, nem odafigyelés, engedetlenség. Ebből sokáig nem esett le semmi. De aztán kezdett összeállni: főleg az utolsó háromból. Ezekkel a szavakkal illetett a nagymama, ha nem fogadtam szót: fél óráig gondolkoztam, és kezdett leesni: és végül teljesen lejött: SZÓFOGADATLANSÁG!
- végül lejött?
Kérdezte gúnyosan.
- Nehéz volt, de igen.
- Nos, ha használni akarsz, meg kell nevelned; pont úgy, ahogy magaddal tetted.
Ezzel felébredtem. Takashi-kun szakadatlanul játszott még mindig.
Vissza az elejére Go down
Kamioka Shinrou
12. Osztag
12. Osztag
Kamioka Shinrou

Hozzászólások száma : 126
Registration date : 2012. Apr. 16.
Hírnév : 12

Karakterinformáció
Rang: Juunibantai, fukutaichou
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem - Page 2 Cl0te28700/30000Edzőterem - Page 2 29y5sib  (28700/30000)

Edzőterem - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem - Page 2 EmptyCsüt. Aug. 30, 2012 8:21 am

Zanpakutou edzés

Hosszú kihagyás után, egy újabb, zanpakutou edzés lehetősége keltette fel a figyelmemet. Kellően beharangozták, szóval eljutott hozzám is a híre, hogy a második osztag területén, az egyik tiszt zanpakutou edzést fog tartani és szívesen várnak minden résztvevőt, illetve érdeklődőt. Úgy döntöttem, hogy ez feltétlenül meg kell lesnem. nem hagyott nyugodni a gondolat, hogy részt kell vennem rajta. De vajon miért? Mi hajtott ennyire előre? Ennek utána kell járnom. Kenshikoval a kapcsolatom nem kimondottan fényes. Nem vagyunk rosszban, de ... magamnak is kínos bevallani, hogy nem szeretem előhívni. Még akkor sem, ha már szükségem van rá. De mégis mitől félek? Elvégre nem tud bántani, vagy mégis? Na majd most kiderül minden. Levetettem az egyenruhámat és elindultam kifelé a laboratóriumból. Eleget dolgoztam mára, rám fér egy kis pihenés, ami most kivételesen edzés lesz. Legalábbis szándékomban áll részt vennem azon az edzésen, hátha sikerül egy kicsit összeszednem magamat. Miután átöltöztem és az övembe tűztem Kenshikot, elindultam a 2. osztag kapitányságára, hogy részt vegyek az edzésen. Nem volt túl nehéz dolgom, nekem egyesekkel szemben megadatott azon képesség, hogy útbaigazítás és térkép nélkül eltaláljak a kitűzött célhoz. Anélkül, hogy eltévednék egyszer... rosszabb esetben kétszer. De hát én nem is holmi Rukongaii söpredékből nőttem ki magam, tehetséges Shinigamivá. Én lélekként születtem, ráadásul egy nemesi családban. Hálát kellene mondanom valakinek, amiért nem abban a mocsokban és porban kellett dagonyáznom, mint némelyik Rukongaii patkánynak. Gyorsan megtalálom az edzőtermet, nem olyan nagy ördöngösség. Az edzőmet felismerem, egyszer már találkoztunk.Pont egy hasonló témájú edzésen, akkor nem igen sikerült megismerkednünk. Így , amikor bemutatkozik, kedvesen elmosolyodom és válaszolok.
- Kamioka Shinrou, a 12. osztag, harmadik tisztje.
Mondom miközben finoman meghajlok, nem túl mélyen, de jelzem vele a tiszteletadást. Végig hallgatom a feladatot és elsőre nem is tűnik olyan nehéznek. Legalábbis elég könnyű róla beszélni, a végrehajtása gondolom már annál nehezebb, pláne az én esetem Kenshikoval. A zene egyáltalán nem zavar, talán még segít is elmélyedni abban a tömör borzalomban, amit belsővilágomnak nevezek. Próbálok elmerülni a zene dallamában és ezáltal eljutni a belsővilágomhoz, de nem történik semmi. Kicsit fészkelődöm, az nem lehet, hogy nekem ne sikerülne. Végül aztán eszembe jut valami. Előhúzom kardomat a hüvelyéből és az ölembe fektetem. tenyereimen tartom, mintha csak egy ajándékot akarnék, ünnepélyesen átnyújtani. Persze eszemben sincs senkinek a mocskos kezeibe adni a kardomat. Ahogy kardomat a kezembe veszem, érzem magamban, hogy Kenshiko felmordul. Különös vadság lakozik benne, vagy bennem? Nem is tudom néha eldönteni, annyira vad és kegyetlen Kenshiko egyáltalán nem is hasonlít rám. Ahogy ezen gondolkodom a következő pillanatban már zanpakutoum tanyáján találom magamat. A sűrű ködben alig látok és nehezen tudok tájékozódni. Lassan előre botorkálok és felbukok valamiben. Halk cuppanás közepette tenyerelek bele valamibe. Felpillantok, hogy mégis mibe sikerült belenyúlnom és majdnem elhányom magam. Az a valami, amit most látok, egykoron ember lehetett. Most valami elmállott, eltorzult test. Az entrópia megtette a hatását.
- Köhkköhm...
Öklendetek a látványon, mire Kenshiko hangját hallom magam mögött.
- Mit csinálsz itt? Ritkán jársz erre, elég meglepő a megjelenésed.
Nem tudok hirtelen mit mondani, próbálom kezemről letörölni szerencsétlen maradványait, de a föld körülöttem vértől és egyéb testnedvektől lucskos. Végül felállok és megszólalok, vagyis próbálok megszólalni.
- Mi .. miért nem takarítasz ki, időnként?
Kenshiko hangosan felröhög, ami tekintve, hogy egy tigris-ember hibrid, nem túl kellemes élmény hallani. Aztán röviden válaszol.
- Ne legyél hülye, gazdám. Ez itt minden, ami én vagyok. Ami én vagyok, az pedig te. Szokj hozzá, edzeni támadt kedvem. Te leszel az egér vagy én legyek a vadász?
Megrökönyödve lépek hátra, kettőt, de sajnálatomra megint beleütközök valamibe, ami újból hangosan toccsan. Kenshiko ismételten felröhög.
- Válassz szerepet, és kezdjük a mókát!
Arcomra kiül a rémület és kidülledt szemekkel nézek rá.
- De mindkét esetben te lennél az üldöző! Ez így kegyetlen lenne.
Mondom és tovább hátrálok. A következő pillanatban kardok százai emelkednek fel a csatatérről. Az összes kard hasonlít egy kicsit Kenshikora. Már, úgy értem a valóságban és nem itt, ezen a helyen, ahol ő a kegyetlenség és szadizmus megtestesült démona.
- Védd magad!
Kiáltja Kenshiko és alig van időm felkapni egy kardot, hogy védekezhessek. Elég keményen támad. Nekem, így esélyem és időm sem lesz rájönni a feladatra. Mi is volt a feladat? " ..felismerjük, hogy lelkünk mely darabjából született a lélekölőnk. " Hát ez nekem így, hogy Kenshiko fel akar szeletelni, elég nehéz lesz megoldani. Újra és újra lecsap, hogy alig bírom kivédeni a támadásait. Hihetetlen, hogy milyen erővel rendelkezik. Valami megoldást ki kell eszközölnöm, Kenshiko olyan ... te jó ég. Kenshiko kegyetlen és agresszívabb nálam, már-már élvezi, ha bánthat másokat. Foglaljuk csak össze... éppen összegyűjteném, hogy mit is tudtam meg, de Kenshiko meglep és fellök. megint sikerült beleesnek valakinek a valamijébe, amitől nagyon rosszul érzem magam. Elég bosszantó ez így. Igyekszem gyorsan felpattanni, majd lélekölőm lelkére pillantok és a kezemben lévő karddal felé vágok. Könnyedén elhajol a támadásom elől. Olyan könnyedén vált irányt mozgásában és támad ellenem, hogy ki se tudom védeni az ellentámadását. Bal combomat vágja végig, pont ott, ahol a régi hegem húzódik, a fájdalom végigjárja a lábamat és majdnem felüvöltök, de ekkor kinyílik a szemem. Kizökkentem meditációból, kerekre tágult szemmel, csak halkan motyogok.
- Ez... kegyetlenség.
Várjunk! Az hiszem megoldottam. Kegyetlenség és szadizmus, ez alkotja Kenshiko minden porcikáját. Ezáltal az, ami. Te jó ég, végig ott volt az orrom előtt. Belőlem mindez hiányzik, de Kenshikóból tökéletesen tükröződik.
Vissza az elejére Go down
Shiranui Haruki
9. Osztag
9. Osztag
Shiranui Haruki

nő
Taurus Dragon
Hozzászólások száma : 105
Age : 24
Tartózkodási hely : Shiratori-sama mellett
Registration date : 2011. Jun. 23.
Hírnév : 13

Karakterinformáció
Rang: 4. tiszt
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem - Page 2 Cl0te19200/30000Edzőterem - Page 2 29y5sib  (19200/30000)

Edzőterem - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem - Page 2 EmptyPént. Aug. 31, 2012 7:28 am

Zanpakutou edzés ezúttal Genki-sannál
Szokásomhoz híven Shiratori-samának segítek a munkájában, ezúttal a 2. osztag felé vettem az utamat, hogy néhány iratot átvigyek Suwun taichounak. Nem furcsa számomra, hogy ezt kell csinálnom, hiszen már megszoktam, hogy ide-oda kell iratokat vinnem. Ha Shiratori-sama kéri, akkor szívesen megcsinálom, de lassan majd mást kell futárnak használnia, mert ha Naomi-neechannak is segítek, akkor már nem lesz ilyenekre időm. Különben is bármelyik tiszt meg tudja ezt tenni, hiszen egyáltalán nem nehéz, úgyis van egy csomó tiszt az osztagban. Persze, ha egy nagyon fontos iratról van szó, akkor más a helyzet, akkor szívesen viszem, hiszen akkor tudom, hogy Shiratori-sama megbízik bennem.
Na, szóval éppen sikeresen teljesítettem a feladatomat, vagyis eljuttattam a papírokat a címzettnek és kifelé tartottam az osztag épületéből. Ekkor fuvola hangot kezdtem valahonnan hallani, így egy kis kitérőt teszek és elindulok a hang irányába. Nem tudom, ki lehet az, aki zenél ahelyett, hogy edzene vagy dolgozna, de majd tőlem megkapja a magáét. Tisztán tudtam követni a hangokat és végül elérkeztem az edzőteremhez. Belépve meglátok egy kisebb csoportot, akik közül mindenki egy valakire figyelt. Ez a valaki pedig nem volt más, mint Genki-san, aki a fuvoláján játszott.
Hirtelen nem is tudtam, mi folyik itt, de beugrott egy halvány emlékkép, hogy Genki-san nem koncertet ad itt, hanem egy edzést tart vagy fog vagy már tartott. Ez a halvány emlék pedig arról szólt, hogy láttam a faliújságunkon kitűzve az üzenetet, hogy akárki elmehet. Én viszont egyből elfelejtettem, mert nem voltam érdekelt benne, hiszen engem csakis Shiratori-sama taníthat, mert meg van az esélye annak, hogy valaki más összekuszálna, vagy valami.
Ennek ellenére beljebb mentem, hogy egy kicsit még figyeljem az eseményeket. Nem sokkal ezután Genki-san abba is hagyta a játékot és neki kezdett az edzésnek, tehát még nincs vége, csak most kezdődik. Amikor leülésre kényszerít egy kicsit tanácstalan voltam, hogy meg tegyem-e, hiszen nem akartam itt maradni, de végül mégis maradtam. Ő is eljött már Shiratori-sama edzésére, talán ennyit megtehetek, hogy most én maradok itt, így leültem valahol a hátsó sorban.
A feladat egyáltalán nem hangzott nehéznek, az ismertető pedig Akadémiás anyag volt, így egyáltalán nem jelentett gondot a megértése. Az viszont még mindig meglepett, hogy Genki-sannak egy fuvola a zanpakutouja, pedig már láttam korábban is. Különben meg a feladatot el sem kellett kezdenem, hiszen már most tudtam a választ a kérdésre. Egy ilyen nagyszerű zanpakutou, ami tökéletesen illik hozzám, csakis a nagyszerűségemből származhat. Elégedett mosollyal az arcomon csuktam be a szememet, hogy belépjek a belső világomba, mert meditálás sosem árt meg.
Amint kinyitottam a szememet már a belső világomban voltam és jelenleg a réten lévő összes növény virágba borult, ezért tökéletes volt az időpont egy kis virágszedésre. Egyből neki is láttam és közben meg is pillantottam Harut, aki ugyanazt csinálta, amit én. Egyelőre nem szóltam hozzá, mivel jelenleg nem volt számára mondanivalóm, csak hagytam, hogy nyugodtan szedegessük a virágokat.
Már egy ideje szedegettük a virágokat és már majdnem készen voltam a csokrommal, már csak egyetlen egy virágra volt szükségem, amit lassan meg is találtam. Nagyon is kitűnt a többi közül, mivel sokkal szebb volt náluk és nem igen láttam még egyet ebből a fajtából a közelben, így le akartam csapni rá, de amikor le akartam tépni, Haru is ugyanarra készült.
~ Haruki látta meg először, szóval az övé. Adod ide, de azonnal. ~ követeltem zanpakutoutól, hogy most rögtön engedje át nekem, mert az én csokromhoz sokkal jobban fog illeni, mint az övéhez.
~ Tudod, mikor! Ez az enyém, én fogtam meg előbb. ~ vágott vissza Haru, ami egyáltalán nem tetszett, mivel itt én vagyok a főnök, nem mondhatja meg, mit csináljak. Ezután elkezdtünk veszekedni, ahogy a kislányok szoktak, de egyikünk sem akart engedni a másiknak.
~ Legyen a tiéd, Harukinak nem kell. ~ törtem meg a hosszú veszekedést azzal, hogy felé hajítottam a majdnem kész csokromat. Csak ekkor vettem észre, hogy pontosan ugyan olyan csokrot sikerült mindkettőnknek összehoznia. ~ Idegesítő, hogy mennyire hasonlítunk. ~ fordultam vissza, hogy közöljem vele a meglátásomat, mert hát eddig is tudtam, hogy milyen Haru nekem nem kell bemutatni. Tudtam eddig is, hogy ő is szeret másokba belekötni és irányítgatni, mint én.
~ A számból vetted ki a szót. ~ értett velem egyet Haru is, majd intettem neki, mivel elhagytam a belső világomat, hiszen már elég ideje bent voltam és enélkül is tudtam, amit Genki-san akart. A fő ismertető jegyeim nélkül nem lennék önmagam, ahogy Haru sem.
Vissza az elejére Go down
Shihouin Ryouichi
2. Osztag
2. Osztag
Shihouin Ryouichi

Férfi
Capricorn Hozzászólások száma : 49
Age : 136
Tartózkodási hely : 2. osztag területe, Shihouin birtok
Registration date : 2012. Aug. 24.
Hírnév : 11

Karakterinformáció
Rang: A 2. osztagj tisztje; Névtelen egység tagja
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem - Page 2 Cl0te8200/15000Edzőterem - Page 2 29y5sib  (8200/15000)

Edzőterem - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem - Page 2 EmptySzomb. Szept. 01, 2012 4:52 am

Zanpakuto edzés

Amint szóbeszédekből a fülébe jutott osztagtársai jóvoltából, hogy az új vezetője az egységnél edzést szervez, méghozzá lelkük másik felével kapcsolatban, nyomban kapott az alkalmon, s elhatározta, hogy meg fog jelenni rajta. Shizuka-sannal is nagyon jó kapcsolatot ápolt a közös munkájuk során, s nem szeretne negatív viszonyt kelteni azzal, hogy az új egységvezető edzésén nem jelenik meg. Ezt amolyan kötelességének érzi, főleg, hogy meg se bánná, mivel a tudást, amit ott szerezne 1000%, hogy hasznos lenne számára. Senichiyaval amúgy is nehezen tudja létrehozni a kapcsolatot a meditációk során, lehet, ez némi löketet adna hozzá, ha nem más tanácsot kér tőle, biztosan ért annyit a zanpakutokhoz, ha ilyen komoly edzés megvalósításán fáradozik felettese.
Az edzőterem felé véve az irányt, hivatalos, szolgálat béli megjelenéssel lépett be oda, ahol volt alkalma hallani a gyönyörű fuvolaszó utolsó akkordjait. Kevés tudással ő is rendelkezett a hangszerek irányába, bár ő maga máson tudott játszani és az nem éppen tartozott a fúvós kategóriába, az is csoda, hogy ennek hangját ily’ hamar felismerte. Belépéskor, amint felettese befejezte a hangszerjátékot büszkén húzta ki magát, hiszen mégis az egyik főnökéről volt szó, s meg kellett adnia az elismerés módját, ha már ilyen tehetségek alatt szolgálhat.
Ezután az utasításnak megfelelően helyet foglalt a kihelyezett ülőpárnák egyikén. Rendkívül érdekes látványként fogta fel a gyakorlótéren felsorakoztatott kényelmes ülőalkalmatosságokat, mivel reggel ezeknek semmi nyoma nem volt még, amikor a kötelező edzést végezte fizikai erejének szintben tartásához, ami elmaradhatatlan egy Nibantai tiszt számára. Emlékszik, hogy ehhez a rendszerességhez, ami itt fogadta, mennyire is nehéz volt hozzászoknia. Bár a Kidoushuuban sem igen volt másképpen, de ott a lélekenergia használata és a mágiák elsajátítása volt a fő szempont, s nem pedig fizikailag terhelte le szervezetét. Hogy mennyi szenvedésen kellett keresztülmennie ahhoz, hogy ne izomlázzal kelljen nap, mint nap!
Elkalandozott gondolatai során nyakát kiroppantva tette le magát a párnára, ami bár nem volt egy nemeshez méltó kelme, de nem várhat el azért olyan hatalmas kényelmet, mely otthon várja őt a szobájában. Talán ki kellene követelnie Jii-santól egy kevés vagyoni támogatást a 2. osztag javára, hogy ezerszer kényelmesebb ülőpárnák legyenek felsorakoztatva az ilyesfajta edzésekhez. Neutral
Figyelmemét igyekszik egysége vezetőjére összpontosítani, egy halk morgással csendre intve a mellette ülőt, kinek túl nagy volt perpillanat a lepénylesője és alig hallotta tőle Genki-san beszédét, pedig igenis jó hallással rendelkezik, köszöni szépen, szóval nem benne van a hiba. Arrogáns
~ Wooow, már most érdemes volt eljönni, mit meg nem tudok a fickóról! szemöldökrángatás ~ pillantását végigvezeti a felmutatott zanpakuton, mely rendkívül érdekes formát köszönhet magának. Kevés dolgot tud még egyelőre feletteséről, ezért is lepte meg eme információ, amit most tárt fel előttük. S megkönnyebbült, amikor látta, hogy nem csak őt lepte meg ez a dolog.
Állát megdörzsölve hallgatta Genki-san beszédét az edzés instrukcióival kapcsolatban. Elméjében már a kérdés megválaszolásán törte a fejét, hiszen nem egyszerű feladatot kért tőlük. Hiszen erről sosem esett szó azokon a találkozásokon Senichiyaval, mióta ismerik egymást és alkalomadtán felkeresi lelki társa a Belső Világában, ráadásul ő maga sem merengett még sohasem ezen.
Így amint átadta nekik Genki-san a terepet kissé megrökönyödve állt neki a feladatnak, több segítséget remélt, de csak lehetőséget kaptak némi muzsika segítségével könnyebb összeköttetés létrehozni a Lélekölőkardjuk szellemével.
Lassan fújta ki a benn tartott levegőt tüdejéből, majd hátára függesztett zanpakutoját előhúzva, a jinzenhez szükséges alapülést felvéve, hunyta le a szemét és kezdett koncentrálni. Gondolatai mégis… egyre inkább ott tolongtak fejében, igyekezett elhessegetni őket, de nem sikerült. Utána megpróbálta kizárni elméjéből a külvilágot, ez sem sikerült. Igyekezett, csak a fuvolaszóra összpontosítani, ez sem jött neki össze. Hát akkor mégis hogyan tudná rábírni Senichiyat, hogy megjelenjen előtte? Mad
Mély, lassú levegővételek közepette próbálta ellazítani magát, s minden erejével azon volt, hogy koncentráljon. Bár ott volt a kétség a tudatában, hogy talán így sem fog sikerülni neki, hiszen az akadémián megannyi próbálkozása után is csak a legváratlanabb pillanatban jelent meg előtte. Megakadt, utolsó reménysugaraként elkezdte ismételni magában a kérdést, hogy mely’ darabja az a lelkének, melytől létrejött zanpakutojának szelleme, abban a hittben ringatva magát, hogy Senichiya válaszol neki.
Óráknak tűnt a sötétség, amit látott lehunyt szeme mögött, mígnem egy aranyló érem képe fel nem sejlett előtte, majd a sötétségben egyre több és több bontakozott ki ez mellett. Az érmék közepén csak pár pillanat elteltével látta kibontakozni a mozgó képeket, melyek fogadták. Eltűnődve figyelte a végtelenségig nyúló érmék sokaságát.
~ Mi ez? – kérdezte, tudta, hogy megteheti, érezte, hogy figyelik, hogy itt van ő, aki biztosan felel neki. Miért is ne tenné? Hiszen ő csinálja ezt, a nagy illúziók mestere, s minden győzelemben és bajban nagy társa, Senichiya.
~ Amit kívántál, Kisgazdám. – visszhangzott felelete, akárcsak a barlangban, ahol általában találkozni szokott vele. Ám’ a jelenleg elé táruló kép nem idézte fel benne az ismert kavernát, a fojtogató sötétség és a körülötte lévő érmék lebegése sokkal ijesztőbb volt az elzárt kincses barlanghoz képest. A szerint a feltételezésre, hogy ő kérte mindezt, volt egy – két paprikás megjegyzés a nyelvén, melynek hangoztatását végül elvetette, csupán gondolt rá, hogy hangoztatnia kellene. De valami azt súgta neki, hogy ez nem lenne túl bölcs dolog. ~ Érdekelt, hogy lelked mely’ darabjából születtem? Hát tessék, itt van. De megmutatni nem mutathatom meg, hiszen te magad is jól tudod a választ, Gazdám. – csupán ekkor kezdte jobban megfigyelni az érmékben mozgó képeket. Mindegyik egy emlék kiragadott jelenete volt. De hogyan találhatná meg ebből azt, ami neki kell? A választ a feladat kérdésére? Dühödten szorította össze öklét, amiért ilyen próba elé állította lelke másik fele, saját társa!
~ Nem gondolod, hogy ez azért már mindennek a teteje, Senichiya? – tette fel a költői kérdést, fintorogva megszemlélve a hozzá közelebb lévő érmék által mutatott pillanatképeket. Volt, ahol nővéreit látta, s olyan is akadt, ahol Shizuka-sannal edzett éppen, de látott egy, az öreg Iijima óráját is tartalmazót, melyen még kölyökként volt jelen és hihetetlenül unta nevelője szövegét… a több mint 100 év távlatában rengeteg pillanatot lehetetlenségnek találta végignézni, más módszert kell hozzá keresnie. Shunpozni mégsem shunpozhatja végig az egész helyet, hiszen ki tudja, meddig tartana? Valami más megoldást kell találnia és tudja, hogy tudja, másért nem állította volna ilyen kihívás elé Senichiya... ugye?
~ Pfehh, tuti, hogy a többieknek sokkal könnyebb dolga van, mint nekem. – morogva adott hangot tehetetlenségének, miközben törökülésbe vágta magát, jobb combjára könyökölve, kezére támasztva állát, miközben ismét végignézet a végelláthatatlanságig nyúló emlékeket tartalmazó érmetengeren. ~ Ehh… hogy is mondta Genki-san? Hm… lelkünk egy darabja, született… talán köze van a szituhoz, amibe belekeveredtem akkor? – vakarta meg fejét, hangos gondolkodása mellett látványosan törve a fejét a megoldáson.
~ Hallod a dallamot? – szakította félbe merengését Senichiya suttogása. Homlokráncolva nézett körül, zavarta, hogy csak zanpakutoja hangját hallja, kísértetiesen visszhangozni eme szent helyen, de igyekezett elfogadni a tényt, hogy most az arc nélküli szellemre kell figyelnie. Ahogy rákoncentrált, valóban, a fuvola hangja, melyen Genki-san játszik a külvilágban, idáig elért. ~ Ez az ő kívánsága. Megtudni születésemnek a titkát. Teljesítsd neki, Ryouichi. – aranyló szemei megvillantak, ahogy első kellemetlenkedése során rájött, hogy Senichiya mindvégig orra előtt lebegtette a választ. Rájött, mit kell keresnie, egy emléket a régmúltból, s már tudja is melyiket! Egy kívánság
Egy fényesen aranyló érem közeledett felé a távolból, könnyedén szlalomozva a többi között, mire elé ért, ember nagyságúvá nőtte ki magát, akárcsak egy kapu, úgy tátongott előtte, aranyló fényt árasztva magából, lépésre ösztökélte. Ahogy belépett kellemes melegség fogta el minden porcikáját, aztán hangokat hallott, talán az eső ritmusos dallamát, ahogy az égből alászállva koppan cseppenként a száraz talajon. Lassan az érzéshez, s a hanghoz kép is társult. Önmagát látta gyermekként, nővéreivel ülve szobája tágas ablaka mellett a különböző színes díszpárnák között. Gyermeki önmaga vágyakozva nézte a sötét fellegeket, aztán révetegen pillantott a város felé, melynek látképe mindig is látható volt ablakából, akkor és most is.
Emlékszik, akkoriban mindig azt kívánta, bár szabad lehetne, akár a többi gyermek, kik gondtalanul játszhattak, s nem voltak tanulásra kötelezve, mint ő. De túlságosan ragaszkodott a nemesi élethez, a gazdag környezethez, melyet képtelen volt elhagyni, s nem is tudott élni nélküle. Ő ebbe született bele, s vágyódásai az önállóság iránt örökre egy kívánság maradt, mert mindig meg kellett felelnie szülei követelményeinek, akárcsak nővéreinek. Szóval Senichiya ennek a megtestesítője? Kívánságai alkották meg őt, melyekhez olyannyira ragaszkodott gyermekként? Így született hát meg Senichiya… egy kívánságból?
~ Nos, megtaláltad, amit kerestél, Kisgazdám? – hűvös szellő szökött be a nyitott ablakon, ahogy az esős idő ezt is magával hozta. A selyemfüggöny félrelebbent, melynek takarásából ott állt előtte Senichiya. Elvigyorodott.
~ Meg. Köszönöm, Senichiya.zanpakutojának megtestesülése kérdőn döntötte oldalra fejét, smaragd íriszével értetlenkedő pillantást vetve rá.
~ Köszönöd? Ugyan már, Kisgazdám. Ez csak egy kívánság volt… – lassan elmosódni látszódott előtte a kacagó emlékkép, ismét tisztán hallotta a tompa háttérzeneként csengő fuvolaszólót. Ahogy felnyitotta szemét az edzőteremben találta magát, ahol [i]Genki-san játszotta még mindig a békés dalt. S jómaga a párnán ült, térdén pihentetve Senichiyat. Végig simított aranyló anyaggal fedett markolatán, miközben arcán egy elégedett mosoly futott át. Ez volt az első alkalom, hogy ő maga kereste fel zanpakutojának szellemét, több mint nyolcvan év távlatában. Rendkívül hosszú idő ez, nem de?
Vissza az elejére Go down
Kagami Ritsu
10. Osztag
10. Osztag
Kagami Ritsu

nő
Pisces Rat
Hozzászólások száma : 105
Age : 28
Tartózkodási hely : Kagami-birtok vagy 10. osztag
Registration date : 2010. Mar. 06.
Hírnév : 13

Karakterinformáció
Rang: 6. tiszt | A Kagami-ház feje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem - Page 2 Cl0te14000/15000Edzőterem - Page 2 29y5sib  (14000/15000)

Edzőterem - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem - Page 2 EmptyCsüt. Szept. 06, 2012 7:08 am

Tisztaság és harmónia
- zanpakutou edzés -


Ha emlékeim nem csalnak, a 2. osztag területén még nem volt alkalmam járni. A hagyományoknak megfelelően ide nem lehet csak úgy bemenni, jómagam pedig kicsit feszélyezve éreztem magam a nibantai feladatát és hozzáállását ismerve. A tisztek, akik mutatták az utat, mind olyan merevek és távolságtartóak voltak, egészen emlékeztettek egyes nemesek viselkedésére T_T Bizonyos voltam benne, hogy nem tudnám jól érezni magam egy ilyen osztagban, pedig ha belegondolok, az Akadémiáról majdnem idekerültem. Most is csak ideiglenes látogatást éreztem szükségesnek tenni, ugyanis nyílt zanpakutoukkal kapcsolatos edzést tartottak itt. Mindig is fontosnak tartottam, hogy Kaminamival jó kapcsolatot ápoljak, felnéztem rá úgy, mintha anyám helyett is anyám lenne. Mindig tudott jó tanáccsal szolgálni, bölcsességei sokat segítettek régen, de még most is előfordul, hogy az ő szavai nyugtatnak meg, hiába lettem érettebb az évek folyamán. Azonban még mindig fiatal vagyok, és túlságosan függök másoktól. Az elmúlt időszak eseményei már ráébresztettek, hogy ha nem leszek képes a saját lábamon megállni, akkor nem fogom tudni elérni a céljaimat és nem fogok tudni megfelelni édesapám elvárásainak. Márpedig most, hogy sem rá, sem Ai-samára nem támaszkodhatok, ideje volt megtanulnom, hogy egyedül nézzek szembe bizonyos problémáimmal. Nem mehettem Okaa-samához, meg kellett állnom.
Komor gondolataim ellenére is halvány mosoly húzódott az arcomra, mikor az edzés helyszínéül szolgáló épület közelébe érkeztünk. Nehezen jöttem rá, hogy a bentről kiszűrődő fuvolaszó melengette meg a szívemet. A lágy dallam igazán jól esett felzaklatott lelkemnek. Mindig is szerettem a zenét, és hiába volt nemesi kötelezettség, hogy megtanuljak játszani egyik-másik hangszeren, mégsem menekültem előle még kiskoromban sem. Nem éreztem tehernek, hiszen szabadjára engedhettem az elmémet és érzelmeimet egy-egy dallam megszólaltatásakor. Végül a klarinétnál maradtam meg elsősorban a hangszerek közül, sokszor nyúltam a játék öröméhez manapság, hogy megnyugtassam magam kicsit. Sajnálatos módon még így is megviseltnek tűnhettem, és csupán kötelességtudatomnak köszönhettem, hogy egyáltalán ki tudtam mozdulni a birtokról.
A helyiség, melybe beléphettem edzőteremnek tűnt, ami kicsit feszélyezett. Számomra a zanpakutoummal való gyakorlás szabadtéri tevékenység volt akkor is, ha csak meditáltam és akkor is, ha képességeimet gyakoroltam. Néhány ismerős arc felfedezése azonban elfeledtette velem ezt a kis apróságot. Külön örömömre szolgált, hogy ezen arcok többsége a fiatalabb nemesi korosztályból került ki, és bár közülük egyedül én voltam vezető pozícióban, bíztam benne, hogy nézeteik és mentalitásuk segíthet a jelenlegi maradi rendszer megszűntetésében. Mindannyiukhoz odamentem, hogy illően köszöntsem őket, különösen az ifjú Shihouin-dono üdvözlésére fordítottam kiemelt figyelmet, mint főnemes, de természetesen a két család között fennálló jó viszonyra tekintettel Kamioka-dono megfelelő üdvözlésére is oda kellett figyelnem. Ám edzésünk vezetője hamar magára vonta a figyelmünket. Genki-san kedves és kiegyensúlyozott személynek tűnt szavai és kisugárzása alapján, úgy tűnt, jó kezekben leszünk a lélekölőmmel.
- Ha megengedi, szeretném elismerésemet kifejezni a csodálatos fuvolajátéka iránt, Genki-san. Lenyűgöző volt ^-^ - jegyeztem meg az első adandó alkalommal, és meglepődve vettem tudomásul, hogy a férfi a lélekölőjén játszott. Nehezen tudtam elképzelni erről a hangszerről, hogy képes fegyverré alakulni. Mindenesetre a tiszt szavai kristálytisztán érthetőek voltak, így a meditációra felkészülve előhúztam a sayájából a kardomat, és ölembe fektettem a zanpakutout. Finoman végigsimítottam Nami-sama tökéletesen megmunkált pengéjén, és ismételten elmosolyodtam. Védelmezőm és tanácsadóm... Behunytam a szememet és kiürítettem az elmémet, ahogyan tanultam.
Mikor kinyitottam a szemem, immár belső világomban találtam magam. Elszorult a szívem, látva hogy mit okozott lelkiállapotom ezen a helyen, számos tavacska ki volt száradva T_T Csupán a mélyebb, nagyobb tavakban maradt víz, de jóval kevesebb, mit szokott lenni. Fájdalmasan sóhajtottam fel, és keserű tekintettel kerestem meg Nami-samát a szememmel. Szokásához híven az egyik tó felszínén állt, bár nem tudtam nem észrevenni, hogy a legnagyobbat választotta ezúttal. Máskor szinte akármelyik megfelel neki.
- Moushiwake arimasen, Nami-sama! Nem ezt érdemled... - sajnálkoztam a fejemet lehajtva. Furcsa, cseppet sem tűnt szomorúnak, ugyanolyan nyugalmat és kedvességet sugárzott, mint máskor. Pedig biztos magamra haragítottam, amiért így elbántam az élőhelyével...
- Nem azért vagy itt, hogy bocsánatot kérj, ugye? - visszhangzottak lágy szavai, mire megráztam a fejem. Igaza volt, nem ezért jöttem, csupán szükségesnek éreztem. Pedig... felismertem, hogy nem az én hibám a jelenlegi lelkiállapotom, csak hát annyira rossz volt nézni a máskor gyönyörű környezetet... haldokolni T_T
- Választ keresek egy kérdésre, Nami-sama - feleltem végül komolyan, rápillantva a nőre. A távolság köztünk több, mint húsz méter lehetett, mégis tökéletesen értettük egymás szavát még akkor is, ha csak suttogtunk. Tökéletesen egymásra voltunk hangolódva a zanpakutoum lelkével, még ha az erejét nehéz is volt irányítani. Az nem a viszonyunkon múlott, hanem gyakorláson és tehetségen. Utóbbinak sajnos kissé híján voltam.
- Észrevetted, hogy a kérdést nem tetted fel? Ez azt jelzi, hogy a választ máris tudod. Nézz magadba, és megtalálod - szólt nyugodt és meleg hangja. Én inkább úgy voltam vele, hogy bizonytalanságom okán nem folytattam a kérdéssel, ám semmi okom nem volt kételkedni a nő feleletében. Sőt! Jól látta, nem volt szükségem arra, hogy rá támaszkodjak és tőle várjam a választ. Lelkem melyik részét jelképezi hát a zanpakutoum? Erre lehetetlen felelni, rossz a kérdés. Milyen vágy okozta születését? Vágyak... mire is vágyom? Szeretetre, ölelő karokra... nem, ezeknek nincs köze lélekölőmhöz, csupán Kaminami jelleme formálódhatott ezt követve. Mit érzek, mikor használom...? Biztonságot, hiszen tudom, hogy megvéd minden rossztól. És nem csak harc közben, de akkor is, ha meditáció közben beszélgetek vele. Ha belegondolok, miért is lettem shinigami? Menedéket kerestem a nemesi világ elől, védelemre vágytam a cselszövéstől, a másoknak való ártástól. Most is, ha csak tehetem, az ilyesmi a legeslegutolsó lépésem. Ahogy én sem, úgy Nami-sama sem képes ártani másoknak, csakis azért létezik, hogy nekem és a szeretteimnek ne essen baja. Elmosolyodtam... azt hiszem ráleltem a válaszra.
- Nem szükséges megköszönnöd, nem tettem semmit - mosolygott vissza rám kardom lelke, megelőzve a hálálkodásomat. Halkan felnevettem. Hiába, ismer, mint a tenyeremet. Hiszen belőlem született, ő is én vagyok. Becsuktam a szemem, és mikor újra kinyitottam, ismét az edzőterem sötét falai köszöntek vissza rám.
Vissza az elejére Go down
Rosui Kagehime
10. Osztag
10. Osztag
Rosui Kagehime

nő
Aquarius Monkey
Hozzászólások száma : 164
Age : 32
Registration date : 2012. Feb. 16.
Hírnév : 19

Karakterinformáció
Rang: 10. osztag 3. tisztje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem - Page 2 Cl0te24700/30000Edzőterem - Page 2 29y5sib  (24700/30000)

Edzőterem - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem - Page 2 EmptyKedd Szept. 11, 2012 12:41 am

Zanpakuto edzés

Kissé álmosan, szememet dörzsölgetve haladtam a második osztag irányába, amit immár csukott szemmel is képes voltam meglelni, amiért Takashi~kun is büszke volt rám! *w* Hiába, ha a shinigaminak három gyereket kell ellátnia, és még szolgálatot is teljesíteni, az alvás az utolsó dolog, amire ideje jut. ^o^” Persze Taki~kun igen sokat segített a kisebbek körül, de Nacchan és Natchan szinte percről percre nagyobb, mozgékonyabb, és kíváncsibb lett, s rengeteg sok kérdésüket alig győztem megválaszolni. @_@ De ez kicsit sem vette el a kedvem, boldog voltam, hogy két csodálatos gyermeknek adhattam életet, még ha ez nem is szokványos módon történt. Néhány hétig szolgálatba sem kellett mennem születésük után, baba kinézetük azonban a mágia hatására csupán pár napig tartott, bár Oichi~san megnyugtatott, hogy ez nem tart már soká, hiszen a „magot”, ahogy ő nevezte, elzárta. Így néhány nap múltán már járni és beszélni tanítgattam őket, persze akkor még nem tudhattam, hogy utána képtelen leszek utánuk szaladni. ^_^” Lassan elég nagyok lesznek, így arról beszélgettünk mostanában Takashi~kunnal, hogy az Akadémiát is nyugodtan elkezdhetik, ha szeretnék, így őket is lefoglalná a tanulás, és nekem is lenne egy kis időm. ^y^
A velük töltött idő után nehéz volt visszaszokni, nem egyszer kerültem kínos helyzetbe, mert a tisztekre is rá szóltam, hogy ne futkározzanak a folyosón, vagy vigyázzanak a ruhájukra, csupán megszokás miatt. ^o^” De végül minden visszaállt a rendes kerékvágásba, bár Takashi~kunnal volt néhány nehéz napunk. Ezeknek a levezetéseként tartottam az edzésre, amit ő tartott. *u* Már messziről megismertem a fuvolajátékát, s mint legelső találkozásunkkor, most is ez vezetett el hozzá. Mosolyogva léptem be a terembe, ám mivel nem elsőnek érkeztem, nem ugrottam a nyakába, nem szerettem volna mások előtt zavarba hozni, elvégre most edzést fog tartani, és biztosan így is izgul, hogy milyen is lesz. ^_^ Így csak egy aprót intettem, hogy mégis jelezzem, én is itt vagyok, meg minden rendben lesz, bár ezt biztosan ő is tudja. Surprised
Gyorsan le is ültem az egyik párnára, és próbáltam nem törődni azzal, hogy sokan ülnek körülöttem, akik látják minden rezdülésem, bár csak néhányukat ismertem. Surprised Ráadásul Takashi~kun miatt is csak úgy kalapált a szívem, hiába éltünk hónapok óta együtt, még mindig azon aggódtam, nehogy valamit elrontsak a közelében. Pedig sanszos volt, hogy valami megint nem úgy sikerül, ahogy kellene, de arról csak a mumusok tehetnek! ˇ^ˇ Mindig szabotálnak, biztos félnek attól, hogy egyszer végérvényesen kiűzzük őket! >_< Közben figyeltem Takashi~kun szavaira, a gyerekeknek is mindig olyan okos dolgokat tanított, teljesen büszke voltam rá. ^_^
Lehunytam a szemem és lassan lélegeztem, hogy megnyugodjak, és így sikerüljön meditálnom, ehelyett inkább begörcsölt a vádlim. T^T Felszisszentem, és felpattantam ültemből, hogy kimasszírozzam belőle a görcsöt. Kissé el is pirultam, hogy öt percig képtelen vagyok nyugton maradni, már értettem kitől örökölték a gyerekek azt a rengeteg energiát, amivel folyton pörögtek. Rolling Eyes Aztán visszahajtogattam magam lótuszülésbe, és ismét megpróbálkoztam a meditációval, ami egyszerűen nem ment, pedig én aztán nyugodt voltam! >_> Még a szemem is összeszorítottam, ráadásul nem értettem, hogy Karasu miért hallgat, mikor általában jár a szája, ha nem kéne, akkor is. .__. Végül sikerült valahogy elérnem, hogy megfeszült izmaim ellazuljanak, légzésem lelassuljon, a szívverésem pedig már nem kopácsolt hangosan a fülembe, béke telepedett rám Takashi~kun fuvolajátékára. *3* Ha nem edzésre jöttem volna, s nem villogott volna fejemben a megfelelni akarás, talán még el is aludtam volna, de szerencsére nem tettem.
Ehelyett könnyű zuhanásba kezdtem, s az első alkalommal ellentétben, most nem kapkodtam, hogy nehogy leessek, megvártam, míg puhán földet érek. A pipacsmezőn feküdtem, körülöttem a hatalmas pipacsok, amik, ha álltam, a derekamig értek, így fekve azonban teljesen elfedtek. Alulról csodálatosan szép, vörös kelyheknek látszódtak, amiken átsütött a napfény, és ringatta a szél. Megsimogattam az egyik felém hajló szirmát, mire az teljesen megfeketedett, s porrá esett szét, amit magával sodort a szél. Felültem, s szétnéztem, hogy merre is van Tsuri~chan, hiszen Karasu mellette volt mindig megtalálható. Körülöttem feketén omlottak le a virágok, de nem zavart, hiszen miután elmegyek, akár a főnix, hamvaikból ismét kihajtanak. Surprised Lassú léptekkel közeledtem, s már messziről láttam a cseresznyefáról az indaszerűen leomló láncokat, amik a szélben halkan csörögve hintáztak. Elgondolkoztam, hogy ez a hihetetlen hely, vajon a lelkem melyik részéből születhetett, hiszen azt mondta Takashi~kun, hogy a látott dolgok erre választ adhatnak. ^o^
Szerettem a virágokat, de a pipacsok igen érzékenyek, ha az ember letépi őket, azonnal elhullajtják szirmaikat, ezzel jelezve, hogy csak a szabad földön virágoznak, vázába nem zárható szépségük. Szóval a pipacs az érzékenységet jelentheti, de azt sehogy sem tudtam értelmezni, hogy mért lógnak láncok Tsuri~chanról. Vajon mit jelenthetnek? Surprised Kötöttségeket, súlyt, nehézséget? Sehogy sem tudtam eldönteni, mi is az. >_< Karasu egyértelműen a komiszság! Ez bizonyos! >_>
-
Régen jártál erre, Hime~chan! – Hallottam a jól ismert hangot magam mögött, s éreztem tarkómon leheletét, de persze, mikor megfordultam, már ott sem volt.
- Nincs időm, most játszadozni veled! >__> - Morgolódtam, tudtam, hogy ezt fogja csinálni, mindig csak szórakozott, vagy engem piszkált, ami számára szintén szórakoztató volt. .__.
-
Nocsak, elfoglaltak lettünk? – Borzolta össze a hajam.
- Igen, elvégre az osztag Sansekije nem ér rá játszadozni! – Néztem rá villogó szemekkel, ahogy ott lógott velem szemben, fejjel lefelé az egyik láncról.
-
Sanseki, mi? Kifogyott a tizedik osztag a tisztekből? – Vágot csodálkozó arcot. Na, megállj csak! >__>
- Nem, történetesen olyan ügyes és okos vagyok, hogy Shiroichi~taichou előléptetett ˇ^ˇ - Húztam fel az orrom, hiszen az volt a helyzet, kénytelen elfogadni! >_<
-
Ügyes és okos, valóban… Teljes mértékben! - Hallottam gúnyos hangját, ahogy szinte kuncogva beszélt – Azt esetleg nem tette hozzá, hogy lassan kapitányi szintre érsz? Rolling Eyes
- Még az is lehet, de nem miattad lesz! >w>
Tovább nevetgélt, de már nem válaszolt, csak leereszkedett mellettem a földre, s azon nyomban a vállára is repült Tsuri~chanról egy varjú, aminek begyét kedvesen megsimogatta. Próbáltam legyőzni sértettségem, hiszen szükségem volt a segítségére, hogy elvégezzem a feladatomat.
- Karasu, te a lelkem melyik részéből születtél? Surprised – Kérdeztem rá egyenesen, nem lett volna értelme körbejárni a témát. Kicsit csodálkozva pillantott rám.
-
Én vagyok az okosabbik feled, nem is tudtad? – Kacsintott rám, s nem kicsit lemondó arckifejezésemre ismét felkacagott – Mért érdekel?
- Mert az a feladatom, hogy kiderítsem! Bár azt hiszem, tudom, hogy te a gonoszság megtestesítője vagy! >__> - Erre még inkább nevetett.
-
Vágyad vagyok, vagy árnyad? Hagyom, hogy kitaláljad! Megtagadsz, vagy elfogadsz? Ha elfogyok, vajon megmaradsz? – Mindig ezt csinálta, képtelen volt egyenesen válaszolni a kérdésekre, inkább maga is feltett néhányat - Ha én nem szeretlek, senki sem szerethet! Elmúlsz szépen lassan, s elfelednek. Teljesítesz, vagy végleg lent maradsz! Az élettől nincsen malaszt…
Az utolsó soroknál lassan körém fonódott, nem tudtam, mit is szeretne, de csak belesuttogta a szavakat a fülembe, mintha ebből mindent értenem kellene. Aztán felszállt a válláról a varjú, ő maga pedig fekete tollakká foszlott, amiket a szél még megpörgetett körülöttem, majd elfújta, s a pipacsokhoz érve elporlasztotta azokat, így csak egy nagy feketeség maradt körülöttem. Szomorúan néztem végig, ahogy teljesen elpusztul az csodás vörösség, majd ismét zuhanást éreztem, és szemeim kipattantak. S tudtam, abban pillanatban tudtam, hogy Karasu a kritikus felem, a megfelelni akarásom megtestesítője.
Örömömben majdnem felugrottam, ám ülés közben elzsibbadt a lábam, így csupán oldalra billentem a lótuszülésből, s koppanva elterültem. T.T Ó, Fortuna, ha egyszer találkozunk! >__<
Vissza az elejére Go down
http://dragonmaster.hungarianforum.com/
Genki Takashi
2. Osztag
2. Osztag
Genki Takashi

Férfi
Scorpio Buffalo
Hozzászólások száma : 192
Age : 38
Registration date : 2011. Jun. 17.
Hírnév : 16

Karakterinformáció
Rang: Nibantai, yonseki, A Névtelen Egység parancsnoka
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem - Page 2 Cl0te25700/30000Edzőterem - Page 2 29y5sib  (25700/30000)

Edzőterem - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem - Page 2 EmptyVas. Szept. 23, 2012 5:21 am

Nyugodtan játszom a Heiwán, szinte magam is elmerülök a feladatba. Azzal a különbséggel, hogy én csak a belső világomban járok, amíg játszom. nekem már nem kell keresni a választ a kérdésre. Amikor az utolsó akkord is elhangzik, kinyitom a szemem és nem kell csalódnom. Az edzésen részt vevők többsége már izeg mozog és várja a folytatást. Kedvesen rájuk mosolygok, majd megszólalok.
- Remélem mindenkinek sikerült megszereznie a tudást. A következő feladathoz ugyanis szükséges lesz.
Lassan felállok és megpörgetem a kezemben zanpakutoumat, amire az kellemes hangok sorát adja ki magából, ahogyan a levegő keresztül száguld rajta. Balom alkarjára fektetem a zanpakutoumat, majd jobbommal megfogom a másik végét. Lehunyom a szememet és lassan előhívom a shikai formát.
- Awasaro Heiwa! [ Egyesíts Harmónia ]
A fuvola pedig ketté válik. A pengét lassan húzom elő és a fuvola megszűnik létezni. Immáron teljes mértékben zanpakutou. A zöld fény felvillan, reiatsum ugrásszerűen megnövekedik, aztán a következő pillanatban a zanpakutoum eltűnik. Egyesült velem. Könnyedén felállok és beszélni kezdek.
- Lényegtelen, hogy a harmóniából fakad a zanpakutounk képessége, vagy valami teljesen másból. Tökéletes összhangban kell lennünk, hogy a shikai képességeinket a lehető legnagyobb hatásfokkal tudjuk használni. De hogyan tudjuk hatékonyabban használni? Nos, az előbb tanultunk valami újat. Remélem mindenki megtalálta a keresett információt a meditáció során. A következő feladat ugyanis ezzel kapcsolatos.
Mutatok a fal mentén sorakozó bábokra.
- Bemutatom a feladatot.
Könnyed terpesz állást veszek fel, lehunyom a szemem és felidézem magamban a nyugalom érzetét. Elcsendesítem az elmémet, kiürítek minden gondolatot. Azt, hogy figyelnek, hogy sikeresen kell bemutatnom a gyakorlatot. Szinte már-már meditatív állapotba kerülök, végül megszólalok.
- Tsuinkaze sentou no waza! [ Iker-szelek harci technika ]
Kinyújtom az ujjaimat, kezeim láthatóan megmerevednek, közben reiatsum tovább emelkedik. Miután sikeresen előhívtam a képességet, az egyik bábhoz shunpozok. Amikor megütöm a bábot, ujjaim akár forró kés a vajba, úgy mélyednek a báb testébe. A két ütés után könnyedén hátralépek és balommal, mintha a báb torkát akarnám elvágni, suhintok egyet a nyakat célozva. A bábú feje, egy anatómiai pontosságú vágás után, egyszerűen leválik a testről és a földön az egyik shinigami elé gurul. Miután végeztem a bábbal, visszafordulok a többiek felé.
- A feladat egyszerű. Használják a megszerzett információt. Idézzék fel magukban az új tudást, amit magukévá tettek, miközben használják a képességüket azokon a bábokon. Ne fogják vissza magukat.
Megvárom, amíg mindenki felkészül, majd végrehajtják a támadásaikat a bábok ellen. Megnézem mindenkiét, de véleményt nem mondok. A különbséget nekik kell érezni. Hogyan is ítélhetném meg a képességeik hatásfokát? Amikor mindenki elvégezte a feladatot, még egyszer megköszörülöm a torkom.
- Khm. Szeretném megköszönni, mindenkinek, hogy eljött erre a rövidre sikerült foglalkozásra. Remélem, tudtam mindenkinek segíteni. Egy utolsó feladat még hátra van. Ha kimennek ott, ahol bejöttek, balra láthatnak egy hulladék tárolót. Shunpo gyakorlat! A lehető leggyorsabban távolítsák el a bábok maradványait. ^^
Mondom nevetve, ami arra utal, hogy egyébként nem gondolom komolyan, de ha valaki tényleg kiviszi maga után a hulladékot... azt megköszönöm neki. ^^
Vissza az elejére Go down
Kitetsu Raiden
8. Osztag
8. Osztag
Kitetsu Raiden

Férfi
Leo Goat
Hozzászólások száma : 66
Age : 32
Tartózkodási hely : mezőkön innen, és túl, a keleti fertályvégben/olykor a Kyouraku birtokon
Registration date : 2011. Jun. 03.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Goseki
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem - Page 2 Cl0te6500/15000Edzőterem - Page 2 29y5sib  (6500/15000)

Edzőterem - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem - Page 2 EmptyCsüt. Szept. 27, 2012 5:12 am


- Hogy…mi?
Ugyan hangosan nem mondta ki, de Raiden legbelül olyan magasra vonta fel fél szemöldökét, hogy a homloka csupa ránc lett. Értette a feladatot, na de annyira nem volt őrült, hogy egy shinigamikkal teli épületben hívja elő a shikai-át.
A mindvégig az arcán lévő már-már unott arckifejezéssel vett egy mély levegőt, és föltápászkodva a kijárat felé indult.
- Egy pillanatra, ha kérhetem – mondta közben a másik fehér hajú shinigaminak, s kilépett az edzőteremből.
Odakint szétnézett, és elég nagynak ítélte az épület előtti teret. Hümmögött egyet, majd a kardjáért nyúlt. Ahogy azonban a keze a markolatra tévedt, azt síkosabbnak érezte, mint amilyennek annak lennie kellett volna. Lenézett, és látta hogy a markolat vékony csíkokban véres. Megnézte bal tenyerét, de csupán egy apró vágást látott a hüvelykujján, ahonnan a vére végigfolyt a tenyerén.
- Biztos csak megvágtam magam valamivel – gondolta magában.- Nem lényeges.
Megtisztította a tenyerét, majd a markolatot, és ismét a kardjáért nyúlt, s ezúttal elő is került a penge a kardhüvelyből. Ahogy a keresztvas elvált a tok végén lévő fémtől, riadt széllökés kapott bele a szürke shinigami ruhájába, hajába.
- Megcsináljuk? – kérdezte önmagában.
- Meg – jött a válasz fiatal hasonmásától. – Hiszen mindig is képesek voltunk rá.
Sóhajtott, de cseppet sem bizakodva halkan megszólalt.
- Tengoku kara shinotsuke, Sora no Muchi!
Lehunyta a szemeit, és hagyta hogy átjárja az ismerős bizsergető érzés. Persze odabentről csak egy újabb, kissé erősebb széllökést, és egy fehér villanást tapasztaltak volna, de nem kockáztatta meg, hogy komolyabb kárt tegyen az épületben, netalán egy másik shinigami társában. Körbeforgatta párszor a vállait, majd lassan, ugyanazzal az arccal visszatért az edzőterembe. Minden egyes lépésnél a szél jólesően járta körbe, mintha az is bíztatná. Szembeállt az egyik gyakorlóbábúval, és kinyitva szemeit, derengő fehér tekintetét a célpontra emelte. Laza terpeszbe állt, majd kardot tartó balját kinyújtotta, a biztonság kedvéért pedig nyitott jobb tenyerével megtámasztotta a szikrát hányó nodachit.
De ahogy ott állt, belegondolt mit is csinál, és lehorgasztotta a fejét. A leggyengébb képessége is egy ágyúlövéssel ért fel. Azt se tudta mit tegyen.
- Jól van, megtudtad amit kellett – gondolta. – Bízz magadban, és menni fog…mi sem egyszerűbb.
Legyengíteni a képessége erejét annyira, hogy ne vigye át a bábúval együtt a falat is. Nos, ez képtelenségnek tűnt. Ugyan csak bíznia kellett a zanpakutou-jában, tehát önmagában, de ezen ennyire sosem gondolkozott. Tette amit tett, és sosem azon töprengett, van-e önbizalma. Vagyis ezen a téren jelen esetben a nullán állt.
- Öregebb vagy mint gondoltam – csendült a fejében zanpakutou-ja hangja. – Elfelejtetted volna, mire vagy képes? És hogy én mire vagyok képes?
A pengére tekeredő ostorból egy apró villám csípett bele a kezébe, emlékezetve őt saját képességeire. A napnál is világosabban ugrott be neki. Volt egy ’ártalmatlan’ shikai képessége is.
- Szerinted ha azzal próbálkozom, menni fog? – kérdezte Sora no Muchit.
- Ha ilyen kételkedéssel állsz hozzá, akkor biztos nem – válaszolt amaz, kissé nyersen.
- Te is tudod, hogy túl nehéz. Régebben is csak félig sikerült.
- Tudom hogy nehéz. De ha nem hiszel a saját képességeidben, örökre azon a szinten ragadsz. Ezt akarod?
A kérdés visszhangot vert Raiden fejében, és az addig unott arca pár pillanat alatt megváltozott. fölszegte fejét, és minden erejével a nodachira koncentrált. Ahogy neki kezdett, egyből érezte, ahogy felégeti a reiatsuját.
De azzal már egy cseppet sem törődött. Újra meg újra felcsendült zanpakutou-ja kérdése, ami csak növelte benne a hideg dühöt. Túl sok ideje élt a Lelkek világában ahhoz, hogy ennyivel beérje. Igenis képesnek kellett rá legyen.
Laza rongy amivel betekerte a hüvelykujját, már rég átázott. Arca megfeszült a koncentrálástól. És lassan, de biztosan, az acélkék fényben izzó pengén keresztbe, egyenlő távolságonként repedések jelentek meg.
Egyre jobban elfáradt, de nem akart ismét csalódni. Teste körül lassan táncra kelt a kard által keltett szél, zúgása ezer vad üvöltésével ért fel egy idő után. A termet ugyan nem töltötte be, csak az ő alakja körül kavargott, egy keskeny távban.
- Gyerünk már…
A zúgás lassan elhalkult, de még érezte, ahogy a hajába mar a szél. Az amúgy sem nagy mennyiségű reiatsujának már nagyon a végén járt, és úgy tűnik emiatt már hallucinációk jöttek elő nála.
Ugyanis az edzőterem eltűnt, helyette a belső világában lévő ház egyik tetején volt, vele szemben ott állt fiatal hasonmása.
- Emeld fel a segged és segíts – nyögte neki, mire Sora no Muchi elmosolyodott. Földöntúli volt az arca ezzel a kifejezéssel.
- Bízol bennem? – kérdezte halkan, s közben mellé lépett, kezét pedig a vállára tette.
- Hogy a fenébe ne bíznék?! A részem vagy te idióta! – rivallt rá, egy nagyobb dühvel.
- Akkor mondd ki, hogy mit akarsz, vén marha! – a kardlélek mosolya eltűnt, másvilági szeme szinte sütött a haragtól. – Tőlem, és magadtól, mondd ki, hogy mit akarsz!
A beálló csendben, csak Raiden zihálása hallatszódott. Mellkasa, háta egy része már sajgott, de még tett egy utolsó próbálozást. Maradék erejével felemelte a fejét, és olyan biztos tudattal a fejében szólalt meg, mintha azzal született volna.
- Roppanj már szét!
Mikor kimondta, elhomályosuló tekintete már nem a belső világára, de az edzőteremre esett. A szél hirtelen elhalt, a penge pedig több darabra tört.
Lihegve, hideg verejtékben úszó homlokkal nézett a baljában tartott markolatra. A nodachi már nem volt sehol. Helyét egy ostor vette át, melynek gerince a megnövekedett villámnyúlvány volt, s benne ott forogtak a pengedarabok, mint furcsa, nagy gyöngyszemek egy nyakláncon.
Ahogy homályosan, de valamelyest látta mit vitt véghez, hirtelenjében úgy érezte, mintha egy kő gördült volna le a mellkasáról. Bár ugyanúgy holtfáradtnagy, és vénnek érezte magát, de azzal együtt valahogy könnyebbnek is.
Tekintetét az előtte lévő bábúra emelte. Direkt hagyott magának bőven, több méternyi távolságot. Most áldotta az eszét, hogy nem kell hátrébb mennie. Lábait ugyanis ólomnehéznek érezte, valószínűleg előbb dőlt volna el, minthogy lépne egyet.
Vett egy mély levegőt, majd még egyet, aztán amennyire még bírta, megszorította a markolatot, és a bábú felé suhintott. A villám/penge ostor szokatlanul is könnyen mozdult, legalábbis számára. A fegyver recsegve suhant, és egy vékony csapással vágott bele a bábúba.
De ha akármennyire is akarta volna se tudta volna újra meglendíteni az ostort. Jelenlegi határa végére ért. Még látta, ahogy az ostor eltűnik egy fehér villanásban, és fémes csattanások sora jelzi, ahogy a nodachi pengéje újra összeáll.
Elmosolyodott volna, de hihetetlenül kimerültnek érezte magát, így csak egy rándulásra futotta a szája sarkában. Majd úgy ahogy volt, hanyatt esett, és nyugodt arccal merült el az eszméletlenség pihentető sötétségében.

Vissza az elejére Go down
Shihouin Ryouichi
2. Osztag
2. Osztag
Shihouin Ryouichi

Férfi
Capricorn Hozzászólások száma : 49
Age : 136
Tartózkodási hely : 2. osztag területe, Shihouin birtok
Registration date : 2012. Aug. 24.
Hírnév : 11

Karakterinformáció
Rang: A 2. osztagj tisztje; Névtelen egység tagja
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem - Page 2 Cl0te8200/15000Edzőterem - Page 2 29y5sib  (8200/15000)

Edzőterem - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem - Page 2 EmptySzomb. Okt. 06, 2012 9:42 pm

Zanpakuto edzés
Tekintetemet Genki-sanra vezettem, majd amint láttam, hogy éppen végez a fuvolajátékkal, felkelek a földről és kinyújtóztatom elmacskásodott végtagjaimat, mintha csak órákat töltöttem volna Belső Világomban. Bár kicsit meglepődök Genki-san által mondottakban, mondjuk várható volt, hogy valamiféle célja lesz az általunk megtudott információkkal zanpakutoinktól, csak nem gondoltam még végig eddig, hogy mindezt mégis miért kellett egyáltalán kiderítenünk lélekölőkardjaink lelkétől. Csak csináltam, amit mondott, mint a jó kisfiúk.
Érdeklődve nézem az edzés második feladatának lépéseit, melyet Genki-san demonstrál nekünk. Elakad a lélegzetem, ahogy megmutatja nekünk shikaiát, de az kisebb reiatsu kitöréssel is párosult, melyet nem igen volt kellemes elviselni. Ráadásul a villanó fény is átmenetileg arra ösztökélt, hogy csukjam be a szemeimet, mintsem figyeljem, azután pedig fehér foltokat láttam magam előtt, amint kinyitottam szemeimet. Hát ez így vicces lesz. ._.”
A zavaró tényező ellenére igyekszem szemmel követni az eseményeket, nehogy az legyen, hogy nem fogom tudni teljesíteni a feladatot, amiért nem koncentrálok. Mondjuk így is eléggé kétségesen látom magam előtt azt, hogy sikerrel végre tudom az előbb bemutatottakat hajtani, de próba szerencse nemde? Lassan fordítom arcomat lefelé és nézek szembe a gyakorlóbábú fejével, mely nekiütközött a lábamnak. Hát ez aztán barátságos, egy biztos, ha valaha is feladatot kapok Genki-santól a jövőben, nem fogok ellenkezni. .___.
Megvakarva tarkómat nézek szembe saját gyakorlóbábummal, amint átadta nekünk a felettesem a terepet. Vonakodva húzom elő Senichiyát tokjából, majd veszem fel vele az alapállást, mely a shikai előhívásához szükséges. Tekintetem ide – oda jár a zanpakuto és a bábu között. Lassan pedig felelevenedik bennem egy képzeletbéli vízió képe, ahol aktiválom shikaiomat és alkalmaznám az egyik technikámat vele a gyakorlóbábún, ami nem sikerülne, amiért nem élő szervezettel van dolgom, hanem egy tárggyal, amin nem fog Senichiya trükkös hatása. Emellé az eseménysor mellé még a többiek döbbent tekintetét is hozzápárosítom, melyre egy kellemetlen mosoly húzódik arcomra. De azért egy próbát megér, nemde?
Lassan fújom ki a levegőt, majd lehunyt szemmel koncentrálni kezdek Genki-san által mondottakra, melyet Senichiyától kellett megtudnom az iménti meditáció során, hogy miből is született ő. Az emlékkép, melyet zanapkutom szelleme mutatott nekem válasz gyanánt felelevenedik gondolataimban a régi érzéssel, amikor legszívesebben azt kívántam volna, hogy bárcsak ne lennék nemes és én is kint lehetnék úgy, mint a velem egyidős többi gyermek. Szóval a kívánságomnak, egyfajta vágyakozásnak kell átjárnia a valómat, hogy sikerrel járhassak. A szabadság érzetére, amit nem kaphattam meg gyermekként, hogy bármit megtehessek, mint egy hétköznapi lélek. Lassacskán az okkersárga színben játszó reiatsum kezdet megelevenedni lélekölőkardom, majd testem körül szétterjedve.
- Hanashi wo shinasai, Senichiya! (Meséld el kérlek, Ezeregy éjjel!) – szólítom meg zanpakutomat, mely hatására a ninja-to tokja beleolvadt a pengébe, majd lassan elkezdett a fegyver összemenni kisebb koromfekete pengéjű tőr alakját felvéve ez által, melynek végére egy lámpás elevenedett meg egy aranyláncon. Reiatsumat visszafogom, így a lámpásból terjengő sárgás füst – melynek színe enyhén hasonlatos a lélekenergiámhoz – csak most kezd szemmel láthatóvá válni.
Enyhe bizsergést érzek kezemnél, olyan könnyedén simult bele tenyerembe a tőr, mint még eddig soha mióta volt alkalmam megismerni Senichiyát. A kívánság érzetével, melyet az emlékkel mutatott meg nekem percekkel ezelőtt egyfajta közös hangot hozott létre közöttünk, egyszerűen úgy érzem, hogy most a világot is képes lennék meghódítani Senichiyával! Rendben, talán túlzok, de olyan szokatlan érzés ez, ami bennem és körülöttem kering Senichiya által. A füst is, mely a lámpásból áramlik, mintha némi „csillogás” is párosult volna hozzá, szóval ennyit számít, ha egy halálisten és lélekölőkardjának a szelleme közelebb kerül egymáshoz? Surprised
Tekintetemet a gyakorlóbábura szegezem, perpillanat úgy érzem, hogy bármire képes lennék, így azt se látom akadálynak, hogy a technikámat egy élettelen tárgyon hajtsam végre úgy, hogy sikerrel járjak. Pár könnyed szökkenéssel a báb elé megyek, majd kétlépésnyire előtte, előre tartva zanpakutomat koncentrálok a megidézésénél is használt érzésre, a kívánság, egy vágy a szabadság érzésére, majd halkan elmotyogom a Niiban no negai: Mahou no juutan (Második kívánság: Varázsszőnyeg) nevezetű képességét lélekölőkardomnak.
A fekete, aranyhímzésű kárpit lelkesen elevenedik meg mellettem és repül körbe párszor, mint aki több éves álmából most ébredt föl, s ki kell mozgatnia ennek örömérre elzsibbadt tagjait. Egy halvány mosoly kúszik arcomra, miközben szemmel követem a szőnyeg mozgását, zanpakutom által mutatott irányt, mint ahogy azt vártam észre sem veszi, ha látta is komolyabban nem törődik vele, hiszen egy élettelen dolgon képtelen kifejteni hatását. Így amint megállt és szemügyre vette a bábut, szinte azonnal eltűnt, mint aki jól végezte a dolgát. Még ilyen elevennek sem láttam még Mahou no juutant.
Külső szemlélő számára ugyan érdekes lehetett trükközésem a bábu előtt, hiszen aki nem lélegezte be a lámpásból származódó anyagot az nem láthatott az egészből semmit, így csak kisebb reiatsu emelkedést vélhetett felfedezni testem körül, mely a bábu irányába hajlott, mintha csak össze kívánná törni azt, de semmi komolyabb nem történt. Mégis elégedett mosollyal deaktiváltam zanpakutomat és helyeztem vissza az ismét ninja-toként a pengéről leváló fekete tokba, majd onnét az oldalamra.
Az új tudással az elmémben segédkeztem azoknak, akik drasztikus megoldásokkal hajtották végre a feladatot és darabokban végezték gyakorlóbábuik és annak maradványait el kellett távolítani az edzés színteréről. Mivel osztagbéli vagyok, jómagam jobban ismerem a járást, így szívesen magamra vállaltam az itt vendégeskedő tisztektől ezt a feladatot.
Amint végeztem a pakolással a többiekkel együtt, utam a felettesem irányába vezetett. Eléggé szégyelltem magam, hogy komolyabban még nem volt alkalmam bemutatkozni neki, s csupán névlegesen vagyok a beosztottja így úgy gondoltam, hogy kihasználom az alkalmat, ha már lehetőségem van rá.
- Genki-san. – hajolok meg előtte tisztességesen. - Szeretnék gratulálni önnek az edzéssel kapcsolatban, igazán tanulságos volt. – simítom végig oldalamon függő zanpakutom díszes markolatát. - Minden bizonnyal ismeri beosztottjait, ha személyesen nem is névről minden esetre igen, miután megkapta a Névtelen egység vezetői rangját. Jómagam is az ön szekciója alatt dolgozom, ezért engedje meg, hogy bemutatkozzam, a személyes ismeretség mégis jobb, mint a papírokon lévő. A nevem Shihouin Ryouichi, szolgálatára. – nevem elhangzását egy kisebb fejhatással kísérem. Bár a hideg ráz az effajta beszédtől, de amit megtanultam az évek során az a tiszteletadása, melyet elméletileg nemesi vérem is megkövetelne családon belül, de ha ott egyszerűen szabadabban is viselkedhet a halálisten, minek válogassa meg a szavait? Kitűnően elég, hogy a szolgálat közben kell nyomatni az etiketthez illő szöveget. Surprised
Vissza az elejére Go down
Kagami Ritsu
10. Osztag
10. Osztag
Kagami Ritsu

nő
Pisces Rat
Hozzászólások száma : 105
Age : 28
Tartózkodási hely : Kagami-birtok vagy 10. osztag
Registration date : 2010. Mar. 06.
Hírnév : 13

Karakterinformáció
Rang: 6. tiszt | A Kagami-ház feje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Edzőterem - Page 2 Cl0te14000/15000Edzőterem - Page 2 29y5sib  (14000/15000)

Edzőterem - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem - Page 2 EmptyHétf. Okt. 08, 2012 8:43 am

Tisztaság és harmónia
- zanpakutou edzés -

Miután magamhoz tértem, még volt alkalmam élvezni pár percig Genki-san csodálatos játékát. Becsuktam a szemem, és csak a dallamra, illetve az eső kopogásának együttes harmóniájára figyeltem. Azt hiszem kicsit el is bóbiskoltam a lágy zeneszóra, legalábbis kis híján a padlóra dőlve találtam magam, mikor a férfi hangjától felriadtam ^^" Megdörzsöltem a szememet és sűrűn pislogva tekintettem fel, majd enyhén megráztam a fejemet, hogy zsibbadt és kissé ködös tudatomat kitisztítsam, és megfelelően oda tudjak figyelni. Nagyot sóhajtottam és kihúztam magam, így immár tartásom is kifogástalan volt, miközben hegyeztem a füleimet a 2. osztagos tiszt szavaira. Nyugodt arccal bólintottam reményteli megjegyzésére, velem volt az általa kért tudás, bár... újnak nem nevezném, ami azt illeti, hiszen erre az érzésre támaszkodtam mindig is, mikor Kaminami segítségéért folyamodtam. Csendben néztem, ahogy a férfi előbb shikaiba vált, majd bemutatja nekünk a feladatot, ám látva mit tett, kinyílt a szám és elfogott a pánikérzet. Én nem tudok ártani a bábuknak a zanpakutoummal! o.O Tekintetem a kardomra tévedt, és heves töprengésbe kezdtem, hogy akkor most mégis mit kezdjek ezzel a feladattal confused Képes lennék megtámadni a fegyverem alapképességével, de a legjobb esetben is csak elsodorhatnám vele a bábut, kár okozni benne nem volt esélyem... Mit tegyek? T_T Kétségbeesésemben annyira belemerültem a gondolkodásba, hogy csak nehézkesen jutott el a tudatomig Genki-san magyarázata, melyben kifejtette, hogy pusztán úgy kellene használnunk a kardjaink erejét, hogy arra az érzésre koncentrálunk, amiből a lélekölő ereje táplálkozik.
- Aah-ah, már megijedtem ^^" - sóhajtottam fel, aztán felkeltem ültő helyzetemből, és visszatettem Kaminamit a sayába. Tettem előre két lépést a párnámmal szembeni bábu felé, megálltam haránt terpeszben, becsuktam a szememet, majd megragadtam a katana markolatát. ~ Melyik képességemet használjam? ~ futott át az agyamon. Tatsumaki? Iie, egy bábu nem fog megpróbálni kitörni a víztölcsér fogságából. Oharashi? Nem jó, annak csak élő célpont ellen van értelme. Minawa... az még annyira új, gyakorlásra volna szükségem, ráadásul a bábukhoz köze sincs confused Szorításom enyhült a markolaton, ahogy elbizonytalanodtam. Egyik technikám sem tűnt alkalmasnak arra, hogy ebben a helyzetben használjam. Mit tehetnék? Segítségkérő tekintetemet körbehordoztam, reménykedve benne, hogy valamiféle mentőötlet megfogalmazódik a fejemben... Sou da! Nem kell feltétlenül a bábut megtámadnunk! Bevillant egy eshetőség, bár nem voltam benne teljesen biztos, hogy jó ötlet egy még kiforratlan technikával bevetnem. Azonban... nem láttam más értelmes eshetőséget Embarassed
- Kagehime-chan! Kagehime-chan! Ha szépen kérlek, meg tudnád tenni, hogy nem a bábut támadod meg... hanem engem? Embarassed - sétáltam oda osztagtársamhoz és szóltam hozzá halkan, majd a céltáblája elé siettem. Bár igyekeztem biztató pillantásokat vetni feléje, hogy nem lesz semmi baj, és ne féltsen, azért nem voltam teljesen biztos magamban. Benne volt a pakliban, hogy elrontom a technikámat, hiszen Kaminamit olyan nehéz irányítani, és ez volt a legfrissebb, így legkevésbé ismert képességem... ám egyben a legerősebb is. Újra felvettem az előző pózt, és a kard megnyugtató fogású markolatára helyeztem a kezemet. Lassan, a fémes búgás hangját figyelve húztam elő, majd suttogni kezdtem.
- Afurenasai, Kaminami! - ejtettem ki parancsszavamat, miközben arra a biztonságot adó érzésre koncentráltam, amit mindig tapasztalok, ha megérzem a kezem alatt a zanpakutou erejét és óvó féltését. Elmúltak a kétségeim, mintha maga Nami-sama suttogta volna a fülembe, hogy minden rendben lesz és amíg ő védelmez, addig nem eshet bajom. Szavainak pedig nem lehetett nem hinni.
- Minawa! - szólaltam meg ismét, a pengét körülölelő víz pedig felfúvódott és vékonynak tűnő hártyát alkotott körülöttem. Mikor kinyitottam a szemem, felderült az arcom. Úgy tűnt, tökéletesen sikerült megalkotnom a gömböt, melynek pontosan a közepén lebegtem. Valahogy stabilabbnak hatott, mint általában, nem volt annyira zavaros, remegő a felszíne.
- Kagehime-chan, tanomu! - kértem meg a lányt magabiztos mosollyal az arcomon. Tudtam, hogy a buboréknak elég erősnek kell lennie ahhoz, hogy megállítsa a támadását. Mert Kaminami meg fog védeni tőle most is, ahogy mindig.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom




Edzőterem - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Edzőterem   Edzőterem - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 

Edzőterem

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-=Bleach Szerepjáték=- :: Soul Society :: Seireitei és környéke ::   :: 2. Osztag-